forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 414

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik

Croatia
993 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 18/04/2021 :  18:56:23  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
THE EMPTY MAN (2021.)

Jedan lovecraftski film koji vrlo zanimljivo počinje, a čak me nije ni zasmetalo 140 min minutaže.

Najjednostavnije bi bilo reći da je ovo jedan od filmova koji sadrže itekakvu dubinu i mnogo domišljatosti, ali u izvedbi djeluju tromo i lišeno napetosti. Ima jezivih trenutaka, ali, koliko god da je završnica dobro osmišljena, jednostavno nije dovoljno efektna i traži popriličnu dozu uzimanja zdravo za gotovo, pogotovo kad se događaji sagledaju u retrospekciji. I nisam mogao a da prilikom gledanja ne osjetim da je režiserski dio pomalo amaterski odrađen (isto mi se potvrdilo i kad sam vidio da je Prioru to prvi dugometražni film).

ALI sama priča vezana uz Praznog čovjeka, osobito progovaranje o besmislicima na koje je svedeno čovječanstvo, gubljenje moći vlastitog razmišljanja, pretvaranje svega u floskule jer ponavljanje je majka mudrosti (što bi značilo da je i "majka mudrost" pogrešno shvaćena).

Otprilike kao da čitaš poznatu literaturu, pamtiš rečenice i ne razmišljaš o sadržaju. Mnogi drugi čitaju isto pa svi ponavljaju te rečenice i osjećaju se povezano, kao da su puni nekakvog velikog znanja. Uspješni jebivjetri u limuzinama i dvorcima koji zapravo malo toga razumiju, a kamoli propitkuju, skučeni u ugodi svojeg materijalzima, bezlični i svedeni na zupčanike u bezdušnom mehanizmu koji otuđuje spoznaju i identitet... Njihovo sve je ništa, a ništa je njihovo sve. Znači ništa je jedina istina, jedina stvarnost, kad se odmakne veo iluzija. Otprilike.

Recimo da mi je to zanimljiv pogled na današnje društvo. I to kod mene filmu daje prolaz, koji se očito dosta oslanja na subjektivan dojam. Zato je i takva razlika u dojmovima kod drugih gledatelja. Prije nekoliko mjeseci film je pobrao gomilu negativnih recenzija, da bi se uskoro stanje preokrenulo i mnogi ga sada proglašavaju odličnim, neki čak i kultnim. Npr. na rottenu je s 33% skočio na 59%, na imdb s 5.6 na 6.0.

Uglavnom, predviđam da će mnogima film biti predugačak, spor i zamršen. I dosadan zbog previše filozofiranja. Ali nekima će biti dobrodošla promjena u horror žanru, makar kao nekakav poluuspješni pokušaj izdvajanja iz šablone. Plus ja isto volim filozofirati i ponekad isto pomalo zaglavim u tome, kao npr. u ovom komentaru . 7/10

P.S. Nisam imao pojma da je film utemeljen na stripu Cullena Bunna.

Imam literarni opsesivno kompulzivni poremecaj koji sam pretvorio u cistokrvni hedonizam.

Edited by - bonjovi4ever on 18/04/2021 19:04:43
Go to Top of Page

going going
Advanced Member

Serbia
9389 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/04/2021 :  21:25:49  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pogledao još dva filma kao pripremu za Oskare koji ce biti za nedelju dana.

Promising young woman me je razočarao, u početku je delovao kao zanimljiv revenge film, ali kako su stvari odmicale sve više se vidi da je rediteljka ovu priču namerno napravila na talasu #metoo pokreta i ostalih trendova u Holivudu. Ne volim kada se filmovi prave s agendom ili se prave zbog trenutno ,,popularne" teme; deluje mi neiskreno, kao da autor filma nije iskren ni prema sebi, svom filmu a ni prema publici. Tema je sama po sebi jako zanimljiva i bitna, ali ne mogu da se otmem tom utisku koji sam imao tokom gledanja.

Minari, film koji traje 2h a imao sam osecaj kao da traje 4h. Osim par zanimljivih scena i lika prijatelja amerikanca verskog fanatika, ni ovaj film ne nudi nista specijalno, niti me je vezao za likove, niti se vidi neka promena, niti je priča prezanimljiva. To je zato što likovi u filmu nemaju jasan cilj, kao ni Nomadland. Nemam ništa protiv filmova koji imaju meditacijski pristup, koji su zasnovani na atmosferi itd. Ali u Minariju stvarno nema nista posebno vredno gledanja izuzev par scena. Ali par simpatičnih scena ne čine film dobrim.

Ostaju mi još Father i Judah and the black messiah, za sad još uvek najjači film u konkurenciji mi je Sound of metal. Jako, jako dobar film. I to ne pričam u okviru Oskara, nego uopšteno, stvarno dobar film. Bojim se da će proći porpilično nezapaženo od strane akademije, sem nagrada za montažu zvuka i za dizajn zvuka.
Go to Top of Page

BeaGea
Senior Member

1308 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 18/04/2021 :  21:47:30  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Ja sam zapeo na Oscarima, ali 70-tih ;)

Dog Day Afternoon 4/4

Napokon da sa ženom pogledam neki jak film...

:)

Edited by - BeaGea on 18/04/2021 21:48:48
Go to Top of Page

going going
Advanced Member

Serbia
9389 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/04/2021 :  22:19:22  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

Dog Day Afternoon 4/4

Filmčina!
Go to Top of Page

BeaGea
Senior Member

1308 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 18/04/2021 :  22:25:05  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by BeaGea

Dog Day Afternoon 4/4

Filmčina!

Je!

Pogledao ga prije 20 godina i danas, jednako dobar onda i sada.

:)
Go to Top of Page

mladjo
Moderator

Croatia
18412 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/04/2021 :  09:24:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Nobody (2021)
https://www.imdb.com/title/tt7888964/?ref_=fn_al_tt_1

Koja filmčina!!
Fakat ugodno iznenađenje. Šogor i ja smo ga krenuli gledati bez ikakvih očekivanja kad ono...
Ok, jasna je poveznica sa Johnom Wickom ali nema veze, film je odlično režiran sa par izrazito upečatljivih scena. Istina, malo je spor u početku (zato i ocjena manje) ali odlični ostatak filma i eksplozivan kraj sve nadoknađuju. A Christopher Lloyd je zakon
Ocjena:8/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member

4872 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 19/04/2021 :  10:47:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ocjena manje jer je spor u pocetku... pa jesi ti cuo za predigru... ili navalis ko konjina?

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

mladjo
Moderator

Croatia
18412 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/04/2021 :  11:08:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Predigru?:D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Zlix
Senior Member

Serbia
1635 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 19/04/2021 :  20:11:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote

IG: @lego.kocke
Go to Top of Page

manhunter
Moderator

Switzerland
20709 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 19/04/2021 :  20:17:20  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Predigru?:D

To je ono kad te žena po peti put cima i pita kad ćeš kući od šogora, a ti joj kažeš da kreće za pet minuta...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik

Croatia
27884 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 19/04/2021 :  21:35:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Nobody (2021)
https://www.imdb.com/title/tt7888964/?ref_=fn_al_tt_1

Koja filmčina!!
Fakat ugodno iznenađenje. Šogor i ja smo ga krenuli gledati bez ikakvih očekivanja kad ono...
Ok, jasna je poveznica sa Johnom Wickom ali nema veze, film je odlično režiran sa par izrazito upečatljivih scena. Istina, malo je spor u početku (zato i ocjena manje) ali odlični ostatak filma i eksplozivan kraj sve nadoknađuju. A Christopher Lloyd je zakon
Ocjena:8/10

Taj početak jedino i valja
Ajd sredina je isto dobra
Ali kraj je crtić u stilu komandosa sa Schwarzijem
Go to Top of Page
Page: of 414 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.81 seconds. Snitz Forums 2000