forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibra, reprinti
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 20

vukozec
Advanced Member



4882 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 23/04/2024 : 10:57:18  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Zapravo je ovo naše "čitanje unatraške" nekakav bastard koji je na kraju nit vrit nit mimo. Naime, premda stranice listamo od nazad i raspored sličica je s desna na lijevo, slova su i dalje s lijeva na desno (u originalu su naravno odozgor prema dolje), pa to onda stvara čudnu, neintuitivnu metodu čitanja gdje oči prvo idu s desna na lijevo, pa onda s lijeva na desno, pa opet s desna na lijevo i tako dalje. Nisam siguran da takav način išta doprinosi autentičnosti čitanja japanskih stripova, prije bih rekao da joj odmaže, jer je neprirodan.

Edited by - vukozec on 23/04/2024 10:58:20
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6915 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 23/04/2024 : 11:16:47  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Zašto se romani prevedeni sa japanskog ne štampaju unazad? Zašto samo stripovi?
Go to Top of Page

wintermute
Junior Member



USA
326 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 23/04/2024 : 16:35:57  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Nastavio sam da razmisljam o ovome sinoc i sad kad sam ustao i hteo da odgovorim video sam da su vukozec i alexts bukvalno napisali to sto sam ja hteo da napisem.

Moje misljenje je da je objavljivanje "unatraske" gimmick zapadnih izdavaca (koji osim toga mene i nervira na policama) i da Japanski strip nema smisla tako polovicno "adaptirati".

Nemam nista protiv ljudi koji to kupuju ali ja necu iz principa. A ako mi se cita, takav strip cu citati digitalno.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3570 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 23/04/2024 : 19:33:09  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Pa digitalno se isto čita s desna na levo
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6915 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 23/04/2024 : 20:31:37  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Pa digitalno se isto čita s desna na levo



Ma zna on to, ali ne moraš da ga listaš unazad i ne izgleda onako naopakih korica, kao trn u oku na policama.
Go to Top of Page

wintermute
Junior Member



USA
326 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 23/04/2024 : 20:38:08  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Pa digitalno se isto čita s desna na levo



Pa ok (nisam nikad probao ali nemam nista protiv da jednom probam). Ali me tako barem ne nervira na polici i ne listam natraske. Meni je besmisleno to stampati u nekom polu-japanskom formatu kad vec ne mogu sve specificnosti da se tako prenesu.

I ne mislim tu samo na Fibru nego na sve izdavace koji to rade. Nisam ni znao da je Fibra to isto pocela dok nisam procitao ovde.

Ali opet kazem kome se to svidja nek kupuje i trziste ce reci da li je to isplativo... Verovatno jeste jer se ovde dosta pravi sto vidjam po knjizarama. Meni licno se jednostavno ne svidja...

EDIT: ha ha dok sam kucao alexts je bukvalno rekao isto...

Edited by - wintermute on 23/04/2024 20:39:00
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6969 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 25/04/2024 : 23:41:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Izašao reprint Kartolina.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1749 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 26/04/2024 : 00:02:53  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Ubačeno. Hvala Shaneru. Markos obično javi na odgovarajućoj temi. Al sad se uspavao.



Spisak reprinta
Spisak najava reprinta


Resistance is futile.

Edited by - borg on 01/05/2024 01:25:25
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2470 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 26/04/2024 : 12:29:18  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Svaka cast Marku za Taniguchija, pogotovo reprinte. Prelepo uradjena izdanja.

Da li se zna datum kada su Susedstvo i Spomenar u SRB?

I da li napokon nakon svih ovi izdanja ima sanse za Urasawu? Zavrsio sam juce Monster, stvarno odlicna manga. Monster i 20th Century Boys bi bili premija u Fibrinom izdanju.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28982 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/04/2024 : 13:51:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne znam. Zadnji put kad sam ih pitao odgovor je bio da "nemam dovoljno iskustva".
Trebao bih prvo kao odraditi hrpu smeća pa (možda) poslije dobijem to što zaista želim.
Neka, hvala. Uzeo to brdo para koje sam im bio ponudio i kupio novi automobil.
Nekad je i noga u guzicu korak naprijed:)


Trouble will find me
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12793 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/04/2024 : 13:54:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ne znam. Zadnji put kad sam ih pitao odgovor je bio da "nemam dovoljno iskustva".
Trebao bih prvo kao odraditi hrpu smeća pa (možda) poslije dobijem to što zaista želim.
Neka, hvala. Uzeo to brdo para koje sam im bio ponudio i kupio novi automobil.
Nekad je i noga u guzicu korak naprijed:)




Jesi li možda razmišljao o tome da im pošalješ svoja izdanja Tezuke i Taniguchija?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28982 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/04/2024 : 14:20:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Poslao sam im boxsetove Inkal, Vrh bogova i Sin City, te Tezuku, Gena i ostatak Taniguchija. Ako to nije dovoljno, onda stvarno...

Trouble will find me
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3139 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 26/04/2024 : 14:26:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Poslao sam im boxsetove Inkal, Vrh bogova i Sin City, te Tezuku, Gena i ostatak Taniguchija. Ako to nije dovoljno, onda stvarno...


Eto kako se Marku rasprodaju stripovi brzo. Daje ih japancima za džabe
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1319 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 26/04/2024 : 14:39:06  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
I još ni hvala od njih. Ja bi, eto, ma i cvijeće i zahvalnicu poslao...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28982 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/04/2024 : 14:48:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pa dobio sam novi auto!:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1749 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 26/04/2024 : 15:28:17  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Možda jedno neočekivano pitanje.
Jesi li možda razmišljao o reprintu Love.
Ispostavilo se kao sjajna enciklopedija, strip, slikovnica idealna kao poklon za klince i klinceze.
Videh da je izašao i peti album, Mastiff. Ne znam da li će autor ići dalje sa albumima.

Resistance is futile.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28982 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/04/2024 : 15:34:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne. Za djecu bi to trebalo reprintati pojedinačno. Ali ima drugih stvari prečih.

Trouble will find me
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1319 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 26/04/2024 : 15:41:40  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Pa dobio sam novi auto!:)



A jel japansko :)
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1749 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 26/04/2024 : 16:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ne. Za djecu bi to trebalo reprintati pojedinačno. Ali ima drugih stvari prečih.



Pojedinačno, naravno. Videh na netu čak i box sa pojedinačnim. Al preskupo.
Ništa, onda možda jednog dana...

Resistance is futile.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2470 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 26/04/2024 : 17:00:21  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Poslao sam im boxsetove Inkal, Vrh bogova i Sin City, te Tezuku, Gena i ostatak Taniguchija. Ako to nije dovoljno, onda stvarno...


Uradio si max, nema se zasto kajati. Bas mi je zao. Sto vise citam mange, tj ovo brdo naslova sto izlazi kod nas, sve me manje zanimaju, i sve mi se manje svidjaju. Taniguchi je musthave, a jedino bih za Urasawu platio koliko kazes u ovakvom pakovanju

Edited by - john connor on 26/04/2024 17:03:17
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28982 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/04/2024 : 17:10:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by prop_ovednik

quote:
Originally posted by Markos

Pa dobio sam novi auto!:)



A jel japansko :)


Vidiš da moram prvo kupiti hrpu smeća da bi kupio ono pravo japansko:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20736 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/04/2024 : 17:32:56  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Uradio si max, nema se zasto kajati. Bas mi je zao. Sto vise citam mange, tj ovo brdo naslova sto izlazi kod nas, sve me manje zanimaju, i sve mi se manje svidjaju. Taniguchi je musthave, a jedino bih za Urasawu platio koliko kazes u ovakvom pakovanju


potpis na post,samo što bih tu stavio i Tezuku kao masthev.
Ima tu još dobrih mangi (Čovek bez talenta,Bosonogi Gen...),ali moram reći da me mange nisu nešto posebno "zakačile".
Od tih nekih želja za domaćim izdanjem, tu su Lone wolf i Maison Ikoku,a pre svega Urusavini uradci.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 26/04/2024 17:33:50
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1872 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 26/04/2024 : 17:48:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

quote:
Originally posted by Markos

Poslao sam im boxsetove Inkal, Vrh bogova i Sin City, te Tezuku, Gena i ostatak Taniguchija. Ako to nije dovoljno, onda stvarno...


Uradio si max, nema se zasto kajati. Bas mi je zao. Sto vise citam mange, tj ovo brdo naslova sto izlazi kod nas, sve me manje zanimaju, i sve mi se manje svidjaju. Taniguchi je musthave, a jedino bih za Urasawu platio koliko kazes u ovakvom pakovanju



quote:
Originally posted by john connor

quote:
Originally posted by Markos

Poslao sam im boxsetove Inkal, Vrh bogova i Sin City, te Tezuku, Gena i ostatak Taniguchija. Ako to nije dovoljno, onda stvarno...


Uradio si max, nema se zasto kajati. Bas mi je zao. Sto vise citam mange, tj ovo brdo naslova sto izlazi kod nas, sve me manje zanimaju, i sve mi se manje svidjaju. Taniguchi je musthave, a jedino bih za Urasawu platio koliko kazes u ovakvom pakovanju



Nemoj dizati ruke, tu ima toliko toga izvanrednog.
Fora je da su izdavači u Srbiji, vođeni Darkwoodovim razvojem scene, do sada uglavnom objavljivali šonen za mlađu publiku. Većina toga, naravno, nije za tebe. Ali donelo je neprocenjive rezultate za budućnost strip-izdavaštva u Srbiji. (A samo je pitanje kada će se taj talas preliti i na Hrvatsku.)

Vremenom će se otvoriti mogućnosti i za Mizukija, Cugea (oba), Mijazakija, Koikea, Takahaši, Urasavu, Tezuku, Tanigučija, Tacumija...
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2470 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 26/04/2024 : 18:09:16  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Tezuka mi nije musthave. Vecina njegovih dela ima eksplicitnih, pa i kontroverznih stvari koje smetaju. Jednostavno nisu za ponovna citanja, sto mi je danas preduslov za kupovinu, ili za policu.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2470 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 26/04/2024 : 18:11:35  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dzimi Gitara

quote:
Originally posted by john connor

quote:
Originally posted by Markos

Poslao sam im boxsetove Inkal, Vrh bogova i Sin City, te Tezuku, Gena i ostatak Taniguchija. Ako to nije dovoljno, onda stvarno...


Uradio si max, nema se zasto kajati. Bas mi je zao. Sto vise citam mange, tj ovo brdo naslova sto izlazi kod nas, sve me manje zanimaju, i sve mi se manje svidjaju. Taniguchi je musthave, a jedino bih za Urasawu platio koliko kazes u ovakvom pakovanju



quote:
Originally posted by john connor

quote:
Originally posted by Markos

Poslao sam im boxsetove Inkal, Vrh bogova i Sin City, te Tezuku, Gena i ostatak Taniguchija. Ako to nije dovoljno, onda stvarno...


Uradio si max, nema se zasto kajati. Bas mi je zao. Sto vise citam mange, tj ovo brdo naslova sto izlazi kod nas, sve me manje zanimaju, i sve mi se manje svidjaju. Taniguchi je musthave, a jedino bih za Urasawu platio koliko kazes u ovakvom pakovanju



Nemoj dizati ruke, tu ima toliko toga izvanrednog.
Fora je da su izdavači u Srbiji, vođeni Darkwoodovim razvojem scene, do sada uglavnom objavljivali šonen za mlađu publiku. Većina toga, naravno, nije za tebe. Ali donelo je neprocenjive rezultate za budućnost strip-izdavaštva u Srbiji. (A samo je pitanje kada će se taj talas preliti i na Hrvatsku.)

Vremenom će se otvoriti mogućnosti i za Mizukija, Cugea (oba), Mijazakija, Koikea, Takahaši, Urasavu, Tezuku, Tanigučija, Tacumija...


Hvala na savetu. Obraticu paznju na ove autore.
Go to Top of Page
Page: of 20 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000