forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Anime
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 05/11/2023 : 05:55:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Dakle AOT the final season, final part of part 3 of the final season (final chapters isto tako).....kako su to sve zakomplicirali.
BTW, eno ga Nyaa-i. ;)


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 05/11/2023 : 17:44:50  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Dakle AOT the final season, final part of part 3 of the final season (final chapters isto tako).....kako su to sve zakomplicirali.
BTW, eno ga Nyaa-i. ;)





Crunchyroll, da budemo legalni.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 06/11/2023 : 10:19:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
E sada fino prvo gledam Pluto, a ona ide AoT sve ispočetka jedan turbo binđ sa guštom.
Predugo su ovo sve razvukli pa nema smisla kretat od 4-e sezone, ponavljanje je majka znanja. :)

BTW, imate i Hr/Sr titlove za sve AoT epizode, osim za ovu zadnju epizodu, ali bude i to vj kroz par dana, ako već i nije. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 06/11/2023 10:19:56
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1305 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 06/11/2023 : 10:31:34  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Odgledao na netflixu "One Piece" seriju. Bit ću iskren, nisam nikad gledao ni čitao, ali ovo što sam vidio je dobro, bilo mi je zabavno. Luffy ima energije, zarazan je lik, a i ekipa oko njega je zanimljiva. Ne znam koliko je serija vjerna originalnoj materiji i jel' izazvala sablazan kod pravih fanova, ali mene je natjerala da i preko kindla kupim prvi volume, što čitam, sviđa mi se. Al' vidim na netu da ima toga :)
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



415 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 10/11/2023 : 22:58:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
Taman se vratio iz kina, Akira 4K na velikom platnu, koje iskustvo...ne znam po koji put sam ga gledao, ali animacija, glazba, priča...čisto savršenstvo.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 11/11/2023 : 11:10:59  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Odoakar

Taman se vratio iz kina, Akira 4K na velikom platnu, koje iskustvo...ne znam po koji put sam ga gledao, ali animacija, glazba, priča...čisto savršenstvo.



I ja san ga sinoć pogleda.

Bilo je lipo vidit kino dvoranu ispunjenu fanovima, a sam anime je nevjerojatno remekdjelo.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Iluvatar
New Member



Bosnia and Herzegovina
224 Posts

Member since 01/06/2021

Posted - 11/11/2023 : 11:35:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Iluvatar a Private Message  Reply with Quote
Gledao Blu eye samurai. Odlican, rekao bih jedna od bolje uradjenih animiranih serija. Jeste woke ali je originalan IP ako se ne varam. Niti jedna poznata fransiza nije unistena woke adaptacijom. Ako ces vec da budes woke, osmisli originalan sadrzaj. Tako da respect. Svidjelo mi se i preporucujem.

Drugi anime koji sam gledao je Onimusha. Oni koji znaju o gamingu, znaju i o cemu se radi. Ugl, odlican anime. Takodjer preporuka.
I jedan i drugi se mogu gledati na Netflixu.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3543 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 13/11/2023 : 21:55:24  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Attack on Titan (2013-2023)


Odgledah poslednju epizodu tj. specijal i konačno se završi ovaj ultra popularni anime. Ne bih previše dužio o samoj radnji jer je anime rađen po stripu koji DW objavljuje na našim prostorima pa cenim da većina zna o čemu se ovde radi. Samo ću reći da je kvalitet animacije mnogo bolji od crteža iz mange, muzika skroz korektna ali ništa vau. Manga je duža od animea pa su neke stvari očekivano izbačene, koga zanima priča bolje je da čita mangu, a kome je previše da čita 34 tankobončića mange, anime je i više nego uspešna adaptacija stripa. Ono što je bilo bezveze za one koji su pratili anime u realnom vremenu je tempo izlaženja gde su nepotrebno napravili sprdnju sa cepkanjem sezona. Treća sezona je imala dva dela, dok čevrta čak četiri! Poslednji deo je Attack on Titan season 4 part 2 final season special 2! Koje nebuloze..

Sam kraj malkice izmenjen, dobro obratite pažnju na post credits scene. U stripu ostrvo biva uništeno već nakon jedne generacije, dok anime ima optimističniji kraj gde Paradis biva uništen nuklearkom posle 2000 godina kada se već došlo do futurističke civilizacije. Posebno obratiti pažnju na dečaka na samom kraju koji ulazi u drvo, taj dečak je novi "Eren", jer istorija se ponavlja, i točak se ponovo isto okreće.. Sve u svemu, jedan od boljih animea što se mene tiče
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 14/11/2023 : 06:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Ispravak (također spoiler): decak nije novi Eren, nego Ymir
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3543 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 14/11/2023 : 07:23:30  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Prihvatam ispravku!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/11/2023 : 09:00:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Da li je netko počeo gledati Pluto?
Ja sam sinoć zaspao na 3-oj epizodi, i ako me sjećanje ne vara, ovo je 1:1 sa mangom.
Gledam sa ENG dubom i HR titlovima koji su očito rađeni za JAP dub, pa me to malo prca, ali više slušam nego što čitam.
Crtež i animacija su jako dobri, u nekim brzim trenutcima se koristi nekakav motion blur koji mi ne leži baš, ali općenito su odradili vrhunski posao.
Pjesma, tj end credtits tema je odlična, baš paše na ovo.
Sve u svemu, po ove 2,5 pogledane epizode, Pluto je dobio vrhunsku anime adaptaciju kakvu jedno vrhunska manga i zaslužuje. Javim se još kada ga dokusurim. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 20/11/2023 09:01:53
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 29/11/2023 : 11:10:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sam Pluta, meni je odličan. Skinuli su mangu samo tako. Kome se svidjela manga, ovo je obavezno.
Nećakinja prati Spy X Family (ima 10g) i rekla žena ajd da vidimo mi šta ona to gleda.
Odgledali smo 4 epizode pvre sezone i za sada jedan vrlo simpatičan i humorističan anime, ugodno se iznenadili. :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3543 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 09/12/2023 : 21:41:39  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Pluto (2023) #1-8, Netflix, Naoki Urasawa


U budućnosti ljudi i roboti bivstvuju zajedno, ali ova tanka idila se ruši nakon ubistva Mont Blanca, svima omiljenog AI koji ne bi ni mrava zgazio iako predstavlja jednog od sedam najjačih robota na planeti. Ubistva će se nastaviti i svako mesto zločina je karakterično po tome što su žrtvi nabijeni rogovi.. Detektivska sci-fi priča koja ima ono najbolje od Dick-ove knjige Do androids dream of electric sheep i Asimovih The Cave of Steel & The Naked Sun, ali izgrađena na temeljima čuvenog Tezukinog dela Astro Boy i celine The Greatest Robot on Earth. Odlična priča koja te tera da pratiš i saznaš ko je i zašto ubica, ali usput postavlja neka bitna filosofsko-egzistencijalna pitanja koja se tiču razvoja tehnologije, AI, čovečanstva, i nas samih kao jedinki.

Netflix je odličnu mangu pretvorio u odličan anime, verna adaptacija koja je prenela na veliki ekran sve bitne stvari iz stripa. Anime sa sobom donosi kolor, "živu" animaciju naspram "zamrznute" iz mange, veoma dobar soundtrack (ovo posebno dolazi do izražaja kod dela priče u Škotskoj kada North #2 svira klavir). Jedina bitna razlika koju sam uočio je u portretu američkog AI, u animeu su želeli da povećavaju neizvesnost pa se njegov identitet otkriva tek u poslednjoj osmoj epizodi, dok je u stripu još u ranoj fazi radnje nagovešteno da Ameri imaju bitnu ulogu u priči. .

Prvo sam čitao mangu, pa mi je ona bliža srcu, ali Netflix je rasturio sa anime adaptacijom Pluta. Top sci-fi u svakom mogućem pogledu
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3543 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 18/12/2023 : 20:54:17  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Scott Pilgrim Takes Off (#1-8)


Pilgrim anime dođe kao alternativni "what if" eksperiment gde pratimo šta se dešava sa našim voljenim likovima nakon što Scott izgubi prvi duel protiv Patela, i misteriozno nestane. Pilgrim se ovde praktički ni ne pojavljuje, dok veću minutažu dobijaju Ramonini bivši momci. Anime je radio japanski studio, pa su scene borbi češće, i duže, negoli u stripu i filmu (Dragon Ball očigledna inspiracija za scene fajta). Animacija je OK, ali jedan problem sa činjenicom da su Japanci radili seriju je u tome što je animacija usta kada likovi pričaju prilagođena za japanski, a ne za engleski jezik, pa ako gledate anime na engleskom stičete utisak kao da gledate loš američki dub japanskog animea što je popriličan zajeb po meni.

Gotivno je što su producenti uspeli da okupe originalnu postavu sa filma, i lepo je bilo ponovo čuti njihove glasove, ali humor i priča mi nisu ni blizu standardu koji su postavili strip i film. Jbg
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3543 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 22/12/2023 : 21:01:20  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Tokom godina sam razvio naviku da jednom godišnje pogledam Ghost in the Shell, ne znam da li više uživam u priči, animaciji, borbama, likovima, scenografiji, soundtracku, filosofiji duha.. Originalni animirani film iz '95 je umetničko delo, drastično bolje od mange, i meni lično najbolje cyberpunk sci-fi ostvarenje. Ghost in the Shell 2.0 iz '08 mi se ne sviđa jer su ubacili loš CGI, i što su promenili glas Puppet Masteru pa umesto muškarca priča kao žena. Ne gubite vreme na ovo, gledajte originalni animirani film.

Nastavak Ghost in the Shell 2: Innocence nekako uvek u senci keca jer je reč o veoma slobodnoj interpretaciji mange pa se ne smatra canonom, i što se ovde Motoko pojavljuje samo u cameo ulozi na kraju filma. Innocence je takođe odlično štivo jer Batou je odveć bio najjači lik u franšizi i zaslužio je da bude glavni lik, a Innocence je najviše odrađen u noar stilu, i ima diskutabilno najintrigantniji a la Blade Runner kraj gde nije lako prokljuviti šta je san, a šta java. Nezasluženo se malo priča o ovom filmu, ako je Ghost in the Shell 10/10, Innocence je 9/10.





Stand Alone Complex je primer iz bukvara kako uspešno napraviti anime od jednog animiranog filma. Animacija, likovi, dijalozi, priča, Tachikome.. sve je odlično odrađeno. Prva sezona je u ritmu detektivske priče gde ekipa pokušava da uhvati misterioznog hakera sa pseudonimom "Laughing Man". Druga sezona proširuje priču i uvodi geopolitičke momente sa imigrantima i izbeglicama, i gde se detaljno objašnjava fenomen "Stand Alone Complex". Tematski dve veoma različite sezone, ali obe odlične, moje simpatije idu ka drugoj zbog srceparajućeg kraja sa Tachikomama. Jedino što mi se ne sviđa kod animea je što imamo ultra ozbiljnu priču, svi likovi su ozbiljni, nema humora, na sastancima svi nose odela i ozbiljno su obučeni, i onda dođe Motoko koja se na sastancima pojavi u tangama obučena kao neka treš prostitutka.. Zašto? Čemu taj nepotreban seksizam ženskog anime lika u priči gde to nije mesto. Hvala bogu pa su uvideli grešku ili im je neko ukazao na to, pa su joj u drugoj polovini prve sezone obukli pantalone, dok se u drugoj sezoni već počela ozbiljnije oblačiti što je u skladu sa ostalim likovima i ozbiljnošću same sezone i animea.

Solid State Society je animirani film gde je Motoko izašla iz ekipe i istrage sprovodi samostalno, dok je vođa ostalima postao Togusa. SSS vraća detektivski štih priči kao iz prve sezone Stand Alone Complexa. Nije loše, vredi pogledati, ali iskreno nije na tako visokom nivou kao prethodne etablirane stvari iz Ghost in the Shell univerzuma
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4210 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 29/12/2023 : 00:03:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
dobar je Pluto
mozda i najbolje od Urasawe
mada me uvek ponesto nervira u njegovom radu
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3543 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 25/01/2024 : 21:06:47  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Monster (Naoki Urasawa)


Talentovani mladi doktor poreklom iz Japana koji živi i radi u Nemačkoj spašava život mladom dečaku ni ne sluteći da bi možda bilo bolje da taj dečak nije preživeo, jer mnogi će za njega tvrditi da je otelotvoreno čudovište. Doktorov život više nikada neće biti isti kada se nakon devet godina ponovo sretne sa pacijentom kome je spasao život i kada sazna kakve je sve zločine ovaj sada već odrastao čovek počinio. Doktor kreće na svetu misiju da ispravi svoju grešku i ubije čudovište koje nikada nije ni trebao pokušati spasiti..

Uzbudljiva i napeta misterija-krimi priča gde pratimo napore sijaset odlično osmišljenih likova na njihovom putovanju po Nemačkoj i okolnim evropskim zemljama u pokušaju da razotkriju zaveru koja uključuje bogate nemačke kapitaliste, plaćene ubice, kriminalne organizacije, tajne službe, psihologe, političare, istočnonemačke špijune.. Ko je najveće čudovište od svih njih, šta to čini nekoga čudovištem, da li se neko rađa zao ili to postaje, gde se povlači granica između normalne osobe i čudovišta i kako ih razlikovati - to su samo neke od ideja kojima ovo delo teži da se bavi i to radi na vrhunski način.

Odlična i verna adaptacija čuvenog Urasawinog dela obogaćena farbom i atmosferičnim soundtrackom. Dobili smo Monster, dobili smo Pluto, da li ćemo dočekati anime verziju 20th Century Boys
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 26/01/2024 : 13:23:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Za Monster sam čuo da je odličan, nisam ni čitao ni gledao, ali budem u dogledno vrijeme.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3543 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 28/01/2024 : 20:35:58  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Perfect Blue (1997)


Pop idol napušta bend da bi postala glumica, ali nemoć da se izbori sa psihotičnim fanom koji prati svaki njen korak i preti da uništi njenu karijeru iz snova, rezultira u njenom postepenom sklizavanju u ambis ludila.. Kroz film provejava nekoliko tematskih momenata počev od opsednutosti idolima u Japanu, pa preko večite borbe karijera vs. porodica, internet maltretiranja, problema sa mentalnim zdravljem, i zaključno sa bezobraznim zahtevima filmske industrije prema novopečenim glumicama.

Obožavam filmove koji vešto vode igru između sna i jave tako da je granica između ove dve stvari toliko tanka da često nisi siguran šta je stvarnost, a šta ne. Ovaj način pripovedanja dovodi do određenih nelogičnosti u radnji, ali sve je to na uštrb premise ideje filma. Reč je o animiranom filmu koji zahteva ponovno gledanje, fanovi Black Swan-a će biti zadovoljni jer mogu se povući mnoge paralele između ova dva dela.

Volim anime za odrasle bez upotrebe humora i sa ozbiljnim pristupom datoj tematici, i Perfect Blue je upravo to. Šteta što je Satoshi Kon prerano preminuo, u svakom slučaju jedno od većih imena iz animirane kinematografije.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 29/01/2024 : 14:53:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
O da, Perfect Blue je perfektan, odmah debela preporuka i za sve ostale njegove filmove. ;)


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 29/01/2024 14:54:22
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3543 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 29/01/2024 : 21:48:09  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Samo sam gledao Perfect Blue i Papriku od njega, valjalo bi overiti i druge stvari.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 30/01/2024 : 13:02:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Samo sam gledao Perfect Blue i Papriku od njega, valjalo bi overiti i druge stvari.



Papurika.

Obožavam to kako japanci izgovaraju neke riječi, to ćeš naravno čuti ako gledaš Jap DUB.

Evo malo zajebancije na temu u linku: https://youtube.com/shorts/R8pZlcqlRpA?si=emBUxfFSGxoBBflz




-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 30/01/2024 13:07:48
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3543 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 30/01/2024 : 19:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Znam kako pričaju, bio sam u Japanu :)
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 31/01/2024 : 10:28:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Znam kako pričaju, bio sam u Japanu :)



E to bi volio, ali vidim da je strašno skupo i mislim da se to neće desiti nikada ako je suditi po trenutnoj situaciji.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3543 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 31/01/2024 : 11:27:45  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Posetiti Japan zapravo nije toliko skupo kao nekada jer je vrednost jena drastično opala u odnosu na euro.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.15 seconds. Snitz Forums 2000