forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Knjige & co (popis recenzija u prvom postu)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 240

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/07/2014 : 15:40:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Polusvijet:Proljeće

Proljeće nastavlja tamo gdje je Zima stala, a to je imaginarno-alternativni svijet doveden do savršenstva u kojem nepostoji dobro nego samo veće ili manje zlo. Likovi su dovedeni do savršenstva u svojoj ludosti a pod time se ne misli samo na naraciju i opis novih likova nego i na nevjerojatno zanimljivu doradu starih gdje neki od njih u svojoj doradi kreću potpuno novim tokovima.
Stvar se komplicira. I to se kokmplicira jako i smrtonosno. Na samom početku imamo vrlo kvalitetan uvod sa novim likovima koji stvaraju potpuno novu dimenziju Polusvijeta, a također stvaraju potpuno suludo nastrojenu realnost u trenutku kada se spoje sa likovima iz prve knjige. knjiga ni u jednom trenutku ne posustaje sa, odmah od početka nametnutom, narativnom silinom, ostavljajući čitatelja da ostavi sve daljnje radnje koje radi u životu i koncentrira se samo na veličanstvenu radnju zbrkanog i suludog Polusvijeta.

Tko će dočekati prijevode slijedećih nastavaka...



Ajd' da prebacim na ovu stranu, ovak nitko ne bu videl :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 01/07/2014 : 21:14:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Književni utorak: Što mislite o Filipu Diku?

apsolutni genije svoga vlastitog suludog svijeta, čovjek u čijim smo knjigama upoznali više svijetova i više ljudskih ludosti nego kod bilo koga drugog, vizionar, genije, luđak...

Što je za Vas Filip Dik?

Koja Vam je njegova najbolja knjiga?



Najbolja knjiga mi je Ubik, ali negdje je fotofiniš sa Tri stigmate Palmera Eldricha i Scanner Darkly... Za mene on ima najbolje ideje i iz njegovih djela se moža iščitati fina psihoanaliza jednog psihički poremećenog genija. No, iz ove perspektive gledajući, kada bi netko danas pisao poput Dicka (pogotovo u Hrvatskoj) baš me zanima kako bi veleuvaženi "kritičari" reagirali.

Osobno mislim da je situacija s Dickom i njegovim pisanjem kao i s Djevicom Marijom - tko bi joj danas vjerovao za Gabrijela?


The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/07/2014 : 22:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Meni je Ubik isto najbolje njegovo djelo. Ali slabo se spominje, po meni jedna od njegovih najboljih knjiga - Oko na nebu, objavljena u prvom MONOLITHU. To mi je tada bilo pravo otkriće.
To je odličan, izvrstan SF - psihologija ogrnuta u znanstvenu fantastiku.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 02/07/2014 : 07:58:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo
Tko će dočekati prijevode slijedećih nastavaka...



Uzmi u orginalu...u zadnje vrijeme više čitam na engleskom nego prijevode. Možda misliš da nećeš moći, ali nakon prve pročitane knjige, znaš kako lagano ide ko pekmez... Ja sam se napatio još na faksu s Guy Gavriel Kay i njegov The Summer Tree, nakon toga curi. Naravno, uvijek imam pri ruci smartfonić s prevoditeljem jer neke riječi jednostavno nikad nisam vidio... Šteta je propuštati toliko dobrih knjiga u cijelom svijetu... kod nas prevode ionako poprilične bestselere i one koje su isplivale.... a toliko toga ima.

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/07/2014 : 22:31:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam dosta knjiga na engleskom ali u principu izbjegavam takav način čitanja. Znam jezik dosta dobro ali ipak nakon nekog vremena osjetim umor, ono kao da sam učio tri sata :)) Neke, uvjetno rečeno, jednostavnije knjige mogu bez problema, ali čim je malo zahtjevnije štivo mogu max pola sata - 45 minuta u komadu. Znam, kontinuiranim čitanjem engleskog štiva bi se to sve popravilo ali kad mi se ne da...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 14/07/2014 : 09:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Frank Herbert - Hellstrom's Hive



Prva ne-Dina knjiga koju sam procitao od ovog pisca, ne tako dobra i uzbudljiva kao njegovo najpoznatije cedo ali svakako zavredjuje paznju.
Hellstrom's Hive govori o pokusaju da se evolucija covjeka skrene ka putu kojim je tekla evolucija insekata, ka onome sto je prikazano u svijetu tehnodroida u NN samo manje militantno i manje tehnoloski. Radnja je smjestena u zabacenom dijelu Oregona na farmi u cijem se podzemlju krije ljudska kosnica sa oko 50000 ljudskih radilica (u pceljinjem ili mravljem zargonu). Pukim slucajem Agencija (tajna, obavjestajna sa velikim A) otkriva podatke koji vode do kosnice i tu pocinje akcija, ne puno ali sasvim dovoljno da radnja bude ziva.
Herbert je vrlo mastovito osmislio alternativu postojecim naucnim faktima, u pojedinostima veoma uznemirujucu i vrlo hororicnu ujedno davsi kritiku nepostovanju prirode i iscrpiljivanju, bolje receno razbacivanju prirodnih resursa.
Sa druge strane stvorio je dva oponenta potpuno drugacijih shvatanja, da li je time htio na sebi svojstven nacin da prikaze odnos istok-zapad toga vremena, hladni rad i te trice, ali gdje nijednu stranu ne prikazuje u pozitivnom svijetlu - u knjizi ne postoji distinkcija izmedju pozitivnih i negativnih likova, po mom misljenju tu pozitivaca nema uopste.
Mizantropsko djelo u sustini po mom misljenu, vrijedno jer vas nagoni da se kriticki osvrnete na neke bitne stvari - ako vam je stalo do toga naravno. U svakom slucaju ravnodusnosti prema ovoj knjizi mislim da nece biti ko god da je procita.

...
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 16/07/2014 : 10:49:04  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote


Poslednji(?) slučaj Sherlocka Holmesa. Možete i pričekati na film sa Ianom Mckellenom u glavoj ulozi:
http://www.imdb.com/title/tt3168230/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 16/07/2014 10:50:06
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1228 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 17/07/2014 : 09:46:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
Kurt Vonnegut - Kolijevka za macu



Roman Kurta Vonneguta "Kolijevka za macu" znanstveno fantastična je satira u kojoj autor ironizira nasljeđe i dostignuća znanosti koja s jedne strane predstavljaju napredak ljudskoga roda, a s druge strane nezaustavljivo vode svijet u kataklizmički kraj. Sam način naracije mi je bio veoma zanimljiv, knjiga nije pisana kontinuiranom naracijom, nego u nizu kratkih, zasebno naslovljenih poglavlja, u kojima se u brzom ritmu izmjenjuju događaji i zapažanja. To mi je knjigu činilo iznimno laganim štivom za čitanje. Radnja je kroz cijelu knjigu dinamična, zbillja nema da ti neki dio dosađuje. Radnja prati jednog pisca koji piše knjigu o stvaranju atomske bombe. I tako on dolazi do dijela o dr. Hoenikkeru, jednog od znanstvenika odgovornih za stvaranje atomskog oružja. Dr. Hoenikker je bio izoliran od svijeta, predan svome radu ali i potpuno nesvjestan etičkih posljedica koje njegovi izumi imaju. Led devet - njegov najnoviji izum(i posljednji), supstanca je koja u kontaktu s vodom sve pretvara u led i prijeti uništenjem čitavog planeta. Radnja se seli na otok San Lorenzo, tamo imamo i zanimljivu fiktivnu vjeru Bokononizam. Nakon niza događaja, Led devet pada u more i uzrokuje kataklizmu cijeloga planeta. Na kraju pratimo život grupice preživjelih na San Lorenzu, zemlja i nebo su se potpuno izmjenili. Knjiga je puna ironije, satire i crnog humora kojim zagovara neku vrstu uvjerljive kritike suvremenog stanja, kojemu je prijetnja uništenjem jedna od mogućnosti kakva se ne smije zanemariti.

Sve u svemu, odlično djelo


Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 17/07/2014 : 18:24:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

tko ih nije do sad kupio, za nista para ih moze kupiti ovdje

http://bestseller.jutarnji.hr/sf-kolekcija/



Ima toga negdje kupiti a da nije preko Interneta?
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 18/07/2014 : 09:21:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord
Ima toga negdje kupiti a da nije preko Interneta?



Čekaj Intrliber, tamo sam ja kupio. Inače, ima u Tisakmedia centrima ali su 99 kn komad :)

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 18/07/2014 : 10:46:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Mozda onaj EPH ducan na Martinovki, ako to jos postoji?
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 24/07/2014 : 00:21:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vope

S. Andrew Swann: Apotheosis trilogy



Apotheosis trilogija nam govori o svijetu u budućnosti (naravno) gdje je je par stvari sa tehnologijom krenulo naopako pa su te tehnologije bile strogo zabranjene. To su: genetske modifikacije/manipulacije, vještačka inteligencija i nanotehnologija. Kako je nauka čovjeka napredovala i kako su blagodeti nauke pomogle čovjeku da lakše živi i više i dalje dohvati tako je čovjek u svojoj vječitoj znatiželji išao sve dalje i dalje dok mu se stvari sa tri nabrojane tehnologije nijesu otrgle kontroli i nakon milionskih žrtava ponovo zauzdane. Ali ostali su djelovi koji su umakli uništenju i planiraju da čovječanstvo podignu na viši nivo postojanja tj. da ih pretvore u sebi slične - nanomašine upravljane sa VI.
Vrlo dobra spejs opera sa dosta polemike oko religije, boga i opravdanosti svega toga. Svon je to odlično zamiješao i ponudio nam veoma interesantan svijet sa raznovrsnim i dobro skrojenim likovima.
Preporuka.



Hvala na preporuci. Zaista dobra space opera.
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 24/07/2014 : 09:07:46  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Nema na cemu. Talasne duzine nam ipak nijesu toliko razlicite...

...
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 24/07/2014 : 15:55:25  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Philip Dick - Cantata-140



Evo mene opet s Dikom, naletio u knjižari na tri-četiri knjige pa ne mogu da mu odolim... Ima spojlera, upozorenje!
Ovoga puta - USA je u prilici da po prvi put dobije predsjednika afro-američkog porijekla (!), crnca - da skratimo, u situaciji gdje je većinsko stanovništvo u USA crnačkog porijekla, gdje je broj stanovnika porastao mnogo više od onoga što ekonomija a i priroda mogu da održe i da bi sačuvali famozni socijalni mir ljudima je data šansa da budu uspavani (kriogenizovani) do momenta kad stvari budu malo ružičastije što je ogroman broj ljudi i iskoristio.
E sad, jedan od glavnih aduta u predizbornoj kampanji budućeg predsjednika je da će ukoliko osvoji mandat početi masovno da budi ljude nudeći im bolju budućnost na nekom drugom teraformiranom svijetu. Igrom slučaja, kako to biva u knjigama i ostaloj djeci mašte biva otkriven prolaz na planetu Zemlju ali u drugačijem vremenskom kontinuumu, gdje Homo Sapiens ne samo da nije dominantan nego je izumro a njegovo mjesto zauzima niko drugi nego Homo erectus pekinensis...
Prvi utisak da su "Pekinezeri" sa druge strane industrijski i inteligencijski inferiorniji biva kobno pogrešan i "Pravo" čovječanstvo s ove strane se nalazi pred veeeeeeeeeeeelikom opasnošću.
Ovo je momenat kad dolazimo i do, po mom mišljenju, poente knjige: vodeći "Pekinezer" je shvatio suštinu Homo Sapiensa i odlučuje da ne želi da ima ništa u vezi sa nama jer smo nepopravljivo LAŽLJIVI i da nam je urođeno da kršimo zadatu riječ te da mijenjamo stavove i mišljenja kako vjetar dune i kako nam odgovara. Čak ne želi ni da nas pokori...
Ima tu još finih stvarčica na fonu rasne jednakosti/nejednakosti ali ova generalizacija karaktera HSapiensa je jedan mali brilijant.
Preporuka, naravno.

...

Edited by - vope on 24/07/2014 15:56:55
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/07/2014 : 03:22:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Crna duša u crnom svijetu


Michaell Connelly:CRNI ODJEK

Hard boilled iliti tvrdokuhani krimići prava su stvar. Prvo što je bitno je to da sam pročitao sve što je objavljeno u SF formatu. Ok, uvijek se može desiti da sam fulao nešto ali više - manje pročitao sam sve što ima veze sa znanstvenom fantastikom. I koji je žanr slijedeći? Fantasy? Neeee, fakat ne volim fantasy. Horror? Ha ne znam, koliko god volio taj žanr, ne mogu se naći u njemu jer jednostavno smatram da pisana riječ ne može dočarati sliku. U prijevodu, obožavam horror ali kao film, ne kao knjigu. I što mi ostaje? Krimići! Hard boilled ili kako se već piše. Znate one filmove iz osamdesetih kada detektiv sjedi u baru sam u ljetno predvečerje i priča Vam u trećem licu, a lik za šankom mu toči žesticu dok svira chill out saxofon mjuza - ma to je ekipa, to je lik, to je glavna špreha...
To je prava knjiga.
Dakle, ovdje imamo izvrstan zaplet i izvrsne likove. Kombinacija koja spaja likove i glavnu radnju jednostavno je i više nego odlična. Glavni junak je detektiv staroga kova koji ne mari previše za naredbe ali te naredbe ga stišću, opterećuju, čine ga ljutim...
On je pravednik staroga kova, čovjek bez želje da popusti bandi kojoj pravda nije u prvom planu...Čovjek našeg doba. Čovjek sa savješću.
Čovjek željan pravde.


Michael Connely:CRNI LED

Ponovno je detektiv Boch zaželio malo mira i sreće ali krvavi Hollywood želi ga uz sebe, želi ga da riješi misteriju koja traži svoje krivce, svoju bandu, svoju ljudsku stoku...On samo želi da ga Unutrašnja kontrola pusti na miru, da mu se skinu s vrata jer on nije dio Obitelji, on je samotnjak, ali ta ista skupina je smetnula s uma da je on genije, policajac, čovjek-koji-riješava-slučaj...I ista ta banda morati će Harryju još jednom priznati da je genije...

Genije koji hapsi.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 25/07/2014 03:24:42
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 25/07/2014 : 14:01:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Književni utorak: Što mislite o Filipu Diku?

apsolutni genije svoga vlastitog suludog svijeta, čovjek u čijim smo knjigama upoznali više svijetova i više ljudskih ludosti nego kod bilo koga drugog, vizionar, genije, luđak...

Što je za Vas Filip Dik?

Koja Vam je njegova najbolja knjiga?



Meni je najdraža Dickova knjiga "The Man in the High Castle". Pročitao sam je prvi put jako davno u biblioteci Kentaur i od tada mi je pri vrhu liste najdražih knjiga.
O Ubiku nemam tako dobro mišljenje. Ima tu izvanredno napisanih djelova, ali i nekih jako loših.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/07/2014 : 18:39:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Inače, kod "Sanjaju li androidi..." mi je zanimljivo da mi je film bolji od knjige, odnosno ekranizacija mi je bolja od izvornog dijela što je, barem meni, rijetkost da mi se desi.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 26/07/2014 : 00:04:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo
dugi post o promjeni zanra i o Michaelu Connelyu



A zasto moras citati neki zanr? Zasto ne bi citao nezanrovsku knjizevnost?

Inace, sto se tice krimica, savjetovao bih naravno Jamesa Ellroya - LA kvartet - cak i da za pocetak preskocis s ostatkom kvarteta nepovezanu Crnu daliju i odmah krenes na ostale romane koji su relativno povezani (povezuje ih medjuostalim lik Dudleya Smitha), a i stil je sve bolji (ili gori, ovisi o tocki gledista). Ellroy je velik autor, nadilazi zanr svakako. Pretpostavljam da si za Chandlera i Hametta vec cuo. I romani Iana Rankina (inspektor Rebus) se kvalificiraju kao neka vrsta noira (tzv. tartan noir). Naravno tu je i Chandlerov i Hamettov nasljednik Ross Macdonald. Goran Tribuson navodno isto pise noir krimice, ali nisam nista od njegovog krimi opusa citao.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/07/2014 : 02:57:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pirgavi

quote:
Originally posted by Mord
Ima toga negdje kupiti a da nije preko Interneta?



Čekaj Intrliber, tamo sam ja kupio. Inače, ima u Tisakmedia centrima ali su 99 kn komad :)



Mogao si ih uzeti preko neta... 30kn knjižice + 20 kn poštarina. Mislim da vrijedi.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/07/2014 : 03:09:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Inače, kod "Sanjaju li androidi..." mi je zanimljivo da mi je film bolji od knjige, odnosno ekranizacija mi je bolja od izvornog dijela što je, barem meni, rijetkost da mi se desi.


Pa, i meni je "Blade runner" odličan, kao i većini. Nije ni novela puno lošija, samo što film daje drugačiju, novu dimenziju priči i svijetu u kojem se priča događa. Mislio sam da je film mračan, poetičan, sanjiv i mističan, a onda sam pročitao halucinantno-mračnog i neponovljivog Dicka.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 26/07/2014 : 11:11:04  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
R.Heinlein - Double Star



Mislim da je Mladjo vec ranije odradio ovu knjigu tako da cu samo dodati da je Hajnlajn osmislio odličan glavni lik u knjizi, odličan karakter. Čitanje je bilo veoma zabavno.

A što se Dikovih knjiga tiče, do sada pročitanih najbolje su mi Klanovi Alfinog mjeseca, Oko na nebu i Lavirint smrti. Mada svaka njegova knjiga je pravo uzivanje i, naravno, riješio sam da ih sve pročitam/posjedujem.

...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/07/2014 : 14:48:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dudley Smith

quote:
Originally posted by mladjo
dugi post o promjeni zanra i o Michaelu Connelyu



A zasto moras citati neki zanr? Zasto ne bi citao nezanrovsku knjizevnost?

Inace, sto se tice krimica, savjetovao bih naravno Jamesa Ellroya - LA kvartet - cak i da za pocetak preskocis s ostatkom kvarteta nepovezanu Crnu daliju i odmah krenes na ostale romane koji su relativno povezani (povezuje ih medjuostalim lik Dudleya Smitha), a i stil je sve bolji (ili gori, ovisi o tocki gledista). Ellroy je velik autor, nadilazi zanr svakako. Pretpostavljam da si za Chandlera i Hametta vec cuo. I romani Iana Rankina (inspektor Rebus) se kvalificiraju kao neka vrsta noira (tzv. tartan noir). Naravno tu je i Chandlerov i Hamettov nasljednik Ross Macdonald. Goran Tribuson navodno isto pise noir krimice, ali nisam nista od njegovog krimi opusa citao.



Zato što obožavam SF :))
To mi je daleko najbolji žanr i htio sam čitati isključivo njega. Ali sada se okrećem i na druge žanrove
Krimići su prva liga

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/07/2014 : 14:53:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vope

R.Heinlein - Double Star



Mislim da je Mladjo vec ranije odradio ovu knjigu tako da cu samo dodati da je Hajnlajn osmislio odličan glavni lik u knjizi, odličan karakter. Čitanje je bilo veoma zabavno.

A što se Dikovih knjiga tiče, do sada pročitanih najbolje su mi Klanovi Alfinog mjeseca, Oko na nebu i Lavirint smrti. Mada svaka njegova knjiga je pravo uzivanje i, naravno, riješio sam da ih sve pročitam/posjedujem.



da, pisal sam o ovoj knjizi, odlična je

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/07/2014 : 14:54:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Sad si me sjetio na tu knjigu, imam je i ja u hrvatskom izdanju; skoro sam zaboravio na nju. A trebao bih je pročitati. Inače, vidio sam u Kragujevcu neku noviju Dickovu kolekciju koju je izdao Znak Sagite (ili nešto slično od istog izdavača), uzeo sam samo Čovjeka u visokom dvorcu...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 26/07/2014 : 15:00:05  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Zadnja dva prevoda od Znaka Sagite su Simulakrumi i Deus Irae, koju je napisao u kolaboraciji sa Zelaznijem.

...
Go to Top of Page
Page: of 240 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.58 seconds. Snitz Forums 2000