forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 350 - Hridine zla
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

LudensovPotrcko
Average Member

612 Posts

Member since 05/06/2018

Posted - 27/04/2024 : 11:04:55  Show Profile Show Extended Profile  Send LudensovPotrcko a Private Message  Reply with Quote
Nema problema kojeg dvije sjekire ne mogu riješti!


Scenarij: Rauch
Crtež: Verni, Sedioli

Već dostupno na https://shop.strip-agent.hr/proizvod/zagor-350-hridine-zla/

Uskoro i na ostalim prodajnim mjestima!

teller
Advanced Member



Slovenia
18429 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 27/04/2024 : 11:10:29  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Volim Verni Sedioli kombinaciju...
Verni tu popravi Sediolija koji je losija karika..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Ted Miller
Average Member



642 Posts

Member since 28/10/2021

Posted - 27/04/2024 : 12:02:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Ted Miller a Private Message  Reply with Quote
crtac je bitniji od inkera, sad citam ovaj najnoviji Zagor Maxi broj 10, odlican je Sedioli solo, znam da svi glorificiraju Vernija u zadnje vrijeme jer je slican Ferriju, al Sedioli mi je dinamicniji crtac mrvicu, sto je bitno za stripove.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16878 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 27/04/2024 : 12:18:29  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Meni je ova naslovnica vrh, od samog stripa isto puno očekujem.
Nisam čitao ovo još.

Edited by - velka031 on 27/04/2024 12:18:59
Go to Top of Page

maverick
New Member

104 Posts

Member since 13/08/2012

Posted - 27/04/2024 : 14:53:06  Show Profile Show Extended Profile  Send maverick a Private Message  Reply with Quote
To je točno da je crtač olovke bitniji od inkera. On mora u glavi stvoriti viziju table sa pojedinačnim slikama u međuodnosima. Svaka slika sa perspektivom koja paše okolnim slikama. I onda to još lijepo nacrtati sa poznavanjem anatomije i dinamike crteža likova. Neka srednja vrijednost dinamike, da ne iskaču stalno iz stranice kao mange.

Tušer ne mora razmišljati o tim stvarima, ali treba se potruditi maksimalno uljepšati sliku detaljima koje je možda olovka propustila.

Američki tušer Tony de Zuniga koji je često tuširao Konana nije se snalazio u olovci, ali za tuš je bio zakon. Mnogo bolji od samog Johna Busceme kad bi ovaj tuširao svog Konana u olovci.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13053 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 27/04/2024 : 15:11:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
To!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25958 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/04/2024 : 15:40:05  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Treći nastavak da mogu pročitat u komadu ovu priču.
Još jedan broj i onda imam pauzu of 5 mjeseci i onda opet slijedi serija epizoda koje bi trebale biti bar solidne.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Ted Miller
Average Member



642 Posts

Member since 28/10/2021

Posted - 27/04/2024 : 17:37:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Ted Miller a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maverick

To je točno da je crtač olovke bitniji od inkera. On mora u glavi stvoriti viziju table sa pojedinačnim slikama u međuodnosima. Svaka slika sa perspektivom koja paše okolnim slikama. I onda to još lijepo nacrtati sa poznavanjem anatomije i dinamike crteža likova. Neka srednja vrijednost dinamike, da ne iskaču stalno iz stranice kao mange.

Tušer ne mora razmišljati o tim stvarima, ali treba se potruditi maksimalno uljepšati sliku detaljima koje je možda olovka propustila.

Američki tušer Tony de Zuniga koji je često tuširao Konana nije se snalazio u olovci, ali za tuš je bio zakon. Mnogo bolji od samog Johna Busceme kad bi ovaj tuširao svog Konana u olovci.



tocno tako, lijepo je vidjet da se netko razumije u izradu stripova :)
samo bih nadodao da je preporuceno da svatko krene crtati olovkom, nauciti sto vise, a onda dalje se ovisno o tome sto vise zeli i sto mu bolje ide predodjeli. Ponekad je crtez previse konfuzan, pa onda i sam inker mora biti kreativan i osmisliti kako to bolje napraviti.
Go to Top of Page

murdo
Average Member



Christmas Island
941 Posts

Member since 24/07/2002

Posted - 27/04/2024 : 21:32:03  Show Profile Show Extended Profile  Send murdo a Private Message  Reply with Quote
Zagor nije bio ovako mal na naslovnici ni u Nemogućoj dimenziji.. meni se baš i ne sviđaju omjeri.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12231 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 28/04/2024 : 10:28:55  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Jako se veselim ovom broju, ova priča mi se jako sviđa i napokon jedna zanimljiva priča od Zagora koju vrijedi pročitati. I koliko sam vidio na Italijanskoj stranici sada dolaze zanimljive priče tako da imam visoka očekivanja u nastavku.

Što se tiče naslovnice, ako se ikada budem tetovirao ovo ču staviti kao prvu tetovažu:


Edited by - 1Euro on 28/04/2024 10:29:47
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16393 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 28/04/2024 : 21:55:51  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Sve u svemu, recimo da je ovo jedna od boljih priča u posljednje vrijeme. Scena s Čikom koji se u trenu popne na stub i onda ga sruši je stvarno komična. I vrlo rijetko se može vidjeti da Čiko hrabro kreće u napad. Jedino što mi se ne sviđa što je ostavljena mogućnost povratka glavnog negativca.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12231 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 29/04/2024 : 13:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Sve u svemu, recimo da je ovo jedna od boljih priča u posljednje vrijeme. Scena s Čikom koji se u trenu popne na stub i onda ga sruši je stvarno komična. I vrlo rijetko se može vidjeti da Čiko hrabro kreće u napad. Jedino što mi se ne sviđa što je ostavljena mogućnost povratka glavnog negativca.




pa zar nije uvijek tako?

Na tome bazira Bonelli, da uvijek mogu potegnuti nekog iz naftalina (to mi obično čak i ne smeta ako se radi o zanimljivom liku, jedini problem je u tome što su povratki obično lošiji od prvog pojavljivanja,...npr SUPER MIKE (super pokajnik i te gluposti....) ali meni osobno je drugo pojavljivanje Kandraksa puno bolje od prvog, ono Magične oči, Sablasti iz Tvrđave,....tako da nikada se ne zna a imam velika očekivanja od novog Super Mike.
Povratki mi ne smetaju ako su dobri, smeta mi ako se bezveze potroši neki zanimljiv lik samo zato jer nemaju ideju šta bi dalje pa izvuku nekoga iz naftalina i unište ga
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2061 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 29/04/2024 : 13:39:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Meni je recimo drugo pojavljivanje Kandraxa bas lose. Najbolji Kandrax mi je bez dileme Bosellijev (kao uostalom i sve u Zagoru). Nakon toga Nolittin pa zatim Chiavijev i tek na kraju Nicolaijev. Taj nesretni Nicolai je jedino Alkemicara odlicno osmislio, druge dvije price su mu bile tezi promasaji, a s Kandraxom me bas bio razocarao, skroz djetinjasti scenarij.

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25958 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/04/2024 : 14:19:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Kad bi morao birati top ten mislim da bi sve bile iz ere poslije Lova na vuka.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12231 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 29/04/2024 : 18:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ivan Liverpool

Meni je recimo drugo pojavljivanje Kandraxa bas lose. Najbolji Kandrax mi je bez dileme Bosellijev (kao uostalom i sve u Zagoru). Nakon toga Nolittin pa zatim Chiavijev i tek na kraju Nicolaijev. Taj nesretni Nicolai je jedino Alkemicara odlicno osmislio, druge dvije price su mu bile tezi promasaji, a s Kandraxom me bas bio razocarao, skroz djetinjasti scenarij.



Meni je drugo pojavljivanje Kandraxa u top ten Zagora svih vremena.
Valjda zna svatko za sebe šta mu se sviđa a šta ne zato o okusima se ne raspravlja
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12231 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 29/04/2024 : 18:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Kad bi morao birati top ten mislim da bi sve bile iz ere poslije Lova na vuka.





kod mene baš obrnuto
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16878 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 30/04/2024 : 09:34:58  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Chiaverottijev Kandrax je meni grozan.
Nolittin je uvjerljivo najbolji.
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 30/04/2024 : 10:01:00  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Ako ne brojimo onu Buretovu foru gdje je ubacio Kandraxa među Crommove onda druidove priče idu ovako:

Nolitta
Boselli
Nicolai
Chiaverotti

Al s time da mi Chiaverotti nije grozan, ideja drugačija za Bonelijeve standarde, ali na kraju je zapeo u akciju i upao u zamku malog broja stranica...
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1070 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 30/04/2024 : 11:50:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
Jel ovo prvi put da redovni Zagor nije dosao u nekom mjesecu na kioske? Ne sjecam da se bila tako duga pauza izmedju brojeva
Go to Top of Page

almon
New Member

Croatia
226 Posts

Member since 13/11/2009

Posted - 01/05/2024 : 12:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Send almon a Private Message  Reply with Quote
Ako se ne varam, od 2007. je izlazilo 13 brojeva godišnje, lani 11.
Kako je krenulo ove godine, možda neće izaći ni 10.
Go to Top of Page

gogs.321
New Member



Croatia
237 Posts

Member since 13/02/2011

Posted - 02/05/2024 : 06:58:17  Show Profile Show Extended Profile  Send gogs.321 a Private Message  Reply with Quote
Na kioscima.
Go to Top of Page

peropero
New Member



Croatia
168 Posts

Member since 07/05/2023

Posted - 03/05/2024 : 22:08:06  Show Profile Show Extended Profile  Send peropero a Private Message  Reply with Quote
Pročitao i svidjelo mi se. Jedna lijepa avantura s dobrim crtežom.
Ništa otrcano ali ni pretenciozno.


quote:
Originally posted by delboj

Jedino što mi se ne sviđa što je ostavljena mogućnost povratka glavnog negativca.




Neznam kako bi, u Zagoru, trebao završiti negativac da ne postoji mogućnost povratka. Vraćali su se dezintegrirani i vlastoručno pokopani.
Ovi što samo bućnu u jezero, ti se sigurno vraćaju.
Go to Top of Page

Ted Miller
Average Member



642 Posts

Member since 28/10/2021

Posted - 04/05/2024 : 10:23:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Ted Miller a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by peropero

Pročitao i svidjelo mi se. Jedna lijepa avantura s dobrim crtežom.
Ništa otrcano ali ni pretenciozno.


quote:
Originally posted by delboj

Jedino što mi se ne sviđa što je ostavljena mogućnost povratka glavnog negativca.




Neznam kako bi, u Zagoru, trebao završiti negativac da ne postoji mogućnost povratka. Vraćali su se dezintegrirani i vlastoručno pokopani.
Ovi što samo bućnu u jezero, ti se sigurno vraćaju.




hehehe, nasmijao si me :) da, tako je to, a bolje nek postoji mogućnost da se vrate.
meni je npr bilo blesavo da ovaj mladi vrhunski druid pogine umjesto starog kralja al sto ces.
Go to Top of Page

peropero
New Member



Croatia
168 Posts

Member since 07/05/2023

Posted - 04/05/2024 : 11:55:39  Show Profile Show Extended Profile  Send peropero a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ted Miller

quote:
Originally posted by peropero

Pročitao i svidjelo mi se. Jedna lijepa avantura s dobrim crtežom.
Ništa otrcano ali ni pretenciozno.


quote:
Originally posted by delboj

Jedino što mi se ne sviđa što je ostavljena mogućnost povratka glavnog negativca.




Neznam kako bi, u Zagoru, trebao završiti negativac da ne postoji mogućnost povratka. Vraćali su se dezintegrirani i vlastoručno pokopani.
Ovi što samo bućnu u jezero, ti se sigurno vraćaju.




hehehe, nasmijao si me :) da, tako je to, a bolje nek postoji mogućnost da se vrate.
meni je npr bilo blesavo da ovaj mladi vrhunski druid pogine umjesto starog kralja al sto ces.



To je, vjerovatno, najrealniji dio.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000