forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 568

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 19/02/2020 : 09:11:25  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
i šta kad završe ovu od 9 ep jel ide normalno dalje ili opet ono od 1 itd

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15047 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 19/02/2020 : 12:30:47  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
ma to je nešto kao deveto dijelna priča...kad završe ide nova,ali dali po jedna ili višedijelna to znaju samo talijani

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7038 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 19/02/2020 : 12:33:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
To je sad kao neki novi zaokret u serijalu u skladu s trendovima, Miniserijal unutar serijala da bi se postiglo kao na nekoj dinamičnosti. Živi bili pa vidjeli, mada sam više ljubitelj velikih saga i velikih priča na kakve smo navikli kod Nathana.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15690 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/02/2020 : 13:18:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jel neki 'taljan' procitao ovo dosad? Valja li? Mini serijali unutar serijala, mozda nije ni lose malo protresti cijeli koncept...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1972 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 19/02/2020 : 14:18:28  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Padobranski ulet, Nevera nisam pratio valjda 20 godina:
je li kojim slučajem u međuvremenu netko izbacio br.1
u formatu većem od izdanja S. Dalmacije?
Možda nekakva extra bonus specijal HC serija?

Jezik nebitan, zapravo - crtež me zanima.
Kakvog su formata originalna izdanja?

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 19/02/2020 16:57:19
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15690 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/02/2020 : 18:28:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pa originalna kiosk izdanja u Italiji, su bliskog izgleda sa Slobodnom i Ludensom. Nekadasnjim kiosk izdanjima, nazalost. S tim da je Ludens imao identican taljanski hrbat, a Slobodna je bila gabaritima bliza prekomorskim susjedima. Nikakav hc veci primjerak broja jedan, od nekadasnjeg izgleda Slobodne Dalmacije kod nas nije objavljen. Libellus ti tiska odlicnu hc trobroj bazicnu biblioteku Nathana, skupa sa svom silom pripadajucih satelitskih podizdanja,(Gigant, specijal, maxi, almanah, agencija Alfa, asteroid Argo, plus jos neke mini serijale).

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1972 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 19/02/2020 : 18:56:50  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Eh, previše se toga nakupilo da bih sad išao nabavljati redom -
čitam danas nešto od Castellinija, pa sam se sjetio prvog Nathana
i kako sam oduvijek to htio vidjeti na malo većem formatu.
Šteta..
Kako god, hvala za info.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25920 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/02/2020 : 20:56:07  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
supermena?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1972 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 19/02/2020 : 21:34:19  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Ma ne (iako je u planu, samo da dođe na red),
napokon ubo komplet Conana na eBayu.
Iz 1997.. kad je to bilo, ajme.

Al da ne idem skroz van teme -
da, dobar je Castellinijev Nathan :)

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 19/02/2020 21:37:25
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7038 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 19/02/2020 : 22:26:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Nathan Never almanah
Luna 51 - dobra ideja okupiti najbolje agente iz sigurnosnih agencija u jednom trening kampu na Mjesecu a među njima se uvuče skriveni neprijatelj (ok, već viđeno), a imamo i donekle utjecaj westworlda ali... razlog okupljanja je debilan, razrješenje epizode je debilno, jedan ženski lik je posebice iritantan. Šteta, to je mogao biti dobar materijal za barem dvije epizode sa detaljnijom razradom ostalih likova, a ovako je ispalo zbrzano sa debilnim zaključcima.


Potpis do u riječ. Izlizana ideja o nekakvom takmičenju mada nikad ne bježim od takvih ideja. Zna to ispasti simpatično iako neoriginalno. Ono što me najviše iznerviralo je idiotski zaplet i način na koji su agenti pozvani na Lunu. Džaba Vigni silna objašnjenja ali nije uspio zavarati čitatelje. Unutar Lune stvari i nisu bile tako loše posložene, ali je opet mlak završetak sve upropastio.
Klasična Vignina priča s velikim potencijalom, ali nesposobnošću da taj potencijal iskoristi.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15690 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/02/2020 : 22:49:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

Ma ne (iako je u planu, samo da dođe na red),
napokon ubo komplet Conana na eBayu.
Iz 1997.. kad je to bilo, ajme.

Al da ne idem skroz van teme -
da, dobar je Castellinijev Nathan :)


Vrgunski, ne dobar. Steta sto nam ga vise nije nacrtao. O naslovnicama ne treba ni pricati. Dobro je sto ih je i onoliko ostavio iza sebe. Ljudi, trebali biste te naslovnice imati prilike vidjeti uzivo. Cudesno.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1972 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 19/02/2020 : 23:18:58  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Slažem se, sjajno bi legla jedna zbirka naslovnica bez teksta.

Velikog formata :)

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 19/02/2020 23:28:35
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6071 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/02/2020 : 08:58:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

Slažem se, sjajno bi legla jedna zbirka naslovnica bez teksta.

Velikog formata :)




LL-ovci su napisali da pokušavaju anpravit tako nešto.
Jednu knjigu sa svim onim novinskim isječcima i upoznavanjen tehnologije Nathanovog svijeta što je išlo u kiosk izdanjeima plus sve Castellinijeve naslovnice. Prava poslastica ako uspiju sve skupit i riješit prava.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 20/02/2020 : 09:28:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Da. To je točno. Rekli su to ima već neko vrijeme. To bio bio pogodak u sridu.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 20/02/2020 : 10:09:23  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Zar nije i "dnevnik" nekad izbacio neke kolaze sa naslovnicama,poput postera ili svescice?

Drago mi je radi nekih inovacija u NN poput tih storija u vise dijelova, neku krimi pricu bi mogli u tri dijela prosiriti,ali u devet je vec neka saga poput sapunica. Vidjet cemo i to jednom. Zasad pratim "black hole" u kolekciji. Ovo cekanje popunjavanja te rupe podsjeca na iscekivanja probijanja tunela i susret dvije ekipe sa suprotne strane planine.😁

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1972 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 20/02/2020 : 10:32:58  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH


LL-ovci su napisali da pokušavaju anpravit tako nešto.
Jednu knjigu sa svim onim novinskim isječcima i upoznavanjen tehnologije Nathanovog svijeta što je išlo u kiosk izdanjeima plus sve Castellinijeve naslovnice. Prava poslastica ako uspiju sve skupit i riješit prava.




Zanimljivo ..
Gdje je to rečeno, može link?

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7038 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/02/2020 : 12:58:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Izdajnik - najlošiji crtež u ovim epizodama koje opisujem. Priča sama po sebi čak mi je i ok, špijunske igre između Marsa i Zemlje, premda počinje pred kraj iritirati sa onim forama "ja mislim da ti misliš da ja mislim da ti znaš da ja znam..) Nije mi uvjerljivo da si jedan podređeni časnik dopušta takve slobode da se bahati i potkopava autoritet svog šefa i to direktno pred drugim osobama.
Ono što me već počinje smetati, prije je bila jasna evolucija Nathanovog odnosa sa prethodnim ženama, primjerice sa Janine, Hadijom, ali nije mi jasno što izvode sa Sarom. Ta žena, dugo tiha patnja je napokon zabljesnula u Nathanovom životu nakon orbitalnih ratova a otad ništa, samo.. ma znat ćete na što mislim ako ste pročitali ili ćete tek pročitati priču.


Meni je ovo bilo baš napeto sve do zadnje četvrtine epizode kad je Vigna tipično posustao. Kao što kažeš toliko je ušao u ove špijunske spletke da se potpuno zapetljao, pa se i Nathan pitao "tko tu koga .ebe u zdrav mozak". I još nas onom zadnjom tablom opet ubije u pojam, too much...

Bez obzira na ovo, ipak mi je ovo solidna epizoda. Ima onaj nathanovski štih, političke igre su uvijek palile u serijalu, a i ovaj ženski lik nije bogme za baciti.
Što se tiče Sare i Nathanovog odnosa sa ženama meni je shvatljiv ovakav njegov odnos prema ženama. Sara je uvijek bila tu u njegovom životu, ali Sarin život je toliko kompliciran (da ne govorimo i Nathanov), od emotivnog do poslovnog života, pogotovo se to vidi nakon Orbitalnog rata da mi nije čudno što Nathan tu i tamo švrlja. Tko ne bi potpao pod čari zgodne Ruskinje. ;)
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7038 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/02/2020 : 13:02:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Još da napomenem za ovaj almanah, obavezna preporuka za čitanje teksta između ove dvije epizode. DeeCay je opet rasturio i napravio pravi mali esej o Orbitalnom ratu i periodu nakon njega.

Školski primjer kako jednostavno i shvatljivo napisati sve o ovom kompliciranom periodu koji smo upravo prošli. Preporuka i za one koji površno prate Nathana, možda se napale pa počnu kupovati i ove nove epizode.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6071 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/02/2020 : 14:36:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

quote:
Originally posted by DiSkAcH


LL-ovci su napisali da pokušavaju anpravit tako nešto.
Jednu knjigu sa svim onim novinskim isječcima i upoznavanjen tehnologije Nathanovog svijeta što je išlo u kiosk izdanjeima plus sve Castellinijeve naslovnice. Prava poslastica ako uspiju sve skupit i riješit prava.




Zanimljivo ..
Gdje je to rečeno, može link?



Evo ga, odgovor meni, post #108:

http://www.libellus.hr/Forum/default.aspx?g=posts&t=1615&p=6

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1972 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 20/02/2020 : 15:09:19  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Hvala!
Zvuči sjajno - ako se stvarno desi, kupujem odmah.
Kako rekoh, previše bi mi bilo skupljati sve nepročitano,
ali za ovako nešto bih bez zadrške dao brdo para.

Sad, koliko je to vjerojatno ..
jesu li pouzdani kao izdavač?
Skroz sam van zbivanja, što se domaćeg tržišta tiče.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6071 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/02/2020 : 15:53:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

Hvala!
Zvuči sjajno - ako se stvarno desi, kupujem odmah.
Kako rekoh, previše bi mi bilo skupljati sve nepročitano,
ali za ovako nešto bih bez zadrške dao brdo para.

Sad, koliko je to vjerojatno ..
jesu li pouzdani kao izdavač?
Skroz sam van zbivanja, što se domaćeg tržišta tiče.




Vrlo su pouzdani.
Ali ovo nije do njih nego više do Castellinija i Bonellija.
Dakle ovo nije 100%.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1972 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 20/02/2020 : 16:40:02  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
To je jasno (autorska prava su zajebana stvar),
nego je pitanje o pouzdanosti bilo više vole li svašta najaviti bez pokrića ili
se ne bi ni spominjalo da planovi nisu koliko-toliko konkretni.

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 20/02/2020 16:40:40
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 20/02/2020 : 17:21:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče pouzdanosti LL je (uz Fibru) najpouzdaniji izdavač na ovim prostorima. Ali kao što diskach reče, to ne ovisi o njima više.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15690 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/02/2020 : 19:07:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

Hvala!
Zvuči sjajno - ako se stvarno desi, kupujem odmah.
Kako rekoh, previše bi mi bilo skupljati sve nepročitano,
ali za ovako nešto bih bez zadrške dao brdo para.

Sad, koliko je to vjerojatno ..
jesu li pouzdani kao izdavač?
Skroz sam van zbivanja, što se domaćeg tržišta tiče.



Za Libellus ti je malo reci da su postojani i pouzdani. Sto god su zapoceli, izgurat ce to do kraja. Zubima...
Inace Castellini i Bonelli su imali teski okrsaj i bolan rastanak, zbog toga, on ne da vise koristiti svoje naslovnice. Pa onda i problem nasem nakladniku kako to 'izbaciti'. Inace, posto kazes da si izbivao iz stripovskog svijeta, Claudieve copertine prvih brojeva za Libellus radi Roberto De Angelis, nekada vrhunski crtac, a sad za moj ukus dosta neraspolozen za crtanje...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6071 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/02/2020 : 05:24:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
@Fler: Pa uvijek možeš kupiti i kiosk izdanja NN-a.
Tu ćeš dobit i naslovnice i ove članke.
Kompleti su od 300-700kn, zavisi na što naletiš.
Imaš od slobodne 1-38, pa Ludens 39-62 plus dva specijala.(ekipa ispravite me ako sam fulao )
Meni ih fali dosta, ali me otkad sam počeo skupljat LL izdanja više ni ne zanimaju.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 21/02/2020 05:26:12
Go to Top of Page
Page: of 568 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.98 seconds. Snitz Forums 2000