forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 DD Unified theory Forever
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 14/01/2004 : 23:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
Joj kako ja imam lepu teoriju o dilanu i paralelnim svetovima...naravno ona obuhvata i zagora i paralele svetove ,al cu se ipak suzdrzati...znam da Djole ima kratak fitilj,necu opet da ode sa sajta

...ali on sanja otvorenih ociju.A ti sto sanjaju otvorenih ociju su opasni,jer ne znaju gde im san prestaje..
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/01/2004 : 23:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Pusti na mail, tako barem mogu da te psujem do mil volje. ;) Ili ceš da mi kažeš u petak, kad me smekšaš sa par tura piva. ;)

I živa daje crn talog.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/01/2004 : 23:12:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Šalu na stranu, parlaj, narocito ako ukljucuje i "Divove dobra i zla".

I živa daje crn talog.
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 14/01/2004 : 23:14:02  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
hehe....imam cak i materijalne dokaze povezanosti zagora i dilana,...prezentovacu ti ih posle par litara piva u petak

...ali on sanja otvorenih ociju.A ti sto sanjaju otvorenih ociju su opasni,jer ne znaju gde im san prestaje..
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/01/2004 : 23:15:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ma da, ona cuvena Ferrijeva slicica.

I živa daje crn talog.
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 14/01/2004 : 23:16:16  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
naravno da sam mislio na divove dobra i zla ;-) necu jos nista da napisem,treba mi vremena da se smislim i izmislim i naravno lepo srocim ;-)))

...ali on sanja otvorenih ociju.A ti sto sanjaju otvorenih ociju su opasni,jer ne znaju gde im san prestaje..
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 14/01/2004 : 23:17:05  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Ma da, ona cuvena Ferrijeva slicica.

I živa daje crn talog.



e,jebem ga na sve si spreman,ne mogu te zeznuti

...ali on sanja otvorenih ociju.A ti sto sanjaju otvorenih ociju su opasni,jer ne znaju gde im san prestaje..
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/01/2004 : 23:19:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
btw, za prave Eco fanove, gledajte na pravljenje ove teorije kao na Plan iz Fukoovog klatna (da to nije Klatno koje se spominje u Ritorno al crepusculo? Sclavi je uglavnom citirao i parafrazirao Ostrvo dana predašnjeg i U šta veruje onaj koji ne veruje...). Kao i Plan, teorija ne mora da bude tacna, treba samo da deluje iole verovatno, makar iz daleka i da mi budemo zadovoljni njome.

I živa daje crn talog.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 14/01/2004 : 23:38:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
DD 1 - uz ovo što je naveo Djole, dodajem:
- da li je ovo ikako važno ????? prvo se pojavljuje Gruco, on otvara vrata klijentici (to je uglavnom pravilo i u drugim epizodama) i on kaže da je DD mrtav. Tek poslije kaže da je umro prije 300 godina. (zbog takvih nekih momenata sam i postavio zamisao da je DD izmišljen) Uglavnom, ovo je veliki upitnik u smislu ima li bilokakve veze s icim.
- Xabaras je, izgleda stariji od famoznih 300 godina, on je nešto kao davo, stice se dojam da postoji oduvijek, sam kaže da vec stoljecima radi na pokušaju besmrtnosti, i da je imao i druga imena, barun Samedy (woodoo)
- nema spomena da je on ubio Dylanovog oca
- ipak se ideja o ocu kao istraživacu okultnog spominje baš i u 100-tki, on pokušava napraviti serum besmrtnosti

DD 22 - e ovo sam upravo provjerio, to sam posumnjao kad sam jucer procitao Pricu o DD, SIROTIŠTE KOJE IMA VEZE SA KLONIRANJEM DJECE ZOVE SE ORPHAN ASYLIUM, ISTO KAO I SIROTIŠTE KAMO JE XABARAS ODVEO MALOG DYLANA U 100-TKI. Opet upitnik kako se to može povezati

DD 25 - tri radnje???? Dylanov svijet? Morganin svijet? svijet u stripu?
Djole, varaš se, ovdje IMA galije, Dylan zaspi radeci na njoj i onda pocinju ispreplitanja svijetova
- Xabaras ponovo spominje da ima nekoliko tisuca godina
- opet se varaš, Xabaras kaže da bi DD otac bio ponosan na sina što ovaj se bavi natprirodnim pojavama, što znaci da se i otac bavio time
- Xabaras mu kaže da ga je Morgana voljela (dylana) prije 300 godina, DD ne vjeruje da je živio prije 300 god
- Xabaras ponovo nastaje, zahvaljujuci krvi DD, u pozadini je prikazan kao davo
- na pocetku price Gruco spava, moguce sanja sve te ludosti koje se dogadaju
- pojava paralelnih svijetova, još ne tako važno i jasno kao u kasnijim epizodama (prica ni o kome, prica o dd, dok vas smrt ne rastavi)

DD 43 - e ovdje ima tisucu stvari koje treba ispisati, ne da mi se sad sve, to cemo dopuniti
Uglavnom, tu postaje jasno da su kljucni paralelni svijetovi, kojih ovdje ima gomila i svi se ispreplicu, i to posredstvom galije, koja se mnogo pokazuje i definitivno je kljuc za prolaz izmedu tih svijetova


Ovo je opsežan posao, da li bi trebalo ponovo procitati i onda ispisati, recimo, Dva lica istine, Cuvar uspomena, Golkonda, Peto godišnje doba, Safaru obavezno (u kojoj se epizodi još pojavljuje safara i onaj prodavac??? i to treba procitati), uglavnom, sve nejasne, halucinogene i irealne epizode

Jašem
divlje konje ludila
kroz zvjezdanu jebovinu
na putu za suncev sustav
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/01/2004 : 23:55:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Orphan asylum je samo sirotište na engleskom, isto kao i orphanage, tako da to quite probablz nije bitno (ali mi se svida do kog nivoa detaljisana smo došli ;))

Eto, i ja sam zaboravio ponešto. Znaci, vec se postepeno nazire Galija u Morgani? I spominje se i otac kao neko ko se bavio okultnim, ili kao neko Istraživac natprirodnih pojava? Pošto se secam da je u kecu košridcen izraz "lovac na natprirodno". Ili me opet secanje vara?

Ja ne bih mešao Golkondu i ostale epizode, tu nema reci o istorijatu Dylana. E sad, Safara. Ja sam još uvek skeptican prema paralelnim svetovima, i u oba slucaja kada se pojavljuju OTVORENO I JASNO druge dimenzije, kao u Morgani i Storia di nessuno, nije rec samo o paralalenim dimenzijama, vec i o odnosu kreatora prema kreaciji (Reeda prema njegovom stripu u kome se gubi i "Nikoga" prema svojoj umirucuj fantaziji koju izjeda), i opet posredno, roditelja prema detetu. U Safari, medjutim, postoji najblatantniji (i prilicno banalan) momenat paralelnih dimenzija u kojima cak, ako se ne varam, postoje i dva Dylana (jedan pored drugog). Safara je takode bazirana na nekom Sclavijevom romanu (ne secam se imena, a IE iz nepoznatih razloga nece da mi otvori UBC), i odatle možda jedina importanca te epizode. Medutim, Hamlinova prodavnica ocigledno nije prelaz na razlicite nivoe price, iako je prolaz kroz razlišite dimenzije. Sve skupa, mislim da se Sclavi JESTE služio paralelnim dimenzijama da olakša naraciju (Morgana, Storia di nessuno), ali da razliciti Dylani nisu iz razlišitih dimenzija, vec iz razlišitih, što bi se reklo, metanarativnih pristupa tom liku, te da Galija nije kljuc za razlišite dimenzije, vec metafora života, odnosno smrti.

I živa daje crn talog.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 14/01/2004 : 23:57:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Djole, ne možeš pobjeci od paralelnih svijetova ako i približno misliš povezati price u cjelinu.
To je sigurno da je Sclavi tako pokušao. Ali, i dalje tvrdim, to za mene nije fascinirajuce.
A daj malo objasni o cemu totalno misliš s postmodernizmom, i tim nacinima pricanja, kako time povezuješ pricu i bitne stvari toga i Eca, jer s tim nisam nešto upoznat, plus nikad ni necu moci vidjet Sclavijeve ili necije druge knjige izdane u Italiji.

Jašem
divlje konje ludila
kroz zvjezdanu jebovinu
na putu za suncev sustav
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/01/2004 : 00:06:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Jebote, zagubili smo se u detaljima. Još cemo i spomenuti da se u svim epizodama pojavljuje i DD:))))))

U Morgani Xabaras kaže Dylanu da je pratio njegove istrage natprirodnih pojava i da bi mu otac vjerojatno bio ponosan. Eto.
Da, galija se pomalo, na kapaljku nazire, DD radi na maketi, zaspi i onda pocinje košmar, ispreplitanje svijetova.

Jašem
divlje konje ludila
kroz zvjezdanu jebovinu
na putu za suncev sustav
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 15/01/2004 : 00:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ne mislim da se povežu u celinu u smislu jednog kontinuiteta koji bi znaci sve objasnio tako da se razliciti Dylani dešavaju u razlicitim Univerzumima, tj. u jednom DD multiverzumu. A ni za mene nije fascinantno, cak je najmanje interesantno rešenje.

E sad, postmodernizam ti je pravac u kniževnosti-filozofiji-umetnosti, koji je nastao sredinom prošlog veka (pa dobro, sredinom ili pocetkom, zavisi koga pitaš) i podrazumeva strahovita igranja sa formom romana i podrazumevanje DA JE SVE TO U STVARI PRICA. Julian Barnes, jedan od mojih omiljen psiaca u romanu Talking it over, mislim, ima dobru komparaciju književnih pravaca na prici o kornjaci i zecu, gde je recimo realizma da zec stigne pre kornjace, romantizam da kornjaca stigne pre zeca, a po postmodernizmu je "Ja u stvari pricam ovu pricu, a kornjaca i zec ne postoje." Medutim, ni to nije posve tacno, jer u postmodernizmu (koji odlikuju brojni narativni postupci da bi se pokazalo da NIŠTA OD ISPRICANOG NIJE STVARNO, PA SE STOGA I NALAZI U JEDNOJ RAVNI - kao kada u DD #100 Groucho spava, ali dobacuje pištolj Dylanu koji je na Galiji - zašto? zato što je to SAMO PRICA I SAMIM TIM SVE JE MOGUCE) autor prakticno da i ne postoji, on živi kroz svoje likove, i ne pojavljuje se. Odlican primer nepostojanog autora je Tomas Pznchon, za koga neki tvrde da i ne postoji, jer se ne pojavljuje u javnosti, a piše knjige. Takode, postmodernizam odlikuju brojni citati i preradivanje tema koje su ušle u kolektivno podsvesno na nov nacin. btw, citati ne morju da budu stvarni, Borhes je poznat po tome što se u svojim pricama pozivao na knjige koje ne postoje.

Dakle, ako uzmemo postmodernisticki princip da su sve price samo price, maštarija, nestvarno, kroz koje nestvarni likovi kao projekcija nepostojeceg autora izražavaju odredene stvaove i ideje, nema potrebe za paralelnim dimenzijama - ništa od toga nije stvarno, pa zašto bi pravio više dimenzija podjednako nestvarnih stvari kada je lik samo ogledalo autora, ali i jedini njegov odraz koji citalac treba da vidi

I živa daje crn talog.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/01/2004 : 00:23:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Nastavicemo, dosta je za danas.
Ovo tvoje videnje još mi je i neprihvatljivije u smislu bilo kakve logike, cak zapravo niti ne povezujem ništa, jel treba što uopce i povezivati ako je prica samo maštarija gdje je sve moguce

Jašem
divlje konje ludila
kroz zvjezdanu jebovinu
na putu za suncev sustav
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 15/01/2004 : 00:29:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ali treba, zato što ima poruku!

Mada, zaista, dosta je za danas.

'ku noc.

I živa daje crn talog.
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 15/01/2004 : 00:37:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
Ja cu napraviti digresiju i dati neki svoj pogled na svijet DD-a i Sclavija. Vecina pobrojanih epizoda mi nije u Sarajevu, neke nisam citao tako da vam necu rusiti postojeci mozaik. (BTW, ako je Sclavi Dylan i Dylanov otac istodobno, koji je jedini logican zakljucak? Sclavi je sam sebi jebao mater! )

Kad sam citao sve one zavrzlame oko Morgane koja je Dylanu u isto vrijeme i zena i ljubavnica i majka, a cuvsi za Sclavije psihicke probleme, zakljucio sam da su ti problemi dijelom rezultat Edipovog kompleksa.

Kao neko ko je, dakle, imao razne komplekse (moguce da je u pitanju i seksualna frustriranost, objasnicu na kraju) koji su ga odveli u depresiju, Sclavi zeli citaocima napraviti isti onaj haos kroz koji je on prolazio u stvarnom zivotu. Na taj nacin shvatam njegovu stalnu metaforu obicnog zivota kao istinske nocne more. Njegovo (ne)davanje objasnjenja na pitanja su najbolji dokaz da je u pitanju covjek shrvan kompleksima. Inteligentni zlocinci (u stripovima i filmovima, pa i u povijesti) daju neku slamku spasa svojim zrtvama. Neinteligentni zlocinci, u pravilu kompleksasi, svoje zrtve hermeticki zatvaraju u plinske komore. Sclavi, koji je i genije i kompleksas u istom momentu, hermeticki zatvara citaoca u komoru. Iz te komore postoji cijeli labirint izlaza koji nepogresivo vode citaoca tamo gdje Sclavi zeli- U SLIJEPU ULICU! Dylana je (kako mogu zakljuciti iz dosadasnje price) doveo u slijepu ulicu koja je istodobno i hermeticka komora iz koje nijedan njegov nasljednik ne moze naci put naprijed, a nazad je to nemoguce jer samo Sclavi zna gdje je ostavio "komadice kruha". Tako je dobio ono sto je htio: ljudi danas govore da "nima Dylana bez Sclavija".

Ipak, valja priznati jednu stvar: Sclavijeva je kruna genijalnosti u tome sto nam je dao haos, mi znamo da je to sto nam je dao haos no svejedno vjerujemo da taj haos ima nekog smisla i da ima svoju Alfu i Omegu. Taj haos personificira Groucho jer sve dileme koje se postavljaju za haos, postavljaju se i za Dylana - svi traze njegov smisao, da li je on dio Dylana ili je Dylan dio njega? Mislim da, ako mi dopustite da se i ja malo poigram na taj nacin, Groucho personificira Sclavija u onoj fori sa kartama u "Prividjenja Anne Never". Citalac je onaj tip kojem Groucho kaze: "Odaberi jednu kartu." Tip je uzme, a Groucho ce: "Zadrzi je. Imam jos 51." Koje god objasnjenje/kartu organizovanog (?) haosa kojeg Sclavi/Groucho nudi citaocu ovaj prihvati, ono je i tacno i netacno.

stinky, ti si svojedobno radio recenziju za Tamnicu od papira: koliko god Medda Chivatzkyja pravio po Bukovskom, mene on nakon svega ovoga jos vise podsjeca na Sclavija (alkoholizam, pa i "demoni ludila - Incubi!", pogotovo nacin rjesavanja tih demona). Vrlo je moguce da je Medda iza lika Charlieja Chivatzkyja sakrio i lik Tiziana Sclavija.

Izraz Incubus, inace, oznacava demona muskog pola koji zavodi zene dok spavaju. Ne znam koliko ova rijec zadrzava i ovo izvorno znacenje iz latinskog (Humbert Coe bi nam pomogao) tako da od toga bitno ovisi moja vrlo labava analogija po kojoj je Sclavi seksualno frustriran (sto je posljedica izrazenog Edipovog kompleksa).

Evo sad i nesto KORISNO :

Groucho je bio u komi u epizodi Alfa i Omega (nesto slicno kao i Bloch u Covjeku sa 2 zivota).

"Umiljato janje dvije majke siše." - Konfucije ;-)
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29199 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/01/2004 : 00:39:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Uh, ovo je bilo zanimljivo procitati. bravo momci, nisam dugo citao tako zanimljivu (i konstruktivnu) diskusiju! Nema druge, treba uzeti dylane u ruke i procitati ih ponovo pa pokusati pripomoci malo!

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 15/01/2004 : 00:51:21  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message
U zadnjih neoliko mjeseci ovo je najludji topic.
Ali odakle ste izvukli Edipov kompleks kod Sclavija?
A ne mogu se nacuditi npr. Djoletovu stilu pisanja koji mi je stvarno fantastican, jer covjek stvarno secira sve na djelice.
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 15/01/2004 : 01:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
Ako je Dylan istovremeno zaljubljen u Morganu ("Morgana"), a ona mu je i majka ("Prica o Dylanu Dogu"), ocigledan je Edipov kompleks kod Dylana.

A ako je Dylan, ustvari, personifikacija Sclavija...

"Umiljato janje dvije majke siše." - Konfucije ;-)
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 15/01/2004 : 01:14:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
quote:
Originally posted by byoman

Ali odakle ste izvukli Edipov kompleks kod Sclavija?



Vise sam dosadan sa Sclavijevim romanima, ali u La circolazione del sangue on otvoreno priznaje svoj Edipov kompleks
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 15/01/2004 : 01:17:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
I, kad sam vec ovdje, da citiram jos jednom Sclavija: "Ja nisam ni Dylan ni Groucho... Ja sam cudovista"
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 15/01/2004 : 01:29:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
quote:
Originally posted by Zox

quote:
Originally posted by byoman

Ali odakle ste izvukli Edipov kompleks kod Sclavija?



Vise sam dosadan sa Sclavijevim romanima, ali u La circolazione del sangue on otvoreno priznaje svoj Edipov kompleks



Eto vidis! "I corava koka ubode zrno" (to ne kazem samo zbog svoje dioptrije )

"Umiljato janje dvije majke siše." - Konfucije ;-)
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 15/01/2004 : 01:30:08  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
quote:
I, kad sam vec ovdje, da citiram jos jednom Sclavija: "Ja nisam ni Dylan ni Groucho... Ja sam cudovista"

pa i nije bas originalan

...ali on sanja otvorenih ociju.A ti sto sanjaju otvorenih ociju su opasni,jer ne znaju gde im san prestaje..

Edited by - MAGIC on 15/01/2004 01:31:06
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 15/01/2004 : 01:51:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

barun Samedy (woodoo)
Jašem
divlje konje ludila
kroz zvjezdanu jebovinu
na putu za suncev sustav



Dobro si me napomenuo, stinky! Xabaras tvrdi u DD1 da je izmislio woodoo. Ovdje je Baron Samedi kroz Xabarasa predstavljen kao negativac sto ce reci da je u pitanju njegov Petro Loa oblik. Njegov Rada oblik ili pozitivni oblik imamo priliku vidjeti na djelu u Mister Noovoj epizodi koju je objavila SD (ne znam naziv prve, druga je Barun Samedi). Taj Rada oblik je u "Prici o Dylanu Dogu" pozitivna strana Dylanovog oca. Vrlo moguce da je Sclavi ovdje radio isto ono sto i ja radim: razbacivao se onim sto zna o woodoou.

Do poslijepodneva!

"Umiljato janje dvije majke siše." - Konfucije ;-)
Go to Top of Page

Verfalk2003
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
4761 Posts

Member since 19/05/2003

Posted - 15/01/2004 : 03:51:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Verfalk2003's Homepage  Send Verfalk2003 a Private Message
To su SD 18 i 19 Štovatelji zla i Barun Samedi.

Btw. U Braci iz drugog vremena Groucho otmu ona dvojica likova što su se predstavili da su iz onog cirkusa.

Trebao sam znati da se sa bandom meksickih pijanica ne može daleko dogurati.
Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000