forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 XIII - the official topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 16

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/11/2012 : 17:08:33  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by split85

Sad već kad ima materijala moga bi i ja tu jedinicu više uzet.




Ako do sad nisi čita XIII, najveće preporuke.


i od mene!
a kad preporuče od srca nesvrstani i anto, nema više priče!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/11/2012 : 17:11:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shiva314

quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by Shiva314

[quote]
5 spin-offova (Mungos, Irina, Jones, Amos i Steve Rowland)



Eto, taman sa 19. brojem za jos 2 integrala


Hehe, ma počeli su opet drviti sa drugim scenaristom i crtačem, pa sad ima epizode 20 i 21 (Mayflower i Mamac). Ima tu još mesa za integrala i integrala samo što se u osnovnoj priči radnja razvodnila.
Dobro da je tata Van Hamme otiš'o na vrijeme.
Al s druge strane živo me zanima kakvu zavjeru namjeravaju razotkriti dalje. Masoni? Illuminati? Nešto treće? Barem na toj temi ne manjka materijala u pop kulturi.


Kao što reče Tex, nadam se da će narednih sedam epizoda smestiti u dva integrala i objaviti to u narednih godinu,godinu i po dana.
I tu staviti tačku.
Postvanhamovske epizode su klasičan pokušaj isceđivanja dodatnih novaca od fanova po svaku cenu - a to nam zaista ne treba - te epizode je dovoljno imati i u jeftinoj stripoteci.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19357 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/11/2012 : 17:16:03  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by split85

Sad već kad ima materijala moga bi i ja tu jedinicu više uzet.




Ako do sad nisi čita XIII, najveće preporuke.


i od mene!
a kad preporuče od srca nesvrstani i anto, nema više priče!


pridružujem se preporukama

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 21/11/2012 : 17:16:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shiva314


Hehe, ma počeli su opet drviti sa drugim scenaristom i crtačem, pa sad ima epizode 20 i 21 (Mayflower i Mamac). Ima tu još mesa za integrala i integrala samo što se u osnovnoj priči radnja razvodnila.
Dobro da je tata Van Hamme otiš'o na vrijeme.
Al s druge strane živo me zanima kakvu zavjeru namjeravaju razotkriti dalje. Masoni? Illuminati? Nešto treće? Barem na toj temi ne manjka materijala u pop kulturi.



Vidis, pojma nisam imao da nastavljaju dalje glavni serijal
Ja bi uzimao i postvanhamovske epizode, ima tu potencijala da se svasta dobrog napravi. A ne verujem da ce dati bilo kome u ruke takav serijal...
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8199 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 21/11/2012 : 17:53:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by split85

Sad već kad ima materijala moga bi i ja tu jedinicu više uzet.




Ako do sad nisi čita XIII, najveće preporuke.


i od mene!
a kad preporuče od srca nesvrstani i anto, nema više priče!


pridružujem se preporukama


Ma ne sumljam ja u to, kad mi ljudi kažu i provjerim ocjene čitatelja na http://www.bedetheque.com/ onda je to to, ali čeka san da se Bookglobe pokrene, jer sam dosta skeptičan porema njima.
Ovako kad imaju 4 integrala, već su zagazili preko polovice serijala onda sigurno idu do kraja.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/11/2012 : 17:56:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
zašto ne uradiš kao ja - kompletiraš sa MP albumima BG izdanja i imaš celu priču.
Kako BG izbaci novi broj ti ga nabaviš, a MP albume pokloniš/prodaš/neštotreće

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shiva314
Junior Member



Croatia
336 Posts

Member since 16/07/2004

Posted - 21/11/2012 : 18:25:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Shiva314 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

zašto ne uradiš kao ja - kompletiraš sa MP albumima BG izdanja i imaš celu priču.
Kako BG izbaci novi broj ti ga nabaviš, a MP albume pokloniš/prodaš/neštotreće



Upravo tako i ja radim, samo što se ne usuđujem riješiti MP albuma dok ne izađe cijeli BG kolor. Nije mi hitno, ali priča mi se sviđa o htio bih imati ovaj serijal u koloru.
Što se tiče novog scenarista i crtača, crtež mi se sviđa, ali je priča slaba u brojevima 20 i 21, a sad kako će se zavjera razviti u idućih nekoliko brojeva, to je već pitanje. To zahtijeva umijeće dobrog scenarista.
Malo je klišeizirano uvođenje nove ženske negativke da ne spamam dalje.

I am the Lord of all Evil...but you can call me Cookie
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/01/2013 : 09:17:53  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Poli

mene recimo ovaj BG integral bas zbog toga ne zanima




Da, velika je steta sto su ovaj strip radili Maketprint i Bookglobe. Sledeca sansa da se uradi kako treba je daleko....



Kako to neretko biva u zivotu, isti zivot zna da (mi) priredi i lepo iznenadjenje. Politikin zabavnik krece da objavljuje ovaj serijal od prvog broja, prvi deo Dan crnog sunca na kioscima . Lepo krece ova godina,
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/02/2013 : 18:00:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Ne znam kakve su epizode regularnog XIII-ce nakon Van Hamovog i Vansovog povlačenja,ali ove iz serijala XIII Mistery uopšte nisu loše.
Mangust je bio poprilično dobar, Irina osetno slabija, mada ne i loša, a upravo pročitana Mala Džons jako dobra.
Vidim da je na BD-u ocenjena slabije od Mangusta, ali meni nije ni za nokat lošija.

Odličan potez Marketprinta da gura ovaj strip.
Scenariji su lepo uklopljeni u glavni tok priče (u regularnoj seriji).
Crteži su mi za klasu slabiji i čini mi se kao laiku da su rađeni isključivo za kolorno izdavanje.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 09/02/2013 18:01:30
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/02/2013 : 15:24:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Procitao broj 20 Dan Mejflaurea i meni je sasvim dobar, i bez Van Hammea. Doduse, kraj je bas na takvom mjestu da posizis posto jos nema 21 na nekom od bliskih jezika. I crtez je super.

Sta samo cekaju tamo u Marketprintu da mi je znati.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/02/2013 : 17:09:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Procitao broj 20 Dan Mejflaurea i meni je sasvim dobar, i bez Van Hammea. Doduse, kraj je bas na takvom mjestu da posizis posto jos nema 21 na nekom od bliskih jezika. I crtez je super.

Sta samo cekaju tamo u Marketprintu da mi je znati.




ma vidiš da su pukli ko šišarke, što se tiče albuma.
kad ne mogu da izbace novog, 6-og Bluberija, koji im je sigurica, šta tek da očekujem kod ostalih stvari - novog Boa Morija, XIII-ce,...
hvala Bogu da Stripoteka redovno izlazi.

BTW, kakav je prelaz sa 19-og broja na taj novi?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/02/2013 : 21:41:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Uf, toliko je vec vode proteklo Savom dok sam citao 19... iskreno, ne secam se vise kako se zavrsila, a nisam "obnavljao stivo" prije sam poceo sa 20.
Ali posto sam ipak pohvatao sve konce, mislim da je ok? No, broj 20 je prekinut i direktno se nastavlja u 21. Tu sa 19 mi se cini da nije bilo tako. Sada si mi stavio bubu u uvo i moram sutra da je iskopam i proverim.




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/03/2013 : 02:06:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote



COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/06/2013 : 18:33:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

broj 22 i mystery 6

http://www.comic-con-france.com/en/contenu/xiii-the-original-series_1060.htm






A mogao bi sad Marketprint vec polako da izbaci, ono... dvadeseti broj.

I jos jednu mystery ove godine.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 22/06/2013 : 12:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Naslovnica Povratka u Greenfalls je izvrsna!

Neka priča tko god što hoće, svejedno bi to sve bilo lijepo imati u integralima. Prvih 19 epizoda uvijek ostaju jedna cjelina, a tko hoće dalje slobodno i može.

Inače, i ja sam se mislio nakon izlaska integrala rješavati MP izdanja, ali kad je to došlo na red nikako da se odlučim. Nekako mi teško pada, a i lijepo je to sve imati u cb. Pa sam ih zasad samo preselio na policu za "manje važna" izdanja.

Isto vrijedi i za Bernarda, Comanche i za Kosmičke putnike. Uostalom, kad me netko pita da mu posudim neke dobre stripove, uvijek posuđujem MP-ove.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/08/2013 : 11:36:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Procitao i broj 21 "Mamac" koji se vise manje skroz odvija u Afganistanu, skroz ok sto se mene tice, jest' ona picka (ona "druga") malo glupa al' sta ces. Ima (opet) nezavrsen kraj price koja se direktno nastavlja u 22. Ima dosta i naslonaka na starije price...

Meni i prica i crtez super. Ajde vise Marketprintovci!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/08/2013 : 16:04:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Procitao i broj 21 "Mamac" koji se vise manje skroz odvija u Afganistanu, skroz ok sto se mene tice, jest' ona picka (ona "druga") malo glupa al' sta ces. Ima (opet) nezavrsen kraj price koja se direktno nastavlja u 22. Ima dosta i naslonaka na starije price...

Meni i prica i crtez super. Ajde vise Marketprintovci!





jel se to šališ?

pa marketprintovci ne mogu da izdaju ni novog bluberija, tako da je o novim albumima XIII-ce glupo i pričati.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/08/2013 : 16:52:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ma dobro, ali nije naodmet svake toliko malo odvrnut ventil. >:/

Ajde, bar koliko toliko redovno ide XIII Misterija. :s


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/09/2013 : 21:20:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Procitao scanlation XIII Mystery 3 i 4, "Mala Džons" i "Pukovnik Amos".

Ove misterije su povozile redovnu seriju sto se kvalitete tice. Little Jones je do sada sigurno najbolja misterija, odlican scenarij plus odlican crtez i kolor. Saznamo njeno pravo ime i ko je njen pravi otac (ona ne zna nista od toga) te kada i zasto su je Carrington usvojio. Zanimiva je i "interpolacija" Martin Luther Kinga, njegove djece i Crnih pantera, Polanskoga i Sharon Tate, srecemo i generala Standwella (broj III) i Mungosa u vrijeme kada je Jones bila jos prakticki djete.

Colonel Amos nam isprica svoju pricu, kako je napustio Izrael i dosao u SAD, malo (kontra)spijunaze, nije sve tako sjajno u jasno kako se cini... a svakako se isplati pricekati i na posljednju tablu koja stavlja jos jedan dio u mozaik XIII.



edit: Anto, sta ono kazes o Bluberiju i Marketprintovcima?


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 23/09/2013 21:22:08
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/09/2013 : 07:39:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
jel misliš da bi taj Bluberi uopšte izašao da DW nije malo pripomogao ?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/09/2013 : 08:21:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/02/2014 : 19:36:47  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Uzeo sam XIII serijala na Sajmu i sada uzivam polako cituckajuci serijal.

1. 2. i 3. broj su mi odlicni cista 10! 4. broj malo slabiji i 5. broj mi je malo previse zbrzan i malcice dosadan ali idalje dobar.
Sada sam na 6. broju i svidja mi se mnogo vise od 5.broja!

Marketprint je izdao 19 brojeva, kolko jos brojeva ima i jel zavrsen serijal?
Vidim ima i neki spin off XIII mistery?
Citao sam ovaj topik ali malo mi je sve konfuzno pa ako bi neko mogao da mi objasni, unapred hvala! (naravno bez spojlera)
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/02/2014 : 19:49:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Gore mozes videti da su u Fr na 22. broju, ali ima ljudi koji smatraju da je i ovo koliko je Marketprint izdao sasvim dovoljno.

Misterija ti je spin off serije, tu mozes da saznas nesto vise o glavnim junacima, njihovoj prosloti, ovo ono, ali dosta kvalitetno rekao bih. Imas u Stripotekama, znaci jeftino.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/02/2014 : 14:28:51  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Gore mozes videti da su u Fr na 22. broju, ali ima ljudi koji smatraju da je i ovo koliko je Marketprint izdao sasvim dovoljno.

Misterija ti je spin off serije, tu mozes da saznas nesto vise o glavnim junacima, njihovoj prosloti, ovo ono, ali dosta kvalitetno rekao bih. Imas u Stripotekama, znaci jeftino.





Hvala Poli legendo! A jel planiraju da zavrse serijal ili ce ici ovako u nedogled?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/02/2014 : 14:43:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

quien sabe



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 16 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000