forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Mirko Ilic dizajnira Politikin zabavnik!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 19/03/2006 : 22:19:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Stinky je genije kojeg svako ne može da razumije. Živio stinky! Dole pametnjakovici!

Nije Stinky jarane naš fukara, Stinky ti je da facto umjetnik. Shvacaš?

Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 19/03/2006 : 22:21:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Ne da mi se citati topic od pocetka, može li mi reci ko je taj Slavko, pardon Mirko Ilic? Nikada nisam cuo za njega.

Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...
Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 19/03/2006 : 22:23:45  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

Ne da mi se citati topic od pocetka, može li mi reci ko je taj Slavko, pardon Mirko Ilic? Nikada nisam cuo za njega.




Zašto me to ne cudi?
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/03/2006 : 22:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by fantom

Kako je sve poteklo od moje kritike Dadi da je sramota što Dado ne zna za Ilica želim kazati:to je bilo u šali,drago mi je da je Dato to tako i shvatio!Ni na kraj pameti mi nije bilo nekoga vrijedati,ponajmanje nekoga tko o stripu zna doista više nego ja. Smatram da je Ilic zaslužio da se cuje za njega i u stripovskom smislu,ali njegovo znacenje u svijetu stripa ni izbliza nije usporedivo sa znacenjem Kubricka i Chabrola za svijet filma!


Ma naravno da je za mene sala, ja to ionako ne shvacam osobno.
Mene nije sramota reci da nesto ne znam, zbog toga i pitanje tko je on, da saznam.
I sto ima veze ako se malo sprdam na svoj racun, nikoga ne vrijedjam.
A lik poput marlowa voli glumiti najpametnijeg na svetu, i voli gledati malo sa visine
na nas kojima se jos uvijek svidjaju neki Bonelli stripovi, pa iskoristava svaku priliku
da pokusa napisati protiv takvih nesto i obicno pretjera...
Evo i ovdje umjesto da mi odgovori na pitanja koja sam postavio o nekim autorima
(u medjuvremenu mozda cita leksikone po Internetu pa se javi kako zna za njih)
on odgovara nekakvim ispraznim frazama opet pokusavajuci sebe predstaviti kao enciklopediju u jednom covjeku...
Naravno da on namjerno provocira, kao da bi marlowe bio marlowe da nije tako.
Indirektno omalovazava moj doprinos a i Gastonov rad na festivalu stripa (jer je i on
pitao a tko je gosp. Ilic) pokrivajuci to rijecima kako mu je cudno da netko moze
organizirati festival a da nije cuo za Ilica. Kao da je gosp. Ilic za strip ono sto je
Hugh Hefner za Playboy pa je uopce zabranjeno pricati o stripu ako se ne poznaje gosp. Ilic.
Zao mi je jedino sto smo skrenuli sa glavne teme, ipak mislim da gosp. Ilic nije
zasluzio nicim da se oko njegovog imena vode ovakve rasprave.
No ja se i dalje zabavljam na marlowowe izjave, svaki put mi da odlican razlog za smijeh...
A u biti nije on ni priblizno takav u svojoj pravoj prirodi, mislim da je on OK momak
samo se njegov nacin komunikacije razlikuje od moga, sto ne znaci da je njegov nacin losiji.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 19/03/2006 : 22:26:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
mirko --- miroslavov brat
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/03/2006 : 22:26:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Toninho

dado
voliš bit poklopac ( baš ka ja sad ) pa su ti ga zato zavukli glede barba Ilica


Ima i toga...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 19/03/2006 : 22:27:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Dado, jesi li išta naucio?? Možeš li mi ti objasniti ko je Slavko Ilic??

Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/03/2006 : 22:29:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

quote:

A kad bi Dado znao sve ssto o stripovima treba znati, odmah bi digao ruke od festivala. Neznanje je blagoslov!
mcn



“A little learning is a dangerous thing; Drink deep, or taste not the Pierian spring: There shallow Draughts intoxicate the Brain, And drinking largely sobers us again”

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."


Pisi srpski bre da te ceo svet razume!
S obzirom da se radi o meni molio bih te da prevedes, ozbiljno, da ne trazim po rjecniku.
Eto jos jedan razlog da se sramim a tebi da se cudis mom neznanju.
Engleski mi nije maternji a nisam ga nikad ucio u skolama, samo se snalazim, povrsno...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 19/03/2006 : 22:31:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Dado, neka ti marlowe daje casove engleskog. Cuo sam da ga tip parla k'o da mu je maternji.

Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 19/03/2006 : 22:32:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
rukometaš borca iz banja luke u generaciji zlatana saracevica
sad samo da mi neko kaže da nezna za Zlaju
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 19/03/2006 : 22:32:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by Toninho

rukometaš borca iz banja luke u generaciji zlatana saracevica
sad samo da mi neko kaže da nezna za Zlaju

Daj bolan, koga interesuje rukomet? Samo fudbal i ponekad košarka.

Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/03/2006 : 22:35:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
dado,
s jedne strane je zanimljiva tvoja taktika prema marlowu (pogotovo u korelaciji sa mojom), no s druge strane, takve je tipove najbolje lupiti gigantskim kurcem, jer ih to prenerazi i ostavlja paf - utihnu

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/03/2006 : 22:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

Dado, jesi li išta naucio?? Možeš li mi ti objasniti ko je Slavko Ilic??

Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...



Iskreno, mogu i naucio sam, tako da sva ova spika nije bas bila uzalud...
Mirko Ilic, rodjen 01.01.1956 (tocno 21 godinu prije Brace), u Bijeljini, BiH.
Prve ilustracije objavljuje od 1975 u Studentskom listu, Poletu, Pitanjima, Startu...
Od 1977 postao je suradnik stranih magazina Pardon i Panorama.
U prvoj fazi stvaralastva bavio se ponajvise stripom i bio je predvodnik strip grupe Novi kvadrat u Zagrebu.
Stripove je kasnije objavljivao i vani kod Marvela, odnosno u magazinu Epic.
Sa stripovima je uglavnom prekinuo polovinom (ili pocetkom?) osamdesetih (kad je meni bilo 5-7 godina)
i preselio se u New York 1986. godine a devet godina kasnije osnovao je i svoj dizajnerski studio.
U Americi je imao suradnju sa mnogim novinama i magazinima, dobivao razne nagrade
a radio (ili jos uvijek radi) kao profesor na postdiplomskim studijima vizualne umjetnosti.
Ako nisam krivo razumio mislim da je 1997 imao i izlozbu u Rijeci, i da je dizajnirao
potpuno novi Vecernji list ali da dizajn nije prihvacen (iako se meni osobno svidja).
Eh da rekose za neke stripove ali niko mi nije poslao sken pa ne znam o cemu se tocno radi.
Uglavnom po najavi topica sad bi trebao preuzeti dizajn politikinog zabavnika sto
po meni uz sve podatke koje sam u medjuvremenu saznao, moze biti samo dobor, iako mi osobno
politikin zabavnik nista ne znaci niti sam ga kad citao.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/03/2006 : 22:44:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Uff mislim da nisam bas bio los...ucenik...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/03/2006 : 22:50:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Toninho

rukometaš borca iz banja luke u generaciji zlatana saracevica
sad samo da mi neko kaže da nezna za Zlaju


Bio je jedan Zlatan Saracevic koji je 1980 bio dvoranski europski prvak u bacanju kugle,
godinu dana kasnije bio je treci a 1982 prvo mjesto je osvojio opet jedan yugo Vladimir Milic jesi to znao?...
Ili se mozda radi o istom Saracevicu...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 19/03/2006 : 22:52:27  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
A bivša žena mu je bila Slavenka Drakulic!
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/03/2006 : 22:55:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

dado,
s jedne strane je zanimljiva tvoja taktika prema marlowu (pogotovo u korelaciji sa mojom), no s druge strane, takve je tipove najbolje lupiti gigantskim kurcem, jer ih to prenerazi i ostavlja paf - utihnu

Tako je govorio Zagortustra.


Marlowe je dobar decko, malo prenagli ali tko nije ponekad, evo uzmi mene na primjer.
Zao mi je jedino sto ga ne vidjamo cesce na forumu, sigurno uci jadnicak, puno toga jos nezna.
Evo prva recenica je ozbiljna i iskrena druga je samo zajebancija i sala a treca recenica objasnjenje prve dvije.



Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 19/03/2006 : 22:55:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
dovoljno sam star da se sjecam tih deckica od 130 , 40 es kg

saracevic je bija plavokos i ricast ak dobro pamtim
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/03/2006 : 22:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by fantom

A bivša žena mu je bila Slavenka Drakulic!


Kome Zlatanu ili Slavku ili Mirku?

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/03/2006 : 22:56:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Toninho

dovoljno sam star da se sjecam tih deckica od 130 , 40 es kg

saracevic je bija plavokos i ricast ak dobro pamtim


Vidi vraga, on sve Saracevice pozna...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 19/03/2006 : 22:58:30  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
Mirku,Zlatan je oženija neku Madaricu,ako se ne varam!Uglavnom neku curu iz isticne Europe!Cesto ga vidim,trener je rukometaša Zadra, a nedavno je tu otvorija i kafic!
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 19/03/2006 : 23:03:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
sad tek kužim fantome da si domaci
a sumnjivo mi bilo cim si onako navalija na drugaricu betty
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/03/2006 : 23:03:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by fantom

Mirku,Zlatan je oženija neku Madaricu,ako se ne varam!Uglavnom neku curu iz isticne Europe!Cesto ga vidim,trener je rukometaša Zadra, a nedavno je tu otvorija i kafic!


Cudno eto sto sam za Slavenku Drakulic cuo, jos prije par godina naletio sam na neke knjige na njemackom
a dobro mi ostalo u sjecanju prezime Drakulic.
Cini mi se da je u Leipzigu dobila prosle godine nekakvu nagradu za vrijeme odrzavanja sajma knjiga.
Inace se nagrada zove Leipziger Buchpreis...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 19/03/2006 : 23:05:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
I Slavko Ilic je isto faca:

http://www.goldhawk.com/gfb/20000319.shtml

Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 19/03/2006 : 23:05:48  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
A što si mislio,odakle sam? Ne kužim ovo sa Betty!
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.18 seconds. Snitz Forums 2000