forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 172 Shi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/11/2020 : 11:03:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Shaner

Volim priče smještene u viktorijansku Englesku, crtež mi je ok i strip je pitak, ali realno - Markiz je u pravu. Sve je to dosta tanko. Ne znam hoću li čitati nastavke.





Znači valja.


+1


+2

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 02/11/2020 : 15:03:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
-1
Shaner jedini normalan među vama.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5279 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 02/11/2020 : 15:59:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

-1
Shaner jedini normalan među vama.




Vodi ga kuci
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/11/2020 : 18:19:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

-1
Shaner jedini normalan među vama.



I jedini koji je pročitao strip.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 02/11/2020 : 18:20:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Red Marquis

-1
Shaner jedini normalan među vama.



I jedini koji je pročitao strip.




I ja sam.
I gle čuda, jedino se nama ne sviđa
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/11/2020 : 19:05:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
niste jedini - sad mi javi drugar,sa kojim vodim prepiske,da mu se strip ni najmanje nije svideo (tip inače uzima SVE od Fibre);a ja mu kažem (sa obzirom da je moj primerak na putu), "nikakav problem, iako mi se ne svidi,barem fibrin strip nije teško zameniti/prodati".

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 02/11/2020 19:05:50
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 02/11/2020 : 19:11:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Iskreno ne verujem ni da ćeš ti pasti na dupe. Maksimum 4,5 od 5 što je u prevodu debakl

Edited by - Red Marquis on 02/11/2020 19:12:32
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/11/2020 : 19:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
odlično ako bude 4.5 (na stranu sad tvoj sarkazam);pa i 4/5 je uglavno dovoljno da strip ostane u kolekciji.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/11/2020 : 06:56:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Iskreno ne verujem ni da ćeš ti pasti na dupe. Maksimum 4,5 od 5 što je u prevodu debakl





http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 07/11/2020 : 20:35:11  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Kakva je ovo stripcina!!!!! Odvalio!!!! Crtez ludacki dobar, prica takodje, prezadovoljan!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/11/2020 : 20:42:14  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
au, kraj sveta, savke odusevljen zodrouom
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 07/11/2020 : 21:54:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

au, kraj sveta, savke odusevljen zodrouom


Pa Shi i je za Boneli publiku.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/11/2020 : 21:59:31  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Shi i je francuski Bonelli.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/11/2020 : 22:01:03  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by kasper

au, kraj sveta, savke odusevljen zodrouom


Pa Shi i je za Boneli publiku.



zidrou je ljigavi moralista
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/11/2020 : 23:39:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
uf,sad bih uzeo na čitanje Shi (juče mi je stigla oktobarska Fibrina tura),samo da vidim kakav je strip(i cenim da je Savić u pravu),ali prvo moram da se snađem kome da uvalim ovu moju malu na čuvanje.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/11/2020 : 23:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

uf,sad bih uzeo na čitanje Shi (juče mi je stigla oktobarska Fibrina tura),samo da vidim kakav je strip(i cenim da je Savić u pravu),ali prvo moram da se snađem kome da uvalim ovu moju malu na čuvanje.



daj cokoladu starijem detetu
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/11/2020 : 23:53:24  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ne pali to više

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/11/2020 : 00:06:03  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ne pali to više



a da pripretis sibom? pitam da znam
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 08/11/2020 : 07:59:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
EDIT:@Kasper: sad si me sjetio na ovu scenu (ništa drugo ih ne boli ):





Pročitao sam, nije loš strip, ali nije mi ni ništa posebno.
Ali da, kreće bombastično, a onda to malo pada kako ide dalje, ali ništa strašno.
Crtež je vanserijski, stvarno odličan. A priča ono, može, čisto OK. Ne ide u kolekciju.
Mislim čak da je ovo prvi Zidrou kojeg sam pročitao(naglasak na mislim). :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 08/11/2020 08:02:44
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 20/11/2020 : 10:40:51  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Pročitano. Meni priča sasvim dobra, vuće te da čitaš do kraja.
A crtež briljira, veoma detaljan, moglo bi i na većem formatu.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Mozes77
New Member

100 Posts

Member since 12/11/2020

Posted - 22/11/2020 : 17:08:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mozes77 a Private Message  Reply with Quote
Shi-Zidrou & Homs
Prica govori o zenskom tajnom drustvu za koje se smatralo da je nestalo sve dok nas jedan dogadjaj ne vrati u viktorijansko doba,vreme kada je ovo drustvo tek nastajalo.
Glavne junakinje su Jennifer,cerka uglednog engleskog pukovnika Winterfielda, i Maku, nepoznata Japanka sa cudnom tetovazom na ledjima.Radnja je jako zanimljiva,London je prikazan kao ,,prljav" grad ciji su stanovnici vecinom siromasni .Prica je puna intriga i spletki sa elementima fantastike, a ne fale ni nasilje i sex.
Rekao bih da kvalitet opada kako se blizimo kraju, tako da je prvi album najbolji,a poslednji najgori i sam kraj ne ostavlja jak utisak.Crtez je prelep,jedan od najboljih koje sam video u stripu, realistican i izvrsno obojan.
Kad bih ga uporedio sa lydiom koju je radio isti scenarista,scenaristicki bi bila bolja ,,lydie" (bar duplo), a crtacki ,,Shi".
Ocena je 8/10 i to zbog crteza,da je neki drugi crtez bila bi tek 6/10, moja preporuka je da treba da se procita.


P.S. relativno sam los u pisanju osvrta i nekih recenzija, to mi nije nikad bila jaca strana, tako da ne zamerite ako je nesto lose napisano.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 22/11/2020 : 18:13:25  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Samo ti piši Mojsije. Dobar ti je osvrt.

Have mercy
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/11/2020 : 20:00:01  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Samo ti piši Mojsije. Dobar ti je osvrt.



+1! Slazem se.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 31/12/2020 : 00:55:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Zidrou&Homs:Shi (Fibra)

Viktorijanska Engleska,sredina 19.veka,pratimo dve ženske osobe,Dženifer,pripadnicu buržoazije,i Maku,intrigantnu japanku,sa ogromnom tetovažom na leđima,koja ima i nekog gurua,starca koji očigledno ima izvesne magijske moći.Spletom životnih okolnosti,njih dve će se naći u ludom životnom vrtlogu,u kojem će biti proganjana divljač od strane vlasti i policije;a u njihovom društvu će se naći i simpatična omalena prosjakinja Pikls.
Sa druge strane pratimo nekakvu organizaciju,tajnu,u kojoj je Dženiferin otac (a odskora i brat),pukovnik Vinterfild,koji ima vrlo,vrlo ambiciozan plan vezan za izgubljene engleske teritorije na Američkom kontinentu.

Shi je akciona avantura,sa magijskim elementima,porodičnom dramom.Hoze Homs je brutalno dobar crtač,a meni omiljeni Zidrou je i ovde pokazao svoj kvalitet.
Albumi ovog integrala čine jednu,može se reći koliko-toliko zaokruženu celinu sa otvorenim krajem,a nastavci će uslediti narednih godina.

Strip se čita u dahu,ima dosta detalja i nije baš toliko lak za praćenje,i ima nekih scenarističkih elemenata koji mi nisu baš skroz legli.Na prvo čitanje.I tada bih ocenio strip sa 4/5
Juče sam hteo da se malo podsetim radnje ne bih li napisao osvrt (prošlo je najmanje dve sedmice od kad sam ga pročitao),međutim,pročitah ga ponovo,prosto nisam mogao da ga ispustim iz ruku,i na ponovljeno čitanje mi je još bolji,neke stvari sam sad bolje uvideo.I sasvim mi je jasno zašto je tako dobro ocenjen kod francuske publike.
Iako mi se i dalje ne sviđa jedan detalj (tiče se plana pukovnikove ekipe,koji mi je malo sulud i nerealna,a podržava ga kraljica lično),smatram da je Shi sjajan strip sa jako dobrim na momente odličnim scenariom i prelepim crtežom.
4.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 31/12/2020 : 01:04:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
sad čitam komentare i čini mi se kao da nismo čitali isti strip!
kao prvo,kakav crni francuski boneli - ajde da to kažemo za Kentaura,pa i da razumem;ali Shi nije ni malo plitko štivo.Pitko da;ili sam ja oglupavio.

strip je i slojevit i detaljan;tek kad sam ga pročitao drugi put sam uvideo neke stvari i bolje ga skapirao,te više uživao u njemu.

takođe,ovo što opet spomenu nekolicina (ne računam šanera i markiza),da je odličan u početku,kasnije sve lošiji,ja to ne videh.

u svakom slučaju,Zidrou opet nije razočarao,kao ni moj njuh je u pitanju sjajan strip.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 31/12/2020 01:05:03
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000