forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Slovenski strip
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Poli
Advanced Member

Slovenia
26345 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/08/2018 :  09:55:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

He he he, naravno da bi bilo glupo prijevoditi slovenski strip iz francuskog prijevoda. ;)

Zanimljivo mi je da su se bas Francuzi odlucili za c/b, kad je njihov trademark boja u stripu. Jedino ako nisu prava drugacija za c/b i boju ili nesto.

Mislim da je Markos pominjao mogucnost objavljivanja, kada se strip zavrsi (to jest kada ga procita).
Jedino ne znam kada bi bila dostupna prava, posto se kod nas jos ceka 3. album u boji (trenutno je zavrsio samo u Mladini, u c/b)...

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member

Croatia
5744 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 19/08/2018 :  15:01:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Kako sam u zadnje vrijeme intenzivnije čitao Lavričeve stripove pokušati ću ih poredat u nekakvu osobnu rang listu. Nevezano uz listu mogu reći da su mi svi njegovi pročitani albumi jako dobri i praktično nema lošeg rada. Jednostavno je nevjerojatno s koliko različitih stilova čovjek uspješno barata i kao crtač i kao pripovjedač, da čovjek ne povjeruje da se radi o jednoj osobi.

Crveni alarm
Ekstremni sportovi
Diareja 1, 2, 3
Glista u bijegu
Evropa
Ekstremni športi 3
Nova vremena

A sada me čeka još jedna kratka priča iz albuma Slijepo sunce koja je objavljena u katalogu CRŠa iz 2003 a koja vidim da je crtana još jednim, drukčijim stilom.

Volio bih ubrzo vidjeti nove stvari. Drugi album Ekstermnih sportova, spomenuti album Slijepo sunce, i Čarodej kojeg je Markos najavio po završetku, kao i ostale koje su domaći izdavači van slovenskih, preskočili.

Bosanske basne

Toliko sam očekivao taj strip da sam se bojao da ne budem razočaran. Ali teško da te može Lavrič razočarati. Grafički mi je on jedan od najdražih domaćih crtača a kad uz to imaš u paketu i odličnog pripovjedača rezultat ne može biti loš. Kako se radi o kratkim pričama kvaliteta zna varirati pa ipak ne može se poreći trud autora da u svakoj od priča u svakom liku ma koliko kratka njegova pojava bila da maksimalno moguće karaktera.

Aktualna lista bi bila:

Crveni alarm
Ekstremni sportovi
Bosanske basne
Diareja 1, 2, 3
Glista u bijegu
Evropa
Ekstremni športi 3
Nova vremena

Markose, odavno nema novog Lavriča u Fibri, ne može to tako!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member

Croatia
5744 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 14/10/2018 :  10:28:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ulov s Tinte

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member

Slovenia
26345 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/10/2018 :  17:41:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Bio si tamo jucer ili ti netko donio? Vidio sam nekoliko Hrvata (pored Marka, Darka, Talajica...).

Ah da, i onaj strip Sloven koji je prezentiran povremeno ovdje na forumu je bio jucer donesen na festival od strane autora.

Go to Top of Page

Deers
Advanced Member

Croatia
5744 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 14/10/2018 :  21:25:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Bio, prosetao se Ljubljanom i navecer svratio na festival. Kao i prosle godine nisam namjeravao nista kupiti ali se zalomilo

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member

Slovenia
26345 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/10/2018 :  13:00:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Eto, mozda se i pronađes na slikama.
https://www.facebook.com/pg/tintafestival/photos/?tab=album&album_id=1170009703163628&__tn__=-UC-R

Go to Top of Page

Deers
Advanced Member

Croatia
5744 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 15/10/2018 :  16:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Nema me, uspješno sam izbjegao paparazzija. A inače sviđa mi se festival i kako se razvija. Čudno mi je da se uopće ne reklamira ovdje na forumu, pa niste bas toliki vanzemaljci

Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000