forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Marz & Kordej = Batman & Tarzan
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

SystemComics
Starting Member



23 Posts

Member since 16/08/2016

Posted - 20/05/2017 : 12:54:04  Show Profile Show Extended Profile  Send SystemComics a Private Message  Reply with Quote


Batman/Tarzan: U kandžama Žene-Mačke
Scenario: Ron Marz
Crtež: Igor Kordej

format: 231x344mm
strana: 96, cb
povez: tvrdi
cena: 1500 dinara(u striparnicama, prva dva meseca), 2000 dinara u knjižarama

U prodaji od danas u Alan Fordu i Darkwoodu, sutra na 2. Somborskom Strip Festivalu, u četvrtak na 10. Mafestu a koji dan kasnije i u Stripovi na Kvadrat.
















Edited by - SystemComics on 20/05/2017 13:28:18

el_wrejo
Starting Member



Croatia
53 Posts

Member since 09/04/2008

Posted - 20/05/2017 : 13:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Send el_wrejo a Private Message  Reply with Quote
Šta je netko od njih putovao kroz vrijeme? Ova zadnja tabla je odlična, neke od ovih ostalih su dosta zahtjevne za shvatiti barem ovako na ekranu, možda bi im dobro došlo malo boje. Uglavnom zanimljiv team up, nisam još čuo za to.

Hellboy je extremni desnicar..
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25903 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/05/2017 : 13:52:05  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Moram se podsjetiti kako boja izgleda u tradeu,pa cu viditi sto cu dalje.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/05/2017 : 13:57:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Meni je nevjerovatno koliko je Kordej produktivan. Gdje nade svo to vrijeme za sve te nacrtane naslove? Kazu da se uvjek postavlja pitanje, kako je tehnicki uopce Ivan Mestrovic za zivota, mogao stvoriti onoliko skulptura? Ja se stvarno pitam, kako je Igor do sad nacrtao ovu masu radova? Pravi majstor. Poseban stil, inovator u zanru, prejak tehnicar. Brz do bola, a tocan u radu. Hiperprodukcija a odlican. Kapa dolje, i radujem se svakom njegovom izdanom albumu. Pratim ga odusevljeno jos od polovine osamdesetih.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2522 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 20/05/2017 : 15:58:40  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Moram se podsjetiti kako boja izgleda u tradeu,pa cu viditi sto cu dalje.



boja u trejdovima je sasvim ok, ali po meni, malo guši Kordejev crtež i osobno preferiram crno bijelo kad je u pitanju gust crtež jakog c/b kontraksta. al to sam samo ja
par tabli za usporedbu













hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 20/05/2017 : 16:06:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
Šteta što nije u boji....

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 20/05/2017 : 16:12:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Jedan od najboljih trenutaka u stripu je kada Tarzan raskrinka Batmana kao Brucea Waynea ....

Meni je strip dopadljiv i scenaristički, a o Igoru nema potrebe išta reći osim uživati u crtežu.

I boja i cb imaju prednosti.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5279 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 20/05/2017 : 16:37:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Kakvo iznenadjenje, bravo za System
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25903 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/05/2017 : 16:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Nema teksta u ovom izdanju?
Boja negdje gusi a negdje pomaze.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2353 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 20/05/2017 : 17:00:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Odlično izgleda i sa bojom i cb...

Carpe diem
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/05/2017 : 17:03:23  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DzekDenijels

Odlično izgleda i sa bojom i cb...


+1

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6861 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 20/05/2017 : 17:12:59  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Postoji i običan (klasičan)kolor.

CB, na ovako povećanom formatu, će mi sasvim odgovarati.

Podseća me na Fibrino izdanje Žeželjevog Kapetana Amerike.
Go to Top of Page

el_wrejo
Starting Member



Croatia
53 Posts

Member since 09/04/2008

Posted - 20/05/2017 : 19:17:27  Show Profile Show Extended Profile  Send el_wrejo a Private Message  Reply with Quote
Idealno bi bilo imati i CB i u boji iako da moram birati samo jedan ipak bi uzeo u boji. Ova zadnju predobru sliku bi mogao gledati satima u CB i diviti se kako netko može uopće nacrtati takvo što, koliko detalja i koliko posla tu ima..a opet kada vidim kako u koloru izgleda ova pjena od gornjeg vodopada i sve ima neki efekt dubine kao 3D. Ma mrak, kapa do poda.
Nekako su mi superheroji bolji u boji, vjerojatno stvar navike, ali bi u CB duže gledao slikice. :)

Hellboy je extremni desnicar..
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1185 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 20/05/2017 : 19:35:15  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by el_wrejo

Idealno bi bilo imati i CB i u boji iako da moram birati samo jedan ipak bi uzeo u boji. Ova zadnju predobru sliku bi mogao gledati satima u CB i diviti se kako netko može uopće nacrtati takvo što, koliko detalja i koliko posla tu ima..a opet kada vidim kako u koloru izgleda ova pjena od gornjeg vodopada i sve ima neki efekt dubine kao 3D. Ma mrak, kapa do poda.
Nekako su mi superheroji bolji u boji, vjerojatno stvar navike, ali bi u CB duže gledao slikice. :)


Točno na toj pjeni se lomi stranica, tako da doživljaj nije potpun, bez obzira da li je crnobijelo ili kolor izdanje. Osobno mi je Kordej uvijek draži u crnobijeloj varijanti jer je kao grafičar bolji od većine kolorista koji su radili kolor na njegovim stripovima. U američkom izdanju kolor je dosta taman i pojeo je detalje. Zato mi je drago da ovo izdanje ide bez boje.
Jedno pitanje. Hoće li unutra biti naslovnice koje je Dorman radio za američka izdanja?
Go to Top of Page

SystemComics
Starting Member



23 Posts

Member since 16/08/2016

Posted - 21/05/2017 : 15:35:11  Show Profile Show Extended Profile  Send SystemComics a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bisley
Hoće li unutra biti naslovnice koje je Dorman radio za američka izdanja?



Ne.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 21/05/2017 : 16:24:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo neusporedivo bolje cb.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 28/02/2018 : 20:20:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Svidjelo mi se izdanje. Prvenstveno zbog Kordeja koji je jako dobar sa odličnim momentima. Priča je tu samo okvir za nešto što mi se jako dopalo - sraz različitih a sličnih karaktera Batmana i Tarzana.

Ovako na sitno izgleda da je cb crtež nejasan ali Kordej je prevelik majstor da bi si to dopustio tako da na tom formatu i takvim propovijedanjem crtež je sasvim jasan.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

borislav
New Member

137 Posts

Member since 15/10/2017

Posted - 03/03/2018 : 22:00:44  Show Profile Show Extended Profile  Send borislav a Private Message  Reply with Quote
Zanima me koliko mu je vremena trebalo, da u kompletu nacrta zadnju tablu. Puno energije i vremena je u njo uloženo, svaka čast.
Go to Top of Page

K.R.
New Member



Bosnia and Herzegovina
224 Posts

Member since 15/12/2012

Posted - 04/03/2018 : 00:11:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit K.R.'s Homepage  Send K.R. a Private Message  Reply with Quote
Po ovoj usporedbi je boja ugnjavila 30% linija i snažne grafičke atmosfere. Na onoj slici velikoj, jedne od najbolje nacrtanih betmenovih čizama su doslovno stopljene u mrak i nešto se čudno desilo s oblikom betmenovog opasača. I ona sekvenca borbe s gorilom je sva ta crnobijela strip atmosfera stopljena u tu užasnu teget-crnu.
BTW u toj sceni Tarzan ima totalno Kerac-Tarzan oči

Ukratko, da je Kordej muzika, CB verzija je kao slušati vinyl a u boji kao neki youtube 240p video

Edited by - K.R. on 12/12/1989 14:12:13
http://www.kostjaribnik.com
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12782 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/03/2018 : 01:25:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Ron Marz dobro funkcionira na ovim samostalnim epizodama, pogotovo kada ga se upari s kvalitetnim crtačem. Bilo bi super kada bi netko objavio Silver Surfer: Dangerous Artifacts, njegovu suradnju s Claudijem Castellinijem.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000