forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Be human! My respect for them
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

trolodtroje
Advanced Member

3267 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 01/12/2013 : 18:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message
FID proradi kad se pojavi veoma mala razlika u struji (10, 30, 100, 300 ili 500 mA. Znaci veoma malo). Znaci tada, kad covek (ili životinja) dotakne se žice koja je pod strujom. Inštalira se tamo, gdje je više vlažnosti (kupatilo, savna...), gdje postoji mogucnost da dode do kontakta sa žicama malih djeca (vrtici), ili životinje (konji su posebno osjetlivi cak i na male ampere). Oni veoma osjetlivi FIDi (10 i 30 mA) ponekad mogu da prorade i zbog razlike koju prouzrukuje pad ili promjena napona/struje PCja. Ništa strašno. Ako je proradio, onda radi. To je dobro, jer znaci da si bezbedna ako dode do sledeceg puta kad možda dotakneš nešto što je pod strujom. Jedina slaba strana kod toga je, da nikad niko ne zna za 100%, da ce i po 100-ti put da proradi. Jer se sa svakim prekidom kontakti malcice oštete na mikro nivoju.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 01/12/2013 : 19:01:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

kaj tebe muci, mališa?
ne trebaš se non-stop ponavljati, mi si nemamo što reci. držim te ljigavcem, podmuklim malim zlocom i tu prestaje ikakva normalna komunikacija medu nama. toliko si valjda i ti u stanju shvatiti; ili ne?? mali papagaj koji se samo vrti u krug?
kužiš, decko?


A šta tebe muci DIF-ovac, pa celom svetu saopštavaš?
Kao da svet mari za tamo nekog difovca ili molera.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 01/12/2013 : 19:46:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Apsolutno, svatko onaj, dakle ne samo ti, tko tvrdi da uvijek i u svemu zauzima jedeinu "pravu, ispravnu i istinitu" poziciju, tko na svakom koraku demonstrira ispade egoizma i grandomanije, a bez zrnca samokritike i realnog sagledavanja sebe, te tko pritom svako malo samom sebi proturjeci zauzimajuci i dijametralno suprotne stavove, taj sam sebi oduzima pravo govoriti o Bogu jer ga svime navedenim osporava.

Ili, da citiram sebe od prije pola godine:

[quote]Kao forumaš koji mora uvijek i u svemu biti u pravu, kao virtualna inkarnacija Zagora koji itd...



džoni, zapamti ovo:

evo moje definicije - "aktivna autosinteza disparatnih elemenata"

naravno, ti se nisi još digao do ovih pozicija, pa uopce ne shvacaš elementarne istine u ulozi gdje si sada (a to je uloga Rezonera): u apstraktnom, ništa nija kontradiktorno; u konkretnom, sve je kontradiktorno.

to je rješenje tvog rezoniranja "Pritom se uvijek drži odredene logike, ali" i "Pa tako na jednom topicu suvereno i samouvjereno kako samo on zna tvrdi jedno, a na drugom s podjednakim žarom i prepotencijom nešto sasvim drugo".

dakako, kada je rijec o "logici", tj. apstraktnom, tu džoni boj vidi dosljednost, a kada je rijec o "topicima", tj. konkretnim slucajevima, tu džoni boj vidi kontradiktornost.

"bez zrnca samokritike" kaže džoni.

jasno, kada ne razumije ovo: "sebe se kritizira stvarajuci svoju ideju; druge se kritizira boreci se protiv njih na smrt."

džoni se "zadovoljava Tolerancijom prema svojim Uvjerenjima - i prema Uvjerenjima sviju drugih (osim prema onima "intolerantnim")" = pacifisticka ideologija savjesti = politicki i ekonomski Liberalizam = cacic, pusicka, milanovic, fikus, murdok, carlijevka... = svatko za se u stvarnom životu, a Romanticar brblja za sve = igra ostaje igra i nitko je ne uzima ozbiljno = ne može se doci do Istine, ni do opcenitog Znanja, ni do univerzalne Države, ni... itd. ... ... i onda paf!! eksplozija. pojavljuje se Veliki Stinky i obznanjuje. dodjeljuje pozicije džoniju, carlijevki i ostalima izgubljenima i dokida njihovo brbljanje.

ako stojim na kraju i gledam u prošlo (u džonija, carlijevku itd.), ako nisam dezainteresiran, nego ih postavljam na mjesto, onda je to "ispad egoizma, grandomanije, nedostatak samokritike" itd. a zapravo je samo mreža odnosa, tj. ja si u odnosu na džonija, carlijevku itd. mogu dozvoliti da dodem i postavljam stvari na mjesto i to bez lažne skromnosti.






Samo jedno: kakva je to šugava logika prema kojoj, kad ja kao suspektne osobe i ntražnjake navedem Markicku i njen združeni stožer, to biva proglašeno simptomom unutarnje praznine i bježanja u objektivitet suprotnog tabora, a kad ti to isto napraviš s bratom i sestrom Pusic (vjerojatno se još uvijek slatko nasmiješ na ono da je ona "stvorena za madraca a ne mudraca"), onda je to znak jedine "prave, ispravne i istinite pozicije"?

Kao što rekoh, majstor si u proturjecenju samom sebi, a kroz tvoje postove jedino se izraziti konzervativizam, patrijarhalnost i mizogoginija ispostavljaju kao konstante, bez obzira pišeš li o Zagorovom mahanju sjekirom, o oslobodenoj Lulu ili o referendumu. To su cvrste tocke, sve ostalo je puko teoretiziranje.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 01/12/2013 : 19:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by trolodtroje

FID proradi kad se pojavi veoma mala razlika u struji (10, 30, 100, 300 ili 500 mA. Znaci veoma malo). Znaci tada, kad covek (ili životinja) dotakne se žice koja je pod strujom. Inštalira se tamo, gdje je više vlažnosti (kupatilo, savna...), gdje postoji mogucnost da dode do kontakta sa žicama malih djeca (vrtici), ili životinje (konji su posebno osjetlivi cak i na male ampere). Oni veoma osjetlivi FIDi (10 i 30 mA) ponekad mogu da prorade i zbog razlike koju prouzrukuje pad ili promjena napona/struje PCja. Ništa strašno. Ako je proradio, onda radi. To je dobro, jer znaci da si bezbedna ako dode do sledeceg puta kad možda dotakneš nešto što je pod strujom. Jedina slaba strana kod toga je, da nikad niko ne zna za 100%, da ce i po 100-ti put da proradi. Jer se sa svakim prekidom kontakti malcice oštete na mikro nivoju.



Nemas pojma koliko sam ti zahvalna na trudu i vremenu,
i ovo mi je doista dobro znati.
Najljepsa ti hvala

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 01/12/2013 : 21:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by Johnny Difool
kad ja kao suspektne osobe i ntražnjake navedem Markicku i njen združeni stožer, to biva proglašeno simptomom unutarnje praznine



nema proturjecja, džoni. objasnio sam ti da se to tebi cini, kao što ti se ucinilo ovo gore citirano: naime, uopce ne stoji da "kad ti kao suspektne osobe i ntražnjake navedeš Markicku i njen združeni stožer, to biva proglašeno simptomom unutarnje praznine". nisi shvatio što sam rekao, tj. uopce se ne radi o tome da si BAŠ TI prazan iznutra (zbog ovih razloga koje navodiš), nego da je u unutrašnjosti (subjektovom okretanju unutra, u sebe) praznina, nema nicega cvrstog u krajnjoj instanci i zato pozicija moraliteta (s kojom si ti zapoceo svoju tiradu) prelazi u obicajnost, tj. hvata uporišne tocke u vanjskom svijetu, tj. objektivira se kao zakon, tradicija, prihvacene vrijednosti itd.
subjekt koji ostaje "u sebi", koji je pobjegao iz svijeta u vlastitu unutrašnjost je a) ludak b) pustinjak c) mistik

ali nije sve to toliko bitno, što se mene tice možeš slobodno tražiti svoga privatnoga boga i to via iluminativa via purgativa i via unitiva. bitno da smo se razumjeli da smo u suprotnim taborima, to je cvrsta tocka i oko toga se može graditi naš odnos. i to na zdravim osnovama: strpan si onamo kamo pripadaš (u razdobljima kada ti se više ne da igrati mistika).
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 01/12/2013 : 21:53:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
i usput,
pobjeda na referendumu. pozdravljam.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 01/12/2013 : 22:09:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

i usput,
pobjeda na referendumu. pozdravljam.


66 posto mojih sugradana je na jednom od topica proglašeno zaostalima...kako to objasniti...dakle,ovih 34 posto šta su glasali protiv nisu zaostali...dajem ruku u vatru da u tih 34 posto,4 posto je glasalo ispravno...ostali su glasali iz preseransa ili zato što je to in...ne,nisam izašao na referendum...jutros sam se igrao s tromjesecnim sinom i desetogodišnjom kcerkom,a poslje sam išao na posao...kako bih inace glasao...moja stvar...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 01/12/2013 : 22:27:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by stinky

i usput,
pobjeda na referendumu. pozdravljam.


66 posto mojih sugradana je na jednom od topica proglašeno zaostalima...kako to objasniti...dakle,ovih 34 posto šta su glasali protiv nisu zaostali...dajem ruku u vatru da u tih 34 posto,4 posto je glasalo ispravno...ostali su glasali iz preseransa ili zato što je to in...ne,nisam izašao na referendum...jutros sam se igrao s tromjesecnim sinom i desetogodišnjom kcerkom,a poslje sam išao na posao...kako bih inace glasao...moja stvar...



jok, samo 21%

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47012 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/12/2013 : 22:35:19  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
mene samo zanima koliki postotak od tih današnjih 66 % bi glasalo za zabranu umjetne oplodnje,pobacaja i kontracepcije.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 01/12/2013 : 22:37:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
jel te to baš kopka ili zanima tek onako, jer si dokon?
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47012 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/12/2013 : 22:38:23  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
baš me zanima pošto se ljudi pozivaju na tradicionalizam

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 01/12/2013 : 22:44:38  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

mene samo zanima koliki postotak od tih današnjih 66 % bi glasalo za zabranu umjetne oplodnje,pobacaja i kontracepcije.




Od tih 66% za navedene stavke glasalo bi njih 100%

Wtf?

Edited by - bagi on 01/12/2013 22:45:13
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 01/12/2013 : 22:45:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Johnny Difool
kad ja kao suspektne osobe i ntražnjake navedem Markicku i njen združeni stožer, to biva proglašeno simptomom unutarnje praznine



nema proturjecja, džoni. objasnio sam ti da se to tebi cini, kao što ti se ucinilo ovo gore citirano: naime, uopce ne stoji da "kad ti kao suspektne osobe i ntražnjake navedeš Markicku i njen združeni stožer, to biva proglašeno simptomom unutarnje praznine". nisi shvatio što sam rekao, tj. uopce se ne radi o tome da si BAŠ TI prazan iznutra (zbog ovih razloga koje navodiš), nego da je u unutrašnjosti (subjektovom okretanju unutra, u sebe) praznina, nema nicega cvrstog u krajnjoj instanci i zato pozicija moraliteta (s kojom si ti zapoceo svoju tiradu) prelazi u obicajnost, tj. hvata uporišne tocke u vanjskom svijetu, tj. objektivira se kao zakon, tradicija, prihvacene vrijednosti itd.
subjekt koji ostaje "u sebi", koji je pobjegao iz svijeta u vlastitu unutrašnjost je a) ludak b) pustinjak c) mistik

ali nije sve to toliko bitno, što se mene tice možeš slobodno tražiti svoga privatnoga boga i to via iluminativa via purgativa i via unitiva. bitno da smo se razumjeli da smo u suprotnim taborima, to je cvrsta tocka i oko toga se može graditi naš odnos. i to na zdravim osnovama: strpan si onamo kamo pripadaš (u razdobljima kada ti se više ne da igrati mistika).




Dakle, moja unutarnja praznina se u pronalaženju vanjskih uporišta (antagonista) objektivira kao "zakon, tradicija, prihvacene vrijednosti itd.", a kad ti svoju unutarnju prazninu zakrivenu teorijskim palamudenjem objektiviraš u svojim antagonistima, predstavnicima druge strane (Pusici), onda je to superiorna arbitraža, jedina prava i istinita pozicija.
Klasicna zamjena teza i proglašavanje crnog bijelim, ništa više.
Još jednom loviš vlastiti rep.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47012 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/12/2013 : 22:46:01  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by bagi

quote:
Originally posted by lwood

mene samo zanima koliki postotak od tih današnjih 66 % bi glasalo za zabranu umjetne oplodnje,pobacaja i kontracepcije.




Od tih 66% za navedene stavke glasalo bi njih 100%





hau jes no.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 01/12/2013 : 22:51:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Za pobacaj cak možda i bi bilo 100 od 66 %, ali za kontracepciju ne bi jer to Markic kao vlasnici firme za testiranje sredstava za kontracepciju ne bi odgovaralo.
Tako da možemo biti sigurni barem u to da nikad nece biti referenduma o kontracepciji.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 01/12/2013 : 22:56:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Dakle, moja unutarnja praznina se u pronalaženju vanjskih uporišta (antagonista) objektivira kao



e ovoga puta si se zajebo
danas se tvoja unutarnja praznina nije objektivirala. naime, "potrošio" si se na beznacajan list papira, jer se tvoja unutrašnjost, tvoj (unutarnji) glas odbacuje kao zabluda - opca volja je rekla što je istina. dakle, kao što sam tvrdio a priori moja pozicija jest (i pokazala se) kao superiorna arbitraža, jedina prava i istinita pozicija.

nadam se da cijeniš i pozdravljaš ovu neoborivu logiku (i superiornu poziciju)
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47012 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/12/2013 : 22:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Za pobacaj cak možda i bi bilo 100 od 66 %, ali za kontracepciju ne bi jer to Markic kao vlasnici firme za testiranje sredstava za kontracepciju ne bi odgovaralo.
Tako da možemo biti sigurni barem u to da nikad nece biti referenduma o kontracepciji.





misliš da ce je ukinit bez referenduma ?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 01/12/2013 : 23:14:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Obožavam ove koji bez obzira na cinjenice tupe po svom, i ne vide dalje od nosa.
Ali dobro, za nekog tko vitla zamišljenom sjekirom i to je napredak u civiliziranosti.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 01/12/2013 : 23:20:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
ti si nešto pobrkao
cinjenica jest da si u gubitnickom taboru = u zabludi = opca volja kaže da sam ja (bio i jesam) u pravu
Go to Top of Page

edvin
Senior Member

Croatia
1295 Posts

Member since 06/10/2002

Posted - 02/12/2013 : 11:34:58  Show Profile Show Extended Profile  Send edvin a Private Message
biti u vecini ne znaci automatski biti u pravu. to je bar jasno.

"How long, not long, 'cause what you reap is what you sow!"
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



632 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 02/12/2013 : 11:56:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message
njemu nije
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37784 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/12/2013 : 11:57:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

da, da, i Svabe su u 30-ima proslog vijeka bile u pravu, kako da ne



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8554 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 02/12/2013 : 12:08:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

zlikovski
Senior Member



Croatia
1090 Posts

Member since 21/03/2008

Posted - 02/12/2013 : 13:11:51  Show Profile Show Extended Profile  Send zlikovski a Private Message
Zadnja dogadanja oko referenduma o uvodenju u Ustav definicije braka kao zajednice žene i muškarca imat ce i puno šire politicke posljedice. Glavne politicke snage u zemlji jasno su se odredile prema referendumu, u medijima i javnosti vodi se neka vrsta kulturnog rata, a izvjesno je da ce se kao jedan od ishoda referenduma iskristalizirati neke nove vecine i manjine. Vladajuca koalicija po ovom se pitanju pokazuje kao manjinska strana, iako je tek na pola mandata nakon izbora na kojima je dobila cistu vecinu. Oporba, koja je saborska manjina, po pitanju referenduma izgledno se nalazi uz vecinu biraca.

Definicija braka je važna politicka tema, o kojoj se nije raspravljalo u predizbornoj kampanji 2011.. Kukuriku koalicija stoga nema legitimitet da vecinom koju je dobila na izborima opravdava guranje necega što se pred te izbore nije spominjalo. Situaciju u kojoj se dobiva izborna vecina jednom pricom, da bi se poslije izbora radila druga stvar nije novost u hrvatskoj politici. Tko je npr. prije tri godina ovlastio HDZ-ova ministra vanjskih poslova da na samitu EU – Zapadni Balkan održanom u Sarajevu sudjeluje u redovima tzv. Zapadnog Balkana? HDZ je dobio izbore pricajuci iskljucivo o euroatlantskim integracijama, a ne o “Regiji” ili” Zapadnom Balkanu”, pa što je onda Jandrokovic tamo radio? Radilo se o tome da se nije poštivala i predstavljala politicka volja vlastitih biraca, nego se postupalo prema nalozima izvana u misiji “civiliziranja” vlastitog naroda. Otprilike kao što kukurikavci cine danas “prosvjetljujuci” zatucanu “pokatolicenu jazbinu” kako Hrvatsku nazivaju njihova prva pera.

Dobro je da stvari izlaze na cistac i da konacno pocinje ideološko profiliranje hrvatskih stranaka, jer kod nas se, ni po jednoj osnovi, godinama nije znalo što je lijevo, a što desno. Kako to da tobože lijeva vlast smanjuje radnicka prava, ukida porodiljne naknade, slijedi liniju privatizacije i deregulacije, što definitivno ne spada u lijeve vrijednosti? I zašto se ljevica više bavi gej pravima, tocnije onim što samoprozvani predstavnici te populacije prezentiraju takvima, više nego radnickim pravima? Ocito je da je da po pitanju gospodarstva, socijale i srodnih tema nema više velike razlike izmedu tzv. socijaldemokrata i tzv. demokršcana. Ostaje dakle, kao poprište politicke borbe, jedino sfera životnih vrijednosti oko koje ce se ubuduce sve više lomiti koplja.
Prica oko ustavne zaštite braka u obliku u kojem je postojao oduvijek i kako je definiran i sada u Obiteljskom zakonu, puno je šira od prepucavanja kojima svjedocimo zadnjih dana. U osnovi se tice pitanja imaju li institucije koje baštinimo, i koje imaju golemu tradiciju iza sebe, i dalje svoje opravdanje i mogu li se olako redefinirati, prakticno dokidati, a da to ne izazove dalekosežne posljedice koje ne možemo ni predvidjeti? Prica se da je dekadencija braka neumitan proces, ali mnoge nekada samorazumljive modernizacijske vrijednosti su naknadno napuštene i vratilo se tradicionalnim obrascima. Prije nekoliko desetljeca smatralo se da je dojenje passe, nosila se sintetika, koristila instant hrana. Pa se relativno brzo pocelo vracalo na staro. Tako danas u mnogo cemu, od ishrane do odnosa prema okolišu, nastojimo biti bliži djedovima nego roditeljima. Nema jedinstvenog pravocrtnog progresa koji bi samorazumljivo važio za sva društva. Pitanje definicije braka je politicko-filozofsko pitanje. Jesmo li apsolutni gospodari svijeta koji mogu sve što im se prohtije ili smo ograniceni obzorom kulture, jezika, baštine, tradicije u kojem smo se zatekli i s kojima nemamo pravo eksperimentirati bez jasne potrebe i širokog konsenzusa?

Histerija koja se iz dijela medija podiže oko referenduma kao tobožnje diskriminacije homoseksualaca, kulminira pitanjem – tko je sljedeci? Sugerira se da su vecina Hrvata fašistoidni manijaci koji bi ubuduce listom referendumski glasovali da se strijeljaju biciklisti, ukinu prava manjina ili povede sveti rat s cijelim svijetom. Vjeruje li dežurni moralni panicari da bi u Hrvatskoj doista bilo moguce skupiti toliko potpisa za ukidanje bilo cijih prava? I ako doista tako misle, zašto uopce ostaju živjeti medu takvim groznim ljudima?

Umuju kako postoje situacije u kojima je vecina zavedena, zabrazdila, pa spominju nacisticku Njemacku. No može li slican argument koristiti i druga strana? Jesu li zabrazdile zemlje koje su redefinirale brak i dozvolile ga osobama istog spola pa potom otišle i korak dalje uvodeci u službene formulare nazive “roditelj 1” i “roditelj 2”, kao rijeci za 21. stoljece, umjesto klerikalno zatucanih naziva “otac” i “majka”?Inicijativa U ime obitelji željela je “ojacati” postojecu definiciju braka njenim unošenjem u Ustav, kako bi se izbjegla mogucnost da trenutno vladajuca opcija namece nešto za što nema dovoljan legitimitet. Imaju ga da provode “u plusu tri place, a ne u minusu da ti se place”, kako su obecavali pred izbore, a što ocito ne znaju i ne mogu provesti pa im ostaje ideološki zaoštravati u smislu omogucavanja da se u svatovima dvaput pjeva “Danas majko ženiš svoga sina”.

Suocen s bliskom propašcu ako bi se samo poštovao zakon i naplatio porezni dug, neformalni vladin jutarnji bilten nadmašio je ovih dana samoga sebe, angažirajuci citavu mašineriju koja dnevnim ritmom utjeruje strah u kosti narodu, uvjeravajuci citatelje da su fašisti i zlikovci i neandertalci ako podupru takve neljudskosti poput one da je brak zajednica muškarca i žene.

Inicijativa U ime obitelji je ubrzala proces politickog profiliranja naših stranaka. Natjerala je, do jucer ideološki potpuno ispražnjen HDZ, da se odredi barem po tom pitanju, a i vladajucu koaliciju je ideološki izvela na cistac. Na valu “konzervativne revolucije”, kako joj tepaju jutarnji egzorcisti, pokrenute referendumom netko ce politicki profitirati, bio to ubrzano profiliran HDZ ili netko drugi. Vladajuci su se, po pitanju referenduma, žestoko svrstali protiv, cime su svoj izborni legitimitet stavili na kušnju. Ako referendumsko pitanje prode, što bi bio težak debakl vladajuce oligarhije, legitimno je upitati se treba li odmah raspisati prijevremene izbore.

Nino Raspudic | vecernji.hr


Grad - to ste vi.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47012 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 02/12/2013 : 13:20:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by zlikovski

Zadnja dogadanja oko referenduma o uvodenju u Ustav definicije braka kao zajednice žene i muškarca imat ce i puno šire politicke posljedice. Glavne politicke snage u zemlji jasno su se odredile prema referendumu, u medijima i javnosti vodi se neka vrsta kulturnog rata, a izvjesno je da ce se kao jedan od ishoda referenduma iskristalizirati neke nove vecine i manjine. Vladajuca koalicija po ovom se pitanju pokazuje kao manjinska strana, iako je tek na pola mandata nakon izbora na kojima je dobila cistu vecinu. Oporba, koja je saborska manjina, po pitanju referenduma izgledno se nalazi uz vecinu biraca.

Definicija braka je važna politicka tema, o kojoj se nije raspravljalo u predizbornoj kampanji 2011.. Kukuriku koalicija stoga nema legitimitet da vecinom koju je dobila na izborima opravdava guranje necega što se pred te izbore nije spominjalo. Situaciju u kojoj se dobiva izborna vecina jednom pricom, da bi se poslije izbora radila druga stvar nije novost u hrvatskoj politici. Tko je npr. prije tri godina ovlastio HDZ-ova ministra vanjskih poslova da na samitu EU – Zapadni Balkan održanom u Sarajevu sudjeluje u redovima tzv. Zapadnog Balkana? HDZ je dobio izbore pricajuci iskljucivo o euroatlantskim integracijama, a ne o “Regiji” ili” Zapadnom Balkanu”, pa što je onda Jandrokovic tamo radio? Radilo se o tome da se nije poštivala i predstavljala politicka volja vlastitih biraca, nego se postupalo prema nalozima izvana u misiji “civiliziranja” vlastitog naroda. Otprilike kao što kukurikavci cine danas “prosvjetljujuci” zatucanu “pokatolicenu jazbinu” kako Hrvatsku nazivaju njihova prva pera.

Dobro je da stvari izlaze na cistac i da konacno pocinje ideološko profiliranje hrvatskih stranaka, jer kod nas se, ni po jednoj osnovi, godinama nije znalo što je lijevo, a što desno. Kako to da tobože lijeva vlast smanjuje radnicka prava, ukida porodiljne naknade, slijedi liniju privatizacije i deregulacije, što definitivno ne spada u lijeve vrijednosti? I zašto se ljevica više bavi gej pravima, tocnije onim što samoprozvani predstavnici te populacije prezentiraju takvima, više nego radnickim pravima? Ocito je da je da po pitanju gospodarstva, socijale i srodnih tema nema više velike razlike izmedu tzv. socijaldemokrata i tzv. demokršcana. Ostaje dakle, kao poprište politicke borbe, jedino sfera životnih vrijednosti oko koje ce se ubuduce sve više lomiti koplja.
Prica oko ustavne zaštite braka u obliku u kojem je postojao oduvijek i kako je definiran i sada u Obiteljskom zakonu, puno je šira od prepucavanja kojima svjedocimo zadnjih dana. U osnovi se tice pitanja imaju li institucije koje baštinimo, i koje imaju golemu tradiciju iza sebe, i dalje svoje opravdanje i mogu li se olako redefinirati, prakticno dokidati, a da to ne izazove dalekosežne posljedice koje ne možemo ni predvidjeti? Prica se da je dekadencija braka neumitan proces, ali mnoge nekada samorazumljive modernizacijske vrijednosti su naknadno napuštene i vratilo se tradicionalnim obrascima. Prije nekoliko desetljeca smatralo se da je dojenje passe, nosila se sintetika, koristila instant hrana. Pa se relativno brzo pocelo vracalo na staro. Tako danas u mnogo cemu, od ishrane do odnosa prema okolišu, nastojimo biti bliži djedovima nego roditeljima. Nema jedinstvenog pravocrtnog progresa koji bi samorazumljivo važio za sva društva. Pitanje definicije braka je politicko-filozofsko pitanje. Jesmo li apsolutni gospodari svijeta koji mogu sve što im se prohtije ili smo ograniceni obzorom kulture, jezika, baštine, tradicije u kojem smo se zatekli i s kojima nemamo pravo eksperimentirati bez jasne potrebe i širokog konsenzusa?

Histerija koja se iz dijela medija podiže oko referenduma kao tobožnje diskriminacije homoseksualaca, kulminira pitanjem – tko je sljedeci? Sugerira se da su vecina Hrvata fašistoidni manijaci koji bi ubuduce listom referendumski glasovali da se strijeljaju biciklisti, ukinu prava manjina ili povede sveti rat s cijelim svijetom. Vjeruje li dežurni moralni panicari da bi u Hrvatskoj doista bilo moguce skupiti toliko potpisa za ukidanje bilo cijih prava? I ako doista tako misle, zašto uopce ostaju živjeti medu takvim groznim ljudima?

Umuju kako postoje situacije u kojima je vecina zavedena, zabrazdila, pa spominju nacisticku Njemacku. No može li slican argument koristiti i druga strana? Jesu li zabrazdile zemlje koje su redefinirale brak i dozvolile ga osobama istog spola pa potom otišle i korak dalje uvodeci u službene formulare nazive “roditelj 1” i “roditelj 2”, kao rijeci za 21. stoljece, umjesto klerikalno zatucanih naziva “otac” i “majka”?Inicijativa U ime obitelji željela je “ojacati” postojecu definiciju braka njenim unošenjem u Ustav, kako bi se izbjegla mogucnost da trenutno vladajuca opcija namece nešto za što nema dovoljan legitimitet. Imaju ga da provode “u plusu tri place, a ne u minusu da ti se place”, kako su obecavali pred izbore, a što ocito ne znaju i ne mogu provesti pa im ostaje ideološki zaoštravati u smislu omogucavanja da se u svatovima dvaput pjeva “Danas majko ženiš svoga sina”.

Suocen s bliskom propašcu ako bi se samo poštovao zakon i naplatio porezni dug, neformalni vladin jutarnji bilten nadmašio je ovih dana samoga sebe, angažirajuci citavu mašineriju koja dnevnim ritmom utjeruje strah u kosti narodu, uvjeravajuci citatelje da su fašisti i zlikovci i neandertalci ako podupru takve neljudskosti poput one da je brak zajednica muškarca i žene.

Inicijativa U ime obitelji je ubrzala proces politickog profiliranja naših stranaka. Natjerala je, do jucer ideološki potpuno ispražnjen HDZ, da se odredi barem po tom pitanju, a i vladajucu koaliciju je ideološki izvela na cistac. Na valu “konzervativne revolucije”, kako joj tepaju jutarnji egzorcisti, pokrenute referendumom netko ce politicki profitirati, bio to ubrzano profiliran HDZ ili netko drugi. Vladajuci su se, po pitanju referenduma, žestoko svrstali protiv, cime su svoj izborni legitimitet stavili na kušnju. Ako referendumsko pitanje prode, što bi bio težak debakl vladajuce oligarhije, legitimno je upitati se treba li odmah raspisati prijevremene izbore.

Nino Raspudic | vecernji.hr





pa eno, skupili su za novi referendum.
samo me zanima kako ce po Istri pocupat sve one silne dvojezicne ploce

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000