forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 268 Republika Lubanje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Zula
Average Member

789 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 18/12/2023 : 16:44:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Nemam nikakvih problema s tim da sam u manjini (samo molim da se sa mnom postupa fer i korektno 🤣)

Za razgovor je dobro znati što koji pojam znači. Tako je i s moralom i njegovim stupnjevima razvoja. Bitno je znati što je bolje, a što je lošije. No, nakon shvaćanja, svako još uvijek može izabrati (postupati) kako god želi. Shvaćanjem se samo postaje odgovoran za te svoje postupke. I osveta je jedan od izbora, i kao svaki izbor nosi sa sobom posljedice.

U životu, koji je prilično relativan i promjenjiv, nije najmudrije tražiti sigurnost i kontrolu odlazeći u krajnost pa npr. proglasiti nekog da je apsolutno u krivu (ili u pravu). A niti ćeš ti biti više u pravu, ni ja manje, zazivajući da ti se netko u mišljenju pridruži. No, dobro je o svemu raspravljati.

Bio sam dovoljno jasan u obrazloženju "veličanja osvete" koje si tražio pa ne bih ponovo o istom.

O autorima i njihovim djelima (stripovima, filmovima, pjesmama, slikama, romanima...):
Autori na više ili manje prenesen način (sadržajem i formom) govore o sebi i svom shvaćanju života (najšire gledano). To ne znači da su savršeni poznavatelji istog, a ne znači ni da su apsolutno moralni. A i takvi nesavršeni mogu biti genijalni!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6918 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 18/12/2023 : 17:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Uopšte nemam želju da budem u pravu, ni da se raspravljam.

Samo mislim da ti grešiš.
U smislu da učitavaš.

Poslednji tvoj post mi je sve OK. Pretposlednji mi "ne pije vodu".
Go to Top of Page

Promys
Starting Member

49 Posts

Member since 03/02/2023

Posted - 21/12/2023 : 21:29:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Promys a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Gusari, gusari, gusari...tko ne voli avanture s gusarima?

Ili bolje kazati piratima. Razlika itekako postoji. Ovo bi bili bas pirati.

Po meni je ovo sasvim solidna, tecna avantura. Nije nikakav spektakl, nije sigurno ni lose. Gore vam u opisu knjige sve pise. Necete dobiti ni vise ni manje. Tko voli avanture ovakve vrste s jedrenjacima to bi vam bilo-to! Ali ne vjerujem da cu osobno, ovu pricu dugorocno pamtiti. 'Ishlapit' ce vec sa slijedecih procitanih par albuma. (Citaj; Kolorki) Tome je naprosto tako, u prilivu gomile novih albuma.

Kad sam otvorio knjigu izgledalo mi je na prvu, da cu dobiti jako dobro nacrtanu avanturu na moru, sa svim lijepo nacrtanim morima i brodovljem. (Sto mi se kao zanr, oduvijek svidalo, jos od djetinjstva) No vec nakon nekoliko stranica nije mi ovo bas bajan crtez. Fali tu itekako jos za, recimo, gornji dom vizuelne izvrsnosti. Nije lako crtati more, valove i uzburkanost, nevremena i oceanska prostranstva, to svakako. A o palubama i unutrasnjosti jedrenjaka, da ne govorim... A Toulhoat tom zadatku sigurno nije bas dorastao. Jer, jbg. razmazeni smo i puno toga smo vec vidjeli i procitali o morskim avanturama, da ne bi, (htjeli ne hjeli), usporedivali. (Da ne navodim sad jako bolje primjere, ima ih vec i u Kolorkama dosta) Imam neke zamjerke i u ljudskim proporcijama, tjela i udova, misica, ali sve skupa to je solidno odradeno. Nekakva trica! Za trud od dvjestotinjak tabli ipak prolazna ocjena. A i trudio se, koliko mu to vjestina dozvoljava oko scena borbi, recimo. Ne moze se kazati da se nije trudio, i sam kaze dobrih desetak mjeseci.



+1

Dobar strip, za preporuku, ali ništa revolucionarno...
Ako bih je poredio sa drugim stripovima slične tematike, Barakuda mi je ostavila daleko bolji utisak.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20738 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/01/2024 : 20:33:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Isčitavši komentare,slažem se sa nekim generalnim presekom mišljenja.

Gusarski stripovi nisu baš toliko česti (kao recimo vesterni),a kod nas starije publike (a to je 80% i više ljudi sa foruma, cenim ) piratska tematika je jedan od omiljenih.

Republika Lubanje daje jedan novi pogled na žanr,na gusare se gleda kao na svojevrsne revolucionare,ljude koji se kroz ovakav način života bore za slobodu,ali i čast;koji se kroz piratstvo suprostavljaju institucionalnom nasilju,onom koje traje od robovlasništva pa do aktuelnog kapitalizma.
I to mi je najveći plus stripa. A on je u duhu (što reče Alex) starih Holivudskih filmova,nema tu žestinu nasilja kao većina savremenih gusarskih dela.
Priča teče glatko,nema nekih scenarstičkih davljenja,kraj kakav i treba da bude (sve drugo bi me razočaralo).
Crtež - u početku mi nije nešto prijao,a ni sad nemam o njemu neko preterano visoko mišljenje,ali na koncu stripa sam svikao njega i smatram da je sasvim dobar i u funkciji priče.
4.5/5

strip koji ostaje u kolekciji,a pošto je pomenut na temi,da i ja preporučim Barakudu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 08/01/2024 20:34:49
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2485 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 10/03/2024 : 14:01:05  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Priče o gusarima i piratima su mi uvijek bile drage (kao klinac sa mStevensonov Otok sa blagom pročitao bar desetak puta, a Pirates! mi je bila najdraža igra na Amigi ranih devedesetih), tako da je uz solidan privju Republika odmah pala na vrh liste želja. Na želost, gkoličina i prosječni kvalitet stripova kod Fibre, a i šire, toliko je pdigao letvicu, da kako god se trudio, ovom stripu više od nekakve "srednje" ocjene ne mogu dati. Osjeti se šta su sve autori namjeravali pokazati, ali izvedba to nije uspjela pratiti. Likovi su dosta slabo razrađeni, teško pratiš tko je tko (crtež nažalost ne pomaže) a i distanciran pristup pripovedanju priče možda nije najbolji. Ako su autori htjeli dočarati to postupno propadanje i beznađe posljednjih "slobodnih" pirata onda bi sve skupa nekako i prošlo. Možda još primjedba oko kolora - strip se događa na moru, ali generalno kroz cjeli strip prevladavaju nekave nelagodne naranđasto crvene nijanse, pa zato konačni utisak ispada još malo gori.

Sve skupa nekih 6/10, solidnih 7/10 za ljubitelje gusara i pirata...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.1 seconds. Snitz Forums 2000