forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

Krscho
Junior Member



Croatia
378 Posts

Member since 19/06/2011

Posted - 24/12/2012 : 20:17:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Krscho a Private Message  Reply with Quote
Helligen je ziv i sjene su meni 10 puta bolje od Demona famoznih
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1592 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 24/12/2012 : 20:24:14  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message  Reply with Quote
od neprijatelja tkač...sclavi je postavio temelje lika koji je neograničen...i onda bure napravi neku limunadu u nekoj selendri...

...od prijatelja definitivno metrevelić...scena sa neka dva bezlična lika...i na kraju objašnjavačnica...i to u smjeru zagor - dr metrevelić..ne znam čemu se on uopće pojavljivao u priči.

"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 24/12/2012 : 20:29:18  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Krscho

Helligen je ziv i sjene su meni 10 puta bolje od Demona famoznih


Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/12/2012 : 20:31:09  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by piquet

od neprijatelja tkač...sclavi je postavio temelje lika koji je neograničen...i onda bure napravi neku limunadu u nekoj selendri...


Castelli je radio Tkača.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 24/12/2012 : 20:33:34  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Teamup Mortimer i Krojač jer nijepriča bez veze koliko je to kratko. Da je napisano pet epizoda i ondabi bilo premalo, ali dvije i pol su uvreda za sve. I uz njih Mutant jer ono je bila priča ni o čemu. I zadnje pojavljivanje Alkemičara je isto previše potrošeno na prisjećanje.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1592 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 24/12/2012 : 20:39:56  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by piquet

od neprijatelja tkač...sclavi je postavio temelje lika koji je neograničen...i onda bure napravi neku limunadu u nekoj selendri...


Castelli je radio Tkača.




"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"
Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 24/12/2012 : 21:49:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message  Reply with Quote
Najveće razočaranje je definitivno povratak Stivena i Hagota, prosto ne znam odakle bih krenuo sa navođenjem nedostataka te priče. Sve mi deluje kao velika sprdnja, kao silovanje jednog jakog lika iz prošlosti serijala. Da stvar bude gora, da me je neko pitao ko treba da radi njegov povratak, ja bih rekao Kapone i Feri. Ali....

Kapone je jako dugo bio van Zagor serijala, a ipak je koristio gomilu klišea i banalnosti, a onda pružio i totalnu katastrofu sa poslednjih ~ 100 strana. Počev od izgleda Hagota, zatim možda i najlošijeg Ferijevog crteža do totalnog dna - demon koji ima potrebu da ćaska i objašnjava svaki potez ljudima oko sebe, koji se oblizuje "hrani" i svađa sa Čikom i da stanem tu, ne moram dalje

Edited by - Bat Baterton on 24/12/2012 21:49:47
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16948 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 24/12/2012 : 22:32:28  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Definitivno najgori povratak je Stiven, Capone je sam sebe "poništio", Ferri je, naravno, daleko od kvalitete koju je pokazao u prvoj priči - po meni najatmosferičniji Zagor, jednostavno briljantan crtež, ali ipak najjača karika te priče je baš on, Capone je toliko zasrao kraj da ne mogu vjerovati da su to uopće objavili... Odmah iza je Krojač, s tim da se tu u lošu i razvodnjenu priču uklopio i statični Vernijev crtež... Ni Rendal mutant nije me nimalo oduševio, s tim da mi ni prvi dio nije baš u rangu klasika (Bignotti i Zagor - nikako)...
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 24/12/2012 : 23:29:10  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Tu ni ja ne znam koje mi je veće razočarenje bilo

Tkača koji je od naiebenijeg nemesisa koji je ikad kročio u serijal (na mene je u "Kamenoj kuli" ostavio veći utisak nego Hellingen ili Rakosi, samo ako izuzmemo previše mlaku završnicu) odjednom postao obični kriminalni genije u stilu krimi-romana Agate Kristi.

Trećeg Kandraksa kojeg su srozali na najniže moguće grane. Priča koja je trebala biti epska debilnom radnjom, zapletom, raspletom i dijalozima je postala obična satira na temu štatijaznam Gopodara prstenova. Savršeno strašno. Jedva sam pročitao celu avanturu do kraja

Rendala ću da prećutim. Isfuravao sam se dok sam čitao tu epizodu, mislim da sam par puta i zaspao.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 24/12/2012 : 23:31:52  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bat Baterton
demon koji ima potrebu da ćaska i objašnjava svaki potez ljudima oko sebe, koji se oblizuje "hrani" i svađa sa Čikom i da stanem tu, ne moram dalje

Sad se bojim uopće i kupiti ovaj strip. Znam da je izašo, ali čekam ljeto.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 25/12/2012 : 00:12:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Najvece razocarenje je povratak mutanta, mada ni prva prica nije nesto. Takodje, jedini zaista dobar Rakosi je treci susret, drugi je skoro pa dosadan. Takodje, za Kandraksa, najbolje je preskociti drugi susret, posto je i vise nego besmislen. Prvi jos i moze proci, s obzirom da je tada Nollita na taj nacin pisao price, ali treci susret sa Kandraksom je jedini koji moze uci u najbolje price Zagora.
Takodje, Hagot i poslednji Mortimer i nisu nesto vrijedni spominjanja...
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2416 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 25/12/2012 : 00:12:31  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
Šeti Helingen, treći Kandraks jednom glupost.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4248 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 25/12/2012 : 09:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by Bat Baterton
demon koji ima potrebu da ćaska i objašnjava svaki potez ljudima oko sebe, koji se oblizuje "hrani" i svađa sa Čikom i da stanem tu, ne moram dalje

Sad se bojim uopće i kupiti ovaj strip. Znam da je izašo, ali čekam ljeto.



Ne brini, nije toliko loš makar je istina da je malo čudan .
Ako si preživio ove epizode koje je PPatak spomenuo, Gospodar Tame će ti biti vrlo dobar. :)

Kandrax bi bio još ok da se u tu juhu nije ubacilo toliko namirnica; na kraju se to zgusnulo u teže probavljiv i bljutav gulaš.
Rendall i Tkač su za s tim da je prvi toliko loš da se tu stvarno nema što reći... potpuno bezsadržajna epizoda.

Bok, kako si.

Edited by - Cromwell on 25/12/2012 09:16:01
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 25/12/2012 : 13:11:45  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Tačno, ja sam popljuvao Gospodara tame u recenziji ali u suštini je to solidna priča koju su upropastili u zadnjih 20-ak tabli

Preporuka koja će ti definitivno ulepšati čitanje:
1. Zaboravi Hagota i Stivena iz prethodnog dela
2. Poveruj svakoj pljuvotini koju si od nas pročitao (što manje očekuješ više ćeš da dobiješ)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 25/12/2012 : 13:22:20  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Narvno da su najgori povratci oni koje je crtao Verni - Krojač, Mutant, Mortimer
treći Kandraks je najbolji Kandraks, prvi je puno puno gori

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 25/12/2012 : 13:31:52  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Povratak Roberta Graya otprilike ima isti problem kao i Stiven i Hagot-kultni status predhodnig dela. Inače, rekao bih čak da je uspešno odrađen nastavak osim dva prilično tupava momenta, oba Buretova krivica:
-nepotreban kliše gde Zagora vojnici zateknu pored leša i na prvu ga okrive
-nepotrebna scena zatrpavanja u rudniku, prvi susret licem u lice sa negativcem (tako to ide u pričama inače: prvi susret bude so na rep da bi u sledećem negativac nadrapao) je mogao da bude malo maštovitiji
-(pardon, ima i treći)Par tabli u kojima se prepričava ono što se desilo u prethodnoj avanturi sa Grayom, mada, vidi se da je ovaj put Burattini to prepričavanje odradio zbog prilagođavanja stare priče novoj viziji Duha sa sekirom. Svejedno mi to smeta, ali može mu se progledati kroz prste.

Ali lik kao lik je usprkos svemu jako dobro prenesen, pa ne bih ovaj nastavak nazvao toliko lošim. Zlatna sredina, rekao bih

edit: evo DeeCay je lepo rekao u recki

"Ovdje je prisutan stanoviti (ili nepotreban) revizionizam od strane Burattinija, gdje on lagano alterira tu završnu scenu da bi prilagodio psihičko stanje i činove aktera svojoj viziji Zagora. Burattini i inače kao scenarist ima neobjašnjivu potrebu raščlambe, analize i detaljiziranja (i prilagodbe) priče skoro do te mjere da je promijenio nekoliko ključnih segmenata Nicolaijevih scena. U originalu je Nicolai doveo Zagora do krajnjih granica izdržljivosti, psihičke i fizičke, da je Zagor čak htio žrtvovati svoju čast i savjest samo da bi porazio Graya.

"Na moment je Zagor pomislio da je pravedno da žrtvuje sve, čak i svoj osjećaj za moral, samo da bi pravda bila zadovoljena..."

Za razliku od Nicolaija Burattini, uz svoje nezaobilazno detaljiziranje i upotrebu proširenih i iscrpnih dijaloga, Zagora navodi da stvori svoju klasičnu igru fair-playa. Time on izjednačuje šanse i omogućava da se borba nastavi časno, bez da se okalja Zagorova besprijekorna čast kojom se Burattini diči. A znamo kako je Zagor u više navrata reagirao iz bijesa i nemoći, žrtvujući svoju savjest samo da spasi situaciju. Vidi samo potapljanje sela Tiwa-Tiwa iz "Smrtonosnog cvijeta" gdje umire cijelo selo. Znači da ni Zagor nije otporan na pobjedu ili spas pod svaku cijenu. To će ga poslije mučiti i ležati mu na duši, jer i on je ipak samo čovjek. Burattini iznosi i svoju viziju nužnosti tzv. revizioniranja te ključne scene. Kao trebalo je ispraviti neke nedosljednosti, prilagoditi Zagorove postupke da budu logičniji. Primjerice, osjetio je potrebu objasniti zašto Tonka nije poglavica tog plemena Mohawka, ili zašto Chico nije reagirao, a imao je pištolj."

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 25/12/2012 13:35:54
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/12/2012 : 14:39:17  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Sa svime se slazem sto je izneo Patak o povratku Greja sem okrsaja u rudniku meni se to bas svidelo i bilo mi upecatljivo.

Povratak Stivena je i mene razocarao, ali ima jedna odlicna scena pred kraj drugog dela sveske kad pricaju Stiven i Zagor i kako Zagor govori da covecnost nije izgubljena da ima jos ljudi koji mogu da poprave svet, to mi se bas svidelo ali ono sto je u narednoj svesci je zezsca glupost.

Povratak Mutanta je sasvim solidno izveden cak i iznad mojih ocekivanja, i ja ocekujem da ce on ponovo da se pojavi sa telom robota a sa svojom glavom.
Najvise mi se svideo kraj gde je Zagor spreman sve da ucini da zaustavi Rendala pa cak i da zrtvuje svoj zivot! I baca se na Rendala i zajedno padaju sa zgrade! To mi je ostalo urezano u pamcenju.

Treci Kandraks po meni zauzima prvo mesto najglupljih povrataka {objasnio sam i zasto na prethodnoj strani}, drugo mesto Stiven i Hagot, a trece mesto trece pojavljivanje Barona Rakosija.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 25/12/2012 : 20:33:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Koliko god zelio da shvatim zasto su nekome treci Kandraks i vampir najgori povratci, ne mogu skontati nista... Pored toliko glupih epizoda...
Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 25/12/2012 : 21:00:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Koliko god zelio da shvatim zasto su nekome treci Kandraks i vampir najgori povratci, ne mogu skontati nista... Pored toliko glupih epizoda...



Meni je 3. vampir sjajan, dok 3. Kandraksa, nažalost, još uvek nisam imao prilike da čitam, mada me malo odbija ta glupost sa tri crtača...
Najpametnije što mogu da ti kažem je da se ne opterećuješ time i da ti bude drago što uživaš u tim epizodama :)

Evo npr. tebi je povratak Mutanta najveći krš, a i velikoj većini ljudi sa foruma, a meni je baš lepo legla ta priča. Al neću pokušavati da proniknem u to zašto se meni dopala, možda i bolje da je ne čitam ponovo .
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 26/12/2012 : 00:36:27  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Koliko god zelio da shvatim zasto su nekome treci Kandraks i vampir najgori povratci, ne mogu skontati nista... Pored toliko glupih epizoda...



Sve je stvar mišljenja...

Meni je 3. Vampir odličan (dijalozi, akcija zapleti...)ali daleko od toga da je najbolji u nizu. Najveći mi je problem što je klasični horror dao mesto SF-u, a to nije samo krivica odabira Della Monice kao crtača (mada bi Ferri rasturio sa svojom atmosferom) nego uopšte u sveukupnom doživljaju.

Kandrax br.3 jednostavno nije Kandrax, kao što 2. Tkač nije Tkač. Previše naive, previše brljotina i rupa u scenariju, prevelika zbrka uopšte...Eno je na polici kupi paučinu. Prvo čitanje me je smorilo, a drugo (ono kada me uglavnom prijatno iznenade epizode koje su me na prvu razočarale) totalno slomilo.

Opet subj. mišljenje

edit: povratci arhi-nemesisa su posebna dimenzija čitalačkog doživljaja - one su pre svega hit, best of, od njih se očekuje i kada se ne očekuje, njima se čitalac nada, one su često razlog zbog kojih se neki serijal i prati do kraja- sve je od povratka do povratka. Zato, povratak rezultira vriskom: oduševljenja ili razočarenja. Hoću reći, reakcija je uvek glasna. A glupe epizode između jednostavno padnu u zaborav i ide se dalje

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 26/12/2012 00:41:46
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5836 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 26/12/2012 : 01:08:29  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/281769_10200092383409357_1253005584_n.jpg
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 26/12/2012 : 01:15:16  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Odlična tabla Bane

molio bih te samo da ih postavljaš u Ultimate Zagor topic pošto se ovde sada kreću teme.

Takođe molim i članove da pišu komentare u spomenutom topicu. Hvala na razumevanju.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 26/12/2012 01:16:01
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5836 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 26/12/2012 : 01:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Ajeeee, mlogo topika, stvarno nisam znao di da turim....
Moracu da otvorim moj topik u Bonelli podf....
Go to Top of Page

guderian
Junior Member



303 Posts

Member since 10/07/2009

Posted - 26/12/2012 : 08:50:05  Show Profile Show Extended Profile  Send guderian a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by going going

Meni je ubedljivo najgori Kandraksov povratak!

Odavno nisam citao takvu glupost koju sam jedva naterao samog sebe da procitam.
Pocetak je dobara ali dalji tok price nema nikakve veze sa Kandraksom, te neka druga dimenzija i ostale gluposti! A najveci Bosselijev propust je sto je dao posao trojici crtaca.

Evo copypaste mog komentara sa recenzije dao sam epizodi 55% :

Prvi susret Zagora i Kandraxa je bio majstorski izveden i na kraju epizode se videlo da on mora da se vrati. Drugo njegovo pojavljivanje nisam citao ali se nadam da cu biti u prilici da procitam.

Onda sam ugledao prvu naslovnicu ove epizode i rekao ovo mora da je strava epizoda. Pocnem sa citanjem, Ferri fantastican, Zagor se budi iz sna u san kao u Demonu ludila. Kupim ja sve nastavke epizode i pocnem citati. Deo koji Feri crta je odlican i onda ide Toricelli sa nekom epizodom koja malo lici na Lord of the rings. Tu me je iznenadilo pojavljivanje Mracnog Donna kao bica koje moze da se pobedi ja sam mislio da je on ko Hagot neko bice koje je nadrealno i koje se ne moze pobediti ili shvatiti u svom postojanju. Onda idu lupetarenja o 2 zle sestre i jedne dobre, vecna borba dobrih ratnika protiv zlih tandaramandara itd... Tu sam video da ce epizoda da postane glupa i postala je.

Povratak u Darkwood crta smekersi Marcello ali mnogo losije nego sto je ranije radio i tu jos mnogo trucanja o svakojakim glupostima, crnim knjigama, carima, umno kontrolisanje sa velike daljine a i sam Kandrax se ponasa kao neki glupi takticki podanik nije vise onaj stari mocni nepobedivi Kandrax nego neka prosta skoljka onoga sto je napravio Nollita. Onda se jos Zagor teleportuje da spasi Fridu, Megi i Gambit sto je neverovatna glupost da se Zagor onako teleportuje. Nadam se samo da ce Boselli koji mi se veoma dopao u sedam gradova Cibole i u africkim epizodama dopasti i u Juznoamerickim epizodama i da nece od Zagora stvoriti Zagor Star Track ili Zagor Lord of the rings ili neku drugu glupost.



I makar nam pred kraj epizode ostaje da ocekujemo neki fantasticni okrsaj izmedju Zagora i Kandraxza neki epski kraj a sta dobijemo ? Dobijemo da Kandrax bezi ko seka persa i da se svi raduju kako ce sad da odahnu i da jedu

Epizoda je imala toliko potencijala i mogucnosti i raspleta da je neverovatna steta sta se napravilo od ove epizode. I ne shvatam kako je Bonelli dao zeleno svetlo da se izda ova epizoda koja potpuno unistava ono sto je bio prvi Kandrax.

Upravo tako!
Sve što si napisao o toj prići stoji.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 26/12/2012 : 10:50:25  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Evo, bašću pročitati još jednom da vidim o čemu vi to pričate, meni je ta epizoda odlična, ali davno sam ju ćitao

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.86 seconds. Snitz Forums 2000