forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Mirko Ilic dizajnira Politikin zabavnik!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/03/2006 : 12:47:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by CortoMaltese

Je, al sigurno znaš sve igrace Hajduka. I vjerovatno cijeli bonelijev staff . Malo cudno da jedan stripofil s ovih prostora ne zna za Kordeja i/ili Ilica. I nije Kordej uvjek crtao za Amere.


Ako znam sve igrace Hajduka ne znaci da znam sve igrace HNLa, zar ne?
Ne znam ni cijeli Bonellijev staff, znam tek nekoliko najpoznatijih i najzanimljivijih imena.
Kad ja kupujem i citam stripove onda mi je bitno da mi crtez odgovara, da mi je prica dobra
i tek naknadno ako uopce gledam i tko je autor/crtac stripa.
Tek nakon odredjenog vremena kad uhvatim prepoznatljiv stil nekog crtaca koji mi se svidja
onda trazim i neke druge stripove koje je doticni radio.
Kod stripa ja se uglavnom zamaram crtezom i pricom ne samo imenima ljudi koji iza toga stoje.
A inace ja odavno nisam "sa ovih prostora" sto je mozda jedan od razloga moje neupucenosti
o stripofilskoj sceni sa nasih prostora.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 19/03/2006 : 13:43:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>nije prestao da crta sigurno

Pa, ovo ssto drka kompjutorom je samo napola crtanje ...

> nije prestao ni da crta stripove niti da ih objavljuje. zar ne?

A zadnji strip mu je Survival. Ono ... 1980?

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 10 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/03/2006 : 13:49:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

malo cudno da neko ko organizuje festival stripa ne zna ko je mirko ilic, ili je jedva cuo za kordeja. i kaze da ga ne voli jer crta americke stripove.
poredjenje sa fudbalom je smesno. to mu pre dodje kao da organizator nekog filmskog festivala bubne i pita a ko je to kubrick ili chabrol.
pretty f...ing unbelivable!

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."


Nisam rekao da ne volim Kordeja vec da nisam veliki ljubitelj americkih stripova
tipa X-man, i ostalih super junaka. Procitao sam ih dosta ali ih ne volim posebno.
Zasto bi ti bilo cudno, pa ja ionako citam samo Bonellija, nisam prosvjetljen poput tebe...
Moto festivala je upravo druzenje stripofila, a kroz druzenje razmijenjuju se i informacije
i obogacuje znanje. No za nekoga tko poput tebe zna sve, vjerovatno to nema smisla.
Hoces li jos informacija koje ce te ostaviti u cudu o mom ne znanju, pogotovo o crtacima
sa nasih prostora? Kako me nije samo sramota uopce biti jedan od organizatora strip-festivala.
Najbolje da uzmem knjige i da ucim, ucim i citam i kad naucim sve, kad budem znao sve o stripu
za jedno stotinjak godina da se javim i da vidim kako je stanje sa festivalima.
Kad su kod nas prestali izlaziti stripovi meni je bilo 14 godina, a do tada sam citao
uglavnom samo Bonellija i poneke francusko-belgijske stripove.
I vjeruj mi da do tada, kao i vecini klinaca, nije mi bilo ni poznato ni bitno tko to crta i tko pise scenarij.
Bilo je to vrijeme kad mi je Blek Stena bio drazi od MMa ili recimo Ken Parkera.
Kasnije kad sam se ponovo vratio stripovima bilo mi je 17-18 godina i vec sam bio u Svicarskoj.
U pocetku dostupnost nasih stripova je bila losa, mislim na starija izdanja, nabavljao sam
jedino ono sto je SD izdavala, Bonelli, a to sam najbolje i poznavao.
Moji stripofilski vidici su se prosirili zahvaljujuci znanju njemackog jezika i sirokoj
ponudi stripova iz svih zemalja koje oni imaju.
Tako da sam tada prvi put naisao na Jeremiah, Ridjobradog, Spiroua i mnoge druge stripove
koje ste vi citali po stripotekama ili nekim drugim magazinima.
Naravno da sam to uvijek kao takvo i nabavljao jer je bilo u boji, u formi albuma i nije
bilo razbacano po raznim magazinima a nabava je bila laksa i jednostavnija.
O nasim autorima saznao sam tek nesto vise kako je nastajala ova stranica.
U medjuvremenu sam neke od nasih autora na veliku radost i osobno upoznao, te sa nekima i suradjujem.
Ali ne mogu reci za sebe da poznajem dobro domacu crtacku scenu, i osobno to ne smatram niti sramotom a jos manje cudom.
Sto tebi znace imena Max, Mike van Audenhove, Leo, Karlien de Villiers,Pierre Wazem,
Georges Abolin, Enrico Marini, Cyril Pontet, Dirk Schulz, Ito Oogure (oh! great), Takehiko Inoue,
Kentaro Miura bez da ides gledati po Internetu?
Vjerovatno neka ti govore vise neka manje a neka uopce nista...ili ti ipak znas SVE.
Ili da postavimo na americkom, francuskom, belgijskom, talijanskom, japanskom, njemackom i nasem forumu
pitanje sto vam znaci ime Mirko Ilic, odnosno Naoki Urasawa, pa da vidimo koliko ce odgovora i kakvih doci?
Odnosno koliko ce njih poznavati jednog a koliko drugog. Kod nas vjerovatno Ilic no da vidimo kako je kod drugih?
Iskreno mislio sam da forum i sluzi da se uz stripofilsko druzenje ponesto i nauci...
Mogao sam se praviti pametan pa ukucati njegovo ime u Internet i saznati neke podatke
ali je bilo logicnije da stripofili koji znaju o njemu kazu nesto onima koji ne znaju
jer ce vjerovatno znati napamet sve bitnije podatke, stoga je i bilo moje pitanje.
No ocigledno nije tako, tipovi koji poput mene ne znaju SVE nisu za tvoj krug drustva marlowe, pa ni na forumu.
Vjeruj mi, ako jednog dana postanes svjestan svog neznanja, a zbog neznanja se budes trebao sramiti,
24 sata dnevno biti ces crven kao rak i svi ce se cuditi oko tebe sto ti sve neznas.


Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25191 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 19/03/2006 : 14:15:06  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by Dado


Sto tebi znace imena Max, Mike van Audenhove, Leo, Karlien de Villiers,Pierre Wazem,
Georges Abolin, Enrico Marini, Cyril Pontet, Dirk Schulz, Ito Oogure (oh! great), Takehiko Inoue,
Kentaro Miura bez da ides gledati po Internetu?



Gde se njega seti???


Inace, izgleda da smo mi u Švici malo mimo svetskih tokova, evo i ja nisam cuo za gosn Ilica do pre neki dan...U stvari, prvo sam pomislio da je rec o Bati Ilicu

Oh, I'm sorry. Did that break your concentration? I didn't mean to do that. Please, continue. I believe you were saying something about "best intentions."
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/03/2006 : 14:35:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
bah
kakva glupost
ali, ne cudi me ispoljavanje tolike kolicine gluposti, kad je u stvar ukljucen marlowe - covjek uskracen za SUVISLO RASUÐIVANJE ali zato pri-ucen, nakrcan trivijalnim pišalina-znanjem (nakrcan u svom ružnom kontekstu, ne u smislu da marlowe uistinu zna mnogo)
on, marlowe, kao i sva sila te mlitave intelektualne klike, smatra da opcenito treba znati cim više, ili nedajbože sve. prvo je samo relativno valjano, drugo nemoguce.

zbog ove zablude (tzv. profesorske zablude), marlowe dovodi u sumnju organizaciju strip festivala zbog poznavanja/nepoznavanja opusa mirka ilica
kakav gik!
nepoznavanje mirka ilica (u potpunosti ili djelomicno) ni na jedan nacin ne obara utemeljenost organiziranja strip festivala!
(strip je širi pojam od mirka ilica u smislu stripa i zapravo se može pricati o stripu do beskonacnosti a da se ne uvede mirko ilic, dok je obratno, mirko ilic u smislu stripa, nemoguce - ovo marlowe ne uvida)

plus, sasvim je nepotrebno, a prakticno i nepoželjno, tupiti si oštricu na predmete koji te ne zanimaju - u ovom slucaju, dado bi zapravo bio bedast kad bi svoje vidike proširivao na jedan takav beznacajan predmet kao što je mirko ilic

dakle, meni laska, a i uvidam svu svoju velicinu, što ne znam ništa o mirku ilicu i novom kvadratu, kao i o milionima drugih gluposti kojima su ljudi obicnog kova napucili ovaj svijet koji sam s njima prinuden dijeliti

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/03/2006 : 14:45:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Dado


Sto tebi znace imena Max, Mike van Audenhove, Leo, Karlien de Villiers,Pierre Wazem,
Georges Abolin, Enrico Marini, Cyril Pontet, Dirk Schulz, Ito Oogure (oh! great), Takehiko Inoue,
Kentaro Miura bez da ides gledati po Internetu?



Gde se njega seti???


Inace, izgleda da smo mi u Švici malo mimo svetskih tokova, evo i ja nisam cuo za gosn Ilica do pre neki dan...U stvari, prvo sam pomislio da je rec o Bati Ilicu

Oh, I'm sorry. Did that break your concentration? I didn't mean to do that. Please, continue. I believe you were saying something about "best intentions."



Pa dobro sise su mi u one Indigo lutkice, Scille, a ni chiq & chloe nije za baciti...
Ma ne mislim da smo mi bas mimo svjetskih tokova, mozda nismo dobro upoznati sa domacom scenom.
Kao sto ni kod nas ne znaju za mnoge crtace sa cijim djelima nisu bili upoznati.
Pitao sam i neke Njemce koji su inace jako dobro upoznati sa strip scenom, za Kordeja
su culi, navodno neka izdanja koje je radio osamdesetih za neki njemacki magazin Gespenster (ali malo tih izdanja ima jos uopce).
Pa onda ovaj Tarzan koji je radio sa Macanom, i znali su jos neke stripove koje je radio za Marvel.
Uglavnom ne previse ali su znali, nije im ime bilo potpuno novo, no za Ilica nisu culi.
Naravno da sam im odmah rekao da ih sram bilo kako to ne znaju i da se pod hitno informiraju...
Naravno moje ili tvoje neznanje ne umanjuje velicinu gosp. Ilica na nasim prostorima
ali nisam uvjeren da je svjetski ultra poznat po radu na stripovima.
Jer ako sam dobro skuzio njegov rad zadnjih desetak godina vise je vezan za sam dizajn, ne i iskljucivo za stripove.
Mozda i grijesim, ali to je opet samo moje neznanje.


Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 19/03/2006 : 14:47:22  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
a b'dale.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/03/2006 : 14:51:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
eh, dugo vec ne vidjeh johnadreka
no, baš dobro da se pojavio ovdje - vrlo primjereno, jer je rijec o prirodnoj tuposti, a iste je johndrek izraziti predstavnik

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/03/2006 : 15:24:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:

A kad bi Dado znao sve ssto o stripovima treba znati, odmah bi digao ruke od festivala. Neznanje je blagoslov!
mcn



“A little learning is a dangerous thing; Drink deep, or taste not the Pierian spring: There shallow Draughts intoxicate the Brain, And drinking largely sobers us again”

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 19/03/2006 : 15:38:38  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
Kako je sve poteklo od moje kritike Dadi da je sramota što Dado ne zna za Ilica želim kazati:to je bilo u šali,drago mi je da je Dato to tako i shvatio!Ni na kraj pameti mi nije bilo nekoga vrijedati,ponajmanje nekoga tko o stripu zna doista više nego ja. Smatram da je Ilic zaslužio da se cuje za njega i u stripovskom smislu,ali njegovo znacenje u svijetu stripa ni izbliza nije usporedivo sa znacenjem Kubricka i Chabrola za svijet filma!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/03/2006 : 17:23:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
kubrick i chabrol su precijenjeni
kao uostalom sve, cime se barata u tzv. akademskim krugovima

opcenito su i film i strip itd. precijenjeni
najvrijednije od toga su još one najjednostavnije stvari, najbanalnije, najobicniji stripovi, najobicniji filmovi itd

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 19/03/2006 : 19:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
sve je to relativno
kao i tvoje relativiziranje stinky
tvoja kvaliteta je nestrah od samog sebe i sposobnost za priznanje vlastite banalanosti da bi se mogao postat uzvišen , rijetki,od onih koji se dice nekom svojom nazovimo je pamecu ( sasvim relativno),to mogu


pitanje za modereatora globinja
ak je post prije vicinog bio direktna sprdacina sa vicom i njegovim godinama zašto je samo vice, koji ima samo 16 ( da se vratit) i koji je reagira na jedini moguci nacin za svoj uzrast ,platija buletu?
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 19/03/2006 : 19:03:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
dado
voliš bit poklopac ( baš ka ja sad ) pa su ti ga zato zavukli glede barba Ilica
ostali razlozi su osobne razmirice
Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 19/03/2006 : 19:35:29  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
quote:
Originally posted by Toninho

sve je to relativno
kao i tvoje relativiziranje stinky
tvoja kvaliteta je nestrah od samog sebe i sposobnost za priznanje vlastite banalanosti da bi se mogao postat uzvišen , rijetki,od onih koji se dice nekom svojom nazovimo je pamecu ( sasvim relativno),to mogu


Kada se dešifrira to tvoje, je li na kraju ostaje goli pokušaj uvlacenja stinkyju?

quote:

pitanje za modereatora globinja
ak je post prije vicinog bio direktna sprdacina sa vicom i njegovim godinama zašto je samo vice, koji ima samo 16 ( da se vratit) i koji je reagira na jedini moguci nacin za svoj uzrast ,platija buletu?



Možda zato jer se sprdacina nužno ne odnosi na sranje, a "ne seri" je?


Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 19/03/2006 : 20:14:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
aj objasni mi zakaj bih ja il bilo ko drugi ima motiv uvlacit se recimo stinkiju il nekom trecem drugom sedmom

zajebo si se doni
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47035 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/03/2006 : 20:16:12  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
a ko to može znat?

inner fear your worst enemy
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/03/2006 : 21:11:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
johndrek,
ti si jedna vrlo sitna duša

žudiš da budeš nad, da budeš pametnideckec, da budeš priznat u ocima drugih, a barataš jedino prozrivom podmuklom ironijom vrlo jadne duhovitosti i bijedne kvalitete
gle, kome nije dano, taj - nema!
i nema tu pomoci
ti možeš biflati i gurati u sebe milione gluposti (koje se iz pristojnosti nazivaju obrazovanjem), ali nikad se istinski neceš podici na skali prirode
to ti je odgovor na ono pitanje koje te, nezvano, pritišce, bljesne ti kroz glavu i ne da ti mira - "zašto me ne priznaju, zašto, zašto?" - zato, jer svatko dubinom srca (koju još zovu i duša), pa i onaj kome je ta dubina mala, osjeca i odmjeri da si isprazno zajedljivo stvorenje, covjek niske kvalitete

zbog toga, ja i kad napišem drek, dao sam više nego si ti u stanju i pomisliti, te me prihvacaju i kad im kažem da su ružni i glupi, a tebe uglavnom svi preziru bilo da ih kudiš bilo da im podilaziš

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 19/03/2006 : 21:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
Nešto te muci?
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 19/03/2006 : 21:32:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
stinky, internet je prilagodio rijechcu "troll" za ljude koji se ponashaju kao ti sada: vrijedjanje chlanova foruma (da li direktno ili indirektno) i njihovih uvjerenja bez ikakvog drugog razloga do li da se zapochne rasprava i svadja na mjestu gdje joj od pochetka nije bilo mjesto.
ti mozda mislish da svojim rijechima neshto mjenjash, ali na kraju dana te se sjecaju samo oni koje si nazvao "ruznim i glupim" (chesto bez da si ih ikad i upoznao). ostali se sjecaju samo da je tvoje baratanje hrvatskim jezikom veliko i da bi mozda kupili knjigu ako bi je izdao.
tako spusti se malo triput zagortrustrirani i idi jebi umjesto shto ovdje pametujesh. hvalish se da si u tome najbolji, a znam da je barem u sexu kvaliteta u dugotrajnosti a ne spoznaji istog.

-------
Kad nemas sta pametno za reci, drzi jezik za zubima.\\\http://r2cu.co.nr/ ///\\\Provjerite blog da vidite slike ljudi iz svijeta stripa kojim se divite.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/03/2006 : 21:32:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
ne.
tebe znam da - da

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/03/2006 : 21:36:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
emir pašanovic,
gotovo si sve dobro rekao

i jebat cu i spustit se / ovih dana

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 19/03/2006 : 21:41:33  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

emir pašanovic,
gotovo si sve dobro rekao

i jebat cu i spustit se / ovih dana

Tako je govorio Zagortustra.



E, ovo je vec smiješno :) :) :)
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/03/2006 : 21:46:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
fala bogu da i ti možeš /ponekad ili pak slucajno/ prepoznati pravu duhovitost

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 19/03/2006 : 21:49:52  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
Smiješno i duhovito nisu sinonimi :)
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/03/2006 : 21:54:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
mogu biti kad ih se ovako ingeniozno upotrijebi (kao što sam to ja ucinio:) da bi se nanijelo dodatnu štetu protivniku, što pak sve vodi ka konacnom trijumfu

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000