forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 204

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3346 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 24/06/2024 : 17:39:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

Nego jel' ovo slikas u nekoj biblioteci ili su tvoji stipovi? Vidim mnogo nalepnica, ako su tvoji one se lako i bez posledica skidaju tako sto ih malo zagrejes sa fenom za kosu i odlepis. A ako ostane lepka, samo kapljica Goo Gone rastvora (jeftin i ima ga svuda) na papirnoj maramici skida sve za nekoliko sekundi. Ja cesto dobijem ove nalepnice na polovnim stripovima i posle skidanja oni su kao novi.

ovi gore su iz biblioteke. zapravo, iz raznih biblioteka jer zloupotrebljavam medjubibliotecke pozajmice. hvala ali nisam ti ja neki kolekcionar. radije kupim dva polovna nego jedan novi. istina, rikne ruzno izgledaju na policama ali ionako ih cuvam u kutijama, ispod kreveta, u frizideru...
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3346 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 25/06/2024 : 17:43:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
pre mnogo godina bila je neka tema na kojoj smo maštali šta bi od stripova moglo u školsku lektiru. iskreno, bili su mi to samo pusti snovi dok učiteljica u prvom razredu nije preporučila dog mana. a ovo leto smo dobili spisak knjiga za šesti na kom je i all's faire in middle school.



ovo levo nije učiteljica nego autorka. ovde je poznata po when stars are scattered, grafičkoj noveli koju je ilustrovala sa izbeglicom iz somalije. čitao sam i to, ali ostaje utisak da takve stripove treba da rade samo kompletni autori. kad crtač svojim crtežom prepričava piščevu priču, to često ispadne ko igra gluvih telefona. pogledajte fotku, šta ta žena zna o izbegličkim kampovima?

ali zna puno o tome kako je biti dvanaestogodišnja devojčica koja pokušava da se uklopi u novoj školi. nije ni ovde sve autobiografski niti mora da bude, nije to poenta. autorka nije radila na renesansnom vašaru, ali jeste volontirala dovoljno dugo da se zaljubiška u žonglera. možda je docrtala zvezde na lažnim starkama jer nije imala para za prave. a za incident sa plišanom vevericom i mlađim bratom je otvoreno priznala da se stvarno desio. sve je ovde napisano iz srca.

a kako je nacrtano? eh. meni je jako žao što mladi crtači ne čitaju klasike i moraju da ponovo otkrivaju toplu vodu. opet, i ta naiva ima neki šarm i ide uz tekst.

a možda ovaj strip nije za mene, možda sam ga prerastao jer sam mentalno i emotivno već u osmom razredu...



Go to Top of Page

wintermute
Junior Member



USA
446 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 25/06/2024 : 20:24:03  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Da, moji su isto citali Dog Man, imam tonu tih stripova sve tvrd povez...

Isto su im preporucivali i Diary of a Wimpy Kid i Bad Guys. Imam ih dosta

Ja to ne racunam u svoju kolekciju, cuvam ih u garazi iz nostalgije jer su ih prerasli...



Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3346 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 25/06/2024 : 20:32:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
haha ista priča. godinama čekao poslednji amulet... kad je konačno izašao, samo ga je prelistao priznavši da se ni ne seća prethodnih. i ja ih čuvam više zbog sebe nego zbog njega.








ali će zato geronimo stilton i my weird school ići na ebay.
Go to Top of Page

wintermute
Junior Member



USA
446 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 25/06/2024 : 20:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Jedino sto mi se svidelo sto su mi deca citala je Warriors manga i to sam prebacio u svoju kolekciju (njih ne zanima vise) i i dalje uzimam nove brojeve na Amazonu kada se pojave iz navike. Vecinom su malo deblje i u boji ali imaju i tanke crno-bele.

Nisam citao sve, planiram...


Go to Top of Page

wintermute
Junior Member



USA
446 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 30/06/2024 : 03:22:11  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote


Frogcatchers je divna prica na relativno prezvakanu temu "polusvestan covek umire u bolnici i preispituje svoj zivot". Psiholoski triler koji se odvija u glavi protagoniste. Pristup je originalan i nagoni na razmisljanje zasto nikada nemamo vremena da stanemo i uzivamo u sadasnjim trenucima i bliznjima koji nas okruzuju nego stalno negde jurimo za necim, kako se kasnije uvek ispostavlja, prolaznim. Velika preporuka, narocito ako ste malo stariji i/ili imate porodicu. Kraj je veoma efektan.

Moja ocena: 9/10

Amazon: https://www.amazon.com/Frogcatchers-Jeff-Lemire/dp/1982107383
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/40944448-frogcatchers



Go to Top of Page

wintermute
Junior Member



USA
446 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 02/07/2024 : 02:08:07  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote


Cape Horn je odlican avanturisticki strip koga je izdao HUMANOIDS, meni jedan od omiljenih izdavaca.

Mnogo zanimljivih prica i likova se preplicu oko glavnog protagoniste koji je tajanstven i ciji identitet u pocetku nije potpuno jasan. Mesto radnje je jako interesantno: Ognjena Zemlja na jugu Argentine a vreme je kraj 19. veka kada interes ka toj teritoriji iskazuju Cile, Argentina, nekoliko evropskih zemalja, a tu su i domaci "indijanci" iz plemena Yamana i ostalih. Sama radnja pocinje kao western bekstvom trojice kopaca zlata sa plenom da bi se onda nastavila na okeanu a onda ukljucila i indijance, vojsku, drzavnike, svestenike, naucnike i politicare. Tu je i jedan odlican zenski lik. Sami likovi nisu potpuno crno-beli nego su veoma pragmaticni i zbog toga strip sadrzi nekoliko neocekivanih obrta ali i veoma surovih scena kao i "golotinje" sto se relativno retko danas vidja.

Protagonista je neka mesavina Mister No-a, Tex-a i Corto Maltese-a a sam strip ima osim elemenata tih stripova i neke elemente Zagora kao i Indiana Jones filmova. Ako volite Boneli i generalnu avanturu, ovaj strip ce vam se sigurno svideti. Meni jeste. Crtez je zivih boja, dobar i odgovara atmosferi stripa. Odlicno prikazuje razne predele (prasuma, okean, gleceri) kao i vremenske (ne)prilike (sneg). Kraj je lepo odradjen.

Vidim da je Fibra izdala cak tri stripa od Perrissina i cudi me da nije i ovaj, mislim da bi se tamo odlicno prodavao. Strip sam procitao digitalno i voleo bih ovo da imam u velikom HC izdanju koje je ovde sada skupo ali cu probati da ga ulovim. Postoji i manje SC izdanje ali mislim da ovakav tip crteza izgleda mnogo bolje na vecem papiru.

Moja ocena: 9/10

Amazon: https://www.amazon.com/Cape-Horn-Oversized-Christian-Perrissin/dp/1594650799
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/21060578-cape-horn





Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/07/2024 : 06:24:27  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote



Knjiga o lavirintu
Džef Lemir

Velika preporuka za ovaj strip, Dzef Lemire me do sada ni jednom nije razocaorao. Naprotiv. Sjajan je i kao scenarista i kao crtac i sve sto on uradi a da je objavljeno na nasim prostorima mi je masthevuša.

Ovo je priča o gubitku i o tome kako ga preboleti, šta je suština sećanja vezana za osobu koju smo izgubili, kako sačuvati uspomenu ali nastaviti sa životom bez ostavljanja onoga što je bilo ranije u nekakvom zapećku. Strip je o tome kako preživeti gubitak. A pošto svi u životu imaju gubitke, strip je u stvari o tome kako živeti.
U to je Lemire vešto ubacio grčku mitologiju i priču o minojskom lavirintu i Minotauru i Tezeju i Arijadninoj niti, samo što je ovde to Vendina crvena nit od džempera. Imamo nadrealne scene, psa koji govori, kao nekakav spoj Dilana Doga i Zone Sumraka, ali opet nije otišlo u paranormalno već u metafizičko i metaforičko.


Čini mi se da je ovaj strip i još više Darkvudovo izdanje prošlo pomalo nezapaženo (sudeći i po komentarima na forumu) ali nadam se da će se pokrenuti diskusija o ovom stripu i da će se ljudi aktivirati i kupiti stirp. Jer ovo svaki pravi stripadžija treba da ima (kao i Rojal Siti i Okrug Eseks).

10/10


Odlican osvrt na ovom linku:

quote:
Originally posted by john connor

http://www.znaksagite.com/diskusije/index.php?topic=3974.msg756034#msg756034

Covek savrseno preneo utiske o jednom fenomenalnom stripu. Eseks, Royal sjajni, ali Lemire konstantno ide uzlaznom putanjom, ovde je jos ponajbolji, i ne bi trebalo propustiti ovo delo.




Tema na našem forumu: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=52959

Go to Top of Page

wintermute
Junior Member



USA
446 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 02/07/2024 : 21:10:28  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Jos jedan Lemire... Primljeno k' znanju i stavljeno na listu za citanje!

Edit: ovde se u originalu zove Mazebook

Edited by - wintermute on 02/07/2024 21:11:39
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3848 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 02/07/2024 : 21:58:09  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote





The One Trick Rip-Off + Deep Cuts (Paul Pope)


Radnja veoma slična Heavy Liquid-u. Pope voli heist priče o mladim ljudima i njihovoj romansi, ali koje manjak novca natera da se bave sitnim kriminalom. Voli da ubacuje nadrealne momente i da likovima daje specijalne mentalne moći. Kako bi pobegli i započeli novi život glavni protagonisti planiraju da opljačkaju uličnu bandu, poslednji posao, poslednji heist, pre boljeg života..

Deep Cuts je zbirka antalogija Popovih kratkih priča na kojima je radio kada je često menjao mesto prebivališta. Ima tu svega, čak 14 kratkih priča. Nisu sve dobre, kod nekih me je nervirao font naporan za čitanje, ali većina jeste dobra. Autorski, umetnički pristup, ima dosta humora, crtački prejebena zbirka.

Pope je sjajan
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/07/2024 : 05:33:58  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

Jos jedan Lemire... Primljeno k' znanju i stavljeno na listu za citanje!

Edit: ovde se u originalu zove Mazebook



Tako je!

Javi utiske kad procitas, redovno pratim tvoje preporuke u ovoj temi.
Go to Top of Page

wintermute
Junior Member



USA
446 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 06/07/2024 : 17:47:27  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Hocu! Trenutno sam daleko od kuce na porodicnom putovanju tokom koga radi atmosfere citam samo Dnevnik skenove Mister Noa na iPadu... i odlicno mi pase. Ostavio sam par utisaka na Mr No recenzijama.

Cim se vratim nastavicu sa stripovima sa moje liste, verovatno odmah sa ovim.
Go to Top of Page
Page: of 204 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000