forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Budućnost domaćeg stripa (odsad i za pesimiste)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 19

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 23/03/2016 : 11:50:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andjusticeforall

Jel ko čito "Kroz minula stoljeća"?



Više puta, što pitaš.:) Prvi put kao klinac kad je započeo serijal u Plavom vjesniku, kasnije u Strip strip svescima i prije par godina kad sam nabavio album s tim naslovom.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 23/03/2016 11:51:16
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 23/03/2016 : 12:14:28  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
Pa nekak sam skonto da se traži ultimativni hrvatski strip, pa reko jel ko čito ovaj...

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 23/03/2016 : 12:40:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by all_ba

[quote]Originally posted by andjusticeforall

Pa nekak sam skonto da se traži ultimativni hrvatski strip, pa reko jel ko čito ovaj...



Ovaj strip serijal je dugo godina slovio kao najbolji, uz Bekerovog i Furtingerovog Zavišu i Maurovićeve stripove sigurno spada u ultimativni hrvatski strip. Trebala bi da bude obavezna lektira za svu djecu u Hrvatskoj; o ljubiteljima devete umjetnosti da ne pričam, svi bi trebali da ga pročitaju.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 23/03/2016 12:40:47
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8166 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 23/03/2016 : 12:48:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Hrvatski ultimativni strip je floskula...to ne postoji i teško da će ikad postojati, niti je on hrvatskom stripu potreban.
Hrvatskom stripu treba hrvatska verzija glenata, dargauda ili bonellija. Izdavačka kuća koja će pod svoje uzeti autore, plaćati ih, objavljivati i izvoziti... Kao osnovno tržište treba uzeti cijeli ex-yu prostor i tome se podrediti jer je samo hrvatsko tržište premalo da bi uopće postojale šanse da to profunkcionira. Naravno za to trebaju postojati kvalitetni autori... i oni postoje, ali ili crtaju vani ili ne crtaju stripove jer tu nema kruha pa svoj talent troše na neke druge stvari koje im donose neke pare.
Dakle, ultimativna hrvatska priča koja nažalost i ovo čini utopijom.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 23/03/2016 : 14:15:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
kako pogrešno
baš ko da je pisao tonto

"hrvatski ultimativni strip" je moguć... i vjerojatniji od ovih tvojih fantazija (da ne kažem, ego-istočnih fantazija)
ne znam jesam li već rekao: jebote tržište. jebote exyu. jebote podređivanje.

da bi uopće došlo u razmatranje nešto takvo, da bi tebe netko plaćao, dječače, PRVO moraš uopće nešto dati. moraš se dokazati.
ne vidim kako bi moglo ići obrnuto (tvoje maštarije).
prvo ide prvo, onda drugo.
prvo daj ti ultimativni strip (ili nešto blizu), onda će se, eventualno, stvarati pogon.

pogon je, u našim uvjetima, praktički neostvariv.
osim kao žrtvovanje za ideale. ne za pare, tonto moj zbunjeni.

za pare možeš crtati, nemam pojma, reklame za pseću hranu. i slično.
ili ići kordejem za kruhom i probati postati francuski vitez.

kad ti ovo bude bistro, tonto, onda ćeš moći raditi sabranije. i valjda bolje. princip novca i princip hrvatskog se isključuju. zato modrić igra u realu, a ne u ultimativnom hrvatskom nogometnom klubu. no, hrvatski nogomet već ima takvu dimenziju da si modrić može dozvoliti da igra za reprezentaciju i tako raditi na pomirenju oba principa.
hrvatski strip nema takvu sretnu okolnost i zato kordej, macan ne igraju za reprezentaciju. tek bi je trebalo stvoriti. a za to je put onako kako ja to bacam nabačaje, a ne tvoje brkanje osnovnih pojmova.

možda ti ovako bude jasnije: da bi imao ikakve šanse imati pogon (hrvatski bonelli) prvo se moraš krvavo znojiti i odricati, tonto. tako stoje stvari, a sve drugo je iluzija.

Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8166 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 23/03/2016 : 14:55:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Prvo: nešto sam dao i danas me plačaju za strip koji crtam, za hrvatske prilike prilično dobro što mi daje za pravo da vjerujem da je pogon moguć. Da bi išlo obrnuto nikad nisam ni mislio, to je tvoje izvrtanje teza, gospon pametnjaković.

Drugo: Za sliku koju napravim za dva tjedna plate me točno 10 puta više nego za tablu koju napravim u tjedan dana. Stripom se bavim isključivo iz ljubavi. Kad nestane ljubavi nestaće i mene u stripu.
O krvi, znoju i odricanju sigurno ne trebam tebe da mi o tome pričaš.

Treće: rasprave o ulitimativnosti me ne zanimaju jer nikad neće položiti ispit subjektivnosti.

...i četvrto: U nekim stvarima si upravu, ali me uz tvoj način komuniciranja daljni razgovor ne zanima.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1551 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 23/03/2016 : 15:11:36  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
"Ultimativni hrvatski strip", što god to zapravo značilo, ako uopće išta znači, nitko ne može planski sjesti i napraviti. Tako da nema puno smisla o tome pričati. Ali u osnovi je stinky u pravu. Najbolji način da se pomogne hrvatskom stripu jest da se radi dobre stripove.
A definicija dobrih stripova je po meni jako jednostavna - to su oni za koje su ljudi spremni dati novce.
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1981 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 23/03/2016 : 15:20:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

"Ultimativni hrvatski strip", što god to zapravo značilo, ako uopće išta znači, nitko ne može planski sjesti i napraviti. Tako da nema puno smisla o tome pričati. Ali u osnovi je stinky u pravu. Najbolji način da se pomogne hrvatskom stripu jest da se radi dobre stripove.
A definicija dobrih stripova je po meni jako jednostavna - to su oni za koje su ljudi spremni dati novce.


Ne slazem se s tobom.Po toj teoriji Zagor je najbolji strip koji u nas izlazi.Najbolje se prodaje,odnosno ljudi za njega daju najvise novaca.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8166 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 23/03/2016 : 15:26:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
>Najbolji način da se pomogne hrvatskom stripu jest da se radi dobre stripove.

To je toliko jasno da nema potrebe naglašavati. Problem je u tome što se u stvaranje stripa upuštamo uglavnom mladi gonjeni kreativnom energijom i kad entuzijazam splasne ili odeš van ili odustaneš. Puno je veća šansa za nastajanje dobrog hrvatskog stripa ako tom mladom autoru omogučimo da se razvija, nego da će taj njegov labuđi pjev biti baš to na početku karijere prije nego odustane ili ode trbuhom za kruhom.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 23/03/2016 : 15:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Hrvatskom stripu treba hrvatska verzija glenata, dargauda ili bonellija.



Glenat, Dragaud, Bonelli... a onda i Marve, DC, kako se već zove koji izdavač mangi... svi su komercijalni na svojem vlastitom tržištu. izvoz je nadgradnja.

čak ni cijelo regionalno tržište nije dovoljno veliko: 19 milijuna govornika naših(ili našeg) jezika.

francuski: 220 milijuna;
talijanski: 85 milijuna;
japanski: 125 milijuna;
engleski: svi po svuda.

ne kažem da je nemoguće stvoriti komercijalni proizvod koji nije isplativ na vlastitom domaćem tržištu, samo primjećujem da to nitko nije spomenuo, a kod usporedbi - vrijedi primijetiti.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/03/2016 : 15:58:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
ove brojke za jezike ti nisu baš točne

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/03/2016 : 16:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

kako pogrešno
baš ko da je pisao tonto

"hrvatski ultimativni strip" je moguć... i vjerojatniji od ovih tvojih fantazija (da ne kažem, ego-istočnih fantazija)
ne znam jesam li već rekao: jebote tržište. jebote exyu. jebote podređivanje.

da bi uopće došlo u razmatranje nešto takvo, da bi tebe netko plaćao, dječače, PRVO moraš uopće nešto dati. moraš se dokazati.
ne vidim kako bi moglo ići obrnuto (tvoje maštarije).
prvo ide prvo, onda drugo.
prvo daj ti ultimativni strip (ili nešto blizu), onda će se, eventualno, stvarati pogon.

pogon je, u našim uvjetima, praktički neostvariv.
osim kao žrtvovanje za ideale. ne za pare, tonto moj zbunjeni.

za pare možeš crtati, nemam pojma, reklame za pseću hranu. i slično.
ili ići kordejem za kruhom i probati postati francuski vitez.

kad ti ovo bude bistro, tonto, onda ćeš moći raditi sabranije. i valjda bolje. princip novca i princip hrvatskog se isključuju. zato modrić igra u realu, a ne u ultimativnom hrvatskom nogometnom klubu. no, hrvatski nogomet već ima takvu dimenziju da si modrić može dozvoliti da igra za reprezentaciju i tako raditi na pomirenju oba principa.
hrvatski strip nema takvu sretnu okolnost i zato kordej, macan ne igraju za reprezentaciju. tek bi je trebalo stvoriti. a za to je put onako kako ja to bacam nabačaje, a ne tvoje brkanje osnovnih pojmova.

možda ti ovako bude jasnije: da bi imao ikakve šanse imati pogon (hrvatski bonelli) prvo se moraš krvavo znojiti i odricati, tonto. tako stoje stvari, a sve drugo je iluzija.





privatizacija 90-tih te opasno negira.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 23/03/2016 : 16:06:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

ove brojke za jezike ti nisu baš točne



na brzinu, s Wikipedije. ako imaš točnije - napiši. ali neće promijeniti poantu, ili hoće?
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8166 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 23/03/2016 : 16:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica

quote:
Originally posted by Tonto

Hrvatskom stripu treba hrvatska verzija glenata, dargauda ili bonellija.



Glenat, Dragaud, Bonelli... a onda i Marve, DC, kako se već zove koji izdavač mangi... svi su komercijalni na svojem vlastitom tržištu. izvoz je nadgradnja.

čak ni cijelo regionalno tržište nije dovoljno veliko: 19 milijuna govornika naših(ili našeg) jezika.

francuski: 220 milijuna;
talijanski: 85 milijuna;
japanski: 125 milijuna;
engleski: svi po svuda.

ne kažem da je nemoguće stvoriti komercijalni proizvod koji nije isplativ na vlastitom domaćem tržištu, samo primjećujem da to nitko nije spomenuo, a kod usporedbi - vrijedi primijetiti.

jasno, jurice, zato i pise HRVATSKA verzija, prilagodjena nasim brojkama i uvjetima. Ne znam da li je to moguce, ali to je put iz mraka koji ja vidim, postoji li drugi, ne znam.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1551 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 23/03/2016 : 16:31:26  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

>Najbolji način da se pomogne hrvatskom stripu jest da se radi dobre stripove.

To je toliko jasno da nema potrebe naglašavati. Problem je u tome što se u stvaranje stripa upuštamo uglavnom mladi gonjeni kreativnom energijom i kad entuzijazam splasne ili odeš van ili odustaneš. Puno je veća šansa za nastajanje dobrog hrvatskog stripa ako tom mladom autoru omogučimo da se razvija, nego da će taj njegov labuđi pjev biti baš to na početku karijere prije nego odustane ili ode trbuhom za kruhom.



To je toliko jasno da nema potrebe naglašavati.
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1551 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 23/03/2016 : 16:54:16  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Torghal

quote:
Originally posted by culture vulture

"Ultimativni hrvatski strip", što god to zapravo značilo, ako uopće išta znači, nitko ne može planski sjesti i napraviti. Tako da nema puno smisla o tome pričati. Ali u osnovi je stinky u pravu. Najbolji način da se pomogne hrvatskom stripu jest da se radi dobre stripove.
A definicija dobrih stripova je po meni jako jednostavna - to su oni za koje su ljudi spremni dati novce.


Ne slazem se s tobom.Po toj teoriji Zagor je najbolji strip koji u nas izlazi.Najbolje se prodaje,odnosno ljudi za njega daju najvise novaca.



Pa ja u osnovi nemam ništa protiv ideje da je Zagor najbolji strip, u svom žanru i za svoju ciljanu publiku. Sigurno nije najbolje napisani, nacrtani ili najdublje promišljeni, ali to mu nije ni cilj. Dapače, da je bolje crtan ili pisan, vjerojatno bi lošije funkcionirao i, konzekventno tome, slabije se prodavao.

Visoku kulturu ne mora mučiti to što se niska bolje prodaje, to će uvijek biti tako, čisto zbog oblika Gaussove krivulje. Ali isto tako ja ne vjerujem u visoku kulturu koja se uopće ne prodaje i to je bilo ono na što sam ciljao. Jednostavno uvijek ima i onih ljudi koji itekako kuže visoku kulturu i ako ti ne kupuju neki strip koji je njima namijenjen, sva je prilika da ne valja.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 23/03/2016 : 16:54:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
ima li itko neke konkretne brojeve vezane uz prodaju Strip revije? neke zaključke bi se iz toga moglo izvoditi. ne nužno zaključke o konačnom prodajnom potencijalu savršene revije, ali o redu veličine možda i da.

da budem sasvim iskren, meni je Strip revija zapravo jako dobra, većina ljubitelja stripova s kojima sam razgovarao se bazično slažu i kupuju, tako da nisam siguran da se objektivno može složiti nešto red veličine bolje. možda red veličine bolje ovom ili onom čitatelju, ali jako teško nešto što će se 10 puta više prodavati.

ako se SR prodaje npr. u 3.000 primjeraka (pa makar ako se NEKOLIKO brojeva, ne svi, prodalo u tom rangu), onda bi 3 puta veća prodaja bila blizu 10.000 i tu ulazimo u ozbiljni potencijal. doduše, komercijalno isplativa revija bi vjerojatno trebala biti malo skuplja, ali ako se radi o sličnim brojevima, u nekom idealnom svijetu, s idealnim uredništvom, entuzijazmom i kapitalom... spreman sam vjerovati u taj san.
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1551 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 23/03/2016 : 17:07:30  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Mogu li ja još jednom istaknuti očito: nemoguće je unaprijed reći hoće li se nešto prodavati i u kojem "redu veličine".
Da se to može, ne bi bilo ni remitende ni reprintova.
Previše je tu varijabli u pitanju - hoće li čitav proizvod imati neki svoj šarm, ili će, usprkos čak i jako dobrim elementima, cjelina biti govnjikava; kako će izgledati naslovnice; koji će stripovi biti unutra; tekstovi; papir; ritam izlaženja; marketing...
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 23/03/2016 : 17:40:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Mogu li ja još jednom istaknuti očito: nemoguće je unaprijed reći hoće li se nešto prodavati i u kojem "redu veličine".



pa onak... ja mislim da se u redu veličine može.

može se makar pogađati. nije zabranjeno. ako ne možeš uopće pretpostaviti o kojem se redu veličine radi, kako odlučiš u kojoj nakladi tiskaš?

nećeš tiskati 50.000 primjeraka ako si procijenio da 5.000 možeš prodati. tiskat ćeš 10.000 u nadi da će biti iznad očekivanja, ali neka očekivanja moraš imati.

kako si ti, kao urednik, mislio procijeniti koliko primjeraka PRVOG broja otisnuti? ne možeš beskonačno mnogo. valjda si planirao upotrijebiti NEKU metodu procjene: Mali_Mate predlaže anketiranje, ja predlažem pogled na postojeće, najsličnije (ako ne i pretjerano slične) tiskovine?

sigurno nisi planirao zavrtiti kocku, pa na koji broj padne.
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1551 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 23/03/2016 : 18:59:33  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
A čuj, sve ovisi o tome što misliš izdavati.
Ako ćeš izdavati reviju sličnu Strip reviji, onda ti svakako njezina prodaja mnogo toga govori.
Ako ćeš, međutim, osmisliti proizvod kakvog do sad nije bilo na tržištu, kao što sam ja htio, onda ti prodaja drugih izdanja ne znači apsolutno ništa. Onda si doista prepušten bacanju kocke. Jedina iluzija racionalnosti koja ti preostaje jest da prvi broj tiskaš u nekoj minimalnoj nakladi - ako propadneš, da ne bankrotiraš do kraja.
Anketirati ljude ne možeš, jer ćeš ih u biti pitati: "Što mislite, biste li kupovali tajanstveni proizvod X?".
Po meni je najbolji način da se procijeni broj potencijalnih kupaca takve revije to da se pogleda koliko se ljudi registriralo na ovaj forum. Naravno, neće svi članovi kupiti tvoju reviju, ali svaki od članova sigurno zna nekoliko ljubitelja stripa koji nisu na forumu. Dakle, 10.000 bi trebala biti brojka koju bi neka izvrsna revija u svom zenitu mogla postići.

Edited by - culture vulture on 23/03/2016 19:00:53
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 23/03/2016 : 19:46:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica

ima li itko neke konkretne brojeve vezane uz prodaju Strip revije? neke zaključke bi se iz toga moglo izvoditi. ne nužno zaključke o konačnom prodajnom potencijalu savršene revije, ali o redu veličine možda i da.




Novaković kaže da je 3000 minimum prodanih primjeraka, u zadnje vrijeme prosjek je između 4 i 5 tisuća

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/03/2016 : 19:59:23  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica

quote:
Originally posted by lwood

ove brojke za jezike ti nisu baš točne



na brzinu, s Wikipedije. ako imaš točnije - napiši. ali neće promijeniti poantu, ili hoće?



pa neče.
al uglavnom osim japanskog ovi drugi spomenuti su precijenjeni

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8166 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 23/03/2016 : 20:04:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by jurica

ima li itko neke konkretne brojeve vezane uz prodaju Strip revije? neke zaključke bi se iz toga moglo izvoditi. ne nužno zaključke o konačnom prodajnom potencijalu savršene revije, ali o redu veličine možda i da.




Novaković kaže da je 3000 minimum prodanih primjeraka, u zadnje vrijeme prosjek je između 4 i 5 tisuća


Dobro, sad ostaje pitanje u kojoj mjeri mu se taj projekt zaista isplati... Da li je održiv sam po sebi ili gura samo zbog njegovog entuzijazma.
Brojke, inače, zvuče ohrabrujuće.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1981 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 23/03/2016 : 20:14:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
Ne moze Strip revija bit mjerilo jer je ona vezana za Vecernji list.Da ona ide samostalno na kioske vjerovatno bi se umisto 4-5 tisuca prodavala u 400-500 komada.
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 23/03/2016 : 20:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by jurica

ima li itko neke konkretne brojeve vezane uz prodaju Strip revije? neke zaključke bi se iz toga moglo izvoditi. ne nužno zaključke o konačnom prodajnom potencijalu savršene revije, ali o redu veličine možda i da.




Novaković kaže da je 3000 minimum prodanih primjeraka, u zadnje vrijeme prosjek je između 4 i 5 tisuća


Dobro, sad ostaje pitanje u kojoj mjeri mu se taj projekt zaista isplati... Da li je održiv sam po sebi ili gura samo zbog njegovog entuzijazma.
Brojke, inače, zvuče ohrabrujuće.



To je drugo pitanje....Zaboravio sam točno što je rekao, čini mi se da je spominjao da je naklada ponedjeljkom 3000 komada, a za ostatak mjeseca 6....tisuća gore, dole

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page
Page: of 19 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.83 seconds. Snitz Forums 2000