forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 The Sandman - ultimate topic!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 09/03/2016 : 12:24:13  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Malo je teže doći do Sendmena III:Zemlja Snova po prihvatljivoj ceni, a svi ostali albumi su mi više nego dostupni pa moram da pitam:

Hoće li preskakanje 3.sveske (dok je ne nabavim) na bilo kakav način remetiti čitanje četvrte, pete itd?


Imaš sreće - u trojci su 4 kratke pričice koje se (zasad) mogu preskočiti.

Ključna je upravo četvorka (Season of Mists) sa prvim okupljanjem Endlessa.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 09/03/2016 : 12:37:32  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Odlično. Hvala, brate.
Sad sam, međutim, u drugoj dilemi.
Upravo sam našao na Piku momka koji prodaje prve četiri sveske za 30EUR. Nisu veliki novci, ali kako više ne radim svaka para se broji
Gatam pošto već imam prva dva, a sumnjam da ću tako brzo povratiti novac za njih putem aukcija.
Verovatno ću ipak na kraju da posrnem

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 09/03/2016 12:38:28
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11285 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/03/2016 : 16:44:14  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ja poslednje sto sam procitao od Sendmena je Sezona sumaglica i tu nisu bitne price iz Zemlje snova ali sam siguran da ce imati neku vaznost kasnije pogotovo price Kaliopa i San letnje noci.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 09/03/2016 : 17:18:25  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ova opcija se izjalovila. Greška u naslovu aukcije :(

Ništa...nema mi druge nego nastaviti dalje dok se ne javi prilika za trojku (ako sam iskopao Povratak Mračnog Viteza ima da i ovo negde iskrsne). Svakako je mogu naći negde online i pročitati čisto da ne ispadnem iz mašine

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11285 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/03/2016 : 17:23:08  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Moze da se nadje trojka online na Kupindu ili Limundu ili ce ti se javiti neko sa ovog foruma ko zeli da proda strip, ali u knjizarama i po Sajmovima je neces naci nikako, ja sam 2 godine tako pokusavao.

I baci neki komentar Patak, kakva ti je Lutkina kuca?

Edited by - going going on 09/03/2016 17:33:23
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 09/03/2016 : 17:35:06  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Već mi je thekide ukazao na nju, po ceni od 20EUR...Možda grešim, ali mi se to čini preterano. DKR-a sam kupio u savršenom stanju po regularnoj ceni od 12EUR. S druge strane, vidim da se na ovim našim aukcijama Zemlja Snova prodala (Zlotvoru?) za više od 50EUR pre nekoliko godina...teško mi je biti pametan

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 09/03/2016 : 17:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going


I baci neki komentar Patak, kakva ti je Lutkina kuca?



Za sada vrlo solidna. Malo mi je slabija od keca, ali je vrlo dobra. Kec je krcat gusto zamašćenim scenama (grafički ili dijaloški) pa me to još uvek drži. Lutkina kuća je ipak malo vedrija, pokušavam je uklopiti u ranije izgrađen utisak o Sandmanu.

Još uvek je čitam, malo po malo. Odvukli su me fantastični Srebrni Letač DRKW 1 i Knjige Magije, The Red Sand i Stvorenje 5. Bacim utiske malo kasnije.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 09/03/2016 : 17:44:53  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
HA! Možda...

10EUR



http://www.ebay.it/itm/Sandman-Le-terre-del-sogno-brossurato-Magic-Press-/141913243563?hash=item210ab03fab:g:SOgAAOSwQTVV~qar

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 09/03/2016 17:45:38
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11285 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/05/2016 : 15:49:29  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Procitao jos jednom epizodu ,,Fasada" iz trece knjige Zemlje snova. Remek delo!
Go to Top of Page

saie
Starting Member

43 Posts

Member since 01/05/2009

Posted - 06/10/2016 : 12:38:06  Show Profile Show Extended Profile  Send saie a Private Message  Reply with Quote
Ako neko hoce da proda Sendmena: Zemlja snova, javite mi se preko PP.
Hvala unapred
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11285 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/01/2017 : 16:01:39  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote

Sendmen: Uvertira (Promo cena do 27.03.17.)
http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php
Jedan od najznačajnijih klasika američkog stripa, Gejmanov Sendmen, dvadeset godina po svom objavljivanju dobio je nastavak u vidu uvertire. Kako je Gospodar snova dopao ropstva? Kako je Svevremeni došao u situaciju da mu vreme bude uskraćeno? Samo nekoliko meseci po objavljivanju u SAD, Darkwood vam predstavlja priču dostojnu originalnog Sendmen serijala, koju je na čudesan način ilustrovao Dž. H. Vilijams III.

Oslušnite prve tonove Uvertire:
http://www.darkwoodprodavnica.rs/assets/files/pdfdownloads/Sendmen_Uvertira_zavir.pdf

Br. strana: 224 / Boja: Kolor
Uvez: Meki / Format: 170 x 260 mm
Cene:
Promotivna: 1650 dinara (traje dva meseca)
Puna cena: 1950 dinara






Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 02/02/2017 : 08:35:39  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Na vrhu prioriteta
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 18/02/2017 : 22:43:11  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Upravo čitam sedmicu (sjajna knjiga, kao i prethodne tri) i neretko me vraća unazad
Da li Svevremena Sumanost (ex Sreća) beše ona cura iz Lutkine kuće koja je kroz celu knjigu tražila svog brata u čijem se umu Morfeus borio protiv Sendmena-"lažnjaka"? Ili me je to samo boja (boje) njene kose bacila u memento depresiju?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 18/02/2017 22:43:43
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11285 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/02/2017 : 00:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Patak nemam pojma da ti odgovorim na pitanje jer sam ja stigao do Igram se tebe i tu za sada stao.
Ali sam uvideo da je Sendmena najbolje citati u kontinuitetu od pocetka do kraja, bez velikih pauza jer je sve povezano i neke sitnice iz prvih epizoda su mnogo bitne posle .
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 20/02/2017 : 07:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Virnuo sam u dvojku i devojka šarene kose se zove Rouz Volker i nije Svevremeni.Eto, da vas ne ne bacim u zbunjolu pitanjem gore (tako je lako zbuniti se u Sendmenu)

Going Going, čitam ja to u kontinuitetu ali veoma sporo (samo sam trojku nabavio posle petice, ali sam i tad pročitao sken sa mreže). Kada pročitam album dam mu mesec-dva da se slegne i eventualno pročitam još jednom radi tezica (nikada ne čitam bez otvorenog rokovnika). Uglavnom, ovakva dela konzumiram maksimalno, bez zaleta i žurbe, ne pređem tablu a da je pre toga nisam do kraja upio i u glavi razradio. Sendmena (kao i Nadzirače i Mardi gra Pepelnika u mom skromnom iskustvu) drugačije i ne možeš da iščitaš. Možeš, ali na kraju ostaje gomila zbunjola.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 20/02/2017 07:01:52
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 27/04/2017 : 20:40:33  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Samo da se pohvalim da sam danas nabavkom devetke kompletirao redovnog Sandmana. A radosti, braćo mila

Od vanserijskog izdatog kod nas (imam prozni Dream Hunters) su mi ostale Uvertira i Beskrajne noći

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7602 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 01/05/2017 : 14:12:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
UVERTIRA

Moram priznati da sam lagano iznenađen, vjerovatno jer poučen iskustvom s prequelima, sequelima i ostalim sranjiqelima nisam očekivao previše. Dobili smo Gaimana u sasvim solidnoj formi, ne obara s nogu kao nekad, ali mašta mu još uvijek fino radi. Njemu očigledno draga ideja o zvijezdama kao živim bićima mi u cijeloj ovoj priči najmanje sjeda, ali to je već traženje dlake u jajetu.
Crtež apsolutni kič, ali ako kič igdje može proći onda je to Sandman.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 18/05/2017 : 00:08:48  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Dobrostive gospe odlične! Neću da spojlam zbog goinga i sličnih momaka kod kojih je Morfej još na čekanju. Nakon baš baš razvučene prve polovine koja u laganom liričnom ritmu prethodnika povezuje skoro sve konce (ko je pažljivo čitao prethodne knjige i pamtio likove) Gejmen je u drugoj polovini krenui da papri po dinamici i doveo sve do eksplozivnog finala. Međutim ni blizu eksplozivno koliko sam očekivao i za to najviše krivim crtež koji, koliko god da je Hempelova ruka spretna i karakteristična, nije ni blizu dorastao veličini Gejmenovog pripovedanja "...gospi". Zamišljam, na primer, Zulijev crtež (Sndmn X "Bdenje") za dvanaesto i trinaesto poglavlje (Morfejev let sa Metjuom po oluji, scena na kamenom stubu i još mnogo toga) i doslovce sam se samo na zamisao naježio do koske i osetio do daske ono čemu je Gejman težio. Zuli je od čisto poetskih scena u "Bdenju" napravio čudo. Ne sumnjam da bi pod njegovim perom bile najmoćnija od svih Sendmen trejdova.

Ovako, Sezona sumaglice mi ostaje broj jedan serijala. Nakon nje slede Zemlja Snova, Skaske i premišljanja, Igram se tebe i Kraj sveta.

Dajem 8. Uprkos Gejmenovom fantastičnom scenariju i ludoj pomisli kako je možda sve u devetom trejdu planirano još od Lutkine kuće. Neverovatno!

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 18/05/2017 00:12:34
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20632 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/08/2017 : 18:35:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
kad sam prvi put uzeo Uvertiru u ruke,bilo mi je jasno da mi se ovakva apstrakcija teško može svideti,pa makar se radilo i o prikvelu jednom mi od boljih (možda i ponajboljih) serijala;shodno tome,nisam ni žurio da dođem do svog primerka,a kada sam ga nabavio,stajao je na gomili sigurno jedno par meseci (što narušava moje trenutne principe "strip koji se nabavi se mora pročitati u narednih mesec do mesec i po najkasnije",ali i pokazuje koliko mi je pucala tuki za ovaj strip;oprostite na izrazu).Ili da skratim ovo moje uvodno naklapanje - razočarenje Uvertirom se desilo prilično pre čitanja same Uvertire.
U stvari nije to razočarenje.Strip mi je u stvari ok.Jedna 3/5.Ali ovo mi je ipak slabije od prethodnih deset trejdova.
Bolje u stvari da kažem - ja sam glup za ovakve stvari - za stripove koji su "iznad života i smrti";gde je svaka rečenica izmerena i odmerena stotinu puta pre nego što je napisana,a u svakoj od njih su sadržane velike filozofske/introspektivne/šta_god misli;gde su likovi Vreme i Ništavilo lično,gde se odlučuje o sudbini celog univerzuma.Više mi se svideo Gejmen sa prizemnijim radnjama,likovima...Mada da budem iskren,Gejmen je jedan od reeeetkih autora čija mi pretencioznost prija.I ne može da bude loša.

Sa druge strane,crtež Dž.H.Vilijamsa III (gde bre Gejmen nalazi ove crtače sa ludačkim imenima poput ovog ili Malkolma Džonsa III ...) je napokon ono pravo u Sendmenu.Jeste da na prvu deluje previše šareno (barem meni),ali ako neki strip vapi za tim ludačkim šarenilom,to je onda Sendmen;i to baš ova priča.
Gledao sam malo ove crteže i na velikom formatu,i mogu reći da je pomalo i gre'ota što ovo nije išlo u grande formatu.Praznik za oči je gledati neke kadrove u >> B5 dimenzija.
Nego,da li se to samo meni čini ili je crtež na nekim tablama trećeg poglavlja omaž Mebijusu? Mislim,ta mi je misao prošla kroz glavu jedno desetak puta,pa ne verujem da pitam bezveze.

Epilog mi je super - nisam očekivao fazon sa mačkom.Pročitah negde da je neko rekao da se dalo to lako naslutiti,ali kao što spomenuh - glup sam ja za ovakve stvari.

U svakom slučaju,Uvertira me čeka kad budem čitao ceo opus Sendmena za još jedan pokušaj;nadam se da će tad utisci biti povoljniji (mada je nada vrlo slaba ).

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 20/08/2017 18:35:47
Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



Argentina
719 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 31/12/2017 : 11:44:12  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote


http://www.stripovi.com/recenzije/sandman-snd-bp-4-doba-magli/2102/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11285 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/12/2017 : 17:22:16  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Bravo za recenziju doom!
Iako sam procitao sezonu sumaglica necu sad da citam recenziju, nego kad krenem ispocetka da citam ceo serijal u skorije vreme i tad cu dati i ocene.

Je l planiras da recenziras i jos neki trejd? Gde je bonjovi4ever koji je recenzirao prva dva trejda. Steta da serijali kao sto su Sendmen, Propovednik, Stvorenje iz mocvare ostanu bez recenzije. Stvorenje bih mogao ja jednog dana.
Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



Argentina
719 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 31/12/2017 : 17:51:37  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
Sandmana sam nanovo ponovio cijeli serijal prije dva mjeseca pa sam osjecao obvezu da nesto jednostavno moram da napisem o njemu. Kada sam ga prvi put citao prije par godina ostalo je dosta toga nejasnog, uostalom sandman nije strip za samo jedno citanje. Valjda kroz sljedecih 10-20 godina ce doc opet red da nanovo procitam sve jer tesko da ce se naci nesto slicno sto ce jednako vrijediti nakon vise citanja. Sto se tice recenzija nemam namjere nastavljati dalje, ima dosta stvari koje su u glavi kojih se valja uhvatiti ubuduce.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 27/06/2018 : 19:12:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Strpljenje se ponekad isplati, konacno sam kompletirao serijal i ne znajuci da je Uvertira izasla toliko godina nakon Gospi . Iscitah ceo serijal u dvadesetak dana i jos sam pod utiskom-lepo rece neko na Darkvud forumu, Gejman je takav suludi spoj pretencioznosti i nehajnosti, samouverenosti i nesvacanja sebe ozbiljno isve je to savrseno pretocio u Sendmena.
Majstor pricanja prica o pricama u pricama , fantasticna galerija likova i veliko poznavanje svega i svacega.
Licno, najbolji su mi delovi interakcije Svevremenih i obicnih ljudi u glavnom toku price, Nesto manje desavanja u krugu porodice Sna, a najmanje price "izvan" kontinuiteta u trojci, sestici i osmici. Crtez fantasticno prati price iako verujem da nije svima zapao za oko, a svakako moram napomenuti i upis teksta i sa koliko je paznje i koncepta i taj deo uveliko doprineo fenomenu Sendmena.
Ponovicu da mi je zao sto ovo nisam citao kad je originalno izlazilo- tada bi se zapecatio na vrhu moje liste, ovako je "samo" u mojem Top5 popisu.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37240 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/09/2020 : 13:05:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Samo da provjerim... Mislim da su neke od Fibrinih knjiga vec bile vođene kao rasprodate, ali sada vidim da su na Fibrinoj stranici sve raspolozljive i nijedna nije navedena kao rasprodata u istoimenom topicu - valjda su isli reprinti, jelda?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/09/2020 : 13:21:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Išli su reprinti, da.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000