forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 DD Unified theory Forever
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4646 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 10/06/2009 : 09:58:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
znaci, ukratko, #100 stavis na krajnji kraj police i popunjavas rupu sve dok hoces ;)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 10/06/2009 : 09:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
quote:
Originally posted by kreŠa

Koliko je ovo dobar topic
Procitao sam sve one epizode koje su "bitne" zbog nekog kontinuiteta,i jedino mi nije jasno kada su u borju 100 Xabaras i Dylan stariji spajaju.Kako se onda Xabaras pojavljuje kasnije?
Jer ako je Sclavi planirao da kraj serijala bude u broju 100,kako to da ga i sam ubacuje u 241/242 "Xabaras"/"U ime oca"?Barbatova jeste pisala tu pricu,ali pod Sclavijevim nadzorom


Ja cu ti objasniti za Ksabarasa. Broj 100 je kraj Dilana Doga, i svi buduci brojevi se u stvari dešavaju prije broja 100. pa tako i 'Ksabaras/U ime Oca'. Da li sam ti pojasnio stvari?
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4695 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 10/06/2009 : 10:12:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message
Ma to sam i ja pomislio,posebno jer na kraju 100-tke pise ovo bi jednog dana mogao biti kraj,i kako ga stavljaju na kraj kolekcie itd. i sl.
Ali mi je opet glupo da Sclavi,iako je zavrsio sa Xabijem da ga ponovo koristi,iako se to desava pre 100-tke

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 10/06/2009 : 10:17:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
Ma Ksabras je ljudina, najbolji lik. Uvijek sam navijao za njega, a i prikljucio sam se u njegov klub obožavalaca na Fejsbuku!
*citav forum se šokirao*

Edited by - Mhejl on 10/06/2009 10:20:45
Go to Top of Page

TORQUE
Senior Member



Croatia
2781 Posts

Member since 27/04/2005

Posted - 24/02/2010 : 12:10:16  Show Profile Show Extended Profile  Send TORQUE a Private Message
evo u 24h procitah sve o cemu se pisalo prije 6 god. koje dobre teorije..cudo da nisam ovaj topic nikad vidio..

steta sto je topic tak naglo umro(ustavri nagli odlazak stinkyja, Zoxa, Djolea itd.. iz teme)

a ostalo je jos toliko neodgovorenih pitanja i jos puno ih se pojavilo u ovih par godina..

Deep into that darkness peering, long I stood there wondering, fearing,
Doubting, dreaming dreams no mortal ever dared to dream before..
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 24/02/2010 : 20:03:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message
heh ja sam prije pokusavao ponovo pokrenuti diskusiju za sva jos ne odgovorena pitanja ali sam dobio odgovore tipa ''sve vec receno'' i neko bi se napravio pametan pa mi ostavio link ovog topica kao da sam novi na forumu. Poslije toga bi sva ta ekipa otisla diskutovati koliko su udobne Zagorove cizme.

Sad su godine vec prosle nasao sam neki smisao u cijeloj toj DyD filozofiji i okanio sam se daljnjeg citanja. Provjerim ponekad na forumu koje od novijih epizoda vrijedi procitati i to je to, jer budimo realni 90% sadasnjeg Dylana je cisti drek.

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

TORQUE
Senior Member



Croatia
2781 Posts

Member since 27/04/2005

Posted - 24/02/2010 : 21:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Send TORQUE a Private Message
a eto..ako nis drugo ovaj topic me potaknuo da dyd pocnem opet citat od pocetka i to malo sporije..da polovim pokoju nit od sveg spomenutog..

novije epizode su lose..ali ima svojih momenata..pogotove su neke od "buducih" dobre koje je VC vec izbacio..

Deep into that darkness peering, long I stood there wondering, fearing,
Doubting, dreaming dreams no mortal ever dared to dream before..
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4723 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 26/02/2010 : 19:43:36  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
1,25,43,100 - jedan od kontinuiteta . U broju 43 se prvi put spominje svrha njegove galije i u specijalcu ''Snovi'' koji je izašao nekoliko mjeseci prije stotog broja

Go kneel and weep

Edited by - drogsy on 26/02/2010 19:44:01
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 26/02/2010 : 21:30:10  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
Da Dilan se povampirio...
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 26/02/2010 : 21:43:32  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
Cekajte neka mi neko objasni Marcelov uvodni tekst u super booku.Kaze da je jedna slika kad Dylan stoji ispred svog groba uzeta iz epizode valjda 43(mrzi me sad da listam).Na grobu pise datum smrti kad je izasao stoti broj.Pa jel moguce da je Sclavi jos tada planirao stotku i da je tacno izracunao kad izlazi.Stvarno mi je to neverovatno!

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 26/02/2010 : 23:13:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
pa sclavi je htio sa brojem 100 ubiti/završiti dylana
zato taj datum
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 27/02/2010 : 13:28:26  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message
quote:
Originally posted by okiboki

Cekajte neka mi neko objasni Marcelov uvodni tekst u super booku.Kaze da je jedna slika kad Dylan stoji ispred svog groba uzeta iz epizode valjda 43(mrzi me sad da listam).Na grobu pise datum smrti kad je izasao stoti broj.Pa jel moguce da je Sclavi jos tada planirao stotku i da je tacno izracunao kad izlazi.Stvarno mi je to neverovatno!




Na naslovnici ne pise datum, vec samo u 'K. I. Kosmara'


There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4695 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 27/02/2010 : 13:55:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message
quote:
Originally posted by okiboki

Cekajte neka mi neko objasni Marcelov uvodni tekst u super booku.Kaze da je jedna slika kad Dylan stoji ispred svog groba uzeta iz epizode valjda 43(mrzi me sad da listam).Na grobu pise datum smrti kad je izasao stoti broj.Pa jel moguce da je Sclavi jos tada planirao stotku i da je tacno izracunao kad izlazi.Stvarno mi je to neverovatno!



Pa nije tesko izracunati ako ide jednom mesecno.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 27/02/2010 : 15:20:32  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
quote:
Originally posted by kreŠa

quote:
Originally posted by okiboki

Cekajte neka mi neko objasni Marcelov uvodni tekst u super booku.Kaze da je jedna slika kad Dylan stoji ispred svog groba uzeta iz epizode valjda 43(mrzi me sad da listam).Na grobu pise datum smrti kad je izasao stoti broj.Pa jel moguce da je Sclavi jos tada planirao stotku i da je tacno izracunao kad izlazi.Stvarno mi je to neverovatno!



Pa nije tesko izracunati ako ide jednom mesecno.

Znam da nije ali stvarno je psiho Sclavi,znao sam za neke stvari oko tog kontinuiteta ali nisam znao za ovo.Svaka mu cast.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10849 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/02/2010 : 18:28:27  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message
Cvillina epizoda je cist secer, 100% uzivancija i secanje kroz suze na stare i dobre epizode.
Jedino oko cega se ne slazem sa Sclavijem, Marcelom i ostalim vodecim DD glavama je datum smrti. Meni je to broj 77.

Edited by - kasper on 27/02/2010 18:46:43
Go to Top of Page

Solid Snake
Senior Member



Djibouti
2359 Posts

Member since 30/12/2003

Posted - 27/02/2010 : 21:44:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Solid Snake a Private Message
Jooj svaka cast svima.Nisam ovako razmisljao o Dylana.Jos da neko opet u par recenica objasni DD time-line.Skuzio sam jedino da je br.100 kraj.
Vecinu od ovih kljucnih epizoda sam procitao,neke imam cak i originalu,al sam se nakon prve dve strane ovog topika skroz izgubio.

Edited by - Solid Snake on 27/02/2010 21:45:14
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4695 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 28/02/2010 : 11:01:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message
Zasto spamujete ovaj fenomenalan topik?
To ste mogli da pitate i na ostalim DD topicima, a sam Bog zna da ih ima i vise nego dovoljno.
Ajde lepo da svi koji nemaju sta pametno da kazu, da pobrisu svoje postove, evo ja cu prvi.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 28/02/2010 : 13:48:41  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message
A evo i samog stripa, za slucaj da neko ne zna:


Link je izbrisan jer se kosi sa pravilima foruma

mladjo


There ain't no grave gonna hold my body down.

Edited by - mladjo on 02/03/2010 12:38:28
Go to Top of Page

_saruman_
New Member



Croatia
203 Posts

Member since 07/10/2009

Posted - 03/03/2010 : 13:17:15  Show Profile Show Extended Profile  Send _saruman_ a Private Message
Fantasticna tema, analize i razmišljanja...Šteta što ideja o knjizi nije nikad realizirana.
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 13/03/2010 : 19:23:19  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
Topik jeste fantastican, oni koji su ga najvecim delom kreirali, ostali su nedoreceni, nije data najoptimalnija verzija ovog serijala.
Kada nadem više vremena pokušacu da ponovo iscitam serijal, kao klinac od tada 11 godina kada se ovaj serijal pojavio sigurno je da nisam mogao da serijal doživim na pravi nacin.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 14/03/2010 : 00:00:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by profesor-inz

Topik jeste fantastican, oni koji su ga najvecim delom kreirali, ostali su nedoreceni, nije data najoptimalnija verzija ovog serijala.
Kada nadem više vremena pokušacu da ponovo iscitam serijal, kao klinac od tada 11 godina kada se ovaj serijal pojavio sigurno je da nisam mogao da serijal doživim na pravi nacin.



vec vidim tvoju verziju DD univerzuma
Dylan ima kompleks manje vrijednosti zbog zagora, pa se to manifestira u svim njegovim fobijama
zato je i poceo piti, jer to nije mogao podnijeti
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 14/03/2010 : 09:34:59  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by profesor-inz

Topik jeste fantastican, oni koji su ga najvecim delom kreirali, ostali su nedoreceni, nije data najoptimalnija verzija ovog serijala.
Kada nadem više vremena pokušacu da ponovo iscitam serijal, kao klinac od tada 11 godina kada se ovaj serijal pojavio sigurno je da nisam mogao da serijal doživim na pravi nacin.



vec vidim tvoju verziju DD univerzuma
Dylan ima kompleks manje vrijednosti zbog zagora, pa se to manifestira u svim njegovim fobijama
zato je i poceo piti, jer to nije mogao podnijeti

Možda i ima komplekse jer je nastajao dok je Sclavi radio na Zagoru, jednostavno proizišao je iz njega...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 14/03/2010 : 12:14:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
da, toliko su slicni da je to cudo jedno
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 14/03/2010 : 22:09:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
Evo mene opet :)
Mozete na jutjubetu naci intervjue sa Sclavijem u kojima on (a, baj d vej, skoro pa je potresno vidjeti njegovu tuznu facu snimljenu kamerom) govori kako mu proslost bilo kojeg stripovskog lika nikad nije bila prioritet za uzivanje u stripu, i kako je broj 100 uradio gotovo pa preko k...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/03/2010 : 22:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Hehe, to je kao što Paola tvrdi da je na stolu u "Oltre quella porta" citalac, a ne autor. ;)

Mislim da se matori folirant vadi kako ga ne bi pitali ništa o tome, jer je uvek tvrdio da sve što ima da kaže, nalazi se u pricama.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000