forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 213

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 06/06/2010 : 23:15:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
Ali ali ali.....
"mogu suosjećati sa svime osim s patnjom"

sviđa mi se.
a i taj mamut je neka metafora nečega.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/06/2010 : 00:14:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Bilješke za ratnu priču Fibra

surovo realna priča osvemu, pa i o ratu. Utjecaj nas i naših unutarnjih nemira i konflikata na rat i pitanje koliko zapravo želimo pobjeći od stradanja, a koliko tek u njima nalazimo spas. da, mnogi nalaze spas i izlaz u ratu.
A to je potpuno krivo.

Preporuke

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2172 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/06/2010 : 08:55:31  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Demian -5-ta knjiga by Libellus... Odlicne odbje price! Fenomenalno! Crtez za 10, napeto od pocetka do kraja.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22303 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/06/2010 : 12:55:16  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nika331

Ali ali ali.....
"mogu suosjećati sa svime osim s patnjom"

sviđa mi se.
a i taj mamut je neka metafora nečega.


mene su iznenadile scene sa mamutom, pogotovo to da se dijalog otegao na nekoliko stranica. Sta ja znam, nisam vidjeo bas neki poseban razlog da se to i u toj mjeri ubaci u pricu.
Kada smo vec kod kucnih ljubimaca, geg sa nosorogom mi je bio super.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9609 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 12/06/2010 : 12:45:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ja danas zavrsavam ceo Y: the last man.
Boga mi....u pocetku mi je bio onako, obican strip sa malo vise psovanja i stvari koje nisu za decu. Ali vrlo brzo se radnja podigla na veoma komplexan nivo, iako u nekim trenucima steknes utisak da je dosta stvari malo isforsirano. Cesto se neprijatelji vracaju u igru, i sve se nekako....previse olako dogadja. Ali, to ne utice toliko na sveukupan dozivljaj price. Ostalo mi je jos 9 svezaka, jedva cekam da zakljucim

A sinoc sam poceo da citam i Bone, onaj One volume edition. Prvo poglavlje sam procitao, veoma simpaticno deluje. Lep crtez, lepa prica, i humor za svaku pohvalu Ocekujem da ce biti jos bolji kako budem ostavljao stranice iza sebe.


preporucio bih oba svima

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9371 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 12/06/2010 : 12:54:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by nika331

Ali ali ali.....
"mogu suosjećati sa svime osim s patnjom"

sviđa mi se.
a i taj mamut je neka metafora nečega.


mene su iznenadile scene sa mamutom, pogotovo to da se dijalog otegao na nekoliko stranica. Sta ja znam, nisam vidjeo bas neki poseban razlog da se to i u toj mjeri ubaci u pricu.
Kada smo vec kod kucnih ljubimaca, geg sa nosorogom mi je bio super.



"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 23/06/2010 : 19:25:11  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote


Najnovija stvar koja na sebi nosi pečat "Vertigo crime".
Priča je po kvalitetu u rangu dosadašnjih, nit blistavo sjajna nit previše loša za čitanje,
recimo da se može lagano baškariti u moru prosječnosti. Scena nijemog ubistva otvara radnju,
da bi se nastavila upoznavanjem glavnog lika koji dobija nemilu čast da bude zadnji izvršilac
volje nasilno preminule sa početka stripa. Priča nas dalje vodi u provincijalni američki gradić,
naoko prijatan za život ali koji, kako to klišei zahtijevaju, krije mnoge mračne i prljave tajne
koje će uzburkati i promijeniti sve.

Crtež je u rangu priče - neloš, evo kako to izgleda pa sami prosudite:



...
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 24/06/2010 : 10:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
Preko Praga Dilan Dog, toplo ne preporucujem.Ako ste prvi put uzeli Dilana Doga sa ovom epizodom verovatno vise nikada necete pozeleti.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29272 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/06/2010 : 11:13:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Preko praga je jedan od najboljih dilana u zadnjih 10 godina.

Trouble will find me
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 24/06/2010 : 11:35:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
Ne sumnjam,ali moje misljenje je suprotno.Ipak bi pre glasao za Golkondu,Posle Ponoci,Tri Puta Nula nego za filozofiju novopecene autorke.Ipak je Dilan Dog ozbiljan strip karakter moramo priznati to.I autori moraju da postuju autonomiju lika.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/06/2010 : 12:10:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Ne moraju. A sve što si naveo nije izašlo u zadnjih 10 godina.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
21030 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/06/2010 : 16:38:05  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Meni je ova epizoda totalna glupost i pokušaj da se napravi nekakva "pametna" priča, a čitaoci da bi ispali "pametni" oduševljavaju se sa njom i dižu je do neba.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10869 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 24/06/2010 : 16:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Ovo Preko praga... licno, epizoda mi je bila toliko nezanimljiva da sam stigao do neke 40 strane i odustao. Barbatin DD me ne interesuje.

Edited by - kasper on 24/06/2010 16:54:33
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7916 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 24/06/2010 : 19:03:10  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
za divno cudo,meni koji ne podnosim dilana,a kupujem sve od bonelija,epizode"preko praga",i ona pacovska "nepozeljni gost"spadaju u top 20dilana!
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 24/06/2010 : 19:05:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
Odlicno!!!Ima jos ljudi anti globalista.Preporucujem vam da pogledate film Neka cudna zemlja sa Lazom Ristovskim,odusevice vas scena kada slave rodjendan generalovom konju.Prica me mnogo podseca na pricu Carevo novo odelo,ne zaboravite da je iz citave mase odusevljenih samo nevino dete reklo istinu.
Car je go!!!!!!!!!!!!!!!!!!Sto nije dobro nije.
Inace da ne ispadam iz teme preporucujem Thorgala I Brusa Hokera.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 24/06/2010 : 19:09:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
evo šta je reklama:) tko je izdao taj DD naslov, gdje ga u HR mogu kupiti?

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37867 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/06/2010 : 19:50:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus

evo šta je reklama:) tko je izdao taj DD naslov, gdje ga u HR mogu kupiti?

http://www.stripovi.com/index.asp?page=comic-view&ComicID=25374&ComicType=0

naci ga mozes u SK Libellus

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
21030 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/06/2010 : 21:23:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus

evo šta je reklama:) tko je izdao taj DD naslov, gdje ga u HR mogu kupiti?


Tebe će definitivno oboriti ovaj Dilan.
Ako ne možeš da ga nađeš, poslaću ti ga ja poštom!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/06/2010 : 22:10:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus

evo šta je reklama:) tko je izdao taj DD naslov, gdje ga u HR mogu kupiti?



Ne zaboravi da ga opljuneš posle, da ne pomisle neki da se praviš pametan.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2340 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 24/06/2010 : 22:22:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vope



Najnovija stvar koja na sebi nosi pečat "Vertigo crime".
Priča je po kvalitetu u rangu dosadašnjih, nit blistavo sjajna nit previše loša za čitanje,
recimo da se može lagano baškariti u moru prosječnosti. Scena nijemog ubistva otvara radnju,
da bi se nastavila upoznavanjem glavnog lika koji dobija nemilu čast da bude zadnji izvršilac
volje nasilno preminule sa početka stripa. Priča nas dalje vodi u provincijalni američki gradić,
naoko prijatan za život ali koji, kako to klišei zahtijevaju, krije mnoge mračne i prljave tajne
koje će uzburkati i promijeniti sve...


Sims najs; prosek mi je i više nego dobar za ferije, pitam samo: preporuka ili ne?
Na konto prikazane table, čini mi se poput letnjeg, perolahornog trilera sa mirisom amerskog saspensa u pokušaju. Tako li je?

Piši propalo!
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 25/06/2010 : 07:45:08  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ned_lynx

Sims najs; prosek mi je i više nego dobar za ferije, pitam samo: preporuka ili ne?
Na konto prikazane table, čini mi se poput letnjeg, perolahornog trilera sa mirisom amerskog saspensa u pokušaju. Tako li je?



Otprilike. Kako se danas svakojaka čuda crtaju/čitaju ovaj strip svakako ne bi trebalo izostaviti.

...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22303 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 25/06/2010 : 15:48:19  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Meni je ova epizoda totalna glupost i pokušaj da se napravi nekakva "pametna" priča, a čitaoci da bi ispali "pametni" oduševljavaju se sa njom i dižu je do neba.



Slazem se djelimicno.
Epizoda bi imala nekog smisla da se radilo o posljednjoj Barbatinoj epizodi, medjutim to nije slucaj.
Strip ko strip, kada se procita ostaje se jos gluplji nego sto je covjek bio prije citanja.
Onda naravno slijedi nagadjanje, sta i kako.
Kao sto se moglo i u predgovoru da vidi, ljudi su lupali i lupali i bili su daleko od onoga sto je Barbatova bila zamislila.
Na kraju ona daje objasnjenje i slijedi nesto kao: "Aha, pa logicno" i dalje naglabanje u najmanje pojedinosti.

Ovaj strip se moze citati samo sa prirucnikom autorke, sve ostalo odovodi u krivi pravac.Kao sto rekoh, da je Barbatina posljednja epizoda, sve bi imalo vise smisla, ovako ostaje jedan strip kojem se dive ljudi prije svega jer ga nisu shvatili ili jer su ga shvatili nakon sto je autorka dala detaljna objasnjenja.
Daleko od najboljeg Dylana, daleko od Nekropolisa koji je istinski najbolja epizoda u posljednjih dvadeset godina, mozda i duze.
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2340 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 25/06/2010 : 21:31:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior
...Strip ko strip, kada se procita ostaje se jos gluplji nego sto je covjek bio prije citanja...


Toliko o čitaocima stripova.

I posetiocima i članovima foruma;)

Piši propalo!
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 25/06/2010 : 21:53:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Ignus

evo šta je reklama:) tko je izdao taj DD naslov, gdje ga u HR mogu kupiti?


Tebe će definitivno oboriti ovaj Dilan.
Ako ne možeš da ga nađeš, poslaću ti ga ja poštom!



Hvala , svakako ću ga probati nabaviti, baš ste me zainteresirali.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 26/06/2010 : 01:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vope




Ennis me gadno nervira. Stalno kad uzmem nešto njegovo očekujem da će me zgroziti gomilom nasilja bez ikakvog pokrića i sa lošom pričom i likovima, i tako mi dati povod da ga otpišem sa liste interesantnih scenarista - i nikada to ne uradi.

Tako sam mislio za The Boys, pa su ispali čitljivi. Tako sam mislio i za Crossed - pa je okej. O, naravno da je previše eksplicitno (scena sa solju iz broja jedan... ne zna čovek da li da se zgrozi ili da se smeje, ili i jedno i drugo - što je poenta), naravno da nije ništa posebno i da je miljama daleko od standarda koje je postavio The walking dead u tom "survival" podžanru, ali ima zaleđinu u likovima, ima neočekivanih twistova, i na kraju ne ostaje utisak protraćenog vremena.

Začudo.

Gadno me nervira Ennis, što zna da piše i kad se ne trudi.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page
Page: of 213 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000