forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Prevod sa jednog na drugi Ex-Yu jezik
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 05/09/2006 : 02:00:56  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
>Quaoar (ovog cak ne znam ni da procitam))

Kvavar.
;)

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 05/09/2006 : 02:20:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Po meni je bilo najbolje da se saceka ishod misije na Pluton (bese "novi horizonti" ili nesto slicno u prevodu) koja ce, nadam se, otkriti dosta toga interesantnog, pa se nekako slazem sa tobom u tome da ostane "status quo". Sto se tice interferencije, nisam siguran da se to odnosilo na cinjenicu da se orbite Plutona i Neptuna "preklapaju". To se ionako znalo vec decenijama pa su onda mogli odavno da degradiraju Pluton u "malo telo" (kako sada oficijelno jeste). Ono sto je interesantno je to sto su nedavno na HST-ovim snimcima jasno detektovana jos dva Plutonova satelita, a mozda ih ima jos... sve u svemu, jedva cekam rezultate "novog horizonta"

P.S. Ja sam mislio da je Kajperov pojas (tako se cita na engleskom, tek da ti se oduzim za Kvavar) daleko iza Neptuna, blize Ortovom oblaku?
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 05/09/2006 : 02:32:27  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Nju horajzon? I ja jedva cekam, mada ce dosta sedi dotle iznici...:(
Inace sam prema velicini Zene i ostalih transneptunskih planet(oid)a prilicno skeptican. Ipak su to sve samo procene. Ova misija bi mogla da baci novo svetlo o tom hladnom i tamnom kutku (cosku?;)) Suncevog sistema.

A ovi sto steluju uslove za planete nek idu u .....!;)
Hvala za Kajpera;)


Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 05/09/2006 : 06:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Ovaj topic nema nikakve veze sa stripovima. Dado, prebaci ovo u svaštaru.

Aman jada kad' akšam ovlada, u minute kad' bulbuli šute, kad' bol sanja kraj dulova granja, a dert guši i suze osuši!
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3494 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 05/09/2006 : 10:22:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message
quote:
Originally posted by Stari borac

Nisu li djevojke stajale u vežama?
Moguce. Nikad nisam proverio tekst a on ponekad nerazgovetno peva. OK, sta su veže?
Go to Top of Page

Mailman
Senior Member



Croatia
1690 Posts

Member since 26/12/2001

Posted - 05/09/2006 : 11:00:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Mailman a Private Message
Veža je ono što svatko u Hrvatskoj, ili barem Zagrebu, zove haustor, iliti natkriveni ulaz u zgradu. Ne znam druge regionalne ekvivalente...

How do you know that my dimwitted inexperience isn't merely a subtle form of manipulation, used to lower people's expectations, thereby enhancing my ability to effectively manuever within any given situation?
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3494 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 05/09/2006 : 12:08:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message
quote:
Originally posted by Mailman

Veža je ono što svatko u Hrvatskoj, ili barem Zagrebu, zove haustor, iliti natkriveni ulaz u zgradu. Ne znam druge regionalne ekvivalente...
Thanx.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 05/09/2006 : 14:06:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

Ovaj topic nema nikakve veze sa stripovima. Dado, prebaci ovo u svaštaru.

Aman jada kad' akšam ovlada, u minute kad' bulbuli šute, kad' bol sanja kraj dulova granja, a dert guši i suze osuši!



Pa kad je vec dogurao do 10. stranice, sad moze i da ostane ovde
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 05/09/2006 : 14:15:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

Nju horajzon? I ja jedva cekam, mada ce dosta sedi dotle iznici...:(
Inace sam prema velicini Zene i ostalih transneptunskih planet(oid)a prilicno skeptican. Ipak su to sve samo procene. Ova misija bi mogla da baci novo svetlo o tom hladnom i tamnom kutku (cosku?;)) Suncevog sistema.

A ovi sto steluju uslove za planete nek idu u .....!;)
Hvala za Kajpera;)


Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.



Ja tu misiju na Pluton "cekam" jos od kraja 80-ih godina, od kada je nekoliko puta planirana, stavljana i skidana sa liste, pa sam se vec pomirio sa time da je nece ni biti, tako da do pre par dana nisam ni znao da je ona vec krenula pocetkom ove godine. Cak ne znam ni kada tacno stize. Ranije se pricalo o nekoj super-brzoj letelici koja bi direktno (vise-manje pravolinijski) isla ka Plutonu i koja bi tamo bila za sest godina. To sto sam se pomirio sa time da ce PLuton ostati neistrazen ima veze i sa time sto je bilo posebno znacajno da se misija uputi tako da stigne u vreme dok je Pluton vrlo blizu Suncu (do pre sedan godina bio je blizi od Neptuna) jer se spekulisalo da na tim temperaturama mozda ima tanku metansku atmosferu koja se kasnije, sa udaljavanjem od Sunca i padom povrsinske temperature, potencijalno kondenzuje i nestaje kao takva. No, nemam predstavu ni kada letelica stize do Plutona niti gde ce se Pluton tada nalaziti (iako se ipak nece drasticno udaljiti u odnosu na perihel)
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 05/09/2006 : 17:28:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by mifugo
Da ne spominjem to što naši franjevci vec stotinama godina pišu da govore bosanskim jezikom,

A kake to tocno veze ima s Muslimanima (sic!)? osim što je ista ric?

Reko bi ti nešto samo da nisam dobre volje.
TI si, momcino, prvi spomenuo Muslimane (kategoriziranje na stranu, znalce vrli, to je RELIGIJA, ne NAROD ili NACIJA; narod je BOŠNJACI, zapamti ubuduce kada pocneš nekoga da vrijedaš i druge da nazivaš šovinistima). Sa Bošnjacima ima SVAKE veze jer smo mi sa SVOJIM franjevcima živjeli 500 godina u kakvom takvom miru i suživotu prije nego je ideja Jugoslavije i života sa takvim kao ti i postojala. Vidjeli smo kakav je Juga kraj doživjela, a franjevci i Bošnjaci su još tu (mada bi neki da nas nema, sic!).
quote:
hlopta postoji samo u nekoliko govora kojima govore muslimani u bosni... h- je tu sekundarno i nema ga nigdi drugdi... poljski je lopata pilka...

GDJE si ti na svojim putešestvijama cuo da se kaže hlopta u Bosni??? To je predlagano kao riješenje jer smo i mi imali iste 'lingviste' kao vi hrvati koji su izmišljali rijeci samo da ne bude isto sa srpskim a bome i hrvatskim. NARAVNO da to nije nigdje primjenjeno.
Ja sam rekao neki od zapadnih rodaka, izvinjavam se što jadne poljake uvodim u pricu.
quote:

govori muslimana su izuzetak, a i u dosta kajk. i cak.)...
[/quote]
Samo provociraj momcino, a ako pocneš malo skidati te dlake s jezika i pokazivati pravo lice, tražicu i od moderatora da letiš.
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 05/09/2006 : 18:33:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
Opet se prepirete na vjersko-nacionalnoj osnovi :(
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16886 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 05/09/2006 : 20:01:52  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by mifugo

quote:
Originally posted by delboj

Tisucu je varijanta sa istocnih prostora, to su Hrvati tek kasnije preuzeli.



Jesi to isto u politikinu zabavniku procita?


Nisam to procitao u zabavniku, to je pouzdana informacija. Ako ti nešto ne znaš i ne vjeruješ onda ne znaci da nije tacno. A što se tice tvog sljedeceg komentara da lupam i da je to uvredljvio za Crnogorce mogu samo reci da ti nemaš pojma. Crnogorci pricaju i gore od ovoga, padežna promjena je nepravilna i kod onih koji pripadaju istocnohercegovackim govorim a i šta sve ne još. Oni to znaju i ne obracaju baš mnogo pažnju na to. Mada, ima ih koji bi željeli da nauce da govore pravilno. A odakle im pravo da preimenuju srpski jezik u crnogorski iluzorno je pricati. To im je lako, pošto su se protvino volji naroda odvojili od Srbije. Oni sad hoce da zabrane i Njegoša, jer je neko utvrdio da u svojim djelima vrijeda Bošnjake. A Njegoš im je najveci covjek svih vremena, ne samo književnik.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 05/09/2006 : 23:04:22  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

quote:
Originally posted by prozirna senka

Nju horajzon? I ja jedva cekam, mada ce dosta sedi dotle iznici...:(
Inace sam prema velicini Zene i ostalih transneptunskih planet(oid)a prilicno skeptican. Ipak su to sve samo procene. Ova misija bi mogla da baci novo svetlo o tom hladnom i tamnom kutku (cosku?;)) Suncevog sistema.

A ovi sto steluju uslove za planete nek idu u .....!;)
Hvala za Kajpera;)


Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.



Ja tu misiju na Pluton "cekam" jos od kraja 80-ih godina, od kada je nekoliko puta planirana, stavljana i skidana sa liste, pa sam se vec pomirio sa time da je nece ni biti, tako da do pre par dana nisam ni znao da je ona vec krenula pocetkom ove godine. Cak ne znam ni kada tacno stize. Ranije se pricalo o nekoj super-brzoj letelici koja bi direktno (vise-manje pravolinijski) isla ka Plutonu i koja bi tamo bila za sest godina. To sto sam se pomirio sa time da ce PLuton ostati neistrazen ima veze i sa time sto je bilo posebno znacajno da se misija uputi tako da stigne u vreme dok je Pluton vrlo blizu Suncu (do pre sedan godina bio je blizi od Neptuna) jer se spekulisalo da na tim temperaturama mozda ima tanku metansku atmosferu koja se kasnije, sa udaljavanjem od Sunca i padom povrsinske temperature, potencijalno kondenzuje i nestaje kao takva. No, nemam predstavu ni kada letelica stize do Plutona niti gde ce se Pluton tada nalaziti (iako se ipak nece drasticno udaljiti u odnosu na perihel)

O misiji imas sve ovde
http://www.nasa.gov/mission_pages/newhorizons/main/index.html

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 06/09/2006 : 02:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Hvala.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 06/09/2006 : 02:49:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Je*o te, 2015. pored Plutona, a cak 2020. u Kajperovom pojasu... dobro si rekao ono za sede...
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 06/09/2006 : 05:41:52  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
:-)))

Ne, zapravo je :-(((
;)

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 06/09/2006 : 22:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Imam jednu stvar iz "Vješca u Šampinjaku": 'stubokom', pretpostavljam da je u nominativu 'stubok/a'. Recenica je nešto kao "ovi izumi ce stubokom promjeniti moderni život."

A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| http://r2cu.wordpress.com/lavirint-comics-magazine/ ||| Fuck Censorship! ||| Recite NE cenzuri!
Go to Top of Page

zizanon
Senior Member



Croatia
1523 Posts

Member since 21/11/2003

Posted - 07/09/2006 : 04:34:16  Show Profile Show Extended Profile  Send zizanon a Private Message
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

Imam jednu stvar iz "Vješca u Šampinjaku": 'stubokom', pretpostavljam da je u nominativu 'stubok/a'. Recenica je nešto kao "ovi izumi ce stubokom promjeniti moderni život."

A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| http://r2cu.wordpress.com/lavirint-comics-magazine/ ||| Fuck Censorship! ||| Recite NE cenzuri!

stubokom = temeljito, iz temelja


motel, money, murder, madness
let's change the mood from glad to sadness
Go to Top of Page

Stari borac
Average Member

Croatia
505 Posts

Member since 03/11/2004

Posted - 07/09/2006 : 20:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Stari borac a Private Message
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

Imam jednu stvar iz "Vješca u Šampinjaku": 'stubokom', pretpostavljam da je u nominativu 'stubok/a'. Recenica je nešto kao "ovi izumi ce stubokom promjeniti moderni život."

A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| http://r2cu.wordpress.com/lavirint-comics-magazine/ ||| Fuck Censorship! ||| Recite NE cenzuri!


Stubokom je prilog, nema nominativ.
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 07/09/2006 : 23:58:59  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
stubokom je još jedna od rijeci koje skoro nitko nece koristiti u svakodnevnici
Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 08/09/2006 : 02:17:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

quote:
Originally posted by mifugo
Da ne spominjem to što naši franjevci vec stotinama godina pišu da govore bosanskim jezikom,

A kake to tocno veze ima s Muslimanima (sic!)? osim što je ista ric?

Reko bi ti nešto samo da nisam dobre volje.
TI si, momcino, prvi spomenuo Muslimane (kategoriziranje na stranu, znalce vrli, to je RELIGIJA, ne NAROD ili NACIJA; narod je BOŠNJACI, zapamti ubuduce kada pocneš nekoga da vrijedaš i druge da nazivaš šovinistima).


Oprosti, ali muslimani s malim m- su religija, a Muslimani s velikim M- je jedan od naziva za stanovništvo muslimanse vjere u BiH i šire. Tako se govorilo prije, a tako se govori još i danas. Kao što postoje Židovi i židovi. Ne vidim što te to ima vrijedati, Muslimani = Bošnjaci.

quote:
Sa Bošnjacima ima SVAKE veze jer smo mi sa SVOJIM franjevcima živjeli 500 godina u kakvom takvom miru i suživotu prije nego je ideja Jugoslavije i života sa takvim kao ti i postojala. Vidjeli smo kakav je Juga kraj doživjela, a franjevci i Bošnjaci su još tu (mada bi neki da nas nema, sic!).


Ne vidim kake ovo veze ima i s cim...

quote:
quote:
hlopta postoji samo u nekoliko govora kojima govore muslimani u bosni... h- je tu sekundarno i nema ga nigdi drugdi... poljski je lopata pilka...

GDJE si ti na svojim putešestvijama cuo da se kaže hlopta u Bosni???


Vidio u Dijalektološkom zborniku BiH... Rijetko je, ali postoji.

quote:
To je predlagano kao riješenje jer smo i mi imali iste 'lingviste' kao vi hrvati koji su izmišljali rijeci samo da ne bude isto sa srpskim a bome i hrvatskim. NARAVNO da to nije nigdje primjenjeno.



Djelomicno si u pravu, ali hlopta ipak nije posve izmišljeno nego su to našli u nekim opskurnim bosanskim govorima i promovirali na državnoj razini.

quote:
quote:

govori muslimana su izuzetak, a i u dosta kajk. i cak.)...


Samo provociraj momcino, a ako pocneš malo skidati te dlake s jezika i pokazivati pravo lice, tražicu i od moderatora da letiš.
[/quote]



Provokacija je to što velim da govori muslimana cuvaju /h/? Ili te provocira naziv muslimani/Muslimani?
Kod nas je Muslimani = Bošnjaci, ne vidim zašto te to provocira, niti sam znao da to ikoga u Bosni provocira... Stoga, momcino, prijeti nekom drugom . Ja nisam napisao ama baš ništa uvrjedljivo...

Edited by - mifugo on 08/09/2006 02:19:40
Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 08/09/2006 : 02:25:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by mifugo

quote:
Originally posted by delboj

Tisucu je varijanta sa istocnih prostora, to su Hrvati tek kasnije preuzeli.



Jesi to isto u politikinu zabavniku procita?


Nisam to procitao u zabavniku, to je pouzdana informacija. Ako ti nešto ne znaš i ne vjeruješ onda ne znaci da nije tacno.


Jesi li ikad cuo za nešto što se zove ETIMOLOŠKI rjecnik? Slovkat cu ti: e-t-i-m-o-l-o-š-k-i... Nisi? Ne cudi me...

quote:
A što se tice tvog sljedeceg komentara da lupam i da je to uvredljvio za Crnogorce mogu samo reci da ti nemaš pojma. Crnogorci pricaju i gore od ovoga, padežna promjena je nepravilna i kod onih koji pripadaju istocnohercegovackim govorim a i šta sve ne još. Oni to znaju i ne obracaju baš mnogo pažnju na to.


Imaš nakaradne i zaostale stavove. Nema "nepravilnoga" govora, to su crnogorski govori. Oni znaju jako dobro govoriti svojim jezikom, a ne trebaš im ti da ih uciš kako ce to ciniti.

quote:
Mada, ima ih koji bi željeli da nauce da govore pravilno.


De vrati se u 19. stolice s takin stavovin...

quote:
A odakle im pravo da preimenuju srpski jezik u crnogorski iluzorno je pricati.



Naravno da imaju svako pravo zvat svoj jezik, kojim govore otkad je tu Slavena, svojim imenom... Jednako kao što ga Srbi imaju pravo zvati svojim, a Bošnjaci/Muslimani svojim... Jer jednako pripada svima njima...
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 08/09/2006 : 12:37:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Bosnjaci su Bosnjaci i uvreda je nazivati nas Muslimanima jer mi to nismo (ako ces tehnikalisati, onda smo vecinom muslimani, mada nas ima ateista, katolika, pravoslavaca...). Nauci da je to uvreda pa reci i drugima koji ne znaju oko tebe.
Sto se tice franjevaca, ja ti ne mogu pomoci kad ne vidis kakve veze ima i sa cim (zvuci ti poznato: samo Bosnjaci nazivaju svoj jezik bosanskim - opet tehnicki, franjevci nisu nikada bili bosnjaci a govorili su bosanskim; kako to da katolici u Bosni mogu da govore icim drugim osim hrvatskim i da budu bilo sta drugo nego hrvati?...). No nevazno, ja sam samo spomenuo to kao primjer tradicije bosanskog jezika nadjenu van alhamijado i knjizevnosti bosnjaka, i uopste tebi nisam ni govorio, stavise ti si trazio nekakve veze sa muslimanima.

A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| http://r2cu.wordpress.com/lavirint-comics-magazine/ ||| Fuck Censorship! ||| Recite NE cenzuri!
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 08/09/2006 : 12:39:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by Stari borac
Stubokom je prilog, nema nominativ.


Hvala i tebi i zizanonu, stvarno nisam nikada cuo ovu rijec.

A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| http://r2cu.wordpress.com/lavirint-comics-magazine/ ||| Fuck Censorship! ||| Recite NE cenzuri!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 08/09/2006 : 12:47:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by zlatkob

stubokom je još jedna od rijeci koje skoro nitko nece koristiti u svakodnevnici



Koriste ju zato malo rjecitiji, ja barem svako mako naidem... Mislim da je statistika da se najcešce upotrebljava samo oko 20-30% rijeci od ukupnog rjecnika u svakodnevnom govoru, u prosjeku. Neko je spomenuo taj podatak, koliko je tocno?

Tell me Homes, at what sort of school did you learn to be a detective?
Elementary, my dear Watkins...
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000