forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Gallup: Samo 25% gradana Hrvatske želi u EU
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 20

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 15/11/2010 : 20:08:53  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

Momci pomalo
Dsormaz, nemoj da moram Blueberryja zvat


Ma nema potrebe za Blueberryjem, za sad su dovoljni MacClure i Red Neck.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 15/11/2010 : 21:38:56  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by ordell

Nema smisla razgovarati o bivsem sistemu, iako se pitanje samo od sebe provlaci kroz cijelu pricu. Nekima je bilo bolje nego drugima, danas je obrnuto, mada se ne slazem da je jugonostalgija toliko vezana sa zaljenjem za mladoscu u takvom smislu, kakvom se podrazumijeva. Ja bih samo podstaknuo jednu stvar. Tamo neke 1972. mlad covjek sa svojih 20 godina nije brinuo za svoju buducnost, bio on pekar, konobar ili obican fizicki radnik. Danas ljudi sa fakultetom nemaju posla. I nikog ne zanima, sto je postojao ekonomski "problem" prikrivene bezposlenosti, sto su svi imali posao, a opet puno njih nije nista radilo Tad je to funkcioniralo i nikog briga.

Pa to je ono što sam objašnjavao. Sve je bilo postavljeno na umjetnim temeljima i nije moglo trajati unedogled.

quote:

A da ce narod biti (jos vise) gladan sa novom valutom, bit ce.



Pa nemoramo odmah uvest taj euro, ne znam tko ga je sve uveo u ovom zadnjem valu proširenja, znam za Sloveniju, ali ne znam je li još netko.
Ja sam uglavnom euroskeptik, ali ako postoji opasnost da nas se ponovo ugura u nekakve Balkanske asocijacije, onda mi se i ta EU cini kao manje zlo.
Dakle pod takvim okolnostima (ili prijetnji) da za EU, ne za euro.
Kao što sam bio za ulazak u NATO, ali sam protiv toga da se postavjaju njihove baze na našem teritoriju. I nema ih, što je dobro.
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 16/11/2010 : 06:47:58  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
Moderatori...zasto ste izbacili Gorana...covek ni jednom recju nije nikoga vredjao ovde...Neverovatno

Ajde ja koju rec o oduzimanju imovine...I ta akcija ondasnje vlasti kao i svaka duga akcija "svake" druge vlasti u bilo kojoj drzavi nije mogla proci bez nevinih zrtava.I treba podeliti oduzamnje imovine bogatim idustrijalcima i veleposednicima i obicnoj raji kojima su uzimali po parce zemlje i pridodavali ga zemljoradnickim zadrugama i slicno...njima su uglavnom i vracena ta imanja i kod nas u Srbiji...a verujem i u ostalim bivsim republikama. Toliko o proslosti...

Vratimo se u sadasnjost...Ja se bavim molersko farbarskim radovima i od toga zivim poslednjih dvadeset godina.
Ove godine sam renovirao stan coveku koji u mom gradu poseduje nekoliko stanova...nekoliko kuca...nekoliko lokala i nekoliko automobila...sve je to on sa "svojih deset nokata" stekao u poslednjih petnaestak godina.

Kada smo mu zavrsili stan...posle svih guzenja,jebacina,sranja koja sam trebao progutati...on na kraju hoce da mi zakine pola novca od obracuna...eeehej...pola jebot'e!
Njemu valjda dodje normalno da ne placa nikome...
Na kraju...da ne duzim, posle nedelju dana svadjanja,cimanja,pretnji i ostalih zajebancija izvucem se iz citave price sa samo 300 eura manje u dzepu i presrecan samo da ga ne moram gledati vise.

Tom coveku...a takvih ima samo u mom gradu nekoliko desetina...bih oduzeo SVE!!!
Sve bih mu oduzeo a da se uopste ne bih zapitao :"Da li mozda gresim"?!? Ne ni me ni jednog trenutka pekla savest! I Boleo bi me qrac sta ce njegovi unuci imati da kazu o tome posle 60/70 godina! Apsolutno me ne bi to interesovalo!

Eto to vam je moje misljenje o tome!

"Bijah uhvacen u zamku,I pozvan da se predam,Al taj nisam ja,Stuc u ruke i crta.
Kako gordo teku suze,Skrivao sam mnoge ljude,Kao i imena,A sad i ona ginu sa mnom

Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30640 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 16/11/2010 : 08:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by tex2

ja ne izlazim na izbore, al ovdje bi izašao i glasao protiv EU.



zašto? iako naslucujen odgovor



Ajd da cujemo što naslucuješ

Nema nekog razloga, ionako sam apolitican.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8231 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 16/11/2010 : 11:39:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
quote:
Originally posted by tex2

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by tex2

ja ne izlazim na izbore, al ovdje bi izašao i glasao protiv EU.



zašto? iako naslucujen odgovor



Ajd da cujemo što naslucuješ

Nema nekog razloga, ionako sam apolitican.



Tex2, izgleda da ceš malo duže cekat na njegov odgovor

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30640 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 16/11/2010 : 11:52:47  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
nisam procital svih 6 stranica, za vikend prvi odgovorio na post, i tek se danas dokopao interneta, pa da odgovorim, a izgleda da opet netko izletio...

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 16/11/2010 : 16:47:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
quote:
Originally posted by sdragan@Vratimo se u sadasnjost...Ja se bavim molersko farbarskim radovima i od toga zivim poslednjih dvadeset godina.
Ove godine sam renovirao stan coveku koji u mom gradu poseduje nekoliko stanova...nekoliko kuca...nekoliko lokala i nekoliko automobila...sve je to on sa "svojih deset nokata" stekao u poslednjih petnaestak godina.

Kada smo mu zavrsili stan...posle svih guzenja,jebacina,sranja koja sam trebao progutati...on na kraju hoce da mi zakine pola novca od obracuna...eeehej...pola jebot'e!
Njemu valjda dodje normalno da ne placa nikome...
Na kraju...da ne duzim, posle nedelju dana svadjanja,cimanja,pretnji i ostalih zajebancija izvucem se iz citave price sa samo 300 eura manje u dzepu i presrecan samo da ga ne moram gledati vise.

Tom coveku...a takvih ima samo u mom gradu nekoliko desetina...bih oduzeo SVE!!!
Sve bih mu oduzeo a da se uopste ne bih zapitao :"Da li mozda gresim"?!? Ne ni me ni jednog trenutka pekla savest! I Boleo bi me qrac sta ce njegovi unuci imati da kazu o tome posle 60/70 godina! Apsolutno me ne bi to interesovalo!


To je to.

Nacionalizacija je bila kriminal*, a privatizacija sprovedena ovako kako je sprovedena bananijama u kojima živimo je kriminal na kub. U nacionalizaciji se kralo od manjine da bi se dalo vecini, a u privatizaciji je obratno. Prvobitna akumulacija nikad da se sprovede kako treba što nije nikakvo cudo - država (bilo koja iz ovog kartona banana koji je ostao iza Jugoslavije) je u sprezi sa religijskim institucijama koje ce dati indulgencije "kontroverznim" i "agilnim biznismenima" (citaj: doratnim polupismenim goljama koje su se obogatile švercujuci oružje, hranu, naftu... pravilno procjenjujuci u koju guzicu i kad se trebaju uvuci) koji ce dati koju marku/euro/dinar/kunu za neki vjerski objekt. Kad se toj Trijadi stane za vrat, bicemo kvalitetni kandidati za EU, ali nam ona tad nece trebati.

Dalje, Hrvatska je Balkan, a Slovenija EU. Prošle godine sam išao na bratovo vjencanje u Austriju pa mi je upalo u oci koliko Slovenija više drži do ekologije nego Hrvatska. Pejzaž se smjenjivao od odmarajuce zelene boje u Austriji i Sloveniji do prljave varijante zelene u Hrvatskoj. Dok smo odmarali u putu (mislim da je to bilo negdje u Gorskom Kotaru) da pojedemo sendvic, vidio sam užasne kolicine smeca, a novine su tu stajale 20 dana (ako je suditi po datumu). Ne bi bilo zgoreg da se takve stvari rješavaju bez zavrtanja ruku iz Brisela.

Što se tice EU, stanja u Grckoj i njemackog gundanja zbog pomoci koju moraju uputiti Grcima, ne mogu da se ne prisjetim price o razvijenim i nerazvijenim republikama i pokrajinama u Jugoslaviji.




* - cisto da naznacim da historijskim revizionistima koji se ubijaju da dokažu da je period Jugoslavije bio 45-godišnji hod po trnju koji bismo izbjegli da su neke druge opcije pobijedile u WW2 ne vjerujem apsolutno ništa i smatram ih pukom ideološkom artiljerijom Trijade

Potpis.
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 16/11/2010 : 18:21:24  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by 1Euro




složicu se ja odma s tobon cim mi isplatite 3 miliona € za zemljište koja ste mi oduzeli didi 1968.




nije moje da se mešam u vaš razgovor ali zanima me zašto ne uložite žalbu pa da vam se to zemljište vrati?
Ako imate papire i sve to?
Kod nas u Sloveniji je dosta nekih Zamaka bilo vraceno, hotela, restaorana,....onima kojima je bilo posle rata uzeto.
Tako da znam da su ljudi dobili nazad šta im je bilo oduzeto.
Možda je za tebe stvarno bolj eda ste u EU jer tada bi se mogao žaliti i u Bruslju, jer ima primjera gdje su ljudi nezadovoljni presudom u Sloveniji podnijeli žalbu u Bruslju pa su onda pobijedili tamo na Europskom sudu i onda se to trebalo poštivati....
Tako da ne razumem zašto kukaš a ništa ne uciniš da bi dobio nazad zemljište vrijedno 3 miliona eura.
Pa unajmi neke placene ubojice,snagatore,odvetnike,...covjece radi se o tri milijuna eura!????
Naravno AKO STVARNO IMAŠ SVE PAPIRE I SVO PRAVO NA TO ZEMLJIŠTE I DA SLUCAJNO NIJE DEDA MALO PRETERIVAO KADA TI JE TO REKAO.
Jer dosta je bilo onih prica "ono tamo je nekada bilo naše" a nitko nema ništ ada to dokaže.
Sigurno postoje neki papiri u nekim zemljiškim knjigama, idi potraži i traži da ti se vrati.
Unajmi najbolje odvetnike pa na sud.Kukanjem neceš vrati nazad.



ne kukakan nego govorin glupanima koji pojma nemaju kako se došlo do famoznog yu standarda.pljackom i otimacinom.
od 1945 pa nadalje.
evo ti pogledaj npr. dokumentarac o Titu koji je snimija rts .
samo u Srbiji je 12000 seljaka završilo po zatvorima ,mislin 1946. jer nisu tili davat svoje proizvode partiji.(za bagatelu)
a to je bilo u svim republikama.kad tad se sve dozna ,zapamti to.

a šta se tice zemljišta nisu oni bili glupi ka šta ti misliš.
uzeli bi zemlju potpuno legalno.ako si se protivia bia bi "narodni neprijatelj"

[/quote]

Ne bih zele da ti povredim osecanja, ali ...
Ako su tvom dedi zemlju uzeli legalno (u tom istorijskom trenutku) na sta se onda pozivas ? Na neku "kosmicku pravdu" ? Pa po toj pravdi i potomak sluge tvoga dede moze traziti ono sto je oteto od znoja i truda njegovog dede (u nekom drugom istorijskom trenutku) ... besmisleno je raspravljati o tome, cak sta vise mislim da je mnogo korisnije usmeravati ljudsku civilizaciju u pravcu resavanja problema pohlepe kada je u pitanju licna svojima.
Kao i mnogo drugih stvari koji ce predstavljati suvisan teret na ledjima nasim potomcima prema kojima ekosistem nece biti tako nezan kao prema nama i nasim precima ... ipak je opstanak vrste i civilizacije primarni smisao našeg postojanja

Edited by - andjelt on 16/11/2010 18:25:57
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 16/11/2010 : 19:34:09  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message
quote:
Originally posted by Heyoka

[quote]Originally posted by sdragan@Vratimo se u sadasnjost...Ja se bavim molersko farbarskim radovima i od toga zivim poslednjih dvadeset godina.
Ove godine sam renovirao stan coveku koji u mom gradu poseduje nekoliko stanova...nekoliko kuca...nekoliko lokala i nekoliko automobila...sve je to on sa "svojih deset nokata" stekao u poslednjih petnaestak godina.

Kada smo mu zavrsili stan...posle svih guzenja,jebacina,sranja koja sam trebao progutati...on na kraju hoce da mi zakine pola novca od obracuna...eeehej...pola jebot'e!
Njemu valjda dodje normalno da ne placa nikome...
Na kraju...da ne duzim, posle nedelju dana svadjanja,cimanja,pretnji i ostalih zajebancija izvucem se iz citave price sa samo 300 eura manje u dzepu i presrecan samo da ga ne moram gledati vise.

Tom coveku...a takvih ima samo u mom gradu nekoliko desetina...bih oduzeo SVE!!!
Sve bih mu oduzeo a da se uopste ne bih zapitao :"Da li mozda gresim"?!? Ne ni me ni jednog trenutka pekla savest! I Boleo bi me qrac sta ce njegovi unuci imati da kazu o tome posle 60/70 godina! Apsolutno me ne bi to interesovalo!


To je to.

Nacionalizacija je bila kriminal*, a privatizacija sprovedena ovako kako je sprovedena bananijama u kojima živimo je kriminal na kub. U nacionalizaciji se kralo od manjine da bi se dalo vecini, a u privatizaciji je obratno. Prvobitna akumulacija nikad da se sprovede kako treba što nije nikakvo cudo - država (bilo koja iz ovog kartona banana koji je ostao iza Jugoslavije) je u sprezi sa religijskim institucijama koje ce dati indulgencije "kontroverznim" i "agilnim biznismenima" (citaj: doratnim polupismenim goljama koje su se obogatile švercujuci oružje, hranu, naftu... pravilno procjenjujuci u koju guzicu i kad se trebaju uvuci) koji ce dati koju marku/euro/dinar/kunu za neki vjerski objekt. Kad se toj Trijadi stane za vrat, bicemo kvalitetni kandidati za EU, ali nam ona tad nece trebati.

Dalje, Hrvatska je Balkan, a Slovenija EU. Prošle godine sam išao na bratovo vjencanje u Austriju pa mi je upalo u oci koliko Slovenija više drži do ekologije nego Hrvatska. Pejzaž se smjenjivao od odmarajuce zelene boje u Austriji i Sloveniji do prljave varijante zelene u Hrvatskoj. Dok smo odmarali u putu (mislim da je to bilo negdje u Gorskom Kotaru) da pojedemo sendvic, vidio sam užasne kolicine smeca, a novine su tu stajale 20 dana (ako je suditi po datumu). Ne bi bilo zgoreg da se takve stvari rješavaju bez zavrtanja ruku iz Brisela.

Što se tice EU, stanja u Grckoj i njemackog gundanja zbog pomoci koju moraju uputiti Grcima, ne mogu da se ne prisjetim price o razvijenim i nerazvijenim republikama i pokrajinama u Jugoslaviji.




* - cisto da naznacim da historijskim revizionistima koji se ubijaju da dokažu da je period Jugoslavije bio 45-godišnji hod po trnju koji bismo izbjegli da su neke druge opcije pobijedile u WW2 ne vjerujem apsolutno ništa i smatram ih pukom ideološkom artiljerijom Trijade




Bravo majstore!


Wtf?

Edited by - bagi on 16/11/2010 19:35:43
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/11/2010 : 19:47:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ovo je takoder anketa od 5.11.
"U sklopu istraživanja o pristupanju Uniji anketirano je 1000 gradana starijih od 15 godina.
Najveca podrška dosad: za ulazak u EU glas bi dalo 62% gradana!

ZAGREB - Da se referendum o pristupanju EU održi danas, gradani bi premocno glasali “za”, pokazuje istraživanje Ipsos Puls koje je narucilo Ministarstvo vanjskih poslova."


Koliko god gradani htjeli ili ne htjeli, trend i namjera hrvatske vlade jest da se ide u EU. Kako je i jang rekao, dužnici baš i ne mogu raditi što i kako ih volja. Ja bih rado da se prije ulaska u EU što više stabilizira ekonomija i urede neke stvara jer ce proces tranzicije biti vrlo bolan.

I toliko put spominjani narodni referendum, pitanje je uopce hoce li se napraviti, a i ako se napravi, hoce li uopce biti priznat i valjan ako vecina bude protiv. KOliko se dugo osporavala ona incijativa potpisivanja protiv kriznog poreza, zapravo ne znam jel to vlada ikad uopce i priznala.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1898 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 16/11/2010 : 20:17:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

ZAGREB - Da se referendum o pristupanju EU održi danas, gradani bi premocno glasali “za”, pokazuje istraživanje Ipsos Puls koje je narucilo Ministarstvo vanjskih poslova."[/i]



Ja mislim da je pravo pitanje dali bi Zagreb htio u EU, a ne tamo neka okolina.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 17/11/2010 : 21:06:53  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by sdragan@

Vratimo se u sadasnjost...Ja se bavim molersko farbarskim radovima i od toga zivim poslednjih dvadeset godina.
Ove godine sam renovirao stan coveku koji u mom gradu poseduje nekoliko stanova...nekoliko kuca...nekoliko lokala i nekoliko automobila...sve je to on sa "svojih deset nokata" stekao u poslednjih petnaestak godina.

Kada smo mu zavrsili stan...posle svih guzenja,jebacina,sranja koja sam trebao progutati...on na kraju hoce da mi zakine pola novca od obracuna...eeehej...pola jebot'e!
Njemu valjda dodje normalno da ne placa nikome...
Na kraju...da ne duzim, posle nedelju dana svadjanja,cimanja,pretnji i ostalih zajebancija izvucem se iz citave price sa samo 300 eura manje u dzepu i presrecan samo da ga ne moram gledati vise.

Tom coveku...a takvih ima samo u mom gradu nekoliko desetina...bih oduzeo SVE!!!
Sve bih mu oduzeo a da se uopste ne bih zapitao :"Da li mozda gresim"?!? Ne ni me ni jednog trenutka pekla savest! I Boleo bi me qrac sta ce njegovi unuci imati da kazu o tome posle 60/70 godina! Apsolutno me ne bi to interesovalo!

Eto to vam je moje misljenje o tome!


Ako je sve to stekao baveci se kriminalom (švercom droge i sl.) i ako mu se to na sudu dokaže, onda mu treba sve oduzeti i strpati ga u zatvor na duže vrijeme.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9590 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 17/11/2010 : 21:13:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Koliko god gradani htjeli ili ne htjeli, trend i namjera hrvatske vlade jest da se ide u EU.


ovo si odlicno rekao. a time je i sve receno, bez neke narocite diskusije.

mislim, mogao bi se uzeti primer koji ovi norvezni svima trljaju na nos, da se narod dva puta glasno na ulicama izjasnio i rekao ponosno i veliko "NE!" Evropskoj uniji....
ali pitam se da li bi i to moglo, da Norvezani nisu u situaciji kakvoj jesu....kao i Svajcarci, koji su bili pominjeni nekoliko strana unazad....

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 17/11/2010 : 21:55:16  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by Heyoka
Nacionalizacija je bila kriminal*, a privatizacija sprovedena ovako kako je sprovedena bananijama u kojima živimo je kriminal na kub. U nacionalizaciji se kralo od manjine da bi se dalo vecini, a u privatizaciji je obratno.


Ne razumijem kako ti kao pravnik možeš jednu pljacku (tobože robinhoodovsku) pravdati a drugu kritizirati? Kako može nacionalizacija i oduzimanje privatnog vlasništva biti manji kriminal? Pa nije svatko tko je nešto nekad stekao to stekao lopovlukom. I onda samo dodu neki banditi iz šume i kažu: "Druže, to sad više nije tvoje nego "narodno"! Pa onda ubiju covjeka (u ime "naroda")kao klasnog neprijatelja i oni se usele u njegovu vilu i prisvoje sve što je njegovo. I to je ta robinhoodovska pravda???
Ljudi, dajte malo razmislite o cemu pricate.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8099 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 17/11/2010 : 22:23:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
zanimljivo je to što su kod nas euroskepticni i zadrti ljevicari i još zadrtiji desnicari
naravno, iz potpuno razlicitih razloga

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5830 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 17/11/2010 : 22:27:12  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
@dsormaz
Karikiranje i generalizovanje nece pojasniti stvari. Sto bi kazli, nije da nije tako kako ti kazes, al nije ni bas tako bilo.
Daleko lepe rasprave, ali neko ovde nece da vidi sumu od drveta.
Moze to i ladnije sa vise podataka....

Edited by - cat claw on 17/11/2010 22:28:53
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25119 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 17/11/2010 : 22:31:11  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

Ako je sve to stekao baveci se kriminalom (švercom droge i sl.) i ako mu se to na sudu dokaže, onda mu treba sve oduzeti i strpati ga u zatvor na duže vrijeme.



Ti to vec živiš u EU??

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 18/11/2010 : 20:01:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1Ne razumijem kako ti kao pravnik možeš jednu pljacku (tobože robinhoodovsku) pravdati a drugu kritizirati? Kako može nacionalizacija i oduzimanje privatnog vlasništva biti manji kriminal? Pa nije svatko tko je nešto nekad stekao to stekao lopovlukom. I onda samo dodu neki banditi iz šume i kažu: "Druže, to sad više nije tvoje nego "narodno"! Pa onda ubiju covjeka (u ime "naroda")kao klasnog neprijatelja i oni se usele u njegovu vilu i prisvoje sve što je njegovo. I to je ta robinhoodovska pravda???
Ljudi, dajte malo razmislite o cemu pricate.


Ako sam to nazvao kriminalom i ako sam rekao da je to primjer loše prvobitne akumulacije kapitala, ne vidim kako je to opravdanje pljacke. Druga je stvar što, kad se sabere površina parcela iz zahtjeva svih onih koji bi da im se vrati dedino, može se steci dojam da se nacionalizacija sprovodila na kontinentu Australija, a ne u Jugoslaviji.
Manji je kriminal jer su tu imovinu dobijali i oni koji nisu imali ništa usprkos krvavom radu ili zbog toga što su vojske koje su neki ošteceni nacionalizacijom podržavali pobili i spalili sve što su imali. Dobar dio tih "bandita iz šume" je ostao bez svega što je imao (ukljucujuci ono najvrijednije - živote clanova porodica samo zbog krive vjere) zahvaljujuci krvožednim banditima iz gradova koji su na najgori nacin spojili balkanštinu i miteleuropštinu. To su oni što se gnušaju svega populistickog i pijuckaju Le Brabognac dok iz muzickog aparata svira Wagner koji prigušuje krik njihovog komšije krive vjere kojeg u podrumu kolju.

Potpis.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 18/11/2010 : 20:38:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Dobro, samo polako s tim klanjima i ubojstvima, može?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 18/11/2010 : 21:08:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo
Dobro, samo polako s tim klanjima i ubojstvima, može?


Nema frke. (Usput, ovo uputstvo zvuci kao nešto izreceno u kuci porodice Addams.)

Potpis.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 18/11/2010 : 21:47:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by Heyoka

quote:
Originally posted by dsormaz1Ne razumijem kako ti kao pravnik možeš jednu pljacku (tobože robinhoodovsku) pravdati a drugu kritizirati? Kako može nacionalizacija i oduzimanje privatnog vlasništva biti manji kriminal? Pa nije svatko tko je nešto nekad stekao to stekao lopovlukom. I onda samo dodu neki banditi iz šume i kažu: "Druže, to sad više nije tvoje nego "narodno"! Pa onda ubiju covjeka (u ime "naroda")kao klasnog neprijatelja i oni se usele u njegovu vilu i prisvoje sve što je njegovo. I to je ta robinhoodovska pravda???
Ljudi, dajte malo razmislite o cemu pricate.


Ako sam to nazvao kriminalom i ako sam rekao da je to primjer loše prvobitne akumulacije kapitala, ne vidim kako je to opravdanje pljacke. Druga je stvar što, kad se sabere površina parcela iz zahtjeva svih onih koji bi da im se vrati dedino, može se steci dojam da se nacionalizacija sprovodila na kontinentu Australija, a ne u Jugoslaviji.
Manji je kriminal jer su tu imovinu dobijali i oni koji nisu imali ništa usprkos krvavom radu ili zbog toga što su vojske koje su neki ošteceni nacionalizacijom podržavali pobili i spalili sve što su imali. Dobar dio tih "bandita iz šume" je ostao bez svega što je imao (ukljucujuci ono najvrijednije - živote clanova porodica samo zbog krive vjere) zahvaljujuci krvožednim banditima iz gradova koji su na najgori nacin spojili balkanštinu i miteleuropštinu. To su oni što se gnušaju svega populistickog i pijuckaju Le Brabognac dok iz muzickog aparata svira Wagner koji prigušuje krik njihovog komšije krive vjere kojeg u podrumu kolju.


Kad bi se bivša država i sistem mogli personificirati u jednoj osobi koja bi se stavila na optuženicku klupu, mislim da bi ju ti u ulozi odvjetnika izvrsno branio. Koliko retorickog opravdanja, relativiziranja, "olakotnih okolnosti"... vidi se da si ispekao zanat.
Mora da je grozan osjecaj živjeti i buditi se svaki dan sa spoznajom da nema više voljene države i sistema. A još strašnija je sama pomisao da se nikada više nece vratiti.
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 18/11/2010 : 21:58:01  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

Kad bi se bivša država i sistem mogli personificirati u jednoj osobi koja bi se stavila na optuženicku klupu, mislim da bi ju ti u ulozi odvjetnika izvrsno branio. Koliko retorickog opravdanja, relativiziranja, "olakotnih okolnosti"... vidi se da si ispekao zanat.
Mora da je grozan osjecaj živjeti i buditi se svaki dan sa spoznajom da nema više voljene države i sistema. A još strašnija je sama pomisao da se nikada više nece vratiti.



Ta Drzava nikada nece umreti...zapamti to! Ta drzava ima vise pristalica nego sto ti to mozes i zamisliti..
I nikad ne reci "nikad"!



"Bijah uhvacen u zamku,I pozvan da se predam,Al taj nisam ja,Stuc u ruke i crta.
Kako gordo teku suze,Skrivao sam mnoge ljude,Kao i imena,A sad i ona ginu sa mnom

Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 18/11/2010 : 23:13:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1Kad bi se bivša država i sistem mogli personificirati u jednoj osobi koja bi se stavila na optuženicku klupu, mislim da bi ju ti u ulozi odvjetnika izvrsno branio. Koliko retorickog opravdanja, relativiziranja, "olakotnih okolnosti"... vidi se da si ispekao zanat.
Mora da je grozan osjecaj živjeti i buditi se svaki dan sa spoznajom da nema više voljene države i sistema. A još strašnija je sama pomisao da se nikada više nece vratiti.


Necija država i sistem izgubili 1945, a neciji 45 godina uživali u pobjedi nad njima. Nego, citaj malo temeljitije i ideološki neostrašceno pa ceš shvatiti o cemu govorim u prethodna dva posta.

Na stranu sav moj jugofilski (u komadu i u dijelovima) sentiment, voljeni sistem za mene ne postoji. U titoizmu bih vjerovatno završio na robiji zbog toga što za mene ne postoji svetinja sa kojom se ne može zajebavati. Što bi rekao Tex Willer, u dolar prema probušenom centu da bih na toj robiji završio po prijavi nekog današnjeg "patriote/domoljuba". U višepartijskom sistemu imam problem sa partiokratskim robovima, posebno ako me hoce nacionalno/religijski osvijestiti. Štaviše, polucuju kontraefekt.

Što nas vraca "na temu ove emisije": šta ce donijeti Hrvatskoj, BiH, Srbiji...ulazak u EU kad su u pitanju suštinske promjene (radne navike, pogled na život, funkcionisanje administracije...)?

Potpis.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 19/11/2010 : 11:16:45  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
je li ti to Stjepan Filipovic na avataru?
quote:
Originally posted by sdragan@

quote:
Originally posted by dsormaz1

Kad bi se bivša država i sistem mogli personificirati u jednoj osobi koja bi se stavila na optuženicku klupu, mislim da bi ju ti u ulozi odvjetnika izvrsno branio. Koliko retorickog opravdanja, relativiziranja, "olakotnih okolnosti"... vidi se da si ispekao zanat.
Mora da je grozan osjecaj živjeti i buditi se svaki dan sa spoznajom da nema više voljene države i sistema. A još strašnija je sama pomisao da se nikada više nece vratiti.



Ta Drzava nikada nece umreti...zapamti to! Ta drzava ima vise pristalica nego sto ti to mozes i zamisliti..
I nikad ne reci "nikad"!




Go to Top of Page

milan 11
Junior Member



Serbia
364 Posts

Member since 13/06/2008

Posted - 19/11/2010 : 11:31:01  Show Profile Show Extended Profile  Send milan 11 a Private Message
Toliko se borili da se odvojimo jedni od drugih,da ne bi morali nikoga da slusamo i da se dogovaramo, i sad da zajedno udjemo u EU i tamo slusamo sve one koji nas preglasaju ili nametnu svoje misljenje jaceg.Bezveze
Go to Top of Page
Page: of 20 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.29 seconds. Snitz Forums 2000