forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Novi Manu Larcenet: Blast
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 22/09/2010 : 00:47:29  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Slažem se da je takva priča za drugi topik.

Ostalo što etmgosa priča je posledica njegovog nepoznavanja stripa i tu nema suvisle rasprave, a sem toga Letač je imao gaće u pomenutoj, originalnoj izvedbi.
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 22/09/2010 : 08:43:31  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Slažem se da je takva priča za drugi topik.

Letač je imao gaće u pomenutoj, originalnoj izvedbi.



he he he, pa sto ih je skinuo? Mora da se bio nasekirao vise nego inace...

I hvala ti za ovo "nepoznavanje stripa". Vrlo brzo izlijeces sa zakljuccima.
Nemoj poistovjecivati gacese sa svim stripovima (srecom postoji tu jos mnogo stosta), njih ne "poznam" isto kao i mnoge druge stvari koje me ne interesuju. Po cemu je to Srebrenko bolji od ostalih iz njegove druzine? Zbog toga sto je u radu na njemu bio upetljan i Moebius? Opet dodjosmo u Evropu i to bas u Francusku.
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 22/09/2010 : 09:35:59  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
a da, da se vratimo topiku
jedva čekam ovaj blast!

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/09/2010 : 10:33:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by etmgosa

njih ne "poznam" isto kao i mnoge druge stvari koje me ne interesuju.

Ok, kažeš da ih ne poznaš. Ali onda ih nema smisla omalovažavati i pljuvati, zar ne?

U redu, ovo je sigurno kriva tema (kao i podforum) za ovakvu raspravu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 22/09/2010 : 14:06:52  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by etmgosa

njih ne "poznam" isto kao i mnoge druge stvari koje me ne interesuju.

Ok, kažeš da ih ne poznaš. Ali onda ih nema smisla omalovažavati i pljuvati, zar ne?



Pljuvanje nije moj stil. Prava rijec bila bi zezanje sa zanrom punog neobjasnjivih stvari, protivrjecnih, krojenih za americki stil zivota i njima svojstveno razmisljanje.
Svako ko je citao razne stripove u nekom trenutku svog razvoja imao je u rukama Supermana, Batmana, Daredevila (kad sam ja bio mali, kod nas su ga zvali Nebojsa i to mi je bio omiljeni strip, jer Nebojsa je, iako slijep, bio jaci od Spider-Mana, pa mozda cak i od Zagora).

Ali kako sam stario mijenjali su se predmeti mog interesovanja. U muzici, filmu, stripu, oblacenju, hrani, zivotu... Neke stvari su klasika i vanvremenske, neke vrijeme pregazi. Kad udjem u dobro opremljenu strip prodavnicu, nekako mi uvijek pomalo zao ovih americkih supergacesa (vec smo usvojili termin). Uvijek jedno te isto. Nekud lete (a nit' jedu, nit' piju, nit' stanu na benzisku da uzmu gorivo), spasavaju svijet. Odizu automobile, avione i slicno. Superman se svojevremeno borio cak i protiv nacista (rame uz rame sa Mickey Mouseom).

Grehota je pomenuti Morta Cindera u istom tekstu sa gacesama. Srecom postaojali su i postoje i drugi stripovi, koje volim.

Nemojte misliti da ovas odvracam od citanja zgoda u koje upadaju supergacese, taman posla. Samo naglas razmisljam, onako filozofski gledano. Zezajte se i vi sa "mojim" stripovima, niko vam ne brani.

A sto se kolicine stripova tice - procitao sam ih zaista mnogo. Ne cini me to nekim velikim strucnjakom, ali ipak sam ih procitao...
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1681 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 22/09/2010 : 15:02:03  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Samo još jedan komentar o supergaćešama, pa se vraćamo na temu: poslednje supergaćeše koje su mene zainteresovale na neko vreme su bili Powers i to upravo zato što idu u WC, seksaju se, idu u bioskop, čitaju novine i tako to.
Čik da vidim Spajdermena na šolji! Možda jedino kod Peter Baggea.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 22/09/2010 : 16:45:23  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by etmgosa

quote:
Originally posted by alexts

Slažem se da je takva priča za drugi topik.

Letač je imao gaće u pomenutoj, originalnoj izvedbi.



he he he, pa sto ih je skinuo? Mora da se bio nasekirao vise nego inace...

I hvala ti za ovo "nepoznavanje stripa". Vrlo brzo izlijeces sa zakljuccima.
Nemoj poistovjecivati gacese sa svim stripovima (srecom postoji tu jos mnogo stosta), njih ne "poznam" isto kao i mnoge druge stvari koje me ne interesuju. Po cemu je to Srebrenko bolji od ostalih iz njegove druzine? Zbog toga sto je u radu na njemu bio upetljan i Moebius? Opet dodjosmo u Evropu i to bas u Francusku.




Naravno da ne zato što je bio upetljan Moebius. On je radio na Letaču 20 godina posle epizoda o kojima je ovde reč, a koje je crtao John Buscema, o kome ima i topik ovde na podforumu za američki strip, a i na sajtu možeš videti detaljne informacije http://www.stripovi.com/index.asp?page=author-view&AuthorID=445 (reč je o kraju 60-ih godina prošlog veka)

Kao što rekoh, da se ne ponavljam, neću se nastavljati više o ovoj temi ovde, a možda otvorim poseban topik za etmgosu i slične neobaveštene iz koga bi mogli da zaključe zašto su na prelazu 60-ih u 70-e godine prošlog veka najbolji svetski stripovi nastajali u Marvelovoj produkciji i zašto su tada bili ispred svog vremena, zbog čega im tadašnja BD produkcija (uprkos Bluberiju i ostalim), a ni druge svetske škole stripa, nisu mogli parirati.

Također, mnogi ne znaju da Marvel nije radio tada isključivo superherojski strip.

Na kraju, samo, evo par od (tada) brojnih Marvel/DC autora koji se mogu porediti sa Mort Cinderom i legendarnim Albertom Brecciom.




Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 22/09/2010 : 16:52:20  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Dobro, još ovaj...

Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 22/09/2010 : 20:17:41  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts
Na kraju, samo, evo par od (tada) brojnih Marvel/DC autora koji se mogu porediti sa Mort Cinderom i legendarnim Albertom Brecciom.







Crvenkapica?

Sto se mene tice ne moras otvarati temu radi mene, ne interesuje me.
Lijepo je sto si postavio i ove table da me jos jednom podsjetis da mi se ovakvi stripovi ama bas nimalo ne svidjaju i da nisam dzabe ovdje toliko zapeo protiv njih (parafraziracu Macana - oci mi iscurise od silne akcije)...

(Vrlo dobro znam ko je John Buscema, citao sam njegove stripove po Stripoteci.)

Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 24/10/2011 : 17:54:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Kada li će ovo http://www.youtube.com/watch?v=sHlB3rH2bDA&feature=relmfu kod nas?
Bilo bi lijepo što prije da se osladimo

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Lex No1
New Member



Japan
166 Posts

Member since 30/12/2009

Posted - 24/10/2011 : 21:25:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Lex No1 a Private Message  Reply with Quote
Valjda sledece godine. Prvi album je predobar :)


Choc des cultures...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/10/2011 : 21:54:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Sljedeće godine, sigurno.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 25/10/2011 : 09:50:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lex No1

Valjda sledece godine. Prvi album je predobar :)





Prvi album je izvrstan i jedva čekam nastavak.

Ovo na slici je francusko izdanje?
Koliko vidim naše je identično, a razlika se kuži samo po oznaci izdavača na hrptu.
Marko, je l' to bio uvjet izdavača da ih dizajniraš isto ili je original već za sebe lijepo izrađen pa čemu promjene?

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/10/2011 : 10:10:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Moralo je biti isto ovaj put. Srećom, dobar je dizajn pa mi to nije bio problem prihvatiti.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Lex No1
New Member



Japan
166 Posts

Member since 30/12/2009

Posted - 25/10/2011 : 10:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Lex No1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos
Prvi album je izvrstan i jedva čekam nastavak.

Ovo na slici je francusko izdanje?
Koliko vidim naše je identično, a razlika se kuži samo po oznaci izdavača na hrptu.
Marko, je l' to bio uvjet izdavača da ih dizajniraš isto ili je original već za sebe lijepo izrađen pa čemu promjene?



Da, ova gomila je na francuskom To je Manu Larcenet postavio na svom blogu (www.manularcenet.com) 2009. ja mislim, kada je izasao album.

Choc des cultures...
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 05/11/2011 : 19:46:11  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Sljedeće godine, sigurno.



Sad ce to, jos malo.

Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000