forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Što vam se danas dogodilo?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 125

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12915 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 22/04/2023 : 17:37:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Iziritirao me novitet na plastičnoj boci jednog pića. Kažu da se zove neodvojivi čep. I poruka na njemu: Neodvojivi čep čuva okoliš. Ma, nemoj... Na koji način? Ne sumnjam da si žele smanjiti troškove proizvodnje, bocu dobivaju nazad praktično novu. Cijena će rasti. Totalno nepraktično za usipanje pića, odvojih ga ipak.



Majstore!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/04/2023 : 10:04:04  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Vratia se brat iz Svajcarske. Cekan da cujen dojmove.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/04/2023 : 10:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
bija na utakmci?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 26/04/2023 : 10:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Atentat na manhuntera?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/04/2023 : 22:30:03  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

bija na utakmci?



Na obe.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/04/2023 : 22:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Atentat na manhuntera?




Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 27/04/2023 : 10:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Došao u radionu na posao, nema struje.
HEP ištekao sve u cijelom okrugu zbog radova, neće bit struje cijeli dan, a meni gori pod nogama.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 28/04/2023 : 11:30:37  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Meni se danas dogodilo ovo:





Mozda odem i ja jednog dana. Cisto onako da im se popiskim na travu, da bolje poraste.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 29/04/2023 : 22:13:37  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Libellus vozilo?

Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
591 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 02/05/2023 : 18:24:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
Položio državni ispit iz prve. Ko šta pije? 😁
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 10/05/2023 : 10:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Ušao u kotlovnicu i začuo zujanje i zabijanje u prozor...po zvuku mislio da je stršljen, kad ono neki ogromni crni metalik bumbar sa ljučibastim krilcima kakvog nikada u životu nisam vidio...
[url=https://postimg.cc/fSvJBJfn][/url]
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 10/05/2023 : 11:26:50  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Crna pčela drvarica https://hr.wikipedia.org/wiki/Crna_p%C4%8Dela_drvarica


Have mercy
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/05/2023 : 11:56:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Mi smo ih morali na faksu skupljat (mislim na kukce) iz entomologije.
Najdrazi primjerak u kolekciji mi je bila Mantis religiosa.

Jedan od uvjeta za proci taj ispit je bila i determinacija, mislim da ih je trebalo znati raspoznati oko 90ak vrsta.
Pa su u hodniku na zidu u staklenom okviru bili svi ti kukci izlozeni (probijeni iglama) gdje smo ih mi proucavali prije ispita, Hr i latinski nazivi svakog je bilo potrebno znati.

I poslije u uredu na ispitu, samo ti donese slicne kutije sa staklom gdje su bili rasporedjeni i onda ispitivanje gdje si imao mozda nekih 5 sekundi za razmislit i reci Hr i latinski naziv, i naravno, tocnog kukca.
Ako se dobro sjecam, uoci jednog ispita, jedan frend je uspio uslikat te profesorove kutije (dok je ovaj nakratko morao nesto izici), pa smo to iskopirali i napravili fotografije, tocno si mogao po fotografijama naucit gdje je koji kukac smjesten i ne bi bilo pogreske kod determinacije :)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/05/2023 : 12:28:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Heh, studenti se snađu. :D


Ja sam tako morao na pamet nauciti fosile za paleontologiju na geologiji (isto i lwood). No, mi smo ucili na jednim primjercima, a na kolokviju su bili drugi koji nisu bili uvijek tako lako prepoznatljivi. :D

Jos veca muka su bili kristali i minerali, uffff, ne zelim se vise ni sjetiti!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/05/2023 : 12:42:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Tako je Poli, učiš na jednim primjercima, ali na ispitu baš ono teže prepoznatljivi, posve nešto novo :)

Ajde još kukci i nekako, ali biljke raspoznat je bio izazov.
Ali pogotovo naglask na zimske izbojke (znači, bez lista), samo gole grančice pa ti sad znaj.

A profesor je bio inače podosta stariji, znao je također prije ispita otići u Dalmaciju, u nekakvu šikaru, nabrati sve moguće biljčice u neku vreću za smeće i onda na ispitu, u njegovom uredu na jednom velikom hrastovom stolu, uzme tu vreću za smeće ispunjenu različitim biljčicama i doslovno istrese sav sadržaj ispred tebe i sad ajde Miki, pričaj

Ali sjećam se da je bio OK, znao je ponekad davati i poneki hint.
Ono, imaš ispred sebe jorgovan, lat. Syringa vulgaris.
Ženska ne zna, a on njoj "Išla jednom jedna Inga kupit sir..."

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29284 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 10/05/2023 : 13:14:44  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Mineralogiju moraju položiti i na kemiji, prekrasan ispit, dobiješ mineral, a onda ga seciraš i iscrtavaš neka čudesa, ne da više nemam pojma, nego to znaš taj tjedan kad je ispit i to je to.

quote:
Originally posted by Poli


Heh, studenti se snađu. :D


Ja sam tako morao na pamet nauciti fosile za paleontologiju na geologiji (isto i lwood). No, mi smo ucili na jednim primjercima, a na kolokviju su bili drugi koji nisu bili uvijek tako lako prepoznatljivi. :D

Jos veca muka su bili kristali i minerali, uffff, ne zelim se vise ni sjetiti!





"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 17/06/2023 : 12:21:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Majketi na sto lici bolnica na Kantridi, ko da je rat zavrsio prije tjedan dana

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/06/2023 : 13:35:28  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Žive još u prošlom ratu a počeja novi

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/06/2023 : 18:43:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Majketi na sto lici bolnica na Kantridi, ko da je rat zavrsio prije tjedan dana



Ali se kurče sa novom Sušačkom koja mislim još nije puštena u pogon. Djecu ko jebe.
Za ne Ri ekipu, na Kantridi je dječja bolnica.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 17/06/2023 18:44:13
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 17/06/2023 : 22:13:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Žive još u prošlom ratu a počeja novi


A vidim, pretpostavljam da misliš ono sa Livajom pa i onda Let3 otkazan u onom Pirovcu, tko zna što će tu još biti

quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by ReemCP

Majketi na sto lici bolnica na Kantridi, ko da je rat zavrsio prije tjedan dana



Ali se kurče sa novom Sušačkom koja mislim još nije puštena u pogon. Djecu ko jebe.
Za ne Ri ekipu, na Kantridi je dječja bolnica.


Baš to moj DiSkAcH, za djecu tko ih šljivi, poslije sam guglao i naišao na jedan članak gdje se isto spominje kao da je rat jučer bio: https://www.fiuman.hr/djecja-bolnica-izgleda-kao-da-je-jucer-bio-rat-na-kantridi/

Posebno kad vidiš ovu sliku iz tog članka, mrak ti padne na oči: https://www.fiuman.hr/wp-content/uploads/2019/01/b4.jpg

Baš smo danas pričali s jednom Riječankom koja se isto žali (a kaže i da se mnogi tamo žale), kaže isto da je bila svog sina (nekih 11 god) trebala voziti na pregled jer je u školi kad su djeca imala pregled, malom kao otkriven šum na srcu (što ne mora odmah biti nešto za nekakvu paniku i sekiraciju), nego su joj rekli iz škole da malog odvede na dodatni pregled, ovi u Rijeci da može doći za 6 mjeseci Ona zvala odmah polikliniku Ivaniš i ovi je primili za 4 dana :)

Te poliklinke su na neki način spas.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/06/2023 : 22:18:36  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by lwood

Žive još u prošlom ratu a počeja novi


A vidim, pretpostavljam da misliš ono sa Livajom pa i onda Let3 otkazan u onom Pirovcu, tko zna što će tu još biti




Ma kakav kurčevi Livaja ,mislin na pravi rat u Ukrajini koji podupiremo ka članica NATO-a.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 17/06/2023 : 22:26:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
A mi danas vozili curicu od sestre koja najesen kreće u prvi osnovne, na odjel psihologije na provjeru je li sposobna za školu A prošla sve te stadije od jaslica, vrtića i sad predškole, sve živo zna, pjeva na engleskom (ne moram vam ni objašnjavati koliko djeca danas jezik nauče s youtubea), mala priča, crta, mene uvijek iznenadi koliko dijete zna i kako pamti, zapravo mnoga djeca su danas takva, točno se začudiš kako su sposobna i pametna u toj dobi.

Ali eto, moraš prevaliti put od 100 km da bi je ova pitala kroz pol ure kako se zove, da napiše svoje ime i prezime, da kaže iz kog je mjesta, da li zna svoju adresu, da li zna nacrtat trokut i još razne gluposti. A za korone to nije bilo uopće obvezno.

Imaš osjećaj da dijete mora imat završen fakultet prije upisa u osnovnu školu




"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 17/06/2023 : 22:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by lwood

Žive još u prošlom ratu a počeja novi


A vidim, pretpostavljam da misliš ono sa Livajom pa i onda Let3 otkazan u onom Pirovcu, tko zna što će tu još biti




Ma kakav kurčevi Livaja ,mislin na pravi rat u Ukrajini koji podupiremo ka članica NATO-a.


Aha, ja mislio da si ti ciljao na ove "tenzije" i netrpeljivosti na relaciji Rijeka-Split u zadnje vrijeme, što mi je nekako isto blesavo.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 17/06/2023 : 22:41:19  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Sjećam se tog dana od prije 18 godina. Shvaćam frustraciju za vas kod kojih se radi o dalekom putu, ali da glumim malo đavoljeg odvjetnika, taj test bi više trebao biti provjera zrelosti nego išta drugo, zato ga i provode psiholozi.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 17/06/2023 : 22:43:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Dok smo čekali u hodniku, primjetio sam neke dječje crteže, zakačene štipaljkama.
Baš ima dobrih radova, a ovaj dolje ispod konj mi je odmah zapeo za oči, ne znam koliko je to dijete imalo godina kad ga je nacrtalo, ali zaista impresivno




"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page
Page: of 125 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000