forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Knjige & co (popis recenzija u prvom postu)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 240

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 30/05/2014 : 10:53:52  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote


Howey: Silos
Post-apokaliptična America. Pratimo život ljudi, koji moraju zbog smrtonosnih razmjera na površju Zemlje živjeti u silosu (ljubitelji Fallouta ovdje čete se osječat kao kod kuče). Režim je strog. Lutrija odlučuje, koji parovi mogu u sledečoj godini dana pokušati napraviti dijete, a svaki razgovor o životu van silosa kažnjava se odlaskom iz njega. Pošto odječa nije dovoljno dobra da izdrži brutalne vanjske uvjete, svaki odlazak znači smrt. No, to se promijeni kad glavna junakinja prije napuštanja silosa dođe do spoznaje, da ljudi vani umiru isključivo zbog toga, jer netko iz silosa sabotira odječu. Taj netko ne želi, da itko ode iz silosa živ (ovde sam se sjetio na slijepog Jorgeja iz Ime ruže, koji je držao ruku nad bibliotekom i nije želeo da itko čita zabranjenu knjigu - pukim slučajem, Jorge je u svojoj mladosti tu knjigu išao ukrasti baš u - Silos :) ) ... I tako se ona uspije probiti do još jednog silosa, dok se u njenom matičnom silosu, kao još nekoliko puta u prošlosti, počne pobuna (ostale prije ove su propale) ... Izvrsno opisana lokacija i zanimljivi te uvjerljivi likovi pravi su melem za oči poslije nekoliko lošijih post-apokaliptičnih knjiga koja sam čitao u posljednje vrijeme. Dobro, putovanje kroz silos se previše vuče, a naša junakinja previše puta izigra smrt, ali previše zamjerka nema, pogotovo ako znamo, da se radi o Howeyevom literarnom prvencu.

No, glavna kvaliteta knjige nalazi se drugdje. Naravno, svi čitatelji mogli su vidjeti, kako je odjel Informatike uz pomoč laži držao u šahu sve ostale. Ali što če znati možda samo nekolicina od njih je to, da i mi živimo u silosu t.j. da se i nama laže i to na veliko. Oni, koji malo podrobnije prate povijest, politiku ili kao ja ekonomiju, znaju, da stvari uopšte nisu takve, kakve se čine. I mi imamo brdo prodavača zmijskog ulja t.j. prodavače magle t.j. vlasnike trgovina sa ogledalima, u kojima možete vidjeti sve samo ne istine ... I šta na primjer rade ljudi na predvečer največe ekonomske krize, koja je ikad pogodila planet? Čavrljaju o poslednjem ispadu Justina Biebera, nosi li Kate gačice na poslednjoj fotki ili ne, da li če biti ManUtd slijedeče godine prvak ili ne, kako če se okončati koja od popularnih serija, kako je Pablo prevario Conchitu u kojoj od debilnih meksičkih sapunica, kako je lijepa ona torbica od Louis Vuttona, "Oh, je si li vidjela one štikle od Manolo Blahnika? Šta bi dala, da jih imam. Kako bi tek onda bila lijepa ..." i slične gluposti. Mislim, nije problem u tome, da se ljudi zanimaju za nešto takvo - pa i sam pratim puno stvari (jer sam dataholik) ali jim barem ne pridodajem (pre)veliku važnost ... I tako nas u sledečim godinama čeka pucanje "balona" u Kini (koje je več počelo) i revolt seljaka, propast Japana kao ekonomske sile, raspad eurozone, recesija/depresija ili hiperinflacija u SAD - izvanredno stanje, glad, visoka nezaposlenost, moguč građanski rat, a čak i treči svjetski rat nije nemoguč ...

Ova knjiga je kao veliki prst, koji je uperen u sve nas (mislim, da to nije bila autorova namjera te da je ovakav zaplet izabrao jer se mu je sviđao) i želi nam reči: Ljudi iz silosa - pa to ste zapravo VI. Možda če pokoji novi čitatelj to shvatiti (bolje sada nego kad če biti kasno) i baš zbog toga je treba ovu knjigu čitati.

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 30/05/2014 : 12:03:41  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
Evo još jedne popularne:



Ima i film:

http://www.imdb.com/title/tt2582846/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 30/05/2014 : 13:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panzer



Howey: Silos
Post-apokaliptična America. Pratimo život ljudi, koji moraju zbog smrtonosnih razmjera na površju Zemlje živjeti u silosu (ljubitelji Fallouta ovdje čete se osječat kao kod kuče). Režim je strog. Lutrija odlučuje, koji parovi mogu u sledečoj godini dana pokušati napraviti dijete, a svaki razgovor o životu van silosa kažnjava se odlaskom iz njega. Pošto odječa nije dovoljno dobra da izdrži brutalne vanjske uvjete, svaki odlazak znači smrt. No, to se promijeni kad glavna junakinja prije napuštanja silosa dođe do spoznaje, da ljudi vani umiru isključivo zbog toga, jer netko iz silosa sabotira odječu. Taj netko ne želi, da itko ode iz silosa živ (ovde sam se sjetio na slijepog Jorgeja iz Ime ruže, koji je držao ruku nad bibliotekom i nije želeo da itko čita zabranjenu knjigu - pukim slučajem, Jorge je u svojoj mladosti tu knjigu išao ukrasti baš u - Silos :) ) ... I tako se ona uspije probiti do još jednog silosa, dok se u njenom matičnom silosu, kao još nekoliko puta u prošlosti, počne pobuna (ostale prije ove su propale) ... Izvrsno opisana lokacija i zanimljivi te uvjerljivi likovi pravi su melem za oči poslije nekoliko lošijih post-apokaliptičnih knjiga koja sam čitao u posljednje vrijeme. Dobro, putovanje kroz silos se previše vuče, a naša junakinja previše puta izigra smrt, ali previše zamjerka nema, pogotovo ako znamo, da se radi o Howeyevom literarnom prvencu.

No, glavna kvaliteta knjige nalazi se drugdje. Naravno, svi čitatelji mogli su vidjeti, kako je odjel Informatike uz pomoč laži držao u šahu sve ostale. Ali što če znati možda samo nekolicina od njih je to, da i mi živimo u silosu t.j. da se i nama laže i to na veliko. Oni, koji malo podrobnije prate povijest, politiku ili kao ja ekonomiju, znaju, da stvari uopšte nisu takve, kakve se čine. I mi imamo brdo prodavača zmijskog ulja t.j. prodavače magle t.j. vlasnike trgovina sa ogledalima, u kojima možete vidjeti sve samo ne istine ... I šta na primjer rade ljudi na predvečer največe ekonomske krize, koja je ikad pogodila planet? Čavrljaju o poslednjem ispadu Justina Biebera, nosi li Kate gačice na poslednjoj fotki ili ne, da li če biti ManUtd slijedeče godine prvak ili ne, kako če se okončati koja od popularnih serija, kako je Pablo prevario Conchitu u kojoj od debilnih meksičkih sapunica, kako je lijepa ona torbica od Louis Vuttona, "Oh, je si li vidjela one štikle od Manolo Blahnika? Šta bi dala, da jih imam. Kako bi tek onda bila lijepa ..." i slične gluposti. Mislim, nije problem u tome, da se ljudi zanimaju za nešto takvo - pa i sam pratim puno stvari (jer sam dataholik) ali jim barem ne pridodajem (pre)veliku važnost ... I tako nas u sledečim godinama čeka pucanje "balona" u Kini (koje je več počelo) i revolt seljaka, propast Japana kao ekonomske sile, raspad eurozone, recesija/depresija ili hiperinflacija u SAD - izvanredno stanje, glad, visoka nezaposlenost, moguč građanski rat, a čak i treči svjetski rat nije nemoguč ...

Ova knjiga je kao veliki prst, koji je uperen u sve nas (mislim, da to nije bila autorova namjera te da je ovakav zaplet izabrao jer se mu je sviđao) i želi nam reči: Ljudi iz silosa - pa to ste zapravo VI. Možda če pokoji novi čitatelj to shvatiti (bolje sada nego kad če biti kasno) i baš zbog toga je treba ovu knjigu čitati.



Ja sam rekao davno da je svijet totalno propao do dna kada su nam počeli prodavati običnu vodu u dućanima.
Ljude možeš uvjeriti u sve.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 30/05/2014 : 21:52:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Ovog Silosa već otprije pikiram... samo mi je bio malo skup; možda kad bude akcija za interliber.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 31/05/2014 : 08:56:54  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Ovog Silosa već otprije pikiram... samo mi je bio malo skup; možda kad bude akcija za interliber.



Kod nas 37 €.

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 31/05/2014 : 08:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Ja sam rekao davno da je svijet totalno propao do dna kada su nam počeli prodavati običnu vodu u dućanima.
Ljude možeš uvjeriti u sve.


Dobro, ja barem kupujem samo mineralnu vodu ...

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 31/05/2014 09:00:06
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 31/05/2014 : 09:18:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panzer
Kod nas 37 €.

Ma nemoj me zezati da su tolike cijene knjiga?! 270kn? jesu li inače knjige tako skupe? kod nas je mislim 140kn mekano izdanje. Zasad.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 31/05/2014 : 09:26:55  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by panzer
Kod nas 37 €.

Ma nemoj me zezati da su tolike cijene knjiga?! 270kn? jesu li inače knjige tako skupe? kod nas je mislim 140kn mekano izdanje. Zasad.



U stvari cijena je 37,96 €. Tvrde korice. Mislim, da mekano izdanje još nije vani ...

I onda se još čude da svi čitaju ili engleske verzije (ili prijevode koje dobe u bibliotekama, ako je knjiga toliko uspješna da ju izdaju na našem jeziku) ...

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 31/05/2014 09:30:29
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 31/05/2014 : 09:34:05  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

jesu li inače knjige tako skupe?



Evo, imam pre sobom The court of Chaos (141 stranica) i The hand of Oberon (161 stranica) od Zelaznyja. Cijena: sitnica. 40,15 € (kad su izašle).


Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 31/05/2014 09:42:42
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 03/06/2014 : 10:05:03  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 03/06/2014 : 12:07:35  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote


Dakle nova knjiga iz serijala Old Man*s War, u stvari zbirka priča koja kulminira istim zavrsetkom.
Priča se nastavlja tamo gdje se zavrsila The Last Colony gdje je Zemlja saznala za Konklavu, alijansu
od preko 400 vanzemaljskih rasa, i gdje je postalo jasno da su Kolonijalna Unija i njene vojne snage
Zemlju držale u zapećku i koristile je kao bazu za regrutaciju vojnika i kolonista.
Kolonijalna Unija je u problemu jer Zemlja ne želi da ima isti aranžman kao ranije a velike sile se
trude da učlane Zemlju u alijnsu Konklave kako bi Kolonijalna Unije izgubila moć i urušila se u samu sebe.
Priče prate ekipu diplomata koji pokušavaju da Zemlju održe pod okriljem Kolonijalne Unije i na tom putu se
dešavaju razne afere, zasjede, mračni planovi itd.Puno akcije, dobrih ideja - uzbuđenja ne hvali..
Dobra knjiga, kvalitetom u rangu prethodnih. Kraj je potpuno otvoren tako da se čeka "II sezona" sa novim pričama-epizodama.
Preporuka.

...
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 03/06/2014 : 17:38:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vope



Dakle nova knjiga iz serijala Old Man*s War, u stvari zbirka priča koja kulminira istim zavrsetkom.
Priča se nastavlja tamo gdje se zavrsila The Last Colony gdje je Zemlja saznala za Konklavu, alijansu
od preko 400 vanzemaljskih rasa, i gdje je postalo jasno da su Kolonijalna Unija i njene vojne snage
Zemlju držale u zapećku i koristile je kao bazu za regrutaciju vojnika i kolonista.
Kolonijalna Unija je u problemu jer Zemlja ne želi da ima isti aranžman kao ranije a velike sile se
trude da učlane Zemlju u alijnsu Konklave kako bi Kolonijalna Unije izgubila moć i urušila se u samu sebe.
Priče prate ekipu diplomata koji pokušavaju da Zemlju održe pod okriljem Kolonijalne Unije i na tom putu se
dešavaju razne afere, zasjede, mračni planovi itd.Puno akcije, dobrih ideja - uzbuđenja ne hvali..
Dobra knjiga, kvalitetom u rangu prethodnih. Kraj je potpuno otvoren tako da se čeka "II sezona" sa novim pričama-epizodama.
Preporuka.



Baš kupio na Marsonikonu The Ghost brigades i Zoe`s Tale...nisam našao the last colony - nije bilo u algoritmu

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 04/06/2014 : 09:25:51  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
The Last Colony i Zoe*s Tale se bave istom radnjom iz razlicitih tacki gledista, tako da ovu drugu nijesam ni htio da citam. Uzivaj...

...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 06/06/2014 : 15:06:47  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
http://en.wikipedia.org/wiki/Son_of_Rosemary

jel ko ovo ćito

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 10/06/2014 : 10:13:16  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote


"Biblija" za sve pisce priča/scenarija za filmove.

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 16/06/2014 : 10:25:42  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote


Mala preporuka za sve, koji vole pustolovske priče.

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/06/2014 : 15:45:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:

Dakle nova knjiga iz serijala Old Man*s War,



Sad će uskoro Scalzijev Starac (prvi dio) u Algoritmovom izdanju...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 25/06/2014 : 13:47:47  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
The Penultimate Truth – Philp Dick



Merak je čitati ponovo starog majstora. Zato i doziram njegova štiva, bar jednu knjigu polugodišnje za duševnu katarzu.
O čemu se radi ovoga puta: nakon početka trećeg svjetskog rata brzi i organizovani su se spustili ispod zemlje gdje narednih 15 godina bitišu i doprinose ratnom naporu na površini izradom borbenih robota. Naravno radi se o sukobu zapada i istoka, SAD-a i SSSR-a, koji se završio dvije godine nakon početka rata da bi se dvije strane dogovorile o najvećoj prevari ikada – držati cjelokupno čovječanstvo pod zemljom u neznanju i manipulisati ih u skladu se željama manjine na površini...
Čitajući ovu knjigu ne možete a da se ne osvrnete na aktuelni momenat, mučnu današnjost kontrolisanu i oblikovanu raznim medijima kojima upravljaju centri moći, naravno za svoju korist, tako da imate osjećaj da je gebelsovska stvarnost iz knjige pretočena u sadašnjost. Naročito ako pratite izvještaje CNN-a, BBC-ija i sličnih „informacionih radionica“ kojim se kreira i mijenja svjetsko javno mnjenje, čije kritičko mišljenje pada sve niže i niže.
Stari paranoik je opet pogodio pravo u centar...

...
Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 25/06/2014 : 14:25:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
Sajmon Sibag Montefjore - Staljin, DVOR CRVENOG CARA, 1.deo, izdanje Lagune...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 25/06/2014 : 16:00:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vope
Merak je čitati ponovo starog majstora. Zato i doziram njegova štiva, bar jednu knjigu polugodišnje za duševnu katarzu.


Dobra... ;)

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 26/06/2014 : 13:03:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
Baš sam nabavio vrlo rijetke Dickove Mary and the Giant i The Zap Gun... također mi sline cure

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 30/06/2014 : 13:35:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
tko ih nije do sad kupio, za nista para ih moze kupiti ovdje

http://bestseller.jutarnji.hr/sf-kolekcija/

http://matanovogumno.blogspot.com

Edited by - Mali_Mate on 30/06/2014 13:35:50
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1228 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 30/06/2014 : 19:14:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

tko ih nije do sad kupio, za nista para ih moze kupiti ovdje

http://bestseller.jutarnji.hr/sf-kolekcija/



Hvala na linku
Knjige su naručene
Nisam nijednu prije pročitao, ali po sadržajima koje sam nabrzaka pregledao, se čine kao dobar SF, pogotova knjiga Potopljeni svijet. Nadam se da nisam u krivu.

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/07/2014 : 15:36:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Polusvijet:Proljeće

Proljeće nastavlja tamo gdje je Zima stala, a to je imaginarno-alternativni svijet doveden do savršenstva u kojem nepostoji dobro nego samo veće ili manje zlo. Likovi su dovedeni do savršenstva u svojoj ludosti a pod time se ne misli samo na naraciju i opis novih likova nego i na nevjerojatno zanimljivu doradu starih gdje neki od njih u svojoj doradi kreću potpuno novim tokovima.
Stvar se komplicira. I to se kokmplicira jako i smrtonosno. Na samom početku imamo vrlo kvalitetan uvod sa novim likovima koji stvaraju potpuno novu dimenziju Polusvijeta, a također stvaraju potpuno suludo nastrojenu realnost u trenutku kada se spoje sa likovima iz prve knjige. knjiga ni u jednom trenutku ne posustaje sa, odmah od početka nametnutom, narativnom silinom, ostavljajući čitatelja da ostavi sve daljnje radnje koje radi u životu i koncentrira se samo na veličanstvenu radnju zbrkanog i suludog Polusvijeta.

Tko će dočekati prijevode slijedećih nastavaka...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/07/2014 : 15:39:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Književni utorak: Što mislite o Filipu Diku?

apsolutni genije svoga vlastitog suludog svijeta, čovjek u čijim smo knjigama upoznali više svijetova i više ljudskih ludosti nego kod bilo koga drugog, vizionar, genije, luđak...

Što je za Vas Filip Dik?

Koja Vam je njegova najbolja knjiga?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 240 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.7 seconds. Snitz Forums 2000