forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KLO SP 33 Djeca kapetana Granta
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Peyo
Advanced Member



Croatia
10075 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 21/06/2021 : 19:27:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Nabavio. Izdanje je bez greške i u formatu koji omogućuje još bolje guštanje u crtežu i atmosferi.

Ako se netko koleba kajat će se kad se rasproda.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10829 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/06/2021 : 19:52:18  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Nabavio. Izdanje je bez greške i u formatu koji omogućuje još bolje guštanje u crtežu i atmosferi.

Ako se netko koleba kajat će se kad se rasproda.



lepo da ti naplate ako im se strip ne svidi
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10075 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 21/06/2021 : 20:02:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Peyo

Nabavio. Izdanje je bez greške i u formatu koji omogućuje još bolje guštanje u crtežu i atmosferi.

Ako se netko koleba kajat će se kad se rasproda.



lepo da ti naplate ako im se strip ne svidi



U slučaju naplate adresa moje banke je Gornja Nedođija bb .
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1198 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 25/06/2021 : 18:12:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Scenarij je pun deskripcija ali nema mu druge jer je po radu Vernea. Poslije decenija kad sam čitao Vernea, sam obnovio dešavanje u romanu. A svejedno se dobro i brzo čita. Likovi su dosta linearni (pozitivci u romantičnom duhu), najzanimljiviji je francuski geograf Paganel sa svojim pogreškama od kojih jedna na kraju spasi brod i živote junacima. Knjiga ima morbidne događaje (ekstremno nasilje i kanibalizam) ali se autor stripa izvukao sa što manje izlaženja toga.

Likovni deo je maestralan. Antropomorfni Disney na steroidima, putpun rad, sve slikano u živim bojama, sve 3d, masthevuša. Ovakav veći format baš dobro dođe jer je puno prirodnih pejsaža i detajla. Kompozicije i boje su izvrsne. Puno je ornamentike kod deskriptivnih oblačića, da bih rad ispao više retro i u duhu 19. stoljeća. Puno je brodova sa jedrima i starih kuća i kućica. Nesme za kojeg nisam ni znao, je fantastičan umjetnik.

Design je vrhunski, Fibra nas je sve razmazila sa svojim vrhunskim izdanjima. Na kraju knjige (koja sadrži tri bd albume) je još blok skica.

Po mome niko ne može požaliti ako ovo nabavi, jer je rad izniman estetski objekt a scenarij po klasici pustolovne literature.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 25/06/2021 18:39:34
Go to Top of Page

Chui
Average Member



946 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 21/08/2021 : 15:54:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Ovo sam dobio za ročkas neplanirano. Kad su u pitanju pokloni u obliku stripova onda ipak pripremim teren unaprijed :)))) čisto da olakšam ljudima :)))) A taman sam bio posudio iz knjižnice prvo izdanje, nisam stigao još početi čitati kad je stiglo ovo. Predivno sve to izgleda, al teškom mukom sam se tjerao to čitati. Ovo je mega super za klince, osnovna škola, čim krenu čitati prve lektire svakako im treba i ovo stavit pod nos. Možda bi bolje odgovaralo pod Nika! izdanja.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 21/08/2021 : 17:15:23  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui
Ovo je mega super za klince, osnovna škola, čim krenu čitati prve lektire svakako im treba i ovo stavit pod nos. Možda bi bolje odgovaralo pod Nika! izdanja.



A ne znam, bojim se da ubija količina nepotrebnog teksta. Uglavnom mi kčer voli čitati (čita svaki dan) i pročitala je sve Hilde i Višnje iz fibrine kolekcije, čita Moje frendice i Sestre s kioska ali ovo nije htjela "kak bi se reklo" ni pogledati. Ni sina nije zanimalo, ali on je još mali iako smo čitali prvih par knjiga Asterixa a sad smo na serijalu knjiga Timmy Promašaj. S obzirom da sam ja također ovo s mukom pročital Kapetan sam zamijenil jako dobrom Potragom za pticom vremena (hvala ZoranuC)!
Baš me zanima jel ima netko čiji su klinci pročitali Kapetana Granta?

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



946 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 21/08/2021 : 17:42:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by Chui
Ovo je mega super za klince, osnovna škola, čim krenu čitati prve lektire svakako im treba i ovo stavit pod nos. Možda bi bolje odgovaralo pod Nika! izdanja.



A ne znam, bojim se da ubija količina nepotrebnog teksta. Uglavnom mi kčer voli čitati (čita svaki dan) i pročitala je sve Hilde i Višnje iz fibrine kolekcije, čita Moje frendice i Sestre s kioska ali ovo nije htjela "kak bi se reklo" ni pogledati. Ni sina nije zanimalo, ali on je još mali iako smo čitali prvih par knjiga Asterixa a sad smo na serijalu knjiga Timmy Promašaj. S obzirom da sam ja također ovo s mukom pročital Kapetan sam zamijenil jako dobrom Potragom za pticom vremena (hvala ZoranuC)!
Baš me zanima jel ima netko čiji su klinci pročitali Kapetana Granta?

ok istina je da je klince danas općenito teško zainteresirati da se maknu od mobitela i pročitaju nešto, al dečki avanturisti, 3/4 razred osnovne pa dok ne krene pubertet bi se mogli zakačiti. Bar se nadam. Sačuvat ću svoj primjerak za nećaka kad još poraste pa ćemo vidjeti
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 21/08/2021 : 17:54:31  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
...s ovim kaj sam navodil da mi sve kčer čita se nisam hvalisal već sam htel samo dati do znanja (dati širu sliku profila dijeteta) da i oni koji inače čitaju, ovo štivo baš ne mirišu. Bojim se da je ovo pregazilo vrijeme (uostalom ni meni se nije svidlo, osim kaj je vizualno prekrasno).
Javi danas sutra za nećaka kak je reagiral, baš me zanima ;)

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 21/08/2021 18:01:04
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4886 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 21/08/2021 : 18:16:35  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ja sam sa 9 godina pročitao knjigu Djeca kap. Granta, valjda današnji klinci mogu bar stripovsku količinu teksta svladati.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



946 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 21/08/2021 : 19:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

...s ovim kaj sam navodil da mi sve kčer čita se nisam hvalisal već sam htel samo dati do znanja (dati širu sliku profila dijeteta) da i oni koji inače čitaju, ovo štivo baš ne mirišu. Bojim se da je ovo pregazilo vrijeme (uostalom ni meni se nije svidlo, osim kaj je vizualno prekrasno).
Javi danas sutra za nećaka kak je reagiral, baš me zanima ;)

a on je još mali tako da ćemo ga se načekati ali evo probao sam sa kumčetom srednjoškolcem i Batmanom i nije išlo, godinu dana je stajao strip kod njega nije ga ni pogledao, njegova par godina mlađa sestra je ipak dala šansu stripu ja ubijam divove i kao pri kraju je al to pri kraju traje sad već dvije godine, u međuvremenu je upisala gimnaziju. Općeniti dojam je da klinke ipak čitaju nešto više od klinaca koji nemaju koncentracije za ikakvo čitanje. Odgovor kumčeta je bio kad sam ga pitao zašto nije čitao: ja ne čitam.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 21/08/2021 : 20:03:10  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by BeaGea

...s ovim kaj sam navodil da mi sve kčer čita se nisam hvalisal već sam htel samo dati do znanja (dati širu sliku profila dijeteta) da i oni koji inače čitaju, ovo štivo baš ne mirišu. Bojim se da je ovo pregazilo vrijeme (uostalom ni meni se nije svidlo, osim kaj je vizualno prekrasno).
Javi danas sutra za nećaka kak je reagiral, baš me zanima ;)

a on je još mali tako da ćemo ga se načekati ali evo probao sam sa kumčetom srednjoškolcem i Batmanom i nije išlo, godinu dana je stajao strip kod njega nije ga ni pogledao, njegova par godina mlađa sestra je ipak dala šansu stripu ja ubijam divove i kao pri kraju je al to pri kraju traje sad već dvije godine, u međuvremenu je upisala gimnaziju. Općeniti dojam je da klinke ipak čitaju nešto više od klinaca koji nemaju koncentracije za ikakvo čitanje. Odgovor kumčeta je bio kad sam ga pitao zašto nije čitao: ja ne čitam.



Dijelimo slična iskustva. Zbog toga sam bil jako sretan kad sam s malim prije spavanja čital Asterixa, ali nije dugo potrajalo. Zapelo na 4. knjizi a nadobudni tata vece kupio 5. i 6. Srećom Asterix je i meni dobar pa nisu uzalud kupljene.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



946 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 22/08/2021 : 20:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by BeaGea

...s ovim kaj sam navodil da mi sve kčer čita se nisam hvalisal već sam htel samo dati do znanja (dati širu sliku profila dijeteta) da i oni koji inače čitaju, ovo štivo baš ne mirišu. Bojim se da je ovo pregazilo vrijeme (uostalom ni meni se nije svidlo, osim kaj je vizualno prekrasno).
Javi danas sutra za nećaka kak je reagiral, baš me zanima ;)

a on je još mali tako da ćemo ga se načekati ali evo probao sam sa kumčetom srednjoškolcem i Batmanom i nije išlo, godinu dana je stajao strip kod njega nije ga ni pogledao, njegova par godina mlađa sestra je ipak dala šansu stripu ja ubijam divove i kao pri kraju je al to pri kraju traje sad već dvije godine, u međuvremenu je upisala gimnaziju. Općeniti dojam je da klinke ipak čitaju nešto više od klinaca koji nemaju koncentracije za ikakvo čitanje. Odgovor kumčeta je bio kad sam ga pitao zašto nije čitao: ja ne čitam.



Dijelimo slična iskustva. Zbog toga sam bil jako sretan kad sam s malim prije spavanja čital Asterixa, ali nije dugo potrajalo. Zapelo na 4. knjizi a nadobudni tata vece kupio 5. i 6. Srećom Asterix je i meni dobar pa nisu uzalud kupljene.

Neka neka, treba filati klince sa stripovima, sretno sa nastavcima Asterixa
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1751 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 22/08/2021 : 21:15:33  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Ja sam sa 9 godina pročitao knjigu Djeca kap. Granta, valjda današnji klinci mogu bar stripovsku količinu teksta svladati.



U ovom stripu se i ne radi baš o količini teksta, nego nekako loše adaptiranom tekstu. Bar je takav moj utisak. Autor je hteo da sačuva sve relevantne nazive mesta, gradova, luka, kontinenata, likova, geografskih širina, dužina, što se uz tako brzu radnju na mali broj slika, često pretvaralo u kojekakva nabrajanja koja obaraju koncentraciju, što sam viđao kod klinca dok smo čitali.
Mada, to i nije toliki problem. Malo narušava dinamiku stripa koji je pun preokreta i novih avantura, pa je vožnja kroz strip kao pod ručnom.
Ali, kao što rekoh, nije neki veliki minus.

Resistance is futile.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 23/08/2021 : 08:55:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

quote:
Originally posted by vukozec

Ja sam sa 9 godina pročitao knjigu Djeca kap. Granta, valjda današnji klinci mogu bar stripovsku količinu teksta svladati.



U ovom stripu se i ne radi baš o količini teksta, nego nekako loše adaptiranom tekstu. Bar je takav moj utisak. Autor je hteo da sačuva sve relevantne nazive mesta, gradova, luka, kontinenata, likova, geografskih širina, dužina, što se uz tako brzu radnju na mali broj slika, često pretvaralo u kojekakva nabrajanja koja obaraju koncentraciju, što sam viđao kod klinca dok smo čitali.
Mada, to i nije toliki problem. Malo narušava dinamiku stripa koji je pun preokreta i novih avantura, pa je vožnja kroz strip kao pod ručnom.
Ali, kao što rekoh, nije neki veliki minus.




Zapravo si u žicu pogodio zašto je mojoj klinki bio dosadan strip (a voli itekako čitati), pa i meni.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3140 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 23/08/2021 : 11:29:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Razumljivo, ali to isto je razlog što se meni svideo strip. Ja uživam u putopisima, avanturama, geografskim toponimima, meni to sve što je autor stavio čist užitak. Može biti i to što je meni Jules Verne bio bukvalno no.1 autor u ranom detinjstvu, upravo sa njegovim delima sam ušao u svet knjiga.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4134 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 23/08/2021 : 12:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Verne je i meni kao klincu bio kult i nonstop sam posuđivao u knjižnici neku njegovu knjigu. Tajanstveni otok (ono neskraćeno žuto izdanje u 2 dijela) i Put u središte Zemlje sam pročitao minimalno 20 puta.

No ovaj strip mi se nije svidio. Crtež prelijep koliko i statičan, sve živahno poput voštanih figura dok je tekstualni dio bio izuzetno neprohodan i mislim da sam odustao negdje prije polovice.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 23/08/2021 : 12:20:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
+1
I meni je verne bio pisac kojeg sam gutao kao djecak
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 23/08/2021 : 12:29:49  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell
Crtež prelijep koliko i statičan, sve živahno poput voštanih figura dok je tekstualni dio bio izuzetno neprohodan...


Kratko, a sve rečeno o stripu!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 23/08/2021 12:34:53
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6074 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 23/08/2021 : 14:10:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
I ja sam guštao u Verneu, čovjek zna znaje, ali strip sam se morao natjerat da pročitam do kraja.
Predivan crtež i mlak scenarij.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3573 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 22/11/2021 : 21:06:15  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Kada si klinja nema bolje literature od avantura koje je smislio Žil Vern ali iskreno previše je ovo naivno da bih mogao uživati u čitanju stripa gde tekst ima prevashodno edukativan karakter i koji je očigledno namenjen mlađim naraštajima, da nema trećeg albuma i kanibalizma ovo je komotno moglo biti izdato u Nika biblioteci

Što se tiče crteža mislim da nikada nisam video strip gde likovi konstantno imaju zamrznut izraz zaprepaštenja ili oduševljenja sa osmehom od uva do uva i po pravilu sa širom otvorenim ustima bez obzira na to u kojoj situaciji se nalaze. Svaka čast autoru na trudu ali ovde bi se mogla izneti teza da ovaj strip ne ispunjava neke osnovne kriterijume koje bi neko delo trebalo da ima da bi bilo klasifikovano kao strip. Nesme je napravio lepo nacrtanu zbirku ilustracija

Izdanje prelepo
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1198 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 22/11/2021 : 21:31:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
To je sasvim dobar strip sa jakim stripovskim jezikom. Zato nema veze sa nizom ilustracija.

Sve dešavanje je u retro okolini a karakteri se isto odnose retro, to su retro gospodini sa metlom u dupetu. Upotrebljavaju puno izraza pristojnosti i etikete, ne izražavaju se brzo i direktno, vulgarno. To je sve ušlo u mase posle drugog svijetskog rata. Strip diše u duhu 19. stolječa o čemu mnogi nemaju pojma jer nisu čitali literature iz 19. stoljeća. Verne je samo polazišna tačka jer je to avantura za adolescente.

Onaj kome se čini, da je to pregazilo vrijeme, sam nije na razini toga majstorskoga stripa jer se nije obrazovao i kultivirao. O likovnom ne shvača ama ništa a takođe o tekstu.

Svako može reči, da mu se nešto ne sviđa, neki osobni osječaj, a kad se počne, da je to rad koji nije na nivoju, onda je dosta. Ako nemate reči ništa kvalitativno, jer likovno i tekst oboje imaju sastavne elemente koje se može analizirati, onda bolje, da se ne brukate. Crtež nije statičan ali je zatvoren jer je sve slikano i u jakim 3d ključevima, kompozicije strana su daleko od statičnosti, boje su fantastične. Fibra je objavila brdo stripova sa puno statičnijim stranama ali vi sa ovakvim primjedbama niste u stanju to ni primjetiti. Po mome je taj rad u top 10% kvalitete svega što je objavila Fibra koja ima baš visok prosjek kvalitete izdanja.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 22/11/2021 21:33:05
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3573 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 23/11/2021 : 21:45:08  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ajde, manite se tih reči "brukate" jer ispadate smešni

Da ironija bude veća moj osvrt nije izmislio toplu vodu niti je išta revolucionarno, šteta što niste ispratili neke ranije diskusije o ovom delu gde su kolege uočile da kod Nesmea dosta toga ne štima
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1751 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 23/11/2021 : 22:47:34  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Pa, i ti ga "malo" pretera proglasivši ovo delo nestripom, tj zbirkom ilustracija.
Dobio si prilično umeren odgovor.

Resistance is futile.

Edited by - borg on 23/11/2021 23:23:17
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3573 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 24/11/2021 : 07:53:58  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ništa što već ranije nije prokomentarisano

quote:
Originally posted by BD
Nesme je izvrstan ilustrator, ali stripove ne zna crtati



Moja "greška" je što nisam obraćao pažnju na forumski vokabular gde kada neko kaže da nešto nije strip već ilustracija se uglavnom tumači kao nešto pogrdno i služi kao povod da bi se pljuvalo po stripu, a to uopšte nije bila moja namera, pre bih rekao da moj komentar poziva na diskusiju da se raščiste neke stvari šta nešto čini stripom, a šta ilustracijom

Stvarno nam fali neka tema koja bi poslužila kao radionica gde bi se komentarisao crtež
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



415 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 24/11/2021 : 08:32:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
Strip je umjetnost slijeda, odnosno crteži i druge slike supostavljene u namjerni slijed, s namjerom prijenosa informacije i/ili izazivanja estetske reakcije u čitatelja (Scott McCloud, Understanding Comics).

Dobar je Nesme, crtež je vizualno dojmljiv i uspješno prepričava klasičnu Vernovsku avanturu. Ako se nekoga moze 'optuziti' da je ilustrator, to je prije Alex Ross, nego Nesme.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000