forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Popisi i "peticije"
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 18

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/07/2013 : 11:08:26  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
problem kod svih ovih dogadaja je ili nijekanje istih ili napucavanje brojevima.
recimo Inkvizicija je napumpavana do cak 9 milijuna žrtava šta nema veze s pamecu.
vjerovatno realni broj ne prelazi nitti 100 000.
ali opet,to ni najmanje ne iskljucuje crkvenu krivicu za istu.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 26/07/2013 : 11:08:35  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
...katari su inace bili povezani s krstajnima u Bosni i patarenima u Italiji, zajednicama koji su se protivili papi!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/07/2013 : 11:09:42  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
da oni su bili nešta ka bogumili. iskreno nisan ih nešto narocito proucava.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 26/07/2013 : 11:12:35  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by lwood
ali opet,to ni najmanje ne iskljucuje crkvenu krivicu za istu.



baš to...na kraju krajeva i ova rasprava je pokazatelj kak se nepotrebno odvija jer jedan (ili više) sugovornik, ono kaj i sam zna da se dogadalo, pokušava opravdati (cak i negirati) ciframa. U krajnost jel Crkva ubila ovoliko ili onoliko ljudi je manje bitno, bitno u cijeloj prici je da je Crkva ubijala.

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 26/07/2013 : 11:14:05  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by dosada
e bravo, bilo je slucajeva kad su to na svoju ruku radili i sami biskupi. Znamo dobro kak završavaju oni koji to rade na svoju ruku, a s obzirom da nisu bili kažnjeni ti koji su to radili onda je jasno da je u odredenim situacijama Crkva (institucija) to podržala. Pa naravno da su to sve slucajevi kad netko zloupotrebljava vjeru i citava žalost i je kaj Crkva ponekad zlorabi svoj položaja. S toga moje pitanje i ide "zakaj podržavaš takvu instituciju"?


Zašto bih se odricao Crkve, zar zbog nekih biskupa ili Papa koji su ogrezli u grijehe i radili neke loše stvari? Od toliko ljudi koji su bili u Crkvi zar je bilo moguce sprijeciti da se tamo ne uvuku i neki loši ljudi, dokopaju malo vece moci i onda rade neke loše stvari? Što su oni kad se usporede sa svim ostalim crkvenim ljudima u prošlosti i sadašnjosti?
Ti nastojiš generalizirati i cijelu instituciju trpati u isti koš. To je svojstveno za vas anarhiste. Samo bi rušili i uništavali, uvijek ste protiv svega i svakoga, što ste ikad napravili ili stvorili? Koliko su tek anarhisti poubijali ljudi, što se ti onda ne odrekneš anarhizma?
Meni Crkva nicim ne šteti, ali tebi droga i alkohol itekako štete, pa što se toga ne odrekneš??
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 26/07/2013 : 11:21:59  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1
Ti nastojiš generalizirati i cijelu instituciju trpati u isti koš.



ja govorim što je Crkva kroz povijest radila ( a radila je mnoge druge stvari od kojih ima i dosta pozitivnih) a kakve ti zakljucke izvodiš to je tvoja stvar.
Ovo o anarhizmu mi je blesavo i komentirati, ja s anarhizmom ni bilo kakvim drugim ideologijama veze nemam.
Mogu ti komentirati ovo za poroke!? Daleko od toga da mi alkohol ne šteti, ali želim li uživati u pijanstvu moram ga piti. Kasnije posljedice su nekaj drugo. Želiš li ti imati sigurnost i vjeru u Boga tebi Crkva ne treba, vjeru možeš i vezu s Bogom prakticirati i bez Crkve kao institucije ili zgrade. Jel tako?

p.s. i tek toliko da znaš, ja vjerujem u Boga!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/07/2013 : 11:37:49  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
recimo Isusovci u Paragvaju su imali itekako pozitivnu ulogu .
u redukcijama su na vrhuncu imali oko 150 000 Guarana.
te indijance su vatali brazilski lovci na robove .
pošto su im kvarili biznis isusovci su protirani iz kolonija.


1734. izbila je epidemija boginja i usmrtila otprilike 30 000 (znaci još i tada je smrtnost bila dobrih 20 % )

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu

Edited by - lwood on 26/07/2013 11:38:22
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 26/07/2013 : 11:44:26  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

recimo Isusovci u Paragvaju su imali itekako pozitivnu ulogu .
u redukcijama su na vrhuncu imali oko 150 000 Guarana.
te indijance su vatali brazilski lovci na robove .
pošto su im kvarili biznis isusovci su protirani iz kolonija.



da, na žalost je bilo slucajeva kad su pojedini redovnici imali vrlo plemenite namjere ali su zbog njih ulazil u sukob s biskupima i drugim crkvenim "velikodostojnicima"...

franjevci su takoder vrlo uzoran red, ali cesto zanemarivan od strane Papinske države (:

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 26/07/2013 : 12:03:17  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by dosada
[Ovo o anarhizmu mi je blesavo i komentirati, ja s anarhizmom ni bilo kakvim drugim ideologijama veze nemam.

Onda valjda nisi svjestan da si anarhist.
quote:
Želiš li ti imati sigurnost i vjeru u Boga tebi Crkva ne treba, vjeru možeš i vezu s Bogom prakticirati i bez Crkve kao institucije ili zgrade. Jel tako?


Da nije bilo Crkve (sad mislim na sve kršcanske crkve) što bi danas znali o Isusu i kršcanstvu i kršcanskom nauku? Ili više ne bi postojalo ili bi bilo svedeno na razinu nekakve marginalne sekte.
Netko je to trebao sacuvati i prenašati vjeru do današnjeg dana, a to je bio zadatak Crkve.
Sam Isus utemeljio je Crkvu kad je Petra odredio za svojevrsnog namjesnika na Zemlji ("Ti si Petre stijena i na toj stijeni izgradit cu kucu svoju. Ni vatra paklena nece ju razrušiti") i ostavio njemu i apostolima da propovjedaju vjeru.
Dakle, ako vjeruješ u Boga i ako si kršcanin kako možeš reci da ti Crkva ne treba? Jedino ako pripadaš nekoj drugoj religiji, onda se može razumjeti.

Edited by - dsormaz1 on 26/07/2013 12:06:17
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 26/07/2013 : 12:04:49  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

recimo Isusovci u Paragvaju su imali itekako pozitivnu ulogu .
u redukcijama su na vrhuncu imali oko 150 000 Guarana.
te indijance su vatali brazilski lovci na robove .
pošto su im kvarili biznis isusovci su protirani iz kolonija.


1734. izbila je epidemija boginja i usmrtila otprilike 30 000 (znaci još i tada je smrtnost bila dobrih 20 % )


Isusovci su bili glavni nositelji znanosti unutar Crkve. Utemeljili su i zagrebacko sveucilište 1669. godine.
I znanstvenik Ruder Boškovic bio je isusovac.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 26/07/2013 : 12:14:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

Dakle, ako vjeruješ u Boga i ako si kršcanin kako možeš reci da ti Crkva ne treba? Jedino ako pripadaš nekoj drugoj religiji, onda se može razumjeti.



"Prema katolickom ucenju, božansko otkrovenje nije se završavalo Svetim pismom, vec se nastavljalo iz veka u vek posredovanjem crkve, kojoj je, zbog toga, pojedinac bio dužan da podredi svoje licno mišljenje. Suprotno ovom ucenju, protestanti su odbacivali crkvu kao nosioca otkrovenja; istina se tražila samo u Bibliji, koju je svaki covek tumacio za sebe. A ako su se ljudi razlikovali u svojim tumacenjima, nikakav autoritet koga bi postavio Bog, nije mogao da ima konacnu rec u ovom sporu. Prema protestanskoj teoriji, nikakav zemaljski posrednik ne sme da stoji izmedu coveka i Boga"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/07/2013 : 12:16:09  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
za razliku od Dominikanaca koji se nisu libili spaljivat cak i "bracu " iz drugih redova.
posebno su im franjevci bili na udaru.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 26/07/2013 : 12:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
opet istu stvar delaš, ja velim da vjerujem u Boga a ti odmah povezuješ da sam kršcanin. Ne nisam kršcanin i nisam pripadnik nijedne religije. Samo vjerujem u postojanje Boga, koji je personifikacija svega kaj postoji (i dobro i loše).

Kršcanski nauk se u svojoj biti ne razlikuje od religija znatno starijih od kršcanstva, tak po meni nema potrebe da se ucenje o miru i ljubavi nužno zove kršcanstvo, islam ili sl. Mene zanima samo bit vjere (ljubav, mir, tolerancija) a imena su potpuno sporedna!

inace nekak se navek povezujem s ovom izjavom (ovo je slobodni prevod):
Bog nam je podario razum da sami komuniciramo s njim a ne preko posrednika (ma tko oni bili)!

u skladu s njom po pitanju vjere odbacujem institucije, one iste institucije koje prihvacam u svjetovnom životu. A teško da bi jedan anarhist prihvacal institucije :) I sam sam dio institucije zvane obrazovanje. I kad ih kritiziram za loše postupke ne znaci da ih ne prihvacam!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/07/2013 : 12:19:45  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by dsormaz1

Dakle, ako vjeruješ u Boga i ako si kršcanin kako možeš reci da ti Crkva ne treba? Jedino ako pripadaš nekoj drugoj religiji, onda se može razumjeti.



"Prema katolickom ucenju, božansko otkrovenje nije se završavalo Svetim pismom, vec se nastavljalo iz veka u vek posredovanjem crkve, kojoj je, zbog toga, pojedinac bio dužan da podredi svoje licno mišljenje. Suprotno ovom ucenju, protestanti su odbacivali crkvu kao nosioca otkrovenja; istina se tražila samo u Bibliji, koju je svaki covek tumacio za sebe. A ako su se ljudi razlikovali u svojim tumacenjima, nikakav autoritet koga bi postavio Bog, nije mogao da ima konacnu rec u ovom sporu. Prema protestanskoj teoriji, nikakav zemaljski posrednik ne sme da stoji izmedu coveka i Boga"



u biti odbacuju sve izvan Biblije. a i goleme su razlike medu protestantima

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 26/07/2013 : 12:24:37  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1
Isusovci su bili glavni nositelji znanosti unutar Crkve. Utemeljili su i zagrebacko sveucilište 1669. godine.
I znanstvenik Ruder Boškovic bio je isusovac.



tocno, sami Isusovci su po pitanju obrazovanja ucinil mnogo. Samo to obrazovanje je imalo i odredena ogranicenja (kaj se uci, kak se uci i tko uci) s jedne strane i protivnike unutar same crkve s druge strane.

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/07/2013 : 12:51:44  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
dosado jel ovo priznaješ da si mistik?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/07/2013 : 12:54:01  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
vratimo se na izvornu temu topica:

http://danas.net.hr/hrvatska/popis-stanovnistva-koliko-smo-pismeni-te-koja-su-najcesca-imena-i-prezimena

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4248 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 26/07/2013 : 12:57:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message
Znam da je pitanje upuceno dosadi ali moram i ja odgovoriti

quote:
Originally posted by dsormaz1
Da nije bilo Crkve (sad mislim na sve kršcanske crkve) što bi danas znali o Isusu i kršcanstvu i kršcanskom nauku? Ili više ne bi postojalo ili bi bilo svedeno na razinu nekakve marginalne sekte.

A što danas znamo i što imamo od toga? Osim teme za proucavanje.
Da se razumijemo, ja Isusa smatram (jednim od velikih) ucitelja morala ali ne i svim onim titulama koje mu je Crkva kroz stoljeca i sabore prišila. Takav model, prema svim onim malobrojnim tekstovima koji su uopce dostupni iz onog vremena nema smisla niti s njegovim likom, niti rijecima niti naukom.. Isus je modificiran i pretvoren maltene u maskotu i Crkveni instrument pametno prilagoden da bude bliži covjeku od apstraktnog pojma poput Boga.

quote:
Originally posted by dsormaz1
Netko je to trebao sacuvati i prenašati vjeru do današnjeg dana, a to je bio zadatak Crkve.


Isto kao što je zadatak menadžera iz Coca cole proširiti svoj proizvod svugdje gdje ga (još) nema.

quote:
Originally posted by dsormaz1
Dakle, ako vjeruješ u Boga i ako si kršcanin kako možeš reci da ti Crkva ne treba? Jedino ako pripadaš nekoj drugoj religiji, onda se može razumjeti.



Vrlo jednostavno. Ako voliš šah i prihvacaš tu igru ne znaci da se moraš uclaniti u klub šahista i tancat kak oni sviraju.
Cijela tvoja filozofija je (na žalost) Ako nisi uz nas protiv nas si. I opet se svijet dijeli na crno i bijelo. :(

Bok, kako si.
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 26/07/2013 : 13:00:59  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

dosado jel ovo priznaješ da si mistik?


ne znam, jel ima elemenata?
...ne opterecujem se time, najvažnije mi je da nikom ne cinim ništa loše. jel mislim da svaki postupak ima svoju posljedicu, dobri dobru loši lošu. Pa cinim sve da u životu nemam loših posljedica. Ustvari mi je najvažnije da uopce ne cinim išta, samo da "meditiram"

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 26/07/2013 : 13:01:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
Ma Isus je hebrejski Sokrat
Go to Top of Page

tronožac
Average Member

Serbia
509 Posts

Member since 04/05/2008

Posted - 26/07/2013 : 13:08:31  Show Profile Show Extended Profile  Send tronožac a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by tronožac

quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by tronožac

Hm,zar secanje tako brzo lapi?



Kad se ti tako "dobro sjecaš" tih dogadaja daj nas "zaboravne" podsjeti.
Obrazloži i argumentiraj to svoje "sjecanje" na "crkvene pokolje" milijuna domorodaca.


Prica se o domorocima,žrtvama crkve,ja divanim o domorocima Hrvatske.
Drž se!
Prema americkim izvorima, više od 1400 rimokatolickih sveštenika i casnih sestara licno je ubijalo, klalo, trovalo, mucilo i nasilno pokrštavalo u katolicizam Srbe, Jevreje i Rome. Dr Milan Bulajic, sada pokojni, prvi koordinator Medunarodne komisije za istinu o Jasenovcu prikupio je imena 1171 rimokatilickog sveštenika, koji je licno ubijao.

Uopšte nije moguce navesti ovde sve one zlocince koji su vršili ubijanja. Pomenucu zato samo nekoliko imena: fra Dragutin Kukolj; fra Nikola Masic; fra Josip Bujanovic tzv. pop Jole; fra Mihovil Marber; fra Stjepan Gabric; fra Krsto Jelinic; fra Ljubo Magas; fra Vladimir Stuparic; fra Josip Banic; fra Grga Starcevic, i još preko 1100 drugih katolickih sveštenika.

Dr Nikola Nikolic, lekar, Hrvat, i zatocenik jasenovackog logora, u svojoj knjizi "Jasenovacki logor" opisao je mnoge zlocine franjevca Tomislava ili Vjekoslava Filipovica ili Majstorovica, koji je obucen u odeždu katolickog sveštenika svojom rukom klao malu decu. I fratar dr Srecko Peric je, stojeci na oltaru svoje crkve, govorio: "Hrvati, idite i pokoljite sve Srbe, ali prvo ubijte moju rodenu sestru, koja se udala za Srbina. Kada završite klanje, vratite se u crkvu i svi ce vam gresi biti oprošteni". Toga dana 20. avgusta 1941 god. više od 5000 Srba je izgubilo život. Fratar Petar Berkovic, u sveštenickoj odeždi, ubijao je Srbe revolverom. U pismu koje je poslao jednom ministru u vladi Hrvatske, koje je nadeno posle svršetka rata, opisao je detaljno zlocine koje je izvršio.

Italijanske novine "Il Tempo", 1. maja 1941, objavile su da je fratar Simic došao kod italijanskog generala, komandanta divizije Sisari, i rekao mu da ga je vlada Hrvatske ovlastila da preuzme gradansku upravu. Rekao je da mu je najvažniji zadatak da pobije sve Srbe, i to što brže. Takode je rekao da je dobio identican nalog od Rimokatolicke crkve iz Rima.

Veliki broj rimokatolickih sveštenika, u seksualnom pogledu, bio je perverzan. Uživali su da skidaju žene gole, da ih gledaju, da ih muce, da ih siluju, a potom da ih ubijaju. Neki od njih su silovali cak i male devojcice i ucenice iz škola, pa su ih potom ubijali. Silovali su žene i primoravali ih da posmatraju silovanje spostvenih cerki. Ovo je zabeleženo 4. avgusta 1941. godine.

Dobro da ti pomognem,ko je bio Rimokatolicki svestenik Miroslav Filipovic - Majstorovic?


Lik koji je nekad bio fratar, ali je u vrijeme kad je radio to što je radio bio vec odavno ekskomuniciran iz Katolicke crkve, za tvoju informaciju. Nakon toga se lažno predstavljao kao fratar.
I kakve veze on ima s domorocima u Americi?
Verovatno se ovim postom opraštamo na neko vreme,ali zarad zaboravnosti Dsormaza morao sam,da ne zaboravi na ovih 1171 revnosnog delatnika koji su huškali obican narod na svog komšiju,brata...

Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4248 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 26/07/2013 : 13:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message
Evo jedan dobar kviz za one koji su iz engleskog barem prosjecni. http://www.selectsmart.com/RELIGION/
Budite iskreni prema sebi (i kvizu!!!!) i vjerojatno ce biti iznenadenja.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/07/2013 : 13:30:24  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Cromwell

Evo jedan dobar kviz za one koji su iz engleskog barem prosjecni. http://www.selectsmart.com/RELIGION/
Budite iskreni prema sebi (i kvizu!!!!) i vjerojatno ce biti iznenadenja.




meni je ispalo ortodoxni kveker (100 %)

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/07/2013 : 13:31:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
s jehovinim svjedocima se najmanje podudaran.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 26/07/2013 : 13:32:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message
Unitarian Universalism - to sam ja :D

There can be only one, me!
Go to Top of Page
Page: of 18 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000