forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Be human! My respect for them
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 01/12/2013 : 08:50:27  Show Profile Show Extended Profile
O tome ja govorim. Stalno se ima potreba imputirati bezboštvo. Po tome ispada nevjernik=loš covjek, a vjernici su dobri ljudi samim tim što vjeruju. I kad se koriste zajedljivošcu (kao tronožac) to je u duhu vjere.

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 01/12/2013 : 09:13:49  Show Profile Show Extended Profile
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by fikus

Pa kako si upisao fakultet prava sa tri razreda?


Prekvalifikacija... ali to ni ne smatram nekom skolom kako mozes zavrsiti 4 razreda u godinu dana?! Bezveze... ali ok prilika onima koji su se pokajali sto nisu ucili prije



Izgubio sam se. Koliko razreda na kraju imaš i koji ti je studentski status? Nije baš uobicajeno da prvo kažeš da imaš tri razreda pa se naknadno sjetiš neke prekvalifikacije.

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 01/12/2013 : 10:33:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by Obi-wan

Pamet tj. inteligencija je uglavnom nešto što covjek dobije kada se rodi. Nešto kao nacionalna pripadnost. Može se ta pamet malo izbrustiti ucenjem, ali neko znacajno povecanje inteligencije ne vjerujem da je moguce. Cemu onda nekom prebacivati - ja sam pametniji od tebe. Ili, ja imam veci penis - kao da si ga svojim mukotrpnim radom zaradio. Znao sam covjeka koji je završio težak fakultet ucecu pola satu u bucnoj sobi. Oduvijek je bio inteligentan. I znate šta još. Bio je teški šupak, a žene je tretirao kao kurve. Blago njemu. Nekako mi je važnije kakve izbore napraviš u životu i kako raspolažeš sa onim što imaš (Forest Gump) nego kolika ti je inteligencija. Nekako imam dojam da je covjek skromnijih umnih mogucnost spremniji pomoci bližnjem svom nego "pametni". Imaš li neko posebno pravo na bolji život ako si bijele rase, muškarac, hetero, pametan? Naopak je ovaj naš svijet žešce, sistem vrijednost nikada nije bio kako treba.

I da, poslije smrti nema nicega kao što nije bilo ni prije rodenja. Zar je to tako teško zamisliti? Jednog dana svijest se ugasi i zaspiš - ali zauvijek. Znam da zvuci strašno, ali tako je to. Zato živite najbolje što možete i uživajte dok traje.



Znaci otprilike ovako:
Radi sto god hoces sada, ubijaj, pljackaj, bludnici, kradi, laži... ako uzivas u tome... jer kasnije... kasnije ce nas pojesti crvi ovako ionako.
To možeš tumaciti kako hoceš. Ja svojim izborom ne radim te stvari. Znaci, ne treba mi strah od boga ili neke kazne da ne bih radio te stvari. A tko to radi... Proci ce isto kao i dobri ljudi - dakle crvi nam svima sljeduju (osim meni ja cu biti kremiran).
Jadan li je ovaj zivot ako je to istina, zbilja je jadan, ne zato jer sam ja iskompleksiran ili ne znam sto jadan je jer ako je sve u bogatstvu i uzivanju a iza toga nista jadni smo.
Jadan uistinu. To je ocigledno i vidi se na svakom koraku svaki dan.
Ajde zapitaj se iskreno cemu zaista tezis? za cime zaista zudis?
Zza time da imas prosjecan posao, da stvoris potomke i da nakon smrti padnes u totalni zaborav?
Volio bih da sam bogat i slavan i ako može besmrtan.
Znaci nema nicega?
Na žalost nema.
Reci mi zasto onda stabla i zivotinje nemaju razum kao ljudi, zasto samo i jedino ljudi imaju razum na ovom svijetu?
Vjerovatno zato što se razum teško budi dugotrajnim evolucijskim procesom. Naime, ja mislim da bi delfini za nekoliko miliona godina razvili visoku inteligenciju ako izgmižu iz vode (treba vatra) i ako ih mi ne pobijemo (a hocemo).
Reci mi sto osjecas ako iskreno iz srca poljubis svoju zenu,curu, mozda dijete, majku? Nista ne osjecas?To je tu eto tek tako... samo osjecaj?
Osjecam svašta, a kada umrem ti osjecaji ce prestati.
Ma reci mi kako nista moze stvoriti nista? Netko je morao stvoriti svemir, netko je pokretac! Zar je moguce da idemo protivnom logici i da tvrdimo da je sve slucajno...


Nemam pojma kako je sve nastalo, ali protivno logici je iznijeti neku suludu bajku i reci da je bilo baš tako. Za tu pricu nema ni trunke dokaza. Ali ako dobro upotrijebiš mozak, sasvim je ocigledna da ta prica odlicno služi vladajucoj klasi u potcinjavanju nebrojenih masa malih ljudi (tj. mene i tebe). Dakle, budi dobar, pravican, muci se, bla-bla i ideš u raj jednog dana. Puno ljudi bi spoznajom istine podivljalo ili ne bi moglo živjeti od straha. I zato su si izabrali da vjeruju u laž - kako bi im patnja bila lakša. Na kraju, sve nas ceka isto - dakle isceznuce, kako pojedinca tako i vrste. Da ima daljnjeg života, netko bi nam vec javio... Ako je jedini nacin na koji možeš funkcionirati, vjera u šarenu lažu, ti vjeruj, ali ja to na žalost ne mogu poštovati.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 01/12/2013 10:36:09
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 01/12/2013 : 10:54:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Ja vjerujem u Boga, itekako, ali ne u onog normiranog od strane crkve, ne u onog u cije ime tvrde da govore Markic, Bozanic, Pozaic, Košic i toliki ini koji umjesto blagosti, ljubavi i tolerancije zagovaraju strogost, mržnju i netoleranciju.
Tko su uopce oni da se usude tumaciti ono što smatraju Božjom voljom, tko su oni koji tako neponizno i oholo vjeruju da znaju što Bog želi, tko su oni koji se na rijecima zalažu za srecu djece i protiv abortusa, a djelom unosno zaraduju na ispitivanju farmaceutskih proizvoda za kontracepciju.
Moj Bog nije onaj koji kažnjava ("Bog ce te kazniti!") nego onaj koji voli, nije onaj koji pamti grijehe nego onaj koji ih oprašta, nije onaj o kojem licemjeri u zlatu i kadifi nedjeljom pricaju s oltara i kadionica nego onaj koji živi skromno i u tišini i koji ponizno nosi svoj križ, nije onaj koji pije iz zlatnog kaleža nego iz obicne drvene caše.
Moj Bog je onaj koji je se vozi javnim prijevozom a ne u luksuznim limuzinama, onaj koji živi u trošnoj potleušici a ne u dvorima od oniksa.
Ukratko, moja vjera nije i ne može biti i tvoja, jer prava vjera se živi i o njoj se šuti, ona je intima i osobni izbor a ne nešto o cemu se vice i gnjavi druge, ona je duboko u onome tko je ima, a ne procitana ili naucena fraza koja se izgovara bez razumijevanja.
Prava vjera je skrušenost a ne oholost, prava vjera nije pokazivanje nadmoci i sile nego svijest o slabosti i malenkosti, prava vjera nije egoizam nego je altruizam, prema svakome i u svakom trenutku.




ovo je samo jedan moment, džoni, i to onaj - lošiji. stajalište nižeg stupnja, moraliteta. viši stupanj je obicajnost. tako tvrdi hegel.
ja mu vjerujem, više nego tebi, jer je dao bolje razloge.

štoviše, uopce (ti) ne vjerujem u postojanje nekakve cvrste savjesti, u unutrašnje sudište subjekta. unutra je praznina. nema oslonca. covjek ne živi u nekom vakuumu (puke subjektivnosti) vec ima uporišta, izvan sebe. ti si ovo vrlo zorno prikazao u svom postu, gdje vrlo lako (i glatko) sklizneš od neke svoje subjektivnosti (privatnog Boga) u vanjski svijet (u uporišta): Markic, Bozanic, Pozaic, kadionice, oltari itd... prihvacanjem retorike suprotnog tabora, ti si se svrstao i jesi - u tom taboru.

ukratko, tvoja "vjera" i tvoj "Bog" i tvoja savjest nisu uopce tvoji (naime, ja u to ne vjerujem, iako postoji kao puka mogucnost da ti jesi baš "svoj" i da sudiš baš iz ciste svoje savjesti --------- ali to je upravo to - PUKA mogucnost), nego je bliže istini da si ti iz unutarnje praznine pobjegao u objektivitet (kontri, milanovica, pusicke i ostalih agitatora).

retorika i egzaktno navodenje jedne strane (kao loših, zagovaratelja mržnje itd.) razrješavaju cvor mogucnosti i zbilje: tvoja retorika i nastup su indikativni i posljeduju da te se iz tobože 'neutralnih' ("sudim prema savjesti, samo mojoj u mojoj unutrašnjosti") trpa u suprotni tabor, u 'gradanoide'. i da ti se održi predavanje o moralitetu kao jednoj lažnoj poziciji koja uvijek teži prelasku u obicajnost (tj. u tvom slucaju, u uspostavljanju svijeta ciju sliku bi krojili pusicka i ostali pusici).
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 01/12/2013 : 11:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Jebi ga, svatko ima pravo suditi o tudoj unutarnjoj praznini i bježanju u objektivitet odredenog tabora, pa tako i onaj koji staje na stranu suprotnog tabora, što mu automatski oduzima objektivnost pa time i pravo arbitriranja.
Uostalom, ti si od prvog posta na forumu prisvajaš ulogu mini (forumskog) boga, pa te i to diskvalificira kao nekog tko bi uopce imao pravo govoriti o Bogu s velikim B, objektivitetima i prazninama.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 01/12/2013 : 11:59:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
nije baš tako
zar to što sam te sasvim lijepo raskrinkao, zar me to "automatski diskvalificira"?
uostalom, ja nikad nisam skrivao svoja stajališta i uvijek zauzimam poziciju (i to pravu, ispravnu i istinitu, da budemo sasvim precizni): u sukobu hrv-srb = hrvatsku, u sukobu bonelli-nebonelli = bonelli, u sukobu obitelj-pusici = obitelj. itd.

Go to Top of Page

tronožac
Average Member

Serbia
509 Posts

Member since 04/05/2008

Posted - 01/12/2013 : 12:26:53  Show Profile Show Extended Profile  Send tronožac a Private Message
Dok je kod druga Stinkija sve crnobelo(srbi su pederi koji ne citaju Bonelija) Vi gospodine Fikus sa svoje katedre vidite i dalje od u prepisci predocenog,dodajete nemilice zapravo.
Ko je bolji-gori,o cemu Vi to dumate,a da nigde se ne spocitava.

Zajedljivost jeste naglašena,jer je to jezik kojim sa visina komunicirate,cinilo se pristojnim tako razgovarati.
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 01/12/2013 : 12:40:54  Show Profile Show Extended Profile
Eto, bar si priznao da si zajedljiv.

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 01/12/2013 : 12:52:54  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
Kruha i igara.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 01/12/2013 : 13:05:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

nije baš tako
zar to što sam te sasvim lijepo raskrinkao, zar me to "automatski diskvalificira"?
uostalom, ja nikad nisam skrivao svoja stajališta i uvijek zauzimam poziciju (i to pravu, ispravnu i istinitu, da budemo sasvim precizni): u sukobu hrv-srb = hrvatsku, u sukobu bonelli-nebonelli = bonelli, u sukobu obitelj-pusici = obitelj. itd.




Fašista-antifašista biraš fašista
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 01/12/2013 : 13:16:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
kaj tebe muci, mališa?
ne trebaš se non-stop ponavljati, mi si nemamo što reci. držim te ljigavcem, podmuklim malim zlocom i tu prestaje ikakva normalna komunikacija medu nama. toliko si valjda i ti u stanju shvatiti; ili ne?? mali papagaj koji se samo vrti u krug?
kužiš, decko?
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 01/12/2013 : 13:33:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

nije baš tako
zar to što sam te sasvim lijepo raskrinkao, zar me to "automatski diskvalificira"?
uostalom, ja nikad nisam skrivao svoja stajališta i uvijek zauzimam poziciju (i to pravu, ispravnu i istinitu, da budemo sasvim precizni): u sukobu hrv-srb = hrvatsku, u sukobu bonelli-nebonelli = bonelli, u sukobu obitelj-pusici = obitelj. itd.






Apsolutno, svatko onaj, dakle ne samo ti, tko tvrdi da uvijek i u svemu zauzima jedeinu "pravu, ispravnu i istinitu" poziciju, tko na svakom koraku demonstrira ispade egoizma i grandomanije, a bez zrnca samokritike i realnog sagledavanja sebe, te tko pritom svako malo samom sebi proturjeci zauzimajuci i dijametralno suprotne stavove, taj sam sebi oduzima pravo govoriti o Bogu jer ga svime navedenim osporava.

Ili, da citiram sebe od prije pola godine:

quote:
Kao forumaš koji mora uvijek i u svemu biti u pravu, kao virtualna inkarnacija Zagora koji vitlajuci metaforickom "sjekirom" na topicima postavlja pravila i uvodi red, logicno je da stinky mora upadati u protuslovlja.
Pa tako na jednom topicu suvereno i samouvjereno kako samo on zna tvrdi jedno, a na drugom s podjednakim žarom i prepotencijom nešto sasvim drugo, ponekad i ono što se otvoreno suprotstavlja prethodno recenom.
Pritom se uvijek drži odredene logike, ali ta logika ponekad vrijedi samo za odredeni topic i kroz odredeno vrijeme, ovisno o temi, njegovoj nabrušenosti ili pak o epizodi Zagora o kojoj je rijec.
Pa je tako jednom žestoki marksist, drugi put naglašeno mizogin tip koji bi ženu smjestio iskljucivo uz muža, djecu i štednjak, a treci netko tko velica sjajnu instituciju crkvu i "zdrave" snage društva koje su, gle cuda, hiperkonzervativne i nazadnjacke.
Svakako, mizoginija i konzervativizam se ne iskljucuju, dapace skladno idu ruku pod ruku, pa ako tome dodamo autoritarnost kao simbol totalitarne svijesti koja se ocituje i u spomenutoj potrebi da se uvijek i u svemu bude krajnji arbitar i nositelj ultimativne istine, pretpostavljam da tu treba tražiti njegovu pravu, ne-virtualnu prirodu.
Egoizam je u svemu najmanji problem.



Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 01/12/2013 : 13:43:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by tronožac
Ne voli biti precica, i nije mu problem vrijeme. On ce te cekati, da ga pronades ziveci svoj zivot, ne njegov..
Ovo je vrlo zanimljivo,jer to je najveca samoobmana coveka i najgori savet koji možeš dati-nema vremena,nema kada,covek nece živeti dokle on želi.


Bila bi mozda samoobmana kada bih bila vjernica. No, tko zna bih li tada uopce razmisljala tako; da uzmem malo znanja, razuma i logike, nesto vlastitog iskustva, dodam Boga, i razgovaram s Tonkom u noci.


quote:
Originally posted by tronožac

Carli preporucujem ren i ljutu šljivu,može i gušcija mast na grudima,dok su noge u lavoru sa posoljenom vrucom vodom.Ne zaboravi da skineš carape pre toga.
Pomoci ce u prehladi,a moci ceš i bolje da povedeš vrzino kolo iz kojeg se ne puštaš svojim visokoumljem(stavljanje sopstvene volje nad božijom voljom,te gradjenjem lažnog domostroja).

Nema spasenja van žrtve, nema spoznaje van poniznosti, a to je moguce samo ako se prinese jedino što imaš sem duše - slobodnu volju.


Molim te, razumi me i uvazi moje misljenje, kojim ne napadam tvoju vjeru, niti te ugrozavam njime:
Po meni je ova tvoja recenica upravo bit, glavni recept zemaljskih majstora kuhinje kojeg primjenjuju da covjeka drze u svojoj vlasti i koriste ga u manipulacijama radi ostvarenja vlastite koristi.

Budi ponizan, ne preispituj na cemu se temelji tvoje znanje jer ces naici na proturjecja, spoznati da mozes imati svoju slobodnu volju
kojom te vodi razum i biti ces slobodan.

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 01/12/2013 13:50:31
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 01/12/2013 : 13:48:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
Pustite te sjekire..topic je od vlaka zdravo marija postao topicom sibirskog ludog expresa
Tonki zelim puno srece, a nama ostalima puno strpljenja.
Ako ovaj referendum bude izglasan u korist ZA opcije..postoji naravno i plan B koji je vec isproban i vrlo efikasan.
Nemojte se zavaravati o pricama o demokraciji..biti ce onako kako drugovi odluce

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

tronožac
Average Member

Serbia
509 Posts

Member since 04/05/2008

Posted - 01/12/2013 : 14:15:18  Show Profile Show Extended Profile  Send tronožac a Private Message
Budi ponizan, ne preispituj na cemu se temelji tvoje znanje jer ces naici na proturjecja, spoznati da mozes imati svoju slobodnu volju
kojom te vodi razum i biti ces slobodan.

Ne razumeš me-cilj i jeste sloboda,ali od greha,a odricanje sopstvene volje i jeste tek po njenoj spoznaji,kao zalog ljubavi prema Bogu.
Da je teško -jeste,ali je i moguce.
Sopstveno iskustvo crpiš iz okoline,a ona je cak u velikoj meri suprotna,od, moje.
No kako nam bilo,želim ti dobro zdravlje.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 01/12/2013 : 14:30:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
stinky..praznine koje u drugima toliko revno trazis su samo reflekcija tvojih ponora koje pokrpati i ispuniti zelis.
To je pohvalno i neminovno za lika tvoje inteligencije.
Izabravsi tako stranu iz poriva istih i navedenih , ne mora nuzno niti indikativno tvoje rijeci, stavove, tlapnje..svrstavati pod kompetentnost ili pak karizmaticnost..dapace..
Ti si svoja jaja ostavio na bodljikavoj zici konc logora , a svoj glas na strunama dogmi .
Covjek tvoje inteligencije ..broji krvna zrnca..broi godine od crkvenog raskola..broji i broji..ahhhhhhhh.
Zaratustru bi sramota bilo..rijeci tvojih.
Prijatelju..ti nisi onaj koji jesi.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8554 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 01/12/2013 : 14:49:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
Ajme, koja kolicina nonsena od profesora...kao i uvijek, trolanje do ibera, pa ako prode, prode...

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 01/12/2013 : 14:58:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Apsolutno, svatko onaj, dakle ne samo ti, tko tvrdi da uvijek i u svemu zauzima jedeinu "pravu, ispravnu i istinitu" poziciju, tko na svakom koraku demonstrira ispade egoizma i grandomanije, a bez zrnca samokritike i realnog sagledavanja sebe, te tko pritom svako malo samom sebi proturjeci zauzimajuci i dijametralno suprotne stavove, taj sam sebi oduzima pravo govoriti o Bogu jer ga svime navedenim osporava.

Ili, da citiram sebe od prije pola godine:

[quote]Kao forumaš koji mora uvijek i u svemu biti u pravu, kao virtualna inkarnacija Zagora koji itd...



džoni, zapamti ovo:

evo moje definicije - "aktivna autosinteza disparatnih elemenata"

naravno, ti se nisi još digao do ovih pozicija, pa uopce ne shvacaš elementarne istine u ulozi gdje si sada (a to je uloga Rezonera): u apstraktnom, ništa nija kontradiktorno; u konkretnom, sve je kontradiktorno.

to je rješenje tvog rezoniranja "Pritom se uvijek drži odredene logike, ali" i "Pa tako na jednom topicu suvereno i samouvjereno kako samo on zna tvrdi jedno, a na drugom s podjednakim žarom i prepotencijom nešto sasvim drugo".

dakako, kada je rijec o "logici", tj. apstraktnom, tu džoni boj vidi dosljednost, a kada je rijec o "topicima", tj. konkretnim slucajevima, tu džoni boj vidi kontradiktornost.

"bez zrnca samokritike" kaže džoni.

jasno, kada ne razumije ovo: "sebe se kritizira stvarajuci svoju ideju; druge se kritizira boreci se protiv njih na smrt."

džoni se "zadovoljava Tolerancijom prema svojim Uvjerenjima - i prema Uvjerenjima sviju drugih (osim prema onima "intolerantnim")" = pacifisticka ideologija savjesti = politicki i ekonomski Liberalizam = cacic, pusicka, milanovic, fikus, murdok, carlijevka... = svatko za se u stvarnom životu, a Romanticar brblja za sve = igra ostaje igra i nitko je ne uzima ozbiljno = ne može se doci do Istine, ni do opcenitog Znanja, ni do univerzalne Države, ni... itd. ... ... i onda paf!! eksplozija. pojavljuje se Veliki Stinky i obznanjuje. dodjeljuje pozicije džoniju, carlijevki i ostalima izgubljenima i dokida njihovo brbljanje.

ako stojim na kraju i gledam u prošlo (u džonija, carlijevku itd.), ako nisam dezainteresiran, nego ih postavljam na mjesto, onda je to "ispad egoizma, grandomanije, nedostatak samokritike" itd. a zapravo je samo mreža odnosa, tj. ja si u odnosu na džonija, carlijevku itd. mogu dozvoliti da dodem i postavljam stvari na mjesto i to bez lažne skromnosti.

Go to Top of Page

tronožac
Average Member

Serbia
509 Posts

Member since 04/05/2008

Posted - 01/12/2013 : 16:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send tronožac a Private Message
Nije šala,na dah,toliko svirati kurcu.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 01/12/2013 : 16:59:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
Odabrala sam topic koji je najposjeceniji jer mi hitno treba pomoc

izbacilo mi je osigurac i nemam struje.
Iskopcala sam sve sto jako trosi struju i svejedno ne pomaze
i tada sam vidjela da ti nije ni sklopka od glavnog osiguraca vec nesto
s oznakom FID.. trazim na netu i nasla da je to uzemljenje..

Treba mi netko tko se kuzi u to doista, ako vec nitko ovdje nije elektro-nesto..

Sto mi se desilo i sta da radim ili..nedjelja je..nemam ideju
koga nazvati..

savjet? ista, pliz.. u mraku sam uz svijece i laptop je na bateriju..
vrijeme - tik-tak---

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 01/12/2013 17:00:52
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 01/12/2013 : 17:51:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message


pomozi si sama, pa ce ti i bog pomoci

dosla mi struja i moja dvojica elektro koje nisam zeljela bespotrebno mozda uznemiriti, umirili mene, fakat uznemirenu..
Moj stari meni otkrio da je to termo sklopka nek se skuliram neko vrijeme da se ona skulira odn. ohladi..nesto..
a drugi mi elaborirao da se skuliram, iskljucim sve uredaje iz uticnica i probam vratiti, a mogu isto probati i s osiguracima, sve ih spustiti, dignuti sklopku i vracati jedan po jedan dok ju ne izbaci..jer neki uredaj baca struju na masu i to ju najvjerojatnije izbacuje..

eto odgovora svima koji ne znaju nista kao ni ja o tome,
da ne panicarimo u mraku

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 01/12/2013 17:52:13
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3267 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 01/12/2013 : 18:00:27  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message
FID nije osigurac nego je zaštita pred diferencijalnim tokom, ovaj zaštitna sklopka na diferencijalnu struju, koja služi zaštiti za ljude pred dodirom struje npr u kupatilu. Ako nemaš struje u citavom stanu onda ti otišo instalacijski prekidac. Ovo je slika prekidaca:

http://www.eti.si/hr/files/userfiles/PDF/SRB-HR/ASTI12/MCB.pdf

Samo gurni onaj sivi gumb (možda je i crne boje) prema gore. Ako opet prekidac proradi, znaci uzme struju i gumb padne dole, onda imaš kurcšlus ili kratak spoj na inštalaciji = trebaš elektro inštalatera. Tojest ako ne pronadeš feler sama (možda kratak spoj zbog neke naprave koja ima feler).

Ako nemaš struje u kupatilu (ili u onom prostoru koje štiti FID), isto ti dode. Ovo je slika FID-a:

http://www.eti.si/hr/files/userfiles/PDF/SRB-HR/ASTI12/RCCB.pdf

Gurni sivi gumb prema nagore.

Important:
FID ima testnu tipku ili reset tipku (piše test ili slovo T - kao na slici gore). Ta tipka mora se stisnuti svake tolko vremena. Tada sklopka "proradi" znaci prekine struju i jednostavno se opet sivi gumb okrene prema nagore i uspostavi se prijašnje stanje!

Ako imaš D ili D0 osigurace ovaj rastalne uloške:

http://www.eti.si/hr/files/userfiles/PDF/SRB-HR/D12/FL.pdf

onda moraš zamjeniti taisti uložak - novim!
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3267 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 01/12/2013 : 18:05:19  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message
A vidim, da si rešila problem....ovaj došla ti struja nazad. Znaci nema felera. Super. Ali svake tolko (na 4 meseca) ipak stisni Test tipku na FIDu i vrati onda gumb nazad prema nagore. Treba to da kontakti ne zastare i da se ne slimaju zbog neupotrebe.

Onaj tvoj stari kakodakažem...ne zna baš puno...

Edited by - trolodtroje on 01/12/2013 18:06:28
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 01/12/2013 : 18:07:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
puno ti hvala.

pomalo shvacam sto pises ali se idem malo odmoriti
od toga pa cu poslije proci sve.. znam da nije kraj time sto imam struju.. moram otkriti u cemu je bila fora da je prvi put izbacilo taj FID, a to ne radi bez razloga..


~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 01/12/2013 : 18:10:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by trolodtroje

A vidim, da si rešila problem....ovaj došla ti struja nazad. Znaci nema felera. Super. Ali svake tolko (na 4 meseca) ipak stisni Test tipku na FIDu i vrati onda gumb nazad prema nagore. Treba to da kontakti ne zastare i da se ne slimaju zbog neupotrebe.

Onaj tvoj stari kakodakažem...ne zna baš puno...



jelda da ne zna..to je smislio odgovor za mene, pa kaze, mozda upali..
i doista dode struje

dosla je ali nakon sto sam sve zivo iskopcala i napravila po savjetu
gosp. ing.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000