forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Muski crtaci u crtanju zenskih likova
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 05/10/2004 : 05:17:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
quote:
Originally posted by Bilja


Sto se tice primedbe o tretiranju crtaca, gotovo sigurno si u pravu, jer sam to cula od dosta ljudi, i to veoma cenjenih crtaca i scenarista. Ne znam da li to ima veze s polom, ali verovatno se previse lako uvredim i shvatam licno negativne kritike, ali me iritira i puka neozbiljnost organizatora. Njih niko nije terao da me zovu, cak ne znam ni odakle im moja adresa, ni kako me nalaze, ali ako vec dobrovoljno posaljem svoje radove, mogu bar da napisu "Ej nije nam se dopalo to, zbog toga i toga", bar mail nije tesko napisati, umesto da se prave da nikad nisu ni pisali, niti sam ja ikad ista poslala, pojela maca. Ma bar nije tesko odgovoriti. KAd moze Fantagraphics da odgovori i lepo obrazlozi odbijanje, moze vala i neki lokalac koji organizuje neki dogadjaj u vezi stripa. Kratki mail i tacka. Da sam se ja njima naturala svojim radovima, jos bih i razumela da me ignorisu, ali ovako, ne razumem...sto su me onda uopste zvali?



Prije svega, crtati trebaš iznad svega radi sebe - kako rece jedan muzicar: "Glazbom se trebaju baviti samo oni koji bez nje ne mogu." Isto vrijedi i u svakoj drugoj umjetnosti. Opet mi pada na pamet jedan citat iz glazbenog svijeta: "Pišem pjesme kao što pišam i serem: jednostavno izlaze iz mene". Drugim rijecima, ako te odbijanje demoralizira do te mjere da želiš odustati od bilo kakvih pokušaja profesionalizma, onda ti u profesionalizmu nikada i nije bilo mjesto, pa makar se radilo o domacim dogadanjima manjeg kalibra (možda zvuci grubo, ali mislim da je to jedini realan stav - ako zvuci kao poruga ili uvreda, vjeruj mi da nisam tako mislio).
Po pitanju samih tvojih crteža, potez ti je nekako drhtav, djeluje nesigurno, što je nedvojbeno plod kompjuterskog crtanja (tu mislim na temeljni crtež, ne na kolor). S obzirom da je jedna od osnovnih kvaliteta gotovo svakog veceg autora upravo karakteran, jak potez, tu imaš ozbiljan problem. Moj bi ti savjet bio da se privremeno ostaviš kompjutera i radiš tušem, pa makar time smanjila svoju produktivnost za 90%.
I, na kraju, kao što rece Blek Stena, mnogi crtaci imaju tzv. šablone likova (vidi W. Vancea, na primjer, a naravno i Ferrija, ali on nikada i nije bio velikan izvan Italije & Juge), pa je prirodno da su im likovi slicni. Još kad tome dodaš poprilicno tupavo poimanje ženske ljepote u nas muškaraca, jasno da su ženski likovi napadno slicni.
Mnogi crtaju uvijek istu fatalnu damu, najcešce onu koja ih je u srednjoj školi grubo odbila i tako im se doživotno urezala u podsvijest. Šala. Ili ne?
No, i Giovanna Casotto koja je, ocigledno, žena, crta poprilicno slicne pripadnice nježnijeg spola.
Go to Top of Page

Bilja
Average Member

Serbia
557 Posts

Member since 16/07/2003

Posted - 05/10/2004 : 08:16:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bilja's Homepage  Send Bilja a Private Message
quote:
Originally posted by Damjan
Prije svega, crtati trebaš iznad svega radi sebe - kako rece jedan muzicar: "Glazbom se trebaju baviti samo oni koji bez nje ne mogu." Isto vrijedi i u svakoj drugoj umjetnosti. Opet mi pada na pamet jedan citat iz glazbenog svijeta: "Pišem pjesme kao što pišam i serem: jednostavno izlaze iz mene". Drugim rijecima, ako te odbijanje demoralizira do te mjere da želiš odustati od bilo kakvih pokušaja profesionalizma, onda ti u profesionalizmu nikada i nije bilo mjesto, pa makar se radilo o domacim dogadanjima manjeg kalibra (možda zvuci grubo, ali mislim da je to jedini realan stav - ako zvuci kao poruga ili uvreda, vjeruj mi da nisam tako mislio).
Po pitanju samih tvojih crteža, potez ti je nekako drhtav, djeluje nesigurno, što je nedvojbeno plod kompjuterskog crtanja (tu mislim na temeljni crtež, ne na kolor). S obzirom da je jedna od osnovnih kvaliteta gotovo svakog veceg autora upravo karakteran, jak potez, tu imaš ozbiljan problem. Moj bi ti savjet bio da se privremeno ostaviš kompjutera i radiš tušem, pa makar time smanjila svoju produktivnost za 90%.
I, na kraju, kao što rece Blek Stena, mnogi crtaci imaju tzv. šablone likova (vidi W. Vancea, na primjer, a naravno i Ferrija, ali on nikada i nije bio velikan izvan Italije & Juge), pa je prirodno da su im likovi slicni. Još kad tome dodaš poprilicno tupavo poimanje ženske ljepote u nas muškaraca, jasno da su ženski likovi napadno slicni.
Mnogi crtaju uvijek istu fatalnu damu, najcešce onu koja ih je u srednjoj školi grubo odbila i tako im se doživotno urezala u podsvijest. Šala. Ili ne?
No, i Giovanna Casotto koja je, ocigledno, žena, crta poprilicno slicne pripadnice nježnijeg spola.



Da mogu bez crtanja, odavno bih prestala, isto kao i sa citanjem i pisanjem. Ali ne mogu. Coveku je u prirodi da zeli da prenese poruku negde, nekome, nije vazno je li jednoj osobi ili pedeset ili sto hiljada. Nije to kao "piskiti i kakiti" jer su doticne akcije resavanje balasta i nisu (uglavnom ) nikakva poruka. Ali crtanje i pisanje jeste poruka i ako ne ide nikome, onda je jalova. Dovoljno je da samo jedna osoba cita-samo jedna. Ali tacno je i ono drugo, crtanje me smiruje, opusta (osim kad je perce lose a rapidograf suv ili kad prospem tus na tepih), slicno kao sto na nekog deluje cigareta ili na nekog mozda kokain. Svejedno, neki opaki mali egzibicionista u meni raduje se kad to neko vidi. Tesko je to razumeti. Kalibar tu nije bitan, ni profesionalizam, ni novac, ni slava... ne znam da li je tesko nekom ko se time ne bavi da to shvati. Ja nisam majtor crtac, kako bi rekli zanatlija. ZAto nikad necu ni pokusati da zaradjujem od toga. Imam svoju profesiju. Nego volim da crtam, i volim da pisem. A to je i poruka.

Crtez mi je BIO drhtav i mislim da sada cak i u Photoshopu crtam sigurnije linije misem nego neko na papiru, jednostavno zato sto obilato koristim lupu. I mislim da mi dobro ide. Ali to zapravo radim kad na poslu hocu da se opustim i uglavnom mi treba oko pola sata za crtez, cesto i manje. Inace crtam na papiru ali nemam skener.
Moguce je da svi crtamo manje-vise slicne likove (medjusobno), ali kao da zenski crtaci za nijansu bolje zenske likove, a muski muske. To je, svakako, prirodno i ocekivano, ali svejedno bi muski crtaci mogli prihvatiti cinjenicu da je teze i izazovnije nacrtati lik, zapravo svejedno kog pola, ali najcesce je problem sa zenskim, koji nije savrsen po svim merama u milimetar, koji je nepravilnih crta i nimalo "idealne" (mrzim tu rec, sta je idealno) gradje, a da ipak obilato zraci zavodljivoscu i sarmom. Tu je razlika izmadju zivih i iskreiranih likova. Kad se radi po nekom zivucem modelu, lako je uneti sarm i zivost u lik, a da crte uopste ne budu pravilne, a kad se izmislja, onda se ide "na sigurno". Daj sve idealno, pa ce sto posto da ispadne lepo. E mozda i nece.

Drugo, stvarno je teze citati strip, da ne kazem zamorno, u kome moras da se naprezes da shvatis koja je koja zenska i da li je to ona ista promenila malo friz, ili je neka druga ili su sestre ili pak nisu... Mene to zamara i odbija. A to je jako jako cest slucaj.
Hajde vi profesionalni crtaci odgovorite mi, da li ste ikada i kada ste crtali zavodnicu, sarmantnu junakinju, lepu slatkicu koja:
1) nema savrsen, mali nos
2) nema tanani strukic i bujne grudi
3) nema velike niti kose oci
4) nije visoka i tanka, niti sa misicima kao Sara u Terminatoru 2
5)nema puna, bujna usta a la HAle Berry???
6) nema savrseno ovalno lice
Ajde da vas cujem.

PS obratiti paznju na Loiselove zenske likove. To ja zovem odlicnim!
Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 05/10/2004 : 09:25:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
Sebe ne smatram profesionalcem ali da ti odgovorim. Ja crtam stilizovano pa mi je lakse da crtam zenske likove drugacije. Nekada mi u scenariju stoji da moram nacrtati klasicne lutkice. Evo i jednog i drugog primera(vidi sliku).
Biljo, dobro ti Damjan kaze, ili radi rucno ili nabavi graficku tablu. Mozes sa misem ostvarivati delimicno dobre rezultate ali nikada te nece predstavljati u pravom svetlu. Nema pravog poteza misem koliko god se ti trudila. Sto pre to uradis, to ce biti bolje za tvoje radove.



Go to Top of Page

Bilja
Average Member

Serbia
557 Posts

Member since 16/07/2003

Posted - 05/10/2004 : 10:08:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bilja's Homepage  Send Bilja a Private Message
Pajke, tebi se nista ne moze prigovoriti stavise, imam na disku u direktorijumu comics, i tvoj direktorijum gde se vec nakupila fina gomilica stripica, od toga, neki ocito radjeni u ilustratoru ali meni ne smeta. Evo jos jedan jpegic (ovaj iz tvoje poruke) koji odlazi kao prilog tom direktorijumu. Ziveli!

Odlicni su ti zenski likovi, upravo ono sto sam navela kao pozitivan primer. Narocito mi se dopada ona u drugom redu u sredini.
Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 05/10/2004 : 10:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
Ne znam kako bi sve to izgledalo kada bi morao furati realizam u crtezu...namucio bih se ziv.

Nego, sta bi sa tobom, jesi li odlucila da se kanis misa? Jooooj, dodje mi da ti kupim graficku tablu da te vise ne gledam kako se mucis!
Go to Top of Page

Bilja
Average Member

Serbia
557 Posts

Member since 16/07/2003

Posted - 05/10/2004 : 10:28:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bilja's Homepage  Send Bilja a Private Message
quote:
Originally posted by Pajke

Ne znam kako bi sve to izgledalo kada bi morao furati realizam u crtezu...namucio bih se ziv.

Nego, sta bi sa tobom, jesi li odlucila da se kanis misa? Jooooj, dodje mi da ti kupim graficku tablu da te vise ne gledam kako se mucis!



Ali stilizacija je teska koliko i realizam. Upravo je u tome caka. Svako ko ima iole talenta moze da nauci Marvel stil. I ako naucis neki realizam, opet moze da te presisa neki Peanuts ili Calvin&Hobbes i to za milion i po duzina. Stilizacija daje individualizam crtacu.

A nisam se okanila misa. Pa ako hocu da se opustim crtanjem na poslu, ne mogu da izvadim hamer, tus i perce. Otpustili bi me. Inace crtam na papiru, kuci mi ni ne radi racunar, ali posto nemam skener, onda se to ne vidi na net-u. graficka tabla je jos bolja stvar, ali na zalost, opet ne bi bilo zgodno da je vadim na poslu. Kad jednom nabavim bolji racunar kod kuce, onda cu da se raspitam i za bolju "opremu".
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 05/10/2004 : 11:10:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
U pravu je Bilja, tek kad sam pripremao ove crtezze skontao sam da su meni sve djevojke iste ... Ssta cu kad sam uccio od Manare.

Inacce, Biljo, pricca ti je super, volim onakve krajeve...


Go to Top of Page

Bilja
Average Member

Serbia
557 Posts

Member since 16/07/2003

Posted - 05/10/2004 : 12:33:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bilja's Homepage  Send Bilja a Private Message
quote:
Originally posted by Blek Stena

U pravu je Bilja, tek kad sam pripremao ove crtezze skontao sam da su meni sve djevojke iste ... Ssta cu kad sam uccio od Manare.

Inacce, Biljo, pricca ti je super, volim onakve krajeve...



Sad se osecam k'o zloca sto sam ono napisala
A nisam mislila da ispadnem tako stroga.
Zapravo, sad kad pogledam, i moje su slicne medjusobno. ZApravo, lice na moje sestre a neke lice i na mene.
Inace, Blek, lepo ti je ovo nacrtano, bas je lepo. Vidi se da nisi amater i da dugo radis, primecuje se izvezbanost poteza, pokreta likova. A razlike je lako napraviti. Za pocetak, promenis visine likovima, neki su nizi, neki visi, tamo dodas malo punije obraze, ovde siri nos, usta negde manja, vrat onde deblji i...voila!...imas razlicite likove. Tako recimo radim likove u mojim stripovima. Isplaniram tacno detalje izgleda svakog lika, recimo: jedan lik, zenski, visina oko 160 cm, puniji struk, krupnija gradja, siroko lice, srcolika usta, smedja, talasasta kosa itd, drugi lik, crna, ravna kosa, vitka gradja, srednje visine, velike oci, srcoliko lice, duzi nos... itd.
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 05/10/2004 : 12:59:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
Hvala na pohvalama.
Znass u ccemu je problem, do sad sam crtao po svojim scenarijima pa su sve bile opisane na najljepssi naccin Upravo radim jedan strip gdje scenario nije moj pa su i likovi dosta razlicciti... i musski i zzenski, naravno
Znacci nije do mene crtacca, nego do mene pisca!
Go to Top of Page

sonjecka
Senior Member



Croatia
1172 Posts

Member since 29/09/2004

Posted - 05/10/2004 : 13:01:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit sonjecka's Homepage  Send sonjecka a Private Message
A jel' se racunaju zenski crtaci u crtanju muskih zivotinja (LANE = Prokleti_Bambij)?
Go to Top of Page

Bilja
Average Member

Serbia
557 Posts

Member since 16/07/2003

Posted - 05/10/2004 : 13:31:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bilja's Homepage  Send Bilja a Private Message
quote:
Originally posted by Blek Stena

Hvala na pohvalama.
Znass u ccemu je problem, do sad sam crtao po svojim scenarijima pa su sve bile opisane na najljepssi naccin Upravo radim jedan strip gdje scenario nije moj pa su i likovi dosta razlicciti... i musski i zzenski, naravno
Znacci nije do mene crtacca, nego do mene pisca!



Najvise mi se svidja cetvrta dama, kako si je nacrtao. Odlican kolor, i jako dobar pokret, telo i lice. AKo je i bilo Manarinog uticaja, ne primecuje se.
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 05/10/2004 : 13:46:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
Ma samo treba raditi po zzivim modelima i onda je lako. Hvala joss jednom za lijepe rijecci, bice to joss bolje, kad bude-objavice se, kad se objavi-dobicess album na poklon
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 05/10/2004 : 14:24:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
quote:
Originally posted by Bilja

Ali stilizacija je teska koliko i realizam. Upravo je u tome caka. Svako ko ima iole talenta moze da nauci Marvel stil. I ako naucis neki realizam, opet moze da te presisa neki Peanuts ili Calvin&Hobbes i to za milion i po duzina. Stilizacija daje individualizam crtacu.



To je apsolutno istina. Naime, klasican realizam proizlazi iz školskog pristupa i covjek sa odredenom dozom talenta i mnogo strpljenja/volje ce ga sasvim sigurno savladati. Za (uspješnu) stilizaciju je, medutim, potrebno "ono nešto". Jak osjecaj, crtacki instinkt i neprikosoveno vladanje tehnikom.

quote:
Originally posted by Bilja
A nisam se okanila misa. Pa ako hocu da se opustim crtanjem na poslu, ne mogu da izvadim hamer, tus i perce. Otpustili bi me. Inace crtam na papiru, kuci mi ni ne radi racunar, ali posto nemam skener, onda se to ne vidi na net-u. graficka tabla je jos bolja stvar, ali na zalost, opet ne bi bilo zgodno da je vadim na poslu. Kad jednom nabavim bolji racunar kod kuce, onda cu da se raspitam i za bolju "opremu".



Što se tice crtanja na poslu, dovoljan ti je mali, A5 papir i olovka. Tvom bi crtanju više koristio cak i takav pristup. A onaj citat sa "pišanjem i sranjem" si krivo shvatila. Covjek je htio reci da je muzika za njega toliko snažan poriv da ga se ne može ostaviti kao što ne može niti reci - "Od danas više necu pišati." Dakle, poanta nije bila da govno i pjesma imaju istu vrijednost, nego da su i sranje i pisanje za njega jednako neizbježne i snažne potrebe. A podrazumijeva se da pjesma ima sasvim drugaciju svrhu i svoj unutarnji život od - govna.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 05/10/2004 : 14:29:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Najvise mi se svidja cetvrta dama, kako si je nacrtao. Odlican kolor

Ma, ne valja kolor! Sav je nekako ... zzenski.

mcn

*** Utorkom: nova AUKCIJA na Burzi! (pauza do listopada) *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!***Ne zaboravite ni MCNov ORMAR!***
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 05/10/2004 : 14:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
A poznata ti je ova sliccica i u cb verziji,a
Go to Top of Page

Bilja
Average Member

Serbia
557 Posts

Member since 16/07/2003

Posted - 05/10/2004 : 14:46:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bilja's Homepage  Send Bilja a Private Message
quote:
Originally posted by Damjan
Što se tice crtanja na poslu, dovoljan ti je mali, A5 papir i olovka. Tvom bi crtanju više koristio cak i takav pristup. A onaj citat sa "pišanjem i sranjem" si krivo shvatila. Covjek je htio reci da je muzika za njega toliko snažan poriv da ga se ne može ostaviti kao što ne može niti reci - "Od danas više necu pišati." Dakle, poanta nije bila da govno i pjesma imaju istu vrijednost, nego da su i sranje i pisanje za njega jednako neizbježne i snažne potrebe. A podrazumijeva se da pjesma ima sasvim drugaciju svrhu i svoj unutarnji život od - govna.



Ma dobro sam shvatila, samo sam htela da dodam da za razliku od takvih potreba (telesnih) postoji i ljudska poruka da komunicira, prenosi poruku i da se svrstava prakticno u nuzne ljudske potrebe. Crtanje i pisanje je deo komunikacije.
Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 05/10/2004 : 15:11:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
Blek Steno, super tebi zenske idu! Mogu li se negde videti tvoji kompletni stripovi pa da covek stekne celovitiji utisak?
Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 05/10/2004 : 15:17:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
Kada sam govorio o realizmu, mislio sam na to kako mi je iznutra tesko da tako crtam. Pokusavam da budem ja, moj senzibilitet je stilizovan crtez pa se necu ni muciti sa necim sto nisam. Inace, likove uvek crtam iz glave, vecinom i ostale stvari. Muka me hvata kad moram po necemu crtati a ponekad se mora.
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 05/10/2004 : 15:45:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
quote:
Originally posted by Pajke

Blek Steno, super tebi zenske idu! Mogu li se negde videti tvoji kompletni stripovi pa da covek stekne celovitiji utisak?



Mozzess neke stare radove vidjeti na www.larmadzije.tk, pa kad to pregledass mogu ti poslati par novih i onda cess steci cjelovitiji utisak...
Ima nessto i u Sextazi broj 13, ali ni ja to nemam
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 05/10/2004 : 15:49:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
Ima nessto, takodje staro i ovdje u fanzinu i naravno na www.zmcomics.co.yu...
Go to Top of Page

Boyan.P
Senior Member



Croatia
2773 Posts

Member since 13/06/2004

Posted - 05/10/2004 : 23:00:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Boyan.P a Private Message
ja vježbam crtajuci portrete pa je to ok, jer ako idem iz glave mozak uvjek fura slicne izglede žena, pa kada mi treba neki novi ženski lik
malo zastanem ,razmislim kakva treba da bude (oblik glave, oci, usne...)
i po meni je najbolje tako da se malo razmisli a ako nije nikome teško da vježba crtanje može se i otvoriti bilo koji ženski casopis
i unutra su hrpe slika žena,
Ja nisam profesionalac i to nije profesjonalno mišljenje
to je moje amatersko mišljenje i nadam se da ce nekome pomoci

Edited by - Boyan.P on 05/10/2004 23:02:53
Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 06/10/2004 : 09:03:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
quote:
Originally posted by Blek Stena

Ima nessto, takodje staro i ovdje u fanzinu i naravno na www.zmcomics.co.yu...



Onaj prvi sajt ne mogu da otvorim. Nego, pod kojim imenom da te trazim? I na ZMcomics i ovde u fanzinu nema nikakvog Gorana Nikolica?

Juce me nesto zezao ovaj sajt pa sam morao odloziti dijalog za danas.
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 06/10/2004 : 10:00:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
Goran Nikolic je moj prijatelj kod koga sam se registrovao na www.stripovi.com dok nisam nabavio raccunar, a mail koji sam ostavio je vazzeci, mada imam i "kucni".
Ja sam Predrag Ikonic, pedja slavni
Sad sam kuci pa cu ti poslati par novijih radova da malo pogledass, samo mi daj mail...
Ssto se ticce prvog sajta ne znam ssta je problem, moguce da je ovaj zarez(sad sam vidio) ubaccen u link, a ne treba. Probaj samo www.larmadzije.tk

Hvala na interesovanju i ccujemo se!
Go to Top of Page

Bilja
Average Member

Serbia
557 Posts

Member since 16/07/2003

Posted - 06/10/2004 : 10:38:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bilja's Homepage  Send Bilja a Private Message
Ahaaa, odatle si mi ti poznat!!! Secam se onog stripa sa Deda Mrazom, cak ga i imam kod kuce, samo je zatrpan negde u gomili stripova. Secam se kad smo imali klub ljubitelja stripa u Novom SAdu, bas su neki nasi objavili u tom strip magazinu pa smo svi dobili po primerak. A prica izgleda ima i nastavke, bar sudeci po sajtu?
Gde je to objavljivano, ili mozda imas cele stripove i na sajtu, posto mogu da nadjem samo po jednu stranu od svake epizode?

Sto se tice pitanja realizam vs stilizacija, meni su vizuelno oba OK, ali sam vise za stilizaciju jer daje vise od licnosti autora, dok realizam ume da bude "sterilan". Stilizacija i kao sto naziv sam kaze, daje stil, pecat autoru pa se na prvi pogled prepoznaje o kome je rec, cak iz stila moze da se nasluti i sama forma price, zanr, tematika...
Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 06/10/2004 : 10:41:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
Znam, primetio sam taj zarez pa sam pokusavao bez njega. Nema sanse da mi se podigne sajt. Pokusava, pokusava, ali nikako da ga otvori. Bacio sam pogled na fanzin i radove na zmcomics-u, Kuca tajni mi je zasad najbolje nacrtana. Imas stil(iako ne volim u principu da etiketiram) izmedju Manare i Disoa(Mr No). Mozda ih dostignes ako budes uporan? Pogotovo ti dobro idu ove ribe. :)
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000