forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Budućnost domaćeg stripa (odsad i za pesimiste)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 19

culture vulture
Senior Member

1551 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 26/03/2016 : 14:11:59  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Moram priznati da nisam shvatio ove Vladimirove jeremijade. Jel se to stripu u Hr, kao, crno pise zbog toga sto je na vlasti trenutno opcija koja jest? (Jasno mi je da se ovdje ne smije pricati o politici, samo pitam za pojasnjenje jer ja ova prorocanstva ne razumijem.)
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 26/03/2016 : 20:41:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Što ne napravite neki konkretan korak, da vidite kako stojite na sceni.
Dajte kampanju, tipa suportajte nas, a mi čemo napraviti glasoviti ultimativni Hrvatski strip.
Žiro račun, pa da vidimo.
Ako ima 10 000 forumaša da vidimo kako diše stvar, i koliko to ljudim vrijedi.
Ja odmah stavim 100kn, a ako drugi daju i manje, a bude veliki odaziv, sakupit će se dovoljno za započeti projekt.
Morate na neki način pokrenuti stvar sa mrtve točke.
Još mala opaska, pošto sam prvi suporter, ja bi kako je okrugla godišnjica makljaže sa Turcima, nešto iz tog doba sa Zrinskim.
Ta tematika je napeta i Mađarima i Turcima (imaju i park i sva čuda o našem velikanu), pa se možda malo i izvan granica stvar pomakne.
Ljudi vole heroje, patnju, rat...
Nekako im se to ne čini banalno, već uzvišeno.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 27/03/2016 : 11:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
[URL=http://s131.photobucket.com/user/kvintal/media/WP_20160327_001_zpsyf0jjbxw.jpg.html][/URL]

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn

Edited by - mcn on 27/03/2016 11:01:01
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 27/03/2016 : 18:00:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
tako je to za sada
kažem, moooožda se stvar malo pomiče, jer barem se pokreću neke rasprave
one su još uvijek, gotovo potpuno nerazumijevanje, disperzija

no, čak ni ne treba ovo "svi zajedno". dovoljan je kristal (mase). jedna istaknuta grupa.
ali, neophodan uvjet te grupe je razumijevanje. tu mora biti zajedništvo, idejno.
možda je nešto takvo mojstrip, ne poznajem "unutarnje stanje" te grupe, samo što je, po meni, "program" tog hipotetskog kristala, te pomišljene grupe, gotovo potpuno oprečan mojstripu. to je ta stvar koju jurica teško može svariti.

svejedno
ajmo načelno
ima li želje za stripom/djelom/albumom koji bi bio nešto takvo kao pravi, ultimativni hrvatski strip (barem pokušaj)?
dakle, ima li uopće takvih duhovnih nemira, ono što bismo mogli izraziti kao želja u najširem smislu?

konkretno, mcn?
i Mali_Mate? ti si i rekao da jesi za inkorporaciju mitološke svijesti. pričam upravo o tome; univerzalni arhetip Dobra i Zla, ali što je sad ključno, provučen kroz hrvatski moment. i to ne udomaćeno ironiziranje, nego baš suprotno, svjesno inzistiranje na pozitivnim vrijednostima.

biste li voljeli tako nešto?
Go to Top of Page

vladimir
New Member



Croatia
194 Posts

Member since 21/01/2005

Posted - 27/03/2016 : 21:40:12  Show Profile Show Extended Profile  Send vladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Moram priznati da nisam shvatio ove Vladimirove jeremijade. Jel se to stripu u Hr, kao, crno pise zbog toga sto je na vlasti trenutno opcija koja jest? (Jasno mi je da se ovdje ne smije pricati o politici, samo pitam za pojasnjenje jer ja ova prorocanstva ne razumijem.)



izmedju ostalog, da. "politička opcija", možemo koristiti eufemizam, ne mora imati ništa protiv stripa. nekim dijelovima scene možda se ne mora ništa dogoditi, ali generalno... očekuje se - srozavanje. volio bih da sam u krivu, ali neću biti.
i nisu jeremijade. uložio sam u strip i novce i energiju i znam o čemu pričam.
znam kako se kreću stvari, industrija u kojoj živi strip je vrlo uzdrmana, a internet još ne znamo/nećemo naplatiti. nama nedostaju elementarne stvari koje će nas kasnije koštati pada kvalitete, bez obzira što imamo neke stvari izvanredne.
govorim iz pozicije izdavača koji bi izdavao domaće autore.
naprosto, polako presušuju, ne samo kod mene, dodatni izvori financiranja.
a tu se ne može ništa učiniti.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 27/03/2016 : 21:48:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>konkretno, mcn?

Kako sam odgojen na Alanu Fordu, a ne Zagoru, tako dubinski ne vjerujem u postojanje Dobra i Zla nego samo u blesane svake vrste. Postići pozitivni arhetip, dakle, bojim se da mi je nemoguće ... nije da nisam pokušao, jednostavno ne vjerujem u junake koji nisu a) djeca, b) žene, c) sjebani ili d) junaci protiv svoje volje.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 27/03/2016 : 22:31:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Mcn, svak čast na crtežu.
Žena i moja malenkost smo se baš nasmijali.
Iz priloženog vidim da slobodno mogu rezerviranu lovu za suportanje preusmjeriti negdje drugdje.
Ako se stvari zbog neke centrisile uspiju izmaknuti kontroli i lansirati u pozitivnu orbitu, nabavit ću ponovno ulog za podršku.
Ako ne, zanimljivo je bilo pročitati debatu.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 27/03/2016 : 22:41:29  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 27/03/2016 : 22:43:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2453 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 28/03/2016 : 04:25:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Čuj ambicioznog plana, spasit hrvatski strip. Ajmo mi pokusat spasit samo strip, a hrvatski( il bosanski, srpski, slovenski) ce se sam rijesit u buducnosti.
Mozda sam ja samo idealist, al pocujte moj put za spas na lokalnoj razini. Od tu sve krece.
Ukratko, ja sam poceo stripove donirati skolskim knjiznicama (naravno, mali dio, necu biti licemjer, al svako malo cu dodavati nove), i to je najkrace receno - to. Pratiti cu situaciju, al virujem da se na 100 dice samo dvoje "navuce" ja san svoje obavija.
Kolege, braco po stripu, kad vec drzava nece nista napravit, kad se izdavaci nece dogovorit, apeliram da sljedite moj primjer. Svak od Vas za donaciju (zdravo seljacku) ako nema gradsku ili mjesnu knjiznicu imate skolsku. To jest donacija na "svoju" ruku i mozda ce koja skola i odbiti takav (ne-kurikularni) dar al vjerujte, vecina ce naci policu za to.
Osim nesto para s aukcija nemate sta izgubit...pokusajte.


Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 28/03/2016 : 09:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
da, to je taj (već detektirani) problem: vi ste nihilisti.
mcn dubinski ne vjeruje, Mali_Mate nema snage javiti se, dupli se spremno i spretno može nadovezati u ironiziranju...

a rješenje je tako jednostavno
samo treba stajati čvrsto, moći izdržati da budeš mcn-ov "blesan" i porušiti glavom sve te slabe, nevjerne, nemoćne, rugače, bukače

tvoj prizor treba, stoga, malu preinaku, dupli
onaj jedan stoji, ali okrenut prema ostalima, nad njima. raskoračni stav u širini ramena, ili mrvicu šire, ruke na bokovima, monalisin, beskonačni smiješak i pogled koji govori: ecce homo. oni su svi popadali i to je početak njihovog buđenja.

priča ide ovako
model tog "jednog koji stoji" su ova moja promišljanja
to je ujedno početak zvjezdanih sati hrvatskog stripa
tada stvari dobivaju bolju mjeru, sve postaje primjerenije
mcn se jednog lijepog dana probudi i hop - dostaje malo guranje i on pada. ali se ne srdi dovijeka, već shvaća brvno u svom oku - pravilno ocjenjuje smisao svih stvari unutar vidika, tj. scene. kaže: "da nije bilo mene, ne bi jurica i vladimir proizašli sa stavom poslije nas potop, već bi i oni 'sjeli' na svoje mjesto - na marginu". kakvo je to nepoklapanje, ovi vladimirovi postovi, uzaludno trošenje, prema vlastitim riječima, energije i novca, a što je još poraznije - ne u pridonošenju, već zapravo gotovo čistoj destrukciji. ovi vladimirovi postovi, ako nisu zlobni, ako on vjeruje u to što govori, to je prava aristotelovska tragedija: subjekt je na putu prema propasti iz pogrešnog uvida...

mcn-u ostaje njegova autistično-egocentrična pozicija, samo je sada mora shvatiti na drugačiji način. pojmiti sebe kao fenomen, kako je usmjerio stvari. pogrešno, ali usmjerio, tako da su sada zapravo i vladimiri mogući. a radi se da oni budu, neka budu, ali pravilno tretirani. jurica i vladimir trebaju biti, u svojoj besmislenoj pobuni, na teškoj periferiji. pa i takvi nam trebaju, u jednom razvijenijem stanju stvari, u bogatijoj sceni, tek kao naznake, kao impulsi koji prijete te ne daju da se opusti glavna struja pozitivnih vrijednosti. kod njih se kale žene, djeca, sjebani i junaci protiv svoje volje... da se razviju u viša stanja svijesti i prijeđu u mejnstrim.

kada tako stvari stoje, kada imamo (bismo imali) takvu scenu, dupli i torgali, pa i petruša, izlazili bi sa jačim stvarima. jer, imali bismo veći raspon, a pravilnije raspoređen.

no,
čini se da ću za tako nešto morati izaći iz kože pjesnika i doslovno napisati taj prvi, pokretački, ultimativni hrvatski strip. pa, vidjet ćemo.


Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1551 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 28/03/2016 : 09:59:34  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky


tvoj prizor treba, stoga, malu preinaku, dupli
onaj jedan stoji, ali okrenut prema ostalima, nad njima. raskoračni stav u širini ramena, ili mrvicu šire, ruke na bokovima, monalisin, beskonačni smiješak i pogled koji govori: ecce homo.



Also sprach der Sportlehrer.
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1551 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 28/03/2016 : 10:07:51  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vladimir

[quote]
izmedju ostalog, da. "politička opcija"...

(...)

naprosto, polako presušuju, ne samo kod mene, dodatni izvori financiranja.
a tu se ne može ništa učiniti.



Fala na odgovoru.
Ne znam nista o tome pa te necu tupiti da objasnjavas ab ovo stvari koje vjerojatno ni ne bi mogao govoriti u javnosti.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 28/03/2016 : 10:15:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
da
samo nemojte sad opet crtati u ironijskom modusu, nego ajmo uvijek malo dalje
eto vam izazova: nacrtati prizor da izražava upravo rečeni smisao, a ne tek duhovitu dosjetku


Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 28/03/2016 : 11:21:30  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote

Vrag je u detaljima!
ili
A gdje je nestao šesti?

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 28/03/2016 : 12:50:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
to su i dalje simpatične zezancije, dupli
i izvrtanja. jer, upravo se ne radi o varanju drugih.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 28/03/2016 : 13:28:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8166 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 28/03/2016 : 16:44:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Dobro, meni pozitivno iz cijele rasprave je što me natjeralo da umoran od ostalih poslova i s energijom na minimumu sjednem i crtam još više. Danas završena četvrta epizoda Sivih kronika, stripa koji sasvim sigurno neće biti ultimativni hrvatski strip. Junak je, pogađate, žena... i sjebana je.



Darko, imaš mail.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 28/03/2016 : 21:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

no,
čini se da ću za tako nešto morati izaći iz kože pjesnika i doslovno napisati taj prvi, pokretački, ultimativni hrvatski strip. pa, vidjet ćemo.



E, tako se govori, brate stinky!

A evo i mali poticaj uz najbolje želje.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8166 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 28/03/2016 : 22:10:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Nisi puno falija. :)

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 29/03/2016 : 09:10:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ma, zgodno je, ali nije to to

jer, ovdje ti govoriš o sebi, dupli. svojoj poziciji. prikazuješ svoju superiornost prividnim ponižavanjem. dok ja tvrdim da treba doslovno shvatiti: vaša, ili tvoja, pozicija jest uistinu pogrešna. loša.
ima li želje za promjenom, dupli? kako kod tebe stoji stvar? jurica je zadovoljan (u lancima), mcn bi-ne bi, a ti?
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1551 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 29/03/2016 : 09:53:01  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Nisi puno falija. :)



Ajde, drago mi je da te nisam nehotice uvrijedio. Al ipak sam izbrisao post, jer nisu svi tako flegma (i spremni na šalu na vlastiti račun) kao ti.
Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 29/03/2016 : 11:47:52  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

ma, zgodno je, ali nije to to

jer, ovdje ti govoriš o sebi, dupli. svojoj poziciji. prikazuješ svoju superiornost prividnim ponižavanjem. dok ja tvrdim da treba doslovno shvatiti: vaša, ili tvoja, pozicija jest uistinu pogrešna. loša.
ima li želje za promjenom, dupli? kako kod tebe stoji stvar? jurica je zadovoljan (u lancima), mcn bi-ne bi, a ti?



Ja ti ne mislim da strip treba spašavati ili popularizirati.
Za mene strip nije cilj nego sredstvo.
(Najlakše se izražavam u vizualnim medijima s malo riječi.)
E sad, sredstvo za šta?
To ovisi o osobi i trenutnom raspoloženju.

Istina je da se aktivna hrvatska strip scena (oni koji rade stripove na hrvatskom) trenutno svodi
uglavnom na likove koje žuljaju neki unutarnji problemi, univerzalna pitanja i tako to. Ni ja s tim nisam u potpunosti zadovoljan ali pogledajmo stvar iz drugog kuta. Za pretpostaviti je da je talenat za pripovjedanje sličicama jednoliko raspoređen po populaciji. Nije istina da su samo neki umjetnici ili slabići predodređeni da imaju dar za strip. Gdje su se dakle pogubili staloženi, čvrsti, kreposni stripaši koji bi nosili tvoj hrvatotvorni mejnstrim?
Ili je pretpostavka da je talenat jednoliko raspoređen kriva i takvi likovi uopće nemaju mogućnost stripovskog izražavanja ili je stvar u novcu i činjenici da je u stvari domoljublje roba osim za naivce.

No, pretpostavimo da se ipak nađe netko (možda čak i ja) koji bi radio neki takav, recimo to tako, “univerzalni hrvatski strip”.
O čemu bi se taj strip redio, tj. gdje bi bio smješten?
U bližoj povijesti je jako nezgodno jer :

a) Domovinski rat je tako dobro dokumentiran da se zna svaka žrtva poimence i gotovo sve okolnosti pogibije. Ići tu s nekim imaginarnim pričama je jako nezahvalno jer će se odmah naći svjedoci, poznavatelji, interpretatori. Mogu se dakle raditi samo dokumentarističke priče ili priče iz prve ruke. No, u današnje doba za to je pogodnije snimiti film, a ne raditi strip jer strip nije
ljudima zanimljiv ako je dokumentaristički. Priče iz prve ruke su
obično intimne ispovjesti, a one su tebi bljak!.

b) 2.svjetski rat ima taj problem što je trenutno populacija podijeljena oko značenja i uloga u tom ratu. Trenutno je gotovo nemoguće u širem kontekstu interpretirati taj rat s vizijom neke svehrvatske ideje.

Preostaje nam dakle ići dublje u povijest. No, tih stripova već imamo (zaviša, kroz minula stoljeća, cuvaj se senjske ruke, zlatarevo zlato, gricka vjestica, raznorazni ratovi s turcima, frankopani, ...). Zašto se ekipa više ne pali na njih, neznam. Možda bi ih trebalo preraditi u nekakve mange ili nešto što je danas više moderno i ljudima ugodnije za oko. Ali sve to bi bila ista stvar samo u drugom odijelu. Ako već ovi stari stripovi nisu “ultimativni” ne vidim zašto bi to postale njihove moderne reinterpretacije.
Moooožda bi bilo dobro ići na serijal, a ne one-shoot, ali to je tek
nemoguće bez stvaranja, recimo to tako, industrije.

Jedina preostala mogućnost je ultimativni hrvatski strip smjestiti u
suvremeno doba. To ima potencijala iako je donekle apsurd jer bi se borba za hrvatsku ideju trebala provoditi u samostalnoj i suverenoj Republici Hrvatskoj.

Ako ćemo osim o stripu razgovarati o publici, prvo treba napomenuti kako u najboljem slučaju trenutnu strip publiku u Hr čini oko 10000 ljudi što mu dođe 0.25% populacije. Među njima neki su se zakačili na boneli, a neki na (tebi omražene) Fibrine naslove. Nerealno je očekivati da će se oni otkačiti od bonelija i Fibre i početi gutati hrvatske inačice toga. Znam ja da će neki od njih, kako ono kažu, podržati domaći strip i izdavača i kupiti “ultimativni” hrvatski strip ali to je bezveze argument. Ili strip valja i kupuješ ga, ili ti je sranje i boli te briga propadne li ili ne. To je jedino pošteno. Ono što ti ne vidiš ili možda ne znaš je činjenica da se npr. Torgalovi stripovi ili Vojna najviše čitaju izvan stripovske publike. Zašto? Nemam pojma. Slična je stvar i s mojstripom.
Taj sajt čitaju i ljudi koji ne čitaju ni boneli ni Fibru.
I znaš šta? Nitko trenutno nezna koliko tih ljudi stvarno ima.
Može biti da ih ima 1000, a može biti da ih ima i više od ovih 10000 koji prate boneli i Fibru.
Nemojmo zaboraviti i činjenicu da je mojstrip najbliži potencijalnoj publici.
On je samo klik daleko.

Što se tiće tebe i tvoje želje da napišeš (napraviš) pravi hrvatski strip, ja te u potpunosti podržavam.
Ne s podsmjehom, već iskreno. Siguran sam da isto misle i svi ostali domaći stripaši.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8166 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 29/03/2016 : 14:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Preostaje nam dakle ići dublje u povijest. No, tih stripova već imamo (zaviša, kroz minula stoljeća, cuvaj se senjske ruke, zlatarevo zlato, gricka vjestica, raznorazni ratovi s turcima, frankopani, ...

Evo pade mi na pamet... možda da je ovo prebaciti u strip. Čitao sam kao mulac za vrijeme rata, ali znam da me oduševljavalo... a eto kaže i macan da se strip revija najbolje prodaje kad su hrvatske povijesne teme unutra. To je valjda najjasniji pokazatelj kojeg imamo, ako ne i jedini.




Čista pulp sapunjara, hrvatski riđobradi

The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 29/03/2016 14:40:59
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 29/03/2016 : 14:54:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
okej
pošteno si napisao
ja to sve skupa malo drukčije vidim, ali nema potrebe sad razglabati (ionako su osnovne pozicije koliko-toliko poznate)

samo 2 stvari:
nisu mi omraženi fibrini naslovi, nije mi čak ni mojstrip omražen. samo me ne zanima taj doživljaj svijeta, to je nešto što mene ne privlači, a i držim da je došlo do disbalansa. fali pozitivnih vrijednosti. većina fibrinog kataloga me ne zanima, superheroji ne, svagdanje borbe ne, ljudske ispovijedi ne; ali Nošeni vjetrom, recimo, da.

nemam želju baviti se stripom. to je nesporazum.
praktički uopće nemam takvu želju niti sam to ikad pomišljao.
no, volio bih čitati pravi hrvatski strip, nešto što bi meni puno puno više odgovaralo od dosadašnje ponude. takvu želju imam, pa možda i popriličnu.
e sad, ja imam ideju kako bi to izgledalo. na jednoj idejno-apstraktnoj razini. a mogu li to pretočiti u priču, pa zatim još u scenarij, to je pitanje. znam li ja to uopće.
no, kako stvari stoje, izgleda da ću se baš doslovno morati primiti tog pokušaja. i naravno, ostaje pitanje crtača. tko zna, možda ćeš baš ti biti taj.
kako rekoh, vidjet ćemo.
Go to Top of Page
Page: of 19 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000