forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 XIII - the official topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 16

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/02/2014 : 17:31:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Uzeo sam XIII serijala na Sajmu i sada uzivam polako cituckajuci serijal.

1. 2. i 3. broj su mi odlicni cista 10! 4. broj malo slabiji i 5. broj mi je malo previse zbrzan i malcice dosadan ali idalje dobar.
Sada sam na 6. broju i svidja mi se mnogo vise od 5.broja!

Marketprint je izdao 19 brojeva, kolko jos brojeva ima i jel zavrsen serijal?
Vidim ima i neki spin off XIII mistery?
Citao sam ovaj topik ali malo mi je sve konfuzno pa ako bi neko mogao da mi objasni, unapred hvala! (naravno bez spojlera)


ja sam pročitao ovih 19 Van Hamovih albuma i prezadovoljan sam serijalom.
Jeste da je bilo mnogo bolje da se okončao na polovini , ali ajde šta je tu je, i ta druga polovina ima svojih sjajnih delova.
U ovom žanru, meni najbolji strip.

Spin off XIII Mistery koji objavljuje Stripoteka, i koja ima dodoirnih tačaka sa glavnim serijalom, ali su opet priče za sebe, je sasvim pristojan.

A nastavak redovne serije nakon povlačenja Van Hama me trenutno ne interesuje, jer gledam na to kao na pokušaj da se do kraja izmuze zlatna krava, što će preći kad tad u totalnu komercijalizaciju i srozavanje kvaliteta ovog kultnog serijala; a drugi razlog je što pretpostavljam da će se ovo otegnuti u nedogled, a za takve stvari zaista nemam živaca.

Tako da ti je moja preporuka mladi prijatelju - drž se Prvih 19 brojeva redovne serije, a sa obzirom na laku nabavljivost i nisku cenu, nabavi i Stripoteke sa spin off epizodama.

A ako zavoliš ovaj strip kao ja, nabavi ga onda i u integralima Bookglobea u koloru.Tu je tek pravo uživanje u čitanju.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/02/2014 : 17:40:19  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Hvala Anto !

U poslednje vreme sam se bas zainteresovao za Francusko Belgijsku produkciju tako da gutam sve sto ima da se pronadje za prihvatljive pare! Nabavicu Stripoteke!
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 19/02/2014 : 23:22:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote



Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/02/2014 : 10:29:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

XIII Mystery broj 7 "Betty Barnowsky" (scenarij Callède, crtez Vallée, kolor Delf)



http://www.bedetheque.com/BD-XIII-Mystery-Tome-7-Betty-Barnowsky-210420.html



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/09/2014 : 18:06:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Procitao XIII Mystery 5 Steve Rowland (scanlation, kolor) - dobro, opet dobra "misterija", ovaj put saznajemo sve (ili skoro sve?) o Stevu, not a nice picture.
Zanimljivo, kako je Kim opisala oca, kada prizna Stevu da je njen otac osnivac SPADS-a a ovaj ga hvali, ona ga pita je li gledao Dirty Dozen, Lee Marvin je njezin otac. He he.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 08/09/2014 : 18:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Jučer navečer na Doma TV počela serija XIII.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DragonSlayer
New Member



Croatia
263 Posts

Member since 22/01/2013

Posted - 09/09/2014 : 21:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DragonSlayer a Private Message  Reply with Quote
Evo baš sam u stripoteci pročitao onu epizodu "Mangust", pa me zanima odakle početi čitati XIII tj. koji izdavač i po kojoj cijeni?

When I die, I want to die like my grandfather who died peacefully in his sleep. Not screaming like all the passengers in his car.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/09/2014 : 21:49:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DragonSlayer

Evo baš sam u stripoteci pročitao onu epizodu "Mangust", pa me zanima odakle početi čitati XIII tj. koji izdavač i po kojoj cijeni?


Bookglobe je do sada izdao četiri integrala koji pokrivaju prvih 12 epizoda. Jedan integral košta 190 kuna.

http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.1f271d6ac4554314aa44851368f3ef7c.integral-xiii-1.aspx

http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.c55e7ca6019c44b1bb319cfa68ce5084.integral-xiii-2.aspx

http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.639c9eee962b414fa1fd43a745863755.integral-xiii-3.aspx

http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.fb1c9b50f9794d14ba54664f9958a620.integral-xiii-4.aspx

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 09/09/2014 21:50:51
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/09/2014 : 22:44:36  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DragonSlayer

Evo baš sam u stripoteci pročitao onu epizodu "Mangust", pa me zanima odakle početi čitati XIII tj. koji izdavač i po kojoj cijeni?




A imas i od Marketprinta prvih 19 brojeva u zasebnim albumima, ali u crno beloj verziji.

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/09/2014 : 08:17:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Plus ovih 19 Marketprintovih brojeva si mogao (i jos mozes?) dobiti po simbolicnoj cijeni od 1900 dinara, znaci manje od 17 eura. Nazalost, samo u Srbiji, ali ako nađes nekoga tko bi ...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DragonSlayer
New Member



Croatia
263 Posts

Member since 22/01/2013

Posted - 10/09/2014 : 23:19:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DragonSlayer a Private Message  Reply with Quote
Hvala na brzim odgovorima, bacam se na ove integrale

When I die, I want to die like my grandfather who died peacefully in his sleep. Not screaming like all the passengers in his car.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/09/2014 : 18:47:44  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
XIII Misterija broj 5: Sriv Roulend

ovu epizodu potpisuje maestralni Fabien Nuri, a crtež je delo (nekog) Žurinea (ili kako se već čita) i mogu reći da je (crtež) sasvim pristojan, čak i c/b varijanti na ultra tankom Stripotekinom papiru.Verujem da izgleda daleko bolje u boji.

Nuri radi odličan posao u ovom broju Misterija, koji govori o mladosti Stiva Roulenda i upoznavanju sa Kim Karington, a pre svega opisuje uzroke koji će od Stiva napraviti nemilosrdnog ubicu i način na koji je uvučen u igru moćnika;saznaćemo bliže i o ulozi Kim u celoj ovoj intrizi.

Ono što je meni zapalo za oko je da se ovde otkriva identitet broja I.Ne sećam se da je ovo negde direktno spomenuto (mislim naprvih 19 epizoda redovne serije)?Ili jeste, stvarno ne mogu da se ovoga setim?

U svakom slučaju, ova epizoda mi je odlična, sve je odlično uklopljeno sa redovnom serijom, ništa novo značajno nije rečeno, ali su se otkrile brojne sitnice koje su bitne za još jasniju sliku na čitavu priču.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 11/09/2014 23:45:16
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/09/2014 : 19:58:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

XIII Misterija broj 6: Sriv Roulend


mislis broj 5

Meni se cini da je bilo pojasnjeno ko je broj 1. Ali ne bih dao ruke u vatru za to. Vec je proslo dosta vremena od kada sam citao serijal.

Ma da, valjda je bilo. Evo, imas i ovdje: http://en.wikipedia.org/wiki/XIII_(comics)








Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 11/09/2014 20:02:48
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/09/2014 : 21:58:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Nisam jos citao serijal, pa me zanima, mogu li prvo procitati recimo ovaj poslednji broj Stripoteke? Ili sadrzi neke spojlere, pa je eto bolje slistiti kompletan serijal, pa se onda baciti na ovo, sto izlazi u Stripoteki?


Jack the Black.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/09/2014 : 22:08:52  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike

Nisam jos citao serijal, pa me zanima, mogu li prvo procitati recimo ovaj poslednji broj Stripoteke? Ili sadrzi neke spojlere, pa je eto bolje slistiti kompletan serijal, pa se onda baciti na ovo, sto izlazi u Stripoteki?




kompletan serijal, pa XIII misterija u Stripoteci;nikako drugačije.
ali pre svega toga, Ralpha Aznama.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 13/09/2014 22:09:46
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/09/2014 : 22:24:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike

Nisam jos citao serijal

Zezas!? Pored svih stripova koje si kupio ...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/09/2014 : 23:44:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by mike

Nisam jos citao serijal

Zezas!? Pored svih stripova koje si kupio ...







Paaa.. Bas zato. Ima toliko svega, da nikako ne stignem do te XIII.. A kamoli Ralpha .

Ali eto, sa druge strane, Largo Wincha sam procitao prvih 12 albuma (od 18 objavljenih na engleskom). Sad recimo zavrsavam Ennisov run na Punisheru.

Jack the Black.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 16/09/2014 : 19:56:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

XIII Misterija broj 5: Sriv Roulend

ovu epizodu potpisuje maestralni Fabien Nuri, a crtež je delo (nekog) Žurinea (ili kako se već čita) i mogu reći da je (crtež) sasvim pristojan, čak i c/b varijanti na ultra tankom Stripotekinom papiru.Verujem da izgleda daleko bolje u boji.

Nuri radi odličan posao u ovom broju Misterija, koji govori o mladosti Stiva Roulenda i upoznavanju sa Kim Karington, a pre svega opisuje uzroke koji će od Stiva napraviti nemilosrdnog ubicu i način na koji je uvučen u igru moćnika;saznaćemo bliže i o ulozi Kim u celoj ovoj intrizi.

Ono što je meni zapalo za oko je da se ovde otkriva identitet broja I.Ne sećam se da je ovo negde direktno spomenuto (mislim naprvih 19 epizoda redovne serije)?Ili jeste, stvarno ne mogu da se ovoga setim?

U svakom slučaju, ova epizoda mi je odlična, sve je odlično uklopljeno sa redovnom serijom, ništa novo značajno nije rečeno, ali su se otkrile brojne sitnice koje su bitne za još jasniju sliku na čitavu priču.




Kako nije?
Pa otkriven je u epizodi br. 12 Suđenje, koja je najprije prije 13-14 godina objavljena kao pirat, pa u MP albumu i na koncu u BG integralu br. 4.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/09/2014 : 15:12:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by anto

XIII Misterija broj 5: Sriv Roulend

ovu epizodu potpisuje maestralni Fabien Nuri, a crtež je delo (nekog) Žurinea (ili kako se već čita) i mogu reći da je (crtež) sasvim pristojan, čak i c/b varijanti na ultra tankom Stripotekinom papiru.Verujem da izgleda daleko bolje u boji.

Nuri radi odličan posao u ovom broju Misterija, koji govori o mladosti Stiva Roulenda i upoznavanju sa Kim Karington, a pre svega opisuje uzroke koji će od Stiva napraviti nemilosrdnog ubicu i način na koji je uvučen u igru moćnika;saznaćemo bliže i o ulozi Kim u celoj ovoj intrizi.

Ono što je meni zapalo za oko je da se ovde otkriva identitet broja I.Ne sećam se da je ovo negde direktno spomenuto (mislim naprvih 19 epizoda redovne serije)?Ili jeste, stvarno ne mogu da se ovoga setim?

U svakom slučaju, ova epizoda mi je odlična, sve je odlično uklopljeno sa redovnom serijom, ništa novo značajno nije rečeno, ali su se otkrile brojne sitnice koje su bitne za još jasniju sliku na čitavu priču.




Kako nije?
Pa otkriven je u epizodi br. 12 Suđenje, koja je najprije prije 13-14 godina objavljena kao pirat, pa u MP albumu i na koncu u BG integralu br. 4.




a hebi ga - zaboravio sam, rekoh već da nisam siguran da li je ovo negde rečeno.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 17/09/2014 : 21:48:21  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Večeras na Doma Tv je XIII serija
http://en.wikipedia.org/wiki/XIII:_The_Series

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 22/12/2014 : 14:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
jel ovaj serijal završen u Belgiji?
i jel bookglobe pokrio sve?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/12/2014 : 14:58:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

jel ovaj serijal završen u Belgiji?
i jel bookglobe pokrio sve?


Nije, nastavljen je nakon broja 19, posljednjeg koji potpisuju njegovi kreatori, Jean Van Hamme i William Vance. Do sada je izašlo 23 albuma.

A tu je još i 7 albuma spin-off serijala, XIII Mystery.

Bookglobeovih do sada objavljenih četiri integrala pokrivaju prvih 12 albuma.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 22/12/2014 : 15:30:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
nadao sam se da je taj serijal stao na broju 19
to bi znacilo da pstoji kolika-tolika sansa da bookglobe kompletira serijal
ovako te sanse nema :(
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/12/2014 : 16:18:00  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
BG verovatno planira da integralima pokrije Van Hamov opus, to jest 19 albuma.
Isto kao i Marketprint.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 22/12/2014 : 16:35:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
bookglobeovi planovi su... ludom radovanje :)
Go to Top of Page
Page: of 16 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000