forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Magični Vetar topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 76

il cattivo
Average Member



Croatia
858 Posts

Member since 25/05/2005

Posted - 14/01/2009 : 20:56:41  Show Profile Show Extended Profile  Send il cattivo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Ima nesto u ovom Magicnom!Jos nikad mi se nije desilo da sam postao fan jednog junaka a da pritom nisam jos nikad procitao nijedan njegov strip.
Sve informacije koje sam do sada izvukao dovele su do toga.


I sam se tako osjećam

To really live you must almost die
And it happened just that way with me
Go to Top of Page

sai
Junior Member



Serbia
439 Posts

Member since 24/10/2008

Posted - 17/01/2009 : 14:26:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit sai's Homepage  Send sai a Private Message  Reply with Quote
Ja sam konačno nabavio i pročitao prva 3 broja.Strip je odličan.
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1857 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 17/01/2009 : 20:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by il cattivo

quote:
Originally posted by King Warrior

Ima nesto u ovom Magicnom!Jos nikad mi se nije desilo da sam postao fan jednog junaka a da pritom nisam jos nikad procitao nijedan njegov strip.
Sve informacije koje sam do sada izvukao dovele su do toga.


I sam se tako osjećam



A već sam mislio da sam jedini

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 17/01/2009 : 22:19:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
heh i ja isto
jak strip nema sta

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2240 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 18/01/2009 : 11:45:36  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message  Reply with Quote
MAgicni je EXTRA STRIP ... steta sto nema jeftinih izdanja

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

Luk-San
Junior Member

Croatia
369 Posts

Member since 01/11/2008

Posted - 19/01/2009 : 15:09:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Luk-San a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by masni

MAgicni je EXTRA STRIP ... steta sto nema jeftinih izdanja



Npr. Lu od početka da krene svalka 2 mjeseca sa po tri broja u svesku,25-30 kn.Nije neka kvaliteta,ali zar vi čitate strip zbog njegovih korica,papira,boje?Naravno da kad je cijena visoka,da se to traži,ali kada bi bila tako cijena kao što sam napisao...ja bi sigurno uzimao!
Go to Top of Page

Luk-San
Junior Member

Croatia
369 Posts

Member since 01/11/2008

Posted - 28/01/2009 : 12:44:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Luk-San a Private Message  Reply with Quote
Kad Libellus planira novu turu?U prosincu su govorili da će bit u siječnja,a evo nam i veljače.Naravno da još nisam kupio sve,ali sam se zaželio naslovnica
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 28/01/2009 : 15:55:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Magicni je nesto kao Boneli "best off" Vidi se da je Magicni kao projekat dugo pripreman i to sa velikom paznjom tako da svako ko voli Bonelijeve stripove ne moze da mu odoli.
Od Teksa je preuzeo vestern zanr i cinjenicu da je belac poglavica-saman indijanskog plemana.
Od Zagora je preuzeo malo te horor-fantasticne atmosfere, kao i harizmaticne protivnike,
Od Dilana Doga je preuzeo i vise nego sto treba.
Od Ken Parkera je preuzeo tu dusevnost i Iva Milaca.
Od Natana je preuzeto da se radnja desava u kontinuitetu koji je vazan za pracenje serijala.
Od Martija je preuzet tekstalni dodak o onome sto jeste i sto nije izmisljeno.
Dalje mozete nastaviti sami. Naravno kao i svaki Bonelijevac i Magicni ima nerazdvojnog druga koji je izveden maestralno. Po, vrlo cesto i sam nosi radnju, melanholican je, bivsa pijanica, mracan je bas kako treba...
Iskreno i mene je Magicni uzeo na svoju stranu. Zaista sam prezadovoljan Libelusovim knjigama i mislim da nisu skupe. Velika je stvar i to sto Magicni pici u ludackom tempu od 24 epizoda godisnje, tako da brzo stizemo i Italijane.
Kad je ovaj junak u pitanju iskreno mi je zao sto se nije kako treba "primio" u srpskim izdanjima. Mozda treba sacekati koju godinu, pa krenuti iz pocetka.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

il cattivo
Average Member



Croatia
858 Posts

Member since 25/05/2005

Posted - 28/01/2009 : 20:48:18  Show Profile Show Extended Profile  Send il cattivo a Private Message  Reply with Quote
Baš sam u napasti da kupim sve knjige MV-a u Profilu na 6 rata.
MV je skuplji 9 kn tamo, u odnosu na Libellus i najbolje očuvan...
Ostali stripovi su skuplji podosta u odnosu na izdavača i izgledaju očajno...
Prenerazilo me na što liče ti stripovi tamo, od Spaghetti brothersa, preko Ethernauta, Alvara Mayora...božesačuvaj...korice izvijene, oštećene, kao da su na suncu stajali...

To really live you must almost die
And it happened just that way with me

Edited by - il cattivo on 28/01/2009 20:49:52
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 28/01/2009 : 23:25:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
Iznova sam "pročitkavao" 8. knjigu i sad mi to puno bolje izgleda. Ne znam koji mi je bijo džon dok sam prvi put čitao.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

zacko
Starting Member



Croatia
20 Posts

Member since 28/12/2007

Posted - 29/01/2009 : 01:36:38  Show Profile Show Extended Profile  Send zacko a Yahoo! Message  Send zacko a Private Message  Reply with Quote
Osma knjiga je izvrsna,jedna od najboljih,Magični je definitivno najbolji Bonelli,a meni najbolji uopće.
Čitao sam na nekoj portugalskoj stranici intervju sa Manfredijem i kaže da će 2010 završiti serijal.Ne zbog prodaje ili financijskih razloga nego jednostavno Ned će završiti svoju misiju.
Magični or die
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2240 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 29/01/2009 : 15:09:35  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message  Reply with Quote
Magicni vetar je najvise preuzeo Od traper kerija... tj . indijanca iz traper kerija.
Ja bi magicnoga kupovao i da je uradjen znatno losije nego sadasnji veseli cetvrtci

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 29/01/2009 : 16:09:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inferno

Iznova sam "pročitkavao" 8. knjigu i sad mi to puno bolje izgleda. Ne znam koji mi je bijo džon dok sam prvi put čitao.



bit ce da si citao na wc-u
ili mozda bas zato sto nisi...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 30/01/2009 : 23:21:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
Ako mi netko može brzo odgovoriti: Gubim li šta ako preskočim "Shado" i odmah se bacim na "Hoganovu neman"? (bez insinuacija, molim)

Jučer pročitao "Masku boga ljudožera". Na prvi pogled smeće od epizode, ali sad malo po malo revidiram mišljenje.
Manfredi zna biti čudan, pa moram dobrano napregnuti vijuge da bi shvatio što je pjesnik htio reći!? Što je smisao epizode?

Autor je iskoristio ovu epizodu kako bi se dotakao teme sukoba među samim Indijancima... umjesto da se koncentriraju na njihovog zajedničkog neprijatelja... bljedolike. Osim što drevna maska sama po sebi nosi brojne misterije, misterije kompleksnosti ljudske duše, ona skriva ljudske slabosti i mane, a stavlja u prvi plan poniznost i proračunatost, te se (obična "maska") u datim trenucima može pokazati kao jače oružje od onog kojeg posjeduje daleko (fizički) jači, ali i samouvjereniji neprijatelj! Poglavica "Oluja s tučom" je živio među bijelcima i koristio se njihovim taktikama i metodama, pa ipak ga je porazila obična maska boga ljudoždera sa svim svojim misterijima koje posjeduje. Dakle, Indijanci ako žele spriječiti vlastitu propast, prvo se moraju prestati boriti između sebe, a u sukobu s bijelcima, trebaju ostati svoji, održavati tradiciju, biti razboriti, ne galamiti ako to ne vodi ničemu, pa čak i kalkulirati, jednom riječju, sakriti svoje slabosti, a pokazati ono ravnodušno kompromisno lice (masku) koje će neprijatelja "zapanjti" i u krajnoj instanci oduzeti mu povod da potpuno uništi indijanski narod.

Valjda bi ova interpretacija mogla valjati. Još ću je malo revidirati i moram još dokučiti što znači ona scena kad bunđiju Oluju S Tučom ubiju s leđa. Dakako, "teorija maske" se može primjerniti i na ostale likove u priči, recimo i na Ona Koja Odbija Prestati i njenog udvarača...

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 31/01/2009 : 00:06:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message  Reply with Quote
Magični je extra strip!
Ali epizode 5, 8 i 13 su stvarno loše!
Sve ostalo zaslužuje pohvale. Možda ni ovo nije tako loše. Kad sam prvi put čitao loši su mi bili 2, 4, 5, 8, 12, 13, 14, a sad su mi samo ova tri. Probat ću ponovo. Nevjerovatno je činjenica koliko se Manfredi potrudio! Indijanci rules! Jedino mi malo sumljiv 8 broj kad se gol privije uz Poa! Trenutak ludila ili požuda? Sada bi volio čuti one koji optužuju Zagora da je peder! Što imate reći u svoju obranu! Vidimo se danas!

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 31/01/2009 : 00:32:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inferno

Ako mi netko može brzo odgovoriti: Gubim li šta ako preskočim "Shado" i odmah se bacim na "Hoganovu neman"? (bez insinuacija, molim)


Hoganova neman mi je najbolja priča koja uključuje Hoganamislim da će i tebi biti dobra. Shado je pak priča za sebe
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 31/01/2009 : 11:23:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message  Reply with Quote
Pročitao 6. Dobro no svi govore bit će super, super, ali ovo je samo vrlo dobro. Venturijeve naslovnice ne podnosim, a sve ostalo super. Inferno, šta je 11. knjiga toliko dobra. Idem ja komentirisat!

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...

Edited by - cibalia on 31/01/2009 20:19:19
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 31/01/2009 : 11:45:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nika331

quote:
Originally posted by Inferno

Ako mi netko može brzo odgovoriti: Gubim li šta ako preskočim "Shado" i odmah se bacim na "Hoganovu neman"? (bez insinuacija, molim)


Hoganova neman mi je najbolja priča koja uključuje Hoganamislim da će i tebi biti dobra. Shado je pak priča za sebe


Da oće li mi biti dobra? Čovječe (ženo), još uvijek sam u deliriju. Ovo je nešto najbolje što sam pročitao do sada!!! Legao sinoć u postelju i radi onog "ludog" Frisende sam priču čitao do 2 ure u noć, a razmišlja do 4! Na stranu ta beštija, i možda priča nije na 100% originalnosti (kao ni "U ponoru pamćenja"), ali da na recenzijama ima ocjena 517 za scenarij, i to bi bilo malo. Prilikom čitanja priče, svih prvih 30 brojeva mi je prošlo pred očima kao nekakva fatamorgana ili deja vu efekt... Hoganova neman je definitivno (prvi) vrhunac serijala; serijal je bio potpuno predodređen ovoj epizodi, toj konačnoj nadogradnji odnosa između Neda i Hogana, i mislim da je Manfredi ovo smislio i prije "Fort Ghosta" te nas je lagano držao na vatrici. I zato ću Manfredijevu sliku isprintat, uokvirit i pomolit joj se svaki put prije spavanja. Neka bude sram druge bonellijevce koji ne mogu u 100 godina postić kvalitetu koju Manfredi postiže u svakom, pazi, svakom broju!!! A Frisendi bi tribalo do kraja života isplačivati mjesečnu rentu od 100 000 Eura dok se samo odmara na nekom karipskom otočju!

I sada mi je Magični Vjetar stvarno najnajnajnajbolji strip-junak kojeg sam ikad čita! Parafrazirat ću npetrosa: "Ljudi, ne znate što propuštate." Šansa da vam se MV ne dopadne je gotovo ravna nuli! Vrijedi svaki peni koji sam uložija u ove divne libellusove knjige; iako ne kupujem HC jer mi je skupo, ovaj MV zaslužuje da bude poput epitafa u spomeniku. Doslovno!

Da više ništa ne bude kao ovo, ja opet sretan. A sad me čeka Aiwass, požar, centurija, Kadosh, arkada, drevni i ko to zna šta sve ne. Ko će to sve izdržat! Kao što postoji morbidna mentalna veza između najboljeg bonellijevog negativca Hogana i Neda, tako postoji i neka telepatska veza između mene i ovog serijala kojeg proživljam na neki svoj način. Vjerujem da je slično i za npetrosa, hehhe, i neke druge ostale...

Ova priča mi je poboljšala cijelu ovu turu koju čitam:
- Dječak bijele kose - 9/10
- Nemilosrdni - 9/10 (ovome samo tamo da 94% i nepravedno je da će Hoganova neman dobiti svega 6% veću ocjenu, jer zaslužuje barem još 74% više)
- Čovjek bez lica - 8.5/10
- Pod kožom neprijatelj - 8/10
- Sijači smrti - 7.5/10
- Maska boga ljudoždera - 7/10
- Žena s portreta - 6/10 - (pazi, ovo je slaba Ventova priča, a dajem joj 6/10!!!, dovoljno je samo nešto reći o Hoganu, pa priča ne može ispasti loša)
- Shado - zasad preskočija
- Hoganova neman - 10/10

Sad kad se smirim, idem dalje s čitanjem

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.

Edited by - Inferno on 31/01/2009 11:46:17
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 31/01/2009 : 12:23:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
E, da si pravi MVentovac, nebi preskakao niti jednu epizodu.

Shado je malo slabiji, ali isplati ga se pročitat i naći vremena za njega.
A i prava je uživancija gledati crtež, jer crta Milazzo.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 31/01/2009 : 12:31:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Shado je predivan. Mrvicu ne spada u mv svijet, ali zaseban stoji kao mozda i najbolji. Milazzo je tamo Bogu fala izvanredan jos uvijek. A i ja sam intervenirao malo vise, jer ova prica zahtijeva bokun poezije!
Sram te bilo sto si je preskocio!

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 31/01/2009 : 12:33:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

E, da si pravi MVentovac, nebi preskakao niti jednu epizodu.

Shado je malo slabiji, ali isplati ga se pročitat i naći vremena za njega.
A i prava je uživancija gledati crtež, jer crta Milazzo.


Ma preskočio sam ga samo zato jer imam obaveze pa nemam puno vremena, a morao sam, jednostavno sam morao konačno pročitati Hoganovu neman, i sad Čikaški požar. Pa naravno da ću pročitati "Shado" (odmah iza "Požara").

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 31/01/2009 : 12:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inferno



tvoje oduševljenje prijeti apokaliptičnom zarazom
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 31/01/2009 : 20:09:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nika331

quote:
Originally posted by Inferno



tvoje oduševljenje prijeti apokaliptičnom zarazom


Da samo znaš koliko sam danas sretan i zadovoljan!? Osmijeh od uha do uha! Bez razloga!

Hah! Bio sam uvjeren da ne može bolje od "Hoganove nemani"...
Da ću samo njemu dati 100%.
Kad ono... "Čikaški požar" i "Kradljivac bizona" na istoj razini, ako ne i bolje od toga!!!
Fantazija, ljudi, šta da vam kažem! Nikad nisam bio ovako oduševljen!

"Čikaški požar" - osim šta je epizoda svojevrstan showdown (i to kakav showdown) prva 32 broja (od kojih je svaki pomogao nadograditi story-plot na najvišu moguću razinu), moram reći da je MAESTRALNO prikazana tragedija Chicaga i "svega" onoga što možemo podrazumjevati pod tim imenom. Hogana je zadesila ista ona sudbina koja je snašla i Lady Charity. Mada je ova epizoda sve osim kraja jedne sage. Chicago je ovdje nešto više od grada, on je poput Neda i Hogana, jedan od glavnih protagonista ove epske priče (koja nalazi čvrsta uporišta u samoj povijesnoj zbilji). Prizori u kojima ravnodušni Hogan promatra svoj grad u plamenu, svoju propast (jer tko se igra vatre, biva i opečen), su za pamćenje. To podsjeća na Napoleona koji zapanjeno gleda kako Moskva odlazi u pepeo, a to je ujedno bio trenutak kadje Napolenova zvijezda prestala sjajiti. Ili je to možda isti onaj Neronov pogled dok je promatrao kako se apokalipsa nadvila nad Vječni grad!? Ma kakav Cameron, Titanic, Potres u San Franciscu... Ovaj strip ih je nadmašio u svemu. Imam toliko toga reći i povezati, da ovom prilikom rezerviram "Čikaški požar" za recenziranje. Zbog obveza, recenzija će biti gotova za mjesec ipo dana.

"Kradljivac bizona" - Definitivno najbolja "mitološko-indijanska" priča! Scenarij za deset, Parlov za deset, poenta za sto!
Tako da ovo ipak nije "ko jebe bizone":DDDDDD (shvatit će neki ;))

Mnogi su pričali kako su prvi brojevi ništa prema onome što će uslijediti. A meni su te prve priče bie sjajne i pitao sam se što ovi pričaju? Kako oni misle da može bolje od ovoga? .... A sad kad sam završio 11. knjigu, tek sad shvaćam značenje njhovih riječi.

"Hoganova neman" - 10, 10, 10, 10 - 100%
"Čikaški požar" - 10, 10, 10, 10 - 100%
"Kradljivac bizona" - 10, 10, 10, 10 - 100%

3 down, 1 to go... Na redu je "Shadooo!"

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7745 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 31/01/2009 : 21:09:53  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Meni Čikaški požar uopće nije bio toliko dobar kad san čita(negdje za ocjenu 80), a i bizoni su mi isto bili bezveze.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18434 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 31/01/2009 : 21:20:54  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
...bizoni bezveze? ccc...zbog takvih i sličnih su i izumrli!Strašno!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page
Page: of 76 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000