forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Muski crtaci u crtanju zenskih likova
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 06/10/2004 : 10:43:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
Biljo, manje priche, kupi tablu.
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 06/10/2004 : 10:51:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
quote:
Originally posted by Bilja

Ahaaa, odatle si mi ti poznat!!! Secam se onog stripa sa Deda Mrazom, cak ga i imam kod kuce, samo je zatrpan negde u gomili stripova. Secam se kad smo imali klub ljubitelja stripa u Novom SAdu, bas su neki nasi objavili u tom strip magazinu pa smo svi dobili po primerak. A prica izgleda ima i nastavke, bar sudeci po sajtu?
Gde je to objavljivano, ili mozda imas cele stripove i na sajtu, posto mogu da nadjem samo po jednu stranu od svake epizode?

Sto se tice pitanja realizam vs stilizacija, meni su vizuelno oba OK, ali sam vise za stilizaciju jer daje vise od licnosti autora, dok realizam ume da bude "sterilan". Stilizacija i kao sto naziv sam kaze, daje stil, pecat autoru pa se na prvi pogled prepoznaje o kome je rec, cak iz stila moze da se nasluti i sama forma price, zanr, tematika...



Znam da sam poznat u Novom Sadu Tamo bass imam dosta istinskih prijatelja i prijateljica! Deda Mraz je trebao biti samostalna pricca, a na nagovor urednika BUMERANGA je postao serijal i stao na trecoj epizodi jer on nije objavio visse od prve. Sve tri epizode imaju na pomenutom sajtu i to kompletne.
Sad crtam dosta bolje nego tad
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 06/10/2004 : 10:54:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
quote:
Originally posted by Pajke

Znam, primetio sam taj zarez pa sam pokusavao bez njega. Nema sanse da mi se podigne sajt. Pokusava, pokusava, ali nikako da ga otvori. Bacio sam pogled na fanzin i radove na zmcomics-u, Kuca tajni mi je zasad najbolje nacrtana. Imas stil(iako ne volim u principu da etiketiram) izmedju Manare i Disoa(Mr No). Mozda ih dostignes ako budes uporan? Pogotovo ti dobro idu ove ribe. :)



Poslao sam ti mail na bgrabovic@yahoo.com, provjeri.
Ne znam ssta je sa sajtom, a tu bass ima svassta za vidjeti i ccuti. Ako imass zzivaca probaj ovako.www.paleol.net pa na "licne prezentacije" pa "Vlastimir Pantic Dado" i to je to.
Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 06/10/2004 : 11:39:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
Dobio sam mail ali cu tek sutra pogledati radove jer moram begati(da ne objasnjavam zasto).
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 06/10/2004 : 13:13:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
quote:
Originally posted by Pajke

Dobio sam mail ali cu tek sutra pogledati radove jer moram begati(da ne objasnjavam zasto).



Ljudi,Pajke bjezzi s poslaaa
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 06/10/2004 : 16:14:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
quote:
Originally posted by Pajke

Biljo, manje priche, kupi tablu.



Pravo zboriš, Pajke.
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 07/10/2004 : 08:55:30  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message
quote:
Originally posted by Blek Stena



Poslao sam ti mail na bgrabovic@yahoo.com, provjeri.
Ne znam ssta je sa sajtom, a tu bass ima svassta za vidjeti i ccuti. Ako imass zzivaca probaj ovako.www.paleol.net pa na "licne prezentacije" pa "Vlastimir Pantic Dado" i to je to.
[/quote]

Pozdravi mi Nenada Furtulu. Kazi mu pozdravio ga drug sa akse i neka se javi ponekad.
Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 07/10/2004 : 09:17:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
quote:
Originally posted by Blek Stena

quote:
Originally posted by Pajke

Znam, primetio sam taj zarez pa sam pokusavao bez njega. Nema sanse da mi se podigne sajt. Pokusava, pokusava, ali nikako da ga otvori. Bacio sam pogled na fanzin i radove na zmcomics-u, Kuca tajni mi je zasad najbolje nacrtana. Imas stil(iako ne volim u principu da etiketiram) izmedju Manare i Disoa(Mr No). Mozda ih dostignes ako budes uporan? Pogotovo ti dobro idu ove ribe. :)



Poslao sam ti mail na bgrabovic@yahoo.com, provjeri.
Ne znam ssta je sa sajtom, a tu bass ima svassta za vidjeti i ccuti. Ako imass zzivaca probaj ovako.www.paleol.net pa na "licne prezentacije" pa "Vlastimir Pantic Dado" i to je to.



Ne znam sta je sa ovim sajtovima koje mi saljes!? Udjem u sajt, pratim tvoja uputstva i kad kliknem na "Vlastimir Pantic Dado" onda cekam vecnost da se otvori stranica, na kraju se i ne otvori pa prekinem muku. Uglavnom, pregledao sam table koje si mi poslao. Sve imas(filing, montaza, kadriranje), trebas sto vise crtati i raditi pa ce se i tehnika poboljsati(to vazi i za mene, sto vise radis to su ti jasnije mane koje imas). Kuca Tajni mi i dalje izgleda najbolje nacrtana, da li ti je to noviji rad u odnosu na ove koje si mi poslao? Rekao bih da jeste.
Jebem mu, moram se vratiti poslu. Dobio sam najobimniju i najsmorniju mogucu stvar da uradim.
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 07/10/2004 : 09:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
quote:
Originally posted by etmgosa

quote:
Originally posted by Blek Stena



Poslao sam ti mail na bgrabovic@yahoo.com, provjeri.
Ne znam ssta je sa sajtom, a tu bass ima svassta za vidjeti i ccuti. Ako imass zzivaca probaj ovako.www.paleol.net pa na "licne prezentacije" pa "Vlastimir Pantic Dado" i to je to.



Pozdravi mi Nenada Furtulu. Kazi mu pozdravio ga drug sa akse i neka se javi ponekad.
[/quote]

Naravno da cu da ga pozdravim, to je moj poslodavac! Vjerovatno ce skontati ko ga pozdravlja, a reci cu mu i da se javi...
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 07/10/2004 : 09:38:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
quote:
Originally posted by Pajke

quote:
Originally posted by Blek Stena

quote:
Originally posted by Pajke

Znam, primetio sam taj zarez pa sam pokusavao bez njega. Nema sanse da mi se podigne sajt. Pokusava, pokusava, ali nikako da ga otvori. Bacio sam pogled na fanzin i radove na zmcomics-u, Kuca tajni mi je zasad najbolje nacrtana. Imas stil(iako ne volim u principu da etiketiram) izmedju Manare i Disoa(Mr No). Mozda ih dostignes ako budes uporan? Pogotovo ti dobro idu ove ribe. :)



Poslao sam ti mail na bgrabovic@yahoo.com, provjeri.
Ne znam ssta je sa sajtom, a tu bass ima svassta za vidjeti i ccuti. Ako imass zzivaca probaj ovako.www.paleol.net pa na "licne prezentacije" pa "Vlastimir Pantic Dado" i to je to.



Ne znam sta je sa ovim sajtovima koje mi saljes!? Udjem u sajt, pratim tvoja uputstva i kad kliknem na "Vlastimir Pantic Dado" onda cekam vecnost da se otvori stranica, na kraju se i ne otvori pa prekinem muku. Uglavnom, pregledao sam table koje si mi poslao. Sve imas(filing, montaza, kadriranje), trebas sto vise crtati i raditi pa ce se i tehnika poboljsati(to vazi i za mene, sto vise radis to su ti jasnije mane koje imas). Kuca Tajni mi i dalje izgleda najbolje nacrtana, da li ti je to noviji rad u odnosu na ove koje si mi poslao? Rekao bih da jeste.
Jebem mu, moram se vratiti poslu. Dobio sam najobimniju i najsmorniju mogucu stvar da uradim.



kuca tajni je stranica iz serijala kratkih priccica o dogadjajima iz javne kuce, nastala je u januaru... Znam da treba ssto visse da crtam, da popravim tuss i dosta poradim na odnosu crno-bijelo jer me je Manara nauccio na bjelinu
U svakom sluccaju, hvala na pohvalama i uputstvima...
Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 07/10/2004 : 10:30:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
Mala pauzica na poslu.
Nisam ti ja bas dobar sa savetima, valjda ce i ovi sajtovi da mi prorade. I dalje mi se najvise svidjaju ove ribe koje si postavio na ovom topicu.
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 07/10/2004 : 10:45:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
Upoznacu te s njima jednom kad se vidimo
Mislim, da je jedna ccak iz BG...
Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 07/10/2004 : 11:45:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
Sta ce mi reci cura...
Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 07/10/2004 : 11:46:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 07/10/2004 : 12:26:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
Ma to ce biti u ilegali, veliki je Beograd
Go to Top of Page

Bilja
Average Member

Serbia
557 Posts

Member since 16/07/2003

Posted - 07/10/2004 : 12:29:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bilja's Homepage  Send Bilja a Private Message
Znaci ipak crtas po stvarnm likovima?
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 07/10/2004 : 12:32:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
quote:
Originally posted by Bilja

Znaci ipak crtas po stvarnm likovima?



Uglavnom, samo malo joss dodam nekih detalja onako kako bih ja to volio
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 07/10/2004 : 12:40:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
Medju stvarnim likovima ima stvarno dosta "stilizovanih" figura, samo treba obratiti pazznju na njih.
Neki dan sam vidio ccovjeka za koga bih da sam ga ja nacrtao rekao da takav ne postoji. Kao da ga je crtao neki argentinac iz Strip Artove ekipe.Nos, occi i tako to...
Daleko od tog da se rugam ili sliccno, nego samo kazzem da treba gledati oko sebe, e sad nisam ja kriv ssto su oko mene onakve zzenske
Go to Top of Page

Bilja
Average Member

Serbia
557 Posts

Member since 16/07/2003

Posted - 07/10/2004 : 14:37:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bilja's Homepage  Send Bilja a Private Message
quote:
Originally posted by Blek Stena

Medju stvarnim likovima ima stvarno dosta "stilizovanih" figura, samo treba obratiti pazznju na njih.
Neki dan sam vidio ccovjeka za koga bih da sam ga ja nacrtao rekao da takav ne postoji. Kao da ga je crtao neki argentinac iz Strip Artove ekipe.Nos, occi i tako to...
Daleko od tog da se rugam ili sliccno, nego samo kazzem da treba gledati oko sebe, e sad nisam ja kriv ssto su oko mene onakve zzenske



Nije tebi lose

Iako za neke od muskih likova koje sam crtala a koje su na mom sajtu mnogi kazu da su feminizirani, zapravo su vecinom radjeni po realnim likovima ljudi. Neke sam prosto sasvim "skinula sa originala" a za neke sam koristila realnog coveka samo kao inspiraciju, vise kao za detalje. Neki su pak sasvim izmisljeni, ali meni se vise svidja kada radim po stvarnim ljudima.
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 07/10/2004 : 14:49:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
Ma ovaj moj prethodni post samo potvrdjuje jednu moju prethodnu reccenicu da su sve zzene lijepe. U neku se zaljubiss odmah, u neku malo kasnije, ali svaka ima nessto ssto te mozze privuci. Sve zavisi od date situacije i da li cess to nessto ssto otkrijess otkriti na vrijeme ili ne...
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 07/10/2004 : 17:32:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
quote:
Originally posted by etmgosa

quote:







Pozdravi mi Nenada Furtulu. Kazi mu pozdravio ga drug sa akse i neka se javi ponekad.
[/quote]

Pa Saricu, dao sam Nessu tvoj mail iz profila ako je vazzeci. javice ti se vjerovatno uskoro, a on mi recce da i ti nessto crtass?
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 08/10/2004 : 12:15:47  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message
quote:
Originally posted by Blek Stena

quote:
Originally posted by etmgosa

quote:







Pozdravi mi Nenada Furtulu. Kazi mu pozdravio ga drug sa akse i neka se javi ponekad.


Pa Saricu, dao sam Nessu tvoj mail iz profila ako je vazzeci. javice ti se vjerovatno uskoro, a on mi recce da i ti nessto crtass?



Mail radi.
Crtam, slikam (pitaj Jovu Vukovica). Ali eto, necu da se hvalim...
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 08/10/2004 : 17:19:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
pa trebao bi da se malo hvaliss bar po onome sstomi je Nesso rekao o tvom crtanju...
Sad mi je pokazao slike,imass super porodicu!
a i bazen u Drvaru je ekstra
Go to Top of Page

maksras
New Member



Canada
164 Posts

Member since 23/09/2002

Posted - 09/10/2004 : 05:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Send maksras a Private Message
bezvezno razmisljanje ali...

stripovi, manje-vise, se prezentuju kroz nekakvo nasilje... valjda se zato vise paznje posvecuje muskim likovima...

Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 09/10/2004 : 10:37:26  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message
quote:
Originally posted by Blek Stena


a i bazen u Drvaru je ekstra




Kompleks bazena je na zalost razvaljen pred kraj rata, a poslije niko nije htio da ga popravi. Steta, imali su 50-metarski, jedan za skakanje sa tornjem i jedan mali za djecu. Valjda ce i to doci na red da se popravi.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000