forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Vaših Top 10
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 44

Poli
Advanced Member

Slovenia
31228 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/05/2020 :  22:13:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mozda je ovo ipak pravi topic, pa da pitam ovdje... da li je netko vec pregledao knjigu 1001 albums you must hear before you die?

Znaci, isto kao postoje takve knjige o filmovima, evo je i za glazbene albume. Gledam izdanje iz 2010, 960 stranica, ima svega i svacega unutra ali i nema bas svega i svacega. Svakako zanimljivo, barem za prelistati. Aha, pocetak je iz 1955., znaci nema starijih albuma unutra.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member

Croatia
1493 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 26/05/2020 :  22:25:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Što ima prije 1955, sve bitno se desilo poslije 1967 kad smo se Steven Wilson i ja rodili.
Doduše on par dana ranije, pa se tu lome koplja oko točnog datuma važnosti.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member

3962 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 26/05/2020 :  22:36:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

Mozda je ovo ipak pravi topic, pa da pitam ovdje... da li je netko vec pregledao knjigu 1001 albums you must hear before you die?

Znaci, isto kao postoje takve knjige o filmovima, evo je i za glazbene albume. Gledam izdanje iz 2010, 960 stranica, ima svega i svacega unutra ali i nema bas svega i svacega. Svakako zanimljivo, barem za prelistati. Aha, pocetak je iz 1955., znaci nema starijih albuma unutra.

Nope, ali mogao bi napisati jednu.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member

3962 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 26/05/2020 :  22:38:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ivi, evo ovo mi je bilo dosta floydasto... Dawn i Ocean su mi jako fini albumi.

Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member

Croatia
1493 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 26/05/2020 :  22:55:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Ravena preslušao i ide mu plus.
Kad sam malo prostudirao Wilsona, koje su to informacije.
Alan Parson na albumu svirao gitaru i tehnikalio.
Bio mu pokretač album od Floyda, a na njemu baš Alan radio.

Surađivao sa hrpu njih između kojih i Anjom Garbarek, kćerkom od Jana.
Ima hrpa zanimljivosti, svestran lik.

Znači ni sutra se ne moram brinuti za muzički odabir.

Ajde fala bogu da je kviz liga uginula, pa se mjuza vratila.
Jere javi se sa Hvara šta slušaš.
Sad kad sam izgubio lovu na kladi što sam stavio na tebe ti pobro stripove i zapalio.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member

9051 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/05/2020 :  08:45:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

Bas si i sam dobro rekao; Ima svega i svacega ali i nema svega i svacega. I tocno si rekao.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member

9051 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/05/2020 :  08:59:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ivi, drago mi je zbog operationa... kako sam ti napisao to je album za visekratno preslusavanje. Sad ti je u ladici, pa ti vidi. Rush, je sasvim okej. Ovo 'sasvim', bas radi vokala, imam mali problem s tim. Ali uglavnom, ne svira se danas uopce,(ili vise), tako i na taj nacin. Basist izvrstan, naravno. Meni je osobno najbolji basist iz the Who. John Entvistle koji mi je neprikosnoven. No to su nijanse, kako rekoh zajebano se tada sviralo. Ako ti se jos slusa sto na preporuku, a mozda dosad nisi, ima iz tog vremena koncert od UFO, Strangers in the night. Ako nisi vec, topla preporuka. Za mene jedan od 5 najbolje odsviranih koncerata ikad, a da je zabiljezen na nosacu zvuka.
Nista, idemo dalje...

Edited by - ivanl on 27/05/2020 09:10:25
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member

Croatia
1493 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 27/05/2020 :  21:28:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Evo tek sada upogonio slušalice, malo se odužio dan.
Oće to nekad, ima takovih nikadkrajnjih, no važno da me čeka Eloy, ne moram sam prebirati po interpletu.

Ivane, nisam pogledao koncert od UFO tako da imam na listi, samo mora malo mira biti i najvjerojatnije ne preko ipada.
Geddy Lee basista Rusha spada tim nekim odabirima među top uz Entwislea, Harrisa od Maidena, Flea, Burton...
Malo sam gledao neke odabire i objašnjenja sviranja, skroz simpa.
Ja volim proširiti vidike.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member

9051 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/05/2020 :  22:19:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nikad kraja sirenju glazbenih obzora. Sto i jest ljepota i divota. Ja sam svaku ponudenu preporuku ovdje postavljenu,(koju vec nisam prije), uredno preslusao. Bas svaku. I dalje cu, pa ako mi se svidi jos i bolje...
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member

3962 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 29/05/2020 :  11:38:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Rpwl su nijemci koji osim autorskih stvari često sviraju floyde. Za razliku od autorskih stvari koje su meni osobno nezanimljive kad obrađuju floyde jako su dobri. Rijetko padam na cover bendove, ali na ovo sam pao.

Go to Top of Page
Page: of 44 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000