forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 DD Unified theory Forever
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/04/2004 : 00:21:16  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
U cemu je poenta stripova?
Kad se sve sabere i oduzme uvijek mora biti STATUS QUO ,uuuuuvijek,cito ti amerikance ili japance ili italijane.
Koliko god good guys pobjedivali,bad guys se uvijek vracaju i obrnuto :-))).
Zasto je to tako i kod Dylana :-))))?Zasto :-))!?

Jel ti ovo motivacija za citanje DD,Magic ili jos jedan od 227 postova u ovom topicu koji nema smisla ;-)!!

It's a show about nothing.
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 14/04/2004 : 00:42:19  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
quote:

PS Markose, a da ti poccness koncipirati knjigu o Kenu?


Pa toga vec ima i sasvim je solidna. Ali je vec uzasno redka, pa ne bi skodilo novo (i jos bolje) izdanje.


I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 14/04/2004 : 00:45:30  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
quote:
Originally posted by seinfeld

U cemu je poenta stripova?
Kad se sve sabere i oduzme uvijek mora biti STATUS QUO ,uuuuuvijek,cito ti amerikance ili japance ili italijane.
Koliko god good guys pobjedivali,bad guys se uvijek vracaju i obrnuto :-))).
Zasto je to tako i kod Dylana :-))))?Zasto :-))!?

Jel ti ovo motivacija za citanje DD,Magic ili jos jedan od 227 postova u ovom topicu koji nema smisla ;-)!!

It's a show about nothing.



a ne nije tako....bas zato sto mislim da ima smisla i neku poentu zbog toga sam i postavio pitanje...

a zbog takvih odgovora strip i jeste kod nas na margini



...ali on sanja otvorenih ociju.A ti sto sanjaju otvorenih ociju su opasni,jer ne znaju gde im san prestaje..
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/04/2004 : 00:48:01  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Pa dobro si i rekao,kod vas,kod nas je sve super ;-))!

Btw tvoje pitanje nema poentu ,per definition ;-))))))))))))))))!

It's a show about nothing.
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 14/04/2004 : 01:05:05  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
nema poentu? pa ono ono je 100% poenta ;-))

...ali on sanja otvorenih ociju.A ti sto sanjaju otvorenih ociju su opasni,jer ne znaju gde im san prestaje..
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 14/04/2004 : 02:58:35  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message
quote:
Originally posted by MAGIC

jel mi moze neko objasniti u cemu je poenta dilana?
jer ipak kada se sve sabere i oduzme, brojke, smernice, spojevi celog stiva ipak su samo sporedne svari?
u cemu je poenta?
kako ovaj strip moze pozitivno da utice na onoga ko ga cita?
ajte, me malo motivisite...pa da i ja nesto procitam



dylan dog je solidni hommage odlicnim filmovima. bar meni.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29200 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/04/2004 : 10:57:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

>Za sad ne bih ništa odbacivao
PS Markose, a da ti poccness koncipirati knjigu o Kenu?



Cuj, ja cu je svakako napisati, kad-tad, makar nikad ne izasla, samo za sebe, a to kad-tad mozda i ne mora biti tako daleko...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 14/04/2004 : 12:10:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

Pa da, to i ja mislim, knjiga NE TREBA biti konacni odgovor (konacnog odgovora valjda ni nema), vec jedna dobra interpretacija, zbroj zanimljivih rješenja koja ce natjerati eventualne citaoce da porazmisle o njima i nakon toga utvrde, hej pa ovo je fakat tocno, ima u tome nešto.

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih



Cccc, pa na šta bi licilo da odmah objavimo odgovore na sva pitanja? Nikad ne bismo našli izgovor za drugi dio.

Poslacemo prijevod jednog primjerka Sclaviju (i to na engleskom) te upotrebljavati dvosmislene rijeci i recenice. Nek se i on malo pati, oca mu ocinjeg!

Djole, opcija "zagor" otpada. Mail adresa više ne postoji. Ništa cudno ako mu pogledaš profile (occupation: homeless ) ili pregledaš neke od postova u arhivi, a registrovan je na hotmail-u što znaci da mu mail "iscuri" ako se mjesec dana ne loguje.

Osim toga, ima još jedna "sitnica" u vezi zagora koju sam trebao odmah da spomenem: koliko znam, njega NIKO na forumu ne poznaje licem u lice (eventualno Dok Lester s kojim je prevodio i skenirao neke stripove). Pozvacu jovanadd-a, komentarisao je maltene sve DD-ove recenzije. A 12 ociju bolje vidi od naših 10.

Magic, otvoricu ti ja topic ZG Unified Theory pa zajebavaj. Ramathu ionako treba još materijala za knjigu. Nego, sad ozbiljno: o kakvoj slicici si govorio kao dokazu veze Dylana i Zagora? Dylana sa Mister Noom osim spominjane trojice kriminalaca veže i "Ananga", sa MM-om neke zajednicke avanture + ocigledno prijateljstvo Sclavija i Castellija... Lako je moguce da ima neke veze i sa Zagorom.

I jedan mistake koji sam napravio tokom prvih postova na ovom topicu: ja sam, naime, napisao da Sclavijevi likovi koji umiru u buducnosti ne dožive 2001. što nije tacno. Osim toga, uvrijedio sam Sclavija pripisujuci "Loše misli" Rujuu. Iz nekog razloga, Rujua nužno vežem za drugog "velikana" Cossua.

"Umiljato janje dvije majke siše." - Konfucije ;-)
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 14/04/2004 : 12:38:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
U vezi knjige... Ako neko drugi primi na sebe breme organizacije i koordinacije, ja cu vam pomoci koliko god budem mogao u vezi biografije, romana i prevoda.
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 14/04/2004 : 12:41:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
Zox, jel možeš u "Brazil" oko 4 da se napokon sretnemo "face to face"?

"Umiljato janje dvije majke siše." - Konfucije ;-)
Go to Top of Page

Verfalk2003
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
4761 Posts

Member since 19/05/2003

Posted - 14/04/2004 : 12:44:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Verfalk2003's Homepage  Send Verfalk2003 a Private Message
Nemoj Zox, natjerace te da cekaš 15-30 minuta! A i Brazil, kao mjesto, mi je bezveze, no to je vec subjektivno...

Di je to drvo raslo, od kog je tesana? Dal se pod njime neko nekada ljubio? Otkud u njemu izvor svih mojih pesama? Dal je to znao onaj ko ga je dubio? Di je to drvo raslo, vrh kojih bregova? Dal nas je ista kiša mladane zalila? Ko mu je grane kreso, mati ga njegova? Cija je ruka lišce s jeseni palila... da znam?
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 14/04/2004 : 12:46:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
quote:
Originally posted by Verfalk2003

Nemoj Zox, natjerace te da cekaš 15-30 minuta! A i Brazil, kao mjesto, mi je bezveze, no to je vec subjektivno...




15-30 minuta? Pa nisam ja verter!

"Umiljato janje dvije majke siše." - Konfucije ;-)
Go to Top of Page

Verfalk2003
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
4761 Posts

Member since 19/05/2003

Posted - 14/04/2004 : 12:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Verfalk2003's Homepage  Send Verfalk2003 a Private Message
Ti si kasnio 15 minuta, a verter 7 minuta. Ha!

Di je to drvo raslo, od kog je tesana? Dal se pod njime neko nekada ljubio? Otkud u njemu izvor svih mojih pesama? Dal je to znao onaj ko ga je dubio? Di je to drvo raslo, vrh kojih bregova? Dal nas je ista kiša mladane zalila? Ko mu je grane kreso, mati ga njegova? Cija je ruka lišce s jeseni palila... da znam?
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/04/2004 : 12:52:05  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Probaj na zagor5@hotmail.com ili zagorchina@tripod.com .

It's a show about nothing.
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 14/04/2004 : 12:54:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
U 4 NULA NULA pred Brazilom. Skidam se ovog momenta sa neta, ako bude kakvih problema prozovite me.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 14/04/2004 : 12:55:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Citao sam jucer (opet) #43 Prica ni o kome. Ovaj put mislim da sam shvatio kostur te price, ludo, ali cak i taj apsurd ustvari ima pricu. Fale mi još neke sitnice, no, svejedno. Možda napišem recenziju.
Kad smo kod toga, fali nam još nekoliko "kljucnih" recenzija, trebalo bi uraditi Morganu, i jednu drukciju recenziju (onu koja ide u dubinu) Prica o DD. Pricu ni o kome bi onda ja.
Djole, ti si spominjao Ho ucciso Jack lo squaratore, da ceš uraditi.
Dalje, Djole, da li mi možeš fotokopirati L`INCUBO DALL`INDAGATORE i poslati poštom te listove? Koliko sam skužio tu nema puno teksta vec citiranje naslovnica.
Ah da, možda uraditi recenzije Jezero na nebu i #176 Propheto (ne znam da li se tako zove - ako je to naslov, to bi znacilo prorok???)

Magic, poanta je što možeš RAZMIŠLJATI, kao što tebe recimo tjera Korto na razmišljanje (istina na onom djecackom nivou, hehehehehehe zajebavam se), meni je tako DD extraultra zanimljiv. To ne mora znaciti da se slažem sa Sclavijevim nacinom gledanja stvari, koliko god njemu život izgledao besmislen, meni je još uvijek vrlo zanimljiv.

Samo, kao što potpis kaže:



ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

Verfalk2003
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
4761 Posts

Member since 19/05/2003

Posted - 14/04/2004 : 12:56:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Verfalk2003's Homepage  Send Verfalk2003 a Private Message
quote:
Originally posted by Zox

U 4 NULA NULA pred Brazilom. Skidam se ovog momenta sa neta, ako bude kakvih problema prozovite me.


Pametno, Zox, pametno.

Di je to drvo raslo, od kog je tesana? Dal se pod njime neko nekada ljubio? Otkud u njemu izvor svih mojih pesama? Dal je to znao onaj ko ga je dubio? Di je to drvo raslo, vrh kojih bregova? Dal nas je ista kiša mladane zalila? Ko mu je grane kreso, mati ga njegova? Cija je ruka lišce s jeseni palila... da znam?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/04/2004 : 13:13:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ok, Ho ucisso Jack lo squaratore, Il Lago nel cielo, Il incubo dall indagatore i naravno, #100 su moji. Morganu ne pipam, hvala lepo. Il progetto nisam citao. Zox?

Probacu da nekako skeniram Incubo dall indagatore...

Koordinacija? Ima li dobrovoljaca? Samo da skrenem pažnju da se knjiga piše barem godinu dana, i da nema žurbe, osim redac-chef ne kaže drugacije... ;)

Takodje, treba se pozabaviti i knjigama. Slaughtehouse 5 i komplet Eca sam vec citao, probacu da nabavim What mad universe. Šta nam još fali, i ko bi to preuzeo na sebe?

Nice and smooth.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 14/04/2004 : 13:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Da, definitivno bih volio vidjeti WHAT MAD UNIVERSE, to je vrlo bitna knjiga, pa da barem neko pokuša mi ispricati te teorije o paralelnim svijetovima koje se razlažu. Fuck, nisam baš nešto u jezicima. Druga knjiga koju bih volio vidjeti, i što bi trebalo valjda citati, NEVJEROVATNI DOKTOR MATRIX od Martina Gardnera, knjiga koja se pojavljuje u jednoj epizodi DD kao "fundamentalna knjiga numerologije".

Djole, ako možeš fotokopirati, ne mora to biti nešto posebno uradeno, fotokopiraj tako da si ne oštetiš strip, tek toliko da vidim to, ako se dobro sjecam to je epizoda od 7 strana.

Koordinator - hm, ja otpadam, to bi trebao biti neko prizemniji od mene, ipak sam previše u ludilu, ja sam tu zbog lucidnosti, Djole ti si u politici pa...

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/04/2004 : 14:29:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
...pa sam šatro racionalan? ;)

OK, ako nema drugih predloga...

Nice and smooth.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 14/04/2004 : 14:49:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Koordinacija? Ima li dobrovoljaca?

Ja chu preuzeti od lekture finalnog teksta na dalje, ali sadrzzajnu koordinacije (ssto pokriti, kako i tko che koje dijelove) bi trebao to raditi netko od vas koji ste dublje zagrizli u problematiku. Vidim da je Djoletu skoro pa povjerena ta duzznost...:)

mcn

***Svakog utorka nova AUKCIJA na Burzi!*** A ne zaboravite ni MCNov ORMAR na istom mjestu!***
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 14/04/2004 : 14:50:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Cuj, ja cu je svakako napisati, kad-tad, makar nikad ne izasla, samo
>za sebe, a to kad-tad mozda i ne mora biti tako daleko...

Tako treba...:)

mcn

***Svakog utorka nova AUKCIJA na Burzi!*** A ne zaboravite ni MCNov ORMAR na istom mjestu!***
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 15/04/2004 : 13:10:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
Od kniga nam fali Toporov Stanar, ako bas nece niko mogu ja. Takodje, postoji par odlicnih eseja o Dylanu na italijanskom, to treba ako nista imati u vidu. Treba li napomenuti da ih posjedujem?
Od stripova, treba se pozabaviti ako nista Sclavijevim remek-djelom, Roy Mannom, koji ima nekoliko dodirnih tacaka sa Dylanom. To isto mogu ja, imam komplet.
Ne bih zaboravio ni filmove, pojedini su vazniji od oba romana koje sam naveo da bi se shvatio Sclavijev opus. Predlazem da samo kratko preletimo preko njih desetak.
Voljan sam, kao sto rekoh, pomoci, ali samo u smislu da mi neko kaze "uradi to i to"
Il progetto sam citao, ali nisam bas vican recenzijama.
Ja predlazem Djoleta kao koordinatora i osobu zaduzenu za odluke
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 15/04/2004 : 13:39:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Još da se Heyoka NE složi sa nama... ;)

Nice and smooth.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/04/2004 : 19:09:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Sto znaci Il progetto - prorok?

Zox, jel Sclavi rastavljen, ili je bio, ili pak se zna da ima nesuglasica u braku, tako nešto?

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000