forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Be human! My respect for them
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 30/11/2013 : 22:37:26  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by brni

Kandidira li se ikad fikus za predsjednika ima moj glas..



ne budi toliko povodljiv.
Ako se on ovdje igra boga, bi li kao predsjednik imao sve kvalitete
i samopouzdanje, doista, kakvo mu je u stvarnom zivotu potrebno.
Lako je ovdje ko pitbull zagristi u Tonku i biti nadmocan (nad slabijim). Nemamo pojma o fikusu, koliko on to moze u ne-virtualnom svijetu. Jedno je biti pametan, inteligentan.. biti snazan, nesto je drugo.
fikus, nista osobno, ne zamjeri.



Meni je drago da je netko nadmocan na menom, iako i to moze biti samo stvar necije pogresne pretpostavke kao u ovom slucaju... ja sebe ne zelim niti stavljam u prvi plan... vec predstavljam nekoga tko je neusporedivo nadmasiv nad svima skupa ovdje...
Mozete misliti da jemeni ispran mozak ali varate se ima pno ljudi u Crkvi kojima je ispran mozak slijepo vjeruju ali spasit ce s zbog tog slijepog vjerovanja... ja nemam isparan mozak vec imam iskustvo Boga zivoga... znam da je vecini to ovdje neshvatljivo i da ce ismijati sve ovo... ali ok ni nisam ocekivao nista drugo



Mesija glavom i šakom...Prorok mjesto proroka...Bogom dan tonci hehehe...

Wtf?

Edited by - bagi on 30/11/2013 22:38:14
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/11/2013 : 22:44:01  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by bagi

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by brni

Kandidira li se ikad fikus za predsjednika ima moj glas..



ne budi toliko povodljiv.
Ako se on ovdje igra boga, bi li kao predsjednik imao sve kvalitete
i samopouzdanje, doista, kakvo mu je u stvarnom zivotu potrebno.
Lako je ovdje ko pitbull zagristi u Tonku i biti nadmocan (nad slabijim). Nemamo pojma o fikusu, koliko on to moze u ne-virtualnom svijetu. Jedno je biti pametan, inteligentan.. biti snazan, nesto je drugo.
fikus, nista osobno, ne zamjeri.



Meni je drago da je netko nadmocan na menom, iako i to moze biti samo stvar necije pogresne pretpostavke kao u ovom slucaju... ja sebe ne zelim niti stavljam u prvi plan... vec predstavljam nekoga tko je neusporedivo nadmasiv nad svima skupa ovdje...
Mozete misliti da jemeni ispran mozak ali varate se ima pno ljudi u Crkvi kojima je ispran mozak slijepo vjeruju ali spasit ce s zbog tog slijepog vjerovanja... ja nemam isparan mozak vec imam iskustvo Boga zivoga... znam da je vecini to ovdje neshvatljivo i da ce ismijati sve ovo... ali ok ni nisam ocekivao nista drugo



Mesija glavom i šakom...Prorok mjesto proroka...Bogom dan tonci hehehe...



misliš da je on misteriozni 12. imam?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 30/11/2013 : 23:05:53  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message

Wtf?
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 30/11/2013 : 23:17:11  Show Profile Show Extended Profile
Tonka, nemoj igrati na kartu žrtve. Kao ono ateist provocira vjernika. Ako si dobro procitao moje postove (a nisi) možeš vidjeti da poštujem vjerovanje u vjeru kakva god ona bila. Ono što cijelo vrijeme želim istaci je da ti nisi onakav kakvim se deklariraš. Konstatno prijetiš nekakvim tucnjavama. Sam si rekao da si bio u zatvoru jer si tukao ljude. Pa nacionalizam. Kad kažeš na netu da si ponosan što si bijelac dovoljno govori o rasizmu. Da ne govorim o ravnopravnosti spolova, jer kako ti kažeš, žena mora znati gdje joj je mjesto. Pa fakultet itd itd.

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 30/11/2013 : 23:56:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Ako je sve na svijetu Božja volja, onda je njegova volja i to da ja budem ateist!

Ovo nažalost nisam prvi rekao ja, nego Stanislaw Jerzy Lec.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/12/2013 : 00:16:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by fikus

1. U Njemackoj sam zbog posla, predajem na fakultetu.
2. Bar se slažemo da sam pametniji od tebe
3. Smrt je kraj svega, cica-mica gotova prica

Pitanje za tebe: koja je religija najispravnija?


Smrt nije tocka smrt je dvotocka :)

Ja vjerujem u Isusa Krista, isto tako vjerujem da ce se spasiti i muslimani i budisti ako ispravno zive svoju vjeru ili se trude.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/12/2013 : 00:23:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by wele

Ja se izvinjavam što upadam ovako ali bih zamolio Tonku da mi kaže više o svom doživljaju živog Boga, to me baš zanima.


Iskustvo molitve prijatelju.
Dakle kada si u molitvi miran, mirnog srca, kada cujes govor u svome srcu npr. za neke osobe osjecaju to i to, misle to i to... i kad tim osobama to kazes dobijes pitanje odakle sve to znas?! Tko ti je to ekao kada samo ja to znam?!
Iskustvo zivoga Boga gdje osjetis fizicki nekakve trnce, da nesto prolazi kroz tvoje tijelo, gdje duhovnim ocima grlis se s Gospodinom... gdje pri tome osjetis neopisivu srecu i zadovoljstvo... nema toga na ovo svijetu sto se moze mjeriti s tom srecom i zadovoljstvom... gdje vidis opsjednute ljude, koiji su zaista opsjednuti, koji na zazive Duhu Svetom, andelu Mihaelu, Kvrvi Kristovoj... bacaju se po podu, grce, vrište, cure govore glasom muskarca jako cudne stvari...gdje osjetis da te Bog zaista voli... ima toga more sto fizicki sto duhovno.
Oet ovdje je jako vazno prepoznavati duhove, moliti Boga za dar milosti prepoznavanja duhova... jer i sotona se moze prerusiti u Krista i sotona moze govoriti covjekovom srcu. To su vec neke dublje i teze stvari.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/12/2013 : 00:24:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by bagi

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by brni

Kandidira li se ikad fikus za predsjednika ima moj glas..



ne budi toliko povodljiv.
Ako se on ovdje igra boga, bi li kao predsjednik imao sve kvalitete
i samopouzdanje, doista, kakvo mu je u stvarnom zivotu potrebno.
Lako je ovdje ko pitbull zagristi u Tonku i biti nadmocan (nad slabijim). Nemamo pojma o fikusu, koliko on to moze u ne-virtualnom svijetu. Jedno je biti pametan, inteligentan.. biti snazan, nesto je drugo.
fikus, nista osobno, ne zamjeri.



Meni je drago da je netko nadmocan na menom, iako i to moze biti samo stvar necije pogresne pretpostavke kao u ovom slucaju... ja sebe ne zelim niti stavljam u prvi plan... vec predstavljam nekoga tko je neusporedivo nadmasiv nad svima skupa ovdje...
Mozete misliti da jemeni ispran mozak ali varate se ima pno ljudi u Crkvi kojima je ispran mozak slijepo vjeruju ali spasit ce s zbog tog slijepog vjerovanja... ja nemam isparan mozak vec imam iskustvo Boga zivoga... znam da je vecini to ovdje neshvatljivo i da ce ismijati sve ovo... ali ok ni nisam ocekivao nista drugo



Mesija glavom i šakom...Prorok mjesto proroka...Bogom dan tonci hehehe...


Ovime se jasno vidi koliko si me shvatio i koliko shvacas Boga
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/12/2013 : 00:30:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by fikus

Tonka, nemoj igrati na kartu žrtve. Kao ono ateist provocira vjernika. Ako si dobro procitao moje postove (a nisi) možeš vidjeti da poštujem vjerovanje u vjeru kakva god ona bila. Ono što cijelo vrijeme želim istaci je da ti nisi onakav kakvim se deklariraš. Konstatno prijetiš nekakvim tucnjavama. Sam si rekao da si bio u zatvoru jer si tukao ljude. Pa nacionalizam. Kad kažeš na netu da si ponosan što si bijelac dovoljno govori o rasizmu. Da ne govorim o ravnopravnosti spolova, jer kako ti kažeš, žena mora znati gdje joj je mjesto. Pa fakultet itd itd.


Rekao sam to nekome ovdje ja igam na kartu srca i ljubavi nikakve zrtve, nikakve vlastite koristi. Krivo si me procjenio dragi prijatelju.
Postivanje vjere zoves to da ti netko kaze da vjeruje u Isusa Krista koji je Bog a ti mu uzvratis da postojanje u nepostojece likove je normalno u djetinjoj dobi? Oprosti o kakvom postovanju govorimo?
Jeste ovo daljnje prihvacam primjedbu... takav sam bio, Bogu hvala vise nisam takav
O rasizmu i fakultetu nisam bas upoznat... nisam to spominjao tj nisam rekao da sam rasista nikada. Nsam ni nacionalista nikada bio.
Tucnjava, zatvor stoji... a je li ti vidis razliku izmedu prijasnjeg tonke i sadasnjeg tonke?
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/12/2013 : 00:33:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Ako je sve na svijetu Božja volja, onda je njegova volja i to da ja budem ateist!

Ovo nažalost nisam prvi rekao ja, nego Stanislaw Jerzy Lec.





U neku ruku si u pravu, Negova volja je da posalje u tvoj zivot dogadaj, osobu... koja ce napraviti da povjerujes... i kada ti budes nekom svjedocio kada budes povjerovao... njemu za svjedocanstvo ces svjedociti da si bio ateist. To se zove slava Bozija kroz tvoj ateizam.
Bog i zlo okrene na dobro, zato ga ponekada i dopusta, Bog nikada ne zeli zlo al moze ga dopustiti samo zato da napravi od toga zla jos vece dobro
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/12/2013 : 00:37:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by paro

Pa, iako je Tonka u prošlosti imao sulude izjave i prijetnje, uvijek sam smatrao da su one rezultat neznanja ili nerazumijevanja.
Dapace, koliko god ga zafrkavao prijašnjih godina, uvijek sam imao neki osjecaj da bi Tonka prvi skocio u hladnu, nabujalu rijeku da me izvuce van, dok bi ostatak (ili vecina) foruma stajala sa strane..


To je bilo samo prirodni osjecaj, sada ... sada bi napravio mnogo vise
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/12/2013 : 00:42:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by Tonka24

Idem i ja dragi moj na spavanje.
Krugi, Charlie, fikus... naspavaj te se nastavit cemo hvala Bogu ima vremena.
Zapamtite, imajte mir u srcu, kada imate nemir u srcu do vam dolazi od zloga, tako ce te najbolje znati kada ste uznemireni, nelagodni, cak i pretjerano veselje ne valja...
Imajte mir u srcu onda ste u Bog i Bog je u vama jer Bog je mir.
Laku noc


Tako je Tonka, neka si potvrdio.
Kazem ja - ja sam bog svoj. I nemam drugih bogova osim sebe.
Ne trebaju mi, jer samo ja uz pomoc sebe vracam unutarnji mir i sklad
u svoje bice. Samo, pri tom se ipak koristim nekim drugim tehnikama jer mi
je Bog rekao - "uzdaj se u sebe i svoju snagu i ono sto znas, ne potezi mene za rukav, ja samo statiram u toj zemaljskoj komediji zbog onih slabe vjere u sebe - u tebi je sve bozansko, koje ti je potrebno" ..
A ja njemu - "aleluja da si shvatio".
A on meni - "ne, ostali to trebaju shvatiti, a nikako da nauce. - ja nisam precica na putu, koju rado koriste i nikada ne stignu - ja sam odrediste.."
I tak..pa smo si dobri sad



Hmmm diskutabilno, slazem se s vecinom posta... s pocetkom ne!
Ti nisi Bog ti si stvorenje Bozije, ja sam Bog svoj je djelo lucifera,on je htio biti kao Bog i napastuje ljude da budu kao Bogovi!
Kraljestvo Bozije je u tebi! Pomozi sebi pa ce ti i Bog pomoci. Bez tvoje vjere i tvoje slobode Bog ne moze nista... Bog je svemoguc ali ne zeli i ne moze protiv tvoje volje... u tome se slazem s tobo sto je preko 90 % posta tvoga.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/12/2013 : 00:46:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by fikus

Pa kako si upisao fakultet prava sa tri razreda?


Prekvalifikacija... ali to ni ne smatram nekom skolom kako mozes zavrsiti 4 razreda u godinu dana?! Bezveze... ali ok prilika onima koji su se pokajali sto nisu ucili prije
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 01/12/2013 : 00:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by Tonka24

Meni je drago da je netko nadmocan na menom, iako i to moze biti samo stvar necije pogresne pretpostavke kao u ovom slucaju... ja sebe ne zelim niti stavljam u prvi plan... vec predstavljam nekoga tko je neusporedivo nadmasiv nad svima skupa ovdje...
Mozete misliti da je meni ispran mozak ali varate se ima pno ljudi u Crkvi kojima je ispran mozak slijepo vjeruju ali spasit ce s zbog tog slijepog vjerovanja... ja nemam isparan mozak vec imam iskustvo Boga zivoga... znam da je vecini to ovdje neshvatljivo i da ce ismijati sve ovo... ali ok ni nisam ocekivao nista drugo



Tonkica palonkica frrr sjeca li se netko ovoga? Mladen Kusec.

No, Tonka, da raspetljam ovo i tvoju slabost.
Nisam mislila da je fikus nadmocan nad tobom ili si ti slabiji od njega. Ono sto sam mislila je da je taj lik superiorniji jer je siguran u sebe, a ti si slab u sebi. Vec davno sam isto to na drugoj temi rekla kada sam zamolila da te ne napadaju, odn ne staju u moju obranu. Drag si i simpatican na tom svom putu ali se gubis, ali ti moram odati veliko priznanje na trudu koji ulazes u sebe da se pronades i jako ti to zelim jer osjecam koliko ti je stalo da postanes
ono sto si si zacrtao. Ali, to sto ti zelis, rekoh vec, je odrediste a ne precica kojom zelis stici. Put do odredista nisu parole i mahanje njima, naucena teorija.. put do spoznaje bozanskog posut je trnjem, znojem, suzama, boli, gubicima, zuljevima, radom, ljubaznoscu, padanjem na koljena, puzanjem, krvarenjem, ranjavanjem .. a da nikada
za tako nesto ne okrivis drugoga, ne uzvratis nepravdom na nepravdu, ruznim odnosom na ruzno iskustvo, na ruzne rijeci - istom mjerom - vec u svemu tome ne zaboravis tko si i sto zelis biti.
Odreci se moras svakog poriva da na ono sto te zaboli uzvratis da zaboli jer time postizes efekt ogledala..
Taj put do odredista je stil zivota i cijena koju placas zbog toga.
To nije nametljivost prema drugima i isticanje svoje religioznosti.
To je tisina u kojoj cinis dobro i lijepo, za primjer, da bi te drugi slijedili,
to je uvazavanje svakog bica i razumijevanje svega oko sebe..
to je priznanje da nesto ne razumijes i o necemu sve ne znas jer shvacas koliko si malen a znanje golemo.. To je respekt prema nekome u
kome si uocio znanje (ne - na kome mu zavidis, ili spocitavas) koje ti moze prenijeti ..
To nisu banalnosti, povrsne istine i parole uz pomoc kojih se trazis,
a zbog njih mislis da si stigao na odrediste.
Potreban je zivot i u pitanju su strpljenje i godine.
Instant za sad mozes pronaci kavu, bebi griz i palentu.
Za ostalo je potrebno - vrijeme.



~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/12/2013 : 00:55:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Pamet tj. inteligencija je uglavnom nešto što covjek dobije kada se rodi. Nešto kao nacionalna pripadnost. Može se ta pamet malo izbrustiti ucenjem, ali neko znacajno povecanje inteligencije ne vjerujem da je moguce. Cemu onda nekom prebacivati - ja sam pametniji od tebe. Ili, ja imam veci penis - kao da si ga svojim mukotrpnim radom zaradio. Znao sam covjeka koji je završio težak fakultet ucecu pola satu u bucnoj sobi. Oduvijek je bio inteligentan. I znate šta još. Bio je teški šupak, a žene je tretirao kao kurve. Blago njemu. Nekako mi je važnije kakve izbore napraviš u životu i kako raspolažeš sa onim što imaš (Forest Gump) nego kolika ti je inteligencija. Nekako imam dojam da je covjek skromnijih umnih mogucnost spremniji pomoci bližnjem svom nego "pametni". Imaš li neko posebno pravo na bolji život ako si bijele rase, muškarac, hetero, pametan? Naopak je ovaj naš svijet žešce, sistem vrijednost nikada nije bio kako treba.

I da, poslije smrti nema nicega kao što nije bilo ni prije rodenja. Zar je to tako teško zamisliti? Jednog dana svijest se ugasi i zaspiš - ali zauvijek. Znam da zvuci strašno, ali tako je to. Zato živite najbolje što možete i uživajte dok traje.



Znaci otprilike ovako:
Radi sto god hoces sada, ubijaj, pljackaj, bludnici, kradi, laži... ako uzivas u tome... jer kasnije... kasnije ce nas pojesti crvi ovako ionako.
Jadan li je ovaj zivot ako je to istina, zbilja je jadan, ne zato jer sam ja iskompleksiran ili ne znam sto jadan je jer ako je sve u bogatstvu i uzivanju a iza toga nista jadni smo.
Ajde zapitaj se iskreno cemu zaista tezis? za cime zaista zudis?
Zza time da imas prosjecan posao, da stvoris potomke i da nakon smrti padnes u totalni zaborav?
Znaci nema nicega?
Reci mi zasto onda stabla i zivotinje nemaju razum kao ljudi, zasto samo i jedino ljudi imaju razum na ovom svijetu?
Reci mi sto osjecas ako iskreno iz srca poljubis svoju zenu,curu, mozda dijete, majku? Nista ne osjecas?To je tu eto tek tako... samo osjecaj?
Ma reci mi kako nista moze stvoriti nista? Netko je morao stvoriti svemir, netko je pokretac! Zar je moguce da idemo protivnom logici i da tvrdimo da je sve slucajno...
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 01/12/2013 : 01:02:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
Pa jebote vise, Tonka, ti ovdje propovijedas ko navijen.
Koga si ovdje dosao uvjeriti da si se promijenio? Sebe ili nas?
Udavit ces nas i ostati bez sugovornika u treniranju vjere.
Prvi nivo jos nisi dosegao - da bi bio majstor, moras proci sve nivoe
kao ponizan segrt.
Ti to nisi.
Cak bih rekla da si sarlatan.

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 01/12/2013 01:03:46
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/12/2013 : 01:09:00  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by paro

Pa, iako je Tonka u prošlosti imao sulude izjave i prijetnje, uvijek sam smatrao da su one rezultat neznanja ili nerazumijevanja.
Dapace, koliko god ga zafrkavao prijašnjih godina, uvijek sam imao neki osjecaj da bi Tonka prvi skocio u hladnu, nabujalu rijeku da me izvuce van, dok bi ostatak (ili vecina) foruma stajala sa strane..


To je bilo samo prirodni osjecaj, sada ... sada bi napravio mnogo vise



umjetno disanje?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/12/2013 : 01:13:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by Tonka24

Meni je drago da je netko nadmocan na menom, iako i to moze biti samo stvar necije pogresne pretpostavke kao u ovom slucaju... ja sebe ne zelim niti stavljam u prvi plan... vec predstavljam nekoga tko je neusporedivo nadmasiv nad svima skupa ovdje...
Mozete misliti da je meni ispran mozak ali varate se ima pno ljudi u Crkvi kojima je ispran mozak slijepo vjeruju ali spasit ce s zbog tog slijepog vjerovanja... ja nemam isparan mozak vec imam iskustvo Boga zivoga... znam da je vecini to ovdje neshvatljivo i da ce ismijati sve ovo... ali ok ni nisam ocekivao nista drugo



Tonkica palonkica frrr sjeca li se netko ovoga? Mladen Kusec.

No, Tonka, da raspetljam ovo i tvoju slabost.
Nisam mislila da je fikus nadmocan nad tobom ili si ti slabiji od njega. Ono sto sam mislila je da je taj lik superiorniji jer je siguran u sebe, a ti si slab u sebi. Vec davno sam isto to na drugoj temi rekla kada sam zamolila da te ne napadaju, odn ne staju u moju obranu. Drag si i simpatican na tom svom putu ali se gubis, ali ti moram odati veliko priznanje na trudu koji ulazes u sebe da se pronades i jako ti to zelim jer osjecam koliko ti je stalo da postanes
ono sto si si zacrtao. Ali, to sto ti zelis, rekoh vec, je odrediste a ne precica kojom zelis stici. Put do odredista nisu parole i mahanje njima, naucena teorija.. put do spoznaje bozanskog posut je trnjem, znojem, suzama, boli, gubicima, zuljevima, radom, ljubaznoscu, padanjem na koljena, puzanjem, krvarenjem, ranjavanjem .. a da nikada
za tako nesto ne okrivis drugoga, ne uzvratis nepravdom na nepravdu, ruznim odnosom na ruzno iskustvo, na ruzne rijeci - istom mjerom - vec u svemu tome ne zaboravis tko si i sto zelis biti.
Odreci se moras svakog poriva da na ono sto te zaboli uzvratis da zaboli jer time postizes efekt ogledala..
Taj put do odredista je stil zivota i cijena koju placas zbog toga.
To nije nametljivost prema drugima i isticanje svoje religioznosti.
To je tisina u kojoj cinis dobro i lijepo, za primjer, da bi te drugi slijedili,
to je uvazavanje svakog bica i razumijevanje svega oko sebe..
to je priznanje da nesto ne razumijes i o necemu sve ne znas jer shvacas koliko si malen a znanje golemo.. To je respekt prema nekome u
kome si uocio znanje (ne - na kome mu zavidis, ili spocitavas) koje ti moze prenijeti ..
To nisu banalnosti, povrsne istine i parole uz pomoc kojih se trazis,
a zbog njih mislis da si stigao na odrediste.
Potreban je zivot i u pitanju su strpljenje i godine.
Instant za sad mozes pronaci kavu, bebi griz i palentu.
Za ostalo je potrebno - vrijeme.






Nisam ja slab u sebi, krivo si malo protumacila.
Ja sam i kad sam bio u krivu, i svakakav bio jak u sebi gurao sam po svome iako sam bio u krivu... uvijek sam bio cvrstog karaktera...slabi smo u sebi po pitanju nekih drugih stvari...fikud je superiorniji po pitanju znanja opet ne bas svog znanja... nije to tesko priznati ja to priznajem otvoreno... on je jak, jeste jak je unatoc tome sto je u krivu... zato jer ima karakter, cvrst je karakterno... ne znam da li me shvacas... ja ne kazem da sam jak i nisam jak, ja sam slab u dosata stvar ali jak sam u Kristu
Ako je nekome moja slabost, neznanje na spasenje... onda volim biti u slabosti i neznanju, Bogu hvala!
Ja sam se prije gubio bio sam izgubljen, sada sam se pronasao ali jos uvijek se zagubim u mracnim putevima grijeha, lutanja prema necemu sto nije dobro... ali eto opet Bogu hvala brzo me vrati na put.
I ja uopce ne ulazem u sebe nista, jedini moj cilj, moja bit, moj uspijeh je ljubiti Boga svim srcem svojim, svom dusom svojom, svim umom svojim i svom snagom svojom i ljubiti bliznjega kao samog sebe!
Jako mi se svida ovo o odredistu, dobro govoris svaka cast.
Takoder jako lijepo govoris i o nametljivosti drugima, isticanje religioznosti.
Cudna si biljka, a dobrom si putu
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/12/2013 : 01:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Pa jebote vise, Tonka, ti ovdje propovijedas ko navijen.
Koga si ovdje dosao uvjeriti da si se promijenio? Sebe ili nas?
Udavit ces nas i ostati bez sugovornika u treniranju vjere.
Prvi nivo jos nisi dosegao - da bi bio majstor, moras proci sve nivoe
kao ponizan segrt.
Ti to nisi.
Cak bih rekla da si sarlatan.


Nemoj se ljutiti ne propovjedam govorim prije svega ono sto je istina.
Nikoga ja ne uvjeravam vjerujm i da sam znao da ce moja tema napraviti pola od ovoga ne bih pisao.
Nisam ja dosegnuo jos niti pocetak kamoli prvi dio
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 01/12/2013 : 01:16:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Ako je sve na svijetu Božja volja, onda je njegova volja i to da ja budem ateist!

Ovo nažalost nisam prvi rekao ja, nego Stanislaw Jerzy Lec.





U neku ruku si u pravu, Negova volja je da posalje u tvoj zivot dogadaj, osobu... koja ce napraviti da povjerujes... i kada ti budes nekom svjedocio kada budes povjerovao... njemu za svjedocanstvo ces svjedociti da si bio ateist. To se zove slava Bozija kroz tvoj ateizam.
Bog i zlo okrene na dobro, zato ga ponekada i dopusta, Bog nikada ne zeli zlo al moze ga dopustiti samo zato da napravi od toga zla jos vece dobro




Ja vjerujem u Boga, itekako, ali ne u onog normiranog od strane crkve, ne u onog u cije ime tvrde da govore Markic, Bozanic, Pozaic, Košic i toliki ini koji umjesto blagosti, ljubavi i tolerancije zagovaraju strogost, mržnju i netoleranciju.
Tko su uopce oni da se usude tumaciti ono što smatraju Božjom voljom, tko su oni koji tako neponizno i oholo vjeruju da znaju što Bog želi, tko su oni koji se na rijecima zalažu za srecu djece i protiv abortusa, a djelom unosno zaraduju na ispitivanju farmaceutskih proizvoda za kontracepciju.
Moj Bog nije onaj koji kažnjava ("Bog ce te kazniti!") nego onaj koji voli, nije onaj koji pamti grijehe nego onaj koji ih oprašta, nije onaj o kojem licemjeri u zlatu i kadifi nedjeljom pricaju s oltara i kadionica nego onaj koji živi skromno i u tišini i koji ponizno nosi svoj križ, nije onaj koji pije iz zlatnog kaleža nego iz obicne drvene caše.
Moj Bog je onaj koji je se vozi javnim prijevozom a ne u luksuznim limuzinama, onaj koji živi u trošnoj potleušici a ne u dvorima od oniksa.
Ukratko, moja vjera nije i ne može biti i tvoja, jer prava vjera se živi i o njoj se šuti, ona je intima i osobni izbor a ne nešto o cemu se vice i gnjavi druge, ona je duboko u onome tko je ima, a ne procitana ili naucena fraza koja se izgovara bez razumijevanja.
Prava vjera je skrušenost a ne oholost, prava vjera nije pokazivanje nadmoci i sile nego svijest o slabosti i malenkosti, prava vjera nije egoizam nego je altruizam, prema svakome i u svakom trenutku.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/12/2013 : 01:21:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
Zaista ne bih volio da netko misli da ja ovdje namecem svoju vjeru ili da propovjedam ili ne daj Boze da sebe nesto uzdizem, nekome solim pamet...
Zaista mi ni na kraj pameti nije bilo da ce do ovog tema doci...
Ne bih volio grijesiti dusu, izazivajuci ovdje tudi sablazan ili gnjev...
Samo odgovaram onako kako treba odgovarati, bez ikakve filozofije, treniranja vjere, oholosti, bahatosti i bez lazne skromnosti...
Ja dobro znam sto sam sve zabrljao na ovom forumu, sto i kako i znam da sam uvjerljivo najmanji na forumu zadnja rupa na svirali...
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/12/2013 : 01:26:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Ako je sve na svijetu Božja volja, onda je njegova volja i to da ja budem ateist!

Ovo nažalost nisam prvi rekao ja, nego Stanislaw Jerzy Lec.





U neku ruku si u pravu, Negova volja je da posalje u tvoj zivot dogadaj, osobu... koja ce napraviti da povjerujes... i kada ti budes nekom svjedocio kada budes povjerovao... njemu za svjedocanstvo ces svjedociti da si bio ateist. To se zove slava Bozija kroz tvoj ateizam.
Bog i zlo okrene na dobro, zato ga ponekada i dopusta, Bog nikada ne zeli zlo al moze ga dopustiti samo zato da napravi od toga zla jos vece dobro




Ja vjerujem u Boga, itekako, ali ne u onog normiranog od strane crkve, ne u onog u cije ime tvrde da govore Markic, Bozanic, Pozaic, Košic i toliki ini koji umjesto blagosti, ljubavi i tolerancije zagovaraju strogost, mržnju i netoleranciju.
Tko su uopce oni da se usude tumaciti ono što smatraju Božjom voljom, tko su oni koji tako neponizno i oholo vjeruju da znaju što Bog želi, tko su oni koji se na rijecima zalažu za srecu djece i protiv abortusa, a djelom unosno zaraduju na ispitivanju farmaceutskih proizvoda za kontracepciju.
Moj Bog nije onaj koji kažnjava ("Bog ce te kazniti!") nego onaj koji voli, nije onaj koji pamti grijehe nego onaj koji ih oprašta, nije onaj o kojem licemjeri u zlatu i kadifi nedjeljom pricaju s oltara i kadionica nego onaj koji živi skromno i u tišini i koji ponizno nosi svoj križ, nije onaj koji pije iz zlatnog kaleža nego iz obicne drvene caše.
Moj Bog je onaj koji je se vozi javnim prijevozom a ne u luksuznim limuzinama, onaj koji živi u trošnoj potleušici a ne u dvorima od oniksa.
Ukratko, moja vjera nije i ne može biti i tvoja, jer prava vjera se živi i o njoj se šuti, ona je intima i osobni izbor a ne nešto o cemu se vice i gnjavi druge, ona je duboko u onome tko je ima, a ne procitana ili naucena fraza koja se izgovara bez razumijevanja.
Prava vjera je skrušenost a ne oholost, prava vjera nije pokazivanje nadmoci i sile nego svijest o slabosti i malenkosti, prava vjera nije egoizam nego je altruizam, prema svakome i u svakom trenutku.




Savrseno!!
Potpisujem svaku tvoju rijec.
Bog je Bog ljubavi i mira, Bog pravde, pravedni Bog!
Ja ovdje nikoga ne gnjavim govorim jer me se proziva, cak ne govorim ni zbog toga vec da vide da nije sve tako crno i povrsno.
Jos nesto ti ocito imas problema s Crkvom... i ja sam imao u pravu si sto si rekao...
Ali moras shvatiti da je Crkva sveta a ne ljudi koji govore u ime nje, ti ljudi su gresnici isto kao ti i ja.
Jos nesto citaj malo o Papi Franji...Njegovo ponasanje, djelovanje, govor je upravo onakav o kakvom ti ovdje govoris.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/12/2013 : 01:27:21  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
jel se misliš zaredit?
mislin s obziron da si totalno u vjeri?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 01/12/2013 : 01:27:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
Pokusam jos jednom.

za primjer.
Statistika foruma: 717091 posts in 20 forums

Od 20 foruma i bezbroj tema, ti si otvorio svoju na kojoj nam pokazujes
kako si se promijenio i uvjeravas nas, procjenjujes nas, odgovaras nam,
i jos jednom - uvjeravas nas.

Idi brate zivi to u sto si nas ovdje nakanio uvjeriti.

A da to tako doista jeste ova tema ne bi bila otvorena jer ti ne bi bila potrebna.
Ova tema je tvoj put, daleko si od odredista.
Nije to problem, koliko se uzviseno ovdje nad nama postavljas,
a ne vidis da upravo to je dokaz koliko si daleko od istine, za koju mislis da vec znas.



~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/12/2013 : 01:31:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
Krivo ste me ubrali, vecina... nisam ovdje da galamim, gnjavim, namecem ili filozofiram...
Vjera se zivi djelima a ne lajanjem na forumu o stripovima!
I u poniznosti, tajnovitosti i tisini... ne u vici i oholosti!
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.26 seconds. Snitz Forums 2000