forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 200

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 01/10/2023 : 09:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macbeth


Crtež - nemam neke posebne preference, Roi, Ortiz...


Imaš kod Fibre Ortizovog Hombrea (rasprodan je, ali da se još naći po knjižarama). Možeš probati i nešto od Toppija, on je tematski raznovrstan i crtački upečatljiv.

Potpisujem i ove preporuke od kolega. Ovako na prvu dodao bih još i Morta Cindera i braću Spaghetti koji sad ponovo izlaze za Interliber.

Za sve imaš previewe na Fibrinoj stranici pa svakako prvo baci oko.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

nonchalant
New Member



161 Posts

Member since 12/11/2020

Posted - 01/10/2023 : 09:26:43  Show Profile Show Extended Profile  Send nonchalant a Private Message  Reply with Quote
Prethodni predlozi su odličan starting point za ne-bonelli, nadovezao bih se sa:

Kuća (Fibra)
Lutajuće božanstvo (Sputnik)
Aya iz Yopougona (Fibra)
Rosalie Blum (Fibra, doduše rasprodat ali kapiram da ga imate po bibliotekama)

Edited by - nonchalant on 01/10/2023 09:33:21
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 01/10/2023 : 09:51:27  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Pridružujen se preporukama za Mausa, Spaghetti i Svagdanju borbu.
To bi svakako tribalo pročitat.
Shaner ti je ka Bonellijevcu da dobre preporuke.
Od "laganijeg štiva", da te ne ubije odma u pojam metafizika, priporučan Aldebaran, Bilo jednom u Francuskoj, Gospodare ječma, Nošene vjetrom, Evropu.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 01/10/2023 : 09:54:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
@Macbeth:
Vrlo sično Kenu ti je "Welcome to Springville". Zapravo to je Ken bez Kena
Voliš Ortiza- znači Hombre Orka i Kolorka su ti obavezni
Asterios Polyp uzmi kad ti je do filozofije.
Alvar Mayor je pustolovina protkana odmjerenom mudrošću kroz atmosferu magičnog realizma.
Persepolis, Maus, Svagdanja borba su s razlogom svima pri vrhu.
Zekan je tvoja buduća doza sreće i veselja.

Budući da voliš povijesne stvari i uvjetno rečeno knjiški pristup probaj sa Ja Francois Villon, Sedam života Kopca, Velika Šninkelova moć, Veliki mrtvac

Ima toga more...

Bok, kako si.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1735 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 01/10/2023 : 10:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Cromwell, i ja jurim Welcome to Springville. Gde ima to da se kupi?

Resistance is futile.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3543 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 01/10/2023 : 10:58:04  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Imaš na kupujemprodajem par oglasa za Springville.
Go to Top of Page

Macbeth
Junior Member



361 Posts

Member since 19/08/2022

Posted - 01/10/2023 : 11:56:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Macbeth a Private Message  Reply with Quote
Hvala svima ljudi
Bacio sam oko na neke naslove, čini se sve kul, Maus vjerojatno ide prvi onda jer njega već duže vrijeme hoću pročitat... onda i tu Svagdanju i još neke
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/10/2023 : 03:15:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Mac&Gzavije: Zmija i kojot (Čarobna knjiga)

Dobar odabir čakejaca,neko reče da ćemo videti ovo i u Kolorci.
Maca odlično znamo sa serijala Ubojica,objavljenog u gorepomenutoj ediciji u tri knjige;sa Gzavijeom radi ongoing serijal Tango,upravo izašao sedmi album.

Zmija i kojot,miks mafijaškog stripa i modernog vesterna,ne donosi nešto posebno novo,ideja je već viđena (glavni (anti)junak je zaštićeni svedok,ali da ga ne bi dograbili bivši pajtaši,luta kamperom po bespućima nekadašnjeg Divljeg zapada,vešto izbegavajući zamke Koza Nostre). Tu je femme fatale,i principejelni predstavnik zakona,samo glavni lik je jako opasan badža,a tu je i vraćanje u prošlost ne bi li videli kako je došao u situaciju u kojoj je.

Izdanje dobro,u svakom pogledu,strip takođe, pa topla preporuka da ga sačekate u Fibrinom ruhu.

4.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 23/10/2023 03:27:11
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/11/2023 : 00:19:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
smatram da se ovaj serijal provlači ispod radara (u Srbiji sigurno),a dobar je,i vredan preporuke - Luka,od Strip-Agenta.
Velika je šteta što se uopšte izdaju pojedinačni albumi, što je prilično skuplja varijanta,pa se i iz tog razloga ljudi slabo odlučuju na kupovinu.
Ovo su moji osvrti na dosadašnje izbačeno od SA (doduše,samo je još jedan album izašao u Francuskoj):



1-3:
Bruno Dekjuir (jbmli ga kako se čita) je relativno mlad autor ('80.godište),kome je Luka,koliko vidim jedin strip na kome je do sada radio.Serijal je ongoing,zadnji,sedmi album je izašao pre nepunih godinu dana. I opet,šteta što ovo SA nije integralisao,prva četiri albuma čine prvu sezonu - nikako tu ne kapiram Bernarda zašto ove nove serijale (a ima tu što šta da se probere) radi u albumskoj,pojedinačnoj formi,samim tim prilično skupoj;jedino ako je nemoguće dobiti prava za integralnu opciju,ali kako Markos onda sve živo cepa u "debeloj" varijanti (osim jbnih Zekana i Tvrđi (i još ponečega),za koje ne može da dobije prava osim kao pojedinačne albume).

Elem,Luka je pre svega omladinski/dečiji strip, humorističko sportski,ali i za nas matore je sasvim dobar,pogotovu za one koima je fudbal u krvi (uopšte sport);meni barem jeste,a sinu je odličan,što će verovatno biti i vašim,ukoliko im ga nabavite,a što vam toplo preporučujem.

Luka je smotani klinac,kome ništa ne ide od ruke;ni u školi ni sa devojkama ni sa sportom;dok ga Natan,nešto stariji tip ne uzme u svoje ruke,te ga u svojstvu mentora počne obučavati u fudbalu,ali i za sam život.Natan je inače duh,koga samo Luka vidi i čuje,a zašto je to tako,još se ne zna.I dok pratimo Lukin život i njegove uspone i padove,kao druga usputna priča se odvija ona o Natanovoj prošlosti.

Nakon tri albuma,reći ću da sam zadovoljan serijalom (mlađariji će se tek svideti);sveukupno neka 4/5, a iako je klinačko serijal u pitanju,ima tu visprenih didaskalija i zanimljivih dešavanja,dok je crtež pravi "omadinski".

4-6:
Prva tri albuma serijala Luka su me prijatno iznenadili,a pogotovu činjenicom da su se starijem sinu opasno dopali (sad kad su svih 6 tu,daću ih i mlađem;pogotovu što je njemu tek sport u krvi).
Nova tri albuma su mi još bolja,i toplo preporučujem Luku.
Luka je inače smotan klinac,u svakom pogledu,čiji život se menja kad se u njega upliće Natan,koji je njegova sušta suprotnost (bistar,zgodan,smiren,talentovan...),i postaje mu i drugar i mentor,kako u fudbalu,tako i u životu.Fora je što je Natan duh dečaka,koji je nedavno stradao u sumnjivim okolnostima.I sad pratimo Luku koji se bori i za svoju karijeru (kako sportsku tako i ljubavnu),ali i za fudbalski klub kome prete mnoge opasnosti.

Ovo jeste dečiji strip,pre svega,ali jedan od onih u kome i matoriji mogu uživati.Pogotovu ako ste ljubitelj sporta.
Pored scenarija koji nam pruža zanimljivu,zabavnu,intrigantnu sportsko-kriminalističko-ljubavnu priču,crtež Bruna Dekjuira je skroz korektan,uz česte "manga izraze lica", na koje se verovatno klinci lože.
Jako,jako dobar stripić,na momente i odličan,i još jednom ću dati toplu preporuku;ali i izraziti žaljenje što nije išao integralno (ovo važi i za neke druge SA serijale,poput Larga Vinča, Sode,FRNCK-a).
4.5/5

7-9:
Albumima 7.-9.,završen je drugi ciklus ovog jako dobrog serijala.
Uglavnom,sve ono što napisah gore,važi i za nove tri priče - vrlo lepa storija za sve uzraste,pre svega mlađe,ali i starije;drama,krimić,akcija,malo romanse,priča o prijateljstvu,pre svega o požrtvovanju. Humora ne manjka,više puta sam se glasno nasmejao. Radnja nepredvidiva,uz obrte i obavezne klifhengere.
Možda je deo (osma knjiga,a bogami i dobar deo devete) sa igricama nešto slabiji,ali nije neki osetniji pad. Crtež i dalje sjajan,razigran i šaren,pomalo mangastičan.

I dalje stoji moja topla preporuka,ali i izdavačima iz Srbije (ne verujem da se Luka nešto posebno prodaje kod nas) da uzmu ovaj naslov za svoj katalog;uz želju da ide integralno.
stamena 4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/11/2023 : 16:48:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Krovi&Sera:Hotel Proklete Gospode (Lokomotiva)

Uzeh ovo naslepo,da sam znao da je Bonelijana,verovatno bih zaobišao.
Ne želim da nipodaštavam naslove iz SBE kuhinje,ali ne ljubim projekte albumskih izdanja nečega što je predviđeno za palp štivo.

HPG me je pre svega zainteresovao jer je strip po predlošku priče Džona Lansdejla,koji mi je sjajan pisac.
U pitanju je horor vester,dilandogovska priča smeštena na divlji zapad - velečasni Džebedaja,inače priznati te poznati ubica demona&sl., dolazi u Foling Rok,gradić koji je iz nekih tajanstvenih razloga opusteo. Nalazi Meri,prostitutku koja mu priča šta se se tu izdešavalo...

Ne znam koja je ovo boneli edicija,ali ladno je moglo u jednu običnu svesku, i svi srećni.
Iz mog ugla, A4 album je žešće traćenje lusksuza.
Sve u svemu,priča tralala,crtež korektan,suma sumarum 2.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 08/11/2023 17:09:15
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11689 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 11/11/2023 : 22:06:14  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Die weisse Iris (Ehapa 2023, 48 str. / L’Iris Blanc) - Fabcaro & Conrad

Svake dvije godine oko ovih doba ljubitelji Asterixa širom svijeta s nestrpljenjem iščekuju novi broj. Pa evo par dojmova.

Budući da je Jean-Yves Ferri odlučio malo odmoriti, čast da preuzme Asterixa dobio je Fabcaro – Fabrice Caro, čitateljima izvan Francuske malo poznat autor.
Tutatisa mi i Belenosa, bila je njegova prva reakcija.

Bijeli Iris je naziv nove filozofske sekte u Rimu. Naučavaju i propagiraju pozitivno mišljenje.
U grćkoj mitologiji Iris je bila boginja duge, novog početka i nade.

Svaki problem prestaje biti problem čim za njega nema rješenja.

Rimske trupe toliko su demotivirane da Cezar ne zna šta i kako dalje.
Kontravidikus, glavni Cezarov guru, misli da ima rješenje te se po njegovu nalogu uputi u selo nepokorenih Gala.
Njegovim dolaskom u selo kao da im je nebo palo na glavu. Sve ono što je nakada bilo zabavno raditi sada je navodno loše i ne valja.
Nema svađe ni makljaže u selu, sporovi se riješavaju lijepim riječima, treba jesti ribu i povrće a ne pečenu veprovinu, tamburati Rimljane nije nimalo pristojno a ni ljudski.
Navodno ni menhiri ničemu ne služe!!...

Novi scenarista donosi nove ideje. A svaki ima nimalo lagan zadatak: Očuvati tradiciju i utsinuti svoj pečat. “Želio sam napisati Asterixa kakvog bih i sȃm volio čitati.”
U tradiciju spadaju aktualne teme. Na Fabcarovom nišanu našli su se vegetarijanstvo i zabrana mesa, politička i svakolika korektnost, seksizam, nasilje, uništavanje okoliša, wokeness generalno.
Fabcaro je pokazao koliko je zapravo infantilno zapadno društvo. Mislim da je jako dobro obavio svoju zadaću. Najbolji Asterix već dugo dugo. Preporuka čitateljima!

Jedan bijeli iris obasjava cijelu šumu.



- Samo sretan legionar je borben legionar. Za to je potrebno pozitivno mišljenje i zdrava ishrana. Kamenit put vodi do pobjede.
- Uspiješ li slava ti ne gine. Ne uspiješ li, usrećit ćeš lavove.



- Opet neki stranac. Ovo je prava invazija.



- Pa ovo je kao da bereš gljive! Ajde bježi i pravi se da si prestrašen dok jurim za tobom sav gladan i sretan!



- Šta se ovo događa!? Jesu svi poludili! Otkad se pojavio ovaj putnik, ne prepoznajem svoje prijatelje. Dok pola sela rimuje, druga polovica žvaće zrnje i ribu!


Have mercy
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 11/11/2023 : 22:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
divim ti se, ja sam jedva pročitao

Tom sa "Like Stories of Old" je sve rekao u jednoj sličici:


Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11689 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 11/11/2023 : 22:41:24  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Toliko loš? Nije ti bolji od prethodnih 5?

Have mercy
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 11/11/2023 : 22:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je samo loše sreće što je, jebiga, šesti u nizu (manjeviše) čistog contenta, pa mi je malo više pun kufer xD

Jeste mi bolji od Italije i od Grete Tunberg i od Pikta.
S Grifonom može da se ćera; nije mi bio tolko mrzak Grifon, ali isto to - content, ne cinema.

Jedino mi godi Cezarov papirus, u (darežljivo, ali iskreno ocenjenoj) recenziji sam objasnio i zašto, pa koga ne mrzi neka baci pogled i javi šta misli. https://www.stripovi.com/recenzije/asterix-as-cark-12c-cezarov-papirus/2849/

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11689 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 11/11/2023 : 23:11:36  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Stoji to content a ne cinema. Ne vrijedi to samo za Asterixa.
A Asterix je odavno prestao biti kino i zabava. Nemaš više genijalaca kao nekad.

Meni se svidio Fabcarov humor.

Have mercy
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 11/11/2023 : 23:41:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Sve se slažemo.
Jedino ne u tome (čini mi se makar) da zbog toga treba da mi bude dobar xD

Jer bukvalno da se hiljaditi put vratim "Proroku" ili "Korziki" ili čemu god - biće mi iznova bolji nego što Fabkaro ili Feri ili Buratini ili ko god može da dobaci, kolko god bio spot on birajući da proziva woke i vegune.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3543 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 15/11/2023 : 21:55:14  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Total - Ugo Bienvenu


Prošlost, sadašnjost, budućnost, vreme prolazi, doba se smenjuju, samo jedna konstantna istina ostaje - novac ovaploćuje novac, novac je jedino merilo vrednost, postoji jedan bog koji je jači od svih bogova i on se zove bog novca. Ukratko, totalna ekonomija.

Glavni lik ove sci-fi priče otelotvara ovaj ideal, on oseća prazninu u sebi koju pokušava da popuni zgrtanjem novca. Novac nikada ne spava, ali on kratki predah pronalazi sledeći puteni put uz društvo lepih žena sa bujnim poprsjima. A dušu leči ispovedajući se svom psihologu, koji ima sopstvene probleme.

Autor voli da se igra sa formom stripa, kod Postavki sustava smo imali kocka format, dok Total dolazi u totalno minijaturnom formatu 12 x 17cm koji zbog veličine i boje treba da asocira na zlatnu polugu. Sićušan format ne ostavlja puno prostora, dva kadra po stranici, nekad i samo jedan. Mene ovaj retro futuristički štih crteža i paleta farbe podsećaju na stripove Burnsa i Clowesa što je uvek plus u mojim očima.

Totalno otkačen strip, ima čak i solidnu dozu humora sa ubacivanjem Čika Baje Patka. Dobar.
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 16/11/2023 : 08:46:50  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
Uf, meni Total baš nije legao. Možda nisam imao i dovoljno koncentracije, samo meni previše nekog filozofiranja u stripu bez prave poente.
Crtež ok, a simpatičan mi je i format stripa, ali ga zbog scenarija ne bih preporučio.

Edited by - stripadzija on 16/11/2023 08:48:02
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2354 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 16/11/2023 : 13:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote


Uzeo strip sa ostalim Lokomotivinim izdanjima na sajmu.
Ono što me je najviše privuklo je crtež (viđen u kratkom preview-u) i naravno Lansdejl.
Zbog Antovog osvrta odlučio da baš njega prvo pročitam.

Jedna kratka klišeizirana priča o usamljenom "kauboju" koji dolazi u grad i spasava ga od "zlikovaca".
Samo ima i nekih specifičnosti: grad je pust, neće spasiti nikog živog i na kraju nema happy ending-a.
Podseća na neke Dylanove avanture (inače nisam neki ljubitelj istog), samo je u pitanju velečasni Džebedaja, lovac na različite natprirodne zlikovce.
Dakle priča je mix fantastike i horora, solidno upakovana u western okruženje.

Autor očigledno nije imao nameru da se razmahne scenarijem, tako da je priča isuviše kratka.
Sve je nekako zbrzano, nabacano, prilagođeno da stane u tih famoznih 96 strana.
Nije bilo dovoljno prostora da se prvenstveno poradi na karakterizaciji glavnog junaka.
Ostaje utisak nedorečenosti, bar meni.

Ono što mi se svidelo je crtež i atmosfera.
Danijele Sera je odlično dočarao pustoš i napetost u gradu "duhova", melanholična lica i prazne poglede "stanovnika", beznađe koje sve okružuje...
I to je po meni najveća vrednost ovog stripa.

Ne slažem se sa Antom da je A4 traćenje luksuza.
Naprotiv, veći format i HC daju neki šmek ovome.
Neminovno i veću cenu.

Na kraju kad se sve sabere, priča čiji potencijal nije iskorišćen, zbrzana i skraćena u 96 strana.
Iako stvar popravlja dobar crtež i atmosfera, mislim da će se svideti samo ljubiteljima žanra.
Inače izdanje Lokomotive tehnički odlično...

Carpe diem
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 17/11/2023 : 10:49:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote


Pročitao sam ovo friško Tinovo izdanje u 3 albuma i moram reći da se već dugo nisam ovako razočarao. Budući da volim distopiju i često ću u ocjenjivanju iste biti istovremeno i jako kritičan i znati zažmiriti na pretjerivanja i nelogičnosti. Međutim, scenarij je blagi užas; dijalozi debilni (možda je i prijevod pridonio tome), struktura rasklimana a razrada likova gotovo nepostojeća što i nije iznenađenje budući da se događaji nižu bez ikakve primjetne logike u cijeloj stvari. Na kraju ispada da se radi o priči koja je tu čisto da popuni prostor između nasilja i eksplicitnih scena. Crtež je ok i kadriranje zaista jest dobro ali ipak mi fali nekog iznenađenja
Nisam očekivao nekakav intelektualni izazov za mozak ali jesam barem distopijsku atmosferu za koju ne mogu reći da je nema uopće ali svakako je ugušena pričama bez glave i repa. S obzirom na kultni status Ranxerox je ili sranje ili ga je u potpunosti pojelo vrijeme.
A možda i nisam dovoljan panker za ovu glupost.

2/10

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 17/11/2023 : 12:42:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Dopisujem: Ne valja Ranxerox i Povratak zemlji (sa drugog topica)!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 17/11/2023 : 14:39:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote

Peyo Ranxerox ti je stvarno dobar ili ti to tako, zezidbe radi?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 17/11/2023 : 15:23:44  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ja sam isto nedavno čitao Ranxa i ona prva priča, iz Comicona mi je i dalje šaka u oko i ima taj neki enfant terrible šmek ali ove dvije iduće ne donose ništa novo i zapravo su nepotrebne..

Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 17/11/2023 : 16:51:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell


Peyo Ranxerox ti je stvarno dobar ili ti to tako, zezidbe radi?



Crommie frende,

Ne znam što bih ti rekao o ovom stripu koji nije baš moja šalica čaja.

Svojedobno je digao dosta prašine zbog nasilja i maloljetničke erotike, a sve popraćeno izostankom empatije.

Liberatore je naravno spektakularan, a priča je, može li se što pametno o njoj reći, neka vrst crne satire koja nije za svakoga.

80-ih sam u Francuskoj kupio prvi album, a kasnije i spomenuti Comicon. Nastavke nisam kupovao, a ni pročitao iako odavno imam skenove, a sada priliku i posuditi iz knjižnice domaće izdanje. I to ti nešto može reći.

Općenito bi trebalo određene stripove, autore i razdoblja, periodično iznova vrednovati. Da se vidi što je izdržalo test vremena, možda čak i dobilo na vrijednosti, a što je bilo pomodno u određenom trenutku i izgubilo na vrijednosti.

Možda takva tema zaslužuje poseban topic.

Edited by - Peyo on 17/11/2023 16:51:51
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 17/11/2023 : 17:11:08  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Očito je da Ranxa još ne treba prevrednovati, vidiš da mu je Cromwell naljepio 2/10. To su autori i htjeli, nisu htjeli trice i dobro je to. Htjeli su da, ako već ne oduševe, da var budu dno dna i još uvijek uspijevaju u tome. Baš ova tvoja mlaka reakcija, Peyo, je točno ono što Ranx ne bi trebao izazivati: pa neznam, možda, kad razmislim
Go to Top of Page
Page: of 200 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000