forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 DD Unified theory Forever
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/01/2005 : 13:48:08  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Ovo sam danas nasao na jednom cd-eu iz praistorije...

"I love fucking zombies. Wait, that doesn’t sound right..."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 11/01/2005 : 14:15:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Da, to je onaj stari intervju, mislim da ga ima na UBC-iju, a da ga je objavio i niški Strip Pressing.

--
"The sphinx. That has tits, right?"
Go to Top of Page

kitaric
Average Member



Serbia
975 Posts

Member since 20/11/2004

Posted - 18/01/2005 : 20:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Send kitaric a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Bilo bi lijepo kad bi ovo sve uoblicili u jednu knjigu kako mcn kaze... Ovo je zaista ultra zanimljivo.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


Ove.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 18/01/2005 : 21:19:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Da, one day.

--
"The sphinx. That has tits, right?"
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 04/02/2005 : 20:37:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
OK, Dylan je ocito galiju slagao cijelo vrijeme s razlogom, a ne samo iz hobija ("kada složi galiju, sve ce mu postati jasno") svih prvih 99 epizoda samo da bi uslijedio trenutak u 100-tki kada ju je konacno složio i svega se sjetio (da sada ne objašnjavam na što mislim, procitajte 100-tku).
E sad, citam "Vjecitu iluziju" i primijecujem da Dylan ponovno slaže maketu galije (ali zapravo sam to primijetio vec i u nekim zadnjim brojevima regularne serije). Naime, dosta epizoda nakon 100-tke nema više scena gdje se Dylan bavi maketom galije, pa se pitam zašto su ponovno ubacili taj Dylanov hobi, cemu slagati ponovno galiju kada je ona vec složena. No sada dok ovo pišem vec i sam možda nazirem neki moguci, možda cak i banalni odgovor da su to scenaristi opet ubacili onak' bez veze, bez ikakvog skrivenog znacenja (ili možda ne?).

Evo, ovo moje razmišljanje mi se baš ucinilo prikladno za Unified Theory topic. ;)


and I smelt her burning flesh... her rotting bones... her decay
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 05/02/2005 : 02:43:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
Nije bezveze, kiky.
U originalnom italijanskom izdanju DD100, na stranici poste, pise da je DD100 POSLJEDNJI BROJ Dylan Doga.
Kraj.
Nema dalje.
Zato, i to pise na toj stranici, DD100 moras uvijek drzati SKROZ DESNO na polici, iza svih ostalih brojeva.
Jer, iako je poslije 100 izaslo jos epizoda, ta je zadnja.
Za kraj, kazu, opet na toj famoznoj stranici, da nije iskljuceno da ce u buducnosti smisliti neki NOVI kraj, mozda za broj 200.

Uh, btw, kako objasniti OVO?
Upravo mi pade na pamet, pricali smo samo o TABLAMA DD-a, a nismo nikad uzeli u obzir ovakve "ispade" Sclavija&Marchesellija.
Tim prije sto je veliku vecinu "rubrika" do jednog odredjenog broja pisao sam Sclavi. A poslije Marcheselli.
Go to Top of Page

wiz
Advanced Member

Slovenia
5487 Posts

Member since 20/10/2003

Posted - 05/02/2005 : 02:55:04  Show Profile Show Extended Profile  Send wiz a Private Message
pa nije ni u broju 200 "kraj"...

_____________________
Hundreds F Vampires!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15504 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 05/02/2005 : 06:58:19  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
na tvoju srecu i veselje :-))

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4646 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 05/02/2005 : 09:11:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Zox nam je ponovo ukazao kako je dobro imati originale ( i znati italijanski), a mene cudi to sto se niko od nasih izdavaca nije setio da daje prevod tih komentara u DD posti koji su itekako vazni, pogotovu zagrizenim fanovima.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 05/02/2005 : 11:03:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Pa nisu samo pisma obožavatelja u ita. originalima, mislim da ima negdje i predgovora, tj. nešto o radnji ili npr. kome je posvecena prica.

Piše i u našoj 100-tci: "...i to bi negdje u nekoj dalekoj buducosti mogao biti kraj..." sa trima tockicama što znaci da autori nisu 100% sigurni u svoju tvrdnju!

The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/02/2005 : 12:12:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Da se ukljucimo.

Stoji šta jeZox rekao, medutim, u Lago nel cielo, Dylan se seca dogadaja iz stotke, što znaci da se ta epizoda svakako dešava posle nje. Isto važi i za Ho ucciso Jack lo Squaratore, te, bilo bi logicno, i za Il "progetto".

Enivej, na stranu šta je Sclavi hteo, ostali scenaristi su samo nastavili da rutinski štancaju epizode kao i pre, što eto znaci da Dylan pravi Galiju.

Najbolje je objašnjenje Barbatove. Dakle, galija je završena. I zato jedan baja u La sciarada dolazi kod Dylana, kaže kako je lepa završena galija, i onda je obori na pod i polomi je.

Eto, onda Dylan može ponovo da je pravi, prosto objašnjenje.

--
"Bruuuur"
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 05/02/2005 : 13:20:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
Da, ostali stancaju kao i prije, ali cini mi se da se Barbatova, na stranu njeni objektivni kvaliteti, ne miri sa statusom quo i da pokusava svim silama, postujuci limite koji su joj nametnuti, pomjerati continuity, makar i mikroskopskim koracima.
Ona sama u onim odgovorima na cravenroad7 kaze da je u telefonskom kontaktu sa Sclavijem i da se on svaki put mora sloziti oko njenih scenarija.
Recimo, od pomaka koje pravi, interesantan mi je jedan dijalog u zadnjoj objavljenoj epizodi, Il tocco del diavolo, iz kojeg bi se moglo shvatiti da ce se prije ili kasnije rijesiti i pitanje Groucha, njegove uloge i licnosti uopste. Mozda u broju povodom dvadesetogodisnjice.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/02/2005 : 13:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Da, ona pokrece Dylana napred, samo u svom pravcu.

Što je OK, bolje od tapkanja u mestu, svakako.

--
"Bruuuur"
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 06/02/2005 : 15:52:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Evo da napišem nešto o Morgani i o tome što ja mislim dali je Sclavi vec u istoimenoj epizodi imao u glavi ideju o tome da je proglasi Dylanovom majkom. «Morgana» kao epizoda je zacijelo jedna od najkompleksnijih i najzbrkanijih epizoda Dylana Doga uopce, tako lukavo sklepana da je jednostavno podložna raznim mogucim interpretacijama onoga što je ovdje «pjesnik zapravo htio reci». I tako sam ja na sebe ovdje preuzeo taj nezahvalni i pomalo ocajnicki pokušaj da probam uci u sam Sclavijev um i barem ga, ako ništa drugo, malcice razotkrijem. «Morgana» egzistira kao dogadjaj u Dylanovom životu koji se možda zapravo nikada nije niti dogodio (barem tako sebi govori Dylan u «Prici ni o kome»). E sad, Sclavi je napisao «Morganu» upravo zato da bi u serijal mogao uvesti jedan novi ženski lik, ali dali je vec i on sam znao s kojom namjerom? Hmm… cini mi se da se i sam u pocetku kolebao oko toga što da cini sa Morganom. A to zakljucujem po nacinu na koji je cijela epizoda napisana. On je cijelu «Morganu» osmislio kao gomilu sekvenci, a u svakoj od tih sekvenci imamo Dylana i Morganu uvijek u nekakvom drugacijem odnosu (sad su u krevetu, onda ih vidimo u Undeadu, zatim se Morgana odjednom pretvori u mrtvaca i ugrize Dylana, zatim su opet obadvoje živi i zdravi). Zbog cega je Sclavi tako pricao pricu? Zato jer je jedan lukavi manipulator. Tako je pametno zakomplicirao pricu kako bi je u buducnosti mogao razvijati u onom smjeru kako on to želi. U «Morgani» mi ništa ne saznajemo o Morgani, imamo samo gomilu razbacanog materijala i neobjašnjen završetak. Znaci, na nacin kako je sklepao lik Morgane, on ju je mogao u buducnosti lako proglasiti ili Dylanovom majkom, ili ljubavnicom, ili sestrom, ili je jednostavno više nikada ne spominjati, jer Morgana na neki nacin i umire na kraju epizode, i svaki taj scenarij bi prošao (lako bio uvjerljiv) kao moguci nastavak dogadjaja. Stoga recimo da je Sclavi sve te scenarije imao u svojoj glavi, i da se dvoumio, da još zapravo nije bio siguran koji izabrati (jer izmedju «Morgane» i «Price o Dylanu Dogu» je prošlo mnogo vremena u kojem je mogao razmisliti kako ce pricu nastaviti). Zato ja ne bi baš ustvrdio da je Sclavi odmah znao da ce je proglasiti majkom, jer bi nam sigurno dao neki hint vec u samoj «Morgani», no toga ovdje nema. Teško je pronaci (barem meni) neku sekvencu, neku simboliku u nekoj sceni u «Morgani» koja bi nas navela da se zapitamo «što ako je Morgana Dylanova majka». Sclavi je sebi epizodu ostavio sasvim otvorenu za onakav nastavak kakav on poželi (i mogucnost da se u nekom trenutku predomisli i izabere drugaciji tok dogadjaja), mogao je pricu povesti u bilo kojem pravcu kako bi mu se to u doticnom trenutku svidjelo, ili je jednostavno mogao odustati od Morgane i smisliti nešto sasvim novo, jer mu sama «Morgana» pruža sve te opcije.
Evo toliko, tko me razumio, super, a tko nije, nije… možda ima neke istine u ovome što sam napisao, a možda ovo sve ne vrijedi ništa. Ovo je samo pokušaj jednog razotkrivanja... :)
Feel free to comment!



and I smelt her burning flesh... her rotting bones... her decay
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 06/02/2005 : 16:09:46  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Ufff. U svakom slucaju si u pravu kad si kazao da je Sklavi izmedju Morgane i Price o DDu imao dovoljno vremena da smisli nesto bolje od onoga sto smo dobili. Ali... I samo da dodam da je samo Ksabarasovo objasnjenje da je Morgana Dilana videla u Andedu u onoj gomili zombija i zaljubila se zvuci blesavo (naravno da u Doktoru Ksabarasu nema ni traga od nje), pogotovu sto smo na kraju saznali da mu je majka. Pfua!

CRNO-BELI, CRNO-BELI!!!
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 29/03/2005 : 13:47:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
Nešto mi je danas pala na pamet tastatura QWERTY.

Nije li ovo mogla biti neka šifra za komunikaciju sa nekim vanzemaljcima? Recimo, ovako:

Q (kao "question") WE ("mi") R (skraceno od "are") T (time, tj. kad) Y (why, tj. zašto)?

Možda je neko nekad htio tražiti odgovor na pitanje ko smo, otkad smo i zašto smo? Ili, ako uzmemo drugu opciju:

Q WER T Y

Opet je Q pitanje, a ostala tri niza su pitanja: gdje, kad, zašto? U vezi napada iz svemira, kolonizacije (prošle - ako pitaju zašto i kad su nas donijeli na Zemlju te otkud poticemo ili buduce - ako pitaju kad, gdje i zašto pocinje kolonizacija).

A možda sam ja još uvijek u stanju hipnagogije pa mi svakakve gluposti padaju na pamet...

Back to topic: kiky, mislim da si upravu u vezi naknadnog štimanja (da nije Sclavi knjigovoda? To bi objasnilo zašto mrzi birokratiju. ) no moraš priznati da je vrlo prikladno ispala Morgana/majka i najveca ljubav u kontekstu Sclavijevog Edipovog kompleksa.

Djole, Sclavi i paranoja? Dylan se boji svega živog. Protiv njega urote kuju i Raj i Pakao i Zemlja. Mislim da je odgovor "da".

"...nigdje, nigdje, nikad, niko nije pronasao stecak na kome Bosanac kleci i moli. Na kom je prikazan kao sužanj." M.Krleža

Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 01/12/2005 : 21:59:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
Buuu! Ja sam duh ovog topica, vratio sam se iz mrtvih da vam zagorcam zivot.
Neko me potsjetio na ovaj stari topic, i evo opet sam ga procitao, bas mi je interesantan, gdje su te suske i planirana knjiga???

Evo jedan tekst od Paole Barbato koji ima veze sa svim ovim (ako bude bilo interesa, mozda prevedem):

Dylan Dog - Empatia con un eroe non comune
di Paola Barbato

Non mi ricordo della mia nascita, non me ne ricordo proprio. Vabbe', e' normale, per#242; io sono nato adulto, dovrei ricordarmene. Ma e' tutto cosi' confuso, a partire dalla mia identita', che non era esattamente quella che e' adesso. All'epoca, comunque, c'era mio padre, con me. Mi teneva per mano e aveva una mano salda, forte. Mi dava sempre le indicazioni giuste, era molto indulgente, fin troppo, mi cacciava in situazioni pericolose, ma poi mi dava sempre un premio, che fosse una donna da amare o un pensiero col quale farmi compagnia la notte. Erano bei tempi, io e papa' si lavorava come due pazzi, praticamente stavamo insieme 24 ore al giorno. A me stava bene cosi', ero contento che prendesse lui tutte le decisioni, lui mi diceva di fare ed io facevo. Ed era uno spasso assoluto. Poi papa' ha cominciato ad andare via.....


Brevi periodi, all'inizio, poi sempre piu' lunghi. C'erano un sacco di zii e parenti a farmi compagnia, ma non era lo stesso. Insomma, non avere quella guida totale mi aveva spiazzato. Facevo piu' o meno sempre le stesse cose, ma con timore, col dubbio di imboccare la strada giusta, e i pensieri notturni invece di farmi compagnia mi inquietavano. Poi papa' e' sparito quasi del tutto, e triste a dirsi io mi sono abituato alla sua scomparsa e a fare da me. In fondo seguivo il moto ondoso della mia vita, avevo imparato da che parte scorresse la corrente, le regole erano abbastanza semplici e poi, che diamine, sono un uomo fatto, posso prendere decisioni da solo, se voglio. Non che... beh, non che mi sia capitato spesso. Gli zii erano bravi, alcuni mi facevano fare cose semplici, altre complicate, ma ci si divertiva insieme, non sempre era uno spasso ma era... ecco, era lavoro.


E poi e' arrivata lei. Non che ci abbia fatto molto caso all'inizio, era una che chiacchierava molto, con quella testa a porcospino e quelle dita sempre intrecciate sulla tastiera a fare e disfare come Penelope. Non mi era ne' simpatica ne' antipatica. Stava imparando, poverina. Poi mi accorsi che mi osservava. Mi scrutava, mi sezionava con gli occhi. "Chi sei?" mi chiedeva quello sguardo. E porca paletta ho cominciato a chiedermelo anche io! Osservava il mio assistente e mi chiedeva "Cosa provi per lui?" e io... beh, era un amico, un fratello, un appoggio, senza di lui non avevo molto senso, si', e' un po' che non ci pensavo. E il vecchio? Il vecchio e' la mia figura paterna, e io ho spesso paura per lui , paura che scompaia... come papa'.


Quella stronza ha cominciato a mettermi sotto torchio. Io volevo avvicinarmi alle donne e lei diceva: "No, non sei innamorato. Tu con me scopi solo quando sei innamorato. E' la regola", ma poi non mi lasciava tempo di innamorarmi, che me le faceva passare davanti in un lampo 'ste donne e nemmeno Flash ce l'avrebbe fatta.


E' maniaca su tutto. Ce l'ha coi miei vestiti, e solo ora che ha trovato una soluzione che la soddisfa la smette di mettermi in situazioni in cui devo infilarmi maglioni, tute mimetiche, abiti da riccone...


E le sue storie raccontano tutte la stessa storia. Cioe': c'e' un solo tema, ovunque. E quel tema ho finito col viverlo anche io, mi ossessiona, so che ogni volta che inizieremo a camminare insieme bacchettera' ogni passo falso, mi fara' mille domande, pretendera' risposte, mi rinfaccera' cose fatte nel passato. Litiga con me. A volte mi urla. Mi dice che posso fare meglio, che posso fare di piu'. "Vivi, perdio!", sbraita che pare Michelangelo.


E io cerco di spiegarglielo: sono solo il personaggio di un fumetto, sono solo il personaggio di un fumetto... Ma sembra che non capisca. Che sia sorda? Papa', torna da Francoforte o dovunque tu sia, la signorina Rottermeier non la sopporto piu'!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29199 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/12/2005 : 22:45:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ono sto mi je najzanimljivije kod Barbatove je to konstantno preispitivanje njenog odnosa prema Dylanu i Sclaviju, koje se konstanto provlaci kroz njene stripove. Zanimljiv mi je taj aspekt popularnog i komercijalnog stripa gdje prisustvujemo svojevrsnoj autopsihoanalizi autora koji je usvojio neciju tudju kreaciju. No, s druge strane, nisam siguran da li mi se svidja Dylan koji postaje Paolin alterego. Sclavi je kroz Dylana govorio o sebi i svojim traumama, strahovima i morama, ali ne toliko ocito i ne toliko hermeticno, ostavivsi dovoljno prostora publici da se poistovjeti sa junakom i/ili koprotagonistima/temom/problematikom. No, kako se poistovjetiti sa npr. epizodom koja se bavi odnosom izdavaca/urednika/kreatora prema mladoj autorici?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 01/12/2005 : 23:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
To je u Italiji, barem izvan Bonellija, postalo pomalo tendencija medju strip-autorima, i moram priznati da se ni meni ne svidja pretjerano. (John Doe je po tom pitanju toliko ocit i DORECEN da naprosto bode oci).
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29199 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/12/2005 : 10:11:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
John Doea sam procitao samo 4 epizode pa ne znam. (imam i narednih 15-ak ali su mi ga frendovi iz Italije toliko ogadili da nikako da ga uzmem procitati dalje). S druge strane, kad pogledas Rujua, Chiaverottija i Faracija, Barbatova mi je ipak najdraza.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 02/12/2005 : 12:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
Od JD procitaj samo broj 9, ja mislim, sa naslovnicom na kojoj je JD u ludackoj kosulji, pa ce ti sve biti jasno.
I meni je Barbatova ipak najdraza, evo upravo procitah novi broj DD, Horror Tour cini mi se (vec sam zaboravio kako se zove), od Rujua, UZASSS!!!
Najgore mi je sto Ruju kaze da ga kritike ne doticu jer, zaboga, sta je sa 180.000 citalaca koji cute i kupuju strip jer im se SVIDJA?
Ja mislim da vecina njih kupuje DD-a cisto iz navike, iz neke "vjernosti" liku, ali ja se ozbiljno bavim mislju da vise ne kupim NI JEDAN Rujuov broj po cijenu rupa u jedinoj kompletnoj kolekciji koju posjedujem.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29199 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/12/2005 : 13:01:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ma dobro, procitati cu ih redom, samo kad stignem. U zadnje vrijeme mi izdavastvo uzima svo slobodno vrijeme pa ne stizem uopce citati stripove.
Sigurno je da ljudi kupuju Dylana, pa i Texa iz navike i iz vjernosti. Pa i neke druge junake, ali kod ove dvojice je to izrazito izrazeno u zadnje vrijeme. To sto Ruju tvrdi da je to zato jer se ljudima njegov Dylan svidja je pateticno samozavaravanje, rekao bih. Ja ih isto kupujem vise po inerciji, ali bogme, nije bas da svaki procitam do kraja. I ozbiljno razmisljam da kupujem samo one dobro ocijenjene na uBC-u ili koje pise Barbatova ili crtaju Mari/Stano/Piccatto/Casertano/Brindisi (nije da sam bas previse smanjio izbor, ali dobro, korak po korak:-) )

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3464 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 30/04/2008 : 21:17:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message
Auuuh!!!
Prvo san procita sve recenzije...
Naime u životu san procita svega 7-8 dylan Dogova pa san mora malo procackat po inetrnetu kako bi skužio raspravu. Evo procita san sve po 3. put. Impresioniran san. A ja mislio da je to horror strip i to je to ( nisan obožavatelj horrora). A sad odjednom: psihodelija, postmodernost, paralelne dimenzije, simbolizam... uuuh...

šteta je da je sve stalo i to je to. jeste li ikad napisali tu knjigu? aAko niste, šteta. ova temaj e potonula i slucajno sam je otkrio, a mislim da bi poznavatelji DD-a trebali nastaviti jer stvarno je zanimljivo pratit ovu raspravu. Uvjerljivo najbolja dosad!
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 09/06/2009 : 23:10:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
Ovu legendarnu temu vracam iz mrtvih samo zbog "Life on Mars". Puno mi miriše na DD-a serija.

Htjedoh nešto napisati o tome, ali sam onda shvatio da nema stinkyja, da nema Zoxa, a ni Djole se ne osjeca najbolje...

EDIT: dok nisam zaboravio, da odgovorim na svoje pitanje u vezi Groucha. Zašto je Sclavi odabrao baš Groucha. Cini mi se da sam na odgovor naletio citajuci wiki-clanak o Pagliacciju:

quote:
...the perennially-depressed Groucho Marx was the only person in the world who didn't have Groucho Marx to cheer him up, as can be heard in the documentary The Unknown Marx Brothers, among other places.

Potpis.

Edited by - Heyoka on 10/06/2009 00:18:16
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4695 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 10/06/2009 : 09:56:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message
Koliko je ovo dobar topic
Procitao sam sve one epizode koje su "bitne" zbog nekog kontinuiteta,i jedino mi nije jasno kada su u borju 100 Xabaras i Dylan stariji spajaju.Kako se onda Xabaras pojavljuje kasnije?
Jer ako je Sclavi planirao da kraj serijala bude u broju 100,kako to da ga i sam ubacuje u 241/242 "Xabaras"/"U ime oca"?Barbatova jeste pisala tu pricu,ali pod Sclavijevim nadzorom

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000