forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Budućnost domaćeg stripa (odsad i za pesimiste)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 19

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12751 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/03/2016 : 07:56:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

OK, mogu se složiti da ultimativnog hrvatskog stripa još nema i da je
u tom pogledu mojstrip promašio "ceo fudbal".
Ali valjda postoji ultimativna hrvatska knjiga.
To bi nam mogao biti orjentir i po pitanju stripa.
Koja bi to bila po tvom mišljenju?
Volio bih je pročitati.



orijentir ne može biti jedna jedina. više njih, mnogo, jer knjige jesu upravo to: "mi", izraženi u mislima.

Pilarove knjige
Lukas - Hrvatska narodna samobitnost
Ciliga - Sam kroz Europu u ratu
Žigrović - U žitu i kukolju
Nikolić - Pred vratima domovine
Šufflay
Žanko - Svjedoci
Maruna - Što je čuvalo nadu
Krleža
Ujević
Radica, hrvatske stvari + Agonija Europe
Matoš
Kranjčević
Starčević
Kiklop
itd., ali ovo za početak
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12751 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/03/2016 : 08:18:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica

primijeti da od originalnog posta naovamo namjerno nisam pisao ni "regija" ni "Hrvatska", jer nisam htio nikoga odbiti niti jednom varijantom.




pa to i jest greška

mislim, drag mi je allba, dragi su mi i razni forumaši odkojekuda, ali to nema veze sa našom stvari.

naša stvar je naš strip, ultimativni hrvatski strip. i tu ne može biti kompromisa. nikakva regija, nikakvo podilaženje, nikakva komercijalnost, nikakvo kompromiserstvo.

ne mogu ti reći koliko je naivno (da ne kažem grublje) ići sa takvim stavom "ne bih htio nikoga odbiti". ta bez obzira što ti hoćeš ili nećeš, NIKADA neće doći do razumijevanja u toj stvari. mi smo mi, a oni oni, tako je to. tko nas može prihvatiti, baš nas, kakvi jesmo, odlično. ostali će ionako biti prisiljeni naposljetku ili će poći svojim putem.

za napraviti dobar hrvatski strip treba upravo suprotno od ovih priča koje se tu vode: financijske konstrukcije (sporedna stvar), rajsko stanje (sporedna stvar), profesionalci (tko ga napravi, postat će legenda), sukladno općem humanitetu (sporedna stvar).

nadalje,
treba mijenjati ovakve stavove

quote:
ili brdo vremena, živaca, volje i vjere, čime isto oskudijevam


na žalost, i markos je izgubljen po tom pitanju

znači,
tu trebaju ljudi koji imaju volje, vjere i koji su spremni na odricanje.

zvuči suludo u ovim posranim vremenima, tj. koja se čine posrana.

no,
treba gledati i s druge strane
već se nekoliko puta zavrtilo ovo pitanje, tema polako dolazi na dnevni red.
za sada je ona samo vrtnja, besmisleni vrtlog.
ali već to što je tu, čuva nadu.
prodiranje u krug, izlaženje iz vrtloga, to je put. nadmašiti vrtlog kompromiserstva, novca, "slave"... možda se već obrazuju naši pravi ljudi koji mogu odgovoriti na razini.
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1428 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 22/03/2016 : 08:45:35  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Markos: "Nisam čuo vaše pitanje, ali odgovor je: 'Nemoguće'."
Jurica: "Nisam čuo vaše pitanje, ali odgovor je: 'Ne znam'."
Stinky: "Nisam čuo vaše pitanje, ali odgovor je: 'Zagor'."

Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 22/03/2016 : 08:53:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
dobro sam prošao: moj odgovor je očigledno točan!
Go to Top of Page

Stripiti
New Member



Bosnia and Herzegovina
103 Posts

Member since 02/04/2015

Posted - 22/03/2016 : 16:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Stripiti's Homepage  Send Stripiti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica
ako npr. ti i Stripiti želite nabaciti koju misao o specifičnosti izdavanja stripova u BiH, samo naprijed!


Heh, kod nas može biti sam gore nego u Hrvatskoj. Naši kantoni i entiteti bi kao nešto trebali investirati u kulturu i umjetnost ali evo primjera Kantona Sarajevo: udruženje Drugi ugao, Agarthi Comics i bilo ko drugi ko želi aplicirati za sredstva za objavljivanje stripova na kantonalnom nivou ulazi u baraž sa sljedećim organizacijama: tri fudbalska kluba koja igraju u premijer ligi, bezbroj manjih fudbalskih i drugih sportskih klubova koji učestvuju na raznoraznim narodnim i međunarodnim takmičenjima, NVO i poslovnim organizacijama od sindikata do udruga za promociju oboljelih od Down sindroma... svi na jednom budžetu, svi u načelu ravnopravni.

A tu ne spominjem PDV na izdavaštvo, nelojalnu konkurenciju i uvoz na crno iz Srbije i Hrvatske (svih knjiga, ne govorim samo o stripovima koji su tu miniskulna stavka), tri (ako nije sada četiri?) distributera i tri adrese za naplatu sa kioske za tri dijela države (ako se uhvatimo kiosk izdanja), apsolutnu nemogućnost relevantnijeg izlaska na srpsko i hrvatsko tržište u mjeri kojom smo mi zatrpani vašim raznoraznim izdanjima... No all-ba ima vjerovatno najsvježije informacije, a uz to je i jedan od dvoje koji objavljuju domaće stripove u BiH (uz Devetu dimenziju).

No, ima nešto u onom što je neko spomenuo, licenciranju. Vi šl si, vi šl si...

Ja kada psujem, makar psujem s dobrom namjerom.
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 22/03/2016 : 17:05:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Hajd, da i ja kažem koju.:) Sve što je naveo Stripiti je tačno i vrlo je teška situacija u BiH, po mnogim stvarima, od toga da nema stripovske čitalačke publike do toga da je teško doći do sredstava za potporu naših projekata vezanih za devetu umjetnost. Generalno, teška je siuacija u državi, kao što je i u cijeloj regiji. Ljudi su na rubu fizičke egzistebcije. Pa, ipak strip ima budućnost i za nju se moramo zajednički izboriti, od toga da se međusobmo uvežemo i poštujemo do toga da svojim projektima i strip publikacijama dokažemo da vrijedimo i zazuzvrat bar djelimično dobijemo potporu od nadležnih iz kulture na svim nivoima, kako je to uređenio u susjedstvu (prije svega mislim na Hrvatsku, jer su oni najdalje otišli po tom pitanju). Zatim, imamo mi madih strip talenata, ali i onih afirmisanih. Do njih je da se još razvijaju, a potencijalni izdavači će uočiti njihov kvalitet kad-tad.

Obzirom, da je strip revija BOSONA, strip revija regionalnog karaktera, onda ja gledam na stvari malo šire, kako imamo saradnike iz cijele regije, tako se i distribuiramo preko striparnica u susjedstvu do svojih čitalaca. No, ono što posebno hoću da potenciram je produkcija novih domaćih strip ostvarenja. To je ono, po meni najvažnije, kako bi ojačali "domaću" strip scenu, ali i dali motiv mladim snagama. Sve su to skupi projekti, ali na duge staze isplatilo bi se svima. Kad bi npr. svi strip izdavači i sva strip udruženja (ne kažem da to već pojedini i ne čine ) godišnje producirali bar po jedan domaći strip (obima strip albuma) situacija bi nam bila mnogo bolja nego što jeste. Za sad je to nemoguća misija, ali zajedničkom borbom, uključujući i čitaoce koji bi trebalo da podrže ovakva izdanja, moglo bi i to da se desi jednog dana...

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 22/03/2016 17:07:49
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12751 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/03/2016 : 17:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ah, tek sam se sjetio: pa ovdje se priča o različitim stvarima

moja priča se odnosi isključivo na hrvatski strip. uraditi dobar strip, u smislu, JEDNO DJELO.
znači, raditi bolje stripove kao bolja djela.

a ovdje se miješaju kojekakve stvari, od strip izdavaštva do pokretanja magazina i sl.
mene to ne zanima. mislim, možda zanima juricu, culturea, ali mene strip kao medij ne zanima toliko, da bi mi bio nekakav san i fokus.

zato kažem, sporedan je novac, komercijala itd.
predmet mog interesa je neki čovjek, autor, koji se ovoga trenutka sabire, negdje, njegovo biće je uzdrmano, uzdrhtalo, nabreklo od ideja - i paf! mora se poroditi, tj. izraziti u stripu (jer mu je to način izražavanja, jelte).

da ova promišljanja nisu baš takav SF, pokazuju stripovi koji su i nastali na sličan način, Mirakul i Vojna. ujedno su ti stripovi bili nekakve iskre.
eh da, sad treba težiti da takvi autori usvajaju još bolje ideje, tj. da budu na višoj razini stvarnosti. (ili najkraće, da misle mojom glavom;)


za razliku od Malog_Matea, koji se koleba, ja tvrdo držim da je ovo bolji put za raditi - bolje stripove.
pa sam slučaj torghala to pokazuje, jer on, koliko mi je malo poznato, radi određeni mimezis. i nešto se oko njega vrzma, ima neke recepcije kod publike.
sada treba daljnji pomak, tj. torghal se mora razvijati, obrazovati (ne u smislu nekakvog školovanja, nego, baš obrazovati - kao što se obrazuje plod) da bi mogao dati jače stvari. manje zbunjene i više hrvatske.
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 22/03/2016 : 19:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

ah, tek sam se sjetio: pa ovdje se priča o različitim stvarima


mene to ne zanima. mislim, možda zanima juricu, culturea, ali mene strip kao medij ne zanima toliko, da bi mi bio nekakav san i fokus.

zato kažem, sporedan je novac, komercijala itd.
predmet mog interesa je neki čovjek, autor, koji se ovoga trenutka sabire, negdje, njegovo biće je uzdrmano, uzdrhtalo, nabreklo od ideja - i paf! mora se poroditi, tj. izraziti u stripu (jer mu je to način izražavanja, jelte).




Da, dragi moj @stinky, koliko je god tebi to važno, nama su važne i ove druge stvari. Bitan je novac itekako, kako za izdavače, za strip autore možda još bitniji.

Jako su bitni izdavači i urednici koji osmišljavaju strip projekte, naručuju i produciraju iste, birajući pri tom temu stripa do scenariste i strip crtača.

Mi, u strip reviji BOSONA, trenutno radimo na tri takva projekta, dva će biti realizirana u ovoj godini, a treći se sprema za sljedeću. Kad bih stavio na papir koliko to košta ne bi vjerovao. Jako puno para...

Lako je bilo prije urednicima, kad su radiili u jakim kolektivima i nisu brinuli o troškovima, sad je sve drugačije i zavisi isključivo od entuzijasta.

Eto, sam ti par crtica nabacio, da vidiš kako je sa druge, uredničko-izdavačke strane.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 22/03/2016 19:34:20
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46665 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/03/2016 : 19:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Mislin da je ovome o čemu stinky priča najbliže doša Superhrvoje


depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla. Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u život
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 22/03/2016 : 19:42:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Mislin da je ovome o čemu stinky priča najbliže doša Superhrvoje



Koliko znam, bio je trash, ali tko zna, da je opstao, možda bi se s vremenom pretvorio u ultimativni hrvatski strip :)
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12751 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/03/2016 : 19:43:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ma stoji to,
ali kao što rekoh: to već nije moja stvar.
te bitke ćeš sam morati voditi za sebe, a to ionako znaš.
koliko vidim(o), što se tiče izdavača, tu još MANJE može doći do nekog povezivanja ili što biste već htjeli.
TEK na tom planu je besmisleno očekivati ikakvo povezivanje, jer tu vrijedi: svatko za sebe (za svoje pare). ako mi ne vjeruješ, pitaj markosa (on to lijepo kaže, tu gore).

na tržištu nema povezivanja, nego rat svakoga protiv svih. ali, ne da mi se o tome. samo ovih par fragmenata, da ti razbije iluzije, allba.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12751 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/03/2016 : 19:45:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Mislin da je ovome o čemu stinky priča najbliže doša Superhrvoje



ma kakvi
pa ja to nisam nikad ni vidio, a ne čitao

superhrvoje je, čim si ti tako shvatio, očito nešto bezveze (taman za tebe;)
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46665 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/03/2016 : 19:46:37  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by lwood

Mislin da je ovome o čemu stinky priča najbliže doša Superhrvoje



Koliko znam, bio je trash, ali tko zna, da je opstao, možda bi se s vremenom pretvorio u ultimativni hrvatski strip :)



al su pogodili trenutak


depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla. Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u život
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 22/03/2016 : 19:47:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by lwood

Mislin da je ovome o čemu stinky priča najbliže doša Superhrvoje



ma kakvi
pa ja to nisam nikad ni vidio, a ne čitao

superhrvoje je, čim si ti tako shvatio, očito nešto bezveze (taman za tebe;)



http://arhiva.dalje.com/slike/slike_3/r1/g2009/m12/x231221622411334186_1.jpg
http://arhiva.dalje.com/slike/slike_3/r1/g2009/m12/x231221622411334186_6.jpg

:)))

Edited by - Zoroasterixx on 22/03/2016 19:47:44
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46665 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/03/2016 : 19:47:11  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by lwood

Mislin da je ovome o čemu stinky priča najbliže doša Superhrvoje



ma kakvi
pa ja to nisam nikad ni vidio, a ne čitao

superhrvoje je, čim si ti tako shvatio, očito nešto bezveze (taman za tebe;)



nisi čita superhrvoja?


depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla. Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u život
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 22/03/2016 : 19:48:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Što se pak povezivanja tiče, mislio sam na BiH, jer nas malo ima i mogli bi se lijepo uvezati i zajedno poraditi na mnogim stvarima. Ali i ovdje su bar tri struje, ali poradićemo na tome da ih ostane bar dvije.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12751 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/03/2016 : 19:52:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by all_ba

Što se pak povezivanja tiče, mislio sam na BiH, jer nas malo ima



koliko god da vas ima, uvijek je previše

sve što na tom planu možeš očekivati je beskonačno natezanje, podmetanje klipova, nož u leđa prvom prilikom itsl.
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 22/03/2016 : 19:57:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by all_ba

Što se pak povezivanja tiče, mislio sam na BiH, jer nas malo ima



koliko god da vas ima, uvijek je previše

sve što na tom planu možeš očekivati je beskonačno natezanje, podmetanje klipova, nož u leđa prvom prilikom itsl.



Sve stoji, to znam iz iskustva životnog, već je toga i do sad bilo, međutim, ipak mislim da se bar mi u Sarajevu možemo dogovoriti kako bi nam bilo svima bolje i lakše. Za početak.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12751 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/03/2016 : 20:05:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
kako hoćeš
nemoj poslije reći da te stari stinky nije upozorio;)

povezivanja može biti samo u "mom" slučaju. jer, se tu radi o idejama, zajedništvo kroz ideale.
u "tvom" slučaju, radi se o izdavaštvu, novcu, biznisu i tu se gleda samo korist: svatko slijedi vlastite interese.
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 22/03/2016 : 20:12:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Kad se hoće, sve se može, od nas niko nije krenuo zbog novca u tome je poenta; onoga dana kada bude primaran novac stvari će se drastično promijeniti. Za sad je sve to čisti entuzijazam. Niko ne radi zbog novca, nego što voli da radi taj posao. Čisti entuzijazam. Pa dokle ćemo dobaciti, vidjećemo.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46665 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/03/2016 : 00:45:05  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
ako se takav stripič ikad i objavi ne smiju priskočit keruma


depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla. Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u život
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2952 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 23/03/2016 : 01:55:09  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
Jel ko čito "Kroz minula stoljeća"?

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
982 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 23/03/2016 : 08:44:21  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andjusticeforall

Jel ko čito "Kroz minula stoljeća"?



Da li ovo pitanje predstavlja odgovor na neko prije postavljeno ili
ti ne možeš odmah napisati što želiš reći bez da ti netko banalnim odgovorom mora pokazati da imaš njegovu pažnju?

Evo, odaberi odgovor koji ti se više sviđa.

a) Da, i?
b) Ne, i?
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2952 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 23/03/2016 : 10:26:59  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

quote:
Originally posted by andjusticeforall

Jel ko čito "Kroz minula stoljeća"?



Da li ovo pitanje predstavlja odgovor na neko prije postavljeno ili
ti ne možeš odmah napisati što želiš reći bez da ti netko banalnim odgovorom mora pokazati da imaš njegovu pažnju?

Evo, odaberi odgovor koji ti se više sviđa.

a) Da, i?
b) Ne, i?



Tumači kako god te volja...

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46665 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/03/2016 : 10:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Jesan. koliko se sičan i nisu mi bili nešto.


depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla. Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u život
Go to Top of Page
Page: of 19 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000