forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Budućnost domaćeg stripa (odsad i za pesimiste)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 19

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 30/03/2016 : 15:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
auu, koji si ti tip. uvrijediš se ko baba kad ti odgovorim istom mjerom. mislim, pa oba možemo igrati tu igru; ja tebi nisam pisao, bijedne provokacije i slično. razmisli o tome.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3459 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 30/03/2016 : 16:40:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Ultimativni hrvatski strip bi mogao biti u sadašnjosti, a mogao bi govoriti o snu o tome kakva bi Hrvatska trebala biti, a ne kakva jest, ili bolje, kako može postati bolja. Znači, okrenutost budućnosti, a ne vječno glodanje istih tema iz prošlosti.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 30/03/2016 : 16:50:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
a daj stinky koji ti je ovo kar trebalo? fakat ne vidim po čemu je Stripiti provocirao da je zaslužio ubacivanje T:B!

znaš da si mi drag, ali ovo ti nije bilo u redu.
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1551 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 30/03/2016 : 16:53:26  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Stripiti

Adio, Hrvati, s mojim odlaskom jurice bit će ti bolje da još jednom preimenuješ topic.



Da, u: "Ultimativni hrvatski strip". Bilo bi pošteno da se ljudima već u naslovu kaže o čemu se ovdje razgovara pa da više ne gube vrijeme na ovo.
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3267 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 30/03/2016 : 17:29:01  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
quote:

Da, u: "Ultimativni hrvatski strip". Bilo bi pošteno da se ljudima već u naslovu kaže o čemu se ovdje razgovara pa da više ne gube vrijeme na ovo.

se strinjam.
Go to Top of Page

xilrion
Advanced Member



Croatia
3007 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 30/03/2016 : 19:13:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
budućnost domaćeg stripa je negdje tamo vani.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 30/03/2016 : 19:24:03  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Jadni li smo...toliko patimo za tim hebenim nacionalnim identitetom da ćemo tupeti o tome kako će domaći strip te iskompleksirane tematike biti "ultimativni naški" (Hrvatska, Srbija...doslovno isto njesra)
A domaći strip za to vreme i dalje jedva da nađe petsto svojih mušterija. Možda ste "Ultimativni naški" već dobili, samo ga niste kupili.

Budućnost domaćeg stripa je u vašim/našim novčanicima. Kada to ukapirate, izdavači će lako da se hvataju ambicioznih autorskih projekata. Sve dotle je golo trošenje tastature

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 30/03/2016 19:26:48
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 30/03/2016 : 19:43:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
PPatak, ovdje se nikako ne slažemo. ali nema veze, tako je to.

jurice,
pa vi ljudi niste normalni. časna riječ.
možeš li mi reći što sam to tako strašno napravio? rekao da ću slušati Bosnu od Thompsona? je li to ta strašna stvar? pa mislim, ja to stvarno slušam. ne vidim u čemu je problem. mogu razumjeti da striptiju nije drago ništa od toga, ali ne mogu razumjeti da onako reagira. kao ni tebe sada. kada biste mi objasnili što je to tako strašno u tome što sam rekao, onda bih eventualno mogao uvidjeti i promijeniti. ali, ljudi, pobogu, ne mogu mijenjati sebe da bih vama ugodio. niti neću niti to trebam raditi.
Go to Top of Page

xilrion
Advanced Member



Croatia
3007 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 30/03/2016 : 19:57:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
ponekad je najbolje ništa ne reći... koliko god to teško bilo.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/03/2016 : 20:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
eto ,ultimativni hr strip zaglavija na Bosni

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2228 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 30/03/2016 : 20:33:47  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Da, da, bilo je za očekivati.. Uvijek to tako bude u nas. Sve bitno je sad rečeno
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 30/03/2016 : 23:10:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Jebeš hrvatski ultimativni strip koji Bosne nema!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/03/2016 : 23:15:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Bosnom behar probeharao

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 31/03/2016 : 00:29:53  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Ponovo sam proletio topik i pogledao što su sve ljudi pisali
u vjerojatno uzaludnoj raspravi o "ultimativnom" stripu.
Po meni, na kraju, postoji jedan strip koji u bitnome zadovoljava
sve zahtjeve i viđenja iznesena ovdje.
Macanovi i Biukovićevi Grendeli.

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 31/03/2016 : 00:39:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
ja jednostavno ne mogu vjerovati koliki broj Vas "puši" ovo obično terminološko trkeljanje i apsolutno nesadržajno sipanje međusobno skoro nikako logički povezanih sentenci, odnosno ove potpuno nebitne stvari koje piše član po imenu Stinky.
Mislim, svi Vi tu imate staž i opet padnete na ovako proziran blef.
u čemu je stvar - Stinky ako je nekad i imao što pametno za reći, to vrijeme je davno prošlo.
Ali on ima i dalje želju biti pametan/inovativan/prvi-u-svemu.
I kako to postići. a nema se novog sadržaja?
pa jednostavno!Što će nam sadržaj kad imamo formu?!
Što će nam sadržaj kad imamo terminologiju?
Riječi su bitne i bitne su da dobro i kompleksno zvuče!
A to što ništa ne govore, nema veze! Bitno da zvuči kompleksno!
i tako Stinky samo matematički nabacuje terminološke izrazte kojima je jedini cilj da zvuče što kompleksnije, a koje zapravo ne znače ništa.
Pa malo riječ napiše velikim slovima...
Pa malo doda uskličnik...
Pa malo piše kosim slovima...
Jer bitno je naglasiti terminologiju, a sadržaj tko j...

Evo napisati ću ja nešto u Stinkyjevom stilu::Ultimativni hrvatski strip je kompleksni izraz koji ne podrazumijeva samo strip SAM PO SEBI nego i put kojim se dolazi do toga Stripa koji onda budi i mijenja i samoga autora te time i sam strip postaje dio autora koji onda njegovu komercijalizaciju shvaća kao OTUĐENJE od samoga sebe što paradoksalno znači da strip svojom eksploatacijom zapravo gubi dio svoje ultimativnosti koja definitivno znači "kraj bitka" ali pravo je pitanje - da li ona prelazi na kupca i koliko se te uniformirane ultimativnosti može razdijeliti na (ne)određeni broj kupaca?

i kaj sam ja rekao?

Ništa.

Ali lijepo zvuči, ne?


Eh, da i usput svako malo nekoga uvrijedi spikom tipa "ja sam ultimativni direktor svemira, a ti mali mišu ništa ne razumiješ ali da ti ipak odgovorim..."



Ali ajde, kad sam već kao mod morao pročitati sve ovo da kažem i ja jednu:Kao prvo bilo što ultimativvno u umjetnosti, a što podrazumijeva da će se svidjeti svima i da će tako ostati od nastanka toga djela pa do kraja svemira je apsolutna glupost.Sve društvene znanosti, umjetnost naročito i da ne nabrajam dalje što sve ne, ne može biti takvo da će svi imati jednako mišljenje o tome. Mislim, pa hrpa znanosti nema ni paradigmu, a kamoli da će se jš složiti oko nečega takvog što podrazumijeva osobne preference. Dvije jabuke plus dvije jabuke daju četiri jabuke. To će biti ultimativno do kraja svemira.Pitanje da li je Dylan Dog dobar strip ili ne nikada neće imati jednak odgovor svih u svakom dobu.
Ovdje je glavno pitanje - kako da domaći strip čita što više ljudi, a "ultimate" kvazifilozofiranje treba staviti na stranu.

Kako "natjerati" ljude da čitaju, te sukladno tome kako napraviti situaciju da barem dvadesetak strip - crtača može živjeti od svog rada - e to su pitanja koja su bitna.

Moje mišljenje je - postoje ideje, postoje i dobre ideje ali ono što je glavni problem - ako se nešto i pokrene, za to je potrebno vrijeme.
Puno vremena.
Godine, da ne kažem desetljeće.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1551 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 31/03/2016 : 08:30:22  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
U potpunosti se slažem s mladjom.
Mada je meni stinky zabavan i drag član, ova besmislica o "ultimativnom hrvatskom stripu" je uništila potencijalno vrijedan topic.

quote:
Originally posted by mladjo


Ovdje je glavno pitanje - kako da domaći strip čita što više ljudi, a "ultimate" kvazifilozofiranje treba staviti na stranu.

Kako "natjerati" ljude da čitaju, te sukladno tome kako napraviti situaciju da barem dvadesetak strip - crtača može živjeti od svog rada - e to su pitanja koja su bitna.

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 31/03/2016 : 09:44:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Ponos vragova jest jedan od tih 2-3-4 koji mogu proći. Makar bih ja nešto još jače.

mlađo,
ni ti se meni nimalo ne sviđaš. to smo si već rekli, pa nema potrebe biti papagaj. ovo što pišeš, za mene su najpogrešnije gluposti, ali što sad. piši što te volja.

culture,
ma tvoja pasivnost je ubitačna. da, sad su ti krive "besmislice", umjesto da se okreneš sebi: pa što nisi preuzeo stvar i vodio "potencijalno vrijedan topic" ka 'smislu'? što nam ne demonstriraš tako nešto, umjesto žalopojki?


meni je, s druge strane, bilo smisleno, a i dobio sam još bolji uvid u stanje stvari. i pritom mogu nositi vas, ovakve pasivce-destruktivce na grbači. pobijedi to.
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1551 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 31/03/2016 : 10:27:46  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky


culture,
ma tvoja pasivnost je ubitačna. da, sad su ti krive "besmislice", umjesto da se okreneš sebi: pa što nisi preuzeo stvar i vodio "potencijalno vrijedan topic" ka 'smislu'? što nam ne demonstriraš tako nešto, umjesto žalopojki?



Pasivnost? Žalopojke?
Ti to možda nisi uopće čitao, jer cijelo vrijeme ovdje vodiš svoj paralelni topic, ali ja sam jedini dao konkretne ideje što bih i kako napravio za domaći strip. Iznio sam, dapače, i osobne detalje u vezi tog svog (za sad) propalog sna.
"Voditi topic" dalje ne mogu, jer se to što sam predložio nikom nije svidjelo, a u rukavu trenutno nemam ništa drugo. Ali topic je trebao biti o budućnosti hrvatskog stripa i mislim da nisam jedini kojem ide na živce kad dođe ovamo pročitati nove postove na tu temu, a umjesto toga naiđe na 'ultimativni hrvatski strip'.

Edited by - culture vulture on 31/03/2016 10:57:22
Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 31/03/2016 : 12:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
@stinky - Ponos vragova jest jedan od tih 2-3-4 koji mogu proći.
Makar bih ja nešto još jače.

Pa s obzirom da si iskazao želju za pisanjem strip scenarija ništa
te ne priječi da napraviš strip kakav bi volio. U svakom slučaju,
Ponos vragova je dobar primjer na kojem možeš pokupiti scenaristička
rješenja i tajne zanata. Boneli nije dobar primjer jer se radi o
serijalima, a tamo su tajne zanata drugačije. Pretpostavljam da ti je
bolje za početak napraviti kraći one-shoot da se malo uhodaš.

Nego, jednu stvar bih raščistio s tobom.
Pretpostavljam da ti nije bila prava namjera, u prvu ruku sam prešao
preko toga, ali ne mogu reći da mi ne smeta pa bi bilo pošteno da
raščistim.

Ova tvoja rečenica nije daleko od istine:
“držim da izražavam osjećaje i stavove velikog broja...”,
a u kombinaciji s ovom
“što tebe, dupli, muči da ne bi izrazio domoljublje kao pozitivnu
vrijednost? sramiš se, jer će te nekakve platforme proglasiti
fašistom?”,
čini me bijesnim.
Ako se hrvatski narod borio stoljećima za slobodu pisma i govora,
neće mi sada, u slobodnoj i neovisnoj RH, nitko određivati kako se
domoljublje iskazuje na ispravan tj. pozitivan način. I još k tome
tvrditi da se kao sramim da me neke platforme ne bi proglasile
fašistom.
Fašistom!
Imaš li ti pojma koliko to može biti uvredljivo nekome s Dalmatinske
obale?
Nabacivati se ultimativnim produktom talijanskog nacionalizma?

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 31/03/2016 : 12:57:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
izgleda da kako god okreneš, ne može se bez države.
Dakle, prve dvije stvari u (dugoročnom) planu poboljšanja budućnosti hrvatskog stripa su:stripovi u lektiru i što više stripova u knjižnice.
time bi se povaćala (barem malo, nadam se) čitanost stripa općenito, a samim time i domaćeg stripa.
Inače, možda ne bi bilo loše klince prvo probati navući na strip kroz online izdanja?
koliko god nama starim stripadžijama strip bio prvenstveno tiskani medij, možda bi se klinci uspjeli navući na strip kroz npr. Mojstrip sajt i slična internet mjesta.
Inače, kad u ovom postu govorim o budućnosti (hrvatskog) stripa prvenstveno mislim na mlađu populaciju ali može se strip popularizirati i kod naše generacije jer bitan preduvjet postoji - veliki broj njih je u jednom trenutku života čitalo stripove.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 31/03/2016 : 13:12:06  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

@stinky - Ponos vragova jest jedan od tih 2-3-4 koji mogu proći.
Makar bih ja nešto još jače.

Pa s obzirom da si iskazao želju za pisanjem strip scenarija ništa
te ne priječi da napraviš strip kakav bi volio. U svakom slučaju,
Ponos vragova je dobar primjer na kojem možeš pokupiti scenaristička
rješenja i tajne zanata. Boneli nije dobar primjer jer se radi o
serijalima, a tamo su tajne zanata drugačije. Pretpostavljam da ti je
bolje za početak napraviti kraći one-shoot da se malo uhodaš.

Nego, jednu stvar bih raščistio s tobom.
Pretpostavljam da ti nije bila prava namjera, u prvu ruku sam prešao
preko toga, ali ne mogu reći da mi ne smeta pa bi bilo pošteno da
raščistim.

Ova tvoja rečenica nije daleko od istine:
“držim da izražavam osjećaje i stavove velikog broja...”,
a u kombinaciji s ovom
“što tebe, dupli, muči da ne bi izrazio domoljublje kao pozitivnu
vrijednost? sramiš se, jer će te nekakve platforme proglasiti
fašistom?”,
čini me bijesnim.
Ako se hrvatski narod borio stoljećima za slobodu pisma i govora,
neće mi sada, u slobodnoj i neovisnoj RH, nitko određivati kako se
domoljublje iskazuje na ispravan tj. pozitivan način. I još k tome
tvrditi da se kao sramim da me neke platforme ne bi proglasile
fašistom.
Fašistom!
Imaš li ti pojma koliko to može biti uvredljivo nekome s Dalmatinske
obale?
Nabacivati se ultimativnim produktom talijanskog nacionalizma?





Dupli, na tvoj post se kačin slučajno, i zbog off topic sitnice, ali baš moran nešto napisat i na zadanu temu.

Dakle na forumu na kojem se vodi "vječna borba" trebaju li forumu svaštara i sport jer se kao tamo mlati prazna slama, se na jednoj strip temi izmlatila sva slama koja se može prikupit sa hrvatskih livada i iz svih hrvatskih štala. Čak i više. Svoju slamu smo izmlatili sad mlatimo uvoznu.

Nevjerovatna količina trkeljanja i puste pameti, pametnih riči nerazumljivih prosječnom hrvatu, a sve za jedno veliko-NIŠTA.

Ti briješ neki svoj film, ovaj kulturvultur samo nešto nepovezano kmeči, stinky po običaju jedini više-manje sve kuži ali po svome običaju jednu pametnu rečenicu ugura u šumu bespotrebnog lamentiranja pa je čak i onoj manjini koja ga kuži naporan za čitanje.
Ukratko u 10 godina mog prisustva na forumu ovo je jedna od najdosadnijih i najbespotrebnijh tema ikada. Hot sex/sexy tanga clips je za ovo mila majka.
Zašto je čitan?
Biće da san mazohist.

Inače off topic sitnica zbog koje san se uopće javija je ovaj "domoljubni dio".
Ti ka da imaš 15 godina pa se čudiš šta znači bit hrvatski domoljub???
Ti biće misliš da je hrvatski domoljub čovik koji voli svoj zavičaj i svoju državu, plaća porez,i ne opravdava kriminal iako taj kriminal rade "naši".
Biće da isto tako misliš da hrvatski domoljub ne mora nužno mlatit pedere?
Ti bi vjerovatno ka hrvatski domoljub dozvolija srbima da žive u Hrvatskoj?

E pa nemože!!!
ZNA SE šta je hrvatski domoljub, i ZNA se ko to određuje.
Hrvatski domoljub je onaj koji se snaša(Ko je tebi kriv šta nisi)
Hrvatski domoljub je devesprve iskida patijsku knjižicu i otkrija svoju duhovnu stranu.
Hrvatski domoljub je devedesete sluša Ivu Fabijana a sad sluša Thompsona(Osin kad ne sluša Daru Bubamaru)
Hrvatski domoljub nije vidija rata, al ima spomenicu.
Hrvatski domoljub navija za nogometnu reprezentaciju.
Hrvatski domoljub ne smi u ustima imat više od dvajstosan zubi, s tin da od tih šta fale baren jedan mora bit jedinca ili dvica.
Hrvatski domoljub je glup ko 100 kuraca.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 31/03/2016 : 13:14:38  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

jer se to što sam predložio nikom nije svidjelo



kad svi ispravljaju nekoga zbog nečega: ovo što si napisao nema veze s vezom. mislim, dapače, da se ono što si predložio svidjelo maltene SVIMA. jedino što se dovelo u pitanje je pitanje realizacije (odnosno - je li to ostvariva ideja?).

ne bi to nužno bila idealna revija svakome tko se ovdje skuplja. možda ni nikome osim tebe ne bi bila "idealna". ali ja bih je prvi redovito pratio. i veselio se svakom broju. bez daljnjega. čak i na neviđeno sam u to siguran.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 31/03/2016 : 13:17:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ajmo dosta o politici.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1551 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 31/03/2016 : 14:08:02  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica

quote:
Originally posted by culture vulture

jer se to što sam predložio nikom nije svidjelo



kad svi ispravljaju nekoga zbog nečega: ovo što si napisao nema veze s vezom. mislim, dapače, da se ono što si predložio svidjelo maltene SVIMA. jedino što se dovelo u pitanje je pitanje realizacije (odnosno - je li to ostvariva ideja?).

ne bi to nužno bila idealna revija svakome tko se ovdje skuplja. možda ni nikome osim tebe ne bi bila "idealna". ali ja bih je prvi redovito pratio. i veselio se svakom broju. bez daljnjega. čak i na neviđeno sam u to siguran.



Ma, realizacija se nije dovela u pitanje, jer nismo ni počeli razgovarati o tome kakva bi to zapravo revija bila.
Razgovor je stao čim sam izrekao heretičnu riječ "revija". ("Časopis", "magazin", "kiosk", svejedno.)
Postoji, očito, jedno pravovjerje koje bi se dalo sumirati na način: "Smrt kioska navještamo. Doba striparnica i integrala slavimo. Dolazak digitalnog doba iščekujemo. Anatema na svakog tko to ne prihvaća."
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 31/03/2016 : 14:20:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

...
Ti biće misliš da je hrvatski domoljub čovik koji voli svoj zavičaj i svoju državu, plaća porez,i ne opravdava kriminal iako taj kriminal rade "naši".
Biće da isto tako misliš da hrvatski domoljub ne mora nužno mlatit pedere?
Ti bi vjerovatno ka hrvatski domoljub dozvolija srbima da žive u Hrvatskoj?

E pa nemože!!!
ZNA SE šta je hrvatski domoljub, i ZNA se ko to određuje.
Hrvatski domoljub je onaj koji se snaša(Ko je tebi kriv šta nisi)
Hrvatski domoljub je devesprve iskida patijsku knjižicu i otkrija svoju duhovnu stranu.
Hrvatski domoljub je devedesete sluša Ivu Fabijana a sad sluša Thompsona(Osin kad ne sluša Daru Bubamaru)
Hrvatski domoljub nije vidija rata, al ima spomenicu.
Hrvatski domoljub navija za nogometnu reprezentaciju.
Hrvatski domoljub ne smi u ustima imat više od dvajstosan zubi, s tin da od tih šta fale baren jedan mora bit jedinca ili dvica.
Hrvatski domoljub je glup ko 100 kuraca.



Kako god bilo, malo si pretjerao s ovim..
Posebno od "E pa nemože!!" nadalje.

Dobro znaš kako ti nitko ne smije odgovoriti pa ispada kukavički ovako se istresti i sakrivati se iza modova.

A za tebe nikako nemam dojam da si kukavica ili blenton.. štoviše mislim upravo suprotno.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page
Page: of 19 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.18 seconds. Snitz Forums 2000