forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka sp. 8 Kraljevstvo tvoje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

alexts
Advanced Member



Serbia
7595 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 04/12/2013 : 21:47:38  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido



Zato, pusti rasprave o kronologiji i kontinuitetu, jedino o čemu netko tko nema pojma o ovim stripovima treba znati jest o njihovoj kvaliteti.





Apsolutno!
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 04/12/2013 : 21:50:22  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Bushido

Znam da si u pravu i da definitivno cu odustat od daljnjih nastojanja da priblizim takav nacin skupljanja superherojstine..ono sto me zivcira da nakon onoliko objasnjvanja u topicu vezano za kont i Infinite Crisis da jos postoji zbunjenost vezano uz to..no ja sumnjam da se itko udostojia procitati taj strip jer kad ti netko postavi (u ovom slucaju Tex) ovakvo pitanje..

Sve one tvoje spise i opise, doba, cuda, paralelne, horizontalne i dijagonalne svetove procitao, al dzaba. Prvi Superman koji mi je privukao paznju, ali odakle poceti, sta jos nabaviti ako ovo uzmem i slicno?

..sta cu nego da mu priblizim to sve i pokusam objasniti neke stvari..pa nisam onaj topic pisa za sebe nego upravo iz tog razloga sta su ljudi stalno zapitkivali i nisu znali odakle da pocmu..ali sto kaze Tex dzaba..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 04/12/2013 21:51:51
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 04/12/2013 : 22:33:52  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido


Ako se nekome svidi Kraljevstvo tvoje i želi čitati još stripova o Supermanu ili nekom drugom junaku, nema problema. Ima puno kvalitetnih stripova koji se mogu preporučiti.



Da, ali pogledaj koje si ti stripove preporucia:

- All-Star Superman
- Mooreova "trilogija" (The Jungle Line, For the Man Who has Everything, Whatever Happened to the Man of Tomorrow)
- Superman for All Seasons
- Peace on Earth
- Last Son
- Escape from Bizarro World
- World’s Finest
- Secret Identity

Ti nisi preporucia samo kvalitetne stripove vec i pomno birane..zasto npr. nisi preporucia strip koji je bolji od svih nabrojanih i dio je ovog Jonshovog runa, Superman and the Legion of Superheroes..dobro znas odgovor na to pitanje..moga si preporucit Birthright no ako te netko pita sta kako cu dalje skupljat tog junaka po tom origin usta ces mu odgovorit itd itd..cinjenica je ta da kad ides nesto preporucit pazis da ne spomenes neki nazovimo ga problematican strip tipa Infinite Crisis a to je glupo..ja tebe shvacam zasto ovo preporucas, jer znas mentalni sklop ljudi koji ode citaju stripove..i dovoljno si fleksibilan da onda ne radis konfuziju..ja nisam jbg..

Glavni vam je odgovor kvaliteta prije svega..pa Infinite Crisis je superkvalitetan strip pa ga nitko ne cita..

Ali cinjenica je da se koplja lome iskljucivo oko Supermana..Batman, Green Lantern, Flash, Green Arrow itd svi imaju super poslozenu kronologiju..nekad mi je za sta Byrneov origin nije osta u kontu sve do Flaspointa pa bar ne bi mora gubiti vrime na ove rasprave..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 04/12/2013 22:51:08
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/12/2013 : 23:13:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by Mr. Bushido


Ako se nekome svidi Kraljevstvo tvoje i želi čitati još stripova o Supermanu ili nekom drugom junaku, nema problema. Ima puno kvalitetnih stripova koji se mogu preporučiti.



Da, ali pogledaj koje si ti stripove preporucia:

- All-Star Superman
- Mooreova "trilogija" (The Jungle Line, For the Man Who has Everything, Whatever Happened to the Man of Tomorrow)
- Superman for All Seasons
- Peace on Earth
- Last Son
- Escape from Bizarro World
- World’s Finest
- Secret Identity

Ti nisi preporucia samo kvalitetne stripove vec i pomno birane..zasto npr. nisi preporucia strip koji je bolji od svih nabrojanih i dio je ovog Jonshovog runa, Superman and the Legion of Superheroes..dobro znas odgovor na to pitanje..moga si preporucit Birthright no ako te netko pita sta kako cu dalje skupljat tog junaka po tom origin usta ces mu odgovorit itd itd..cinjenica je ta da kad ides nesto preporucit pazis da ne spomenes neki nazovimo ga problematican strip tipa Infinite Crisis a to je glupo..ja tebe shvacam zasto ovo preporucas, jer znas mentalni sklop ljudi koji ode citaju stripove..i dovoljno si fleksibilan da onda ne radis konfuziju..ja nisam jbg..

Glavni vam je odgovor kvaliteta prije svega..pa Infinite Crisis je superkvalitetan strip pa ga nitko ne cita..



Iskreno, ja ne bih nikome preporučio Infinite Crisis, iz jednostavnog razloga što ga ne smatram dovoljno dobrim.

Ove ostale stripove sam naveo iz dva razloga:
a) Zato što doista smatram kako su to odlični stripovi, koje bi trebao pročitati svaki stripofil, a ne samo netko koga zanima Superman.
b) Zato što su spremno dostupni u obliku reprint-izdanja.

Preporučio bih ja ljudima i Johna Byrnea, Joea Caseyja, Otta Bindera i Jerryja Siegela, ali dosta tih stripova nije reprintano u jednoj poštenoj kolekciji reprint-izdanja.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 04/12/2013 : 23:23:00  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido



Iskreno, ja ne bih nikome preporučio Infinite Crisis, iz jednostavnog razloga što ga ne smatram dovoljno dobrim.

Preporučio bih ja ljudima i Johna Byrnea, Joea Caseyja, Otta Bindera i Jerryja Siegela, ali dosta tih stripova nije reprintano u jednoj poštenoj kolekciji reprint-izdanja.



Mislim da ga ipak ne preporucas zbog njegove kompleksnosti (iako je meni tamo sve lipo objasnjeno)..

Sto se tice Siegela evo jedan pravi print:

http://www.amazon.com/Superman-Golden-Age-Omnibus-Vol/dp/1401241891/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1386195610&sr=1-1&keywords=superman+golden+age+omnibus

Malo jest skup ali pogledaj kako su ga slozili:

SUPERMAN: THE GOLDEN AGE collects ACTION COMICS #1-31, SUPERMAN #1-7, and NEW YORK WORLD'S FAIR COMICS #1-2

Vjerovatno ce ic i dalje i to slazu od pocetka Action Comics i onda Superman serijal od trenutka kad je krenia..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 04/12/2013 23:24:27
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/12/2013 : 23:32:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

Mislim da ga ipak ne preporucas zbog njegove kompleksnosti (iako je meni tamo sve lipo objasnjeno)..


Ne, meni je to prilično slab strip. A ni Johns mi nije baš među omiljenim scenaristima. Njegovi JSA, Stars and S.T.R.I.P.E. i donekle Flash su vrhunski, ali ostalo je prilično slabo.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 04/12/2013 : 23:34:34  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by brni

Mislim da ga ipak ne preporucas zbog njegove kompleksnosti (iako je meni tamo sve lipo objasnjeno)..


Ne, meni je to prilično slab strip. A ni Johns mi nije baš među omiljenim scenaristima. Njegovi JSA, Stars and S.T.R.I.P.E. i donekle Flash su vrhunski, ali ostalo je prilično slabo.



Njegov Green Lantern ti je slab..Blackest Night ili Flashpoint isto..ok tvoje misljenje..ali ok i sam kazes da ti nije omiljen pa shvacam..

Ali vidim da ti je njegov Superman vrhunski kad ga preporucas..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 04/12/2013 23:40:26
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/12/2013 : 23:43:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

Ali vidim da ti je njegov Superman vrhunski kad ga preporucas..


Zbog Donnera, ne zbog Johnsa. Isto kao što mi je i JSA postao prilično slabiji nakon što je Goyer otišao.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 04/12/2013 : 23:47:30  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by brni

Ali vidim da ti je njegov Superman vrhunski kad ga preporucas..


Zbog Donnera, ne zbog Johnsa. Isto kao što mi je i JSA postao prilično slabiji nakon što je Goyer otišao.



Dobro ode se jednostavno radi da ne volis pisca, meni je recimo ista stvar na Snyderovom Batmanu, svi ga hvale ali ja ga jednostavno ne mogu svarit..kakav ti je Morrison na Actionu?

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
868 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 05/12/2013 : 00:01:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
Ja sam citao, ja sam citao:D (i infinite crisis i crisis on infinite earths i flashpoint) i mogu rec da su mi sva tri dobra s tim da mi je flashpoint najbolji od ta tri , ali niti jedan od njih nebi preporucio nekome tko nije upoznat sa bar vecinom tih likova jer ti event-i i jesu radeni za one koji prate te likove i stripove.

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 05/12/2013 : 00:05:04  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Felagund

Ja sam citao, ja sam citao:D (i infinite crisis i crisis on infinite earths i flashpoint) i mogu rec da su mi sva tri dobra s tim da mi je flashpoint najbolji od ta tri , ali niti jedan od njih nebi preporucio nekome tko nije upoznat sa bar vecinom tih likova jer ti event-i i jesu radeni za one koji prate te likove i stripove.



Da naravno..zato ja uvik dam prosireni popis sa objasnjenjem svega..ali dzaba..

Za Flaspoint ti prakticki triba Johnsov run na Barry Allenu dakle sve skupa 3 trejda zadnji je ako se ne varam Road to Flashpoint i onda ide glavna prica Flahpointa + 5 tie in naslova glavnih junaka iako se moze proc i samo glavna prica..dakle 4 trejda ili 9 prosirena verzija..

No svakako si covjek s ukusom..

Ti u Flashpointu ne moras znati nista o junacima jer su to sve alternativne verzije, Superman na kojem su eksperimentirali kad je sletia u Metropolis, diktatrot Aquaman, Batman je Thomas Wayne itd..sve je lipo tamo napisano..isto ka sta nista ne moras znati o Kingdome Come nego samo citas tu alternativnu verziju..ista stvar..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 05/12/2013 00:11:46
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 05/12/2013 : 00:17:17  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Evo kad smo vec kod Flashpointa ako netko hoce citat..dakle triba mu samo ovo:

The Flash: Rebirth
http://www.amazon.com/The-Flash-Rebirth-Geoff-Johns/dp/1401230016/ref=pd_sim_b_8

Flash Vol. 1: The Dastardly Death of the Rogues!
http://www.amazon.com/Flash-Vol-Dastardly-Rogues-Graphic/dp/1401231950/ref=pd_sim_b_2

The Flash Vol. 2: The Road to Flashpoint
http://www.amazon.com/The-Flash-Vol-Flashpoint-Comics/dp/1401234488/ref=pd_sim_b_1

Flashpoint
http://www.amazon.com/Flashpoint-Geoff-Johns/dp/1401233384/ref=pd_sim_b_2

Ko hoce saznat vise o likovima i imat siru verziju price ovi tie inovi:

http://www.amazon.com/Flashpoint-World-Of-Superman-Comics/dp/1401234348/ref=pd_sim_b_2

http://www.amazon.com/Flashpoint-World-Wonder-Comics-Paperback/dp/1401234100/ref=pd_sim_b_1

http://www.amazon.com/Flashpoint-Featuring-Lantern-Graphic-Novels/dp/1401234062/ref=pd_sim_b_2

http://www.amazon.com/Flashpoint-World-The-Flash-Comics/dp/1401234089/ref=pd_sim_b_2

http://www.amazon.com/Flashpoint-World-Of-Batman-Comics/dp/1401234054/ref=pd_sim_b_4

Prica je vrhunska..uzivat cete..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 05/12/2013 00:21:15
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
868 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 05/12/2013 : 00:21:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
Sto je najbolje imam doma sva ta tri Johnsova stripa o Flashu. Flash rebirth, Dastardly death of the rouges i Road, ali nisam niti jedan od njih procitao zato sto sam vidio da su oni serijal/nastavci, a na internetu sam vidio da se Barry prvi put nakon smrti u coie pojavi u Final crisis pa sam prvo htio njega procitat prije tog Johnsovog runa na Flashu. A i kao sto sam kazes za Flashopint nije potrebno neko preveliko znanje o prethodnoj prici, jedino je dobro biti upoznat sa likovima koji se pojavljuju da bar znas prepoznat tko je tko a toliko znanja o superherojskoj materiji imam.

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
868 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 05/12/2013 : 00:25:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
No dosta je bilo oftopicarenja, imam doma Kingdom come na engleskom, planiram ga ubrzo procitat pa ostavim svoje dojmove.

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 05/12/2013 : 00:25:44  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Felagund

Sto je najbolje imam doma sva ta tri Johnsova stripa o Flashu. Flash rebirth, Dastardly death of the rouges i Road, ali nisam niti jedan od njih procitao zato sto sam vidio da su oni serijal/nastavci, a na internetu sam vidio da se Barry prvi put nakon smrti u coie pojavi u Final crisis pa sam prvo htio njega procitat prije tog Johnsovog runa na Flashu. A i kao sto sam kazes za Flashopint nije potrebno neko preveliko znanje o prethodnoj prici, jedino je dobro biti upoznat sa likovima koji se pojavljuju da bar znas prepoznat tko je tko a toliko znanja o superherojskoj materiji imam.



Pa Barry je zaglibia u Crisis of Infinite Earths i vracen kako kazes sa Final Crisis..to je sve sta moras znati prije rebirtha a za Flashpoint ni to jer nije ni bitno..
Ne triba ti nista osim ovoga sta sam gori navea..a ako ze zelis upoznat sa mitologijom ovih alternativnih verzija imas 5 tie inova..mozes ih rijesit i ne moras..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 05/12/2013 00:26:10
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 05/12/2013 : 00:28:10  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Felagund

No dosta je bilo oftopicarenja, imam doma Kingdom come na engleskom, planiram ga ubrzo procitat pa ostavim svoje dojmove.



Evo necu ni ja vise..samo cu kazati da mi je drago da je Markos konacno izbacia nesto vezano za Supermana..svakako bi volia vidit jos izdanja, evo recimo Millarov Superman Red Son..Kingdome Come je vise nego dobar pocetak nekakve nadajmo se mini kolekcije Fibrinog Supermana..


Bushido mos mi odgovorit na pm..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 05/12/2013 00:29:47
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/12/2013 : 02:44:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

kakav ti je Morrison na Actionu?


Jako dobar, ali All-Star Superman je puno bolji. Jednostavno, All-Star Superman je jedan od najboljih stripova ikad, i to je zbilja teško nadmašiti.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
276 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 08/12/2013 : 20:58:01  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Kada mi neko pomene Supermena, ja najpre pomislim na Kristofer Riva... nakon toga nema nista, nema dalje, to je Superman kakvog "poznajem" jos sa kraja sedamtesetih i pocetka osamdesetih... kada je strip u pitanju... tu je situacija jos losija... par epizoda koje su se mogle procitati u Eksu i to jos kad sam bio klinac... o DC univerzumu i da ne govorim... nemam apsolutno pojma o svemu tome (izuzev nekoliko Betmenovih stripova)...

U tom smislu, KC je meni nesto potpuno novo i samim tim prilicno zanimljivo... sve u svemu, meni odlican strip... scenario izuzetan, prica iznenadjujuca i ostavlja dovoljno prostora da kod citaoca izazove odredjene dileme i razmisljanja... da ne spojlujem, pomenucu citat iz jednog drugog stripa koji se meni sve vreme motao po glavi tokom citanja "onaj ko se bori protiv cudovista, trebalo bi da pazi da i sam ne postane cudoviste"... pa sad to u kontekstu KC-a... i to je samo jedna od mogucih tema kojima se prica bavi...

Sto se tice crteza, Alex Ross je uradio izuzetan posao za potpuno uzivanje u ovom stripu... posebno se to moze videti u par maestralnih kadrova koji totalno "izuvaju"... genijalno nacrtano...

Za samo izdanje se moze reci da je uistinu "potpuno" u smislu da pored toga sto je savrseno uradjeno, sadrzi i sve ostale informacije i tekstualne dodatke koji upotpunjuju dozivljaj i samo razumevanje DC sveta, to posebno moze da znaci nekome poput mene kome je i Kapetan Marvel (inace bitan lik u ovom stripu) potpuna nepoznanica... u tom smislu sve pohvale izdavacu, besprekorno uradjeno... velika preporuka...
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1526 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 08/12/2013 : 22:33:01  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Uzeti ili ne, to me trenutno muči. Najveći problem biće cena, kad dođe u Srbiju pretpostavljam da ce biti između 40 I 50 evra. Verovatno ću odlučiti kada ga vidim.
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
868 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 11/12/2013 : 02:35:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
Procitao jucer KC. Izvrstan strip. Definitivna preporuka svima koji se dvoume citati ili ne.

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/12/2013 : 17:19:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Ovo bi mogla biti dobra preporuka za početak, ono, za upoznavanje s DC superherojima (na hrvatskom je, vizualno savršeno) - kako to izgleda i funkcionira. A moći će ga i posuditi u knjižnici.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5350 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 18/12/2013 : 20:06:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Oce li ovo skoro u BG
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1819 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 19/12/2013 : 08:27:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Stiglo je, 4500 dinara.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5350 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 19/12/2013 : 19:28:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlix

Stiglo je, 4500 dinara.



Hvala Zlix care
Ljudi ovo izgleda fenomenalno "na zivo"
Ako je jos i radnja dobra...ma sa ovakvim crtezom nema da ne valja
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1819 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 19/12/2013 : 21:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Već si imao priliku da vidiš strip?

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.62 seconds. Snitz Forums 2000