forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 bilo: US Comics; sada: Zagor vs Supermike
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 14/07/2005 : 13:14:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
quote:
Originally posted by Kornboy

quote:
[quote]
DH Conan - najbolji Conan u zadnjih 20 godina - xcelent!


Jos nisam poceo s citanjem. Jel bi trebao?




Evo ja cu ti odgovorit!
TREBAO BI! Ovi Conani su odlicni.

Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 14/07/2005 : 13:26:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
jebi ga, ali ne mogu to presutiti. ne mogu pa ne mogu (a pametnije bi mi bilo):

quote:
Originally posted by JohnDrake

Pošto djecji vrtic sa ovog foruma zasipa sa beskonacnim brojem topica i postova o Bonellijevim stripovima, a meni je dosadilo pogadati pod kojim nazivom ima išta receno o naslovnoj temi, zapocinjem ovdje topic za koji se nadam da ce isplivavati pri vrhu liste, tako da ne moram roniti stalno po starim postovima. Dakle:

americki comic books, ništa Bonelli, po mogucnosti obrazloženo:


obrazlozeno:
svi stripovi koje si naveo spadaju u mainstream stripice za djecji vrtic zbog toga sto su sareno obojani, zanrovski odredjeni, psiholoski svedeni na stereotipe i literarno napisani bez estetike ozbiljne moderne knjizevnosti kako bi ih svako dijete lakse razumjelo.

sorry, stari, nemam nista protiv da svako cita sto zeli, ali onaj pocetak posta ti nije bio bas najbolje promisljen.

sto se americkog stripa tice, kad vec pitas:

- Jimmy Corrigan -> modernisticki ep (da, strip je nakon faze autobiografskog realizma, ovim stripom i sluzbeno zakoracio u modernizam) o disfunkcionalnoj obitelji, iscasenim etickim vrijednostima, seksualnim frustracijama i otudjenju... predivno epski isprican i nacrtan predivnim jednostavnim konturama i blijedim bojama u tradiciji velikama americkog stripa).
za mene apsolutni trijumf stripovske umjetnosti. mozes ga mrziti ili voljeti, ali zanatsku perfekciju mu neces moci osporiti.
Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 14/07/2005 : 13:38:06  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
>> obrazlozeno:
>> svi stripovi koje si naveo spadaju u mainstream stripice za djecji vrtic zbog toga sto su sareno
>> obojani, zanrovski odredjeni, psiholoski svedeni na stereotipe i literarno napisani bez estetike
>> ozbiljne moderne knjizevnosti kako bi ih svako dijete lakse razumjelo.

Slažem se, skoro svi jesu takvi, (ipak Y ili Preachera ne bi ni u ludilu davao klincima), ali hoceš, neceš, iz više razloga takav je americki mainstream strip. Ocigledno sam pogriješio što nisam dodao još i natuknicu: "Tko je jaci, Hulk ili Superman?" da ti bude jasnije da ne pretendiram na nikakva intelektualna preseravanja samo zato što je topic o americkom stripu.

Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 14/07/2005 : 15:49:51  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
citao sam "Y" svega nekoliko svescica. dosta davno. kad je tek poceo izlaziti. i nije mi se svidio. to je uopce tesko "obrazloziti", naprosto mi nista u njemu nije bilo posebno zanimljivo...

jesam li pogrijesio sto sam prestao citati, je li se serija promijenila kasnije, ili mi ne bi legao ni ostatak ako mi nije legao pocetak?

kad je vama, obozavateljima, taj serijal usao pod kozu? odmah ili je trebalo vremena?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/07/2005 : 16:10:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
meni je odmah bio zanimljiv, na prvu loptu. Istina, procitao sam samo dva trejda, a sad ostale kupujem i cekam da se zavrsi da procitam serijal u komadu (kad god to bilo).

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 14/07/2005 : 16:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
Oky, zagrišcu.

Svidio mi se od pocetka, na racun price koja je odisala nekom cudnom pulp atmosferom i avanturom koja me podsjeca na predratne novinske i poslijeratne francuske avanturisticke stripove. Vaughan isto voli Sorkina i razvio je vrlo zanimljiv stil sa britkim dijalozima, pop culture referencama sa kojim pretjeruje (ali mu je oprošteno), te majstorskim cliffhangerima, ukratko, jedan od rijetkih novih pisaca koji je totalno savladao format od svešcica od 22 stranice, koje se kasnije povežu u TPB.

Crtež Pie Guerre mi se u jednu ruku svida zbog (prividne?) jednostavnosti, ali u drugu ruku, kad se radi u svijetu gdje su svi likovi osim jednog ženski, nemogucnost crtanja razlicitih ženskih faca bez pomoci boje i frizerskih usluga mi se cini veliki hendikep. Srecom, kasnije ulecu naši Parlov i Sudžuka, pa lokalpatriotski naboj kompenzira te manje nedostatke.

Citat sa naslovnice prvog TPBa "This is why God created comic books" iako pretenciozan, prilicno odgovara, jer ovako zamišljena i izvedena prica više odgovara stripu, nego drugim medijima. Glavna zamjerka mi je što radi kolicine sex & drugs (& rock'n'rolla - možda u slijedecim brojevima:) strip ipak nije za širu publiku, ali pošto sve to dolazi u nerazdvojnom paketu, a rezultat je odlican, šta se može.

Poslije treceg TPB-a, "One Small Step", cini mi se da je BKV malo na autopilotu, što se izgleda dešava vecini autora kada ih stigne uspjeh i kada se radi toga pomalo razvodne zbog rada na više serija. Dakle, po mom mišljenju, ako se nisi "uhvatio" odmah nakon prvih epizoda, mala je šansa da ceš i kasnije.

QED, "obrazloženje". (smajli sa izbecenom jezicinom)

Edited by - JohnDrake on 14/07/2005 16:24:28
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3942 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 14/07/2005 : 16:21:20  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
quote:
Originally posted by jurica

citao sam "Y" svega nekoliko svescica. dosta davno. kad je tek poceo izlaziti. i nije mi se svidio. to je uopce tesko "obrazloziti", naprosto mi nista u njemu nije bilo posebno zanimljivo...

jesam li pogrijesio sto sam prestao citati, je li se serija promijenila kasnije, ili mi ne bi legao ni ostatak ako mi nije legao pocetak?

kad je vama, obozavateljima, taj serijal usao pod kozu? odmah ili je trebalo vremena?


zanimljivo... ista situacija.
nije mi se dopao populisticki birtijaski pristup bkv-a scenariju. dijalozi i dijelovi koji bi trebali biti duhoviti ucinili su mi se jeftinim podilazenjem sto sirem krugu publike. a i radnja nakon prvog storyarca stoji u mjestu. prestao sam ga kupovati negdje s brojem 11 ili 12, a moje sveske su (cudnim kanalima preko slovenije ) na kraju zavrsile kod dekare.
ex machina mi je puno bolji bkv-ov strip. mislim da je njegov pristup ovom stripu sasvim drugaciji, tj. da je slobodnije krenuo u problematiku i teme koje imaju uporiste u (americkoj, nazalost) drustvenoj svakodnevici. mozda ce netko reci da se u ytlm-u takve teme ne mogu isfuravati zato sto je to sf u radnjom odredjenoj buducnosti, ali onda je u ytlm, barem, trebao kvalitetnije i ozbiljnije pristupiti temi zenske homoseksualnosti. ovako, u zadnjim brojevima (koje sam procitao samo zbog djuke), imamo tek jeftine (ako fiiiiiiino nacrtane! ) prizore lezbijskog mazenja...

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 14/07/2005 : 16:49:11  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by JohnDrake

Pošto djecji vrtic sa ovog foruma zasipa sa beskonacnim brojem topica i postova o Bonellijevim stripovima, a meni je dosadilo pogadati pod kojim nazivom ima išta receno o naslovnoj temi, zapocinjem ovdje topic za koji se nadam da ce isplivavati pri vrhu liste, tako da ne moram roniti stalno po starim postovima. Dakle:

americki comic books, ništa Bonelli, po mogucnosti obrazloženo:

Par natuknica:

Bendis je dobar pisac, Marvel je u pravu što im je on No.1.

BKVaughan: Y - Last Man, Ultimate X-Men, Runaways, Ex Machina - ovaj isto nije za baciti

Esad Ribic - House of M naslovnice - mi lajk

House of M - možda bude i valjalo - plot thickens

Seven Soldiers - bleah

All Star Batman & Robin - coming soon, po intervjuima, izgleda da se poslije DKR2 Miller malo opametio:)

Jim Lee, Alan Davis - to su crtaci!

DH Conan - najbolji Conan u zadnjih 20 godina - xcelent!



O.K. John,ja ne znam bas puno o US stripovima.U stvari kad sam bio u vrticu sam jos voleo da citam Sidermana i Batmana i statijaznamkog-mana,ali mi je kasnije postalo malo glupo da citam stripove o odraslim ljudima koji se setaju u helankama i kupacim gacicama po ulici.A ove ostale(tu mislim na ona silna slova Y,V for vendetta,X-opet man) sam prelistao par puta.
e sad molim ja tebe:obrazlozi mi sve ovo gore sto si naveo,posto sam u toj temi laik,zasto su Lee i Davis najbolji crtaci(po kojim kriterijumima),zasto je Bendis najbolji pisac(upoznaj me sa njegovim radom),itakodaljeitakodalje...
I veruj da ovo nije zajebancija ili provokacija,ozbiljno to mislim.

but i`ll take my time anywhere,free to speak my mind anywhere,and i`ll redefine anywhere,anywhere i roam,where i lay my head is home...
Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 14/07/2005 : 17:14:13  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
>>>> Bendis je dobar pisac, Marvel je u pravu što im je on No.1.

>>>> Jim Lee, Alan Davis - to su crtaci!

>> e sad molim ja tebe:obrazlozi mi sve ovo gore sto si naveo,posto sam u toj temi laik,
>> zasto su Lee i Davis najbolji crtaci(po kojim kriterijumima),
>> zasto je Bendis najbolji pisac(upoznaj me sa njegovim radom),itakodaljeitakodalje...

Nitko nije najbolji crtac i nitko nije najbolji pisac i ja to nigdje ne tvrdim. Iz gorenavedenog se može samo zakljuciti da se meni svida njihov rad, a jebeno obrazloženje ce doci sa vremenom, od mene ili od nekog drugog, ako se ukljuci.

>> I veruj da ovo nije zajebancija ili provokacija,ozbiljno to mislim.

Ne, nisi. Ovo je provokacija, i to prilicno jadna. It takes one to know one. Ostavite se licnih i personalnih napada, ukoliko imate što reci o americkim stripovima, recite ovdje (ne morate sve danas), a za napade na mene otvorite topic u "Svaštari" (ovdje je valjda takav obicaj) i tamo do mile volje izdrkavajte se medu istomišljenicima.

Na temu: Prvi rezultati rasprave: posudio Jimmy Corrigan, bolje mu je da bude modernisticki ep predivno epski isprican, kao što mi je obecano, ili ce biti jezikove juhe:)
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 14/07/2005 : 17:22:25  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Dobro ja sam pokusao...
A provokacija nije bila,VERUJ umem ja mnogo bolje kad hocu.A zasto ti vidis samo neprijatelje oko sebe i one koji hoce da te provociraju,to ti najbolje znas.
Kao sto je Dado vec rekao,mozda bih i citao sve to,ali ne mogu da se snadjem..Nemam pojam sta su trejdovi,sta redovna izdanja,gde da ubacim one silne crossovers i tako dalje.
A sto se tice "ISTOMISLJENIKA" ,ja sam mislio da smo svi mi istomisljenici,to jest-volimo strip,bez obzira odakle dolazi.
I jos jednom:obrazlozi mi malo zasto bih trebao da nastavim da citam US comics PLEASE!
Ne,nije provokacija,verovao ti ili ne...


but i`ll take my time anywhere,free to speak my mind anywhere,and i`ll redefine anywhere,anywhere i roam,where i lay my head is home...
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3942 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 14/07/2005 : 17:23:40  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
quote:
Originally posted by JohnDrake

>>>> Bendis je dobar pisac, Marvel je u pravu što im je on No.1.

>>>> Jim Lee, Alan Davis - to su crtaci!

>> e sad molim ja tebe:obrazlozi mi sve ovo gore sto si naveo,posto sam u toj temi laik,
>> zasto su Lee i Davis najbolji crtaci(po kojim kriterijumima),
>> zasto je Bendis najbolji pisac(upoznaj me sa njegovim radom),itakodaljeitakodalje...

Nitko nije najbolji crtac i nitko nije najbolji pisac i ja to nigdje ne tvrdim. Iz gorenavedenog se može samo zakljuciti da se meni svida njihov rad, a jebeno obrazloženje ce doci sa vremenom, od mene ili od nekog drugog, ako se ukljuci.

>> I veruj da ovo nije zajebancija ili provokacija,ozbiljno to mislim.

Ne, nisi. Ovo je provokacija, i to prilicno jadna. It takes one to know one. Ostavite se licnih i personalnih napada, ukoliko imate što reci o americkim stripovima, recite ovdje (ne morate sve danas), a za napade na mene otvorite topic u "Svaštari" (ovdje je valjda takav obicaj) i tamo do mile volje izdrkavajte se medu istomišljenicima.

Na temu: Prvi rezultati rasprave: posudio Jimmy Corrigan, bolje mu je da bude modernisticki ep predivno epski isprican, kao što mi je obecano, ili ce biti jezikove juhe:)



opet ispocetka sa svojom nesnosljivom arogancijom. taman kad covjek pomisli da si se smirio i da se s tobom moze i normalno komunicirati. zasto u svemu vidis napad? manhunter te je normalno i pristojno pitao i ako zelis bonellijevce (ciji ovo JEST forum) zainteresirati za neke druge stripove, onda o tim stripovima nesto moras i reci. a ne samo s visine odjebavati ljude.
anywayz, jednom te je jurica ovdje vec pitao, da parafraziram, "s kojim pravom vrijedjas i arogantno s visine gledas prema ljudima u ciju zajednocu si dosao i cije zajednice si i ti jednakovazni sudionik?"

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3942 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 14/07/2005 : 17:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Dobro ja sam pokusao...
A provokacija nije bila,VERUJ umem ja mnogo bolje kad hocu.A zasto ti vidis samo neprijatelje oko sebe i one koji hoce da te provociraju,to ti najbolje znas.
Kao sto je Dado vec rekao,mozda bih i citao sve to,ali ne mogu da se snadjem..Nemam pojam sta su trejdovi,sta redovna izdanja,gde da ubacim one silne crossovers i tako dalje.
A sto se tice "ISTOMISLJENIKA" ,ja sam mislio da smo svi mi istomisljenici,to jest-volimo strip,bez obzira odakle dolazi.
I jos jednom:obrazlozi mi malo zasto bih trebao da nastavim da citam US comics PLEASE!
Ne,nije provokacija,verovao ti ili ne...


but i`ll take my time anywhere,free to speak my mind anywhere,and i`ll redefine anywhere,anywhere i roam,where i lay my head is home...


eh, minutu nakon tebe i ja sam postao slican odgovor. jos ce ispasti da smo se dogovorili i urotili...

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 14/07/2005 : 17:31:07  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
Ukoliko se do sutra ne jave petorica hrabrih u moju obranu, odoh ja dalje. Stvarno sam pokušao.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 14/07/2005 : 17:33:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by JohnDrake

a za napade na mene otvorite topic u "Svaštari" (ovdje je valjda takav obicaj) i tamo do mile volje izdrkavajte se medu istomišljenicima.



Sjajno, kako si kao "novi" clan uspio skuziti nase obicaje kroz tako kratko vrijeme!
Bilo bi dobro kad bi naucio i neke druge obicaje i pravila, tvoj nacin komunikacije nije bas najbolji.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 14/07/2005 : 17:38:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by JohnDrake

Ukoliko se do sutra ne jave petorica hrabrih u moju obranu, odoh ja dalje. Stvarno sam pokušao.


Ako s ovim nacinom komunikacije do sada mislis da si bio upravu, slobodno produzi dalje...
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 15/07/2005 : 17:05:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
bah, ako smo ga i otjerali s foruma, barem ce otici s Jimmyem Corriganom pod pazuhom... moje dobro djelo za ovaj tjedan je ispunjeno.
Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 15/07/2005 : 17:35:42  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
>> bah, ako smo ga i otjerali s foruma,
...otjerali sa foruma. Šta da kažem na ovo. S forumom gdje je moderator tolerantni Dado, covjek otvorenih vidika sa sjajnim smislom za humor, koji ima strpljenja sa svakim koji može doprinijeti diskusijama sa malo drugacijim pogledom, nemam nikakvih problema da se svojevoljno maknem u manje tolerantne sredine.

>> barem ce otici s Jimmyem Corriganom pod pazuhom... moje dobro djelo za ovaj tjedan je ispunjeno.
Uzeo sam ga kao eksperiment, da vidim da li mi je jedna procjena bila tacna. Inace, kao što je bilo i predvidljivo, nije mi se svidio, u biti, taj strip je sve suprotno od onog što volim u stripovima. Popularan medu intelektualcima koji žele biti "in" i reci da citaju stripove, zajedno sa American Splendorom, Ghost Worldom, naravno Mausom, mackom Fritzom, možda Sandmanom, a u ovim krajevima i Corto Malteseom (koji se greškom našao u tom društvu:)). Ima ih još, Bryan Talbot, kako se zove onaj što je crtao From Hell, i bice još pokoji Englez. Puknice ti tvoja polica za knjige, jer je oslabila od povracanja.

OK, otjerao si me. Bye.
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1920 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 15/07/2005 : 21:44:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by JohnDrake

Pošto djecji vrtic sa ovog foruma zasipa sa beskonacnim brojem topica i postova o Bonellijevim stripovima, a meni je dosadilo pogadati pod kojim nazivom ima išta receno o naslovnoj temi, zapocinjem ovdje topic za koji se nadam da ce isplivavati pri vrhu liste, tako da ne moram roniti stalno po starim postovima. Dakle:

americki comic books, ništa Bonelli, po mogucnosti obrazloženo:

Par natuknica:

Bendis je dobar pisac, Marvel je u pravu što im je on No.1.

BKVaughan: Y - Last Man, Ultimate X-Men, Runaways, Ex Machina - ovaj isto nije za baciti

Esad Ribic - House of M naslovnice - mi lajk

House of M - možda bude i valjalo - plot thickens

Seven Soldiers - bleah

All Star Batman & Robin - coming soon, po intervjuima, izgleda da se poslije DKR2 Miller malo opametio:)

Jim Lee, Alan Davis - to su crtaci!

DH Conan - najbolji Conan u zadnjih 20 godina - xcelent!



dobar je bendis ali malo ide nasiroko/ono sto moze reci u dve svescice razvuce na pet.sa maleevom je fenomenalan na dd a i new
awengers su mi legli

bkvaughn je klasa za sebe.nema neke velike rasprave

sto se tice esada i naslovnica,pa on je uvijek bio dobar na njima sve dok ne pocne kasniti tjednima

alan davis i jim lee: pa bolji su mi lark,cassaday i philips


a sto se tice dh conana,pa nije bas najbolji u zadnjih 20 godina.busiek ne radi nista drugo nego po starim plotovima redizajnira epizode.hocemo nesto novo

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/07/2005 : 12:01:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by JohnDrake

>> bah, ako smo ga i otjerali s foruma,
...otjerali sa foruma. Šta da kažem na ovo. S forumom gdje je moderator tolerantni Dado, covjek otvorenih vidika sa sjajnim smislom za humor, koji ima strpljenja sa svakim koji može doprinijeti diskusijama sa malo drugacijim pogledom, nemam nikakvih problema da se svojevoljno maknem u manje tolerantne sredine.

>> barem ce otici s Jimmyem Corriganom pod pazuhom... moje dobro djelo za ovaj tjedan je ispunjeno.
Uzeo sam ga kao eksperiment, da vidim da li mi je jedna procjena bila tacna. Inace, kao što je bilo i predvidljivo, nije mi se svidio, u biti, taj strip je sve suprotno od onog što volim u stripovima. Popularan medu intelektualcima koji žele biti "in" i reci da citaju stripove, zajedno sa American Splendorom, Ghost Worldom, naravno Mausom, mackom Fritzom, možda Sandmanom, a u ovim krajevima i Corto Malteseom (koji se greškom našao u tom društvu:)). Ima ih još, Bryan Talbot, kako se zove onaj što je crtao From Hell, i bice još pokoji Englez. Puknice ti tvoja polica za knjige, jer je oslabila od povracanja.

OK, otjerao si me. Bye.


Ionako si samo trazio alibi.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3942 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 16/07/2005 : 12:08:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
tko je to bio marko? vidim da malo mijesa ekavicu i ijekavicu...

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/07/2005 : 12:19:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
nemam pojma tko je.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

igorpb
Senior Member

Australia
1931 Posts

Member since 24/08/2003

Posted - 17/07/2005 : 04:19:22  Show Profile Show Extended Profile  Send igorpb a Private Message
Kako ko? Pa virus.

I dok sjedim ovdije u hladu i kroz prozor posmatram njega kontam da je Frojd u pravu i da je Sex korijen svega.
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 24/07/2006 : 12:26:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
drake se ocito vratio

btw - evo gledam što bi skinuo pa da mogu citat

i citajuci ovaj topic skužih da se ljudi koji citaju americke pandane bonelija ( pitko , brzo, bez previše naprezanja) s nepodnošljivom arogancijom odnose prema ljubiteljima bonelija

why
cemu
u cemu su superman i batman bolji od zagora i supermajka

suprotno se ne dogada
Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 24/07/2006 : 12:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
quote:

u cemu su superman i batman bolji od zagora i supermajka




Po tome što se ne drže slijepo šprance iz 1949 i štancaju stotine vizualno i scenaristicki istih epizoda, vec stalno, u potrazi za citateljima i novcem, mijenjaju kretivne timove, pratece likove, zaplete, vizualne stilove i šta vec ne. Ukoliko se tržište zasiti: promjena. A promjena je dobra stvar.

Sami likovi su jednako blesavi, miljarder koji se prerušava u šišmiša ili Tarzan na divljem zapadu, glupo i jedno i drugo, ali americki strip biznis oko njih je puno dinamicniji i zanimljiviji.
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 24/07/2006 : 12:53:18  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
quote:
Originally posted by zveles

tko je to bio marko? vidim da malo mijesa ekavicu i ijekavicu...

http://zveles.blogspot.com/



Kad ce update bloga?

GRBO MAJSTORE ! GRBO MAJSTORE ! GRBO MAJSTORE ! GRBO MAJSTORE !
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.61 seconds. Snitz Forums 2000