forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/02/2011 : 19:46:17  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Znamo dobro da je Zagor prije Bosellija prezivio eksperiment, vrijeme kratkih i nemastovitih prica koje su se sa vremenom pokazale kao los potez i prodaja je sa pravom znatno opala.
Dolaskom Bosellija, jos od njegove prve epizode "Zeljezni narednik", nastupio je novi period, odlicne epizode i osvjezenje u serijalu. Taj dolazak je bio propracen i novim crtacima, tako da su promjene bile dosta markantne i podigle su opet prodaju.
Na pocetku su stari nostalgicari odbijali nove crtace, ja sam bio jedan od njih, ali sa vremenom su se neki navikli i poceli neke od njih da postuju.
Boselli se istakako po tome sto je imao cijeli koncept za price, pravio je cijeli lanac epizoda koje su se protezale kroz duzi vremenski period, slicno kao nekada davno epizode prije price "Nulti cas".
To je privuklo mnoge, takodje , njegov poseban nacin pripovjedanja doveo je nove kupce i nove fanove, sto je bio temelj za Zagorov opstanak-nova generacija citalaca.
Osim toga on je odgovoran za buran Zagorov ljubavni zivot, uveo je mnoge nove likove sto je bilo i u skladu sa vremenom, vrijeme 60tih je odavno proslo kada je bilo tabu prikazati junaka kako se ljubaka sa zenama.
Bosellijeve mane su sto je previse htjeo kod klasicnih neprijatelja, Hellingena, Kandraxa i Rakosija, na neki nacin je napravio od njih tek drugorazredne neprijatelje i tu su njegovi eksperimenti totalno propali.
Hellinegenov povratak nije mogao da primirise "Divovima dobra i zla", Rakosi je bez veze ubacen u treci povratak, totalno nespektakularno, a Kandrax, koji je predstavljen kao Donnov sluga, je najgore prosao od svih, prije svega sto se ovdje i sam Boselli pomalo u cijeloj prici izgubio.
Bez sumnje srozao je status najvecih Zagorovih neprijatelja, te mislim da tu nije bio dorastao zadatku. Moje misljenje je da on nije covjek koji je kod Zagora u stanju da napravi neku epizodu epskih razmjera, te da se treba da kloni prica sa velikim triom.
Druga mana je ta sto ponekad imam osjecaj da on u stavri ne poznaje dobro Zagorov lik, cesto ga stavlja u previse ljudsku ulogu, nema onih klasicnih spektakularnih pojava i uopste svega sto cine Zagorov mit Duha sa sjekirom.
Njegov Zagor je vise tek neki tamo hrabri covjek koji se bori protiv nepravde, bez nekog posebnog statusa.
Pa upravo taj mit o njemu ga i izdavaja od drugih klasicnih western heroja, sto kod Bosellija nije primjetno.
Zbog toga mislim da nije dobro da on vodi glavnu rijec kada se radi o Zagorovim pricam, ali je dobro da sa vremena na vrijeme uskoci sa nekom odisejom.
S druge strane, njegove odiseje i ljubavne price su pun pogodak i mora se priznati da su dobro osmisljene price u kojima se moze maksimalno uzivati.
Pored svega, Boselli je za mene, poslije Nolitte i Sclavija, najbolji scenarist koji je radio na serijalu i drago mi je da ce uskoro biti covjek koji stoji iza nove odiseje u Juznoj Americi, jer mislim da to niko ne moze tako dobro obaviti kao on.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 09/02/2011 : 20:48:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Složio bih se da je možda degradirao stare neprijatelje (mada su meni i sjene i treći rakosi dobre priče), ali na to su utjecala i velika očekivanja fanova.
Rekao bi i da je uvođenjem jednog prilično ljudskog neprijatelja poput Nata Murdoa učinio da ti ostali neprijatelji izgledaju malo zastarjelo, a zbog toga ga sigurno nećemo krivit

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/02/2011 : 21:18:49  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Složio bih se da je možda degradirao stare neprijatelje (mada su meni i sjene i treći rakosi dobre priče), ali na to su utjecala i velika očekivanja fanova.
Rekao bi i da je uvođenjem jednog prilično ljudskog neprijatelja poput Nata Murdoa učinio da ti ostali neprijatelji izgledaju malo zastarjelo, a zbog toga ga sigurno nećemo krivit


Naravno da je Nat Murdo jedan fenomenalno odradjen lik, ali, mislim da nije moguce da neko u ovo vrijeme ima status velike trojke negativaca.
Sto se tice treceg vampira, samo da kazem to je dobra prica i ima vise dobrih ideja kao Ylenia i Fridin povratak, ali Rakosi mi u cijeloj toj prici djeluje pomalo izgubljen.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7099 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 09/02/2011 : 22:24:45  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Iznenadujuce pozitivna ocjena Bosellija od tebe K.W.!
Ja sam mislio da je meni on bolji nego tebi, ali ja bih ga isto vjerovatno stavio na 3. mjesto najboljih Zagorovih scenarista iza Nolitte i Sclavija. Jos jedna stvar koja mi je manjak kod njega je kao sto je Curunir jednom napisao, u Bosellijevoj prici cudovista iskacu od prve stranice i to djeluje previse normalno. To mi smeta, Boselli nije vjest u kreiranju napetosti. Zagor je svemocan. Sto je zanimljivo, kod Toninellija (koji inace nije ni do koljena Boselliju) upravo Zagorova ranjivost mu je bila najjaca stranu u pisanju posto bas i nije bio mastovit pisac, pogotovo ne kao Boselli. Znaci Boselli ima odlicne ideje, zna razviti komplicirane price, ali (kao sto je K.W. vec naveo) vrlo cesto Zagor nije "Zagor" nego neki jako sposoban covjek.
Ako trebam dati ocijenu: genije ili precijenjen autor, blizi sam geniju u svakom slucaju.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 09/02/2011 : 22:33:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Mrzi me reci ovo stu cu reci, ali u neku ruku se slazem s onim sto je Curunir reko o Boseliju u onom Zagor Ludens 183 topicu. Covjeka inace ne mogu da podnesem, ali ovdje je u pravu.
Isto tako se slazem da je Capone puno bolji nego Boseli, nebi reko da je on u top 3 Zagorovih scenarista, Castelli i Capone su puno bolji, a da ga stavljam u istu recenicu s Nolitom i s Sclavijem je sramota :(

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10849 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 09/02/2011 : 22:43:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Malo mi cudno svo to (toliko) glorifikovanje Sclavija na Zagoru. Jeste da je uradio najboljega, hm i to bi bilo OK da je zbog toga. Nego mi cudno sto se velicaju upravo epizode Zagora koje je on uradio na ZS 600.
Al eto Zagor je veliki, pa su frakcije moguce.
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 09/02/2011 : 22:44:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message  Reply with Quote


Nestali istraživač, Teksaški rendžeri i Morska strava su odlične epizode i zbog njih je zaslužio da bude peti na listi najboljih Zagorovih scenarista.Izjave poput genija su precijenjene ako ne i smiješne.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 09/02/2011 : 23:04:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Stvarno ne znam sta vidite u toj 'Morska Strava' epizodi, to je dno dna, a svi je ovdje toliko cijene da se ja jednostavno osjecam ko da sam s druge planete, but anyway, ontopic...

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/02/2011 : 23:13:09  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

Stvarno ne znam sta vidite u toj 'Morska Strava' epizodi, to je dno dna, a svi je ovdje toliko cijene da se ja jednostavno osjecam ko da sam s druge planete, but anyway, ontopic...


Meni izgleda da jos nisi u potpunosti prihvatio nove crtace
pusti malo da odlezi, pa procitaj epizodu opet za godinu ili dvije.
vjeruj mi, kada sam prvi put procitao tu pricu bio sam zgrozen, pogotovo crtez mi je bio za povracanje
prije dvije godine, kada sam ponovo procitao epizodu, dao sam na recki 100% bez predomisljanja, pogotovo crtezom sam bio odusevljen
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10849 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 09/02/2011 : 23:15:16  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
A vidi, normalno je sve to, dolaze neke novotarije, ljudi to (odusevljeno) prihvataju ili (prezrivo) odbacuju. To se moze reci i za doba posle Nolite, gde je opet doslo do drasticne promene u Zagoru, al su ostali kljucni crtaci.
Meni je odlazak Nolite bio strasan udarac na serijal. Otisao covek da radi Texa, da pomogne koliko se moze.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 09/02/2011 : 23:16:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by acestroke

Stvarno ne znam sta vidite u toj 'Morska Strava' epizodi, to je dno dna, a svi je ovdje toliko cijene da se ja jednostavno osjecam ko da sam s druge planete, but anyway, ontopic...


Meni izgleda da jos nisi u potpunosti prihvatio nove crtace
pusti malo da odlezi, pa procitaj epizodu opet za godinu ili dvije.
vjeruj mi, kada sam prvi put procitao tu pricu bio sam zgrozen, pogotovo crtez mi je bio za povracanje
prije dvije godine, kada sam ponovo procitao epizodu, dao sam na recki 100% bez predomisljanja, pogotovo crtezom sam bio odusevljen




Dobro, crtez mi se ne svidja, to je istina, ali scenario je jos gori. Sve je to previse naivno, pogotovo kako likovi govore u ovoj epizodi, a o napetosti i atmosferi da i ne govorim: jednostavno ne postoje u ovoj prici. Da naslovnice nisu onako dobre, moja ocjena bi bila jos niza... probacu je jos jednom procitat, ali trebace mi bar par godina da ispljujem onak los ukus koji mi je prvo citanje ostavilo.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 09/02/2011 : 23:18:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

Meni je odlazak Nolite bio strasan udarac na serijal.


Istina

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/02/2011 : 23:24:24  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

Dobro, crtez mi se ne svidja, to je istina, ali scenario je jos gori. Sve je to previse naivno, pogotovo kako likovi govore u ovoj epizodi, a o napetosti i atmosferi da i ne govorim: jednostavno ne postoje u ovoj prici. Da naslovnice nisu onako dobre, moja ocjena bi bila jos niza... probacu je jos jednom procitat, ali trebace mi bar par godina da ispljujem onak los ukus koji mi je prvo citanje ostavilo.


ali, ko zna, nema garancije da ce ti se i onda svidjeti
ja sam mislio da ce vrijeme kod mene uraditi svoje kada se radi o Chairolli, medjutim, sto vise vremena prolazi to mi je sve odvratniji...znaci, ko zna...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10849 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 09/02/2011 : 23:29:19  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior
ja sam mislio da ce vrijeme kod mene uraditi svoje kada se radi o Chairolli, medjutim, sto vise vremena prolazi to mi je sve odvratniji...



Cenim da je njegov rad na Blagu Zan Lafita i na onom Jednorogu top odvratnog crteza kod Zagora.
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 09/02/2011 : 23:46:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by acestroke

Stvarno ne znam sta vidite u toj 'Morska Strava' epizodi, to je dno dna, a svi je ovdje toliko cijene da se ja jednostavno osjecam ko da sam s druge planete, but anyway, ontopic...


Meni izgleda da jos nisi u potpunosti prihvatio nove crtace
pusti malo da odlezi, pa procitaj epizodu opet za godinu ili dvije.
vjeruj mi, kada sam prvi put procitao tu pricu bio sam zgrozen, pogotovo crtez mi je bio za povracanje
prije dvije godine, kada sam ponovo procitao epizodu, dao sam na recki 100% bez predomisljanja, pogotovo crtezom sam bio odusevljen




Dobro, crtez mi se ne svidja, to je istina, ali scenario je jos gori. Sve je to previse naivno, pogotovo kako likovi govore u ovoj epizodi, a o napetosti i atmosferi da i ne govorim: jednostavno ne postoje u ovoj prici. Da naslovnice nisu onako dobre, moja ocjena bi bila jos niza... probacu je jos jednom procitat, ali trebace mi bar par godina da ispljujem onak los ukus koji mi je prvo citanje ostavilo.



Ako ti se Andreuccijev crtež ne sviđa onda si zbilja sa druge planete.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 10/02/2011 : 00:39:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
@Bardho:
Scenario je ovdje pravi problem. Crtez mi se ne svidja, ali mogo bi ga podnijet da je prica bolja. Ovako, ovaj ocajan scenario je poganio crtez, i povuko ga prema dnu zajedno sa sobom.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10849 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/02/2011 : 07:40:50  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
@acestroke

Kad si procitao te nove epizode Zagora (SD + slicno)?
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 10/02/2011 : 08:12:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

@acestroke

Kad si procitao te nove epizode Zagora (SD + slicno)?



Prije sest mjeseci, ili tako nesto...

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10849 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/02/2011 : 08:16:54  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

Prije sest mjeseci, ili tako nesto...



Pazz, i ja sam grozomorno reagovo na ove epizode kad su se prvi put pojavile (Severozapadni prolaz, Tajna Anasaza). Pusti malo da odstoji pa opet, nista te ne kosta.
Go to Top of Page

Davor2403
Average Member



Bosnia and Herzegovina
765 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 10/02/2011 : 11:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Davor2403 a Private Message  Reply with Quote
A ne znam, ukusi su razliciti tako da nema smisla o tome raspravljati... ;) A i razlika je u generacijama, ali recimo meni (a vjerojatno i vecini ostalih moje generacije) koji smo se sa Zagorom upoznali tek kada je krenula Slobodna Dolmacija su i dan danas najbolje epizode i sami vrh upravo SD brojevi od 9 do 37, i onda opet od 48 do 63..! I kasnije, barem meni, SD extra od prvog vukodlaka pa do Kandraxa... Doduse ja bas nikada nisam citao nista od zlatne serije, i ne planiram, pa imam mozda i rupu od 100injak epizoda koje Ludens tek treba objaviti, ali sumnjam da ce meni ista nadmasiti Morsku stravu i Otocku skupinu...
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 10/02/2011 : 13:02:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Davor2403

A ne znam, ukusi su razliciti tako da nema smisla o tome raspravljati... ;) A i razlika je u generacijama, ali recimo meni (a vjerojatno i vecini ostalih moje generacije) koji smo se sa Zagorom upoznali tek kada je krenula Slobodna Dolmacija su i dan danas najbolje epizode i sami vrh upravo SD brojevi od 9 do 37, i onda opet od 48 do 63..! I kasnije, barem meni, SD extra od prvog vukodlaka pa do Kandraxa... Doduse ja bas nikada nisam citao nista od zlatne serije, i ne planiram, pa imam mozda i rupu od 100injak epizoda koje Ludens tek treba objaviti, ali sumnjam da ce meni ista nadmasiti Morsku stravu i Otocku skupinu...



Pa Zlatna serija i Zagor Extra su skoro potpuno iste, nekoliko epizoda su skracene, dvije skroz izbacene (prvi Vampir i Krilati Osvetnik), tako da ako si procito velicinu Ludens Extra izdanja, procito si i sve stare Zlatne Serije Zagorove
;)

http://www.acestroke.blogspot.com

Edited by - acestroke on 10/02/2011 13:03:16
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 10/02/2011 : 14:06:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Davor2403

A ne znam, ukusi su razliciti tako da nema smisla o tome raspravljati... ;) A i razlika je u generacijama, ali recimo meni (a vjerojatno i vecini ostalih moje generacije) koji smo se sa Zagorom upoznali tek kada je krenula Slobodna Dolmacija su i dan danas najbolje epizode i sami vrh upravo SD brojevi od 9 do 37, i onda opet od 48 do 63..! I kasnije, barem meni, SD extra od prvog vukodlaka pa do Kandraxa... Doduse ja bas nikada nisam citao nista od zlatne serije, i ne planiram, pa imam mozda i rupu od 100injak epizoda koje Ludens tek treba objaviti, ali sumnjam da ce meni ista nadmasiti Morsku stravu i Otocku skupinu...


Upravo tako je i meni,ovi stariji više vole što je sasvim prirodno starije brojeve pogotovo one u kojima su Ferri i Nolitta na vrhuncu.
Ja sam mlađi i počeo sam čitat tek od SD.
Ja ne kažem da Boselli uvijek napravi dobru priču ali on je zaslužan za korak u novo doba,ne mogu stvari uvijek biti iste.
Čitao sam dosad jako puno epizoda i teško će se naći period koji puno bolji od Zagorova velikog putovanja i povratka i još ovih s Cainom i Europom.Volim određene Nolittine epizode no jednostavno meni nikad neće biti prvi,ja sam tu subjektivan i to mi nitko ne može oduzeti isto kao što drugi imaju pravo da im se sviđa nešto drugo,nismo svi isti i rođeni smo u drugim razdobljima.
Meni ostaje još jedino Sclavi,kad pročitam sve njegove epizode dobit ću neku jasniju sliku o tome čiji je Zagor najbolji.
Kao što neko od vas reče Boselli se ne posvećuje toliko Zagoru već daje prostora i drugima,on ga ne prikazuje kao nepobjedivog već kao izuzetno hrabrog i pravednog čovjeka koji samom snagom svoje volje uspijeva mijenjati svijet.
Ja ne bih volio da je Zagor cijelo vrijeme ovakav ili da je kao u početnim razdobljima uvijek prikazan kao neki sirovi čovjek iz šume,uvijek sam volio mix svega tj scenarista koji te svaki svojim načinom pripovjedanja i razvoja priče uvodi u Zagorov svijet.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"

Edited by - Leonid on 10/02/2011 14:14:24
Go to Top of Page

Davor2403
Average Member



Bosnia and Herzegovina
765 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 10/02/2011 : 14:18:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Davor2403 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

quote:
Originally posted by Davor2403

A ne znam, ukusi su razliciti tako da nema smisla o tome raspravljati... ;) A i razlika je u generacijama, ali recimo meni (a vjerojatno i vecini ostalih moje generacije) koji smo se sa Zagorom upoznali tek kada je krenula Slobodna Dolmacija su i dan danas najbolje epizode i sami vrh upravo SD brojevi od 9 do 37, i onda opet od 48 do 63..! I kasnije, barem meni, SD extra od prvog vukodlaka pa do Kandraxa... Doduse ja bas nikada nisam citao nista od zlatne serije, i ne planiram, pa imam mozda i rupu od 100injak epizoda koje Ludens tek treba objaviti, ali sumnjam da ce meni ista nadmasiti Morsku stravu i Otocku skupinu...



Pa Zlatna serija i Zagor Extra su skoro potpuno iste, nekoliko epizoda su skracene, dvije skroz izbacene (prvi Vampir i Krilati Osvetnik), tako da ako si procito velicinu Ludens Extra izdanja, procito si i sve stare Zlatne Serije Zagorove
;)



Pa da, ali imas jos brdo brojeva koje Ludens treba tek izdati kroz extra izdanje, a vecina je vec izasla u zlatnoj seriji, ima tu i skoro 100 brojeva ;)
Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 10/02/2011 : 14:29:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message  Reply with Quote
Meni je Nolitin Zagor najbolji i to ce sigurno uvek biti tako, ali da bi jedan serijal bio uspesan preko 50 godina jasno je da su mu potrebna odredjena razdoblja i razliciti usponi kako bi se odrzao. Boseli je tu uradio veliku stvar, napravio je novu generaciju citalaca i odrzao serijal u zivotu. Pisao je sjajne scenarije i napravio nekoliko novih, sjajnih likova. Ono sto nije trebalo da radi, jeste da jednog starog Zagora pokusava da uvuce u to novo razdoblje. Trebalo je da se drzi nove filozofije i novih protivnika. Tu pogotovo mislim na vampira i Kandraksa koji jednostavno nisu osmisljeni tako kako ih je on prikazao. Takodje, mislim da njegov nesto noviji rad na Zagoru nije vise na tom nivou kao ranije. Ali, potreban je Zagoru dok se ne nadje neko ko ce pokrenuti novi talas u serijalu.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/02/2011 : 14:35:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Boselli je unio sasvim novi fantastično-pustolovni duh u serijal, inspiriran autorima poput Lovecrafta, Burroughsa, Poa, dakle ne starim diznijevim pričama ili kinematografskim pričama s velikog platna poput Nolitte. Bosellijeva snaga je u sporednim likovima koji nose epizode, za razliku od zagorocentričnih Burattinija ili Nolitte; u uporabi jakih ženskih likova, velikih saga koje se dešavaju diljem svijeta. Mislim da se s Bosellijem zagor najviše proputovao. Zagor je s njim ratnik, pustolov, ljubavnik, inkarnacija starih junačkih bogova (Damballaha ili Thora npr.).

Nolitta je u svojem razdoblju bio najbolji za svog lika i tu mu nitko nije mogao biti ravan. No, s novim generacijama autora, od Sjeverozapadnog prolaza pa nadalje, meni je on najbolji autor. Doduše, ova nova saga o atefaktima i nije bila baš najuspjelija, raniji Boselli je baš rulao. Capone je neka kombinacija Sclavija i Bosellija (horor, seciranje Duha Sa Sjekirom, drevne civilizacije) i šteta je što se tako malo pojavljuje u serijalu za razliku od Burattinija koja zna toliko izdosađivati da nekad nemam volje čitati.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 3.01 seconds. Snitz Forums 2000