forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Be human! My respect for them
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/12/2013 : 01:32:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

jel se misliš zaredit?
mislin s obziron da si totalno u vjeri?


Ne mislim, zasad to nije moj put moj put je brak.
Cura koju bi ljubio raspetom ljubavlju, ljbavlju kakvom je Krist ljubio Crkvu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/12/2013 : 01:37:15  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
znaci ženiš se?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 01/12/2013 : 01:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by Tonka24

Krivo ste me ubrali, vecina... nisam ovdje da galamim, gnjavim, namecem ili filozofiram...
Vjera se zivi djelima a ne lajanjem na forumu o stripovima!
I u poniznosti, tajnovitosti i tisini... ne u vici i oholosti!



Ovo je sve uzasno sranje... (ne mislim na tvoj post, vec sve oko nas i oko cega se natezemo..)

Zaboravili smo ovdje biti ljudi, skoro..

Dakle, Tonka, kod mene je jako zapuhalo, i ne osjecam se bas naj..
copila me nazad prehlada a da mi jos nije prosla prethodna..
kilometar maramica sam danas potrosila.
Ne mogu spavati pa srackam po forumu.
kako si ti?

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/12/2013 : 01:39:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Pokusam jos jednom.

za primjer.
Statistika foruma: 717091 posts in 20 forums

Od 20 foruma i bezbroj tema, ti si otvorio svoju na kojoj nam pokazujes
kako si se promijenio i uvjeravas nas, procjenjujes nas, odgovaras nam,
i jos jednom - uvjeravas nas.

Idi brate zivi to u sto si nas ovdje nakanio uvjeriti.

A da to tako doista jeste ova tema ne bi bila otvorena jer ti ne bi bila potrebna.
Ova tema je tvoj put, daleko si od odredista.
Nije to problem, koliko se uzviseno ovdje nad nama postavljas,
a ne vidis da upravo to je dokaz koliko si daleko od istine, za koju mislis da vec znas.





Ne razumijemo se draga moja :)
Ponavljam, ja ovdje ne uvjeravam nikoga, molim te ajde razmisli kakva mi korist o uvjeravanju? Nekome sam postavio pitanje zar stvarno mislis da nemam zivot osim na netu? Nije me bilo mjesecima i onda sam dosao ovdje s ciljem da uvjeravam nekoga? Ajde budi dobra i razmisli malo :)
Jos nesto da ne zivim to ne bi govorio tako
Ova tema zaista nije moj put pogledaj video koji sam stavio, i sto sam napisao... gdje sam ja tu trazio raspravu? Ako cemo vec tako onda bi potaknuo raspravu o ljudskoj dobroti a ne o vjeri zar ne? :)
Video me zaista dirnuo i mislim da bi mnoge mogao osvejstiti na neki nacin zato sam i otvorio
Ja samo znam da je Jedan put istina i zivot.
O tome koliko se ja uzvisujem samo cu ti reci jedno onaj tko se uzvisuje biti ce ponizen a onaj tko je ponizen biti ce uzvisen!
S malom mojom preispravkom: mene ne zanima biti uzvizen ni najmanje zanima me samo volja Bozija eto nadam se da si me razumjela
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/12/2013 : 01:40:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

znaci ženiš se?


Hahah
Ne jos
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/12/2013 : 01:42:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
usput onaj link iz prvog posta ti ne radi

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/12/2013 : 01:45:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by Tonka24

Krivo ste me ubrali, vecina... nisam ovdje da galamim, gnjavim, namecem ili filozofiram...
Vjera se zivi djelima a ne lajanjem na forumu o stripovima!
I u poniznosti, tajnovitosti i tisini... ne u vici i oholosti!



Ovo je sve uzasno sranje... (ne mislim na tvoj post, vec sve oko nas i oko cega se natezemo..)

Zaboravili smo ovdje biti ljudi, skoro..

Dakle, Tonka, kod mene je jako zapuhalo, i ne osjecam se bas naj..
copila me nazad prehlada a da mi jos nije prosla prethodna..
kilometar maramica sam danas potrosila.
Ne mogu spavati pa srackam po forumu.
kako si ti?


Slazem se ! Zar je bitno ovo o cemu raspravljamo? Bitno je ljubiti Boga , svoje bliznje i biti covjek.
Iskreno ja nisam bas najbolje, more me neke brige i problemi s jednom osobom, zabrinutost za buducnost, ukratko duhovno sam dosta pao... to sve jer sam jos uvijek u povojima i slab, malovjeran, nikakve vjere... trudim se biti Kristov a nisam jos uvijek sam zaronjen u ovaj svijet i samog sebe a tako daleko od Krista
Malo me to deprimira iskreno... a i ohol sam uzasno sve hocu sada i odmah nemam strpljenja sto je znak oholosti i sebicnosti.
Uglavnom cekaju me velike bitke iako sam premoren.
Ali bit ce bolje Bog zna sta radi i najbolje zna sto je za mene najbolje... vjerujem mu vec je on sve napravio
Sto tebe mori osm navedenog gore?
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/12/2013 : 01:46:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

usput onaj link iz prvog posta ti ne radi


Ajmee kako to popraviti? Mozeli se uopce poraviti?
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 01/12/2013 : 01:48:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by Tonka24

Ne razumijemo se draga moja :)
Ponavljam, ja ovdje ne uvjeravam nikoga, molim te ajde razmisli kakva mi korist o uvjeravanju? Nekome sam postavio pitanje zar stvarno mislis da nemam zivot osim na netu? Nije me bilo mjesecima i onda sam dosao ovdje s ciljem da uvjeravam nekoga? Ajde budi dobra i razmisli malo :)
Jos nesto da ne zivim to ne bi govorio tako
Ova tema zaista nije moj put pogledaj video koji sam stavio, i sto sam napisao... gdje sam ja tu trazio raspravu? Ako cemo vec tako onda bi potaknuo raspravu o ljudskoj dobroti a ne o vjeri zar ne? :)
Video me zaista dirnuo i mislim da bi mnoge mogao osvejstiti na neki nacin zato sam i otvorio
Ja samo znam da je Jedan put istina i zivot.
O tome koliko se ja uzvisujem samo cu ti reci jedno onaj tko se uzvisuje biti ce ponizen a onaj tko je ponizen biti ce uzvisen!
S malom mojom preispravkom: mene ne zanima biti uzvizen ni najmanje zanima me samo volja Bozija eto nadam se da si me razumjela




ali uvijek si imao izbor okrenuti temu, preusmjeriti ju kamo ti zelis.
To je tvoja tema, mogao si biti moderator na njoj i zahtjevati sto god
da se ona usmjeri po tvojoj voli..
Mogao si ne odgovarati i poci svojim putem, mogao si..
Ovako si se dao nama da te zavrtimo kud god je tko zelio.
Ni mi nismo dobri ljudi.
A ni ti ne znas sto zelis.
I tak.. u kom smo krugu pakla trenutno?

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/12/2013 : 01:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by lwood

usput onaj link iz prvog posta ti ne radi


Ajmee kako to popraviti? Mozeli se uopce poraviti?



mislin da ne . stavi neki drugi

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/12/2013 : 01:49:40  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by Tonka24

Ne razumijemo se draga moja :)
Ponavljam, ja ovdje ne uvjeravam nikoga, molim te ajde razmisli kakva mi korist o uvjeravanju? Nekome sam postavio pitanje zar stvarno mislis da nemam zivot osim na netu? Nije me bilo mjesecima i onda sam dosao ovdje s ciljem da uvjeravam nekoga? Ajde budi dobra i razmisli malo :)
Jos nesto da ne zivim to ne bi govorio tako
Ova tema zaista nije moj put pogledaj video koji sam stavio, i sto sam napisao... gdje sam ja tu trazio raspravu? Ako cemo vec tako onda bi potaknuo raspravu o ljudskoj dobroti a ne o vjeri zar ne? :)
Video me zaista dirnuo i mislim da bi mnoge mogao osvejstiti na neki nacin zato sam i otvorio
Ja samo znam da je Jedan put istina i zivot.
O tome koliko se ja uzvisujem samo cu ti reci jedno onaj tko se uzvisuje biti ce ponizen a onaj tko je ponizen biti ce uzvisen!
S malom mojom preispravkom: mene ne zanima biti uzvizen ni najmanje zanima me samo volja Bozija eto nadam se da si me razumjela




ali uvijek si imao izbor okrenuti temu, preusmjeriti ju kamo ti zelis.
To je tvoja tema, mogao si biti moderator na njoj i zahtjevati sto god
da se ona usmjeri po tvojoj voli..
Mogao si ne odgovarati i poci svojim putem, mogao si..
Ovako si se dao nama da te zavrtimo kud god je tko zelio.
Ni mi nismo dobri ljudi.
A ni ti ne znas sto zelis.
I tak.. u kom smo krugu pakla trenutno?



9. C odjel soba 148

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/12/2013 : 01:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by lwood

usput onaj link iz prvog posta ti ne radi


Ajmee kako to popraviti? Mozeli se uopce poraviti?



mislin da ne . stavi neki drugi


Aj vidi radi li sada
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/12/2013 : 01:56:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by Tonka24

Ne razumijemo se draga moja :)
Ponavljam, ja ovdje ne uvjeravam nikoga, molim te ajde razmisli kakva mi korist o uvjeravanju? Nekome sam postavio pitanje zar stvarno mislis da nemam zivot osim na netu? Nije me bilo mjesecima i onda sam dosao ovdje s ciljem da uvjeravam nekoga? Ajde budi dobra i razmisli malo :)
Jos nesto da ne zivim to ne bi govorio tako
Ova tema zaista nije moj put pogledaj video koji sam stavio, i sto sam napisao... gdje sam ja tu trazio raspravu? Ako cemo vec tako onda bi potaknuo raspravu o ljudskoj dobroti a ne o vjeri zar ne? :)
Video me zaista dirnuo i mislim da bi mnoge mogao osvejstiti na neki nacin zato sam i otvorio
Ja samo znam da je Jedan put istina i zivot.
O tome koliko se ja uzvisujem samo cu ti reci jedno onaj tko se uzvisuje biti ce ponizen a onaj tko je ponizen biti ce uzvisen!
S malom mojom preispravkom: mene ne zanima biti uzvizen ni najmanje zanima me samo volja Bozija eto nadam se da si me razumjela




ali uvijek si imao izbor okrenuti temu, preusmjeriti ju kamo ti zelis.
To je tvoja tema, mogao si biti moderator na njoj i zahtjevati sto god
da se ona usmjeri po tvojoj voli..
Mogao si ne odgovarati i poci svojim putem, mogao si..
Ovako si se dao nama da te zavrtimo kud god je tko zelio.
Ni mi nismo dobri ljudi.
A ni ti ne znas sto zelis.
I tak.. u kom smo krugu pakla trenutno?




Ne znam ja sam u osomom na vratima devetog
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/12/2013 : 01:56:46  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
radi. btw odlican je. vidia san ga vec na netu

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/12/2013 : 02:00:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

radi. btw odlican je. vidia san ga vec na netu


Super je, navodi na razmisljanje.
Odmah si bolji covjek
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/12/2013 : 02:01:29  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
a nisi mi komentira onu izjavu od Stojica?
a reka si da slušaš njegova predavanja?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/12/2013 : 02:11:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

a nisi mi komentira onu izjavu od Stojica?
a reka si da slušaš njegova predavanja?


Oprosti mi falio sam ima puno komentara na zalost.
Ovaj pokusao sam sada pronaci tu izjavu na netu ne znam o cemu se radi?
Ja se osobno ne slazem s nekim njegovim izjavama... pogotovo o homoseksualcima.
Kad smo kod toga zgrozio sam se ovih dana jedna zena starija koja drugima predava u Crkvi rekla je ovu izjavu:
" Bogu se gadi ta sodomija...! "
A ni ne zna sto je sodomija i koliko se sodomije dogada u krscanskim brakovima muskarca i zene!
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 01/12/2013 : 02:15:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by Tonka24
Slazem se ! Zar je bitno ovo o cemu raspravljamo? Bitno je ljubiti Boga , svoje bliznje i biti covjek.
Iskreno ja nisam bas najbolje, more me neke brige i problemi s jednom osobom, zabrinutost za buducnost, ukratko duhovno sam dosta pao... to sve jer sam jos uvijek u povojima i slab, malovjeran, nikakve vjere... trudim se biti Kristov a nisam jos uvijek sam zaronjen u ovaj svijet i samog sebe a tako daleko od Krista
Malo me to deprimira iskreno... a i ohol sam uzasno sve hocu sada i odmah nemam strpljenja sto je znak oholosti i sebicnosti.
Uglavnom cekaju me velike bitke iako sam premoren.
Ali bit ce bolje Bog zna sta radi i najbolje zna sto je za mene najbolje... vjerujem mu vec je on sve napravio
Sto tebe mori osm navedenog gore?



Vidis, od kad se zahuktala ova tema ja razmisljam o necemu..
Mnogo puta cujem od prijatelja da mi kazu za nekoga da nije vrijedan/vrijedna moga truda, vremena.. onoga sto dajem.
Sad se pitam..ne znam, kaos mi od mnostva pitanja u glavi, ali ionako necu nikada dobiti na to odgovor..-tko je tu lud.
Svako bice je vrijedno paznje i vremena, pogotovo ono koje se trudi.
Voljela bih, tako bih ti rado rekla da ne inzistiras toliko na toj
poboznosti dok ne izgradis sebe. Ali ne kroz vjerovanje u Boga kojeg toliko ljubis.. On ce to razumjeti, on ce te pustiti jer ljubav je u pustanju, ne zadrzavanju.. Nece ti zamjeriti ako malo predahnes i
zavolis sebe, izgradis se, pronades, i ako mu se tada vratis, biti ce to tim iskrenije jer si mu se vratio ravnopravan njemu u ljubavi i vjeri, a ne kao sto je to sada - poput djecaka kome treba utociste.
Vjera je izbor a ne skloniste od svijeta.
Otisni se u svoj svijet, otkri njegovu ljepotu na sve nacine, kako znas i umijes, pa makar padao, palako i puzao.. To je pravi zivot, i on boli. Jako boli. Ne boj se zivjeti ga svojom voljom, ne bozjom. On samo statira i ne da mu se raditi ono sto bi ti trebao sam za sebe uciniti.
Ne voli biti precica, i nije mu problem vrijeme. On ce te cekati, da ga pronades ziveci svoj zivot, ne njegov..

On ti je stari lukavac, voli se nadmudrivati samnom. Ponekad cak i pobijedim

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/12/2013 : 02:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by lwood

a nisi mi komentira onu izjavu od Stojica?
a reka si da slušaš njegova predavanja?


Oprosti mi falio sam ima puno komentara na zalost.
Ovaj pokusao sam sada pronaci tu izjavu na netu ne znam o cemu se radi?
Ja se osobno ne slazem s nekim njegovim izjavama... pogotovo o homoseksualcima.
Kad smo kod toga zgrozio sam se ovih dana jedna zena starija koja drugima predava u Crkvi rekla je ovu izjavu:
" Bogu se gadi ta sodomija...! "
A ni ne zna sto je sodomija i koliko se sodomije dogada u krscanskim brakovima muskarca i zene!



ma ne to. nego ona da je Ninberg bija zagrijavanje za Woodstock.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/12/2013 : 02:25:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by Tonka24
Slazem se ! Zar je bitno ovo o cemu raspravljamo? Bitno je ljubiti Boga , svoje bliznje i biti covjek.
Iskreno ja nisam bas najbolje, more me neke brige i problemi s jednom osobom, zabrinutost za buducnost, ukratko duhovno sam dosta pao... to sve jer sam jos uvijek u povojima i slab, malovjeran, nikakve vjere... trudim se biti Kristov a nisam jos uvijek sam zaronjen u ovaj svijet i samog sebe a tako daleko od Krista
Malo me to deprimira iskreno... a i ohol sam uzasno sve hocu sada i odmah nemam strpljenja sto je znak oholosti i sebicnosti.
Uglavnom cekaju me velike bitke iako sam premoren.
Ali bit ce bolje Bog zna sta radi i najbolje zna sto je za mene najbolje... vjerujem mu vec je on sve napravio
Sto tebe mori osm navedenog gore?



Vidis, od kad se zahuktala ova tema ja razmisljam o necemu..
Mnogo puta cujem od prijatelja da mi kazu za nekoga da nije vrijedan/vrijedna moga truda, vremena.. onoga sto dajem.
Sad se pitam..ne znam, kaos mi od mnostva pitanja u glavi, ali ionako necu nikada dobiti na to odgovor..-tko je tu lud.
Svako bice je vrijedno paznje i vremena, pogotovo ono koje se trudi.
Voljela bih, tako bih ti rado rekla da ne inzistiras toliko na toj
poboznosti dok ne izgradis sebe. Ali ne kroz vjerovanje u Boga kojeg toliko ljubis.. On ce to razumjeti, on ce te pustiti jer ljubav je u pustanju, ne zadrzavanju.. Nece ti zamjeriti ako malo predahnes i
zavolis sebe, izgradis se, pronades, i ako mu se tada vratis, biti ce to tim iskrenije jer si mu se vratio ravnopravan njemu u ljubavi i vjeri, a ne kao sto je to sada - poput djecaka kome treba utociste.
Vjera je izbor a ne skloniste od svijeta.
Otisni se u svoj svijet, otkri njegovu ljepotu na sve nacine, kako znas i umijes, pa makar padao, palako i puzao.. To je pravi zivot, i on boli. Jako boli. Ne boj se zivjeti ga svojom voljom, ne bozjom. On samo statira i ne da mu se raditi ono sto bi ti trebao sam za sebe uciniti.
Ne voli biti precica, i nije mu problem vrijeme. On ce te cekati, da ga pronades ziveci svoj zivot, ne njegov..

On ti je stari lukavac, voli se nadmudrivati samnom. Ponekad cak i pobijedim


Dobro si ovo napisala... cak bi te i poslusao... medutim ne znam da li znas za ovo... a to pobija ovo tvoje sto si napisala... ne kazem da si lose napisala dapace odlicno je i da ne znam ovo sto cu ti sada napisati razmislio bi dobro o tome sto si napisla

"Covjek neki imao dva sina (Lk 15,11)." U Starome zavjetu bilo je mnogo tema vezanih uz dva sina: Kajin i Abel, Izak i Jišmael, Jakov i Ezav i dr. [1] Mladi sin zatražio je od oca dio imanja, koji mu pripada. Otac mu je udovoljio. Po židovskom zakonu, starijem sinu kao prvorodencu pripadale su dvije trecine oceva imanja, a mladem sinu trecina imanja. Stariji sin nije mogao dobiti svoj dio do oceve smrti, a mladi je mogao, ako se odlucio oženiti. Otac u prici je Bog Otac koji je Stvoritelj i Otac. Mladi sin je covjek koji se udaljava iz Božjeg svijeta, koji želi uživati život, ne želi se podvrgavati nikakvom autoritetu ni zapovijedi. Želi živjeti samo za sebe i uživati što više može. Prodao je svoj dio ocevog imanja, otišao u dalek svijet i potratio bogatstvo na raskošan život i bludnice. Na kraju sve je potrošio. Nastala je glad u toj zemlji i poceo je oskudijevati. Da bi preživio, cuvao je svinje u polju za gospodara i žudio za rogacima, koje su jele svinje.
Za Židove svinja je necista životinja, simbol krajnje ljudske bijede i otudenosti. Židovi ne žele ni izgovoriti rijec "svinja", vec govore "ona životinja". [2] Sin koji je želio biti posve slobodan, živio je kao rob. Sjetio se kako mu je nekada bio lijepo kod oca i razmišljao kako se vratiti. Najamnici u ocevoj kuci imali su hrane u izobilju, dok je on gladovao.
Odlucio je promijeniti se, dolazi k sebi i vraca se ocu. Dok je dolazio kuci, otac ga je vidio izdaleka. Shvatio je, da se izgubljeni sin promijenio na bolje, otrcao mu je u susret, izljubio ga i zagrlio. Sin rece ocu: "Oce! Sagriješih protiv Neba i pred tobom! Nisam više dostojan zvati se sinom tvojim (Lk 15, 21)". Otac rece slugama, da priprave veliku gozbu i zakolju ugojeno tele, "jer sin bijaše mrtav i oživje, izgubljen bijaše i nade se! (Lk 15, 24)." Obukli su ga u najljepšu haljinu, stavili su mu na ruku prsten i obucu na noge. Haljina, prst i obuca znak su, da ga otac ponovno prihvaca i smatra svojim. Otac je slika Boga Oca, koji oprašta grešnicima i prihvaca ih nazad kada se kaju. Isus se tako ponašao prema grešnicima i carinicima. Ovom prispodobom želio je opravdati svoju dobrotu prema njima. Sv. Pavao napisao je, da je Bog pokazao svoju milosrdnu ljubav tako da je "Krist dok smo još bili grešnici, umro za nas (Rim 5,8)." Isus opravdava svoje ponašanje, tako što svoje ponašanje svodi na ponašanje Boga Oca.
U prispodobi se pojavljuje dobri sin, koji se vraca iz polja. Zacuo je svirku i raspitao što se to dogada. Sluga mu isprica što se dogodilo. Dobri sin se razljutio i nije želio pridružiti se. Ocu je rekao: "Evo toliko ti godina služim i nikada ne prestupih tvoju zapovijed a nikad mi ni jareta nisi dao da se prijateljima proveselim. A kada dode ovaj sin tvoj koji s bludnicama proždrije tvoje imanje, ti mu zakla ugojeno tele (Lk 15, 29-30)". Dobri sin slika je farizeja i pismoznanaca koji su se pridržavali Božjih zapovijedi te slika pobožnih ljudi koji su nacistu i u dobrim odnosima s Bogom. Oni sebe vide u pravnome odnosu s Bogom i tu su s njime na nacistu: "Nikada nisam prekršio nijedne tvoje zapovijedi." Ali Bog je veci od Boga-zakona i On je Bog-ljubavi i milosrda. Dobri sin ogorcen je, što je mladi sin iskusio slobodu i užitke i nakon svega se vratio, a otac mu je priredio gozbu kakvu njemu nikada nije. Ali stariji dobri sin nije znao kakav je težak put prošao njegov mladi brat kada je shvatio, da grešno živi i robuje strastima i davlu. Nije znao, kakvu je duševnu krizu prošao.
Otac je starijem sinu odgovorio: "Sinko, ti si uvijek sa mnom i sve moje – tvoje je. No trebamo se veseliti i radovati se jer ovaj brat tvoj bijaše mrtav i oživje, izgubljen i nade se! (Lk 15,31-32)."

Shvacas li? Bog nas zove kad smo na dnu i kada smo izgubljeni, ja sam bio izgubljen i na dnu, odazvao sam Mu se.
Odlucio sam se promjeniti i odazvati Mu se... dakle moja slobodna volja... Ja ni ne zelim drugi put osim toga puta... osim toga znas vjerovatno i sama da Krist kaze trazite najprije kraljestvo nebesko sve ostalo ce vam se nadodati
Uputstva su vrlo jasna
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/12/2013 : 02:29:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by lwood

a nisi mi komentira onu izjavu od Stojica?
a reka si da slušaš njegova predavanja?


Oprosti mi falio sam ima puno komentara na zalost.
Ovaj pokusao sam sada pronaci tu izjavu na netu ne znam o cemu se radi?
Ja se osobno ne slazem s nekim njegovim izjavama... pogotovo o homoseksualcima.
Kad smo kod toga zgrozio sam se ovih dana jedna zena starija koja drugima predava u Crkvi rekla je ovu izjavu:
" Bogu se gadi ta sodomija...! "
A ni ne zna sto je sodomija i koliko se sodomije dogada u krscanskim brakovima muskarca i zene!



ma ne to. nego ona da je Ninberg bija zagrijavanje za Woodstock.



Znam ja sam nadodao ovo u vezi homoseksualaca to sam nadodao
A vidis ta izjava mu nije bas namjestu.
Ovo o cemu ti govoris ne znam niti pojmove ne znam o cemu se radi... znam da je Ninberg grad u Njemackoj aWoodstock je nekakav koncer bio ako sam dobro zapamtio
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/12/2013 : 02:32:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
Just_Charlie
Cijenim tvoje pokusajei nastojanja, ali kada nekoga zaludi Bog ( u pozitivnom smislu ) onda je to trajno, nije isprazno kao kad si nprm zaluden nogometom, ne znam evo stripovima
Ne kazem da je lose, ali kada radimo od toga Bogove onda je lose
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/12/2013 : 02:47:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
Nemojmo vise o ovako teskim temama... osjecam nemir i napetost a nemir dolazi od zloga.
Ako imate kakvu zelju mozemo otvoriti posebnu temu pa raspravljati normalno.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 01/12/2013 : 02:55:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by Tonka24
Slazem se ! Zar je bitno ovo o cemu raspravljamo? Bitno je ljubiti Boga , svoje bliznje i biti covjek.
Iskreno ja nisam bas najbolje, more me neke brige i problemi s jednom osobom, zabrinutost za buducnost, ukratko duhovno sam dosta pao... to sve jer sam jos uvijek u povojima i slab, malovjeran, nikakve vjere... trudim se biti Kristov a nisam jos uvijek sam zaronjen u ovaj svijet i samog sebe a tako daleko od Krista
Malo me to deprimira iskreno... a i ohol sam uzasno sve hocu sada i odmah nemam strpljenja sto je znak oholosti i sebicnosti.
Uglavnom cekaju me velike bitke iako sam premoren.
Ali bit ce bolje Bog zna sta radi i najbolje zna sto je za mene najbolje... vjerujem mu vec je on sve napravio
Sto tebe mori osm navedenog gore?



Vidis, od kad se zahuktala ova tema ja razmisljam o necemu..
Mnogo puta cujem od prijatelja da mi kazu za nekoga da nije vrijedan/vrijedna moga truda, vremena.. onoga sto dajem.
Sad se pitam..ne znam, kaos mi od mnostva pitanja u glavi, ali ionako necu nikada dobiti na to odgovor..-tko je tu lud.
Svako bice je vrijedno paznje i vremena, pogotovo ono koje se trudi.
Voljela bih, tako bih ti rado rekla da ne inzistiras toliko na toj
poboznosti dok ne izgradis sebe. Ali ne kroz vjerovanje u Boga kojeg toliko ljubis.. On ce to razumjeti, on ce te pustiti jer ljubav je u pustanju, ne zadrzavanju.. Nece ti zamjeriti ako malo predahnes i
zavolis sebe, izgradis se, pronades, i ako mu se tada vratis, biti ce to tim iskrenije jer si mu se vratio ravnopravan njemu u ljubavi i vjeri, a ne kao sto je to sada - poput djecaka kome treba utociste.
Vjera je izbor a ne skloniste od svijeta.
Otisni se u svoj svijet, otkri njegovu ljepotu na sve nacine, kako znas i umijes, pa makar padao, palako i puzao.. To je pravi zivot, i on boli. Jako boli. Ne boj se zivjeti ga svojom voljom, ne bozjom. On samo statira i ne da mu se raditi ono sto bi ti trebao sam za sebe uciniti.
Ne voli biti precica, i nije mu problem vrijeme. On ce te cekati, da ga pronades ziveci svoj zivot, ne njegov..

On ti je stari lukavac, voli se nadmudrivati samnom. Ponekad cak i pobijedim


Dobro si ovo napisala... cak bi te i poslusao... medutim ne znam da li znas za ovo... a to pobija ovo tvoje sto si napisala... ne kazem da si lose napisala dapace odlicno je i da ne znam ovo sto cu ti sada napisati razmislio bi dobro o tome sto si napisla

"Covjek neki imao dva sina (Lk 15,11)." U Starome zavjetu bilo je mnogo tema vezanih uz dva sina: Kajin i Abel, Izak i Jišmael, Jakov i Ezav i dr. [1] Mladi sin zatražio je od oca dio imanja, koji mu pripada. Otac mu je udovoljio. Po židovskom zakonu, starijem sinu kao prvorodencu pripadale su dvije trecine oceva imanja, a mladem sinu trecina imanja. Stariji sin nije mogao dobiti svoj dio do oceve smrti, a mladi je mogao, ako se odlucio oženiti. Otac u prici je Bog Otac koji je Stvoritelj i Otac. Mladi sin je covjek koji se udaljava iz Božjeg svijeta, koji želi uživati život, ne želi se podvrgavati nikakvom autoritetu ni zapovijedi. Želi živjeti samo za sebe i uživati što više može. Prodao je svoj dio ocevog imanja, otišao u dalek svijet i potratio bogatstvo na raskošan život i bludnice. Na kraju sve je potrošio. Nastala je glad u toj zemlji i poceo je oskudijevati. Da bi preživio, cuvao je svinje u polju za gospodara i žudio za rogacima, koje su jele svinje.
Za Židove svinja je necista životinja, simbol krajnje ljudske bijede i otudenosti. Židovi ne žele ni izgovoriti rijec "svinja", vec govore "ona životinja". [2] Sin koji je želio biti posve slobodan, živio je kao rob. Sjetio se kako mu je nekada bio lijepo kod oca i razmišljao kako se vratiti. Najamnici u ocevoj kuci imali su hrane u izobilju, dok je on gladovao.
Odlucio je promijeniti se, dolazi k sebi i vraca se ocu. Dok je dolazio kuci, otac ga je vidio izdaleka. Shvatio je, da se izgubljeni sin promijenio na bolje, otrcao mu je u susret, izljubio ga i zagrlio. Sin rece ocu: "Oce! Sagriješih protiv Neba i pred tobom! Nisam više dostojan zvati se sinom tvojim (Lk 15, 21)". Otac rece slugama, da priprave veliku gozbu i zakolju ugojeno tele, "jer sin bijaše mrtav i oživje, izgubljen bijaše i nade se! (Lk 15, 24)." Obukli su ga u najljepšu haljinu, stavili su mu na ruku prsten i obucu na noge. Haljina, prst i obuca znak su, da ga otac ponovno prihvaca i smatra svojim. Otac je slika Boga Oca, koji oprašta grešnicima i prihvaca ih nazad kada se kaju. Isus se tako ponašao prema grešnicima i carinicima. Ovom prispodobom želio je opravdati svoju dobrotu prema njima. Sv. Pavao napisao je, da je Bog pokazao svoju milosrdnu ljubav tako da je "Krist dok smo još bili grešnici, umro za nas (Rim 5,8)." Isus opravdava svoje ponašanje, tako što svoje ponašanje svodi na ponašanje Boga Oca.
U prispodobi se pojavljuje dobri sin, koji se vraca iz polja. Zacuo je svirku i raspitao što se to dogada. Sluga mu isprica što se dogodilo. Dobri sin se razljutio i nije želio pridružiti se. Ocu je rekao: "Evo toliko ti godina služim i nikada ne prestupih tvoju zapovijed a nikad mi ni jareta nisi dao da se prijateljima proveselim. A kada dode ovaj sin tvoj koji s bludnicama proždrije tvoje imanje, ti mu zakla ugojeno tele (Lk 15, 29-30)". Dobri sin slika je farizeja i pismoznanaca koji su se pridržavali Božjih zapovijedi te slika pobožnih ljudi koji su nacistu i u dobrim odnosima s Bogom. Oni sebe vide u pravnome odnosu s Bogom i tu su s njime na nacistu: "Nikada nisam prekršio nijedne tvoje zapovijedi." Ali Bog je veci od Boga-zakona i On je Bog-ljubavi i milosrda. Dobri sin ogorcen je, što je mladi sin iskusio slobodu i užitke i nakon svega se vratio, a otac mu je priredio gozbu kakvu njemu nikada nije. Ali stariji dobri sin nije znao kakav je težak put prošao njegov mladi brat kada je shvatio, da grešno živi i robuje strastima i davlu. Nije znao, kakvu je duševnu krizu prošao.
Otac je starijem sinu odgovorio: "Sinko, ti si uvijek sa mnom i sve moje – tvoje je. No trebamo se veseliti i radovati se jer ovaj brat tvoj bijaše mrtav i oživje, izgubljen i nade se! (Lk 15,31-32)."

Shvacas li? Bog nas zove kad smo na dnu i kada smo izgubljeni, ja sam bio izgubljen i na dnu, odazvao sam Mu se.
Odlucio sam se promjeniti i odazvati Mu se... dakle moja slobodna volja... Ja ni ne zelim drugi put osim toga puta... osim toga znas vjerovatno i sama da Krist kaze trazite najprije kraljestvo nebesko sve ostalo ce vam se nadodati
Uputstva su vrlo jasna




Da. evo konacno posta u kom se ti i ja razilazimo i idemo svatko svojim putem vjere.
Bila sam u zivotu izgubljena, usamljena i sama.. (tko moze reci da sam i sada pronasla sebe..) ali u jednome nisam nikada izgubila sebe, u
vjerovanju u sebe, svoju sposobnost i snagu. Nisam trebala nikakvo utociste osim ono u sebi samoj. Ja za drugo, od kad znam za sebe, ne znam, i ne znam drugacije. I da moram ne bih znala uzde svog zivota prepustiti vjeri u nesto, u nekoga a kamo li hm .. Bogu.
Moj "Bog" je devedesetih bio sat u noci na Jelacic placu u Zg kada sam se osjetila tako jebeno samom, bilo mi je hladno, padala je kisa, i cekala sam nocni tramvaj. Znam da sam, gledajuci u njega, doneslaa odluku koja, kao da je zapovijed tamo, na kamen uklesana, da se vise nikada, ali bas nikada u zivotu ne zelim i necu tako osjecati.
Tada, to, dalo mi je snagu, pregrupiralo moje molekule i atome u najbolju formaciju koja se moze postici i taj duh, ta snaga toga trenutka zauvijek je ziva u meni i ima za mene moc poput tebi tvog Boga.. Taj Trg je moj oltar, a sat je .. pa vidis, Bog za svakoga od nas ima drugaciji oblik, i drugacije ga dozivimo. Ja sam zadovoljna sto je on tamo ostao, a ja sama sebi suputnik postala.
Da, ima arapska poslovica koju obozavam. Kaze -"Najprije suputnik, onda put". Ja sam za svog suputnika odabrala svoju snagu, pamet i odlucnost da uspijem, a ti si za suputnika odabrao (vjeru u )Boga.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

tronožac
Average Member

Serbia
509 Posts

Member since 04/05/2008

Posted - 01/12/2013 : 08:29:08  Show Profile Show Extended Profile  Send tronožac a Private Message
Carli preporucujem ren i ljutu šljivu,može i gušcija mast na grudima,dok su noge u lavoru sa posoljenom vrucom vodom.Ne zaboravi da skineš carape pre toga.
Pomoci ce u prehladi,a moci ceš i bolje da povedeš vrzino kolo iz kojeg se ne puštaš svojim visokoumljem(stavljanje sopstvene volje nad božijom voljom,te gradjenjem lažnog domostroja).

Nema spasenja van žrtve,nema spoznaje van poniznosti,a to je moguce samo ako se prinese jedino što imaš sem duše -slobodnu volju.

Ne voli biti precica, i nije mu problem vrijeme. On ce te cekati, da ga pronades ziveci svoj zivot, ne njegov..
Ovo je vrlo zanimljivo,jer to je najveca samoobmana coveka i najgori savet koji možeš dati-nema vremena,nema kada,covek nece živeti dokle on želi.
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000