forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Jeff Lemire
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1681 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 19/12/2021 : 19:50:07  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Hoću, trenutno sam na 5. svesci.

Jel trebam 2x puta čitati?
U zadnje vrijeme duplaš postove?


Nešto se čudno dešava, kad pišem postove na telefonu - pojave se dva puta.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 19/12/2021 19:50:42
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3543 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 19/12/2021 : 22:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Primetili smo

Što se tiče Snow Angelsa tek sam na trećem poglavlju ali ne bih baš rekao da je ideja originalna jer setting ledenog doba uz limitirano kretanje je već viđeno kod Snowpiercera i kao što tamo ljudi putuju vozom po šinama tako se i ovde kretanje obavlja po fiksiranom jarku. A pošto je autor kanađanin i često u svoje stripove ubacuje hokej naravno da se u rovu klizaju po ledu
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11689 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 19/12/2021 : 22:50:39  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
U pravu si, ima neke sličnosti.

Have mercy
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3543 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 23/12/2021 : 22:11:30  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Iščitah Snow Angels, poprilično generično je sve to na kraju ispalo, Jockov crtež je jedino što valja
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 29/12/2021 : 14:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
SWAMP THING: GREEN HELL #1

Eh, okej je... Ne vidim nekog posebnog razloga zašto je ovo moralo ići pod Black Label, ali ajde... Prva sveska je više kao nekakav (predugi) uvod koji nam pokazuje u kojem bi smjeru mogla ići priča, no moram priznati da neman neka prevelika očekivanja. Sve što nam Lemire ovdje donosi djeluje poprilično površno i predvidivo, no ako ništa, barem je čitljivo i vidit ćemo kako će se razvijati. Mahnke za olovkom vrlo dobar, iako ga pomalo guši jaki kolor. Čak mu je i crtež ispeglaniji nego što se sjećam, nekad je davno na Batmanu i Green Lanternu bio odličan.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3543 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 01/01/2022 : 19:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, na mene je Green Hell ostavio poprilično mlak utisak, iz aviona se moglo pretpostaviti ko se nalazi u svetioniku.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/01/2022 : 18:07:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ma jasno, mlako je to sve skupa, ali moram priznati da sam očekivao puno gore/dosadnije. Ovo mi je bilo čisto okej za brzinski pročitati i praktički odmah zaboraviti.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/01/2022 : 19:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Lemir&Sorentino:Gideon Falls,tom 1 - Crni ambar (300 Чуда)

Moj drugi susret sa Lemirom (Okrug Eseks za sada;mada se nadam uskoro i sa Rojal sitijem,ali i ostalim, kako budu objavljivani na ovim prostorima),i moram reći da nisam očekivao ovako nešto,nakon Eseksa - triler,psihološka drama,misterija,horor... sa vrlo crnom i teškom atmosferom.
Prvi od pet izdatih trejdova,Crni ambar, mi je prosto sjajan,i fali više ovakvih stripova.U stvari,možda ih i ima,ali ne ovako kvalitetnih.I pričom i crtežom.

Za sada sve besprekorno štima,i samo se nadam da će serijal i nadalje biti ovako dobar,kao i da će tempo izdavanja biti zadovoljavajući.
Samo izdanje za svaku pohvalu.

5/5



Lemir&Sorentino:Gideon Falls,tom 2 - Prvorodni gresi (300 Чуда)

Bacio sam se na drugi tom bez obnavljanja prvog (kad izađe ceo serijal,tad ću sve ispočetka),i nije baš lako pohvatati konce,pa je samim tim i utisak nešto slabiji nego prošli put.
Kako god,na jednoj strani imamo tipa sa maskom na licu,koji sebe naziva Norton Sinkler i koji hoće da napravi crni ambar,a iz nevolja u koje upada ga izvlači doktorka Endži Ksu,a na drugoj su velečasni Fred i šerifkinja Klara,koja traži brata Danijela.

Kako rekoh,prvi tom mi je bio bolji,ali verovatno iz razloga što nisam obnovio gradivo pre ovog drugog nastavka.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3543 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 19/01/2022 : 21:08:20  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote


Little Monsters

Ovaj čovek se ne zaustavlja, sa Nguyenom je već sarađivao na Descenderu & Ascenderu, a evo najave za još jedan njihov zajednički rad. Vampiri me nikada nisu preterano interesovali tako da preskok na ovo
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3543 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 20/01/2022 : 20:59:25  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Nažalost izgleda da niko živ nije kupovao Mazebook ili je autor odlučio da se posveti nekim drugim projektima jer kraj je zbrzan i nije pružio nikakvu zadovoljštinu i odbijam da verujem da je ovo u startu planirano da izađe kao mini serijal. Šteta jer ovo je baš obećavalo
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1681 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 21/01/2022 : 09:15:58  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Liči da će skoro kraj, ali još ne znamo. U početku je delovalo kao nešto što će da ode u 20, 30 svezaka, ali, opet: kako je pa mogao da razvije ovu radnju? Nažalost, prva, pa i druga sveska su obećavale odličnu vožnju, ali avaj.
Opet, za Mazebook se videlo otpočetka da je one-shot.
Sve češće Lemire uzme jednu idej(ic)u, razradi je malo, spakuje to u 5-6-12 sveski i proda nam svima foru. Opet, ja nisam ni nezadovoljan, lagana kratka zabava koja se ne razvlači besmisleno u nedogled. Ništa specijalno ni ne dobijen, ali ništa specijano ni ne očekujem.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 21/01/2022 09:55:13
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11689 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 21/01/2022 : 13:27:51  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Mazebook je završen serijal i stoji na čekanju.
Poslušat ću vas dvojicu, neću žuriti s čitanjem.

Have mercy
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1681 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 25/01/2022 : 12:29:40  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Pazi, Lemire ode u wc na pola sata i napiše jedan strip za to vreme.
Ode u prodavnicu sa ženom i dok ona bira brokoli i sir, on napiše jedan strip.
Ode u podrum da nasecka slaninu i napiše jedan strip za to vreme.
Ja drugo objašnjenje nemam.
I ja to opet sve pročitam.
I ko je ovde lud?

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3543 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 03/03/2022 : 17:05:37  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Završen Primordial, ko gotivi Sorrentina i čita mu se nešto na sličnu foru kao Morrisonov We3 može baciti pogled, svi ostali verovatno ništa niste propustili ako preskočite ovo.
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1404 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 03/03/2022 : 23:12:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Pazi, Lemire ode u wc na pola sata i napiše jedan strip za to vreme.
Ode u prodavnicu sa ženom i dok ona bira brokoli i sir, on napiše jedan strip.
Ode u podrum da nasecka slaninu i napiše jedan strip za to vreme.
Ja drugo objašnjenje nemam.



Ovo je moje tumačenje.

Sreli se on i Bendis, i Bendis će njemu:
- Ajde da se kladimo da ne možeš da napišeš za godinu dana 20% onog što ja napišem!
- 20%! Pfff! Mogu da napišem 50%!!!

I tako nekako se i desilo...

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/03/2022 : 04:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


ROJAL SITI #1-#3
Scenario i crtez: Džef Lemir


Nakon Okruga Eseks ovo mi je drugi susret sa Džefom Lemirom i opet je covek napravio remek-delo kao sto je ucinio s prvencem.
Duboko intimno, nostalgicno, emotivno, melanholicno zadiranje u intimu jedne porodice koju je obelezila jedna tragedija.
Ne bih ulazio u detalje radnje, ovakav tip stripa treba doziveti, osetiti i saziveti se s njim. Neverovatna je majstorija Lemira kako pripoveda i kako pazljivo paralelno preplice price svih aktera i kako nas polako hrani informacijama ali ne suvoparno vec tako da sami zakljucujemo a ne da nam je upotpunosti iscrtano. I odlicno je podeljena sadrzina u ove tri knjige, svaka knjiga je donekle zasebna mini-celina. I osecaj na kraju citanja je stvarno katarzican i emotivan, odavno me neki strip nije na ovakav nacin dirnuo, na jedan ljudski nacin, bez velikih genijalnih koncepata i neke duboke filozofije i visokoumnog razmisljanja, vec cisto direktno zivotno lepo a istovremeno i tuzno. Stvarno odlican strip! Isti ili vrlo slican dozivljaj sam imao nakon citanja Okruga Eseks, ali mozda me je ovaj strip jos i vise pogodio.
Jedina mala zamerka sto se tice price jeste da mi je nepotrebno otkrivanje na kraju da je cale ustvari imao homoseksualnu vezu, to daje jedan potpuno novi aspekat celoj prici i nije povezan toliko dobro na taj nacin sa smrcu sina kao sto bi bilo da je ostalo samo na tome da se on povukao u svoj svet starih radio aparata i popravku njih, nista nije mogao da popravi i sredi u vlastitom zivotu, ali zato moze da popravlja masine i da ucini da one prorade. To je bas jaka metafora i dobar nacin da se prikaze kako se on kao otac borio sa tugom zbog tog velikog i strasnog gubitka, medjutim dodavanje price da je i on nasao ljubavnika (i to jos homoseksualca) mi ne ide uz pricu i njegovu dotadasnju karakterizaciju kao sto sam gore objasnio. To znaci neke druge stvari i nisu povezane sa sinovljevom pogibijom. Dok je kod majke vrlo jasno da se tome prepustila prvo iz usamljenosti a kasnije je nastavljaja da se u to upusta da bi ozivela u sebi osecaj sramote i grize savesti, a ovamo cesto ide u crkvu i zamislja svog sina kao svestenika - vrhunski isprofilisan lik.
Neverovatno kako je svakom liku podarena paznja i kako se za svakog lika oseca da je pravo ljudsko bice sa svim svojim zeljama, htenjima, manama i vrlinama, ni jedan lik nije ubacen cisto da bi pokrenuo ili zaokrenuo pricu, nego je svakom posvecena paznja i svaki postupak svakog lika ima posledicu ili odmah ili koju otkrijemo tek godinama kasnije. Naprimer od tih sporednih likova bas mi se svideo lik Grete, glumice i Patove supruge.
Dodao bih da mi je u Rojal Sitiju crtez Dzefa Lemira jos upecatljiviji i moram reci bolji nego sto mi je bio u okrugu Eseks. Kadriranje, montaza kadrova i tabli - maestralna, kao i upotreba kolora.
I opet na kraju imamo prave dodatke, one koje se vidi da su znacili Lemiru i koji nam daju mali zavir iza kulisa stvaranja ovog remek dela, zao mi je sto nema vise dodataka kao u Okrugu Eseks.

Apsolutna preporuka za ovaj strip, ljudi ne gubite vreme, nabavljajte dok ima i prepustite se magiji Dzefa Lemira i Rojal sitija i uzivajte !

Ocena (kao i za Okrug Eseks): 10/10
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3747 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 21/03/2022 : 20:23:21  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Sweet Tooth 1: Out of The Deep Woods

Nakon sjajnog iskustva s Morrisonovim Doom Patrolom, ovaj tjedan posvećujem vrlo značajnom modernom autoru Jeffu Lemireu i njegovom Sweet Toothu. Diskutabilno je li to njegov najpopularniji serijal, ali svojom premisom i tematikom me privukao. Okrug Essex me oduševio tako da su očekivanja visoka za ovaj serijal.
Prvi od šest dijelova je relativno kratak na 125 stranica. Lako i brzo se čita i malo mu treba da uvuče čitatelja u taj postapokaliptični svijet. Ne znam je li to Lemireovo iskustvo života u prostranoj i relativno rijetko naseljenoj Kanadi, ali čovjek briljira kada treba prikazati ruralne, zabačene i pomalo puste krajeve i melankolično-tjeskobnu atmosferu među rijetkim stanovnicima. Takav lajtmotiv u ovom novonastalom događaju za čovječanstvo funkcionira sjajno.
Nakon što je apsolvirao atmosferu treba uvesti i zanimljive protagonsite. Glavni lik Gus je klinac koji ima posebne i vrlo tražene karakteristike, ali dolazi s jednom slabošću, a to je dosadašnji život proveden u izolaciji. Vrlo su dirljiva njegova razmišljanja o ocu i opet Lemire pomalo autističnim izražavanjem odaje puno toga van teksta i poentira emocijama.
Ono što ruši ocjenu ovom dijelu i ne svrstava ga u kategoriju odličan je to što je ovo uglavnom set-up dio. Nedostaje nekih pravih tenzija i usputni likovi ne daju neku težinu ovom dijelu. Čak i kad dolazi do naznaka sukoba oni budu preolako rješeni, kao da se autoru žuri doći do velikog otkrića na kraju. A kad dođe to otkriće prestaje ovaj dio i kreće idući.
Crtež je solidan, zahtjeva malo prilagodbe i (vjerojatno namjerno) ne puca na neke visoke estetske nivoe. Malo podsjeća na Essex, samo što ovdje imamo i kolor pa je dojam dosta drukčiji i nešto manje impresivan.
Sve u svemu, intrigantan početak stripa, ali baš zato i ne ostavlja superioran dojam, no dobar zalog za budućnost
4/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11689 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 21/03/2022 : 20:45:02  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Meni se Sweet Tooth nije nimalo svidio. Odustao sam nakon prve knjige.

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11689 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 21/03/2022 : 21:12:54  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ovaj Family Tree je na sličan fazon ali meni osjetno bolji.




Have mercy
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3543 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 21/03/2022 : 22:22:05  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Family Tree je recikliran i razvodnjen Sweet Tooth, sa mnogo lošijim crtežom.

Meni Sweet Tooth nije ispunio sva očekivanja, ali vredelo ga je pročitati. U svakom slučaju pored Essexa najpoznatije Lemirovo delo, Villarubia odličan na koloru. Cenim da je samo pitanje vremena pre nego što ga neko objavi u regionu
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3747 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 22/03/2022 : 19:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Sweet Tooth 2: In Captivity

Nakon intrigantnog uvoda ovdje se puno više radnja vrti oko prisjećanja i objašnjenja kako je situacija nastala takva kakva je.
Vrlo je dojmljivo bilo vidjeti kako su se likovi nosili s novonastalom prijetnjom i krizom te sumornu atmosferu koja je dominirala.
Lemire jako dobro prikazuje takve teške prizore, ali ima ovdje i tračaka pozitive i dobrote.
Ono što je malo kvarilo dojam je predvidljivost. Tematika je zapravo dosta puta već viđena i prati određeni set žanrovskih pravila. No, i uz to serijal uspijeva rasti i sazrijevati i dobivati dodatnu težinu.
2.dio nije pretjerano dinamičan i napet, ali ističe se drugačijim kvalitetama i djeluje kao više nego dobar nagovještaj za ono što nas čeka u sredini serijala.
4.5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/03/2022 : 19:40:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Čisto informativno, šta ti je sve na repertoaru od Lemirea?
Inače, samo naprid s ovim osvrtima

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3747 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 22/03/2022 : 22:06:10  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Čisto informativno, šta ti je sve na repertoaru od Lemirea?
Inače, samo naprid s ovim osvrtima



Nabavio sam prve tomove Royal Cityja i Gideon Fallsa (vjerujem da će 300 čuda to brzo i zgotoviti) pa je to sljedeće. Negdje mi zvoni da Fibra ili netko iz Srbije je spomenuo na forumu Descendera u budućnosti tako da bih i to pročitao. Black Hammer djeluje zanimljivo, ali vidim da prema kraju serijala pada kvaliteta značajno (ako je sudeći po ocjenama).

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/03/2022 : 22:11:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ma ne valja Black Hammer ni pare ako mene pitaš, kao neki hommage svemu i svačemu iz superherojskih stripova, al u stvari je najobičnija besramna krađa. Žali bože vremena što sam utrošio na to. Ugl super, samo naprid, baš me zanimaju dojmovi

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3747 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 22/03/2022 : 22:12:19  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Sweet Tooth 3: Animal Armies

E ovo je već prava stvar! Neminovno je bilo da dođe i do nekog većeg okršaja te smo ga sada i dobili.
No, ovdje čak ni taj veći obračun nije najbolji dio, već emocionalna težina određenih događaja i otkrića. Još je tu dosta toga obavijeno velom tajne te je i dalje zanimljivo nagađati što će biti dalje i ovim ritmom ne čini se da će Lemire previše zavlačiti.
Čak i likovni dio u ovom dijelu ide jedan nivo više i jako dobro prati tempo priče i dočarava atmosferu.
Iako se čini kao još jedna generična survival priča u postakolipsi, ipak dosta izražena individualnost likova u tragediji i njihovo nošenje sa svime time daje čar ovom serijalu. Možda Lemire "štanca" stripove, ali zna stvoriti ljudsku tragediju i pri tome ju učiniti sadržajnom i zanimljivom.
5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000