forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Malo nestripovskih polica
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6088 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 24/02/2024 : 18:57:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Evo link na Novu Amiibo stranicu:

https://www.nintendo.com/us/amiibo/

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7084 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 25/02/2024 : 13:23:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Prije nekih desetak godina su ovi autići izlazili u HR.
Odlučio sam malo prekopati stare stvari i našao ih.
Kupovao sam ih pod krinkom da maloga zanimaju, ali morao sam odustati kada je postalo očito da ga autići više ne zanimaju.
Saviću, super ti je garaža i ako u budućnosti budem uređivao sobu za svoje hobije, jedna prozirna vitrina s autićima će svakako biti njen dio.








Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 25/02/2024 13:27:17
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39509 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 25/02/2024 : 15:24:39  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Pa lepa je ovo kolekcija!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46617 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/02/2024 : 16:40:08  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Kolike su dimenzije ovih autića? Pare mi premali.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7084 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 25/02/2024 : 17:11:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@lwood: Pa napisao ti je Savić:

quote:
Originally posted by sawitch

Da, da, to je ta serija sto ide na kioscima. Kod nas je za sada 12 brojeva izaslo. Malo smo ispred vas. Po meni vredi imati to. Metalni su, lepo uradjeni.

https://www.deagostini.com/rs/legendary-cars

Razmera je 1:43



A DiSkAcH je napisao da ovi što sada izlaze kod nas su manji (1:60) i naizgled jeftiniji.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 25/02/2024 17:29:32
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7084 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 25/02/2024 : 17:21:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Pa lepa je ovo kolekcija!



Hvala, ali u stvari tvoje slike su me podsjetile da ih imam. Ima toga još dosta u drugim kutijama, ali nisu dio nekakve kolekcije niti su tome bili namijenjeni. Mali mi je bio lud za autima do četvrte godine, a sada ne razlikuje Mercedesa od Fiata, za razliku od mene koji sam ga pokušao s tim, stripovima i nogometom zaraziti, ali trajalo je jako kratko.

Ovi su dio baš te kolekcija što je izlazila kod nas, a sada je ti kupuješ u Srbiji. Izgleda da sam kupio samo prvih 20. Ovo ostalo na fotografiji su neki drugi autići.
Neki su oštećeni, pogotovo stojadin (prvi je izašao i doživio nekoliko crash testova ) kojemu nedostaje prednji desni kotač i lijeva guma, a neke sam lijepio kao nezgodna spačekova prednja svjetla.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 25/02/2024 17:23:43
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46617 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/02/2024 : 11:38:26  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Nasa san jutros,nije lose iako je sitno.
Uzecu vjerovatno jos koji komad
[url=https://postimg.cc/fVyJzF89][/url]

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5703 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 29/02/2024 : 00:30:01  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
Odustao od Legendarnih automobila, distribucija im je ocajna, posle treceg broja nisam mogao naci nijedan, a da placam duplo preprodavcima mi ne pada na pamet

Skupljamo i mi Diznijeve zvucne price sa klinkom, ali su kod Savica mnogo lepse izlozeni...i pod kljucem


Elem, sakupljaju se:
-Marvel figure i statue
-TMNT raznorazne stvari
-Ponesto Diznija
-Scheich Strumpfove i zivotinje
-Borbene avione i helikoptere(one sto su izazili pre desetak godina)

Veci deo toga izgleda ovako
[/url]

[/url]

[/url]

[/url]

[/url]

[/url]

[/url]

[/url]

[/url]

[/url]

[/url]

[/url]

[/url]

[/url]

[/url]

[/url]

[/url]

[/url]



Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39509 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 29/02/2024 : 07:05:58  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Vrh!!!
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13160 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 29/02/2024 : 07:13:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
@elfak nish, izvanredno! Čestitke!
Go to Top of Page

njofra32
Average Member

749 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 29/02/2024 : 08:56:10  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
Elfak odlično
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5703 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 01/03/2024 : 13:39:03  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Nasa san jutros,nije lose iako je sitno.
Uzecu vjerovatno jos koji komad
[url=https://postimg.cc/fVyJzF89][/url]



Ko proizvodi ove autice? Ako nema da pise na kutijici pogledaj ispod autica, treba da pise ko je proizvodjac


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

leKrava
New Member



255 Posts

Member since 21/01/2016

Posted - 01/03/2024 : 20:16:39  Show Profile Show Extended Profile  Send leKrava a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by elfak nish


Ko proizvodi ove autice? Ako nema da pise na kutijici pogledaj ispod autica, treba da pise ko je proizvodjac



Welly
https://www.wellydiecast.com/

inace, fantasticna kolekcija figurica (i stripova)
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5703 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 01/03/2024 : 21:31:57  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by leKrava

quote:
Originally posted by elfak nish


Ko proizvodi ove autice? Ako nema da pise na kutijici pogledaj ispod autica, treba da pise ko je proizvodjac



Welly
https://www.wellydiecast.com/

inace, fantasticna kolekcija figurica (i stripova)



Welly sam imao jedno stotinak modela u razmeri 1:36 , jako su kvalitetni....ali su im ovi u razmeri 1:60 bas jeftini, tipa 2 eura...ova cena od 6 eura je malo prevelika


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

leKrava
New Member



255 Posts

Member since 21/01/2016

Posted - 01/03/2024 : 22:51:55  Show Profile Show Extended Profile  Send leKrava a Private Message  Reply with Quote
da nisu bas najbolje odradjeni, brisaci su losi i nepofarbani, nema registracija, svjetla su tak tak pofarbana, mislim da i kotaci nisu velicine koje bi trebali biti ali nisam siguran 100%, retrovizor nije pofarban vec je prozirno otisnut ili utisnut u prednje staklo (bar je tako na ovome prvome fijatu), no ja cu to ionako koristiti za dioramu pa cu pofarbati i dodati sto mi bude falilo.
Ovi koje je sawitch stavio izgledaju puunoo bolje bar ovako na slikama.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29545 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/03/2024 : 11:27:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Elfak, ne bih ti bio u koži kad bude trebalo brisati prašinu :P
Go to Top of Page

wintermute
Junior Member



USA
362 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 03/05/2024 : 19:24:12  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Na drugoj temi sam ostavio neke slike i onda sam dobio poziv od Dusxana da ih okacim ovde. Slikao sam jos neke ne-stripovske stvari koje mozda mogu biti interesantne:

1. Kompletna kolekcija svih igara za ZX 81 koje je izdao Sinclair Research a kojima je dovoljan samo taj originalni jedan kilobajt (8) -- smatram ovo nekom vrstom umetnosti, pogotovu 1K Chess: https://en.wikipedia.org/wiki/1K_ZX_Chess

2. Kolekcija igara za ZX Spectrum (250+) -- za ZX Spectrum je izdato preko 10000 programa... i ja sam ih imao svojevremeno preko hiljadu (naravno piratovanih)... ova kolekcija sadrzi samo igre koje su mi najvise znacile kada sam bio mali. Dakle neke poznatije su izostavljene jer mi nisu znacile a neke nepoznate su ukljucene jer su mi znacile

3. Kolekcija kompletnih igara za Amigu (60+) -- ista struktura kolekcije kao za Spectrum uz napomenu da neke igre koje su mi znacile nisam mogao da nabavim jer su preskupe a za neke nazalost imam samo diskete (bez kutije, uputstva, itd.) i to maltene i ne racunam

4. Kompletna kolekcija svih igara ikada izaslih na americkom trzistu u fizickom obliku za Sony Playstation VITA konzolu (318) -- ovo mi je iz mnogih razloga najomiljenija "moderna" konzola, kupio sam je cim je izasla, nosio sa sobom svuda po svetu i iako trenutno imam i PS4 i Switch, igram se najvise upravo na njoj i dan danas 12+ godina kasnije... Takodje, poslednja konzola za koju sam kupovao igre u fizickom obliku.

5. Razne novije knjige o retro kompjuterima, konzolama, igrama... (40+) Uglavnom sa mnogobrojnih Kickstartera. Dugo sam uzimao sve sto sto je izlazilo u papiru ali posle povecavanja postarina u zadnjih par godina uzimam samo digitalno (osim ako nije americki Kickstarter ili Amazon).

6. Kompletna kolekcija knjiga o ZX Spectrumu koje je izdao Melbourne House -- (8 plus jedna cuvena Zaks Z80 knjiga) meni veoma draga kolekcija, iz piratskih prevoda i fotokopija upravo ovih knjiga sam ucio programiranje kao mali i to me je uvelo u kompjutere, odvelo na fakultet, a kasnije u beli svet...

Imam jos svakojakog "djubreta" ali evo ovo je verovatno najrelevantnije za ovaj forum i temu...






Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46617 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/05/2024 : 19:32:40  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ovo se stvarno rijetko vidja. Eto,mene uopce ne zanima tematika al svakako lipo izgleda.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39509 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 03/05/2024 : 21:46:42  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Kakav majstorski hobi!!!!!! Vrh!
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2337 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 04/05/2024 : 08:45:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
svaka čast ljudi, prelepe su vam kolekcije!

Piši propalo!
Go to Top of Page

Dusxan
New Member



Serbia
208 Posts

Member since 12/08/2008

Posted - 14/05/2024 : 18:31:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Dusxan a Private Message  Reply with Quote
Jel mozhesh da nabrojish koje su to od Ultimate (Play the game) igre na polici?
Go to Top of Page

wintermute
Junior Member



USA
362 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 14/05/2024 : 21:29:12  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dusxan

Jel mozhesh da nabrojish koje su to od Ultimate (Play the game) igre na polici?



Zasto me vuces za jezik? Prvo malo konteksta.

Ultimate Play the Game (https://en.wikipedia.org/wiki/Ultimate_Play_the_Game) je legendarna game dev kompanija koju su osnovali braca Stamper i koja je posle pravljenja (po mnogima tehnicki najboljih) igrica za Spectrum presla da radi za Nintendo i promenila ime u Rare da bi je 2002. kupio Microsoft u do u to vreme najvecem dealu za game development company (oko $400 miliona).

Moja Ultimate ZX Spectrum kolekcija se deli na nekoliko delova:

1. Igre koje je izdao Sinclair Research (tzv "silver label" kasete): G27 (Jet Pac), G28 (PSSST) i G30 (Cookie). Primeti da nema G29 (gde bi logicki trebao da bude Tranz Am) a kolekcionari su podeljeni sta to znaci: jedna (mnogo verovatnija) verzija je da je to mesto prazno jer Ultimate i Sinclair nisu mogli da se dogovore oko prava a druga (mnogo manje verovatna) verzija je da je Tranz Am ipak izasao kao silver label i ako ga neko pronadje to ce biti holy grail ZX kolekcionarstva. Kako godine prolaze ova druga verzija je prakticno opovrgnuta vremenom...

2. Igre koje je izdao Ultimate u kutijama obicnih kaseta. Pored pomenute tri gore, tu su i Tranz Am, Lunar Jetman i Atic Atac.

3. Igre koje je izdao Ultimate u velikim kartonskim kutijama: Sabre Wulf (ovo je bila prva takva igra i imala je za to vreme neverovatnu cenu od £9,95 koja je stavljena ne samo zbog kvaliteta nego i borbe protiv piratstva -- ideja je bila da ko da tolike pare za igru nece hteti da da drugima da je presnime; ipak dovoljan je samo jedan lik da to padne u vodu...), Knight Lore, Underwurlde, Alien 8, Nightshade. Nazalost ove kutije nemaju nista na hrbatima pa izgledaju dosadno na polici -- steta (ali zato imaju divne sjajne kolor knjizice sa uputstvima unutra).

4. Igre koje je izdao Ultimate u kutijama duplih kaseta. Tu spadaju Gunfright (prvo takvo izdanje, islo je sa kasetom za ciscenje glave kasetofona na mestu za drugu kasetu; od toga se zbog troskova kasnije odustalo i to drugo mesto je bilo prazno), Pentagram i Cyberun (Ja ovo smatram zadnjom igrom koju je Ultimate izdao -- vec unutra na njen omot iznutra je na brzinu pre pustanja u prodaju zalepljena nalepnica US Gold -- to je bila jedna druga poznata kompanija u to vreme kojoj su braca Stamper prodala prava na ZX Spectrum igre kada su pivotovali na Rare (Rare je to kasnije otkupio nazad)).

Postoje jos dve igre koje nemam i koje ja ne smatram da su delo Ultimate-a jer na njima nisu radili braca Stamper nego neki drugi (losiji) programeri. Osim sto su mnogo losije, te igre takodje za mene nemaju nikakvu emotivnu vrednost a skupe su jer kompletionisti moraju da ih imaju. To su Bubbler i Martianoids. Obe je izdaao US Gold u kutijama duplih kaseta.

I naravno, u svrhu milkovanja IP-ja do koske, postoji jos i Collected Works koje je US Gold izdao u velikim kolekcionarskim kutijama i na kasetama i na 3" disketama (onim sto je Amstrad stavio u ZX Spectrum +3). Jako su skupa i kompletionisti ih moraju imati ali to su samo reprintane iste igre. Ja ih nemam.

Evo slika kojima dokumentujem neke stvari iz teksta odozgo:






Go to Top of Page

Dusxan
New Member



Serbia
208 Posts

Member since 12/08/2008

Posted - 15/05/2024 : 17:50:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Dusxan a Private Message  Reply with Quote
Heh , bash se razumesh u tematiku. Bash sam uzivao u prichi ! Meni omijena je Alien 8 (vecjinu ostalih sam takodje probao), izishao je i rimejk za MSX i to bi rado probao. Video sam da imash i kasetofon, ja ga nemam nazalost inache bih se igrao na pravom Spekiju katkad.
Go to Top of Page

Dusxan
New Member



Serbia
208 Posts

Member since 12/08/2008

Posted - 15/05/2024 : 18:40:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Dusxan a Private Message  Reply with Quote
Josh neshto - Nedavno sam prochitao na bench-forumu da je Ultimate naredio da se skinu naslovi o kojima prichamo sa WoS-a. Nisam proveravao.
Takodje ,negde sam skinuo besplatni rimejk za Knight Lore za Win10,mada ga nisan puno igrao.
--
A 1Kb Chess je zaista prava umetnost ! Secjam se kako sa se dosetio da obrtanjem steka (alociranjen i dealociranjem) , strpam neko silno racunanje u valjda 640 kb . A sta je tek sa tim 1Kb!
Go to Top of Page

wintermute
Junior Member



USA
362 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 15/05/2024 : 23:59:08  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Kasete mi uglavnom stoje na policama i samo ponekad iz ih nostalgije koristim. Imam ZX Spectrum Next sa svim igrama za ZX Spectrum na SD kartici i to se trenutno sve ucitava, ima HDMI i mnogo je udobniji za retro zezancije (upravo sinoc sam igrao Manic Miner). Kasetofon sam kupio cisto iz zezanja a i zato sto je izdat samo ovde u USA -- Sinclair je ovde, udruzen sa Timex-om, svojevremeno probao da plasira svoje kompjutere (malo razlicite, tj. poboljsane od evropskih modela) ali to mu nije uspelo. Bilo mi je cool da imam Sinclair-branded kasetofon... zvanicno se zove Timex-Sinclair 2020

Za WoS si u pravu, Rare jos uvek pazljivo cuva taj Ultimate IP i povremeno cak i izdaje te igrice za nove konzole (koje se tamo pokrecu u emulatoru). Zadnji put su to uradili 2015. na kompilaciji Rare Replay za Xbox One (https://en.wikipedia.org/wiki/Rare_Replay). Medjutim te igrice se lako skinu sa mnogobrojnih drugih sajtova, to ne moze da se kontrolise (WoS je Sinclair community flagship i strogo se trude da je tamo sve legalno).

Evo i bolje slike kasetofona:

Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000