forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1203

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 05/03/2014 : 15:17:47  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Pitanje za Zagorovce: kako biste reagirali na jedan Romanzi a fumetti (tj grafička novela, stripovani roman, ...) sa Zagorom kao glavnim likom nacrtan od strane Andreuccija. Ali s drukčijim Zagorom, npr ovakvim:





Bila bi to sjajna priča, definitivno yeeeaah

...ali bi morali respektovati D.J.-ev "Zbogom, Darkwoode" budući da bi mu bio nastavak


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 05/03/2014 : 15:37:24  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak



quote:
1) Kako to da na kraju epizode Dugin most Zagor na zid kači onaj portret svojih roditelja ako je taj portret izgorio skupa s kolibom u Povratku u Darkwood? Ili je za vrijeme te epizode Zagor poslao sliku nekome da je restaurira?


"...u zgarištu sam našao na portret svojih roditelja, skoro netaknut...Nekako je izbegao vatru" čini mi se da tako bi u "Zagor priča". Strip u ruke, trollu jedan




Ma čovek je mislio na Povratak u Darkvud gde raketa pogodi kolibu

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 05/03/2014 : 15:41:50  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karven

quote:
Originally posted by PijaniPatak



quote:
1) Kako to da na kraju epizode Dugin most Zagor na zid kači onaj portret svojih roditelja ako je taj portret izgorio skupa s kolibom u Povratku u Darkwood? Ili je za vrijeme te epizode Zagor poslao sliku nekome da je restaurira?


"...u zgarištu sam našao na portret svojih roditelja, skoro netaknut...Nekako je izbegao vatru" čini mi se da tako bi u "Zagor priča". Strip u ruke, trollu jedan




Ma čovek je mislio na Povratak u Darkvud gde raketa pogodi kolibu



Prevideo taj deo posta

Ovaaaaj...kovčeg u kojem drži sliku je vatrostalan?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22156 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/03/2014 : 15:42:03  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Posljednja bitka
crossover Tex i Zagor, by King Warrior

Osamdesete godine 19. Vijeka, Tex Willer je razocaran u americku vladu i odlucuje da se odrekne svog bjelackog imena i tako se od tada zove samo Nocni Orao. Indijanci, na granici istrebljenja, spremaju se za jednu veliku, posljednju bitku.

Nocni Orao okuplja najvece ratnike Sj.Amerike i predvodi ih u toj beznadeznoj borbi.
Tex je cuo glasine o Zagoru, o legendarnom Duhu Sa Sjekirom, ali misli da se radi o samo jednom mitu, o prazovjernim indijanskim pricama.
Ipak, odlucuje da podje na planinu Natani, u podrucje gdje kruze price da jos uvijek zivi Zagorov duh.
Ono sto tamo nadje, je najmanje sto je ocekivao…Jednog ogorcenog i usamljenog covjeka sa dugom sijedom bradom i kosom, obucen kao obican traper , srece covjeka koji je davno izgubio nadu u pravdu.

Nakon posve neprijatnog razgovora, Zagor odbija da se pridruzi Texovoj armiji, pod izgovorom da je kasno za sve i da im on nije potreban.
Tex se vraca razocaran, znao je da bi samo Zagorova pojava mogla da podigne moral ljudima, ne samo to, vec na taj nacin prikljucili bi im se i ostali Indijanci koji ne zele da ucestvuju u ovoj samoubilackoj borbi.

Dosao je dan velikog okrsaja, vojnici mnogobrojniji i sa boljim naoruzanjem.
Nocni Orao i Tonka rame uz rame. Indijanci se dvoume kada su vidjeli koliko ima vojnika,

ali…onda…kroz vazduh se probija jedan urlik, za koji su mogli mislili da ga vise nikada nece cuti : AHYYYAAAAAKKKKKKK

Na obliznjem brezuljku stoji on, u crvenoj majici i orlom na grudima, sijedom kosom, obrijan i sa kamenom sjekirom u ruci…
Prilazi Texu i drzi okupljenim Indijancima govor, slicno kao Mel Gibson u Braveheartu :D
Sa novim moralom, Indijanci na celu sa Zagorom i Texom jurisaju u posljednju bitku…
Sa tim jurisom se zavrsava epizoda, nepotrebno je vise ulaziti u detalje ili pitati za ishod.

Edited by - King Warrior on 05/03/2014 15:42:41
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 05/03/2014 : 15:44:51  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
King, nije loša ideja, ali ne mogu da se ne nasmejem na pomisao gerijatrijske western verzije Justice Leaguea

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 05/03/2014 : 16:18:31  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Posljednja bitka
crossover Tex i Zagor, by King Warrior

Osamdesete godine 19. Vijeka, Tex Willer je razocaran u americku vladu i odlucuje da se odrekne svog bjelackog imena i tako se od tada zove samo Nocni Orao. Indijanci, na granici istrebljenja, spremaju se za jednu veliku, posljednju bitku.

Nocni Orao okuplja najvece ratnike Sj.Amerike i predvodi ih u toj beznadeznoj borbi.
Tex je cuo glasine o Zagoru, o legendarnom Duhu Sa Sjekirom, ali misli da se radi o samo jednom mitu, o prazovjernim indijanskim pricama.
Ipak, odlucuje da podje na planinu Natani, u podrucje gdje kruze price da jos uvijek zivi Zagorov duh.
Ono sto tamo nadje, je najmanje sto je ocekivao…Jednog ogorcenog i usamljenog covjeka sa dugom sijedom bradom i kosom, obucen kao obican traper , srece covjeka koji je davno izgubio nadu u pravdu.

Nakon posve neprijatnog razgovora, Zagor odbija da se pridruzi Texovoj armiji, pod izgovorom da je kasno za sve i da im on nije potreban.
Tex se vraca razocaran, znao je da bi samo Zagorova pojava mogla da podigne moral ljudima, ne samo to, vec na taj nacin prikljucili bi im se i ostali Indijanci koji ne zele da ucestvuju u ovoj samoubilackoj borbi.

Dosao je dan velikog okrsaja, vojnici mnogobrojniji i sa boljim naoruzanjem.
Nocni Orao i Tonka rame uz rame. Indijanci se dvoume kada su vidjeli koliko ima vojnika,

ali…onda…kroz vazduh se probija jedan urlik, za koji su mogli mislili da ga vise nikada nece cuti : AHYYYAAAAAKKKKKKK

Na obliznjem brezuljku stoji on, u crvenoj majici i orlom na grudima, sijedom kosom, obrijan i sa kamenom sjekirom u ruci…
Prilazi Texu i drzi okupljenim Indijancima govor, slicno kao Mel Gibson u Braveheartu :D
Sa novim moralom, Indijanci na celu sa Zagorom i Texom jurisaju u posljednju bitku…
Sa tim jurisom se zavrsava epizoda, nepotrebno je vise ulaziti u detalje ili pitati za ishod.



Bravo King, to je to!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 05/03/2014 : 16:38:53  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote


"Moj vrt" epizoda....

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 05/03/2014 : 17:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
troldžijo jedan :)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 05/03/2014 : 17:15:29  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Zagorov zakon
Zagor
ZG ZS 809/810 | 192 str.
by Pijani Patak







Sada još dve kontrarecke

edit: inače, baš sam bio sjeban. Mesecima sam buljio u ekran i nisam mogao uopšte da dođem do polazne tačke za recku Zagorovog Zakona. Verujem da ćete i osetiti u tekstu

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 05/03/2014 17:17:58
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/03/2014 : 17:19:45  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Eh da, i ako uzmemo da Darkwood ima, wild guess, nekih pedesetak km u promjeru i da se Chico dosad osramotio u valjda stotinu gradova - ispada da se onda u cijelom Darkwoodu ne smije više pojaviti u nijednom gradu Tako da bi zapravo Zagor sam trebao ulaziti u gradove jer postoji velika vjerojatnost da će Chica očerupati

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 05/03/2014 : 17:23:09  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
mali info oko ovog kaiša

Nož koji Okaji baca u sličici levo je ustvari uzet iz slike desno. Originalni nož je izbrisan (inače gotivno leti prema kameri) da bi bio zamenjen ovom tužnom drškom...ajoj, levo-desno...boli me glava od apsurda


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 05/03/2014 17:23:51
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22156 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/03/2014 : 17:27:14  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Eh da, i ako uzmemo da Darkwood ima, wild guess, nekih pedesetak km u promjeru i da se Chico dosad osramotio u valjda stotinu gradova - ispada da se onda u cijelom Darkwoodu ne smije više pojaviti u nijednom gradu Tako da bi zapravo Zagor sam trebao ulaziti u gradove jer postoji velika vjerojatnost da će Chica očerupati


Ne bih bas rekao, gledajuci kartu Darkwooda, pa ispada da je otprilike velicine ex-Yuge. U usporedbi, samo u neposrednoj blizini Sarajeva ima sest planina, pa ti vidi.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/03/2014 : 17:44:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Uf, čini mi se da je ipak manji.
Možda negdje kao pola Slovenije ili tak nekak...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 05/03/2014 : 17:46:03  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Pre bih rekao da je kao Jugoslavija

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 05/03/2014 : 17:54:06  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
ja sam ga uvijek zamisljao kao ono,,,moze se za tri cetiri dana prepjesaciti,,,bas kao slovenija,,,mozda malo veci

odavno nismo imali zajebaniju temu







Edited by - senokute on 05/03/2014 17:54:57
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2408 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 05/03/2014 : 19:23:58  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti


Postoje samo tri prava pitanja:

1) Kako to da na kraju epizode Dugin most Zagor na zid kači onaj portret svojih roditelja ako je taj portret izgorio skupa s kolibom u Povratku u Darkwood? Ili je za vrijeme te epizode Zagor poslao sliku nekome da je restaurira?

2) Kako to da se špajza kraj kolibe pojavljuje samo u Donatellijevim epizodama? Jedini put kad se sjećam da ju je nacrtao Ferri je u priči Chico Amerikanac.

3) Koliko je uopće velik Darkwood? Mislim, ima sedamsto gradova, planina, plemena, čega već. Bit će da pokriva skoro cijelu Ameriku.



Tri prava pitanja... nema niti jednog takvog 'pravog pitanja' u Zagoru. Čini se da ne postoje nikakve upute kako šta izgleda.

Naime, ovo sa smočnicom sam se i ja češao kada sam tražio kako što izgleda za onaj moj stripić.
Smočnica je ponekad samostalni objekt, a ponekad u sklopu njihove kolibe. Unutrašnjost kolibe obično čine dva kreveta i stol. Kada zatreba neki ormarić ili kovčeg - onda su i oni tu. Jedino se je Kerac dosad potrudio oko interijera.

Apsolutno nema pravila u ničemu
Zagorovu kolibu svatko crta kako se sjeti, čak je i isti crtači crtaju različito.
Otočić je ponekad posve gol, a ponekad džungla
Močvara? Jel to ono malo vode oko otočića? Nešto drugo od te močvare ne vidimo.
Darkwoodska šuma- što je to?
Ime za šumu ili za neko područje?
Neku mračnu šumu (u pravom smislu šumu) ne vidimo. Kada Zagoru zatreba koje drvo za akrobatiku, onda je tu, ali Zagor i Čiko su večinom prikazani kako idu Darkwoodom po nekim čistinama sa tek naznakama šume koja viri iza brežuljka.

Jednostavno čini se da nema nikakvog pravila- svatko crta ono što i kada mu zatreba. Radi takvih stvari ne može se znati ništa o Darkwoodu -ni veličina, ni što označava to ime, niti napraviti neku mapu.

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 05/03/2014 : 19:35:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Eh da, i ako uzmemo da Darkwood ima, wild guess, nekih pedesetak km u promjeru i da se Chico dosad osramotio u valjda stotinu gradova - ispada da se onda u cijelom Darkwoodu ne smije više pojaviti u nijednom gradu Tako da bi zapravo Zagor sam trebao ulaziti u gradove jer postoji velika vjerojatnost da će Chica očerupati




To je kao u Ubojstvima u Midsomeru, jer izgleda da ta pokrajina ima toliko sela da zauzima pola Engleske.
Tako da i Darkwood može biti velik, ako ne kao čitava Juga a ono barem kao Hrvatska + BiH.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/03/2014 : 19:49:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Da, tak je. Ili kao u dexteru. Ispada da u Miamiju ima milion ubojstava, i kao da to nije dovoljno, murija ih kad se sve zbroji riješi valjda 5-6 godišnje, svi se drugi izvuku pa ih Dexter mora ubijati
Ali ova karta gore bi mogla biti dobar pokazatelj - jednostavno izmjerimo omjere i dodjemo do veličine. Makar ta karta je sigurno proizvoljno nacrtana (što se veličine teritorija tiče) tako da nam zapravo ne pokazuje što je autor htio reći

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/03/2014 : 19:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Sad sam tek videl - pa na ovoj karti je udaljenost između Forta Pitt i Henry ogromna s tim da ispada kako su oni poprilično udaljeni od Darkwooda. Ispada da je udaljenost do Forta Pitt veličine tri darkwooda.
Hm...
Ma to su proizvoljne mape koje se crtalo kako se tko sjeti. Bitno je bilo da se poštuje otprilike polaožaj aza ostalo se nije marilo.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 05/03/2014 : 21:08:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Je li ikad netko nacrtao skicu interijera Zagorove kolibe, kao što je bio slučaj s Dylanovim stanom ili cvjećarnicom iz AF-a?

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/03/2014 : 17:56:18  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ovo me baš dobro nasmijalo, čitam komentar na priču "Krvavo pismo" i odjednom vidim - "Chiarollu u zatvor.."

Odlična parola, samo najgore od svega je kad bi ga i zatvorili on bi i dalje mogao crtati.

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 06/03/2014 : 19:16:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Da, tak je. Ili kao u dexteru. Ispada da u Miamiju ima milion ubojstava, i kao da to nije dovoljno, murija ih kad se sve zbroji riješi valjda 5-6 godišnje, svi se drugi izvuku pa ih Dexter mora ubijati
Ali ova karta gore bi mogla biti dobar pokazatelj - jednostavno izmjerimo omjere i dodjemo do veličine. Makar ta karta je sigurno proizvoljno nacrtana (što se veličine teritorija tiče) tako da nam zapravo ne pokazuje što je autor htio reći




Off topic: Dexter se gadno sukobljava sa CSI: Miamijem, jer ako Horatio i ekipa fakerski se prenemažući sa sunčanim naočalama porješavaju sva ona ubojstva, kako toliko ubojica ostane nekažnjeno za Dextera????

OT: Čisto sumnjam da su Sergio i Ferri uopće nacrtali, ma i skicirali makar okvirni zemljovid Darkwooda, jer bi im i to bilo ograničavajući faktor. Ovako kad nema prostornih ograničenja (a ni vremenskih, zapravo) sve je moguće, pa i to da Zagor i Chico u par dana hoda prepješače onoliki put.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 06/03/2014 : 20:12:34  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote


Imao sam jednu kartu stavio sam je davno na neki topik ali Fort Henri je blizu Mississipija,malo istocnije od rijeke,a od tamo do Penn statea je oho-ho...

evo copy-pastesuta...


http://en.wikipedia.org/wiki/Fort_Henry_on_the_Missouri_River

Pokusavam sad izracunati koliko je to udaljeno od Fort Pitta i navodnog Darkwooda



Polozaj Fort Henryija, trgovacke postaje, ima jos jedna istoimena tvrdjava na Lake George ali ta je iz doba rata za neovisnost od krune sto ne vjerujem da je ta iz bonellijevih scenarija osim u stripovima Bleka i Marka

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 06/03/2014 20:40:01
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 06/03/2014 : 20:46:27  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Pa kaze...
Pjeske 592 sati tj. oko 25 dana ...Chico bi trebao po ovome biti vitka jela od ove setnje :-)



"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 06/03/2014 : 20:53:35  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Fort Henry 1810-1811 Idaho
http://fortwiki.com/Fort_Henry_%281%29

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page
Page: of 1203 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.53 seconds. Snitz Forums 2000