forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Gallup: Samo 25% gradana Hrvatske želi u EU
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 20

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 23/11/2010 : 17:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by Bob Rok

Konkluzija - mi na jugu smo kriminalci? Ja cu, dakle, da uzmem Cecin tekst i da ga upakujem u Tompsonovu muziku i dobio sam rok pesmu? To pokusavas da mi objasnis?

A sta cemo sa Vojvodjanima?

Ne znam odakle ti pade na pamet da generalizujes stvari...



Pa da, u osnovi hoces...:D, dobar dio pop/pop-rock/rock muzike, kad su rijeci u pitanju, nema gotovo nikakve razlike od narodnjaka...pogotovo ovih suvremenih varijanti



Nije bas tako. Ja ne vidim razliku izmedju pesme ovog i Perkovica Marka

http://www.youtube.com/watch?v=SS2SIKd-C0A&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=VyD897wTt6Q

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.

Edited by - Bob Rok on 23/11/2010 17:13:12
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 23/11/2010 : 17:14:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by henry

Nemam obicaj da se mešam u ovako zaludne teme, ali mislim da bi neke osobe svoje rasisticke i ine predrasude mogle da zadrže za sebe.
Ja nemam volje da Krugeru objašnjavam gde je sve u zabludi, gde sve debelo greši i u kojim recenicama žestoko vreda pripadnike jednog naroda i kulture, ma kakva ona bila.



a gdje to

ni ja nema obicaj da ukazem gdje to oni likovi koji imaju visoko misljenje o sebi a vole vredjati druge, al s tobom cu prekrsiti pravilo pa te pitati :
zasto imas tako visoko misljenje o sebi i o svom razmisljenju i zasto volis bocnuti i uvrijediti one kojima nisi sposoban replicirati
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 23/11/2010 : 17:14:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message
quote:

meni je ok taj keltski stih koji furaju ostale strane heavy metal grupe, u svakom slucaju bolje od turbofolka



Ma nemam ja nista protiv. Samo naglasavam da je to zanr ko i svaki drugi...Nije inherentno los il dobar. Svidja ti se il ne. U njemu ima dobrih i losih izvodjaca. Ide to meni malo na kurac, ekipa koja se razbacuje na hrvatski dance devedesetih i suvremene varijante istoga, okrece ocima na turbo-folk. A ista stvar, industrijski napisana, samo s drugom muzikom kao osnovnom podlogom....Sad po cemu je talijanska ili britansko-americka podloga bolja od turske, pojma nemam....

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 23/11/2010 : 17:20:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message
quote:

Nije bas tako. Ja ne vidim razliku izmedju pesme ovog i Perkovica Marka

http://www.youtube.com/watch?v=SS2SIKd-C0A&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=VyD897wTt6Q



Makni prvu pjesmu iz deseterca, stavi bubnjeve, elektricnu gitaru i distorziju i napravi brzi ritam

Thompsonu stavi umjesto ovoga gusle (koje su prakticki autohtoni instrument nejgovog kraja), promijeni rijeci da odrazavaju recimo borbu protiv Turaka il tako nesto

i eto, bez veceg truda im obrnes uloge

Pardon, ucinilo mi sa da kazes da vidis razliku...unda se slazemo

http://matanovogumno.blogspot.com

Edited by - Mali_Mate on 23/11/2010 17:22:49
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 23/11/2010 : 17:20:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
henry

vidljivo je da si ubacijo crva koji ce mozda uzrokovati zakljucavanje topika
vidljivo je da je tvoj potez kukavicki
vidljivo je da si prvi postavio pitanje koje bi mozda moglo uzrokovati zakljucavanje topica ( iako ja nigdje ni jednom rijecju nisam to spomenuo )
vidljivo je da ja nisam kukavica i spremno odgovaram na sva pitanja koliko god bila podla i podmukla
no, vidljivo je da ti ipak nakon postavljene mine bijezis kako kukavice i nadas se da cu ja na nju nagazizi i otici kvragu zajedno s ovim topicom

ako moderatori trebaju nekog izbaciti to si ti jer postavljas mine
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 23/11/2010 : 17:21:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:

Nije bas tako. Ja ne vidim razliku izmedju pesme ovog i Perkovica Marka

http://www.youtube.com/watch?v=SS2SIKd-C0A&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=VyD897wTt6Q



Makni prvu pjesmu iz deseterca, stavi bubnjeve, elektricnu gitaru i distorziju i napravi brzi ritam

Thompsonu stavi umjesto ovoga gusle (koje su prakticki autohtoni instrument nejgovog kraja), promijeni rijeci da odrazavaju recimo borbu protiv Turaka il tako nesto

i eto, bez veceg truda im obrnes uloge



Upravo to!

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 23/11/2010 : 17:23:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:

meni je ok taj keltski stih koji furaju ostale strane heavy metal grupe, u svakom slucaju bolje od turbofolka



Ma nemam ja nista protiv. Samo naglasavam da je to zanr ko i svaki drugi...Nije inherentno los il dobar. Svidja ti se il ne. U njemu ima dobrih i losih izvodjaca. Ide to meni malo na kurac, ekipa koja se razbacuje na hrvatski dance devedesetih i suvremene varijante istoga, okrece ocima na turbo-folk. A ista stvar, industrijski napisana, samo s drugom muzikom kao osnovnom podlogom....Sad po cemu je talijanska ili britansko-americka podloga bolja od turske, pojma nemam....



zapadnjecki otpad je jednako los kao i ovaj turski
nigdje nisam rekao drugacije
heavy metal glazba je ipak glazba, a turbofolk je trubomumljanje 8 nit pjevanje, nit sviranje kao sex pistols )
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 23/11/2010 : 17:26:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by Bob Rok

quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:

Nije bas tako. Ja ne vidim razliku izmedju pesme ovog i Perkovica Marka

http://www.youtube.com/watch?v=SS2SIKd-C0A&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=VyD897wTt6Q



Makni prvu pjesmu iz deseterca, stavi bubnjeve, elektricnu gitaru i distorziju i napravi brzi ritam

Thompsonu stavi umjesto ovoga gusle (koje su prakticki autohtoni instrument nejgovog kraja), promijeni rijeci da odrazavaju recimo borbu protiv Turaka il tako nesto

i eto, bez veceg truda im obrnes uloge



Upravo to!



samo s tom razlikom sto taj tekst protiv turaka ima duboku misao
malo drugacije od enimenovog silovanja sestre ili greendayevog pljuvanja busha, malo bolje ili puno bolje
valjda svatko ima pravo na svoj boj
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 23/11/2010 : 17:27:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
mada mi se bon jovijev boj protiv busha ipak svidja, nije da sam mrzitelj te vrste glazbe, stovise dobar je to boj protiv busha precenika
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 23/11/2010 : 17:27:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message
quote:

heavy metal glazba je ipak glazba, a turbofolk je trubomumljanje 8 nit pjevanje, nit sviranje kao sex pistols )



ja ne vidim razliku izmedju doom-metal mumljanja i turbo-folk mumljanja

al zabrazdili smo s teme s ovom muzikom....back to USSR...

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 23/11/2010 : 17:28:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Bob Rok

quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:

Nije bas tako. Ja ne vidim razliku izmedju pesme ovog i Perkovica Marka

http://www.youtube.com/watch?v=SS2SIKd-C0A&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=VyD897wTt6Q



Makni prvu pjesmu iz deseterca, stavi bubnjeve, elektricnu gitaru i distorziju i napravi brzi ritam

Thompsonu stavi umjesto ovoga gusle (koje su prakticki autohtoni instrument nejgovog kraja), promijeni rijeci da odrazavaju recimo borbu protiv Turaka il tako nesto

i eto, bez veceg truda im obrnes uloge



Upravo to!



samo s tom razlikom sto taj tekst protiv turaka ima duboku misao
malo drugacije od enimenovog silovanja sestre ili greendayevog pljuvanja busha, malo bolje ili puno bolje
valjda svatko ima pravo na svoj boj



Nisam znao da je protiv Turaka? A pa to menja situaciju, mislim da bi bilo dobro onda satrti sve Turke? Ne suditi im, nego po kratkom postupku, je li? To bas nije balkanski, kazi?

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1429 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 23/11/2010 : 17:29:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by henry

Nemam obicaj da se mešam u ovako zaludne teme, ali mislim da bi neke osobe svoje rasisticke i ine predrasude mogle da zadrže za sebe.
Ja nemam volje da Krugeru objašnjavam gde je sve u zabludi, gde sve debelo greši i u kojim recenicama žestoko vreda pripadnike jednog naroda i kulture, ma kakva ona bila.



a gdje to

ni ja nema obicaj da ukazem gdje to oni likovi koji imaju visoko misljenje o sebi a vole vredjati druge, al s tobom cu prekrsiti pravilo pa te pitati :
zasto imas tako visoko misljenje o sebi i o svom razmisljenju i zasto volis bocnuti i uvrijediti one kojima nisi sposoban replicirati



Ne znam otkud ti ideja da imam visoko mišljenje o sebi. Ne volim ovakve rasprave zato što niko nikoga ni u šta nije ubedio.
Kad me vec vuceš za jezik, da sam ja turskog porekla veoma bih se uvredio kad kažeš da je turska krv zla, koristeci to u bilo kom kontekstu. To je jedna paušalni stav proistekao uz predrasuda koje ovde vladaju. Samim tim favorizuješ svoj narod kao cistokrvan a vredaš druge. Da ne pominjem tvoje mišljenje kako je razlog necijeg ogrezanja u kriminal to što verovatno u sebi imaju veci procenat turske krvi, pa zato krše zakon i slušaju turbo folk.
Sem toga, kad smo vec kod turske vladavine balkanskim poluostrvom, muslimani iz BiH se verovatno ne bi složili sa tobom. Odnosno, zar misliš da hrišcanska vlastela nije nametala poreze tj terorisala ljude sa osvojenih podrucja... A i ako bi se raspitao malo, saznao bi da su islamska filozofija i medicina, izmedu ostalog, dugi vremenski period bile mnogo naprednije od one na zapadu, koji je u to vreme bio ogrezao u mracni srednji vek.
Ma šta ja mislio o turbo folku i njegovoj muzickoj vrednosti, ti mu kao merilo vrednosti pretpostavljaš ljigavi komercijalni pop i onaj pokušaj od heavy/harda koji forsira pomenuti Tompson. To što se tebi muzicki stil doticne spodobe više svida ne znaci ništa, ukusi se razlikuju. Za mene razlike nema izmedu, Magazina, recimo, i ko vec pomenu, Dare Bubamare. Jednako bezvredno.
I tako dalje i tako dalje...

Košta toliko da si ga vi, s prihodima koje imate, iz Despotije Ace Velikog teško možete priuštiti.
Drž se ti svog Ace i ostavi se civiliziranog svijeta i EU, nije to za takve!
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 23/11/2010 : 17:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by Bob Rok

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Bob Rok

quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:

Nije bas tako. Ja ne vidim razliku izmedju pesme ovog i Perkovica Marka

http://www.youtube.com/watch?v=SS2SIKd-C0A&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=VyD897wTt6Q



Makni prvu pjesmu iz deseterca, stavi bubnjeve, elektricnu gitaru i distorziju i napravi brzi ritam

Thompsonu stavi umjesto ovoga gusle (koje su prakticki autohtoni instrument nejgovog kraja), promijeni rijeci da odrazavaju recimo borbu protiv Turaka il tako nesto

i eto, bez veceg truda im obrnes uloge



Upravo to!



samo s tom razlikom sto taj tekst protiv turaka ima duboku misao
malo drugacije od enimenovog silovanja sestre ili greendayevog pljuvanja busha, malo bolje ili puno bolje
valjda svatko ima pravo na svoj boj



Nisam znao da je protiv Turaka? A pa to menja situaciju, mislim da bi bilo dobro onda satrti sve Turke? Ne suditi im, nego po kratkom postupku, je li? To bas nije balkanski, kazi?



valjda je, moras otkriti
nije blakanski, europski je s jednakim pravo na koje raspolazu neki americkoi bendovi u borbi protiv busha predsjednika
ne mislis li da je okrutno balkanski oduzeti to pravo thompsonu a amerikancima dozvoliti
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1429 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 23/11/2010 : 17:31:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

henry

vidljivo je da si ubacijo crva koji ce mozda uzrokovati zakljucavanje topika
vidljivo je da je tvoj potez kukavicki
vidljivo je da si prvi postavio pitanje koje bi mozda moglo uzrokovati zakljucavanje topica ( iako ja nigdje ni jednom rijecju nisam to spomenuo )
vidljivo je da ja nisam kukavica i spremno odgovaram na sva pitanja koliko god bila podla i podmukla
no, vidljivo je da ti ipak nakon postavljene mine bijezis kako kukavice i nadas se da cu ja na nju nagazizi i otici kvragu zajedno s ovim topicom

ako moderatori trebaju nekog izbaciti to si ti jer postavljas mine



Oprosti, izgleda da imam tursku krv u sebi, što je uzrok moje zlobe, podmuklosti i kukavicluka.
Ah, da, i sporo kucam.

Košta toliko da si ga vi, s prihodima koje imate, iz Despotije Ace Velikog teško možete priuštiti.
Drž se ti svog Ace i ostavi se civiliziranog svijeta i EU, nije to za takve!
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1429 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 23/11/2010 : 17:33:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message
I bicu odsutan narednih par sati, cisto za tvoju informaciju...
Vraticu se kasnije, da vidim da li je moje seme proklijalo

Košta toliko da si ga vi, s prihodima koje imate, iz Despotije Ace Velikog teško možete priuštiti.
Drž se ti svog Ace i ostavi se civiliziranog svijeta i EU, nije to za takve!

Edited by - henry on 23/11/2010 17:34:38
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 23/11/2010 : 17:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
[/quote]

valjda je, moras otkriti
nije blakanski, europski je s jednakim pravo na koje raspolazu neki americkoi bendovi u borbi protiv busha predsjednika
ne mislis li da je okrutno balkanski oduzeti to pravo thompsonu a amerikancima dozvoliti
[/quote]

OK, dosta vise zezanja. Razumem ti muku, ali moras da nastavis dalje i da pokusas normalno da zivis. Nesreca svih vojnih veterana je opisana u ovoj pesmi, a ne u Tompsonovim sovinistickim.

http://www.youtube.com/watch?v=94DiU45sNgU

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.

Edited by - Bob Rok on 23/11/2010 17:45:11
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 23/11/2010 : 17:44:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by henry

@Kruger
A zašto je, po tvom mišljenju, turska krv zla?


Mislim da ce zbog ove izjave, a i mase nebuloza kojima se smijemo i nad njima se zgrazamo zaraditi jedan dugotrajan ban.
Stvar je jasna , dinaridska filozofija spojena sa predrasudama ne donosi nikome i nikada nesto dobro.
Tja.



bah, kad ne znas zboriti, moras koristiti uvrede i kiselosmijeh
ja voljeh rijec



Tvoja rijec je ogranicena predrasudama te nije zasluzila da se takvom naziva.
citirat cu ti Andrica da malo sebi dodes i ne prosipas ovakve nebuloze glede neke tvoje borbe i tkz poznavanja istinske glazbe

[quote]Nesreca nesrecnih ljudi i jeste u tome što za njih stvari koje su inace nemoguce i zabranjene postanu, za trenutak, dostižne i lake, ili bar tako izgledaju, a kad se jednom trajno usele u njihove želje, one se pokažu opet kao ono što jesu: nedostupne i zabranjene, sa svim posljedicama koje to ima po one koji za njima ipak posegnu.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 23/11/2010 : 17:45:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by henry

Ne znam otkud ti ideja da imam visoko mišljenje o sebi. Ne volim ovakve rasprave zato što niko nikoga ni u šta nije ubedio.
Kad me vec vuceš za jezik, da sam ja turskog porekla veoma bih se uvredio kad kažeš da je turska krv zla, koristeci to u bilo kom kontekstu. To je jedna paušalni stav proistekao uz predrasuda koje ovde vladaju. Samim tim favorizuješ svoj narod kao cistokrvan a vredaš druge. Da ne pominjem tvoje mišljenje kako je razlog necijeg ogrezanja u kriminal to što verovatno u sebi imaju veci procenat turske krvi, pa zato krše zakon i slušaju turbo folk.
Sem toga, kad smo vec kod turske vladavine balkanskim poluostrvom, muslimani iz BiH se verovatno ne bi složili sa tobom. Odnosno, zar misliš da hrišcanska vlastela nije nametala poreze tj terorisala ljude sa osvojenih podrucja... A i ako bi se raspitao malo, saznao bi da su islamska filozofija i medicina, izmedu ostalog, dugi vremenski period bile mnogo naprednije od one na zapadu, koji je u to vreme bio ogrezao u mracni srednji vek.
Ma šta ja mislio o turbo folku i njegovoj muzickoj vrednosti, ti mu kao merilo vrednosti pretpostavljaš ljigavi komercijalni pop i onaj pokušaj od heavy/harda koji forsira pomenuti Tompson. To što se tebi muzicki stil doticne spodobe više svida ne znaci ništa, ukusi se razlikuju. Za mene razlike nema izmedu, Magazina, recimo, i ko vec pomenu, Dare Bubamare. Jednako bezvredno.
I tako dalje i tako dalje...



gle, vecinu tih stvari koje si pomenuo su u mnogim opjevanim filmovima spomenuli mnogi kulturnjaci srbi u srbiji ili hrvati u hrvatskoj
zla turska krv i porez
razlika je u tome sto su europljani imali jedan porez a turci ( iliti osmanlije ) tri vrste poreza, sto je razumljivo s obzirom da su oni ovdje dosli unistiti, razoriti i tlaciti, a vjerojatno i pljackati
sto se tice islamske medicine i filozofije, ne znam koliko si ti obavijesten ali dio plemstva koji je ta saznanja posjedovao i prije pojave islama samo je privremeno ( tada misleci ) presao na islam i nastavio sa istrazivanjima, i danas je u iranu jak pokret protiv dosljeckog islama te pokusaja vracanja predislamske kulture irana
valjda su i ti iranci glupi i ludi
ponovicu, heavy metal moze biti dobar i los, zapadnjaci otpad je jednako stetan kao i istocnjacki, ali turbofolk nije ravan ni najjadnijem i najbijednijem heavy metalu
turbofolk je stvarno bezvrijedno mumljanje, magazin je pop glazba, a usput je takodjer bezvrijedno, ljudi vole bezvrijedne stvari i ja im zelim srecu u tome, al volim i rec misljenje svoje

Edited by - Kruger on 23/11/2010 17:56:00
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 23/11/2010 : 17:48:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by Bob Rok




valjda je, moras otkriti
nije blakanski, europski je s jednakim pravo na koje raspolazu neki americkoi bendovi u borbi protiv busha predsjednika
ne mislis li da je okrutno balkanski oduzeti to pravo thompsonu a amerikancima dozvoliti
[/quote]

OK, dosta vise zezanja. Razumem ti muku, ali moras da nastavis dalje i da pokusas normalno da zivis. Nesreca svih vojnih veterana je opisana u ovoj pesmi, a ne u Tompsonovim sovinistickim.

http://www.youtube.com/watch?v=94DiU45sNgU
[/quote]

ebga nije sovinisticki, covijek je malo citirao bibliju
nitko te ne tera da ga slusas i pokusas uvjeriti ljude da je bezveze slusati ga
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 23/11/2010 : 17:53:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by mr murdoc

Tvoja rijec je ogranicena predrasudama te nije zasluzila da se takvom naziva.
citirat cu ti Andrica da malo sebi dodes i ne prosipas ovakve nebuloze glede neke tvoje borbe i tkz poznavanja istinske glazbe




a sto ces ja sam priglupi panonac koji je sposoban koristiti vlasito rasmisljanje, pogledati, gledati, vidjeti, otici i doci, pa se vratiti u svoj dom
moja borba je borba protiv nepravde, koje na zalost previse na svijetu, dosla ona s zapada il s istoka, s juga il sa sjevera, svejedno
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 23/11/2010 : 17:55:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
"Slusajte me dobro srpski cetnici, stici ce vas nasa ruka i u Srbiji" nije sovinizam? Ovo je citiranje Biblije? I najgori turbofolk sa indijskim melosom je za ovo sta peva ovaj manijak vrhunac umetnosti.

A ako ti ne vidis razliku i ako smatras da je ovaj dobar, a isti takav cica sa druge strane Save da je cetnik, onda si ti, dragi Krugeru, po svojoj definiciji - Turcin.

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8099 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 23/11/2010 : 17:56:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by henry

Ne znam otkud ti ideja da imam visoko mišljenje o sebi. Ne volim ovakve rasprave zato što niko nikoga ni u šta nije ubedio.
Kad me vec vuceš za jezik, da sam ja turskog porekla veoma bih se uvredio kad kažeš da je turska krv zla, koristeci to u bilo kom kontekstu. To je jedna paušalni stav proistekao uz predrasuda koje ovde vladaju. Samim tim favorizuješ svoj narod kao cistokrvan a vredaš druge. Da ne pominjem tvoje mišljenje kako je razlog necijeg ogrezanja u kriminal to što verovatno u sebi imaju veci procenat turske krvi, pa zato krše zakon i slušaju turbo folk.
Sem toga, kad smo vec kod turske vladavine balkanskim poluostrvom, muslimani iz BiH se verovatno ne bi složili sa tobom. Odnosno, zar misliš da hrišcanska vlastela nije nametala poreze tj terorisala ljude sa osvojenih podrucja... A i ako bi se raspitao malo, saznao bi da su islamska filozofija i medicina, izmedu ostalog, dugi vremenski period bile mnogo naprednije od one na zapadu, koji je u to vreme bio ogrezao u mracni srednji vek.
Ma šta ja mislio o turbo folku i njegovoj muzickoj vrednosti, ti mu kao merilo vrednosti pretpostavljaš ljigavi komercijalni pop i onaj pokušaj od heavy/harda koji forsira pomenuti Tompson. To što se tebi muzicki stil doticne spodobe više svida ne znaci ništa, ukusi se razlikuju. Za mene razlike nema izmedu, Magazina, recimo, i ko vec pomenu, Dare Bubamare. Jednako bezvredno.
I tako dalje i tako dalje...



gle, vecinu tih stvari koje si pomenuo su u mnogim opjevanim filmovima spomenuli mnogi kulturnjaci srbi u srbiji ili hrvati u hrvatskoj
zla turska krv i porez
razlika je u tome sto su europljani imali jedan porez a turci ( iliti osmanlije ) tri vrste poreza, sto je razumljivo s obzitom da su oni ovdje dosli unistiti, razoriti i tlaciti, a vjerojatno i pljackati
sto se tice islamske medicine i filozofije, ne znam koliko si ti obavijesten ali dio plemstva koji je ta saznanja posjedovao i prije pojave islama samo je privremeno ( tada misleci ) presao na islam i nastavio sa istrazivanjima, i danas je u iranu jak pokret protiv dosljeckog islama te pokusaja vracanja predislamske kulture irana
valjad su i ti iranci glupi i ludi
ponovicu heavy metal moze biti dobar i los, zapadnjaci otpad je jednako stetan kao i istocnjacki, ali turbofolk nije ravan ni najjadnijem i najbijednijem heavy metalu
turbofolk je stvarno bezvrijedno mumljanje, magazin je pop glazba i takodjer je bezvrijedno, ljudi vole bezvrijedne stvari i ja im zelim srecu u tome, al volim i rec misljenje svoje


krugeru, mislim da bi se ipak trebao malo više obrazovat o turskoj vladavini na ovim podrucjima - predrasude su stoljecima njegovane, a istina je negdje izmedu - treba razdvojiti period turskih provala i pljacki od njihove vladavine, koja je za ono doba bila napredna i svi krajevi koje su oni držali duži period su nastojali i razviti; uveli su visok nivo higijene, infrastrukture, njegovali su suživot s kršcanima...
prije nekoliko godina sam gledao emisiju na našoj televiziji gdje je jedan povjesnicar (ne sjecam se imena) govorio o tome, s naglaskom na uvriježene predrasude tipa 'danak u krvi', harac, turski jaram ... i sve je to proglasio glupostima
naravno, sasvim druga je stvar što su oni bili okupatori i što se narodi imaju pravo boriti za svoju slobodu

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 23/11/2010 : 17:58:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by Bob Rok

"Slusajte me dobro srpski cetnici, stici ce vas nasa ruka i u Srbiji" nije sovinizam? Ovo je citiranje Biblije? I najgori turbofolk sa indijskim melosom je za ovo sta peva ovaj manijak vrhunac umetnosti.

A ako ti ne vidis razliku i ako smatras da je ovaj dobar, a isti takav cica sa druge strane Save da je cetnik, onda si ti, dragi Krugeru, po svojoj definiciji - Turcin.



nasao si jednu recenicu i odmah fajer
znas li ti kad je ta recenica nastala, koje godine i u kojim okolnostima
jel potrebno objasnjavati
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 23/11/2010 : 18:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Bob Rok

"Slusajte me dobro srpski cetnici, stici ce vas nasa ruka i u Srbiji" nije sovinizam? Ovo je citiranje Biblije? I najgori turbofolk sa indijskim melosom je za ovo sta peva ovaj manijak vrhunac umetnosti.

A ako ti ne vidis razliku i ako smatras da je ovaj dobar, a isti takav cica sa druge strane Save da je cetnik, onda si ti, dragi Krugeru, po svojoj definiciji - Turcin.



nasao si jednu recenicu i odmah fajer
znas li ti kad je ta recenica nastala, koje godine i u kojim okolnostima
jel potrebno objasnjavati



Nema opravdanja. Narocito sto ljudi te nacionalisti i dalje zive u Hrvatskoj. I da, hriscanin nije jednako patriota.

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 23/11/2010 : 18:06:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by ken2
krugeru, mislim da bi se ipak trebao malo više obrazovat o turskoj vladavini na ovim podrucjima - predrasude su stoljecima njegovane, a istina je negdje izmedu - treba razdvojiti period turskih provala i pljacki od njihove vladavine, koja je za ono doba bila napredna i svi krajevi koje su oni držali duži period su nastojali i razviti; uveli su visok nivo higijene, infrastrukture, njegovali su suživot s kršcanima...
prije nekoliko godina sam gledao emisiju na našoj televiziji gdje je jedan povjesnicar (ne sjecam se imena) govorio o tome, s naglaskom na uvriježene predrasude tipa 'danak u krvi', harac, turski jaram ... i sve je to proglasio glupostima
naravno, sasvim druga je stvar što su oni bili okupatori i što se narodi imaju pravo boriti za svoju slobodu



higijena
u ono doba je bila jadna gdje god se ljudi nalazili, osim medj vlastelom
infrastruktura
je, bas je bila bajna, srusiti postojece sazidati na njihovim temeljima svoje
suzivot
ako si zivio na pogranicnom podrucju koje je u to doba bilo nestabilno, dakle osmanlije su upadale na krscanski teritorij, krscani na osmanlijski teritorij, a i onaj koji je bio takozvani jedan ili drugi bio je nestabilan, normalno da su gradili suzivot s krscanima kako bi ih odrzali na lancu i kako im ne bi dali povoda za pobunu jer su ianko imali prekovremeni broj bitaka sa susjedima

to nisu predrasude, to je zivot potlacenih, tko god ti bio potlacitelj neces moci lijepo o njmu govoriti
Go to Top of Page
Page: of 20 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000