forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Best of Bonelli - Top Ten
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Bachy
Senior Member



Croatia
1696 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 08/11/2016 : 13:16:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by Bachy

quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by Bachy

Teško ili nikako da Bonelli spada u vrh stripa uopće.
Bonelli je (ovo je isključivo moje mišljenje) izdavač koji radi stripove uglavnom za određenu populaciju djece, tako da bi kategorija u kojoj bi se Bonelli mogao natjecati samo dječji strip, a ne strip uopće.
Iznimke su Ken Parker (kojem ciljana publika nije bila ispod 14-15 godina, nego za malo stariju populaciju koju ne zanima samo akcija i humor) i Lilith (koja ipak traži jedan određeni dio poznavanja opće povijesti i kulture).
Mišljenja sam kako Bonellijevi stripovi nisu ni do koljena francusko-belgijskoj i američkoj školi stripova, čemu svjedoči i planetarna popularnost junaka kao što su Asterix, Lucky Luke, Spirou, DC-ijevi junaci, Marvelovi junaci, grafičke novele po kojima se snimaju filmovi i serije...
Bonellijevi stripovi su popularni jedino u Italiji, zemljama bivše Juge i ostalom dijelu JI Europe i Turskoj.
Francusko-belgijska i američka škola je poznata po cijelom svijetu.
I za kraj samo da napomenem da kad govorim Bonelli ne mislim na cijelu talijansku školu stripa, nego samo isključivo na Bonellijeva izdanja.


Tvoj stav se bazira samo na... Hmmm... Cemu? Ni na cemu osim na tvom misljenju te stoga nema neku preteranu snagu. Nikakav argument, nikakva cinjenica. NHF.



A ti si tražio da ja kažem tuđe mišljenje, a ne svoje?



Ponovit ću ti. Moj stav se bazira na mojem mišljenju, da.

Zar se stavovi ostalih ne baziraju na njihovim vlastitim mišljenjima?





stav koji se bazira samo na necijem proizvoljnom misljenju bez ikakve potpore u argumentima, cinjenicama, drugim i drugacijim stavovima i misljenjima iz kojih je proistekao, nema ni snagu ni uporiste, te stoga nije ni validan ni bitan za bilo kakvu dalju analizu i diskusiju.

nadam se da razumes razliku izmedju pojmova stav i misljenje.

na kraju komentara stavio sam NoHardFeelings, a ti si ipak odreagovao burno. zao mi je ako sam te uznemirio.

vise necu na ovu temu.



Poštujem tvoje mišljenje, iako se ne slažem s njim.
Nisi me uznemirio samo si me nasmijao.

Ja sam jasno svoje argumente napisao. To što si ti samo pročitao ono šte tebi smeta i ne odgovara dovoljno govori o tvojem stupnju poštivanja i razumijevanja drugih mišljenja i stavova, kako ti to kažeš...

Sada bih ti pojasnio što je mišljenje, a što stav (po hrvatskom jeziku).
Mišljenje:
Misao i mišljenje su psihološke funkcije koje nam omogućuju da putem misaonih operacija određujemo svojstva pojava i otkrivamo odnose među njima.

Mišljenje (ili tok mišljenja) je mentalni proces koji se odlikuje rasuđivanjem i zaključivanjem, odnosno shvaćanjem uzročno-poslijedičnih veza između različitih pojmova. Misao (odnosno sadržaj mišljenja) se redovno očitava u nekom sudu ili tvrdnji.

U filozofiji se obično pretpostavlja da su ljudi okarakterizirani racionalnošću, a najočiglednije ispoljavanje racionalnosti je sposobnost mišljenja. Zbog povezanosti sa emocionalnim i drugim faktorima razlikujemo: konkretno i apstraktno, logično i nelogično, magijsko i arhaično mišljenje.

Stav:
Stav je relativno trajan odnos prema komu ili prema čemu, koji se očituje kao tendencija da se misli, osjeća i ponaša na određeni način. To je i načelo kojega se tko drži, njegovo uvjerenje. Psihološku strukturu stava čine tri sastavnice: spoznajna, emotivna i akcijska. Stav, kao mentalna dispozicija, utječe na opažanje, mišljenje i socijalno ponašanje. Stavovi mogu biti društveni i osobni.

Moj stav je: Teško ili nikako da Bonelli spada u vrh stripa uopće.

Argumenti za taj moj stav: planetarna popularnost junaka kao što su Asterix, Lucky Luke, Spirou, DC-ijevi junaci, Marvelovi junaci, grafičke novele po kojima se snimaju filmovi i serije...

Ako te ovaj moj odgovor uznemirio, unaprijed se ispričavam i pozivam prvom prilikom na pijaču, ako ikada budeš bio u Hrvatskoj.

Ako želiš ja mogu još na ovu temu.

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 08/11/2016 : 16:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Da Lilith zahtijeva naročit nivo opće povijesti i kulture, to mi se čini u najmanju ruku kao pretjerivanje. Tako nešto mogao bi izjaviti i neki od ovih simpatičnih zagorologa za Zagora, u kojemu se pojavljuju Alexis de Tocqueville, Andrew Jackson, Sekvoja, Edgar Allan Poe i Charles Darwin. U usporedbi s mnogim francuzima Bonelli ne prolazi uopće loše, a scenaristički je uglavnom iznad američkog superherojskog stripa. Da je talijanski svjetski jezik kako bi sujetni Talijani htjeli, i Bonelli bi bio svjetski. Ovako mu ostaje Regija, Turska i Brazil.



Sto se tiče superheroja,nisam puno čitao osim ovih Spidermana i X-Mana koji su izlazili kod nas i to mi je bilo stvarno glupo.
Nego nikad mi nije bilo jasno kako to da su Bonellijvi stripovi popularni u Turskoj i Brazilu,jel zna mozda neko kakav je tamo tiraz Zagora,Dylana i ostalih?
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 08/11/2016 : 16:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Beachy,ne slažem se sa tvojim stavom niti sa ovim argumentima koje si napisao.Da je Zagor američki strip,recimo Marvelov a Spiderman Bonellijev danas bi postojali filmovi o Zagoru i bio bi planetarno popularan,dok bi Spiderman bio nešto kao danas Zagor,jer Talijani jednostavno ne mogu ekranizirati svoje strip junake,dok Amerikanci to naravno mogu,a kad pogledaš svi ti filmovi po američkim superherojskim stripovima su uglavnom smeće,barem meni.
Ipak je Amerika Amerika i sve sto je njihovo mora biti najbolje,američka muzika,američki filmovi,stripovi...
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1696 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 08/11/2016 : 17:51:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

Beachy,ne slažem se sa tvojim stavom niti sa ovim argumentima koje si napisao.Da je Zagor američki strip,recimo Marvelov a Spiderman Bonellijev danas bi postojali filmovi o Zagoru i bio bi planetarno popularan,dok bi Spiderman bio nešto kao danas Zagor,jer Talijani jednostavno ne mogu ekranizirati svoje strip junake,dok Amerikanci to naravno mogu,a kad pogledaš svi ti filmovi po američkim superherojskim stripovima su uglavnom smeće,barem meni.
Ipak je Amerika Amerika i sve sto je njihovo mora biti najbolje,američka muzika,američki filmovi,stripovi...




Nisam rekao da su američki stripovi najbolji, samo da su popularniji. A to da su američki i francuski stripovi popularniji u svijetu od Bonellijevih stripova je činjenica, slagao se ti s njom ili ne.

Mišljenja sam da je francusko-belgijska škola stripova daleko najbolja na svijetu po svemu što se stripova tiče.
Iza nje slijedi američka škola stripova.

Svoje tvrdnje temljim na svojim afinitetima prema pojedinim stripovskim žanrovima i vrstama.

Talijansku školu stripova, poznajem uglavnom kroz Bonellija i par ostalih stripova koji nisu u njegovom izdanju. Na temelju toga tu školu svrstavam iza ove dvije.


Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 08/11/2016 : 19:06:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bachy

quote:
Originally posted by Rahazlam

Beachy,ne slažem se sa tvojim stavom niti sa ovim argumentima koje si napisao.Da je Zagor američki strip,recimo Marvelov a Spiderman Bonellijev danas bi postojali filmovi o Zagoru i bio bi planetarno popularan,dok bi Spiderman bio nešto kao danas Zagor,jer Talijani jednostavno ne mogu ekranizirati svoje strip junake,dok Amerikanci to naravno mogu,a kad pogledaš svi ti filmovi po američkim superherojskim stripovima su uglavnom smeće,barem meni.
Ipak je Amerika Amerika i sve sto je njihovo mora biti najbolje,američka muzika,američki filmovi,stripovi...




Nisam rekao da su američki stripovi najbolji, samo da su popularniji. A to da su američki i francuski stripovi popularniji u svijetu od Bonellijevih stripova je činjenica, slagao se ti s njom ili ne.

Mišljenja sam da je francusko-belgijska škola stripova daleko najbolja na svijetu po svemu što se stripova tiče.
Iza nje slijedi američka škola stripova.

Svoje tvrdnje temljim na svojim afinitetima prema pojedinim stripovskim žanrovima i vrstama.

Talijansku školu stripova, poznajem uglavnom kroz Bonellija i par ostalih stripova koji nisu u njegovom izdanju. Na temelju toga tu školu svrstavam iza ove dvije.







"Mišljenja sam kako Bonellijevi stripovi nisu ni do koljena francusko-belgijskoj i američkoj školi stripova, čemu svjedoči i planetarna popularnost junaka kao što su Asterix, Lucky Luke, Spirou, DC-ijevi junaci, Marvelovi junaci, grafičke novele po kojima se snimaju filmovi i serije..."

To si napisao,a ja ti kažem da planetarna popularnost nema veze sa kvalitetom stripa.
Tolko od mene,ja necu komentirat ili pricat o tome koji su stripovi bolji jer sam od Amerikanaca i Francuza čitao jako malo toga.
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1696 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 08/11/2016 : 19:29:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by Bachy

quote:
Originally posted by Rahazlam

Beachy,ne slažem se sa tvojim stavom niti sa ovim argumentima koje si napisao.Da je Zagor američki strip,recimo Marvelov a Spiderman Bonellijev danas bi postojali filmovi o Zagoru i bio bi planetarno popularan,dok bi Spiderman bio nešto kao danas Zagor,jer Talijani jednostavno ne mogu ekranizirati svoje strip junake,dok Amerikanci to naravno mogu,a kad pogledaš svi ti filmovi po američkim superherojskim stripovima su uglavnom smeće,barem meni.
Ipak je Amerika Amerika i sve sto je njihovo mora biti najbolje,američka muzika,američki filmovi,stripovi...




Nisam rekao da su američki stripovi najbolji, samo da su popularniji. A to da su američki i francuski stripovi popularniji u svijetu od Bonellijevih stripova je činjenica, slagao se ti s njom ili ne.

Mišljenja sam da je francusko-belgijska škola stripova daleko najbolja na svijetu po svemu što se stripova tiče.
Iza nje slijedi američka škola stripova.

Svoje tvrdnje temljim na svojim afinitetima prema pojedinim stripovskim žanrovima i vrstama.

Talijansku školu stripova, poznajem uglavnom kroz Bonellija i par ostalih stripova koji nisu u njegovom izdanju. Na temelju toga tu školu svrstavam iza ove dvije.







"Mišljenja sam kako Bonellijevi stripovi nisu ni do koljena francusko-belgijskoj i američkoj školi stripova, čemu svjedoči i planetarna popularnost junaka kao što su Asterix, Lucky Luke, Spirou, DC-ijevi junaci, Marvelovi junaci, grafičke novele po kojima se snimaju filmovi i serije..."

To si napisao,a ja ti kažem da planetarna popularnost nema veze sa kvalitetom stripa.
Tolko od mene,ja necu komentirat ili pricat o tome koji su stripovi bolji jer sam od Amerikanaca i Francuza čitao jako malo toga.



OK, to je tvoje mišljenje da popularnost nema veze s kvalitetom i o tome bi se dalo raspravljati i našlo bi se argumenata za i protiv.

Ali nije mi jasno zašto ne želite raspravljati? Pa, ovo je forum, iznosimo mišljenja i stavove, zar je toliki problem što ja smatram da Bonellijevi stripovi meni nisu ni približno vrhu stripa uopće?


Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 08/11/2016 : 19:48:32  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Zagor - Demon Ludila
Dylan Dog - Ničija priča
Marti Misterija - Tajna Svetog Nikole
Mister No -Poslednji Kangaseiro
Nathan Never - Dvostruka budućnost
Ken Parker - Balada Pat o'Šejn
Tex (nisam pročitao priču za koju smatraam da je dostojna "svetskog" stripa)
Magični Vetar - Wendigo

...

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 08/11/2016 19:49:06
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 08/11/2016 : 20:56:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bachy

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by Bachy

quote:
Originally posted by Rahazlam

Beachy,ne slažem se sa tvojim stavom niti sa ovim argumentima koje si napisao.Da je Zagor američki strip,recimo Marvelov a Spiderman Bonellijev danas bi postojali filmovi o Zagoru i bio bi planetarno popularan,dok bi Spiderman bio nešto kao danas Zagor,jer Talijani jednostavno ne mogu ekranizirati svoje strip junake,dok Amerikanci to naravno mogu,a kad pogledaš svi ti filmovi po američkim superherojskim stripovima su uglavnom smeće,barem meni.
Ipak je Amerika Amerika i sve sto je njihovo mora biti najbolje,američka muzika,američki filmovi,stripovi...




Nisam rekao da su američki stripovi najbolji, samo da su popularniji. A to da su američki i francuski stripovi popularniji u svijetu od Bonellijevih stripova je činjenica, slagao se ti s njom ili ne.

Mišljenja sam da je francusko-belgijska škola stripova daleko najbolja na svijetu po svemu što se stripova tiče.
Iza nje slijedi američka škola stripova.

Svoje tvrdnje temljim na svojim afinitetima prema pojedinim stripovskim žanrovima i vrstama.

Talijansku školu stripova, poznajem uglavnom kroz Bonellija i par ostalih stripova koji nisu u njegovom izdanju. Na temelju toga tu školu svrstavam iza ove dvije.







"Mišljenja sam kako Bonellijevi stripovi nisu ni do koljena francusko-belgijskoj i američkoj školi stripova, čemu svjedoči i planetarna popularnost junaka kao što su Asterix, Lucky Luke, Spirou, DC-ijevi junaci, Marvelovi junaci, grafičke novele po kojima se snimaju filmovi i serije..."

To si napisao,a ja ti kažem da planetarna popularnost nema veze sa kvalitetom stripa.
Tolko od mene,ja necu komentirat ili pricat o tome koji su stripovi bolji jer sam od Amerikanaca i Francuza čitao jako malo toga.



OK, to je tvoje mišljenje da popularnost nema veze s kvalitetom i o tome bi se dalo raspravljati i našlo bi se argumenata za i protiv.

Ali nije mi jasno zašto ne želite raspravljati? Pa, ovo je forum, iznosimo mišljenja i stavove, zar je toliki problem što ja smatram da Bonellijevi stripovi meni nisu ni približno vrhu stripa uopće?





Ma ne,naravno da mi ne smeta ali ne mogu ja sad raspravljati o tome Bonelli vs američki stripovi ili francuski stripovi kad sam od amera čitao samo usagije koji su izasli kod nas,Spidermane i X-Mane koji su izasli kod nas u ovo novije vrijeme,ne znam dali je izlazilo sta za vrijeme bivše države,od Francuza sam čitao Talicnog toma i Asterixa,ono sto je izašlo još u Jugoslaviji,eto to je to,nekako mi se to čini pre malo za neku dobru raspravu.
Od Bonellija sam čitao skoro sve sto izlazi od 2000 na naše kioske.
Al to nije ni 30% od cijelog Bonellija.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 08/11/2016 : 20:57:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
E da zaboravi,nedavno sam pročitao Batmana "The kiling joke",tek tolko zbog filma koji je izašao.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 08/11/2016 : 21:03:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Beachy,popularnost ne mora imati veze sa kvalitetom,često puta i nema,uglavnom sve sto je američko je i popularno.
Go to Top of Page

Gru
Average Member



818 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 08/11/2016 : 21:13:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
Neć biti baš top 10...

Zagor - Divovi dobra i zla
Zagor - Nestali istraživač
Dylan Dog - Totentanz
Dylan Dog - Dugački pozdrav
Tex - Tiha smrt
Magični vjetar - Hoganova neman
Ken Parker - Lovčeva Lilly
(s tim da kod Kena još nisam došao do toliko hvaljene "Ahab" "Adah")
Nathan Never - U ponoru pamćenja

Zasad toliko, možda se sjetim kojeg Mister Noa i Nathana...

Edited by - Gru on 08/11/2016 21:22:40
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 08/11/2016 : 21:16:21  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gru


"Ahab"





Mobi Dik?

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

Gru
Average Member



818 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 08/11/2016 : 21:21:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karven

quote:
Originally posted by Gru


"Ahab"





Mobi Dik?



Htjedoh reći/napisati "Adah"
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 08/11/2016 : 21:34:26  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
To je već bolje.

Odlična epizoda.

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/11/2016 : 22:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Dugacki pozdrav svakako zasluzuje svoje mesto medju svetskim stripom. Besprekoran strip.
Takodje su mi tu i Uzas iz nekog drugog kad, Totentatz...

Od Mister NOa bih izdvojio Rio Negro, Poslednji Kangasairo i Bilo jednom u New Yorku.

Od Zagora Tigar, Demon ludila, Sveti breg.

Od Teksa Patagonija, Kanadski pobunjenici, Lov na coveka, Nepobedivi.

Takodje bih izdvojio Cassidya i Magicnog Vetra kao serijale koji celi zavredjuju paznju.
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1696 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 09/11/2016 : 06:27:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

Beachy,popularnost ne mora imati veze sa kvalitetom,često puta i nema,uglavnom sve sto je američko je i popularno.



Bachy, ne Beachy... vidi se da ne znaš čitati!

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 10/11/2016 : 22:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Samo neka se snimaju blockbusteri po predlošku superherojskih stripova, a Talični i Asteix neka caruju planetarno, samo neka nama ostave dobre stare Bonellije, pa makar ona turska pizd... bila jedino što će ostati ekranizirano u njihovu čast.
Zaboravih Dylan Doga, ali to je već ozbiljno štivo :)
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/11/2016 : 23:37:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ja uopće ne žudim za time da se snimaju filmovi (čak ni ozbiljne produkcije) o Zagoru, Texu, Mister Nou... to mi jednostavno ne bi bio takav doživljaj kao što je u stripu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 11/11/2016 : 16:39:50  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
Hvala svima koji su se javili i odgovorili na temu!

Top 15 epizoda po onome sto ste ovde napisali su:


1. Zagor: Demon ludila (10 glasova)

2. Ken Parker: Lovceva Lilly (5 glasova)

3. Dylan Dog: Dugacki pozdrav (4)
4. Zagor: Američka odiseja (4)

5. Dylan Dog: Igra sa smrću (3)
6. Ken Parker: Adah (3)
7. Martin Mystere: Mač kralja Arthura (3)
8. Mister No: Poslednji Kangačeiro (3)
9. Nathan Never: Dvostruka budućnost (3)
10. Zagor: Sveti breg (3)
11. Dylan Dog: Morgana (3)
12. Ken Parker: Balada o Pat O'Shane (3)
13. Mister No: Rio Negro (3)
14. Zagor: Zagor protiv vampira (3)
15. Dylan Dog: Totentanz (3)

Ovo je dosadasnji presek (prvih pet dana). Ako tema bude aktivna i dalje, pravicemo novu listu.
Nije moglo da se napravi top ten jer ima dosta epizoda sa tri glasa.
Ovaj spisak od petog do petnaestog mesta ne mora nuzno da bude ovakav, proizvoljan je.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000